وقاحت نارنجی! محمد ایمانی نوشت: وقاحت دولت‌های غربی، حد و مرز نمی شناسد. هم بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشرند و هم طلبکاران آن. هفته گذشته، یک کانال غربگرا، با انتشار تصویر وسط و توییت مشترک سفیران فرانسه و انگلیس نوشت: "سفارتین بریتانیا و فرانسه از نشست دیپلمات‌ها در تهران، برای پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت خبر دادند. آنان برای مقابله با این خشونت، رنگ نارنجی را انتخاب کرده‌اند". برخی مزدوران چشم و گوش بسته هم، روبان نارنجی را در یکی از دانشگاه ها پخش کردند؛ بدون این که نه دو سفارت و نه مزدوران شان، به ماهیت رنگ نارنجی اشاره کنند. نارنجی، رنگ لباس بیش از 800 زندانی بیچاره ای بود که از زمان دولت بوش و سپس در دولت های بعدی، در بازداشتگاه آمریکایی گوانتانامو، تحت شدیدترین و فنی ترین شکنجه ها نگهداری شدند! نارنجی، ضمنا نماد کودتای رنگی در اوکراین و روی کار آوردن مُهره‌ای به نام یولیا تیموشنکو است که بعدها به خاطر فساد مالی بازداشت شد. «رفراندوم تشییع حاج‌قاسم» و مشکل جریان چپ محمود میرلوحی، فعال چپ در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد، گفته است:"اخیرا تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب، با آقای اژه‌ای و آقای شمخانی دیدارهایی داشتند. بالاخره مشخص شود اگر صحبتی بوده، نتایج‌شان چه بود؟ مقامات، نتایج‌شان را مطرح کنند، نشست‌های گسترده‌تری با دبیران کل احزاب و چهره‌های سرشناس و کسانی که در جامعه مقبولیت داشتند، برقرار کنند. به طور مثال آقای روحانی دیدارهایی با مطبوعات، شخصیت‌ها و هنرمندان داشت. اینها باید شکل بگیرد و گفت وگوها شروع شود. اینها از مقدمات بحث گفتگو است که متاسفانه در دهه اخیر همواره انکار شد و حاکمیت همواره احساس کرد مردم همراه هستند. بعد از شهادت سردار سلیمانی و حضور آن جمعیت، باعث احساس بی‌نیازی شد که همه این موارد مؤید سیاست‌ها و برنامه‌های آقایان است که نتیجه آن را امروز می‌بینیم." از صحبت‌های میرلوحی پیداست که حضور میلیونی مردم ایران در تشییع شهید حاج‌قاسم سلیمانی؛ رفراندوم ناخواسته و البته پیروزی بوده که اصلاح‌طلبان را وادار به کنایه و طعنه کرده است.

شکست نفاق در تلاطم فتنه‌ها

در روایتی، پیامبر اکرم‌ صلی‌الله علیه وآله فرمودند: «لا تَکرِهُوا الفِتنَهَ فِی آخِرالزَّمانِ فَاِنَّها تُبیرُ المُنافِقِین؛  از فتنه‌های آخر زمان کراهت نداشته باشید، که منافقان را نابود می کند». (کنز العمّال، ص٣١١٧٠)
یکی از فرصت هایی که اغتشاشات دو ماهه اخیر در اختیار نظام و انقلاب قرار داد، آشکارتر شدن «جبهه حق از باطل» برای مردم ایران بود. انقلاب اسلامی هر از چند گاهی، به یک تسویه حساب و غربالگری در بدنه نظام و انقلاب نیاز دارد. باید سنگلاخ‌ها و ناخالصی‌های جریان باطل را از مسیر حق زدود، تا سرعت جبهه حق در رسیدن به کمال متعالی افزوده شود. در طول سالیان اخیر، ناهمراهان زیادی با جریان انقلاب همراه شدند تا جبهه حق را از صراط مستقیم منحرف، یا لااقل سرعت آن را کند سازند. خواص بی بصیرت، سلبریتی های خائن و سایر گروه های مزدور داخلی که طی این سالها در زمین دشمن بازی کردند، عملا در زمره منافقانی قرار می گیرند که در فتنه اخیر، چهره آنان برای مردم و جریان انقلابی آشکارتر گردید. این افراد، همسو با دشمنان ملت ایران در یک جنگ شناختی همه جانبه، با بزرگ‌نمایی دامنه اغتشاشات و ضریب دادن به آن، بیش از دو ماه است که فکر و روان جامعه را هدف قرار داده و در مسیر بی‌اعتمادسازی و ناامید کردن جامعه، گام برداشتند! آنان در این مدت، همسو با رسانه‌های معاند، انتشار اخبار کذب را به امری عادی تبدیل کرده‌ و بی‌حساب و کتاب، دروغ منتشر می‌کنند! چه حقارتی از این بیشتر که این افراد، جایگاه خود را در حد یک پادوی ساده دولت خبیث انگلیس، تنزل دادند و برای تحقق اهداف تجزیه طلبانه آن استعمارگر پیر، از هیچ خوش خدمتی فروگذار نکردند... !
ایران پرافتخار امروز ما، نشانه های فراوانی از صدمات و زخم هایی دارد که در طول دو قرن اخیر از روباه پیر انگلیس، به پیکرش وارد شده است. ملت ایران، نقش انگلستان در سه رخداد مصیبت بار تجزیه ایران را، هرگز فراموش نمی کند! جدایی هرات (افغانستان) از ایران، جدایی 17شهر شمالی ایران در عهدنامه ترکمان چای و جدایی بحرین از ایران، سه واقعه ناگواری است که در هر سه آنها، "انگلیس خبیث" به طور مستقیم دست داشته و امروز نیز در توهم تجزیه مجدد ایران برآمده است. همراهی با دولت شوم انگلستان در فتنه اخیر از سوی هر فرد یا جریانی که باشد، گناهی نابخشودنی است. این همان جریان نفاقی است که در روایتِ پیامبر اکرم (صل الله علیه واله وسلم)، محکوم به فنا و نابودی است. سعه صدر نظام اسلامی در این مدت، برای کنار رفتن غبار فتنه‌ای بود که رسانه‌های دروغ پرداز مورد حمایت انگلیس، به راه انداختند و اکنون با آشکارتر شدن مرزهای جبهه حق و باطل، نظام اسلامی موظف به پاکسازی جبهه حق از این جریان نفاق در مسیر رسیدن به کمال خویش است. در روایت دیگر، جابر جعفی يكى از اصحاب لايق امام باقر عليه السلام  می‌گوید: از محضر آن حضرت در مورد ظهور حضرت حجت عليه السلام سوال كردم و به امام باقر عليه السلام عرض كردم، فرج شما چه وقت خواهد بود؟ حضرت فرمودند: «هرگز! هرگز! فرج ما صورت نمى پذيرد تا غربال شويد و سپس غربال شويد و باز غربال شويد (سه مرتبه فرمودند) تا كدرها و نادرست‌ها و ناخالص‌ها از جبهه حق جدا شوند و انسانهای خالص باقي بمانند». (الغيبه شيخ طوسي ص ٣٣٩).  حوادث اخیر در جمهوری اسلامی ایران، صرفا آزمون‌هایی برای رسیدن به حق مطلق، یعنی "حکومت ولی معصوم(علیه السلام)" است؛ برخلاف توهم دشمنان، نه سقوط و تجزیه‌ای در کار است و نه توقفی برای انقلاب؛ بلکه زمینه نابودی نفاق از جبهه حق فراهم آمده است.