«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

شکست نفاق در تلاطم فتنه‌ها

در روایتی، پیامبر اکرم‌ صلی‌الله علیه وآله فرمودند: «لا تَکرِهُوا الفِتنَهَ فِی آخِرالزَّمانِ فَاِنَّها تُبیرُ المُنافِقِین؛  از فتنه‌های آخر زمان کراهت نداشته باشید، که منافقان را نابود می کند». (کنز العمّال، ص٣١١٧٠)

ادامه مطلب

کنشگری خواص؛ بایدها و نبایدها

«خواص» در هر جامعه‌ای، در ردیف گروه‌های مرجع و تأثیرگذار اجتماعی قرار دارند. در فضای حکمرانی مطلوب، تصمیم‌سازی و پیشرفت نظام سیاسی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، حل مشکلات و برون‌رفت از بحران‌های گوناگون، به کنشگری فعالانه همه اقشار اجتماعی نیازمند است. در این میان، حضور مؤثر و به هنگام خواص در مسائل مختلف، باتوجه‌به نفوذ و جایگاه اجتماعی و حیطه تخصصی آنان، جهت راهنمایی و هدایت اقشار مختلف جامعه، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ادامه مطلب

پاسخ به شبهه اي در باره عدم وجوب نهي از منکري به نام بي حجابي

اشاره: يکي از افرادي که عناد خاصي با فلسفه و مباحث فلسفي و عقلي دارد هر از چندگاهي براي اثبات ديدگاه هاي ضد ديني خود به فلسفه و استدلال هاي خنده آور روي مي آورد در اين فايل ابتدا استدلال هاي ايشان مبني بر عدم ضرورت و عدم وجوب نهي از منکر نسبت به پديده بي حجابي ملاحظه بفرماييد و در پايان پاسخ به اين استدلال هاي سخيف يا به عبارت ديگر شبهه بافي هاي ايشان ملاحظه کنيد. 
ادامه مطلب

لزوم «غربالگری» در جامعه ورزشی و هنری

  اهانت برخی ورزشکاران ایرانی به پرچم و سرود ملی کشورمان و برخی حرکات ناپسند آنان در صحنه‌های ورزشی، انتقادات بسیاری از هم‌وطنان کشورمان را به همراه داشته است. دراین‌رابطه توجه به نکاتی حائز اهمیت است:
ادامه مطلب

اتحادیه تجارت آزاد اروپا (European Free Trade Association)

 
اتحادیه تجارت آزاد اروپا با علامت اختصاری  EFTA(European Free Trade Association) نام سازمانی منطقه‌ای است که به موجب کنوانسیون استکهلم در سال 1959 و نیز 1960 میلادی برای تسهیل تجارت میان کشورهای اروپایی و حذف تعرفه های گمرکی ایجاد گردید.
اتحادیه تجارت آزاد اروپا متشکل از چهار کشور ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس به موازات همکاری با اتحادیه اقتصادی اروپا فعالیت اقتصادی کشورهای اروپایی را تسهیل نموده است. این اتحادیه پس از بنیان‌گذاری در چهارم ژانویه ۱۹۶۰ میلادی به مرور بر اعضای آن اضافه شد.
ادامه مطلب

غرب، نگران عدم توافق هسته‌ای با ایران؛ ایران توافقات دستوری غرب را نمی‌پذیرد

 
به دنبال ناکامی دولت آمریکا از سیاست فشار حداکثری و عدم حصول نتیجه از افزایش تحریم هاعلیه ایران، اکنون آمریکا و اروپا تلاش می کنند در قالب مذاکره بدون لغو کامل تحریمها و هیچ تضمینی بابت عدم خروج مجدد از عمل به تعهدات برجامی، ایران را وادار به عقب نشینی از دستاوردها و پیشرفت های هسته ای نمایند. در این شرایط توجه به نکاتی حائز اهمیت است:
1. با توجه به سابقه بدعهدی غرب در نقض تعهدات خود در توافق برجام، اخذ تضمین مبنی بر پای بندی کامل غرب به تعهدات مندرج در توافق هسته ای و لغو کامل تحریم ها ضرورتی غیرقابل انکار پیش از حصول هرگونه توافق احتمالی آینده است. 
ادامه مطلب

صفحه‌ها

1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110