وقاحت نارنجی! محمد ایمانی نوشت: وقاحت دولت‌های غربی، حد و مرز نمی شناسد. هم بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشرند و هم طلبکاران آن. هفته گذشته، یک کانال غربگرا، با انتشار تصویر وسط و توییت مشترک سفیران فرانسه و انگلیس نوشت: "سفارتین بریتانیا و فرانسه از نشست دیپلمات‌ها در تهران، برای پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت خبر دادند. آنان برای مقابله با این خشونت، رنگ نارنجی را انتخاب کرده‌اند". برخی مزدوران چشم و گوش بسته هم، روبان نارنجی را در یکی از دانشگاه ها پخش کردند؛ بدون این که نه دو سفارت و نه مزدوران شان، به ماهیت رنگ نارنجی اشاره کنند. نارنجی، رنگ لباس بیش از 800 زندانی بیچاره ای بود که از زمان دولت بوش و سپس در دولت های بعدی، در بازداشتگاه آمریکایی گوانتانامو، تحت شدیدترین و فنی ترین شکنجه ها نگهداری شدند! نارنجی، ضمنا نماد کودتای رنگی در اوکراین و روی کار آوردن مُهره‌ای به نام یولیا تیموشنکو است که بعدها به خاطر فساد مالی بازداشت شد. «رفراندوم تشییع حاج‌قاسم» و مشکل جریان چپ محمود میرلوحی، فعال چپ در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد، گفته است:"اخیرا تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب، با آقای اژه‌ای و آقای شمخانی دیدارهایی داشتند. بالاخره مشخص شود اگر صحبتی بوده، نتایج‌شان چه بود؟ مقامات، نتایج‌شان را مطرح کنند، نشست‌های گسترده‌تری با دبیران کل احزاب و چهره‌های سرشناس و کسانی که در جامعه مقبولیت داشتند، برقرار کنند. به طور مثال آقای روحانی دیدارهایی با مطبوعات، شخصیت‌ها و هنرمندان داشت. اینها باید شکل بگیرد و گفت وگوها شروع شود. اینها از مقدمات بحث گفتگو است که متاسفانه در دهه اخیر همواره انکار شد و حاکمیت همواره احساس کرد مردم همراه هستند. بعد از شهادت سردار سلیمانی و حضور آن جمعیت، باعث احساس بی‌نیازی شد که همه این موارد مؤید سیاست‌ها و برنامه‌های آقایان است که نتیجه آن را امروز می‌بینیم." از صحبت‌های میرلوحی پیداست که حضور میلیونی مردم ایران در تشییع شهید حاج‌قاسم سلیمانی؛ رفراندوم ناخواسته و البته پیروزی بوده که اصلاح‌طلبان را وادار به کنایه و طعنه کرده است.

گفته‌ها و نکته‌ها 1103

از تحریم آمریکایی به تحریف آمریکایی

ادامه مطلب

شیعه و سنی برادرند

دو امام‌جمعه هم طائفه شیعه و سنی، در ایرانشهر سیستان، نشست صمیمی داشتند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین جهانگیری امام‌جمعه تشیع بخش بزمان شهرستان ایرانشهر و مولوی جهانگیری امام‌جمعه اهل‌سنت بخش بزمان، دیدار و گفت‌وگو کردند.
دشمن، آب در هاون می‌کوبد. علمای شیعه و سنی، با هوشیاری کامل در مقابل فتنه‌انگیزی دشمنان اسلام و ایران و اهل‌بیت علیهم‌السلام، مانند ید واحده‌ای هستند.
تنها پیروان اسلام آمریکایی هستند که با تروریست‌های محارب و هتاکان به ساحت اسلام و قرآن و مردم مسلمان، سازش و همراهی می‌کنند؛ چون آبشخور فکری و مالی هر دو آنها، محافل کثیف مالی عبری غربی عربی است.

ادامه مطلب

گفته ها و نکته ها

به هم رسیدن "خشونت‌طلبان" در یک قاب
این عکس دیدار ۵ آبان بعضی از اعضای «نهضت آزادی» با مجمع محققین و مدرسین است. 
حلقه سیاسی «جنگ ترکیبی» به‌شدت فعال است و نهادها و مؤسسات انقلابی ما «بی رصد» و بعضاً  «بی‌خیال» با چشم‌های خواب‌آلوده و پاهای خواب‌رفته، مشغول ادامه زندگی روزمره خود هستند!
«مریدان منتظری» و «مریدان مهدی بازرگان» در یک قاب برای عملیات جنگ ترکیبی فعلی علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران. 
ادامه مطلب

کانادا؛ اخراج معلم ایرانی به دلیل «حجاب اسلامی»

خانم فاطمه انوری، معلم ایرانی مقطع دبستان در استان کبک کانادا، به‌خاطر داشتن «حجاب» از مدرسه اخراج شد! (دسامبر ۲۰۲۱)
 این تصمیم مدرسه بر اساس لایحه سکولاریسم یا قانون ۲۱ گرفته شد که به‌موجب آن پوشیدن نشانه‌های مذهبی توسط کارمندان دولت که حق اعمال حاکمیت دارند، مثل قضات، پلیس، نیروهای نظامی، معلمان، مدیران مدارس و سخنگوی مجلس، در کبک ممنوع است. 
ادامه مطلب

تصویر منتخب هفته

ایران در میان ۱۰ کشور برتر فضایی

ادامه مطلب

تاوان تایوان در کنار آمریکا

نانسی پلوسی گفت: آمریکا در کنار تایوان می‌ماند!
آمریکا کنار لیبی، افغانستان، عراق و اوکراین هم مانده بود!
 
ادامه مطلب

استمارگر اعظم!

ملکه الیزابت دوم بر ۴ کشور انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی فرمانروایی دارد که درمجموع به اختصار بریتانیا نامیده می‌شود. علاوه بر این ملکه در ۱۴ کشور فرماندار کل را تعیین می‌کند که عالی‌ترین مقام رسمی کشور و نماینده ملکه محسوب می‌شود.
لیدیا تورپ» سناتور بومی استرالیایی زمان سوگند یاد کردن در مجلس سنا، هنگامی که به اسم ملکه انگلیس رسید آن را ملکه استعمارگر الیزابت دوم خطاب کرد. با تذکر چندباره رئیس سنا، در آخر این سناتور مجبور به گفتن اسم ملکه البته با تمسخر و خنده شد!
ادامه مطلب

ژنرال بی یال و دُم منطقه!

روزنامۀ اطلاعات، ۳۱ فروردین ۱۳۵۵ (۲۵۳۵ شاهنشاهی) در گزارشی به شکنجۀ کودکان محصّل ایرانی در خارج از کشور پرداخت و آورده است: صدها کودک ایرانی در خارج دچار بیماری‌های روانی شده‌اند.
گزارش روزنامۀ اطلاعات از وضعیت وحشتناک کودکان و دانشجویان خانواده‌های معروف و مقامات که فرزندان خود را به امید تحصیل بهتر از ایران به خارج فرستاده بودند.
حالا شاه، مثلا ژنرال منطقه هم بود آن موقع!
 
ادامه مطلب

صفحه‌ها