«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

تحقق اقتصاد مقاومتی با رونق اقتصاد غیرنفتی

یکی از مهمترین راههای تحقق اقتصاد مقاومتی رونقیافتن «اقتصاد غیرنفتی» است. وابستگی به نفت، باتوجهبه مشکلات متعدد، ایران را از اجرای اقتصاد مقاومتی دور میسازد. مقام معظم رهبری با اشاره به این نکته، فرصت تحریم را برای رهایی از اقتصاد نفتی و اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی، مغتنم میداند:

ادامه مطلب

تحریم ناکارآمد، در برابر انرژی انقلاب

[۱].انقلاب ایران اسلامی، انقلابی«زنده، مستمر و تداوم‌یافته» است‌‌‌؛ زیرا ارزش‌های اسلامی و انقلابی، همچنان از بدنه اجتماعی جدی و قوی، برخوردارند و امروز، بخش بزرگ و موثری از جوانان «دلبسته و شیفته ارزش‌ها» هستند. آری! انقلاب، یک جریان مستمر است. انقلاب یعنی؛ سازندگی، رویش و بالندگی و روحیه انقلابی یعنی، اسیر حدود تحمیلی نشدن، قانع به گیرندگی قطره‌چکانی نشدن، با امید دنبال هدف حرکت‌کردن و با انگیزه، نشاط، بااصرار و پیگیری، آن را به دست‌آوردن.این انقلاب و حرکت انقلابی است. (بیانات رهبر انقلاب، ۱ تیر ۸۴).

ادامه مطلب

بهترین بستر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بخش «تعاونی» است

مهران فاطمی با بیان این که اقتصاد اسلامی با اقتصاد کلاسیک و متعارف دنیا متفاوت است، گفت: در اقتصاد اسلامی، مؤلفه‌هایی خاص و روحی بر آن حاکم است که با اقتصاد غربی تفاوت دارد.
وی با بیان این که ثروت، صرفاً نباید در دست یک عده خاصی باشد، عنوان کرد: مهم‌ترین اصل در اقتصاد اسلامی، «مسئله عدالت اجتماعی» و «توزیع متوازن ثروت در بین همه مردم» است.

ادامه مطلب

«اقتصاد مقاومتی» ریاضتی نیست

 
ذبیح‌الله خدائیان، در سخنانی با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی، گفت: «اقتصاد مقاومتی» به معنای اقتصاد ریاضتی و کشیدن حصار دور کشور نیست و اقتصاد مقاومتی به آن معنا است که در شرایط سخت اقتصادی، «زمینه رشد و تعالی کشور» را فراهم کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بااشاره به ارائه راهکارهای ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری،  تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردمی است و باید به مردم اعتماد کرد و از ظرفیت‌های مردمی بهره گیری شود.
ادامه مطلب

صفحه‌ها

1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110