«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

«اقتصاد مقاومتی» ریاضتی نیست

 
ذبیح‌الله خدائیان، در سخنانی با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی، گفت: «اقتصاد مقاومتی» به معنای اقتصاد ریاضتی و کشیدن حصار دور کشور نیست و اقتصاد مقاومتی به آن معنا است که در شرایط سخت اقتصادی، «زمینه رشد و تعالی کشور» را فراهم کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بااشاره به ارائه راهکارهای ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری،  تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردمی است و باید به مردم اعتماد کرد و از ظرفیت‌های مردمی بهره گیری شود.
خدائیان با بیان اینکه امروز دولت در زمینه کارخانه، سرمایه‌گذاری نمی‌کند؛ بلکه باید به بخش خصوصی میدان دهیم، توانمندسازی بخش خصوصی را لازم دانست و گفت: وظیفه مسئولان «رفع موانع فراروی سرمایه‌گذاری» است.
وی گفت: امنیت سرمایه‌گذار، امنیت قضائی نیست و اگر جلوی کار سرمایه‌گذاری در حین اجرا گرفته شود، سرمایه‌گذار، دیگر جرئت سرمایه‌گذاری نخواهد داشت.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، ایجاد مراکز تجاری، اداری و مسکونی را از آن جمله بیان کرد و گفت: طبق قانون رفع موانع تولید، بانک‌ها موظف هستند سالانه ۳۳ درصد از بنگاه‌های مرتبط را، واگذار کنند و ظرف سه سال، تمامی بنگاه‌ها واگذار شود؛ اما نه‌تنها واگذار نکردند، بلکه بر تعداد آن افزوده شده است.
وی خواستار توجه بانک مرکزی به کفایت سرمایه بانک‌ها شد و گفت: میزان برداشت‌هایی که از بانک مرکزی صورت می‌گیرد، باید نظارت شود و بانک مرکزی نظارت بیشتری روی نظام بانکداری کشور داشته باشد.
وی از بانک‌ها خواست تا در خدمت «اقتصاد مقاومتی» قرار گیرند و به تولیدکننده واقعی، تسهیلات دهند.
خدائیان، حمایت از تولید ملی را ضروری دانست و گفت: نباید اجازه داد با قاچاق کالا، تولید ملی به خطر افتد و «مدیریت مصرف»، ذائقه اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای قدردانی از مردم، باید به اقتصاد مقاومتی توجه کرد تا مقابل تکانه‌های خارجی، مقاومت کنیم.
وی حمایت از صنایع دانش‌بنیان را الزامی دانست و گفت: دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، باید به مردم معرفی شوند و سازمان بازرسی به سراغ این مدیران خواهد رفت.