«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

آیت‌الله خاتمی:

اعتراض دانستن اغتشاش، یک «مغلطه سیاسی» است

آیت‌الله سید احمد خاتمی، (خطیب نمازجمعه تهران) با بیان اینکه  اغتشاش، نه‌تنها در مکتب ما، بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز پذیرفته نمی‌شود، تأکید کرد: شما که اروپا و آمریکا کعبه آمال‌تان است، آیا آنها در اعتراضات‌شان، تورات و انجیل می‌سوزانند و بانک‌ها را غارت می‌کنند؟! اینکه کسانی اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند، «مغلطه سیاسی» است. در دل این اغتشاشات، ترور زاییده شد. آنچه در اصفهان و ایذه اتفاق افتاد، ترور بود که حاصل اغتشاشات بود.
امام‌جمعه موقت تهران، با بیان اینکه اغتشاش‌گران ۶ هدف را دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: اولین هدف، "براندازی" است که تصریح هم می‌کنند و اعلامیه منتشر می‌کنند که پیش به‌سوی اعتصابات تا براندازی! کسبه را تهدید به آتش‌زدن مغازه‌ها می‌کنند.
وی با بیان اینکه  هدف دوم اغتشاش‌گران، "آسیب به اقتدار نظام اسلامی" است، عنوان کرد: حکومت بی‌اقتدار، نمیتواند زندگی مردم را آباد کند و امنیت برقرار کند. اغتشاش‌گران، اقتدار نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند! مسئله نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و سپاه که نماد اقتدارند، ولی امروز با کمال وقاحت، حافظان امنیت را به شهادت می‌رساند!
خطیب جمعه تهران، خاطرنشان کرد: هدف سوم اغتشاش‌گران، "تجزیه ایران" است. خیلی اینها، این حرف را می‌زنند و واقعاً غربی‌ها الکی خوش هستند. حرفی می‌زنند که فقط خودشان باور می‌کنند. آنها می‌خواهند، ایران تکه پاره شود! البته بدانند که در قرن‌های بعد نیز محال است که چنین چیزی را ببینند. شما به ایرانی‌هایی این حرف‌ها را می‌زنید که از بیگانه نفرت دارند. برادران آذری‌زبان، سیستان و بلوچستان‌ها و کردستان ما، از بیگانه نفرت دارند.
خطیب نمازجمعه تهران، ادامه داد: هدف چهارم آشوبگران، زیر سؤال بردن "امنیت کشور" است. سران آمریکا  به‌صراحت گفته‌اند که ناامنی را به عمق ایران می‌کشانیم! از ویژگی‌های جامعه پیشرفته اسلامی، امنیت است. اینها امنیت نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند و به شما اطمینان می‌دهم که مسئولان ما، آن‌چنان که در عرصه‌های دیگر، ناکامشان گذاشتند، در این عرصه نیز آنها را ناکام خواهند گذاشت.
وی افزود: هدف پنجم اینها نیز، این است که مردم را "ناامید" کنند. دشمنان در رسانه‌ها، طوری سخن می‌گویند که گویی چند سال است که در ایران انقلاب کرده‌اند.
خطیب نمازجمعه، عنوان کرد: آخرین هدف که تئوری‌پردازان اغتشاشات دنبال می‌کنند، این است که انگار در این ۴۰ سال در کشور، "خفقان" بوده و آزادی نبوده و مردم زیر فشار بودند و یک‌مرتبه به پا خواستند. درحالی‌که این اغتشاش‌گران، قاطبه مردم نیستند. از ۸۰ میلیون نفر، تنها ۱۰۰ هزار نفر در میدان هستند که در خیابان آمده‌اند. جالب این است برخی از این مسئولان سابق نظام، طوری وانمود می‌کنند که این چند سال، چنین‌وچنان شده و نصیحت می‌کنند که حاکمیت، حرف مردم را بشنوند!

دسته بندی مطالب: 
1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110