«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

امید و یأس‌آفرینی، معیار دسته‌بندی رسانه‌ها است

رئیس‌جمهور در دیدار مدیران رسانه‌ها:
امروز که راهبرد دشمن ایجاد یأس در جامعه با بزرگنمایی ضعف‌ها و ترویج «نمی‌توانید» و «نمی‌شود»ها است، تقسیم صحیح در میان رسانه‌ها، نه دسته‌بندی چپ و راست؛ بلکه دسته‌بندی رسانه‌های امیدآفرین در برابر یأس‌آفرین است.
بیان رسانه‌ها و قلم فعالان این عرصه، نقش مهمی در حفظ وحدت و انسجام اجتماعی و نیز در کیفیت مقابله با جنگ ترکیبی، رسانه‌ای و روانی گسترده دشمن دارد.
ادامه مطلب

ما در مقابل ایران ناکام بودیم!

اظهارات شنیدنی مایکل بریجنت، افسر سابق اطلاعاتی آمریکا: اگر روزی بخواهم وکیلی بگیرم، از جنس جمهوری اسلامی خواهم گرفت!
آمریکا از طرف تهران به گوشه‌ای رانده شده و تاکنون هیچ دست آوردی نداشته است؛ ما در مقابل ایران ناکام بودیم!
دلیل موفقیت ایرانی‌ها این است که از زمان انقلاب تا الان، طبق کتاب راهبُرد خود عمل کردند و بر آن ثابت‌قدم بودند!
ادامه مطلب

قاریان قرآن مصداق مُبلغین رسالت‌های الهی هستند

در اولین روز از ماه مبارک رمضان «محفل انس با قرآن» با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
ادامه مطلب

دفاع کی‌روش از هویت و تمدن ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، در نشست مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و ولز، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، صحبت‌هایی انجام داد که بخشی از آن به طور کامل توسط مترجم سالن، ترجمه نشد.
خبرنگار از کی‌روش پرسید:‌ شما چند ماهی است که تحت شدیدترین فشار رسانه‌ای هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می‌پرسم. جام جهانی، بهترین فرصت برای معرفی کشورهاست؛ اما این فرصت توسط برخی رسانه‌ها از ایران دریغ شده. اگر بخواهید از این فرصت استفاده کنید که فرهنگ مردم ایران را به مردم دنیا معرفی کنید، چه می‌گویید؟

ادامه مطلب

رئیس جمهور: کشورهای سلطه‌گر، برای هیچ کشوری گشایش ایجاد نکردند

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در دیدار مردم شهرستان جاسک گفت: تحریم و تهدید دشمنان، محاصره و جنگ، نتوانسته ما را از اهدافمان بازدارد و ما همچنان بر اهداف بلندمان تأکید می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند «ما هیچ مشکلی که حل نشدنی باشد، نداریم.» اظهار کرد: راه حل مشکلات نیز، در دستان توانمند جوانان و متخصصین کشور است.

ادامه مطلب

هنر ملت، شکست دادن قدرت‌های بزرگ است

سرلشکر حسین سلامی (فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در همایش بسیجیان استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: امروز برای بنده، یک روز فراموش نشدنی است. خاطره خوب حضور حماسه آفرین مردم سیستان و بلوچستان، همواره در ذهن و خاطر این حقیر باقی خواهد ماند.
وی افزود: بدون تردید اگر بخواهیم تصویر انسانی بسیاری از فضیلت ها را توصیف کنیم، مردمان سیستان و بلوچستان در ذهنمان خطور می کند. اگر بخواهیم نشانه شرف و آزادگی را در سیمای انسان به تصویر بکشانیم، یک سیستانی و یک بلوچستانی دقیقا نشانه آن است.

ادامه مطلب

چرا صدای رعدآسای ملت ایران در 13 آبان را نمی‌شنوید؟!

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار صدها نفر از بسیجیان، تشکیل بسیج را از مهمترین و بزرگترین ابتکارات امام خمینی(ره) خواندند و با ذکر گوشه‌هایی از برکات حضور بسیج در میدان‌های مختلف چهل سال اخیر، تأکید کردند: بسیج در جایگاه و شأنی بالاتر از یک سازمان نظامی،‌ و در واقع یک فرهنگ و تفکر و گفتمان است که ظرفیت دارد کشور را در حرکت عظیم ملت، با گام‌های بلند به پیش ببرد.

ادامه مطلب

اخبار 1102

رهبر معظم انقلاب :
علت عصبانیت غرب، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است

ادامه مطلب

حاجی‌زاده: دستاوردهای ما، در روز حادثه بیرون می‌آید

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها، در تراز جهانی هستیم و حرکت‌هایی را که ارتش‌های بزرگ و قدرتمند دنیا ده‌ها سال قبل از ما شروع به‌کار کرده‌اند را، به چالش کشیده‌ایم.
بسیاری از دستاوردها نیز وجود دارد که روز حادثه اگر لازم باشد، بیرون می‌آید؛ مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و ۵۰ کیلومتری که البته این‌ها تصادفی نبوده و مرهون عمل به تعالیم اسلام است.
خبر موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته که گفته شد و قادر است در جوّ و بیرون از جوّ، مانور داشته باشد، متعلق به خیلی‌وقت‌پیش است، ولی در واقع، امروز رسانه‌ای شده است.

ادامه مطلب

اعتراض دانستن اغتشاش، یک «مغلطه سیاسی» است

آیت‌الله سید احمد خاتمی، (خطیب نمازجمعه تهران) با بیان اینکه  اغتشاش، نه‌تنها در مکتب ما، بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز پذیرفته نمی‌شود، تأکید کرد: شما که اروپا و آمریکا کعبه آمال‌تان است، آیا آنها در اعتراضات‌شان، تورات و انجیل می‌سوزانند و بانک‌ها را غارت می‌کنند؟! اینکه کسانی اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند، «مغلطه سیاسی» است. در دل این اغتشاشات، ترور زاییده شد. آنچه در اصفهان و ایذه اتفاق افتاد، ترور بود که حاصل اغتشاشات بود.

ادامه مطلب

صفحه‌ها