وقاحت نارنجی! محمد ایمانی نوشت: وقاحت دولت‌های غربی، حد و مرز نمی شناسد. هم بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشرند و هم طلبکاران آن. هفته گذشته، یک کانال غربگرا، با انتشار تصویر وسط و توییت مشترک سفیران فرانسه و انگلیس نوشت: "سفارتین بریتانیا و فرانسه از نشست دیپلمات‌ها در تهران، برای پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت خبر دادند. آنان برای مقابله با این خشونت، رنگ نارنجی را انتخاب کرده‌اند". برخی مزدوران چشم و گوش بسته هم، روبان نارنجی را در یکی از دانشگاه ها پخش کردند؛ بدون این که نه دو سفارت و نه مزدوران شان، به ماهیت رنگ نارنجی اشاره کنند. نارنجی، رنگ لباس بیش از 800 زندانی بیچاره ای بود که از زمان دولت بوش و سپس در دولت های بعدی، در بازداشتگاه آمریکایی گوانتانامو، تحت شدیدترین و فنی ترین شکنجه ها نگهداری شدند! نارنجی، ضمنا نماد کودتای رنگی در اوکراین و روی کار آوردن مُهره‌ای به نام یولیا تیموشنکو است که بعدها به خاطر فساد مالی بازداشت شد. «رفراندوم تشییع حاج‌قاسم» و مشکل جریان چپ محمود میرلوحی، فعال چپ در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد، گفته است:"اخیرا تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب، با آقای اژه‌ای و آقای شمخانی دیدارهایی داشتند. بالاخره مشخص شود اگر صحبتی بوده، نتایج‌شان چه بود؟ مقامات، نتایج‌شان را مطرح کنند، نشست‌های گسترده‌تری با دبیران کل احزاب و چهره‌های سرشناس و کسانی که در جامعه مقبولیت داشتند، برقرار کنند. به طور مثال آقای روحانی دیدارهایی با مطبوعات، شخصیت‌ها و هنرمندان داشت. اینها باید شکل بگیرد و گفت وگوها شروع شود. اینها از مقدمات بحث گفتگو است که متاسفانه در دهه اخیر همواره انکار شد و حاکمیت همواره احساس کرد مردم همراه هستند. بعد از شهادت سردار سلیمانی و حضور آن جمعیت، باعث احساس بی‌نیازی شد که همه این موارد مؤید سیاست‌ها و برنامه‌های آقایان است که نتیجه آن را امروز می‌بینیم." از صحبت‌های میرلوحی پیداست که حضور میلیونی مردم ایران در تشییع شهید حاج‌قاسم سلیمانی؛ رفراندوم ناخواسته و البته پیروزی بوده که اصلاح‌طلبان را وادار به کنایه و طعنه کرده است.

دفاع کی‌روش از هویت و تمدن ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، در نشست مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و ولز، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، صحبت‌هایی انجام داد که بخشی از آن به طور کامل توسط مترجم سالن، ترجمه نشد.
خبرنگار از کی‌روش پرسید:‌ شما چند ماهی است که تحت شدیدترین فشار رسانه‌ای هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می‌پرسم. جام جهانی، بهترین فرصت برای معرفی کشورهاست؛ اما این فرصت توسط برخی رسانه‌ها از ایران دریغ شده. اگر بخواهید از این فرصت استفاده کنید که فرهنگ مردم ایران را به مردم دنیا معرفی کنید، چه می‌گویید؟

ادامه مطلب

رئیس جمهور: کشورهای سلطه‌گر، برای هیچ کشوری گشایش ایجاد نکردند

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در دیدار مردم شهرستان جاسک گفت: تحریم و تهدید دشمنان، محاصره و جنگ، نتوانسته ما را از اهدافمان بازدارد و ما همچنان بر اهداف بلندمان تأکید می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند «ما هیچ مشکلی که حل نشدنی باشد، نداریم.» اظهار کرد: راه حل مشکلات نیز، در دستان توانمند جوانان و متخصصین کشور است.

ادامه مطلب

هنر ملت، شکست دادن قدرت‌های بزرگ است

سرلشکر حسین سلامی (فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در همایش بسیجیان استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: امروز برای بنده، یک روز فراموش نشدنی است. خاطره خوب حضور حماسه آفرین مردم سیستان و بلوچستان، همواره در ذهن و خاطر این حقیر باقی خواهد ماند.
وی افزود: بدون تردید اگر بخواهیم تصویر انسانی بسیاری از فضیلت ها را توصیف کنیم، مردمان سیستان و بلوچستان در ذهنمان خطور می کند. اگر بخواهیم نشانه شرف و آزادگی را در سیمای انسان به تصویر بکشانیم، یک سیستانی و یک بلوچستانی دقیقا نشانه آن است.

ادامه مطلب

چرا صدای رعدآسای ملت ایران در 13 آبان را نمی‌شنوید؟!

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار صدها نفر از بسیجیان، تشکیل بسیج را از مهمترین و بزرگترین ابتکارات امام خمینی(ره) خواندند و با ذکر گوشه‌هایی از برکات حضور بسیج در میدان‌های مختلف چهل سال اخیر، تأکید کردند: بسیج در جایگاه و شأنی بالاتر از یک سازمان نظامی،‌ و در واقع یک فرهنگ و تفکر و گفتمان است که ظرفیت دارد کشور را در حرکت عظیم ملت، با گام‌های بلند به پیش ببرد.

ادامه مطلب

اخبار 1102

رهبر معظم انقلاب :
علت عصبانیت غرب، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است

ادامه مطلب

حاجی‌زاده: دستاوردهای ما، در روز حادثه بیرون می‌آید

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها، در تراز جهانی هستیم و حرکت‌هایی را که ارتش‌های بزرگ و قدرتمند دنیا ده‌ها سال قبل از ما شروع به‌کار کرده‌اند را، به چالش کشیده‌ایم.
بسیاری از دستاوردها نیز وجود دارد که روز حادثه اگر لازم باشد، بیرون می‌آید؛ مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و ۵۰ کیلومتری که البته این‌ها تصادفی نبوده و مرهون عمل به تعالیم اسلام است.
خبر موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته که گفته شد و قادر است در جوّ و بیرون از جوّ، مانور داشته باشد، متعلق به خیلی‌وقت‌پیش است، ولی در واقع، امروز رسانه‌ای شده است.

ادامه مطلب

اعتراض دانستن اغتشاش، یک «مغلطه سیاسی» است

آیت‌الله سید احمد خاتمی، (خطیب نمازجمعه تهران) با بیان اینکه  اغتشاش، نه‌تنها در مکتب ما، بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز پذیرفته نمی‌شود، تأکید کرد: شما که اروپا و آمریکا کعبه آمال‌تان است، آیا آنها در اعتراضات‌شان، تورات و انجیل می‌سوزانند و بانک‌ها را غارت می‌کنند؟! اینکه کسانی اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند، «مغلطه سیاسی» است. در دل این اغتشاشات، ترور زاییده شد. آنچه در اصفهان و ایذه اتفاق افتاد، ترور بود که حاصل اغتشاشات بود.

ادامه مطلب

اخبار وسط

در نشست سران قوا تأکید شد؛

تقدیم برنامه هفتم توسعه به مجلس، تسریع شود

در نشست سران سه قوه که به میزبانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد، لزوم تسریع در تقدیم برنامه هفتم توسعه کشور از طریق سازمان برنامه‌وبودجه به دولت و مجلس شورای اسلامی مورد تأکید قرار گرفت.

سران قوای مجریه، مقننه و قضائیه، همچنین حضور همه مسئولان در رده‌های مختلف قوای سه‌گانه را در اجتماعات مردمی به‌ویژه جوانان، ضروری خواندند.

ادامه مطلب

۳۸۰۰۰ دروغ در ۴۶ روز برای ۵ رسانه ضدایرانی!

به گزارش مرکز افکارسنجی خبرگزاری فارس، بررسی‌ها نشان می‌دهد این رسانه‌ها در ۴۶ روز (۲۳ شهریور تا ۹ آبان) مجموعاً ۳۸۰۰۳ دروغ را درباره حوادث اخیر ایران، منتشر کرده‌اند.  
ادامه مطلب

شباهت های داعشی های وطنی و داعشی‌های اصلی

حجت الاسلام قاسم روانبخش در یادداشتی با برشمردن شباهت های داعشی های وطنی با داعشی های اصلی نوشت:
1. شکنجه و تجاوز و آدم کشی 
هر دو آدم ها را براحتی به گلوله می بندند و می کشند و شکنجه می کنند. 
ادامه مطلب

صفحه‌ها