صفحه اخبار

سردار نقدي:
ارتشي بزرگ و غيرقابل شناسايي در سراسر دنيا با ما همكاري مي كند

سردار«محمدرضا نقدي» با اشاره به اينكه فكر نكنيد اگر رئيس جمهور محافظه كار سر كار بيايد مشكلات حل مي شود، تصريح كرد: براي حل مشكلات بايد يك نيروي انقلابي به تمام معنا و پاك بيايد و به مردم خدمت كند چراكه اين انقلاب مرمي بوده و موفقيت و حل معضلاتش هم راهكارهاي انقلابي مي خواهد.

سردار«محمدرضا نقدي» در برنامه «بدون توقف» در خصوص حضور افراد از كشورهاي مختلف چه در جنگ و چه در سپاه قدس، گفت: جوانان از افغانستان، عراق و كشورهاي مختلف حتي اروپا در اين نبردها حضور داشتند، گرچه عددشان كم بود اما تنوع شان زياد بود، اينها براي ما نجنگيدند، براي اسلام جنگيدند چراكه پرچم ما را پرچم اسلام دانستند، يك اعتقاد عميق مكتبي داشتند و اين كه براي كدام كشور مي جنگند برايشان مهم نبود، امروز هم اين احساسات وجود دارد، در همين سوريه حيدريون، فاطميون، زينبيون آمدند و اگر راه را باز بگذارند جمعيت بزرگي براي فداكاري آماده است كه روي اين موضوع حتما بايد كار رسانه اي شده و بيان شود.

وي ادامه داد: البته هر كدام از اين افراد كه به كشورشان برمي گردند اين پيام را با خود مي برند، ولي ما خيلي از اين پيام ها كم اطلاعيم، پيام انقلاب ما با سرعت مثل عطري كه بويش پخش مي شود تا آن سوي دنيا پخش شده و ما همه جا طرفدار داريم كه حاضرند براي ما فداكاري كنند و جان دهند و اين يك سرمايه عظيمي است كه امروز حاصل شده و نتيجه راهي است كه امام انتخاب كرد و حضرت آقا درخشان ادامه دادند و تا امروز رساندند. در طول تاريخ، ايران هيچ وقت چنين نفوذي را در قلوب مردم دنيا نداشته، ما قلب مردم را فتح كرديم، البته افراد بسياري در اين راه مجاهدت و فداكاري كرده و در غربت كار كردند، تبليغ كردند و پيام انقلاب را رساندند كه اثراتش را مي بينيم.

معاون هماهنگ كننده سپاه با اشاره به اينكه در صورت وقوع جنگ هم پيمان نظامي كم نداريم، اظهار كرد: همين نيرويي كه تشكيل شده و همين افرادي كه در گوشه و كنار دنيا هستند هم پيمانان نظامي ما به شمار مي آيند، اتفاقا اينها خيلي خطرناك ترند تا ارتش هم پيمان يك كشور، چون آدمي كه در فلان بندر، در فلان فرودگاه يا در كنار تنگه حضور دارد، به واسطه اينكه كسي او را نمي شناسد براي دشمن خطرناك تر است، اين افراد پراكنده بوده و قابل شناسايي هم نيستند.

حمد بن جاسم در گفتگو با BBC افشاء كرد:
رشوه هاي ميلياردي براي خيانت به اسد

نخست وزير پيشين قطر در مصاحبه با شبكه خبري BBC اسرار جديدي از بحران سوريه را فاش مي كند و از دخالت شخصيت هاي منطقه اي جديدي در اين بحران نام مي برد.

«حمد بن جاسم بن جبر آل ثاني» درباره حمايت از نظاميان معارض سوري و تشويق آنها به جدايي از صفوف ارتش و نيروهاي مسلح سوريه چنين مي گويد: «به افسران سوري كه از صفوف ارتش و نيروهاي مسلح سوريه جدا مي شدند، 30 هزار دلار و به نظاميان بدون درجه 15 هزار دلار پرداخت كرديم».

بن جاسم مي افزايد: «عربستان سعودي به رياض حجاب، نخست وزير وقت سوريه نيز كه از نظام اين كشور جدا شده بود، 50 ميليون دلار به عنوان پاداش پرداخت كرد» .

حمد بن جاسم در ادامه با بيان اينكه آنچه از روز اول جنگ در سوريه تاكنون هزينه شده، بيش از 137 ميليارد دلار است، خاطر نشان كرد: «سركردگان گروه هاي مسلح از فراواني اموال و مبالغ كلاني كه در اختيار آنها قرار داده مي شد، استفاده كرده و ميليونر شدند».

نخست وزير پيشين قطر همچنين به «سعد الحريري»، نخست وزير وقت لبنان اشاره مي كند و با بيان اينكه وي نيز يك صد ميليون دلار به عنوان پاداش از جدايي نظاميان و مسئولين وقت نظام سوريه دريافت كرد، افزود: «سعد الحريري نقش بزرگ و مهمي در جنگ سوريه ايفا كرد ... وي دفتري در شهر غازي عنتاب تركيه داشت كه اداره آن را به عقاب صقر، نماينده وقت پارلمان لبنان سپرده بود».

نخست وزير و وزير خارجه پيشين قطر همچنين به نقش بسيار مهم و بزرگ كُردهاي عراق در جنگ عليه سوريه اشاره و به طور خاص از اقدامات «مسعود بارزاني» در اين زمينه ياد مي كند.

وي در پايان گفتگويش اذعان مي كند كه تقش بزرگي در نابودي مصر، ليبي، سوريه و يمن ايفا كرديم و همه اين اقدامات به دستور آمريكايي ها صورت مي گرفت.

مقام معظم رهبري
ترسو ها حق ندارند اسم عقلانيت را بياورند

مقام معظم رهبري در ارتباط تصويري با مراسم مشترك دانش آموختگي دانشگاه هاي افسري نيروهاي مسلح در دانشگاه افسري امام علي(ع)، لازمه ي حفظ اقتدار و هويت ملي و تأمين منافع ملي را محاسبه ي صحيح و عقلاني از تهديدها و ظرفيتها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعي»، «استحكام و ثبات اقتصادي» و «توانايي و قوام فرهنگي» دانستند و تأكيد كردند: مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم، به شرط «تلاش شبانه روزي مسئولان» و «مديريت قوي، جامع و خسته نشو» و «تمركز بر توليد داخلي و چشم اميد نداشتن به خارج» قابل حل هستند و سروصداهاي اراذل مسلط بر ملت آمريكا هم نبايد ذهن كسي را مشغول كند.

رهبر انقلاب اسلامي عقلانيت را به معناي محاسبه ي صحيح دانستند و گفتند: بعضي ها اسم عقلانيت و عقل را مي آورند اما منظورشان ترس، انفعال و فرار از مقابل دشمن است؛ درحالي كه فرار كردن و ترسيدن، عقلانيت نيست.

ايشان تأكيد كردند: ترسوها حق ندارند اسم عقلانيت را بياورند زيرا عقلانيت به معناي محاسبه ي درست است. البته دشمن تلاش دارد تا معناي غلط عقلانيت را تلقين كند و برخي هم نادانسته، در داخل همان حرف دشمن را تكرار مي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، عقلانيت را لازمه ي همه ي امور دانستند و خاطرنشان كردند: بايد ظلم ستيزي، عدالت خواهي و مبارزات اجتماعي نيز بر اساس عقلانيت باشد و گرفتار حاشيه نشويم و اصل و فرع را اشتباه نگيريم.

حضرت آيت الله خامنه اي لازمه حفظ اقتدار ملي را نگاه جامع و صحيح به مسائل دفاعي، اقتصادي و فرهنگي و حضور مديران قوي، فعال و خسته نشو دانستند و تأكيد كردند: در هر عرصه اي كه مديريت هاي خستگي ناپذير، فعال و پرنشاط را داشتيم، كارها پيشرفت كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: مكرراً گفته شده كه علاج مشكلات اقتصادي در گرو تمركز بر مسئله توليد، جلوگيري از سقوط پي در پي ارزش پول ملي و بستن رخنه هايي همچون قاچاق، واردات بي رويه و فسادهاي مالي است.

آيت الله علم الهدي:
مجلس نبايد سرگرم مسائل حاشيه اي شود

آيت الله علم الهدي امام جمعه مشهد گفت: مجلس يازدهم مجلس جوان است و خطري كه در اين مجلس احساس مي شود اين است كه به جاي بررسي و تصويب لايحه هاي مهم، سرگرم مسائل حاشيه اي شود.

وي در ديدار با جمعي از اعضاي فراكسيون محروميت زدايي مجلس در مشهد افزود: مقام معظم رهبري فرمودند مجلس «اميد و انتظار» يعني اينكه انتظار ما از مجلس شوراي اسلامي اين است كه مشكلات مردم را حل كند. اگر مجلس اين جمله را سرلوحه كار خود قرار بدهد، به جلو حركت مي كند.

ضرغامي:
برخي وزرا مي گويند اگر روحاني ده دقيقه وقت مي داد با او صحبت كنيم، برخي مشكلات اصلا به وجود نمي آمد

عزت الله ضرغامي رئيس اسبق سازمان صدا و سيما و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در گفتگو با برنامه اينترنتي «رو در رو» در پاسخ به سوالي با اين مضمون كه شما با كدام يك از روساي جمهور راحت تر بوديد، با تاكيد بر اينكه روحاني تعاملش صفر است و نمي توان با ايشان تماس گرفت و بعيد مي دانم وزرايش با ايشان تماس داشته باشد، گفت: به همين دليل برخي مواقع تماس تلفني ايشان خبر اول صدا و سيما مي شود كه مثلاً تلفني با فلان وزير صحبت كرده است.

وي با بيان اينكه برخي وزرا وقتي درد دل مي كنند مي گويند اگر رئيس جمهور 10 دقيقه به من وقت مي داد كه با ايشان صحبت كنم فلان مشكلات پيش نمي آمد، اظهار داشت: آن موقع كه من بودم وزرا يكي يكي زنبيل مي گذاشتند تا در حاشيه جلسه هيئت دولت كنار ايشان بنشينند و حرف هايشان را بزنند.

وي با تاكيد بر اينكه آقاي روحاني اصولا سلام و عليك نمي كنند ولي اواخر بهتر شده است، تصريح كرد: ايشان عصباني كه مي شود، سرش را پايين مي اندازد، سرخ و ناراحت مي شود و بعد بد و بيراه مي گويد و تمام مي شود و دعواي ايشان با آقاي رحيم پور هم همين طور بود.

ضرغامي با بيان حواشي اولين مصاحبه تلويزيوني رئيس جمهورو ارائه برنامه 100 روزه دليل آن را عدم هماهنگي دانست و گفت: بر خلاف هماهنگي هاي قبلي فرد ديگري را به عنوان مجري انتخاب كرده بودند. وقتي يك خط از نودال برايم فرستادند و من تصاوير برنامه را ديدم، به يكباره ديدم فرد ديگري نشسته كه قرار نبود بيايد و به همين خاطر تعجب كردم. پرسيدم و گفتند كه اين را آقاي روحاني و يا دفتر ايشان هماهنگ كرده و من هم گفتم برنامه قابل پخش نيست تا وقتي كه اين خانم بيرون نرود و مجري قبلي كه هماهنگ شده ننشيند اين را پخش نمي كنيم.

يك فعال اصلاح طلب:
بايد از مردم عذرخواهي كنيم

علي صوفي عضو شوراي سياستگذاري اصلاح طلبان مي گويد: «جريان اصلاحات بايد در درون خود يك سري تغييرات ايجاد كند. تا اشتباهات گذشته ديگر تكرار نشود. به عنوان نمونه نسبت به انتخابات شوراي شهر در سال 1396 انتقادات وسيعي در بين اصلاح طلبان به وجود آمد و خيلي ها نحوه بستن ليست براي شوراي شهر را مورد نقد قرار دادند، اين انتقاد تا حدي وارد بود كه هيچ مدافعي نيافت، از شوراي عالي سياستگذاري تا آن هايي كه شورا را دور زدند و ليست را به شورا تحميل كردند خودشان بعد به منتقد تبديل شدند و داستان پيدا كنيد پرتقال فروش را پيش آمد! اما وقتي در دوره جديد شوراي عالي كه براي انتخابات 1398 تشكيل شد حضور يافتيم انتقادات به اشتباهات سال 96 در دستور كار قرار نگرفت تا ريشه يابي شود علت اين امر چه بوده است».

اين فعال اصلاح طلبان بيان كرد: «در ارزيابي عملكرد جريان اصلاحات بايد فراتر از چند سال اخير برويم و حتي بپرسيم كه چه شد در پايان دولت و مجلس اصلاح طلب، دولت احمدي نژاد و مجلس هفتم شكل گرفت؟ نقش اصلاح طلبان در پيروزي احمدي نژاد چه بود؟ وزير كار و رفاه در دولت اصلاحات گفت: حمايت از آقاي روحاني در سال 96 اشتباه بود، وقتي روحاني شروع كرد از همان ابتداي دولت دوم با آنچه وعده داده بود زاويه گرفت، مردم عكس العمل نشان دادند، اما جريان اصلاحات خير، اصلاح طلبان همان ماه هاي ابتدايي دولت دوم بايد متوجه اشتباه خود مي شدند و اعتراف مي كردند كه اشتباه كرده اند و ديگر حمايتي از دولت روحاني نخواهند كرد اما چنين نشد، چرا كه برخي گروه ها و احزاب اصلاح طلب در درون اين دولت به منافعي رسيده اند و از حضور در دولت منتفع مي شوند، حتي شاهد بوديم برخي اصلاح طلبان براي دولت خوش رقصي كردند و به دفاع از عملكرد نامناسب دولت پرداختند، در حالي كه ساير احزاب و به طور كلي جريان اصلاح طلب بايد مخالفت مي كرد چرا كه برخي در واقع مشي و آرمان اصلاح طلبي را زير سوال بردند، بنابراين شاهد بوديم كه منفعت طلبي جاي اصلاح طلبي نشست، اين رويه باعث شد امروز نقدهاي بسياري به اصلاح طلبان وارد باشد و نتوان ارزيابي مثبتي از عملكرد اصلاحات داشت، بنابراين درون خودمان بايد بپذيريم كه چه اشتباهاتي داشتيم و از مردم نيز عذرخواهي كنيم».

آدرس غلط ندهيم؛ گراني ارز سوء مديريت است نه FATF

وحيد شقاقي شهري اقتصاددان درباره نوسانات نرخ ارز گفت: نرخ تورم بالاست. بالا بودن نرخ تورم به دليل اين است كه موتور رشد نقدينگي ما همچنان روشن و پركار است و رشد نقدينگي بالايي داريم.

وقتي تورم در اقتصاد ما 40 درصد است و تورم جهاني حدود 5 درصد است انتظار اين است كه سالي 35 درصد به نرخ ارز اضافه شود. يعني فرض كنيد اگر نرخ ارز امسال 30 هزار تومان باشد اين تفاوت 35 درصدي انتظار ايجاد مي كند كه سال آينده حدود 9 الي 10 هزار تومان به نرخ ارز اضافه شود. دلار 30 هزار توماني با اين روند جلو برود سال آينده 40 هزار تومان خواهد شد، البته اگر اين شكاف تورم را نگه داريم.

عامل ديگر كسري هاي تجاري است. هميشه در اقتصاد ايران كسري تجاري غيرنفتي را داشتيم. يعني صادرات غير نفتي همواره كمتر از واردات رسمي بوده است ولي در شرايط عادي اين كسري هاي تجاري را با نفت، صادرات نفت و درآمدهاي نفتي پوشش مي داديم. الان كه صادرات نفت ما به مشكل خورده است كسري هاي تجاري ما خود را عيان تر مي كند و بيشتر خود را نشان مي دهد.

عامل چهارم ناترازي ارزي است. برخي از صادركنندگان ما متأسفانه ارز حاصل از صادرات خود را به كشور باز نگرداندند و اين ناترازي ارزي را تشديد كرده است.

عامل ديگر قاچاق كالا، يعني واردات غير رسمي است. اقتصاد ايران 15-25 ميليارد دلار واردات غير رسمي دارد و اين مسئله خود با قدرت قابل توجهي بر بازارساز ارزي فشار مي آورد. اين عوامل دست به دست هم داده تا نرخ ارز روند افزايشي به خود بگيرد.

استاد دانشگاه خوارزمي درباره ربط دادن نرخ ارز به FATF كه اخيراً از سوي ظريف هم تكرار شد، گفت: خير. همه عواملي كه بيان كردم سهمي در اين روند افزايشي دارند. عواملي كه من برشمردم عوامل اصلي هستند. اگر آدرس غلط بدهيم، جاي عوامل را با هم عوض مي كنيم و اين مناسب نيست. طبيعتاً عضويت يا عدم عضويت در FATF يك سهمي در مبادلات بانكي، در كاهش مبادلات بانكي و كاهش مبادلات تجاري دارد ولي سهم FATF سهم برجسته اي نيست يعني نمي خواهم بگويم سهم ندارد اما عواملي كه بيان كردم اصلي هستند و همگي را درون اقتصاد مي توان جست وجو كرد.

به طور مثال عدم ساماندهي واردات، ارتباطي با بيرون مرزها ندارد. كلي واردات كالاهاي لوكس و غيرضرور داريم كه ساماندهي واردات انجام نمي شود و اين يك ضعف دروني است. در حوزه صادركنندگان غير نفتي فرصت ها را طي سال هاي گذشته از دست داده ايم. مي توانستيم براي توسعه صادرات غير نفتي برنامه داشته باشيم، نقشه راه داشته باشيم، همت كنيم كه صادرات غير نفتي ما توسعه يابد و وابستگي تراز تجاري به نفت و صادرات نفتي را كاهش دهيم. در رشد نقدينگي بي انضباطي هاي دولت، ناترازي نظام بانكي ما، بدهي دولت به نظام بانكي و خلق پول از سوي نظام بانكي و... موتور رشد نقدينگي را داغ مي كند و وقتي در اقتصادي 31 درصد رشد نقدينگي داريم در حالي كه رشد اقتصادي منفي است، طبيعتاً همه اينها روي دوش تورم انبار مي شود. مثلاً در كنترل قاچاق موفق نبوديم و اين ربطي به بيرون مرزها ندارد. اين شفافيت و نظارت ها ضعف دروني است. علاوه بر اينها در بحث ناترازي ارزي مسئله داخلي است. وقتي واردكنندگان كالا را اعتبارسنجي نمي كنيد كه موجب اتلاف منابع ارزي مي شود، يا براي صادركنندگان غير نفتي اعتبارسنجي و شناسنامه دار كردن، پاسخگودار كردن را انجام نمي دهيد هر صادركننده غيرنفتي به خود اجازه مي دهد در اين شرايط ما را دور بزند يا واردكنندگان منابع ارز 4200 توماني را بگيرند و هرج و مرج حاكم شود و اين منابع ارزي 4200 تومان را كه خيلي ها گرفتند و از ايران گريختند، از دست بدهيم. اين مسائل عمدتاً مسائل داخلي است.

قاضي مسعودي مقام خطاب به وكيلِ امامي:
نه نفوذ مي پذيريم؛ نه كار غير قانوني انجام مي دهم

قاضي مسعودي مقام در سومين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات محمد امامي(پرونده بانك سرمايه) خطاب به وكيل متهم اظهار داشت: بهتر است از مسائل حاشيه اي دوري كنيد ما هيچ گاه از مسير قانوني خارج نخواهيم شد، شما هر آنچه كه بخواهيد مي توانيد در رسانه ها بگوييد اما در دادگاه همه چيز قانوني خواهد بود.

قاضي در ادامه خطاب به وكيل متهم افزود: عدالت چيزي است كه منطبق با قانون باشد. پذيرش حرف شما صرفا عدالت نيست؛ عدالت همچنان كه در محكوميت است در برائت نيز وجود دارد. وي در ادامه گفت: من 25 سال است كه كار قضايي مي كنم نه نفوذ مي پذيرم و نه كار غير قانوني انجام مي دهم.

وي در بخش ديگري از سخنانش افزود: مديران و متهمان تحت عنوان مشاركت در اخلال در نظام اقتصادي تعقيب شدند. من اجازه نخواهم داد حتي يك نفر از پرونده ها خارج شود درحالي كه گناهكار است؛ هرچند دادسرا اقدام نكرده باشد؛ ما اسم اشخاص را كه بسياري از آن ها مسؤولان بلند پايه كشورمان هستند در ضمن آرا و تذكراتمان مي نويسيم و بايد تعقيب شوند.

 اخبار ويژه

واكنش رسانه هاي بيگانه به حضور سرزده آقاي قاليباف از بيمارستان امام خميني(ره)

محمدباقر قاليباف رئيس مجلس شوراي اسلاميدر چهاردهم مهر براي نظارت ميداني از روند رسيدگي به مبتلايان و مشكلات كادر درمان به صورت سرزده از بيمارستان امام خميني(ره) تهران بازديد و با جهادگران خط مقدم مبارزه با كرونا به گفتگو پرداخت. اين حضور واكنش هاي متفاوتي در پي داشت. از جمله واكنش ها مربوط به رسانه هاي آمريكا، اسرائيلي و انگليس است.
عكس العمل رسانه هاي بيگانه
«بي بي سي فارسي» رسانه دولت استعماري انگليس در گزارشي با عنوان «لغو جلسه سران قوا در ايران توسط روحاني به دليل كرونا خبرساز شد» نوشت: «عليرضا معزي، معاون ارتباطات دفتر آقاي روحاني در رشته توئيتي ضمن انتقاد از رفتار آقاي قاليباف در ناديده گرفتن توصيه هاي ستاد ملي مقابله با كرونا نوشته بود "حضور در بخش بيماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربين، نه ايستادن در كنار مردم كه بي اهميت كردن سلامت مردم است".»
راديو فردا (ارگان رسانه اي تحت حمايت وزارت خارجه آمريكا) نيز در مطلبي به نقل از مينو محرز نوشت: «لغو جلسه سران قوا تصميم درستي بود، مجلس هم بايد تعطيل شود»!
همچنين ايران واير (رسانه ضدانقلاب نزديك به سازمان جاسوسي اسرائيل) در گزارشي در همين رابطه نوشت: «قاليباف ظهر دوشنبه از بخش هاي مختلف بيمارستان امام خميني ديدار و در بخش ICU كرونايي اين بيمارستان حضور يافت. اين اقدام قاليباف با واكنش كاربران شبكه هاي اجتماعي نيز همراه بود. آن ها حضور قاليباف در ميان بيماران و ايجاد سر و صدا توسط او و هيئت همراهش، علي الخصوص صدا و سيما را بر هم زننده آرامش بيماران دانستند»!
بي بي سي فارسي و راديو فردا و ايران واير، رسانه هايي هستند كه از هيچ اقدامي براي تحقير، تحريم، تمسخر و نااميدكردن مردم ايران چشم پوشي نمي كنند. رسانه هاي مذكور دربست در اختيار ترامپ، پمپئو، نتانياهو و آل سعود هستند. اين رسانه ها در ماههاي اخير با ذوق زدگي، تعداد قربانيان كرونا در ايران را در صدر اخبار خود قرار داده و اخبار مربوط به كشته شدن هموطنان مان در اثر ويروس كرونا را با ذوق زدگي زايد الوصفي منتشر مي كنند.
واكنش رئيس جمهور و اطرافيان او
اما عصبانيت از حضور قاليباف در ميان مدافعان سلامت، تنها به رسانه هاي معاند خلاصه نمي شود. در روزهاي گذشته، «حسام الدين آشنا» مشاور رئيس جمهور، «علي ربيعي» سخنگوي فعلي دولت و وزير كار سابق دولت روحاني و «عليرضا معزي» معاون ارتباطات و اطلاع رساني دفتر رييس جمهور نيز به اقدام اخير قاليباف اعتراض كردند.
شخص رئيس جمهور آقاي روحاني نيز با كنايه شديدي اين كار را محكوم كرد و بدون در نظر گرفتن مسئوليت و جايگاه افراد در رسيدگي به مشكلات كشور گفت: «فردي وسط يك مسيل بايستد صداي سيل را مي شنود و نترسد و بايستد تا آب او را ببرد؛ زلزله مي آيد و نمي ترسد و زير سقف مي ايستد و آوار روي سر او خراب مي شود ما بايد به عقل خود و دستورات شرع و پروتكل هاي بهداشتي عمل كنيم».بايد گفت: با اين منطق تمام اقدامات جهادي و كارهايي كه با خطر جاني مواجه اند، غير منطقي و بي عقلي است! آتش نشان ها، كادرهاي درماني، سرباز در جبهه جنگ و فرماندهان شجاعي چون سردار سليماني در خط مقدم مبارزه با داعش، همه اشتباه كردند كه به دل خطر زدند!
البته اين سخن روحاني واكنش هاي زيادي در پي داشت. از جمله اقاي فراهاني (نماينده مردم قم در مجلس) كه در توئيتي نوشت: «آقاي روحاني! مشكل فقط مجلس و جلسه سران قوا بود!؟ چطور معاون وزير بهداشت ديروز در آي سي يو بيماران كرونايي شهداي والفجر شيراز بوده و امروز در جلسه ستاد كرونا با شما؟ شما امروز از عقلانيت و شجاعت گفتيد؛ همانطور كه قبلا از راستگويي گفته بوديد!»
دفاع قاليباف از عملكرد خود
محمد باقرقاليباف نيز در واكنش به سخنان رئيس جمهور و دفاع از عملكرد خود گفت: « بازديد ما از بيمارستان امام، حداقل كاري بود كه مي توانستيم انجام دهيم. ما در نظارت ميداني، همة پروتكل ها را رعايت كرديم....اگر كنار مجاهدان خط مقدم نايستيم از مروت و انسانيت به دور است.سي هزار پرستار ما كرونا گرفتند. اينها با عقل معاد كار كردند. برخي از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته كارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند... وقتي سيل كرونا آمد، كادر درماني ما در مقابل سيل با عقل معاد ايستادند...در بيمارستان فرهنگ ايثارگري را ديدم. در بيمارستان امام پرستاراني بودند كه از معيشت خود چيزي نمي گفتند ولي نگران تجهيزات درماني بودند. اين همان روحيه دفاع مقدس است. در همة نظارت هاي ميداني حضور در كنار كادر درمان را در دستور كار خواهيم داشت.»