«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

کانادا؛ اخراج معلم ایرانی به دلیل «حجاب اسلامی»

خانم فاطمه انوری، معلم ایرانی مقطع دبستان در استان کبک کانادا، به‌خاطر داشتن «حجاب» از مدرسه اخراج شد! (دسامبر ۲۰۲۱)
 این تصمیم مدرسه بر اساس لایحه سکولاریسم یا قانون ۲۱ گرفته شد که به‌موجب آن پوشیدن نشانه‌های مذهبی توسط کارمندان دولت که حق اعمال حاکمیت دارند، مثل قضات، پلیس، نیروهای نظامی، معلمان، مدیران مدارس و سخنگوی مجلس، در کبک ممنوع است. 
جالب است که خانم انوری علی‌رغم مدت کوتاه (یک‌ماهه) حضور خود در این مدرسه، بسیار محبوب بود و دانش‌آموزان خیلی او را دوست داشتند. یک دانش‌آموز کلاس سومی در کارت‌پستالی که برای او درست کرده اینطور نوشته: «خانم فاطمه عزیز، خیلی دلم برای شما تنگ می‌شود. شما یک معلم عالی بودید. خیلی دوست داشتم که  برای مان کتاب می‌خواندید. منصفانه نیست که دیگر نمی‌توانید به ما درس بدهید. راستش را بخواهید به نظر من «حجاب» شما فوق‌العاده است. شما بهترین معلم هستید.»
در تصویر، اجتماع اولیای دانش‌آموزان را می‌بینید که بیرون از مدرسه برای اعتراض به اخراج خانم انوری و قانون مربوطه، دور هم جمع شده‌اند.
 
1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110