«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

اخبار 1102

رهبر معظم انقلاب :
علت عصبانیت غرب، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار صدها نفر از مردم اصفهان، با تأکید بر تلاش روزافزون مسئولان، برای حل مشکلات اقتصادی گفتند: «صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات اخیر که نتوانستند مردم را به صحنه بیاورند، درصددند با ادامه شرارت‌ها، مسئولان را خسته کنند؛ اما اغتشاشات جمع خواهد شد و ملت، با تنفر روزافزون از آنها، با نیروی بیشتر و روحیه تازه‌تر، به کار و تلاش و پیشرفت ادامه خواهد داد.»
رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود به تحلیل چالش اصلی دنیای استکبار با ایران اسلامی پرداختند و گفتند: «مشکل اصلی استکبار با جمهوری اسلامی این است که اگر این نظام، پیشرفت و در دنیا جلوه کند، منطق لیبرال دموکراسی دنیای غرب باطل خواهد شد.»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به سلطه دنیای غرب بر کشورهای مختلف با منطق لیبرال دموکراسی افزودند: «در سه قرن اخیر به بهانه نبود آزادی و یا نبود مردم‌سالاری، منابع کشورها را غارت کردند و اروپای فقیر، به قیمت به گِل نشستن بسیاری از کشورهای ثروتمند، ثروتمند شد!»
ایشان با اشاره به شگرد غربی‌ها که به اسم آزادی و دموکراسی، علیه آزادی و مردم‌سالاری در کشورها اقدام می‌کنند، افزودند: «کشور افغانستان، یک نمونه نزدیک و بارز است که امریکایی‌ها به بهانه مردمی نبودن حکومت، به آنجا حمله نظامی کردند؛ اما بعد از ۲۰ سال جنایت و غارت، همان حکومتی که علیه آن اقدام کرده بودند، سرکار آمد و آنان با فضاحت خارج شدند.»
رهبر انقلاب گفتند: «اکنون یک نظام، بر مبنای دین و مردم‌سالاری واقعی در ایران، به مردم خودش هویت داده و آنها را زنده و در واقع منطق لیبرال دموکراسی غربی را، ابطال کرده است.»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «عده‌ای در داخل بر مبنای تبلیغات غرب، می‌گویند در نظام اسلامی، آزادی و مردم‌سالاری نیست! درحالی‌که بیان همین سخنان، نشانه آزادی است و روی کار آمدن دولت‌هایی که از نظر تفکر سیاسی، شباهتی به یکدیگر ندارند نیز نشانه حق انتخاب مردم و مردمی بودن نظام اسلامی است.»
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اگر جمهوری اسلامی در مقابل امریکا و استکبار کوتاه می‌آمد و زیربار قلدری و زورگویی آنها می‌رفت، فشارها کمتر می‌شد؛ اما آنها بر کشور مسلط می‌شدند، افزودند: «در این سال‌ها، هرگاه صدای قدرتمندیِ جمهوری اسلامی، بلندتر بوده است، تلاش دشمن برای پنجه زدن به‌نظام اسلامی، بیشتر شده است.»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: «چالش اساسی و امروز کشور ما، چالش "پیشرفت و توقف و رکود و ارتجاع" است، زیرا ما در حال پیشرفت هستیم؛ ولی قدرت‌های استکباری از پیشرفت ایران اسلامی، مضطرب و ناراحت می‌شوند و حرص می‌خورند!»

 

آیت‌الله خاتمی:
اعتراض دانستن اغتشاش، یک «مغلطه سیاسی» است

آیت‌الله سید احمد خاتمی، (خطیب نمازجمعه تهران) با بیان اینکه  اغتشاش، نه‌تنها در مکتب ما، بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز پذیرفته نمی‌شود، تأکید کرد: شما که اروپا و آمریکا کعبه آمال‌تان است، آیا آنها در اعتراضات‌شان، تورات و انجیل می‌سوزانند و بانک‌ها را غارت می‌کنند؟! اینکه کسانی اصرار دارند نام اغتشاشات را اعتراض بگذارند، «مغلطه سیاسی» است. در دل این اغتشاشات، ترور زاییده شد. آنچه در اصفهان و ایذه اتفاق افتاد، ترور بود که حاصل اغتشاشات بود.
امام‌جمعه موقت تهران، با بیان اینکه اغتشاش‌گران ۶ هدف را دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: اولین هدف، "براندازی" است که تصریح هم می‌کنند و اعلامیه منتشر می‌کنند که پیش به‌سوی اعتصابات تا براندازی! کسبه را تهدید به آتش‌زدن مغازه‌ها می‌کنند.
وی با بیان اینکه  هدف دوم اغتشاش‌گران، "آسیب به اقتدار نظام اسلامی" است، عنوان کرد: حکومت بی‌اقتدار، نمیتواند زندگی مردم را آباد کند و امنیت برقرار کند. اغتشاش‌گران، اقتدار نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند! مسئله نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و سپاه که نماد اقتدارند، ولی امروز با کمال وقاحت، حافظان امنیت را به شهادت می‌رساند!
خطیب جمعه تهران، خاطرنشان کرد: هدف سوم اغتشاش‌گران، "تجزیه ایران" است. خیلی اینها، این حرف را می‌زنند و واقعاً غربی‌ها الکی خوش هستند. حرفی می‌زنند که فقط خودشان باور می‌کنند. آنها می‌خواهند، ایران تکه پاره شود! البته بدانند که در قرن‌های بعد نیز محال است که چنین چیزی را ببینند. شما به ایرانی‌هایی این حرف‌ها را می‌زنید که از بیگانه نفرت دارند. برادران آذری‌زبان، سیستان و بلوچستان‌ها و کردستان ما، از بیگانه نفرت دارند.
خطیب نمازجمعه تهران، ادامه داد: هدف چهارم آشوبگران، زیر سؤال بردن "امنیت کشور" است. سران آمریکا  به‌صراحت گفته‌اند که ناامنی را به عمق ایران می‌کشانیم! از ویژگی‌های جامعه پیشرفته اسلامی، امنیت است. اینها امنیت نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند و به شما اطمینان می‌دهم که مسئولان ما، آن‌چنان که در عرصه‌های دیگر، ناکامشان گذاشتند، در این عرصه نیز آنها را ناکام خواهند گذاشت.
وی افزود: هدف پنجم اینها نیز، این است که مردم را "ناامید" کنند. دشمنان در رسانه‌ها، طوری سخن می‌گویند که گویی چند سال است که در ایران انقلاب کرده‌اند.
خطیب نمازجمعه، عنوان کرد: آخرین هدف که تئوری‌پردازان اغتشاشات دنبال می‌کنند، این است که انگار در این ۴۰ سال در کشور، "خفقان" بوده و آزادی نبوده و مردم زیر فشار بودند و یک‌مرتبه به پا خواستند. درحالی‌که این اغتشاش‌گران، قاطبه مردم نیستند. از ۸۰ میلیون نفر، تنها ۱۰۰ هزار نفر در میدان هستند که در خیابان آمده‌اند. جالب این است برخی از این مسئولان سابق نظام، طوری وانمود می‌کنند که این چند سال، چنین‌وچنان شده و نصیحت می‌کنند که حاکمیت، حرف مردم را بشنوند!

 

آیت‌الله کعبی: اغتشاشات، یک جنگ پیچیده و ترکیبی علیه ملت است

آیت‌الله عباس کعبی در دیدار مسئولان مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم که در دفتر این شخصیت حوزوی برگزار شد، با تأکید بر اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا، در عرصه‌های جهانی به دستاوردهای بسیاری رسیده است، اظهار کرد: اکنون ما در مسئله پهپادها، به دستاوردهای قابل‌توجهی رسیده‌ایم و در گروه کشورهای نخست دنیا در این عرصه هستیم.
وی اضافه کرد: همین قدرت بازدارنده، باعث شده که قدرت‌های شیطانی در جهان مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی و دنباله‌های آن‌ها، از جنگ نظامی صرف، کوتاه آمده و به فکر جنگ تمام عیار ترکیبی هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: ما توانمندی بسیار بالایی داریم؛ ولی در کنار امنیت سخت‌افزاری، نیاز به امنیت نرم‌افزاری نیز داریم. امنیت نرم‌افزار هم در سایه ساخت جامعه برمدار ایمان و عمل صالح محقق می‌شود.
آموزه‌های دینی به زبان قابل‌فهم، میان نسل جوان ترویج شود
وی ادامه داد: ساخت جامعه بر مدار ایمان و عمل صالح، علاوه بر نظریه‌پردازی اجتهادی، به ترویج آموزه‌های دینی در میان دانش‌آموزان، دانشجویان و نسل جوان نیاز دارد و این آموزه‌ها باید به زبان و ادبیات قابل‌فهم، برای اقشار مختلف در سطح کشور ترویج شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز جوانان و نوجوانان ما، مورد تهاجم شبهات فراوان  در عصر دیجیتال هستند و با تولید اندیشه فاخر توسط  اندیشه‌ورزان درجه یک، به‌تنهایی نمی‌شود به مقابله با  شبهات نوین  پرداخت. صرفاً با زبان تولید اندیشه، نمی‌توان  با جوانان و نوجوانان صحبت شود  و ما باید این اندیشه تولید شده را با جذابیت و هنرمندانه، به نسل جوان منتقل کنیم و این کار با مهارت‌های نوین تبلیغی مقدور است.
وی گفت: یکی از عرصه‌هایی که اساتید بسیجی می‌توانند در آن موفق باشند، برگزاری دوره‌های مهارت‌های نوین تبلیغی و مخاطب پیداکردن در میان نوجوانان و جوانان است که این موضوع اهمیت بسیاری دارد.
کعبی ادامه داد: اغتشاشاتی که امروز در جامعه ما وجود دارد، از فازهای عملیاتی جنگ شیطانی جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس خبیث، آلمان، فرانسه و سعودی علیه انقلاب اسلامی است که در حقیقت یک جنگ پیچیده و ترکیبی تمام‌عیار است.

 

اعدام؛ سرانجام محاربه علیه مردم و نظام

فردی که در جریان اغتشاشات اخیر، در خیابان ستارخان تهران با دردست‌داشتن سلاح سرد، اقدام به بستن خیابان، متوقف کردن خودروها و ایجاد ناامنی برای مردم، سپس درگیری با مأمورین بسیج، جرح یکی از مأمورین و ایجاد رعب و وحشت در رهگذران و شهروندان کرده بود، به اعدام محکوم شد.
بر اساس دادنامه صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران، این فرد به اتهام محاربه، از طریق کشیدن سلاح سرد، به‌قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت شهروندان، منجر به ایجاد ناامنی در محیط  و اخلال در نظم و امنیت جامعه، به مجازات اعدام محکوم شده است.

 

انفجار بزرگ بود یا رزمایش هوایی؟!
رمزگشایی از اتفاقات بسیار مهم و مشکوک در رژیم صهیونیستی

جمعه‌شب گذشته، ساکنان استان‌های تل‌آویو و حیفا (منطقه شارون) در سرزمین‌های اشغالی، با شنیدن صدای انفجار و بلافاصله قطع برق و به گمان حمله موشکی نیروهای مقاومت غزه، از منازل خود خارج شدند و پس از مدتی به آنها اعلام شد که صدای انفجار صرفاً شکستن دیوار صوتی توسط جنگنده‌ها در یک رزمایش نظامی بوده است!
بلافاصله بعد نیز، تمام اخبار مرتبط با این رخداد که توسط رسانه‌ها و اکانت‌های عبری زبان، انتشاریافته بود، از فضای مجازی حذف شد.
اما ابهامی که تا کنون و بعد از گذشت ۴۸ ساعت از این رخداد در ذهن ناظران رفع نشده، برگزاری یکباره رزمایش و عدم اعلام قبلی توسط وزارت دفاع رژیم صهیونیستی است! و در موردی دیگر، چگونگی حذف پیام‌ها و اخبار مرتبط با این حادثه در فضای مجازی!
اما بررسی‌های گروه عبری خبرگزاری تسنیم در این باره نشان می‌دهد: اولاً: این حادثه با صدا، نور و دود غلیظ همراه بوده است. ثانیاً: بلافاصله بعد از انفجار، قطع برق گسترده، صورت‌گرفته است. ثالثاً: ترانس‌ها و پست‌های برق، منفجر شده‌اند. چهارماً: اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق وسایل متصل به برق، دچار سوختگی و آتش سوزی شده‌اند.
امّا چندین ابهامی که بهتر است مسئولین رژیم اشغالگر صهیونیستی به آنها پاسخ دهند این‌چنین است: ۱- این چه رزمایشی هوایی است که با قطع برق همراه است؟! حتماً جنگنده‌های F35 رژیم،  به‌اشتباه یکی از پست‌های اصلی برق خود را مورد حمله قرار داده‌اند!
۲- شبکه‌ی اجتماعی توئیتر چه ارتباطی با مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی دارد که می‌تواند حوادث مختلف و مشکوک را در رژیم، سانسور و بایکوت کند؟!
۳- مهم‌تر از همه، چه اتفاقی در این ۲ سال اخیر در زیرساخت‌های تولید و توزیع برق رژیم می‌افتد که قادر به رفع آن نیست؟!
ابهام‌های دیگری هم نظیر ابعاد انفجار تامر و دیگر انفجارها، و یا حتی تعداد مرگ‌ومیر آن‌ها در چند سال اخیر وجود دارد که باید مسئولان رژیم صهیونیستی به آن بپردازند.
یک پیشنهاد هم برای آقای ایزاک هرتزوک (رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی): بهتر است «شرکت برق» هم مثل «شرکت آب» توسط امنیتی‌های شما اداره ‌شود!

 

حاجی‌زاده: دستاوردهای ما، در روز حادثه بیرون می‌آید

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها، در تراز جهانی هستیم و حرکت‌هایی را که ارتش‌های بزرگ و قدرتمند دنیا ده‌ها سال قبل از ما شروع به‌کار کرده‌اند را، به چالش کشیده‌ایم.
بسیاری از دستاوردها نیز وجود دارد که روز حادثه اگر لازم باشد، بیرون می‌آید؛ مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و ۵۰ کیلومتری که البته این‌ها تصادفی نبوده و مرهون عمل به تعالیم اسلام است.
خبر موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته که گفته شد و قادر است در جوّ و بیرون از جوّ، مانور داشته باشد، متعلق به خیلی‌وقت‌پیش است، ولی در واقع، امروز رسانه‌ای شده است.
اخیراً توانستیم ماهواره‌بر قائم ۱۰۰ را پرتاب کنیم که با سوخت جامد است و در سال جاری، اولین ماهواره را با این ماهواره‌بر، در مدار قرار خواهیم داد.

 

دروغ بزرگ «جدایی ورزش از سیاست»

امیرحسین ثابتی نوشت: بسیاری از کسانی که در این سال‌ها به‌دروغ می‌گفتند «ورزش از سیاست جداست» در این چند هفته، سیاسی‌ترین رفتارها علیه ورزشکاران ایرانی را، از خود نشان دادند!
اول، خواستار حذف ایران از جام جهانی و بعد هم خواستار تحریم بازی‌ها از سوی بازیکنان شدند؛ البته در هر دو پروژه شکست خوردند.
یکی از دستاوردهای این روزها، همین است که حالا همه فهمیده‌اند که نه‌تنها ورزش از سیاست جدا نیست؛ بلکه این ادعا، یکی از مبتذل‌ترین حرف‌هایی است که در این سال‌ها، رسانه‌ها به‌دروغ به خورد افکار عمومی داده بودند. ورزش و به‌خصوص فوتبال، جزو سیاسی‌ترین پدیده‌های دنیای معاصر هستند و این همان حرفی است که از ابتدا، نیروهای انقلابی می‌گفتند؛ اما به‌خاطر بیان این حقیقت، تخطئه می‌شدند!
پس باید برای این پدیده به‌غایت سیاسی، سیاسی هم فکر، هم برنامه‌ریزی و هم عمل کرد ...

1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110