«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

چرا اروپا و امریکا از اجراي حکم اعدام جاسوس وحشت زده شده اند؟

تصميم دستگاه قضايي بر اجراي حکم اعدام نسبت به ابر جاسوس انگليس به نام اکبري اقدامي بود که بازتاب گستردهای در داخل و خارج داشت و دولتهای فرانسه، انگليس، آلمان و امريکا با محکوم کردن اين اقدام جمهوري اسلامي اعلام کردند که با شنيدن خبر اعدام اين جاسوس وحشتزده شدهاند. انگليس علاوه بر احضار سفير ايران، سفير خودش را نيز به انگليس فراخوانده است. درباره اقدام تحسینبرانگیز دستگاه قضايي نسبت به اجراي اين حکم نکاتي متذکر میشویم:

ادامه مطلب

سرمقاله

چرا اروپا و امریکا از اجراي حکم اعدام جاسوس وحشت زده شده اند؟

ادامه مطلب

شکست نفاق در تلاطم فتنه‌ها

در روایتی، پیامبر اکرم‌ صلی‌الله علیه وآله فرمودند: «لا تَکرِهُوا الفِتنَهَ فِی آخِرالزَّمانِ فَاِنَّها تُبیرُ المُنافِقِین؛  از فتنه‌های آخر زمان کراهت نداشته باشید، که منافقان را نابود می کند». (کنز العمّال، ص٣١١٧٠)

ادامه مطلب

شکست دشمن در فینال مبارزه 43 ساله

شکست دشمن در فینال مبارزه 43 ساله

ادامه مطلب

علت عصبانیت غرب، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار صدها نفر از مردم اصفهان، با تأکید بر تلاش روزافزون مسئولان، برای حل مشکلات اقتصادی گفتند: «صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات اخیر که نتوانستند مردم را به صحنه بیاورند، درصددند با ادامه شرارت‌ها، مسئولان را خسته کنند؛ اما اغتشاشات جمع خواهد شد و ملت، با تنفر روزافزون از آنها، با نیروی بیشتر و روحیه تازه‌تر، به کار و تلاش و پیشرفت ادامه خواهد داد.»

ادامه مطلب

لزوم «غربالگری» در جامعه ورزشی و هنری

  اهانت برخی ورزشکاران ایرانی به پرچم و سرود ملی کشورمان و برخی حرکات ناپسند آنان در صحنه‌های ورزشی، انتقادات بسیاری از هم‌وطنان کشورمان را به همراه داشته است. دراین‌رابطه توجه به نکاتی حائز اهمیت است:
ادامه مطلب

غرب، نگران عدم توافق هسته‌ای با ایران؛ ایران توافقات دستوری غرب را نمی‌پذیرد

 
به دنبال ناکامی دولت آمریکا از سیاست فشار حداکثری و عدم حصول نتیجه از افزایش تحریم هاعلیه ایران، اکنون آمریکا و اروپا تلاش می کنند در قالب مذاکره بدون لغو کامل تحریمها و هیچ تضمینی بابت عدم خروج مجدد از عمل به تعهدات برجامی، ایران را وادار به عقب نشینی از دستاوردها و پیشرفت های هسته ای نمایند. در این شرایط توجه به نکاتی حائز اهمیت است:
1. با توجه به سابقه بدعهدی غرب در نقض تعهدات خود در توافق برجام، اخذ تضمین مبنی بر پای بندی کامل غرب به تعهدات مندرج در توافق هسته ای و لغو کامل تحریم ها ضرورتی غیرقابل انکار پیش از حصول هرگونه توافق احتمالی آینده است. 
ادامه مطلب

صفحه‌ها

1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110