صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب:
دشمن مي گويد ايران نبايد اقتصاد بدون نفت را تجربه كند

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و نيروي پدافند هوايي ارتش، خاطرنشان كردند: بر اساس آيات قرآني، خداوند از جايي به دشمن ضربه مي‎زند كه هيچ‎گاه انتظار آن را ندارد و مؤمنين نيز از ناحيه‎اي تقويت و حمايت مي‎شوند كه انتظار آن را نداشته‎اند كه در فرهنگ ديني، «رزق لا يحتَسَب» يا همان رزقي كه در محاسبات مادي جايي نداشته است، ناميده مي‎شود.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به آيات قرآني كه صراحتاً و مؤكداً از نصرت ياري‎كنندگان دين خدا ياد شده است، افزودند: بايد به اين وعده‎هاي الهي اطمينان داشت و با اميد به آينده به حركت رو به جلو با قدرت ادامه داد.

حضرت آيت‎الله العظمي خامنه‎اي تأكيد كردند: اگر چنين تفكر و روحيه‎اي در هر مجموعه و جامعه ايماني حاكم شود، افراد آن مجموعه با عزم راسخ، تهديدها را به فرصت تبديل خواهند كرد؛ همان‎گونه كه نيروي هوايي به‎رغم تحريم‎هاي آمريكا، اكنون علاوه بر تعمير و بازسازي جنگنده‎ها و هواپيماها، طراحي و ساخت جنگنده را نيز انجام داده است.

ايشان رمز موفقيت و پيشرفت نيروي هوايي را تبديل تهديد به فرصت، قطع اميد از بيگانگان و تكيه بر توانايي‎ها و ظرفيت‎هاي داخلي برشمردند و افزودند: اين موضوع قابل تعميم به كل كشور است و مي‎توان به‎رغم تحريم‎ها كه يك حركت جنايتكارانه است، براي كشور فرصت‎هاي زيادي را به وجود آورد.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اگر مسؤولان هوشيارانه عمل كنند مي‎توان با استفاده از شرايط تحريم، اقتصاد كشور را از وابستگي به نفت كه عامل مهم بسياري از مشكلات است، نجات داد.

حضرت آيت‎الله العظمي خامنه‎اي گفتند: البته برخي افراد باهوش در داخل هيأت حاكمه آمريكا متوجه اين موضوع هستند و گفته‎اند نبايد بگذاريم ايران، اقتصاد بدون نفت را تجربه كند و به همين دليل بايد مسيري را باز بگذاريم تا اقتصاد ايران به‎كلي از پول نفت جدا نشود كه مسؤولان بخصوص مسؤولان اقتصادي بايد در اين خصوص هوشيار باشند.

ايشان با اشاره به پيچيده‎تر شدن ابزارها و شيوه‎هاي دشمنان خاطرنشان كردند: در مقابل، شيوه‎ها و روش‎هاي جمهوري اسلامي نيز پيچيده‎تر از گذشته شده است به‎گونه‎اي كه اكنون در بخش‎هاي گوناگون كشور، روش‎ها و كارهاي كاملاً منطقي، پيچيده و پيش‎رونده‎اي در جريان است كه تأمين‎كننده عمق راهبردي كشور است و دشمن را زمين‎گير كرده است.

ايشان با تأكيد بر لزوم قوي شدن كشور در همه جهات به‎ويژه در زمينه دفاعي گفتند: ما به دنبال تهديد هيچ كشور و ملتي نيستيم بلكه به دنبال حفظ امنيت كشور و جلوگيري از تهديد هستيم.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اين‎كه ضعيف بودن، دشمن را تشويق به اقدام خواهد كرد، افزودند: براي آن‎كه جنگ نشود و براي آن‎كه تهديد تمام شود، بايد قوي شد.

حضرت آيت‎الله نوري همداني:
پيام حماسه حضور مردم تأكيد بر تداوم مقاومت قاطع در برابر دشمنان است

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري رسا، حضرت آيت‎الله حسين نوري همداني از مراجع تقليد در حاشيه راهپيمايي 22 بهمن قم در گفت وگو با خبرنگاران با قدرداني از حضور انقلابي ملت ايران در صحنه گفت: حضور حماسي مردم نمايش شكوه، وحدت و عظمت انقلاب اسلامي است.

ايشان افزود: اين حضور انقلابي مردم ايران و ملت‎هاي مسلمان و محور مقاومت را دلگرم و اميدوار‎تر مي‎كند، از سوي ديگر اين حضور نشانه خشم و انزجار از استكبار و صهيونيست‎ها و تأكيد بر مقاومت در برابر آن‎ها است.

حضرت آيت‎الله نوري همداني با تأكيد بر اين‎كه حضور مردم مشتي بر دهان ياوه گويان آمريكايي است، اظهار داشت: ملت ايران امروز تنفر و خشم خود را از تروريست‎هاي آمريكايي به جهان اعلام كردند.

ايشان ادامه داد: اين وحدت و شكوه دشمنان را ناكام گذاشته و رسيدن به اهداف انقلاب اسلامي و آرمان‎ها را تسريع مي‎كند.

حضرت آيت‎الله جوادي آملي:
مسؤولان با ايجاد امينت و آسايش اقتصادي از مردم حق شناسي كنند

حضرت آيت‎الله عبدا... جوادي آملي در حاشيه راهپيمايي 22 بهمن قم در گفت وگو با خبرنگاران با تجليل از بصيرت و آگاهي مردم گفت: انقلاب اسلامي توفيق استقلال و آزادي را براي ملت ايران به ارمغان آورد.

ايشان افزود: پيام ما به همه آزادي خواهان جهان و ملت‎هاي آزاده اين است كه كساني را انتخاب كنند كه به فكر معامله قرن و ساير جفاكاري‎ها نباشند.

حضرت آيت‎الله جوادي آملي با اشاره به آگاهي و بصيرت ملت ايران اظهار داشت: بايد از ملت ايران حق شناسي كنيم و دو مسأله را مد نظر داشته باشيم كه يكي حفظ برنامه‎هاي قبلي و ديگري كوشش و تلاش بيش‎تر مسؤولان كه اين ملت آسيب نبينند و در رنج نباشند.

به گزارش خبرگزاري رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با تأكيد بر اين‎كه مسؤولان بايد رونق توليد كه توصيه شده را عمل كنند، ادامه داد: مسؤولان بايد امنيت، آسايش و آرامش اقتصادي را براي مردم به ارمغان آورند.

آيت‎الله كعبي:
مردم از ضعف مديريت برخي مسؤولان اجرايي گله دارند

آيت‎الله عباس كعبي، نماينده مجلس خبرگان رهبري، در راهپيمايي يوم ا... ۲۲ بهمن با بيان اين‎كه ايران پس از ۴۱ سال اقتدار و سربلندي، به قدرتي متمدن و جهاني تبديل شده است، افزود: جمهوري اسلامي هيمنه پوشالي آمريكا و صهيونيسم را درهم شكست و اكنون دولتمردان آمريكا در خود مانده و همچون باند مافيايي تبهكار به ترور و قتل مي‎پردازند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به اين‎كه آمريكا جنگ اقتصادي، سياسي و نرم عليه انقلاب اسلامي به راه انداخته است، گفت: انقلاب اسلامي علي رغم توطئه‎ها و تهديد‎ها ماندگار شد و در جنگ اراده‎ها، اراده ملت ايران بر نظام سلطه غلبه كرده است؛ راهبرد آمريكا در سال ۲۰۲۰ براي مقابله با قدرت انقلاب اسلامي به راه انداختن آشوب‎ها، ترور و جنگ ديپلماسي است با اين حال پس از شكست گروه جنايتكار ترامپ با ترور سردار سليماني عملا بيان داشت كه راه چاره براي مقابله با انقلاب اسلامي، ترور مي‎باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، آيت‎الله كعبي با بيان اين‎كه پيام ملت ايران در راهپيمايي امروز قوي بودن و انقلابي عمل كردن است، اضافه كرد: ضعف مديريت برخي مسؤولان اجرايي و ايجاد ترديد‎هاي راهبردي از جمله مذاكره در اوج مبارزه و مقاومت، فقر و تبعيض، سبب گله مندي ملت است؛ با اين حال مردم در ۲۲ بهمن بر حفظ و صيانت از آرمان‎هاي امام و شهدا و الگوي شهيد سليماني و انتخاب مديران انقلابي و شكل گيري مجلس انقلابي تأكيد مي‎كنند.

رئيس قوه قضاييه:
تفكر غيرانقلابي براي كشور مشكل ايجاد مي كند

آيت‎الله سيد ابراهيم رئيسي، رئيس قوه قضاييه در جمع راهپيمايان 22 بهمن و زائران و مجاوران حرم مطهر رضوي، گفت: خواست مردم اين است كه همه نهادها، سازمان‎ها، دستگاه‎ها و ادارات در تراز انقلاب و براساس اهداف انقلاب باشند لذا در گام دوم پيرايش از هر گونه آلودگي، ناسلامتي و فساد خواست جدي مردم ما است.

وي بر عدالت در عرصه‎هاي مختلف در گام دوم انقلاب تأكيد و خاطرنشان كرد: عدالت از محورهاي مهم در قانون اساسي و مورد تأكيد امام، رهبري و مردم است، قانون عادلانه، اجراي عادلانه، قضاوت عادلانه و تقسيم همه ظرفيت‎ها در كشور مبتني بر عدالت، خواست مردم است.

آيت‎الله رئيسي ادامه داد: تفكر غير انقلابي به‎جاي اين‎كه در حوزه اقتصاد به اقتصاد مقاومتي و مستقل بينديشد به اقتصاد وابسته مي‎انديشد، نگاه او سياست از موضع انقلابي نيست و پيام او به‎جاي مقاومت، مذاكره است در حالي كه اين مردم در تشيع جنازه سردار حاج قاسم سليماني ثابت كردند كه رأي آن‎ها به مقاومت است نه به مذاكره.

وي به قدرت جمهوري اسلامي ايران در منطقه اشاره و بيان كرد: دشمن بداند ايران از قوت برخوردار است و اين را مي‎فهمد و نمي‎تواند هجوم بياورد، مي‎خواهد اما نمي‎تواند چون در منطقه دشمن خواست و نتوانست و ما خواستيم و توانستيم.

رئيس قوه قضاييه در ادامه به داشتن مجلس انقلابي تأكيد و اظهار كرد: مجلس قوي با راي قوي مردم شكل مي‎گيرد، انتخاب نمايندگان متعهد، متدين، انقلابي، داشتن دغدغه دين و خواسته‎هاي مردم بايد در دستور كار هر شخصي قرار گيرد تا مجلس انقلابي شكل گرفته و پشتوانه بسياري از اقدامات انقلاب خواهد بود.

ديپلمات‎هاي اروپايي:
ايران تسليم خواسته هاي واشنگتن نمي شود

پايگاه المانيتور در گزارشي نوشته ديپلمات‎هاي اروپايي كه در تلاشند از سياست دولت آمريكا موسوم به «فشار حداكثري» به‎عنوان اهرم فشاري جهت باز كردن باب مذاكرات جديد با ايران استفاده كنند در گفت‎وگو با اين پايگاه خبري اين نگراني را مطرح كرده‎اند كه ظاهراً مقام‎هاي دولت ترامپ در ماه‎هاي گذشته به خودشان قبولانده‎اند كه حكومت ايران در آستانه سقوط است و به همين دليل علاقه‎اي براي بازگشت به ميز مذاكره ندارند.

مقام‎هاي اروپايي علي‎رغم اذعان به اين‎كه ايران به‎دليل تحريم‎هاي آمريكا تحت فشار قرار گرفته با ديدگاه دولت ترامپ مبني بر اين‎كه حكومت ايران در آستانه سقوط است يا اين‎كه تهران ممكن است مجبور به پذيرش فهرست خواسته‎هاي واشنگتن شود هم‎نظر نيستند. يك منبع اروپايي كه نخواست نامش فاش شود با تاكيد بر استقامت و تاب‎آوري ايران در برابر تحريم‎هاي سهمگين به المانيتور گفته است: «اگر فشار حداكثري باعث شود ايران كاملاً از برجام خارج شود و آن‎ها توسعه برنامه هسته‎اي خودشان را از سر بگيرند چه برنامه‎اي داريم؟»

روزنامه فرانسوي لوموند:
ايران در برابر آمريكا، دست برتر را دارد

روزنامه لوموند در گزارشي خاطرنشان كرد: موشك‎هاي ايران در معادلات امنيتي منطقه خاورميانه دست برتر را دارد. جمهوري اسلامي ايران مهم‎ترين توان موشكي بالستيك و كروز در خاورميانه را داراست. حملات انتقام‎جويانه به پايگاه نظامي آمريكا در عراق با اولويتي كه توسط ايران به توسعه زرادخانه موشكي از سال 1979 ميلادي داده شده بود، امكان‎پذير شد.

يك منبع ديپلماتيك ايراني مي‎گويد: «با هدف قراردادن پايگاه عين‎الاسد به آمريكايي‎ها نشان داديم كه مي‎توانيم به آن‎ها به‎طور دقيق در جايي كه خود را مصون مي‎ديدند، ضربه بزنيم.

لوموند با اشاره به اقدام ايران در هدف قراردادن پايگاه عين‎الاسد به دنبال ترور سردار سليماني نوشت: حمله موشكي ايران در حقيقت با اولويتي كه ده‎ها سال از سوي تهران براي توسعه زرادخانه موشك‎هاي ساخت خود از زمان انقلاب 1979 به‎عنوان ستون اصلي راهبرد نظامي تبديل شده بود امكان‎پذير شد.

موشك‎هاي ايران اكنون بخش اساسي معادلات امنيتي منطقه را تشكيل مي‎دهند، اگرچه تنش‎ها ميان ايران و آمريكا همچنان مي‎رود كه تهديدي براي ايجاد تنش جديد ميان اين دو را به دنبال داشته باشد. بهبود مداوم توانمندي ايران در منطقه و گسترش توان موشكي ايران به لطف متحدان منطقه‎اي صورت گرفته و به نگراني اصلي اسرائيل تبديل شده است. جمهوري اسلامي ايران مهم‎ترين توان موشكي بالستيك و كروز در خاورميانه را دارد. برد برخي از اين موشك‎ها از 2 هزار كيلومتر هم فراتر مي‎رود. ايران متأثر از تحريم‎هاي نظامي مي‎دانست كه چگونه به‎طور مؤثر روي موشك‎هاي خود سرمايه‎گذاري كند تا به اين كشور اجازه دهد تا قدرتش را فراتر از مرزهايش پيش ببرد.

خود را سرباز سردار سليماني مي دانم

به گزارش جهان نيوز، آيين رونمايي از كتاب مكتب سليماني با حضور سردار سپهر جانشين سازمان بسيج مستضعفين و سردار آزادي معاون فرهنگي اين سازمان و جمعي از پيرغلامان حسيني در خبرگزاري فارس برگزار شد.

داريوش ارجمند بازيگر سينما و تلويزيون در اين مراسم اظهار داشت: سخن گفتن از قاسم سليماني سخت است. من درباره هر موضوعي اظهارنظر مي‎كنم و داعيه‎دار هستم اما اين‎جا لال مي‎شوم.

وي افزود: زماني كه در يك فيلم نقش بازي مي‎كنيم متني به ما مي‎دهند كه درباره يك شخصيت به ما توضيح مي‎دهد و ما به او جان مي‎دهيم اما در اين‎جا بايد از كسي بگوييم كه او را ديده‎ايم. من دربرابر يك نگاه و قدم سردار سليماني هيچ هستم. اگر در سينما و همين جشنواره فجر امسال كاري كرديم به بركت شجاعت و خون سردار سليماني و همرزمان اوست.

ارجمند با بيان اين‎كه ما مردم بي‎معرفتي نيستيم، تصريح كرد: من سردار سليماني را عاشقانه دوست داشتم زيرا نگاهش فراتر از نگاه انسان معمولي بود. اخيراً كتاب ذوالفقار را مطالعه كردم كه در انتهاي آن عكس‎هايي از سردار سليماني و همرزمانش بود؛ احساسم اين بود او روي زمين راه نمي‎رود و اصلاً انسان زميني نيست والا سرنوشتش اين چنين نمي‎شد.

بازيگر نقش مالك اشتر در سريال امام علي(ع) گفت: در رفتار و نگاه سردار سليماني اسراري وجود دارد كه دركش براي عقل ما خارج است و نمي‎توان در يك جمله، كلام و كتاب از او گفت و بايد سال‎ها از او نوشت.

وي افزود: چه خوب شد كه ايشان به دنيا آمد، چه خوب كه سپاهي شد، چه خوب كه ولايتي بود و چه خوب كه در نهايت شهيد شد. ما بايد سرباز او در جايگاه خود اعم از رسانه، سينما، هنر و... باشيم و صحنه سينما و روزنامه را صحنه نبرد خود بدانيم.

وي در پايان خاطرنشان كرد: در اين روزها بارها تصاوير سردار سليماني را نگاه كردم تا او را بفهمم؛ زيرا او را از نزديك نديدم اما امروز گويي خدمت سربازي را زير پرچم او بوده‎ام و گماشته او هستم و صبر مي‎كنم تا او را در قيامت ملاقات كنم.

يك سايت اصلاح‎طلب:
اصلاح طلبان نبايد از پاسخگويي درباره عملكرد ناموفق دولت ومجلس طفره بروند

يك سايت همسو با اصلاح‎طلبان تصريح كرد اين طيف نبايد با بهانه كردن نظارت شوراي نگهبان، از پاسخگويي درباره عملكرد ناموفق دولت و مجلس طفره بروند.

عصر ايران با بيان اين‎كه اصلاح‎طلبان حق دارند از شوراي نگهبان گلايه كنند، مي‎نويسد: با اين وجود اصلاح‎طلبان بايد پاسخگوي يك سوال جدي هم باشند و آن هم اين است كه اگر شوراي نگهبان ترك عادت مي‎كرد و نامزدهاي آن‎ها را بدون چون و چرا تاييد مي‎كرد، آيا مردم به آن‎ها راي مي‎دادند؟

اين يك سوال جدي است كه جريان اصلاحات بايد به آن پاسخ دهد. با توجه به عملكرد حسن روحاني در دولت و اعضاي فراكسيون اميد در پارلمان دهم، آيا مردم حاضر بودند در انتخابات، آن‎ها را به‎عنوان نماينده راهي مجلس يازدهم كنند؟

عصر ايران مي‎افزايد: جريان اصلاحات نبايد از پاسخگويي شانه خالي كنند. آن‎ها الان در قدرت حضور دارند و در دولت و مجلس مسؤوليت دارند و بايد به مردم پاسخگو باشند. اين‎كه مردم الان در مورد رد صلاحيت‎ها واكنشي نشان نمي‎دهند به‎خاطر اين است كه از نمايندگان اصلاح‎طلبان راضي نيستند و از آن‎ها دلخور هستند.

آن‎هايي كه در انتخابات مجلس دهم به ليست اميد راي دادند، انتظار معجزه نداشتند و يا فكر نمي‎كردند آن‎ها مي‎توانند عصايي مانند حضرت موسي داشته باشند كه درياي نيل را بشكافد. آن‎ها فقط مي‎خواستند، نمايندگان به وظيفه اصلي خود كه دفاع از جايگاه مجلس و حق مردم است دفاع كنند؛ كاري كه متاسفانه انجام نشد و برخي از اعضاي فراكسيون اميد حتي نطق درخوري هم در مجلس انجام ندادند و نامشان به جز يكي دو مورد از تريبون‎هاي مجلس شنيده نشد. انگار نه انگار كه مردم آن‎ها را براي احقاق حقشان به مجلس فرستاده بودند.

رئيس سازمان اطلاعات سپاه:
اشراف خوبي بر شبكه سازي و نفوذ دشمن در فضاي مجازي داريم

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‎الاسلام حسين طائب رئيس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در راهپيمايي يوم ا... ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور و استقبال باشكوه مردم در ايام‎ا... بدرقه سردار سليماني و راهپيمايي امروز به معناي علاقه و باور مردم به اصل انقلاب و راهبرد مقاومت و اعتماد به راه امام و مقام معظم رهبري است. اين‎ها نقاط عطفي براي يك حركت عمومي و جهاد همگاني براي ساختن ايران اسلامي قوي خواهد بود.

وي افزود: خداوند را شاكريم كه به بركت خون سردار سپهبد حاج قاسم سليماني ايام‎ا... انقلاب را رنگ و بويي ديگر داد و شور حماسي و انقلابي را در اقصي نقاط منطقه و جهان پراكنده كرد.

رئيس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: ما هم به تأسي از امام خميني(ره) مي‎گوييم كه نسل فرزندان مقاوم ابراهيم، انتقام حاج قاسم را با اخراج دشمن از منطقه غرب آسيا خواهند گرفت. امروز نبرد اطلاعاتي با آمريكا وارد دوره جديدي شده است. از امروز به بعد آمريكا براي هر روز حضور نامشروع خود در منطقه، هزينه بيش‎تري بايد بدهد.

حجت‎الاسلام طائب ادامه داد: دشمن با فشار حداكثري به دنبال ايجاد ناامني و كمپين‎هاي اغتشاش بود اما ايستادگي و بصيرت ملت ايران، آنان را ناكام كرد و عقب زد.

وي افزود: پاسداران گمنام امام زمان(عج) براي مبارزه با فساد و بازگرداندن اموال مردم، دوشادوش همه دستگاه‎هاي نظارتي و دولتي، آستين‎هاي خود را بالا زده‎اند و شب و روز نمي‎شناسند.

رئيس سازمان اطلاعات سپاه ادامه داد: غربي‎ها و عواملشان در داخل كشور بدانند ما نظاره‎گر فتنه‎گري و شرارت آن‎ها نخواهيم بود. اگر دنبال آشوب بروند بايد آماده ضربه‎هاي محكم دستگاه امنيتي باشند.

حجت‎الاسلام طائب تصريح كرد: به لطف الهي و به كارگيري شگردهاي حرفه‎اي و ابزارهاي پيچيده اطلاعاتي، اشراف خوبي بر چرخه شبكه‎سازي و نفوذ دشمن در بستر فضاي مجازي پيدا كرده‎ايم.

نشريه آمريكايي نشنال اينترست:
ترور سليماني جوانان ايراني را ضدآمريكايي تر كرد

«ترور ژنرال سليماني، موجب تقويت محور مقاومت در منطقه شده و حس ضد آمريكايي را در ميان جوانان ايراني شدت بخشيده است.»

نشريه آمريكايي نشنال اينترست ضمن انتشار اين ارزيابي نوشت: سياست فشار حداكثري آمريكا موجب مي‎شود ايران به‎جاي تغيير رويكرد، سياست‎هاي خود را تقويت كند.

اين شيوه جديد مشخصاً بيانگر كنار گذاشتن راهكار «هدايت از پشت صحنه» است كه دولت اوباما اتخاذ كرد و بر اساس آن آمريكا از كشورهاي منطقه‎اي حمايت مي‎كرد تا منافع آن‎ها تأمين شود، نظير جنگ عربستان در يمن(گرچه ناموفق)، تا بدين ترتيب آمريكا خود را مستقيم درگير مناقشات در منطقه نكند.

اقدام اخير آمريكا در ترور قاسم سليماني بيانگر شكست «فشار حداكثري» آمريكا براي مجبور كردن ايران به مذاكره، از طريق تحريم‎هاي يك‎جانبه است. به رغم اعمال تحريم‎ها ايران هيچ تمايلي براي مذاكره نشان نداده، بلكه برعكس اين سياست سبب شده است ايران تعهدات چندگانه خود را در توافق هسته‎اي، كنار بگذارد.

ترور سليماني هيچ يك از اهداف آمريكا را پيش نبرده- از جمله تغيير رفتار منطقه‎اي ايران يا پذيرش توافق جديد هسته‎اي، بلكه تنها ايران و متحدانش را تقويت كرده و به رفتار آن‎ها وجهه قانوني داده است. اين اقدام همچنين اعتبار و نيز ظرفيت آمريكا را در خاورميانه تضعيف كرده است.

ترور سليماني ايراني‎ها را در حمايت از جمهوري اسلامي به شيوه‎اي چشمگير متحد كرده و اين امر با حضور ده‎ها ميليون نفري كه در تشييع جنازه سليماني در سراسر ايران شركت و از او به‎عنوان قهرمان ملي ياد كردند، آشكار شد. اين مسأله بسيج چشمگير مردمي بود كه يادآور انقلاب اسلامي سال 1979 و تشييع پيكر آيت‎الله خميني در سال 1989 است. اين ابراز ارادت به سليماني، بيداري ملي را تقويت كرده، به گسترش حمايت از سياست‎هاي منطقه‎اي ايران منجر شده و به ميزاني چشمگير اراده سياسي كشور را در مقابله با فشار آمريكا، استحكام بخشيده است.

رئيس‎كل بيمه مركزي:
افشاي حقوق و مزاياي مديران كار خوبي نيست!

به گزارش خبرگزاري تسنيم، غلامرضا سليماني در يك نشست خبري درباره حقوق‎هاي نجومي مديران بيمه‎اي گفت: اين‎كه حقوق‎هاي بالا قانوني است يا خير نيازمند تفكيك شركت هاست. شركت‎هاي دولتي بر اساس قانون حقوق مي‎گيرند و نمي‎توانند يك ريال هم بيش‎تر بگيرند؛ اما در شركت‎هاي خصوصي اين قوانين وجود ندارد و توافق بين سهامدار و مدير انجام مي‎شود. وي تصريح كرد: ما در مقام ناظر نمي‎توانيم به روابط سهامدار و شركت ورود كنيم كه چه‎ميزان حقوق و مزايا به مديران پرداخت شود.

رئيس‎كل بيمه مركزي درباره چرايي عدم‎افشاي حقوق‎هاي نجومي در صورت‎هاي مالي شركت‎ها گفت: دستوري در قانون براي افشاي اين اطلاعات وجود ندارد؛ نه در بورس و نه در صنعت بيمه اجباري نيست و شركت‎ها مختار هستند.سليماني درباره انتشار فيش حقوق‎هاي نجومي تصريح كرد: كار خوبي نيست كه فيش‎هاي حقوق و مزاياي مديران را در سايت‎ها منتشر كنيم؛ اگر موضوعي قانوني بود آن را نشر دهيم و اگر غيرقانوني باشد ما و نهادهاي نظارتي حتماً بايد ورود كنيم. در خصوص مدير بيمه ملت شخصاً از وزير اقتصاد سؤال كردم و علت عزل حقوق نجومي نبود و موضوع ديگري باعث عزل ايشان شد.

خودكشي با برق همسايه!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: در حالي كه شوراي نگهبان صلاحيت بسياري از اصلاح‎طلبان را تأييد كرده است، برخي از مدعيان اصلاحات جار و جنجال راه انداخته‎اند كه صلاحيت نامزدهاي آن‎ها تأييد نشده است!

گفتم: همين كه صلاحيت بسياري از آن‎ها تأييد شده است، نشان مي‎دهد كه عضويت آن‎ها در جبهه اصلاحات علت تأييد يا رد صلاحيت آنان نبوده است.

گفت: با اين حساب اعتراف مي‎كنند كه مسائلي نظير فساد اقتصادي و بعضي چيزهاي ديگر دليل رد صلاحيت آن‎ها بوده است.

گفتم: خُب شوراي نگهبان براي حفظ حرمت افراد دليل رد صلاحيت آن‎ها را اعلام عمومي نمي‎كند ولي به خود آن‎ها مي‎گويد. بنابراين اگر ريگي در كفش ندارند خودشان دليل رد صلاحيت‎شان را از شوراي نگهبان بگيرند و براي مردم اعلام كنند!

گفت: اي عوام! براي اين‎كه كسي به آن‎ها نگويد اگر جرأت داري علت رد صلاحيتت را اعلام كن، اين كار را به هم حزبي‎هاي ديگرشان واگذار كرده‎اند!

گفتم: يعني با برق همسايه خودكشي مي‎كنند؟!

 اخبار ويژه

10 باري كه آقاي روحاني انتخاب شده تشريفاتي انتخاب شده است؟!

روزنامه وطن امروز به قلم زاهدي رئيس كميسيون آموزش مجلس نوشت: آقاي روحاني جمله‎اي گفتند مبني بر اين‎كه كاري نكنيد انتخابات تشريفاتي شود؛ اين جمله مي‎تواند تبديل به يك كليدواژه شود كه انتخابات را به نوعي زير سوال ببرد؛ همچنين مي‎تواند مشاركت مردم را در انتخابات كم كند و اين القا را بكند كه از قبل معلوم است چه كساني انتخاب شده‎اند و از صندوق‎هاي راي بيرون خواهند آمد. اين صحبت جاي تاسف بسيار دارد. آقاي روحاني خود 5 دوره از همين صندوق‎ها به‎عنوان نماينده مجلس، 2 دوره مجلس به‎عنوان رئيس جمهور و نيز 3 بار به‎عنوان نماينده خبرگان انتخاب شده است. آقاي روحاني در دور اول انتخابات رياست‎جمهوري با اختلاف كم‎تر از يك درصد بر رقيب خود پيروز شد، يعني 50/7 درصد آرا را كسب كرد. خود آقاي روحاني كه اين‎گونه انتخاب شده، آيا بايد اين طور رفتار كرده و اين سخنان را مطرح كند تا افكار عمومي را تحت تاثير قرار دهد؟!
ايشان رئيس جمهور و مسؤول اجرايي است. اصلا ستاد انتخابات كشور زيرمجموعه وزارت كشور است و مجري انتخابات اين وزارتخانه دولت است. وقتي وزارت كشور انتخابات را برگزار مي‎كند چرا آقاي روحاني بايد چنين سخناني را به زبان آورد؟ دشمن از اين حرف‎ها بهره‎برداري مي‎كند. از اين صحبت‎هاي آقاي روحاني دلخوريم، رئيس جمهور بايد حرف‎هايش را اصلاح كند. او بايد حرف‎هايي بزند كه مشاركت در انتخابات بالا برود نه اين‎كه جملاتي را مطرح كند كه انگيزه مشاركت را كم كند.
يكي از دلايل بيان اين سخنان اين است كه آقاي روحاني به وعده‎هايي كه به مردم داد مخصوصاً در حوزه اقتصادي عمل نكرد. به‎ويژه درباره تاكيدي كه ۶ سال روي برجام داشت كه برجام مشكلات اقتصاد، انرژي، محيط‎زيست، اشتغال و همه چيز؛ حتي آب آشاميدني(!) را حل مي‎كند، وعده‎هايش بي‎نتيجه ماند. همه ديدند كه برجام چه سرنوشتي پيدا كرد.
تمام وعده‎هاي آقاي روحاني بلاتكليف ماند، حتي يك وعده هم عملياتي نشد. به صراحت مي‎گويم ضريب جيني در اين چند سال بالا رفت؛ بالا رفتن ضريب جيني در كشور يعني افزايش فقر. به‎نظر مي‎رسد آقاي روحاني براي فرار از پاسخگويي به ناكارآمدي دولت و نيز دو‎قطبي كردن كشور در انتخابات آينده به طرح اين‎گونه سخنان و مورد حمله قرار دادن عملكرد شوراي نگهبان و اتهام‎زني به نظام در برگزاري انتخابات تشريفاتي رو آورده است.

ديپلمات آمريكايي در نشست شوراي آتلانتيك مطرح كرد
انتقام ايران با حمله موشكي به پايان نمي رسد

نبيل خوري، عضو سرويس خارجي وزارت خارجه آمريكا در نشست انديشكده «شوراي آتلانتيك» تصريح كرد: چه ما دوست داشته باشيم و چه نداشته باشيم، ژنرال سليماني براي مردم لبنان، عراق و مسلماً مردم ايران، مقدس بود.
به گزارش مشرق، عضو ارشد و كارشناس خاورميانه در شوراي آتلانتيك اظهار داشت: فردي را [براي ترور] انتخاب كردند كه يك مقام عالي‎رتبه بود، و فكر مي‎كردند اگر او را حذف كنند، اوضاع بهتر مي‎شود. اين در حالي است كه در واقعيت، با اين كارشان اوضاع را بدتر كردند. مسأله اول اين است كه قاسم سليماني فرد بسيار مهمي بود، اما حتي از بين بردن فردي به اهميت او هم واقعاًً باعث تغيير در اوضاع نمي‎شود. ايران بسيار سازمان‎يافته است. آن‎ها بلافاصله پس از [شهادت] ژنرال سليماني، جانشين او را معرفي كردند. ايران مجموعه [پرتعداد و] خوبي از افراد را در اختيار دارد كه مي‎توانند اين سازمان [نيروي قدس سپاه پاسداران] را اداره كنند.
خوري افزود: بايد اين واقعيت را باور كرد كه ژنرال قاسم سليماني، چه ما دوست داشته باشيم و چه دوست نداشته باشيم، براي مردم لبنان، عراق و مسلماً مردم ايران، مانند فردي بود كه در اطرافش هاله داشت [و مقدس و محبوب بود]. كشتن [به شهادت رساندن] فردي مثل ژنرال سليماني هم(مانند حضور نظاميان آمريكايي در بغداد كه پيش‎تر اشاره كردم) باعث ايجاد نفرت [از آمريكا در ميان مردم منطقه] مي‎شود و اقدامات انتقام‎جويانه خواهد شد. درباره انتقام‎جويي هم بايد اين را بگويم كه من فكر نمي‎كنم انتقام ايران با بمباران يك پايگاه [حمله موشكي به «عين‎الاسد»] به پايان رسيده است. به اعتقاد من، اين اقدام ايران صرفاً يك پاسخ بود و در آينده شاهد اقدامات انتقام‎جويانه بيش‎تري هم خواهيم بود.