«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

اخبار وسط

در نشست سران قوا تأکید شد؛

تقدیم برنامه هفتم توسعه به مجلس، تسریع شود

در نشست سران سه قوه که به میزبانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد، لزوم تسریع در تقدیم برنامه هفتم توسعه کشور از طریق سازمان برنامه‌وبودجه به دولت و مجلس شورای اسلامی مورد تأکید قرار گرفت.

سران قوای مجریه، مقننه و قضائیه، همچنین حضور همه مسئولان در رده‌های مختلف قوای سه‌گانه را در اجتماعات مردمی به‌ویژه جوانان، ضروری خواندند.

در این نشست، تقویت همکاری و تعامل قوای سه‌گانه برای پیگیری جدی‌تر و تلاش مضاعف و هماهنگ برای برطرف‌کردن مشکلات و کاستی‌ها، مورد تأکید قرار گرفت.

 

آیت‌الله کعبی:

امروز «آموزش سواد رسانه‌ای» جهاد کفایی است

آیت‌الله عباس کعبی در سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت، با اشاره به قلمرو جهاد در اسلام گفت: جهاد فرهنگی، جهاد اجتماعی، جهاد اقتصادی، جهاد سیاسی، جهاد بهداشتی، جهاد امنیتی، جهاد صنعتی و هر عرصه‌ای که انسان می‌تواند زحمت بکشد و توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند و باعث حفظ اسلام می‌شود، «جهاد فی‌سبیل‌الله» است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، یکی از میدان‌های جهاد در دوران معاصر را، «جهاد رسانه‌ای» دانست و تصریح کرد: دشمن برای تضعیف اعتقادات، اخلاق و باورها و تضعیف دین، از رسانه و فضای مجازی استفاده می‌کند و اگر کسانی بتوانند مقابل دشمن، قدرت رسانه‌ای تولید کنند و در سایه این قدرت، دشمن را تضعیف کنند، مصداق جهاد فی‌سبیل‌الله می‌شود.

آیت‌الله کعبی گفت: اگر در دوران دفاع مقدس آموزش نظامی واجب کفایی بود، امروز خط اول جنگ، در «رسانه» است و برای مقابله با دشمن، سواد رسانه‌ای و بسیج رسانه‌ای و مقابله با دشمن در رسانه، «واجب کفایی» است؛ اگر ۱۰ میلیون مسلمان، مکتبی که از نظر اعتقادی قوی باشند و توطئه‌های دشمن را بشناسند در رسانه‌ها پیام بدهند، دشمن در جهاد رسانه‌ای شکست می‌خورد.

وی، یکی دیگر از عرصه‌های جهاد در زمان ما را «جهاد عفاف و حجاب» دانست و گفت: یکی از برنامه‌های دشمن، جنگ علیه عفاف و حجاب و غیرت مسلمانان است و امروز، تشویق خواهران و بانوان به پایبندی به حجاب، اگر با نیت مقابله با توطئه دشمن باشد «جهاد» است.

 

سلامی: قطعاً آرامش دشمنان را خواهیم گرفت

سردار حسین سلامی، (فرمانده کل سپاه) گفت: «دشمنان این روزها آرزوهایشان را به هم گره زدند و به خیال خودشان، همه راه‌ها را بستند؛ اما صورت‌هایشان به سنگ خورد. آن‌ها ناتوان هستند.

به دشمنان گفتیم: آرامشتان را می‌گیریم؛ قطعاً آرامششان را خواهیم گرفت.

ملت ایران در حال تغییر محاسبات دشمن است. دشمن با یک اشتباه، تصور کرد که با به میدان فرستادن تعدادی جوان که فریب‌خورده و پاره تن خودمان هستند، می‌توانند باشکوه یک انقلاب جهانی و بزرگ مقابله کنند.»

همیشه دشمن بر اساس اشتباهات خودش، خود را می‌شکند. این بار هم با اشتباه خودشان، شکستشان می‌دهیم.

 

وزیر اطلاعات: برخی سلبریتی‌ها، اکانت خود را به عوامل سیا فروخته‌اند!

حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب (وزیر اطلاعات) گفت: «در حوادث کشور، همدردی از سوی برخی چهره‌ها، طبیعی بود. موضوع غیرطبیعی، استفاده برخی افراد و گروه‌ها برای عقده‌گشایی و تهمت به‌نظام به قتل و پشتیبانی و حمایت از اغتشاش، ترور، هتک حرمت و دریدن پرده امنیت بوده است!

ما از این افراد نخواهیم گذشت. کسانی که به کشور هزینه تحمیل کردند و عرصه را برای عرض‌اندام ترور و جنایت در خیابان‌ها، باز کردند و دشمنان قسم‌خورده را برای ضربه به کشور امیدوار نمودند، باید پاسخ‌گوی آثار گفتار و کردار خود باشند!

در تبیین اثرگذاری دشمن بر سلبریتی‌ها، به دودسته کلی باید اشاره داشت؛ مواردی که تحت برنامه مشخص و مستمر با هدایت سرویس‌های اطلاعاتی یا گروه‌های ضدانقلاب رخ می‌دهد، و مواردی که بدون آگاهی و تحت‌تأثیر فضای شناختی و احساسات، بروز پیدا می‌کند.

اخیراً هم مشاهده می‌شود که برخی از سلبریتی‌ها که دنبال‌کنندگان زیاد دارند، در کمال ناباوری، اکانت خود را به «عوامل سیا» یا برخی کشورهای مرتجع منطقه، می‌فروشند یا اجاره می‌دهند تا خریداران، منویات بیگانگان را با استفاده از اسم و شهرت این افراد، به جامعه القا کنند.»

 

واکنش «گروسی» به دستاورد موشکی جدید ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدعی شده است که اعلام ایران مبنی بر ساخت موشک هایپرسونیک، باعث نگرانی‌اش شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه،  اخیراً از ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته خبر داد که قادر است از سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته، عبور کند.

 

تذکر جدی سردار پاکپور به برهم‌زنندگان امنیت مردم

سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: «تجزیه‌طلبی در سیستان و بلوچستان، اصلاً موضوعیت ندارد؛ بلوچ، خاک را مادر خود می‌داند.

ما دوست نداریم خون از دماغ یک بی‌گناه بریزد؛ چون همه مردم، عائله جمهوری اسلامی ایران هستند، اما به‌شدت با برهم‌زنندگان امنیت مردم، برخورد خواهیم کرد!

دشمن هر اقدامی را که بتواند برای ایجاد هرج‌ومرج در سیستان و بلوچستان انجام می‌دهد.»

 

تورم ۶۰ درصدی پارسال، به ۴۰ درصد رسید

سخنگوی دولت گفت: شهریور ۱۴۰۰ تورم کشور ۶۰ درصد بود، قرار بود چرخ اقتصاد بچرخد؛ اما میانگین رشد اقتصادی ما صفر بود.

تورم صعودی ۶۰ درصد در یک دوربرگردان، امروز ۴۰ درصد شد. میانگین رشد اقتصادی ما در یک سال اخیر  ۴.۵ درصد شد.

غرب احساس کرد با این مسیر، راهی جز تسلیم ایران وجود ندارد؛ اما با آمدن دولت سیزدهم، دید که مسیر عوض شد.

 

۳۸۰۰۰ دروغ در ۴۶ روز برای ۵ رسانه ضدایرانی!

به گزارش مرکز افکارسنجی خبرگزاری فارس، بررسی‌ها نشان می‌دهد این رسانه‌ها در ۴۶ روز (۲۳ شهریور تا ۹ آبان) مجموعاً ۳۸۰۰۳ دروغ را درباره حوادث اخیر ایران، منتشر کرده‌اند. 

در این پیمایش، صرفاً عملکرد ۵ رسانه شامل؛ «بی‌بی‌سی فارسی وابسته به دولت انگلیس»، «ایران اینترنشنال وابسته به دولت سعودی»، «صدای آمریکا و رادیو فردا وابسته به دولت آمریکا»، «من و تو وابسته به جریان بهائیت» بررسی شده است. این مطالعه، صرفاً به بررسی وبگاه، کانال تلگرام، صفحات توئیتر و اینستاگرام رسمی این ۵ رسانه پرداخته و شبکه‌های تلویزیونی آنها مورد بررسی قرار نگرفته است. در این بررسی به نسبت حجم اخبار و تولیدات، بی‌بی‌سی بیشترین میزان اخبار خلاف واقع را داشته است و ایران اینترنشنال و شبکه من و تو، در رده‌های بعدی قرار دارند.

۵ دروغی که در ۴۶ روز بیشترین بازنشر را از این رسانه‌ها داشته‌اند، به ترتیب شامل موارد زیر است:

۱. ادعای دروغ حمله نیروهای امنیتی به مدرسه شاهد اردبیل و بازداشت ۱۹ دانش‌آموز و جان‌باختن یک نوجوان به دلیل خونریزی داخلی!

۲. ادعای دروغ کشته‌شدن ۳۴ کودک در اغتشاشات اخیر، توسط پلیس!

۳.  ادعای دروغ فرار مقامات جمهوری اسلامی با ۵ پرواز روزانه به خارج از کشور!

۴.  انتساب دروغ عملیات تروریستی شاه‌چراغ و اتفاقات زندان اوین به‌نظام جمهوری اسلامی!

۵.  ادعای دروغ استفاده از کودکان به‌عنوان نیروهای امنیتی!

مطابق رتبه‌بندی، بیشترین انتشار اخبار خلاف واقع به نسبت به حجم خبر، به این شرح است:

۱. شبکه بی‌بی‌سی با مجموع ۶۵ در صد دروغ (تعداد کل اخبار ۱۰۴۵۵. تعداد اخبار خلاف واقع: ۶۸۱۸)

۲. ایران اینترنشنال  با مجموع ۶۴ درصد دروغ (تعداد کل اخبار ۲۱۱۶۸. تعداد اخبار خلاف واقع: ۱۳۵۷۹)

۳.  شبکه من و تو با مجموع ۵۴ درصد دروغ (تعداد کل اخبار ۷۴۴۲. تعداد اخبار خلاف واقع: ۳۹۹۴)

۴.  رادیو فردا با مجموع ۴۹ درصد دروغ (تعداد کل اخبار ۱۱۳۶۰. تعداد اخبار خلاف واقع: ۵۶۱۲)

۵.  صدای آمریکا با مجموع ۴۶ درصد دروغ (تعداد کل اخبار ۱۷۳۸۸. تعداد اخبار خلاف واقع: ۸۰۰۰)

بدین ترتیب در این ایام به طور متوسط ۵۵/۶ درصد اخبار منتشر شده این رسانه‌ها، خلاف واقع بوده؛ یعنی تقریباً از هر ۲ خبر، بیش از یک خبر آن، صحت نداشته است. این میزان در پیمایش قبلی ۴۸/۸ درصد بود که حدود ۷ درصد افزایش داشته است.

این رسانه‌ها در ۴۶ روز (منتهی به ۹ آبان) به طور متوسط هر ۱۰۰ ثانیه، یک دروغ منتشر کرده‌اند که نسبت به پیمایش قبلی (هر ۲ دقیقه یک دروغ)، سرعت انتشار اخبار نادرست، ۲۰ ثانیه بیشتر شده است.

نکته قابل‌تأمل، «کثرت ادبیات تهییجی، تبلیغی و آموزشی» برای ایجاد اغتشاش بود که در نوع خود بی‌نظیر و خلاف همه پروتکل‌های رسانه‌ای در دنیاست که البته در این پژوهش به آن پرداخته نشده است.

مطابق این پیمایش، شبکه سعودی ایران اینترنشنال با ۲۱۱۶۸ مطلب، بیشترین میزان تولید را در ۴۶ روز (۲۳ شهریور تا ۹ آبان) داشته است و صدای آمریکا و رادیو فردا، رتبه بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

واکنش قاطع امام‌جمعه زابل به اراجیف گویی عبدالحمید؛

احتمال ترور امام‌جمعه زابل توسط عناصر عبدالحمید وجود دارد!

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی (امام‌جمعه زابل) گفت: ما از آقای عبدالحمید، صمیمانه تشکر می‌کنیم که بالاخره نتوانست جلوی نفاق خودش را بگیرد و آن چهره واقعی خودش را بر ملا کرد و به همه نشان داد.

خیلی‌ها گمان می‌کردند ایشان آدم متعهدی نسبت به‌نظام و انقلاب است؛ ولی الان فهمیدند، این حرف یک خیال بود!

آقای عبدالحمید گفته: ۵۰ روزه مردم در خیابان هستند! باید از ایشان پرسید: به قول شما مردمی دنبال برهنگی و برهنه کردن هستند و مشروبات الکلی می‌خوردند و مست می‌شوند و قرص‌های روان‌گردان می‌خوردند و میایند در خیابان می‌کنند آنچه را که همه دیدند، از نظر شما مردم هستند! پس فرق شما با صهیونیست‌ها چیست؟! فرق نگاه شما با آمریکایی‌ها چیست؟! دقیقاً آن کسانی که صهیونیست‌ها می‌گویند مردم، شما هم می‌گویید مردم!

افرادی که شما مدعی هستید مردم هستند، اگر همه‌شان را در کل ایران جمع بزنند، تعدادشان از کل شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۱۳ آبان همین استان، کمتر است.

پس شما از مردم حرف نمی‌زنید، شما عده‌ای «آشوبگر، اغتشاشگر، فرصت‌طلب و اراذل‌واوباش» را مردم می‌دانید!

این نشان‌دهنده سطح بسیار پایین شما در تشخیص است، اگر نگوییم نشان‌دهنده دستور گرفتن شما از جای دیگر است.

در بخش دیگر حرف‌هایتان گفتید: باید همه‌پرسی با حضور نهادهای بین‌المللی برگزار شود! شما کدام کشور را سراغ دارید در دنیا که چنین کاری تا الان انجام داده باشد؟! بر فرض که حکومت قبول کند چنین کاری را و ناظران نهادهای بین‌المللی هم باشند، بالاخره خودش باید این همه‌پرسی را انجام دهد و اگر مردم دوباره این نظام را تأیید کنن، همین شما می‌گویید تقلب شده و نتایج را قبول نمی‌کنید.

در ثانی، این حرف شما خلاف مبانی دینی خودتان است! مگر در فقه شما نیامده است که اگر کسی حاکم جامعه اسلامی بشود ولو بالسیف حکومت را بر دست بگیرد، او مشروعیت دارد و خروج علیه او حرام است؟!

شما ۴۰ سال است می‌گویید که اینجا حکومت اسلامی است و این حرکات شما حاکی از این است که بر حاکم اسلامی خروج کردید!

یا باید شما از ادله خودتان عدول کنید و اگر نمی‌پذیرید، واضح بگویید که فقه خودتان را قبول ندارید.

عزیزان، بدانید اتفاق مبارکی دارد می‌افتد و این غربال آخرالزمانی دارد خیلی‌ها را به زباله‌دان تاریخ می‌اندازد، نگران نباشید.

 

دسته بندی مطالب: 
1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110