صفحه اخبار

سيدحسن نصرالله:
آمريكا به دنبال احياي داعش در منطقه است

دبيركل حزب الله لبنان تاكيد كرد: آمريكا براي باقي ماندن در منطقه تحت پوشش ائتلاف بين المللي مبارزه با داعش تلاش مي كند، كه در حقيقت هدف اين كشور احياي داعش در منطقه است.

سيدحسن نصرالله تأكيد كرد: حدود يك ماه قبل گفتم كه عملياتي براي احياي دوباره داعش در سوريه، عراق، لبنان وجود دارد و برخي به سخنان من واكنش منفي نشان دادند. كينه احيانا مانع ديدن واقعيت مي شود.پس از ترور شهيدان «حاج قاسم سليماني» و «ابومهدي المهندس»، و نيز درخواست ملت عراق براي خروج آمريكا از اين كشور، آمريكا در تلاش براي احياي گروهك تروريستي داعش است.

بر اساس گزارش «النشره»، وي افزود: آمريكا دنبال احياي داعش است تا ادامه حضورش در منطقه را توجيه كند؛ در مرزهاي فلسطين اشغالي دشمن همچنان در حالت آماده باش است و اين امر خوبي است. شايد اين طولاني ترين زماني است كه ارتش آن در طول مرزها مستقر است و هيچ كدام از نظاميانش جرأت حركت ندارند . احيانا تانك هايي ديده مي شوند و مشخص نيست سربازي در داخل آن هست يا نيست. ما مرز را رصد و صبر مي كنيم و اولويت اول و آخر ما، محقق كردن هدف [كشتن اسرائيلي ها] است.

نصرالله در واكنش به ادعاي نتانياهو كه مدعي شده بود حزب الله در منطقه‎اي از بيروت و ضاحيه كارخانه موشكي دارد، گفت: بخش رسانه اي حزب الله يك ديدار براي رسانه هاي صوتي و تصويري و نوشتاري در منطقه «الجناح-الاوزاعي» ترتيب داده تا از حقيقت آگاه شوند و ادعاي كذب نتانياهو آشكار شود. زمان اين ديدار رسانه اي ساعت 10 تا 11 شب خواهد بود. اين اقدام براي خاطر لبناني هاست تا در نبرد آگاهي، روشن و بيدار باشند، ما موشك هايمان را در ميان خانه ها قرار نمي دهيم.

حجت الاسلام مجيد باباخاني:
هزينه‌هاي بي‌تدبيري در اطلاع رساني مراسم مذهبي بسيار بالاست

مديركل تشكل هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي گفت: سازمان تبليغات همواره خادم هيئات مذهبي است، اما رفتار دوگانه و غير شفاف ستاد ملي مقابله با كرونا براي عزاداران و مسئولان هيئات مذهبي مبهم است.

حجت الاسلام مجيد باباخاني مديركل تشكل هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي ضمن گلايه مندي از عدم شفافيت تصميمات مسئولان در مورد برگزاري مراسم اربعين امسال اظهار داشت: حدود 72 ساعت تا اربعين باقيمانده اما برگزاري اين مراسم در پايتخت همچنان در هاله اي از ابهام است؛ اين در حالي است كه بسياري از هيئات مذهبي براي برگزاري مراسم اربعين مهيا شده اند با اين وجود مقامات مسئول تعطيلي همه برنامه هاي قبل از اربعين را بدون هيچ گونه هماهنگي اعلام كردند.

مديركل تشكل هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي تأكيد كرد: اين چندمين بار است كه ستاد ملي مقابله با كرونا تصميم روشن و به هنگامي را در مواجهه با رخدادهاي اجتماعي نمي گيرد و موضع خود را نسبت به بسياري از مسائل به ويژه برگزاري مراسم مذهبي؛ روشن نمي كند و همان طور كه در «اطلاع رساني كنكور»، «بازگشايي مدارس و دانشگاه ها» و يا «تعطيلي هاي» اخير مشاهده شد؛ تصميمات براي تعطيلي و بازگشايي ها كاملاً بي برنامه جلوه كرد؛ به اين ترتيب هزينه ها براي مردم چند برابر شد.

باباخاني با تأكيد بر اينكه برگزاري مراسم مقدمات مالي و اجرايي فراوان دارد و كشور با شرايط خاص مالي مواجه است همچنين رعايت دستورالعمل ها نيز شرايط مالي سنگين تري را به هيئات مذهبي تحميل كرد تصريح كرد: عشق، ايمان، اخلاص و ايثار عزاداران سيد الشهدا عليه السلام و هيئات مذهبي؛ باعث رونق روزافزون مراسم عزاداري و شعائر مذهبي شده و پرچم عزاداري هيچ گاه زمين نمي ماند. بااين وجود لازم است كه مسئولان در زمان بهتر و با شفافيت بيشتري سخن گفته و تصميم گيري كنند.

دعوت به مناظره

در پي اظهارات علوي بروجردي در نفي علوم انساني اسلامي، دكتر احمد حسين شريفي طي يادداشتي ايشان را به مناظره فراخواند و نوشت: « جنابعالي در ضمن اين مصاحبه به صراحت مقوله هايي مثل «اقتصاد اسلامي»، «جامعه شناسي اسلامي» و «روان شناسي اسلامي» و به طور كلي «علوم انساني اسلامي» را انكار مي كنيد و ابراز ناراحتي مي كنيد كه چرا مراكزي در حوزه علميه تأسيس شده است كه دنبال جامعه شناسي و روان شناسي و اقتصادند! افزون بر اين، با صراحت پيامبر اكرم(ص) را صرفاً به عنوان يك «مرشد معنوي» معرفي مي كنيد كه براي ارتقاي اخلاق و معنويت مردم آمده است و هرگز كاري به علم و اقتصاد و سياست و امثال آنها نداشته است! و در نهايت ايده «علوم انساني اسلامي» را يك «شوخي» مي دانيد و در عين حال اعلام آمادگي مي كنيد كه اگر كسي از اين ايده ها دفاع مي كند و توانايي قانع كردن شما را دارد، حاضريد كه با او بحث و گفتگو كنيد و مي فرماييد: «من را بايد قانع كنند».

پيرو اين درخواست حضرتعالي، اين كمترين طلاب كه سالياني است در حوزه علوم انساني اسلامي فعاليت دارم، اعلام آمادگي مي كنم كه هر زماني و در هر مكاني كه حضرتعالي صلاح بدانيد، آماده ام كه به محضر شما شرفياب شوم و در اين زمينه با شما گفتگو كنم. طبيعي است كه چون درخواست حضرتعالي به صورت عمومي و رسانه اي مطرح شده است، اين بنده نيز اجابت آن را به صورت عمومي و رسانه اي اعلام كنم و همچنين اين انتظار را داشته باشم كه گفتگوي ما با حضور اصحاب رسانه هاي مكتوب و تصويري باشد تا مخاطبان و علاقه مندان به اين مباحث در جريان قوت و ضعف استدلال هاي طرفين قرار گيرند. بنده مطمئن ام كه چنين گفت وگوهايي مي تواند خدمات بزرگي به فضاي علمي و فرهنگي كشور داشته باشد و اميد واثق دارم كه مورد رضايت خداي متعال هم قرار خواهد گرفت. در انتظار اذن حضرتعالي هستم».

تقاضاي استعفاي نتانياهو توسط عضو پارلمان رژيم صهيونيستي

يك عضو پارلمان رژيم صهيونيستي(كنست) با تاكيد بر تشديد بي اعتمادي به نتانياهو خواستار استعفاي وي شد.

«رام شيفع» عضو كنست رژيم صهيونيستي تاكيد كرد كه بي اعتمادي به بنيامين نتانياهو به اوج رسيده است. اين عضو ائتلاف آبي سفيد به رياست بني گانتس اظهار داشت كه با اين حال او بهتر است به فكر استعفا باشد.

شيفع تصريح كرد: تنها چيزي كه اكنون بايد مورد توجه قرار گيرد، حضور اسرائيلي ها در خيابان است و بايد به اين درك برسيم كه بي اعتمادي به نخست وزير به اوج رسيده و كاملا واضح است كه اگر او استعفا دهد، مي توانيم امور را به شيوه اي صحيح و سالم اداره كنيم.

تحليل يك اصلاح طلب از رفتار انتخاباتي هم حزبي هاي خود

قاسم ميرزايي نكو، فعال اصلاح طلب و از نمايندگان مجلس دهم، در بخشي از يك يادداشت در شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملي نوشته است: " از زمان احمدي نژاد به اين طرف كه آيت ا...هاشمي رفسنجاني هم رد صلاحيت شد، ديگر اميدي براي تغيير وجود نداشت. جمع شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات و شوراي سياست گذاري اصلاح طلبان بايد تصميم گيري كنند كه در صورت تاييد صلاحيت نشدن كانديداي مورد نظرشان چه سياستي را پيشه كنند. از انتخابات كناره گيري كنند يا اينكه كانديداي ديگري را معرفي كنند. در هر صورت بعيد مي دانم كه اصلاح طلبان از انتخابات كناره گيري كنند اما به احتمال زياد ماجراي انتخابات مجلس يازدهم دوباره تكرار مي شود"!

بايد دانست كه حيات و قوام يك انتخابات به رعايت مُرّ قانون است و در صورت رعايت قانون، با هر ميزان مشاركتي مي توان يك انتخابات سالم و اصولي را برگزار كرد و اصلاح طلبان براي انتخابات رياست جمهوري سال 1400 دو راه بيشتر ندارند: يا معرفي كانديداي داراي صلاحيت و يا تكرار رفتار ائتلافي در انتخابات هاي قبلي. دو احتمالي كه وقوع هر دوي آنها از جانب هسته سخت اصلاحات بعيد به نظر مي رسد و از همين روست كه گويا آنها راه سوم يعني به هم ريختن كافه و رفتارهايي مثل تحريم انتخابات و ايجاد اغتشاش برآمده از فتنه اقتصادي را تعقيب مي كنند.

آيت الله كعبي:
ازتجربه برجام عبرت نمي گيرند!

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: جنگ رواني همراه با تحريم اقتصادي اوضاع را نابسامان كرده است و به نظر من بالاتر از تحريم اقتصادي، بي برنامگي دولت باعث شده كه به تحريم ها دامن زده شود.

آيت الله عباس كعبي نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري درباره گفته هاي اخير رئيس جمهور پيرامون جنگ اقتصادي و تحريم و ارتباط شرايط اقتصادي فعلي با عدم تصويب FATF اظهار داشت: جنگ اقتصادي و تحريم اقتصادي آمريكا، ريشه در مقاومت و پيشروي ملت ايران به سمت تحقق آرمان هاي امام و شهدا و حركت به سمت عدالت و پيشرفت دارد. راه عبور از تحريم اقتصادي و راه مقابله با جنگ اقتصادي استحكام درون زاي انقلاب اسلامي بر پايه نهضت خودكفايي و خودباوري، عملياتي نمودن سياست هاي اقتصاد مقاومتي، كارآفريني، رونق كسب و كار، جهش توليد، رونق توليد، داشتن برنامه جامع براي استفاده از ظرفيت ها و منابع خدادادي و طبيعي است.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري بيان كرد: متاسفانه يكي از اشتباهات راهبردي در اين دولت، گره زدن حل مشكلات اقتصادي مردم به قراردادهايي با بيگانگان و به ويژه عبرت نگرفتن از تجربه تلخ برجام است و تعجب من اين است كه چرا دولتمردان از تجربه تلخ برجام عبرت نمي گيرند. راه درست در اين شرايط اين است كه دشمن را در تحريف حقايق شكست دهيم تا جلوي جنگ اقتصادي و تحريم را بگيريم.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري، اضافه كرد: دولت بايد به فكر تامين، افزايش و رشد درآمدهاي عمومي با اصلاح نظام مالياتي و عوارض بر پايه عدالت مالياتي، شفافيت مالياتي، الزام آوري و تأثيرگذاري اجتماعي، حسابرسي، نظارت و دادرسي عادلانه مالياتي حركت كند. دولت همچنين بايد اقتصاد دانش بنيان را احيا كند و از اين بستر براي رشد و تعالي كشور استفاده كند و تعجب من اين است كه چرا مسائل جنگ اقتصادي و تحريم را به دشمني كه خودش طراحي كرده تا كار را به اينجا برساند، ربط مي دهند. برجام از طرف دشمن تجربه شد و تجربه تلخ برجام هم فراروي همه دولت مردان جهت عبرت گرفتن است.

وي در پايان خاطرنشان كرد: جنگ رواني همراه با تحريم اقتصادي باعث نابساماني اوضاع شده است و به نظر من بالاتر از تحريم اقتصادي، بي برنامگي اقتصادي از يك طرف و نداشتن سامانه ملي اشراف بر بازار و طرح رونق كسب و كار باعث شده است كه به تحريم ها دامن زده شود. خصوصاً اينكه در جنگ رواني برخي به مقوله تحريف حقايق توجه نمي كنند و ممكن است همسو با طراحي دشمن حرف بزنند كه نبايد اين كار را بكنند.

سفير روسيه در تهران:
ما از تهديدهاي آمريكا نمي‌ترسيم

لوران جاگاريان، سفير روسيه در ايران در گفتگويي اظهار داشت: معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام كرد كه ما از تهديدهاي آمريكا نمي ترسيم و بر تعهدات خود پايبند خواهيم بود و اگر طرف ايراني پيشنهادات خاصي را در مورد خريد سلاح از روسيه دارد، ما آمادگي داريم بعد از 18 اكتبر به دقت پيشنهادات طرف ايراني را پيگيري كنيم. همانطور كه مي دانيد اس 300 تحويل داده شد. روسيه براي تحويل اس400 هم مشكلي ندارد و از ابتدا هم مشكلي نبود.

عضو هيئت رئيسه مجلس:
دولت پاسخ دهد مسؤول افزايش 500 درصدي قيمت مسكن كيست؟

عضو هيئت رئيسه مجلس، گفت: با افزايش بي رويه قيمت مسكن، خريد خانه براي جوانان آرزو شده و اجاره و رهن نيز بسيار دشوار شده، دولت بايد پاسخ دهد مسئول افزايش قيمت 500 درصدي مسكن كيست؟

حجت الاسلام عليرضا سليمي عضو هيئت رئيسه و نماينده مردم محلات در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: قيمت مسكن بسيار بالا رفته كه با افزايش بي رويه قيمت آن « خريد خانه» براي جوانان آرزو شده و اجاره و رهن مسكن نيز بسيار گران و دشوار شده لذا دولت بايد پاسخ دهد مسئول افزايش قيمت 500 درصدي مسكن كيست؟

عضو هيئت رئيسه مجلس به بالا رفتن قيمت دلار اشاره كرد و بيان داشت: قيمت دلار به 30 هزار تومان نزديك شده و اين مسئله باعث بالا رفتن قيمت بسياري از اجناس و كالاها شده دولت توضيح دهد مسئول دلار 30 هزار توماني كيست؟

سليمي اظهار كرد: دولت وعده ايجاد شغل داده بود؛ حال با توجه به وجود بيكاري جوانان دولت پاسخ دهد چرا هنوز مشاغل وعده داده شده ايجاد نشده و كماكان شاهد بيكاري جوانان هستيم؟

وي ادامه داد: اوايل سال جاري دولت مجوز برداشت يك ميليارد يورو از صندوق توسعه ملي براي درمان و مقابله با ويروس كرونا را دريافت كرد در اين باره هم اين سوال پيش مي آيد كه اين موضوع و نحوه هزينه كرد آن به كجا رسيد؟

مركز آمار:
نيمه اول سال 99 گران ترين نيمسال سه دهه اخير

نيمه اول سال 1399 از لحاظ ميزان افزايش تورم، ركورد جديدي در تاريخ اقتصادي 3 دهه اخير كشور ثبت كرد.بر اساس گزارش مركز آمار، شاخص كل قيمت مصرف كننده خانوارهاي شهري كشور در شهريور امسال به 243.1 واحد رسيد كه نسبت به پايان سال 1398 رشد 21.9 درصدي نشان مي دهد.

بر اين اساس، در 6 ماه نخست امسال شاخص تورم كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري كشور 21.9 درصد افزايش پيدا كرده كه اين ميزان، بالاترين رقم در سه دهه اخير محسوب مي شود.

رشد 21.9 درصدي شاخص تورم كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري كشور به اين معنا است كه خانوارهاي شهرنشين كشور به طور ميانگين 21.9 درصد بيشتر از انتهاي سال 1398 براي خريد يك «مجموعه كالاها و خدمات يكسان» هزينه كرده اند.

پيش از اين ركورد گران ترين نيمسال تاريخ 3 دهه اخير كشور به سال 1397 مربوط بود كه شاخص تورم كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري كشور 20.7 درصد بالا رفته بود.

رتبه سوم گران ترين نيمسال 3 دهه اخير هم مربوط به دولت مرحوم رفسنجاني در سال 1370 است كه در 6 ماه نخست آن سال، شاخص تورم كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري كشور 20 درصد افزايش پيدا كرد.

با اينكه مسئولان، علت رشد شديد تورم در سه سال اخير را تحريم هاي آمريكا عنوان مي كنند، در دور قبلي تحريم ها كه از سال 1390 عليه كشورمان اعمال شد، شاخص تورم در نيمه اول سال هاي 1390، 1391 و 1392 زير 14 درصد بود.

دفاع مجدد ظريف از برجام و AFTF

وزير امور خارجه در مصاحبه با روزنامه كار و كارگر اظهار داشت:«آنهايي كه مردم را نسبت به آينده برجام نااميد كردند روزي بايد در پيشگاه خدا، ملت و قانون پاسخگو باشند...برخي به خاطر منافع اقتصادي مخالف تصويب FATF هستند!» در حالي كه وي پيش از اين در آبان 97 گفته بود: «نه من و نه آقاي رئيس جمهور تضمين نمي دهيم كه با تصويب FATF مشكلات كشور حل شود».

لازم به ذكر است كه دولت روحاني بيش از 95 درصد دستورات «اف اي تي اف» را اجرا كرد، اما جز وعده نسيه، چيزي دريافت نكرد، دقيقا مثل برجام.

شهين تسليمي(بازيگر):
وضعيت حجاب برخي بازيگران ما دست كمي از بي حجابي بازيگران هاليوودي ندارد

شهين تسليمي(بازيگر سينما و تلويزيون) پيرامون وضعيت حجاب بازيگران در سينما و شبكه نمايش خانگي گفت: به شخصه وقتي وضعيت حجاب بازيگران زن در سينما را مي بينم به خودم مي گويم چرا چنين وضعيت و حجابي بايد وجود داشته باشد. باور كنيد وضعيت حجاب بازيگران ما دست كمي از بي حجابي بازيگران هاليوودي ندارد.

وي همچنين اظهار داشت: در سينما به ما مي گويند لاك بزنيد، موي خود را بيرون بريزيد، مجبورمان مي كنند آرايش غليظ انجام بدهيم، منتها شخصا به هيچ وجه از اين رفتار خوشم نيامده و تا جايي كه ممكن است جلوي آن مي ايستم.

او با اشاره به افسارگسيختگي وضعيت حجاب در سينما و شبكه نمايش خانگي افزود: من نمي دانم مسئوليت كنترل وضعيت حجاب در اين آثار با چه كسي است و اين ناهنجاري تا كجا پيش خواهد رفت، خوشبختانه در تلويزيون اينطور نيست و حجاب افراد كاملا رعايت مي شود. شايد به دليل مخاطب كم سينما نظارتي روي اين قضيه نيست، اما در هر صورت به نظر من وضعيت فعلي فرق چنداني با فيلم فارسي ها ندارد.

وي ادامه داد: ما چطور مي توانيم در جامعه كسي را به حجاب و پوشش دعوت كنيم وقتي در فيلم ها و سريال هاي شبكه نمايش خانگي همان بدحجابي عادي جلوه داده مي شود؟

وي تصريح كرد: چند روز پيش از من خواستند براي يك شركت املاك خارجي با مبلغي چشمگير تبليغ كنم، من اين پيشنهاد را رد كردم، چرا كه به خودم مي گويم چرا بايد مردم كشورم را براي خروج تشويق كنم. اين اتفاق توهين به مملكت خودم است، منتها اين اتفاق در همه بازيگران صدق نمي كند و خيلي ها از اين تبليغات انجام مي دهند، به همين خاطر مي گويم بازيگر نبايد الگوي جامعه باشد.

تسليمي افزود: از نظر من نبايد به سينما و شبكه نمايش خانگي تا اين حد آزادي داده شود، من به بسياري از كشورهاي خارجي سفر كرده ام، باور كنيد ميزان آرايشي كه بازيگران زن داخلي انجام مي دهند را در هيچ كجاي دنيا نمي بينيد.

طبق گزارش پنتاگون؛
آمارخودكشي سربازان آمريكايي افزايش يافت

وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) اخيرا دومين گزارش سالانه خود درباره موارد خودكشي در بين سربازان ارتش را منتشر كرد كه افزايش موارد خودكشي در مقايسه با گذشته را نشان مي دهد.

گزارش مذكور موارد خودكشي در بين نيرو هاي ارتش آمريكا به اضافه موارد خودكشي در داخل خانواده هاي سربازان ارتش را رصد كرده كه ممكن است تحت تاثير يا نتيجه موارد خدمت باشند.

براساس گزارش منتشر شده وزارت دفاع در سايت خود، مقامات آمريكايي حدود 498 مورد خودكشي در سال 2019 را در بين اعضاي ارتش كه سوگند خدمت نظامي خورده اند، ثبت كرد.

 اخبار ويژه

فعالان سياسي درباره پيشنهاد استعفاي روحاني چه مي گويند؟

طرح گزاره استعفاي روحاني حاكي از آن است كه عده اي از اصلاح طلبان در خلا برنامه و آلترناتيو براي وضعيت كنوني كشور و همچنين فرار از پاسخگويي درقبال پرونده خود در دو دولت تدبير و اميد، مي خواهند بازي را با ملتهب كردن فضاي كشور بر هم بزنند تا كسي نتواند بپرسد كه در اين مدت چه كرده اند.
چندي پيش عباس عبدي(فعال اصلاح طلب) در مقاله اي با اشاره به تاكيد چند ماه پيش خود بر انتخابات زودرس رياست جمهوري به كناره گيري روحاني اشاره كرد و نوشت: «از آنجا كه مجلس يازدهم اراده اي براي استيضاح روحاني ندارد، فلذا شخص روحاني براي استعفا وارد عمل شود تا بلكه راهي براي حل ماجرا گشوده شود».
اما بسياري از فعالين سياسي اصلاح طلب و اصولگرا نظر ديگري دارند.
استعفاي روحاني انحرافي و آدرس غلط دادن است
تئوريسين جريان اصلاحات گفت: پيشنهاد عباس عبدي براي استعفاي حسن روحاني آدرس اشتباه دادن و بحث انحرافي است. اينكه آقاي روحاني قبول مسؤوليت مي كرد يا نبايد قبول مسؤوليت مي كرد بحث ديگري است.
به جاي استعفاي روحاني، از او توضيح بخواهيد
احمد شريف دبيركل حزب اصلاح طلب هدا هم به طرح استعفاي حسن روحاني واكنش نشان داد و مي گويد: ما بايد به جاي طرح استعفاي حسن روحاني از او بخواهيم درباره عملكردش در طول اين 7 سال توضيح دهد و منتقدان نيز در يك فضاي منصفانه به دولت نقد كنند.
اصلاح طلبان دعواي كاذب راه مي اندازند تا از پاسخ گويي فرار كنند
عباسي سليمي نمين مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران نيز معتقد است كه بعضي از عناصر اصلاح طلب، مي خواهند دعواي كاذب ايجاد شود؛ با اين دعوا هم مسؤوليت پذيري آنها در قبال دولت روحاني از بين مي رود و هم نحوه مواجهه شان با مسائل تغيير خواهد كرد.
استعفاي رئيس جمهور طرح فريب براي گمراه كردن مردم است
محمد سليماني وزير اسبق ارتباطات هم با تاكيد بر اينكه اصلاح طلبان مي خواهند خود را از پذيرش مسئوليت ناكامي دولت معاف كنند، گفت: اين يك حقيقت است كه سران اصلاح طلب شعار تكرار كنيد را سر دادند و پاي كار دولت روحاني آمده و خودشان آن را سر كار آوردند.
اصلاح طلبان به جاي طرح استعفاي روحاني مسئوليت دلار 30 هزار توماني را بپذيرند
محمدكاظم انبارلويي عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي در اين باره مي گويد: اصلاح طلبان وقتي برجام تصويب شد گفتند كه از فردا دلار به فلان قيمت مي رسد و به همين خاطر الان بايد مسئوليت دلار 30هزار توماني و كاهش فاحش ارزش پول ملي را بپذيرند.
اصلاح طلبان مي خواهند يا شورش اجتماعي راه بيفتد يا اپوزيسيون دولت باشند
پرويز سروري نماينده ادوار مجلس هم بر اين باور است كه هدف اصلاح طلبان از طرح استعفاي روحاني اين است كه اگر وي استعفا كند بي نظمي اجتماعي در ماه هاي منتهي به انتخابات امكان ظهور و بروز بالايي خواهد داشت و اگر هم نپذيرد، اصلاح طلبان در ذهن مردم به عنوان اپوزيسيون دولت معرفي شوند.

 گوناگون

توئيت گردي

* احسان بخش(كاربر توئيت) نوشت:
واعظي گفته روحاني به خاطر دستورستاد ملي كرونا در مجلس حاضر نميشه!
ستاد ملي كرونا براي رييسي و قاليباف كه رييس دو قوه ديگر هستند و همش بين مردم حاضرن و پي گير حل مشكلات هستند، نظري نداره؟!
* علي عليزاده(فعال سياسي):
رژيم آذربايجان گرچه 100درصد شيعه، متحد نظامي تركيه و اسراييل و عملا مقابل ايران.
ارمنستان گرچه مسيحي متحد استراتژيك ايران و بخشي از محور ضد ناتو.
غرب تلاش دارد ايران را مجبور به جبهه گيري رسمي در اين نزاع كند تا بعد بتواند ايران را به مسلمان كشي متهم كند. هنر ايران نيفتادن در اين دام است.
*يك كاربر توئيت از قول شهيد حجت الله رحيمي نوشت:
جنگ نرم مثل خمپاره 60 ميمونه؛ چون نه صدا داره نه سوت. فقط وقتي متوجه ميشي منفجر شده كه ديگه رفيقت نه مسجد مياد نه هيئت.
* مصطفي تاجزاده، از دستگيرشدگان فتنه 88 و از حاميان رئيس جمهور روحاني به تازگي در يك توييت نوشت: "وخامت اوضاع موجب شده كه شخص رهبر را خطاب قرار دهم. من نگرانم و معتقدم امروز ديگر جاي مجامله و تعارف نيست. همه بايد خيلي صريح با رهبري حرف بزنند. وقت آن است كه به رهبر بگوئيم شما مي توانيد و بايد اصلاحات انجام دهيد تا ايران به سرنوشت كشورهاي منطقه دچار نشود!"
محتواي اين توييت ماجراي تاريخي "حكميّت" در جنگ صفين را در ذهن تداعي مي كند؛ با اين تفاوت كه تاج زاده به جاي اشعث بن قيس نشسته است!