صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به جامعه پزشكي و پرستاري مطرح كردند؛
تشكر صميمانه از زحمات پزشكان و پرستاران در مبارزه با كرونا

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي از جامعه پزشكي و پرستاري تشكر نمودند.

متن سخنان حضرت آيت‎الله خامنه‎اي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم. بنده ميخواهم صميمانه تشكر كنم از پزشكان و پرستاران و مجموعه‎ي دست‎اندركاران پزشكي در مواجهه و مبارزه‎ي با اين بيماري‎اي كه اخيراً در كشور به‎وجود آمده. همچنين تشكر كنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه‎ي همكاران آقاي وزير بهداشت در اين مجموعه به‎خاطر تلاشهايي كه ميكنند و زحمتي كه ميكشند. من برنامه‎ي امروز را فقط ترتيب دادم براي همين كه اين تشكر را بكنم در حضور آقاي دكتر مرندي رئيس محترم فرهنگستان علوم پزشكي. دوست داشتم كه اين تشكر قلبي خودم را به همه‎ي برادران و خواهران محترم پزشك و پرستار و كادرهاي درماني عرض بكنم. ان‎شاءالله كه موفق باشيد. كارتان بسيار با ارزش است. هم ارزش جامعه‎ي پزشكي و پرستاري را در جامعه بالا ميبرد كه برده، هم مهمتر از اين، ثواب الهي است كه خداي متعال قطعاً به شما اجر خواهد داد و ثواب خواهد داد و اميدواريم كه ان‎شاءالله اين كار برجسته و سنگين خيلي هم طولاني نشود و ان‎شاءالله زودتر كلك اين ويروس منحوس گرفته بشود ان‎شاءالله. ان‎شاءالله همه‎تان موفق باشيد.

نامه وزير بهداشت به رهبرانقلاب؛
با به زانو در آوردن كرونا جهانيان را شگفت زده خواهيم كرد

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح پنج‎شنبه در ديدار رئيس فرهنگستان علوم پزشكي در پيامي از وزارت بهداشت و همكاران وزير، پزشكان، پرستاران و كادرهاي درماني و مجموعه دست اندركاران پزشكي كشور در مواجهه و مبارزه با ويروس كرونا تشكر كردند. متعاقبا سعيد نمكي، وزير بهداشت در پيامي خطاب به رهبر انقلاب نوشت

پيام اميدبخش، پدرانه، مهربانانه و سرشار از صفاي حضرتعالي همكاران عزيزم را كه در سراسر كشور، شبانه‎روز و بي‎هراس دل به درياي بلا زده‎اند تا هموطنان نازنين گرفتار در گرداب بيماري نوپديد را برهانند سراپا شوق و اميد و سپاس كرد و خستگي روز و شب‎هاي نفس‎گير و جانكاه را از جسم و جانشان زدود و اين فرزند كوچك و سرباز خدمتگزارتان را بيش از پيش شرمسار محبت‎هاي بيكرانتان نمود.

امسال سربازان و افسران ارشد نظام سلامت با دل زدن به موج سيلاب‎هاي بهاري و جانفشاني در آنفلوانزاي پائيزي، لحظه‎اي از كنار مردم و بيماران نيازمند دور نشدند و با تلاش بي‎وقفه در كاهش مرگ و ميرها افتخاراتي بي‎بديل آفريدند كه سازمان‎هاي بين‎المللي را در اوج تحريم‎هاي ظالمانه شگفت‎زده كرد و اين بار نيز شيرزنان و بزرگ‎مردان عرصه بهداشت و درمان جان بركف مي‎روند تا با شكست هرچه زودتر بيماري افتخاري نو در تاريخ كشور عزيزمان بيافرينند و پيام محبت‎آميز و دلگرم‎كننده حضرتعالي نفس تازه‎شان بخشيد تا آهنگ گام‎هاي شتابانشان تندتر و زمان سلطه‎شان بر عامل بيماري‎زا كوتاه‎تر شود.

عليرغم رنجي كه از رنجوري مردم مي‎كشيم وفاق و همدلي ملي بين همه دستگاه‎هاي اجرايي، رسانه ملي، نيروهاي مسلح، سازمانهاي مردم‎نهاد و مردم عزيز كشورمان در كنار خدمتگزاران عرصه سلامت با شعار «كرونا را شكست مي‎دهيم» نمايش بي‎بديلي است كه بي‎ترديد با به زانو درآوردن هرچه زودتر بيماري، جهانيان را شگفت‎زده خواهد كرد.

امروز فرزندان و سربازان حضرتعالي به‎عنوان مدافعان سلامت در كنار مدافعان حرم و پيروان فرهنگ ايثار و جهاد مي‎كوشند تا با لطف پروردگار هرچه زودتر خبر خوش مهار بيماري را به استحضار فرمانده خويش برسانند.

دكتر ايزدي:
اگر آمريكا قصد كمك دارد سوئيفت را براي يكي از بانك هاي ما باز كند

دكتر فواد ايزدي كارشناس مسائل آمريكا درباره ادعاي وزير خارجه آمريكا پيرامون كمك به بيماران كرونايي در ايران گفت: دولت آمريكا در كنار جنگ اقتصادي عليه مردم ايران، جنگ رواني را هم كليد زده است.

وي در گفت وگو با خبرگزاري دانشجو، افزود: يك واقعيتي كه درچند سال گذشته وجود داشته و دارد اين است كه به‎خاطر تحريم‎هاي آمريكا نظام سلامت در كشور ما دچار آسيب شده و بسياري از نياز‎هاي محيط‎هاي درماني دچار بي‎توجهي شده است البته اين بي‎توجهي به معنا و مفهوم آن نيست كه در كشور پول براي خريد اقلام مورد نياز در حوزه دارو نباشد.

ايزدي با بيان اين‎كه تحريم اقلام پزشكي هيچ گاه به‎طور رسمي اعلام نشده، چون مغاير با قوانين بين‎المللي است گفت: در عمل از آن‎جا كه ارتباط بانكي كشور ما با دنيا قطع است حتي اگر ايران پولي داشته باشد(هيچ وقت براي موارد ضروري مانند دارو كمبود نقدينگي نبوده است) امكان خريد و مبادلات بانكي وجود ندارد و اين به معناي آن است كه در عمل اقلام پزشكي تحريم است.

اين كارشناس مسائل آمريكا ادامه داد: اين ادعاي وزير خارجه آمريكا در خصوص كمك به بيماران كرونايي بيش از هر چيزجنبه عمليات رواني دارد. دولت آمريكا اگر به دنبال آن است كه كمكي به اين بيماران در ايران داشته باشد ارتباط مستقيم مالي را تنها با يك بانك ايراني باز كند تا اين بانك بتواند از سيستم سوئيفت استفاده كرده و ارتباط مالي داشته باشد.

واشنگتن پست:
احتمال شيوع انفجاري كرونا در آمريكا وجود دارد

به گزارش خبرگزاري تسنيم، «واشنگتن پست» در گزارش خود آورده است: «دقايقي قبل از اين‎كه رئيس جمهور ترامپ آماده مي‎شد تا در روز چهارشنبه به ملت ترسو درباره تهديد ويروس كرونا قوت قلب دهد، يك خبر بسيار مهم دريافت كرد: مركز كنترل و پيشگيري اولين مورد مبتلا به بيماري كرونا را تشخيص داده است كه هيچ ارتباطي با سفر خارجي نداشته است؛ مساله‎اي كه نشان مي‎دهد شيوع اين ويروس در ايالات متحده احتمالا انفجاري خواهد بود.»

واشنگتن پست در ادامه گزارش افزود: اما ترامپ كه با هدف شفاف سازي درباره اين بحران جهاني سخنراني مي‎كرد هيچ اشاره‎اي به مورد كاليفرنيا و عواقب آن نكرد و به دروغ مدعي شد كه اين ويروس ممكن است به زودي در آمريكا ناپديد شود.

در اين گزارش آمده است: «كم اهميت نشان دادن اين بيماري در كاليفرنيا توسط ترامپ نشان مي‎دهد دولت عجول و بي‎دقت است و اغلب تلاش‎هاي گمراه كننده‎اي انجام مي‎دهد تا نه تنها اين ويروس را محدود كند بلكه آسيب‎هاي سياسي احتمالي از شيوع ويروس را نيز كنترل كند.»

واشنگتن پست با اشاره به انتصاب مايك پنس معاون رئيس جمهور آمريكا به‎عنوان مسؤول تيم مقابله با ويروس كرونا آورده است: «گفت‎وگو با بيش از بيست مقام دولتي، مقامات سابق كاخ سفيد، متخصصان بهداشت عمومي و قانونگذاران نشان مي‎دهد كاخ سفيد تقلا مي‎كند تا كنترل يك وضعيت بي‎سكان را به دست بياورد كه توسط اصطكاكات اداري، سردرگمي و اطلاعات غلط تعريف شده است.»

لوئيس فراخان:
سردار سليماني تلاش كرد تا عراق را از شرَِّ يك ارتش اشغالگر خلاص كند

لوئيس فراخان، رهبر جنبش مسلمانان آمريكا گفت: دونالد ترامپ گفته بود كه سردار سليماني تعداد زيادي از آمريكايي‎ها را كشته است و به همين خاطر آمريكا وي را ترور كرد.

فراخان در ادامه گفت: اين انسان‎هايي كه او كشت، كجا بودند؟ آيا او، آن‎ها را در نيويورك كشت؟ آيا آن‎ها را در فلوريدا، كلورادو و يا كاليفرنيا كشت؟ پس آن‎ها را كجا كشت؟

وي افزود: او، آن‎ها را در عراق كشت. ما در عراق چه غلطي مي‎كنيم؟ چه كسي از شما خواست آن‎جا برويد؟

رهبر جنبش مسلمانان آمريكا در ادامه گفت: ترامپ گفت كه بوش بايد استيضاح شود، چرا؟ چون او به مردم آمريكا دروغ گفت كه عراق جنگ‎افزارهاي كشتارجمعي مي‎سازد. خب سربازان رفتند، آيا جنگ‎افزاري را محدود كردند؟ سربازان آمريكايي چند تن از عراقي‎ها را كشتند؟ ده هزار نفر؟ چند نفر آمريكايي جانشان را از دست دادند؟ هزاران نفر. چون شما آن‎ها را به آن‎جا فرستاديد.

فراخان تصريح كرد: اوباما آن‎ها را به آن‎جا فرستاد. بچه‎هاي جوان سفيدپوستي كه به نيروهاي مسلح پيوستند تا از اين كشور دفاع كنند. شما آن‎ها را فرستاديد تا بميرند، به‎خاطر شهوت‎تان به نفت. براي غارت ثروت ملت‎هاي ديگر.

وزارت امور خارجه در بيانيه‎اي اعلام كرد
آمريكا جايگاه حقوقي براي تعيين تكليف در مورد آينده افغانستان ندارد

وزارت امور خارجه در خصوص امضاي توافق صلح ميان آمريكا و طالبان بيانيه‎اي صادر كرد.

در بخشي از اين بيانيه آمده است: جمهوري اسلامي ايران اقدامات آمريكا را، تلاشي براي مشروعيت بخشيدن به حضور نيروهايش در افغانستان مي‎داند و با آن‎ها مخالف است. آمريكا جايگاه حقوقي براي امضاي قرارداد صلح يا تعيين تكليف در مورد آينده افغانستان ندارد.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: جمهوري اسلامي ايران معتقد است توافق صلح پايدار در افغانستان تنها از طريق گفت‎وگوي بين‎الافغاني با مشاركت گروه‎هاي سياسي آن كشور، از جمله طالبان و با در نظر گرفتن ملاحظات كشورهاي همسايه افغانستان به‎دست خواهد آمد.

وزارت خارجه در بيانيه مذكور تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران معتقد است حضور نيروهاي خارجي در افغانستان غيرقانوني بوده و از دلايل اصلي جنگ و ناامني در آن كشور است. خروج اين نيروها لازمه دستيابي به صلح و امنيت در افغانستان است و هر اقدامي كه زمينه خروج اين نيروها را فراهم كند به صلح در آن كشور كمك خواهد كرد.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: معتقديم سازمان ملل متحد از ظرفيت‎هاي مناسبي براي تسهيل مذاكرات بين‎الافغاني و نيز نظارت و تضمين اجراي توافقات حاصله برخوردار است.

به گزارش مهر، در اين بيانيه تاكيد شد: جمهوري اسلامي ايران ضمن احترام به حاكميت و تماميت سرزميني افغانستان آمادگي دارد در راستاي راهبرد امنيت ملي خود، هر گونه كمكي را براي استقرار صلح، ثبات و امنيت در افغانستان ارائه نمايد. اميدواريم در افغانستان دولتي بر سر كار بيايد كه با همسايگان خود روابط دوستانه و برادرانه داشته و بتواند تروريسم را ريشه‎كن نمايد.

نماينده روسيه در سازمان‎هاي بين‎المللي:
فشار حداكثري آمريكا عليه ايران حتي يك نتيجه مثبت نداشته است

ميخائيل اوليانوف، نماينده روسيه در سازمان‎هاي بين‎المللي در انتقاد از سياست موسوم به «فشار حداكثري» آمريكا عليه ايران گفت: نتيجه فشار حداكثري آمريكا چه چيزهايي هستند؟ رنج كشيدن مردم ايران به‎ويژه در آسيب‎پذيرترين بخش‎ها، وضعيت وخيم در خليج‎فارس و وجود مشكلات مربوط به دريانوردي در آن‎جا، محدوديت‎هاي تعليق شده بر برنامه هسته‎اي ايران، ضعيف شدن نظام عدم‎اشاعه تسليحات هسته‎اي، شاهكار ديپلماسي نيمه ويران شده برجام، خسارات اقتصادي شركت‎هاي خارجي‎ و مواردي ديگر. آيا اين سياست آمريكا تنها يك نتيجه مثبت و دلگرم‎كننده دارد؟ لطفا نام ببريد.

بر اساس اين گزارش، انتقاد اوليانوف در پي اين مطرح مي‎شود كه دولت فعلي آمريكا با خروج يك‎جانبه از توافق هسته‎اي كه ميان ايران و پنج قدرت جهاني انجام شده بود، ضمن بازگرداندن تحريم‎هاي پيشين ايران، در راستاي سياست فشار حداكثري در برابر ايران، تحريم‎هاي جديدي نيز بر ايران اعمال كرده است.

نماينده چين نيز در سازمان‎هاي بين‎المللي با تاكيد بر اين‎كه «مشكلات پيرامون اجراي برجام ناشي از خروج آمريكا از اين توافق است»، گفت: بازگرداندن تحريم‎ها پاسخ چالش‎هاي پيش روي ما نيست.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، «وانگ چون» در يك نشست خبري اظهار داشت: مشكلاتي كه اكنون در اجراي برجام با آن مواجه هستيم تا حد بسيار زيادي ناشي از خروج يكجانبه آمريكا از توافق و سياست فشار حداكثري آن عليه ايران است. راه‎حلي كه طرف‎ها در حال كار روي آن هستند يك فرمول گام به گام است كه بر اساس عمل متقابل بنا شده كه از طرفي مي‎تواند به ايران براي بهره‎مندي از منافع اقتصادي برجام كمك كند و از طرفي ديگر، اطمينان دهد كه تمام طرف‎ها بايد مجددا در روند اجراي كامل برجام دوباره دست به كار شوند.

يك نماينده سابق مجلس از طيف اصلاح‎طلب:
بي اعتنايي دولت و مجلس به وعده ها به اميد مردم در انتخابات آسيب زد

داريوش قنبري در روزنامه آرمان نوشت: اين‎كه در كاهش مشاركت اين دوره از انتخابات چه عواملي تاثيرگذار بوده است، چند دليل را مي‎توان ذكر كرد. اول اين‎كه مردم چندين سال به دنبال شكل‎گيري تحولات مثبت در كشور مبتني بر گشايش اقتصادي و... بوده و به اميد گشايش و تحول در عرصه اقتصاد، در انتخابات رياست جمهوري 92، 96 و مجلس 94 شركت كردند اما آن طور كه انتظار داشتند به اهدافشان نرسيدند. مردم اين طور احساس مي‎كنند مطالباتشان از سوي كساني كه راي مي‎آورند مورد توجه قرار نمي‎گيرد و اميدشان كم شده است. اين عامل را مي‎توان عمده‎ترين دليل براي اين ميزان مشاركت دانست. در كنار آن مسائل ديگري قابل توجه است همچون مواجهه دست‎اندركاران انتخابات در ارتباط با تاييد صلاحيت‎ها كه عمدتا انتخابات يك طرفه رقم زدند و فرصتي به رقبا داده نشد كه بتوانند با هم رقابت كنند.

در ارتباط با سهم احزاب اصلاح‎طلب مي‎توان گفت كه اصلاح‎طلبان مجلس دهم را كامل در اختيار نداشتند و در مجلس دهم اقليت بودند كه تفاوت آن با مجلس نهم در اين است كه اصلاح‎طلبان مجلس نهم به تعداد انگشتان دست هم نرسيدند و در مجلس دهم بيش از 90 نفر بودند كه اين اكثريت مجلس تلقي نمي‎شود كه مجلس دهم را به گردن اصلاح‎طلبان بيندازيم.

ادعاي اخير قنبري در حالي است كه ائتلاف مدعيان اصلاحات و اعتدال‎ها اكثريت مجلس دهم را تشكيل مي‎دهد؛ اما همان طور كه طيف مدعي اصلاح‎طلب مجلس حاضر نيستند مسؤوليت دولت را بپذيرند، از پذيرش بدعهدي‎هاي اكثريت مجلس هم شانه خالي مي‎كنند. اكثريت ائتلافي مجلس نقش پررنگي در تثبيت برخي وزراي ناكارآمد(مانند وزير سابق راه و شهرسازي) و سوء عملكرد آن‎ها داشت.

ادعاي خلاف واقع ديگر، درباره موضوع تأييد صلاحيت‎هاست. آقاي قنبري توضيح نمي‎دهد چرا آقاي عارف به‎عنوان «رئيس فراكسيون اميد» و «رئيس شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‎طلبان» جرات نكرد مجددا نامزد شود و خود را به رأي مردم بگذارد؟

دادستان كل كشور:
اخلال در نظام سلامت مردم مجازات افساد في الارض در پي دارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پويا، حجت الاسلام محمد جعفر منتظري دادستان كل كشور در نامه‎اي خطاب به سعيد نمكي وزير بهداشت ضمن قدرداني از تلاش همه پزشكان و پرستاران و ساير دست اندركاران جبهه مبارزه با ويروس كرونا، اخلال در نظام سلامت مردم را اقدامي مجرمانه در حد مجازات افساد في الارض عنوان كرده و خواستار اعلام موارد احتكار، عدم عرضه مواد شوينده و ماسك و اقلام مورد نياز براي مبارزه با كرونا به دفتر دادستاني كل كشور شد تا با فوريت مورد پيگيري قرار گيرند.

در اين نامه آمده است:

نامه پر از درد و غم جنابعالي را براي شوراي عالي امنيت ملي ملاحظه نمودم. ضمن سپاس و تشكر از حضرتعالي و تمامي همكاران تلاشگرتان در خط مقدم جبهه‎ي مقابله با كرونا اعم از پزشكان و پرستاران و كمك پرستاران و ساير دست اندركاران مربوط، به اطلاع مي‎رساند اخلال در نظام سلامت مردم و اقدامات مجرمانه در راستاي جنايت عليه تماميت جسماني افراد برابر ماده 286 قانون مجازات اسلامي نه تنها جرم محسوب مي‎گردد بلكه مجازاتي در حد مجازات افساد في الارض دارد.

از اين روي، مقتضي است به مسؤولان ذيربط در سراسر كشور اعلام فرماييد موارد مربوط اعم از احتكار، عدم عرضه مواد شوينده، ماسك و ساير اقلامي كه در جهت پيشگيري يا درمان مبتلايان به كرونا مؤثر هستند را با قيد فوريت به دفتر اينجانب ارسال و اعلام دارند تا نسبت به پيگيري آن به‎صورت فوق‎العاده اقدام گردد.

اضافه مي‎نمايد؛ قوه قضائيه اقداماتي را در جهت مقابله با جرم مذكور در دست اقدام دارد كه به زودي مراتب به اطلاع خواهد رسيد.

كانال مالي سوئيس؛ ترفند آمريكا براي فشار بيش تر بر ايران

مجيد شاكري، تحليلگر اقتصادي، در گفت و گو با روزنامه شرق گفت: «پيش از اين بانك مركزي اساسا در حوزه غذا و دارو و كالاهاي بشردوستانه مجوز داشت؛ اما شش ماه پيش كه بانك مركزي جزء ليست تحريم به اصطلاح تروريستي قرار گرفت، مجوز اين سه استثنا از بين رفت. حالا مجددا اين سه يعني غذا و دارو و اقلام بشردوستانه در فهرست استثناها قرار گرفته‎اند و قرار است به واسطه كانال مالي سوئيس تراكنش‎هاي مربوط به آن‎ها انجام شود.»

وي افزود: «يك دسته از منابع صادراتي ايران را به‎عنوان منبع شناسايي مي‎كنند و بعد از اين‎كه آمريكا منابع را شناسايي كرد، بعد از مدتي آن منابع را تحريم مي‎كنند، تا زماني كه كانال به‎طور كلي منابعش خالي شود و ايران عملا چون راهكارهاي قبلي و جايگزين خود را از دست داده، منتظر كانال بعدي آمريكا شود. اين يك روش آمريكا است.»

شاكري اظهار داشت: «حالا اين كانال مالي سوئيس هم براي آمريكايي‎ها قطعا راهگشا خواهد بود؛ از اين بابت كه منابع جاري فعلي ايران را زير نظر مي‎گيرند و براي طرف ايراني هم در ابتداي راه با هزينه‎هاي بسيار كم راهگشا خواهد بود؛ اما در مدت كوتاهي شايد دوره شش ماهه همه منابع تأمين غذا و دارو را در اختيار آمريكايي‎ها قرار مي‎دهد. روش كار به اين صورت است كه آمريكايي‎ها يك كانال باز مي‎كنند، همه منابع جاري ما را در آن كانال قرار مي‎دهند، براي مصارف مورد نياز ما استفاده مي‎شود، بعد آن منابع را تحريم مي‎كنند... در واقع موضوع اصلي اين است كه موجودي انبار اين دسته از كالاها را به صفر برسانند و منابع جاري ما هزينه شده و بعد هم مسدود و تحريم شود. اگر آمريكايي‎ها اينقدر مهربان هستند كه مي‎خواهند براي ما كانال بشردوستانه ايجاد كنند، اين كانال را از منابع مسدودي فعلي ما تأمين كنند، نه از منابع جاري ما.»

اسمت چيه؟ دهقان فداكار!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: تازه چه خبر؟!

گفتم: مايك پمپئو، وزير خارجه آمريكا گفته است؛ آمريكا آماده است براي مقابله با ويروس كرونا به ايران كمك كند!

گفت: اگر كاري از آن‎ها ساخته بود براي ده‎ها‎هزار آمريكايي كه همه ساله از آنفلوآنزا مي‎ميرند و شيوع گسترده كرونا در آمريكا كه همه آن‎ها را به وحشت انداخته است كاري مي‎كردند!

گفتم: از اين گذشته، همين آقاي پمپئو چند هفته قبل با صراحت آميخته به وقاحت گفته بود ايراني‎ها بايد از گرسنگي بميرند!

گفت: برايان هوك، معاون ترامپ و رئيس مركز اقدام عليه ايران هم از شيوع ويروس كرونا در ايران، ابراز خشنودي كرده بود!

گفتم: چوپان دروغگو مُرده بود، ازش پرسيدند؛

اسمت چيه؟ گفت؛ دهقان فداكار!

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: مدعيان اصلاحات بدجوري از پيروزي انقلابيون ضد‎آمريكايي و ضد‎مفاسد اقتصادي در انتخابات مجلس عصباني هستند.

گفتم: پس انتظار داشتي جشن بگيرند و دايره و تنبك بزنند؟!

گفت: در روزنامه‎ها و مصاحبه‎هايشان به خودشان وعده مي‎دهند كه انقلابيون بعد از ورود به مجلس با هم اختلاف پيدا مي‎كنند.

گفتم: ولي نبايد به دلشان صابون بزنند چون نمايندگان مردم‎دوست در مبارزه با مفسدان اقتصادي و جارو كردن پادوهاي آمريكا از سطح كشور كه عامل وحشت ليبرال‎هاست اختلافي پيدا نمي‎كنند.

گفت: هيچ دقت كرده‎اي كه آرزوهاي آن‎ها با آرزوهاي اعلام شده آمريكا و متحدانش عين هم است! انگار از آن طرف آب دستور مي‎گيرند

گفتم: يارو رفته بود فال بگيرد، فالگير گفت؛ فردا از منزل فلاني سرقت مي‎شود. يارو گفت؛ اين را كه خودم مي‎دانم! بگو ببينم دستگير مي‎شوم يا نه؟!

 اخبار ويژه

روزنامه اصلاح‎طلب آفتاب يزد:
انتخابات اخير پايان اصلاح طلبان بود

روزنامه آفتاب يزد درباره پيام انتخابات براي اصلاح‎طلبان نوشت: فراموشي و عدم پايبندي به وعده‎هاي نمايندگان اصلاح‎طلب در شعارهاي تبليغاتي خود در دهمين دوره انتخابات مجلس كه متناسب با فضاي سياسي - اجتماعي حاكم بر آن سال‎ها براي كسب كرسي قدرت داده شده بود؛ عدم مطالبه‎گري از وعده‎هاي متنوع داده شده رئيس جمهوري كه برآمده از حمايت‎هاي آن‎ها بوده؛ به نعل و بر ميخ زدن نمايندگان مصلحت‎انديش اصلاح‎طلب، كه ماندن بر كرسي مجلس را بر عمل به وعده‎ها و احقاق حقوق موكلانشان ترجيح دادند؛ دست‎كم گرفتن شعور سياسي طرفداران، در تحليل عملكرد خود با شرايط سياسي حاكم بر كشور. موارد فوق از جمله دلايل عدم اقبال به حضور در پاي صندوق‎هاي راي و پيام‎هايي بود كه راي‎دهندگان به نمايندگان اصلاح‎طلب مجلس دهم، در يازدهمين دوره انتخابات مجلس به آن‎ها دادند و...
و برخلاف حضور ثابت طرفداران اصولگرايان، ديگر نه تنها اقبالي به اصلاح‎طلبان نخواهند داشت كه اميد اصلاحات را با افراد حاضر در حوزه سياست و اجرا، غيرقابل تصور، و پايانش را به مصيبت نشسته‎اند.

«شوخي تورمي» دولت!

ارگان حزب كارگزاران سازندگي، ادعاي مسؤولان دولت درباره كاهش تورم را «شوخي تورمي» توصيف كرد.
روزنامه سازندگي با اشاره به وعده كاهش تورم به زير 20 درصد نوشت؛ كارشناسان مي‎گويند عوامل اصلي تورم بالاي 40 درصد همچنان پابرجاست.
اين روزنامه مي‎نويسد: گفته مي‎شود كه مي‎توان در سال آينده به تورم زير 20 درصدي رسيد در حالي كه هيچ كدام از عوامل رسيدن تورم اقتصاد به حدود 37 درصد برطرف نشده و برنامه‎اي هم در اين خصوص ديده نمي‎شود.
عوامل مهمي مانند افزايش هزينه توليد، برهم خوردن عرضه و تقاضا، تحريم‎ها، رشد قيمت مواد اوليه و... همچنان پابرجاست و عمده پيش‎بيني‎ها مي‎گويد كه در سال آينده نيز همين روند ادامه خواهد داشت. در همين يك هفته اخير قيمت دلار حدود هزار و 530 تومان، قيمت هر گرم طلاي 18 عيار 89 هزار تومان، قيمت هر قطعه سكه 787 هزار تومان و قيمت هر دستگاه پرايد 131 حدود 2/5 ميليون تومان رشد كرده نشان مي‎دهد اقتصاد بيش از همه از تحريم‎هاي داخلي رنج مي‎برد. توليدكننده‎ها طي دو سال گذشته بارها تاكيد كرده‎اند كه هر چند هزينه‎هايشان نسبت به قبل حدودا سه برابر بيش‎تر شده اما به هر طريقي «دور زدن» تحريم‎ها را بلدند با اين حال بخشنامه‎ها‎ي متعدد و گاه متناقض، قوانين دست و پاگير داخلي و فشار بر توليدكننده‎ها بيش از همه آزارشان مي‎دهد.
افزايش نرخ ارز و كاهش حدود 40 درصدي ارزش پول ملي از مهم‎ترين دلايل تورم بالاي اقتصاد طي دو سال گذشته بوده است.

وزارت خارجه در غوغاي كرونا حمايت از مسلمانان هند را فراموش نكند

دبيركل كانون دانشگاهيان ايران اسلامي تاكيد كرد: نكند وزرات خارجه در غوغاي كرونا حمايت از مظلومان مسلمان هند را ناديده بگيرد.
به گزارش خبرگزاري فارس، سيد محمد حسيني دبير كل كانون دانشگاهيان ايران اسلامي و وزير اسبق ارشاد تاكيد كرد: نكند وزرات خارجه در غوغاي كرونا حمايت از مظلومان مسلمان هند را ناديده بگيرد!
اين استاد دانشگاه در توئيتي نوشت: ظاهرا جنايات ددمنشانه هندوها افراطي نسبت به مسلمانان هند پاياني ندارد. ضرب و جرح، ايجاد رعب و وحشت، آتش زدن منازل و مساجد، قتل‎هاي فجيع، سوزاندن و حتي زنده به‎گور كردن كه دل هر انساني را به درد مي‎آورد!
نكند وزرات خارجه در غوغاي كرونا حمايت از اين مظلومان مسلمان هند را ناديده بگيرد!

كدام سبك از زندگي منتشر كننده كرونا بود؟

به گزارش خبرنگار تشكل‎هاي دانشگاهي خبرگزاري فارس، مجتبي زارعي عضو انديشه سياسي اسلام دانشگاه تربيت مدرس طي يادداشتي با عنوان راه فرداي جهان و امنيت بدني انسان معاصر از واكسن‎ها نمي‎گذرد؛ نوشت: اين روزها ائتلاف منافقين، سلطنت طلبان پهلوي - سعودي با آمريكا و رژيم جعلي اسراييل به مثابه كفتارها تلاش مي‎كنند ايران را كانون بحران كرونا معرفي كنند؛ اما برعكس، پس از شهادت سردار سليماني، اينك كرونا هم معلوم كرد كه بايد سهم اسلام سياسي در اداره جهان بيش‎تر شود؛ اگر از احتمال بيوتروريسم آمريكايي عليه رقبا بگذريم بازهم تازه نقطه سرخط است:
بايد الگو و سبك زندگي اسلامي محور حيات اجتماعي قرار گيرد؛ كدام سبك از زندگي منتشر كننده كرونا بوده است؟ آيا كرونا محصول اسلام است؟ سارس از آن كيست؟! آيا سارس از آن اسلام قم است؟! قم مي‎گويد معده، مي‎تواند كانون بيماري‎ها باشد و ليس في حرام شفاء!
آيا آنفولانزاي اسپانيايي و كشتار دوميليوني ناشي از جهش يافتگي خوك و خفاش از آن اسلام است؟! بحران ايدز، دست كاري‎هاي ژنتيكي و انتشار گازهاي گلخانه‎اي و آسيب‎هاي لايه اوزون مولود كدام الگوست؟ اسلام قم؟! جنون گاوي چطور!؟ آيا سارس و مرس را اسلام توليد كرده است!؟ سليماني مال ماست؛ داعش و جنون گاوي مال شما! سليماني از اسلام قم و اسلام فاطمه معصومه است.
راه فرداي جهان و امنيت بدني انسان معاصر از مسير واكسن‎ها نمي‎گذرد! ترامپ، پمپئو و سلطنت مانده‎هاي فرتوت و منافقين كهنسال در آلباني بخواهند و نخواهند جهان بعد از سارس و كرونا و پس از سليماني، به اسلام قم و مكتب قم و الگوي خوردن و آشاميدن اسلام فطرت گرا بيش‎تر توجه خواهد كرد.