«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

اخبار بین الملل

 
۱۲۰ مصاحبه با تجزیه‌طلب‌ها در ۵۰ روز!
«پروژه تجزیه ایران» در شبکه تروریستی ایران اینترنشنال
۱۶ آبان یک فایل صوتی از صحبت‌های «رعنا رحیم‌پور» خبرنگار بی‌بی‌سی منتشر شد که در آن، وی به‌نحو بی‌پرده‌ای از هدف «تکه‌تکه و تجزیه شدن ایران»، خبر می‌دهد و تأکید می‌کند که هدف پشت‌پرده آشوب‌طلبی‌ها، نه دموکراسی، بلکه "تجزیه" است.
او مشخصاً خبر می‌دهد که در رسانه سعودی ایران اینترنشنال، ابلاغ شده است که فقط با رهبران احزاب {تجزیه‌طلب} گفت‌وگو و به آنها تریبون داده شود. در پیمایشی که روی برنامه‌های این شبکه در ۵۰ روز گذشته انجام شد، قریب ۲۵ چهره تجزیه‌طلب بیش از ۱۲۰ بار در این شبکه پای تریبون آمده و صحبت کرده‌اند. 
تمرکز بر چهره‌های تجزیه‌طلب، منحصر به اقوام خاصی نبوده و آنها تلاش کردند افراد خودفروخته از همه اقوام ایرانی را روی آنتن آورده و "پروژه تجزیه" را با تحریک به اقدامات تروریستی و آشوب‌آفرینی از طریق رسانه‌شان پیش ببرند!
 
آمریکا: ادعای اوکراین درباره ایران را تأیید نمی‌کنیم
سخنگوی پنتاگون گفت: ما اطلاعاتی در دست نداریم که در حال حاضر نشان دهد ایران، به روسیه موشک بالستیک برای استفاده در اوکراین تحویل داده است.
پنتاگون به پایش دقیق این موضوع، ادامه خواهد داد و در مورد اینکه روسیه چنین قابلیتی پیدا کند، نگرانی‌هایی دارد.
 
سعودی‌ها، خاشقچی را به جرم افشای منابع مالی «اینترنشنال» قطعه‌قطعه کردند
اکبر نصراللهی، (رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه آزاد تهران مرکز) گفت: روزنامه گاردین انگلیس در ۲ اکتبر ۲۰۱۸ فاش می‌کند که بن‌سلمان برای تأسیس و راه‌اندازی ایران اینترنشنال، پول داده و منبع این خبر هم خاشقچی بوده است. 
۶ روز بعد از اعلام این خبر و فاش کردن منبع مالی شبکه ایران اینترنشنال، خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه، به شکل فجیعی قطعه‌قطعه  می‌شود. یک سال بعدازاین حادثه هم  بن‌سلمان اعتراف می‌کند که عوامل آل سعود در این جنایت دست داشتند؛ اما می‌گوید «من مطلع نبودم» که البته دروغ گفت.
1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110