صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار امير قطر و هيأت همراه:
علت وضع نامناسب منطقه فسادانگيزي آمريكا و رفقاي آن است

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در ديدار شيخ تميم بن حمد آل ثاني امير قطر و هيأت همراه تأكيد كردند: شرايط كنوني منطقه بيش از پيش نيازمند تقويت ارتباطات كشورهاي منطقه و تأثير نپذيرفتن از القائات بيگانگان است.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: جمهوري اسلامي ايران بارها اعلام كرده و آقاي رئيس جمهور هم صراحتاً گفته است، ايران آماده همكاري‎هاي نزديك‎تر با كشورهاي منطقه است.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي شرايط كنوني منطقه را نامناسب دانستند و افزودند: علت اين وضعيت فسادانگيزي امريكا و رفقاي او است و تنها راه مقابله با آن هم تكيه بر همكاري‎هاي درون منطقه‎اي است.

ايشان با اشاره به روابط سياسي خوب ايران و قطر خاطرنشان كردند: روابط اقتصادي دو كشور در سطح روابط سياسي نيست و بايد همكاري‎هاي ايران و قطر در زمينه‎هاي مشترك بيش از پيش گسترش يابد.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: البته برخي‎ها بخصوص آن‎هايي كه از آن سر دنيا به اين منطقه آمده اند، تمايل به گسترش همكاري‎هاي كشورهاي منطقه ندارند ولي اين موضوع ربطي به آن‎ها ندارد و كشورها و ملت‎هاي منطقه، ديگر چنين تحكم‎ها و دخالت‎هايي را قبول نمي‎كنند.

در اين ديدار كه آقاي روحاني رئيس جمهور نيز حضور داشت شيخ تميم بن حمد آل ثاني امير قطر در سخناني با ابراز خرسندي فراوان از ديدار با رهبر معظم انقلاب اسلامي شرايط منطقه را دشوار خواند و گفت: ما با صحبت‎هاي جنابعالي درخصوص لزوم افزايش همكاري‎هاي منطقه‎اي كاملاً موافقيم و معتقديم بايد گفتگوهاي جامع ميان كشورهاي منطقه برگزار شود.

خاطره حضرت آيت الله مكارم شيرازي از اخلاص سردار سليماني

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حضرت آيت‎الله مكارم شيرازي در نخستين جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم پس از بهبودي، ضمن شكرگزاري بابت توفيق برگزاري دوباره درس، اظهار داشت: خداي متعال را سپاسگزاريم كه توفيق داد در خدمت عزيزان باشيم و فقه اهل بيت(ع) را دنبال كنيم.

ايشان افزود: من باور نداشتم با آن وضعي كه بود بتوانيم به اين زودي مشغول درس و بحث شويم، اما به لطف دعاي عزيزان توفيق نصيب شد؛ اميدواريم خداي متعال اين توفيق را از ما نگيرد و بتوانيم در خدمت شما عزيزان باشيم.

حضرت آيت‎الله مكارم شيرازي در ادامه ضمن تجليل از شخصيت كم نظير سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني، تصريح كرد: مردم معمولا از شجاعت او صحبت مي‎كنند، من در اين‎جا مي‎خواهم يك جمله از اخلاص او بگويم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با بيان خاطره‎اي از شهيد حاج قاسم سليماني اظهار داشت: سردار سليماني دو سه سال قبل به ديدار ما آمده بود؛ بعد از اتمام صحبت به آقايان گفت كه بيرون برويد؛ وقتي همراهان بيرون رفتند، كفن خود را بيرون آورد و گفت اين كفن را امضا كنيد.

ايشان اضافه كرد: اين نشان مي‎دهد كه اولا شهيد سليماني از همان زمان به فكر رفتن بود و ثانيا نمي‎خواست مردم بفهمند كه او اين كفن را آورده است، اين اخلاص واقعا قابل ملاحظه و ستودني است.

حضرت آيت‎الله مكارم شيرازي همچنين به همراه ديگر حاضران براي شادي روح شهيد حاج قاسم سليماني و ديگر شهداي مقاومت در حادثه اخير و نيز علو درجات شهدا فاتحه قرائت كرد.

پيام خانواده شهيد قاسم سليماني به محضر رهبر انقلاب

اشك‎هاي شما از خون شهيد ما جانگدازتر است

خانواده سردارسپهبد شهيد قاسم سليماني در پيامي به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي، از حماسه آفريني كم نظير مردم ايران و عراق در آيين‎هاي تشييع و گراميداشت اين سردار سربلند قدرداني كردند.

در پيام خانواده سپهبد شهيد قاسم سليماني آمده است:

مشيت حضرت باري تعالي بر اين امر مقدر شد كه حاج قاسم، بزرگ ايل سليماني در آغازين ساعات روز جمعه ۱۳ دي ماه ۱۳۹۸ به ديدار معبود بشتابد. اينك ما خانواده آن شهيد سعيد با قلب‎هايي مالامال از درد فراق، سجده شكر گذارده، سر بر آستان كبرياييش مي‎ساييم و راضي به رضايت مدبر كل امور، آرزو داريم اين قرباني ملت بزرگ ايران و امت اسلامي را به مدد رحمت بي‎كرانش قبول فرمايد.

بدين وسيله بر خود فرض مي‎دانيم خاضعانه و در كمال ادب، از الطاف كريمانه حضرت عالي كه همچون گذشته، شامل حال اين خاندان گرديده، سپاسگزاري نماييم. پيام محبت‌آميز و اطمينان‎بخش آن رهبر حكيم، ديدار و دلجويي از بيت محزون حاج قاسم و اقامه نماز شكوهمندتان بر پيكر مطهر شهيدان، مرهمي بود بر اين اندوه جانفزا.

جا دارد از آحاد ملت كه در غم ما شريك شدند و حماسه‎اي كم‎نظير را آفريدند، صميمانه و از عمق جان قدرداني نماييم.

در بخش ديگري از اين پيام آمده است:

حضرت آقا! اشك‎هاي شما از خون شهيد ما جانگدازتر است. شما ولي حاج‎قاسم و ولي همه ما هستيد و به اين ولايت با تمام وجود افتخار مي‎كنيم و گوش جان به فرمان داريم.

نماينده اسبق ايران در صندوق بين‎المللي پول:
هدف از تاسيس FATF تامين مالي تروريسم به نفع اهداف آمريكاست

به گزارش خبرگزاري فارس، محمد آقا قوام نماينده اسبق ايران در صندوق بين‎المللي پول در برنامه «گفتگوي سياسي» راديو گفتگو با بيان اين‎كه FATF را آمريكايي‎ها با هدف سياسي ايجاد كرده‎اند، اظهارداشت: آمريكايي‎ها مي‎خواهند مساله پولشويي و تامين مالي تروريسم را در راستاي اهداف خودشان مديريت كنند.

وي افزود: اول بايد ديد هدف از تشكيل اين نهاد چيست. هر كسي در راس مديريت اين نهاد قرار بگيرد برخلاف هدف اصلي نهاد نمي‎تواند عمل كند. هدف، مديريت پولشويي در جهان در جهت اهداف و مقاصد آمريكاست.

نماينده اسبق ايران در صندوق بين‎المللي پول گفت: غربي‎ها سازمان تروريستي منافقين را از فهرست سازمان‎هاي تروريستي كنار گذاشتند و هيچ واكنشي به اقدامات تروريستي عربستان و تامين مالي تروريسم توسط آن‎ها نشان نمي‎دهند. بنابراين سوال مهم و اصلي اين است كه اين سازمان براي چه تاسيس شده است.

وي با بيان اين‎كه آمريكا سپاه پاسداران را به‎عنوان سازمان تروريستي اعلام مي‎كند اما سازمان مجاهدين خلق(منافقين) را از ليست سازمان‎هاي تروريستي خارج مي‎كند، گفت: هم‎اكنون آمريكا بسياري از نهادهاي اقتصادي كشور از جمله بانك مركزي را مورد تحريم قرار داده است و هرگونه اقدامي از سوي اين نهادها انجام شود تخلف از مقررات FATF محسوب خواهد شد.

آقاقوام تصريح كرد: هرگونه تعامل و تراكنش مالي با دستگاه‎هاي تحريم شده مورد سوال قرار مي‎گيرد. پيش‎تر بانك سپه يك بخشنامه‎اي را براي شعب خود صادر كرد كه به يكي از نهادهاي داخلي كشور تسهيلات پرداخت نشود، يعني خودمان خودتحريمي كرديم!

نماينده كارگران در شوراي عالي كار:
كارگران اميدي به دولت براي خانه دار شدن ندارند

ناصر چمني، نماينده كارگران در شوراي عالي كار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم،درباره تفاهم نامه مسكن ارزان كارگران گفت: تفاهم نامه‎اي كه وزارت كار با وزارت مسكن منعقد كرد در ديد عمومي،شايد تفاهم نامه خوبي باشد اما اين‎كه كارگران مشمول را چه كسي معرفي مي‎كند بحث بعدي است، به نظر مي‎رسد وزارتخانه از استعلام‎هايي كه انجام مي‎دهد كارگران را معرفي مي‎كند.

چمني درباره پيشنهادات گروه كارگري در شوراي عالي كار افزود: در جلسه شوراي عالي كار پيشنهادات مختلفي مطرح شد. يكي از پيشنهادات ساماندهي واحدهاي مسكن مهر بود، وزارت كار مي‎تواند با اطلاعات درباره خانه‎هاي تكميل شده، كارگران را از اين طريق صاحبخانه كند.

رئيس كانون عالي انجمن‎هاي صنفي كارگران با بيان اين كه يكي ديگر از پيشنهادات مربوط به بحث اجاره به شرط تمليك بود و معتقديم مي‎توان اين شيوه را عملي و از طريق آن جامعه كارگري را خانه‎دار كرد گفت: امروز هزينه مسكن و اجاره بها در شهرهاي بزرگ و كوچك افزايش پيدا كرده و بيش‎تر دريافتي كارگران بابت اجاره بهاي خانه مي‎رود.اميدي به تفاهم نامه دولت براي مسكن كارگران نداريم.

مردم با تجمع بزرگ مقابل سفارت انگليس به سفير پوشك هديه دادند!

جمعي از دانشجويان دانشگاه‎هاي تهران و طلّاب حوزه‎هاي علميه در محكوميت اقدام سفير انگليس در مقابل سفارت اين كشور در تهران تجمع كرده و خواهان اخراج وي و تعطيلي اين سفارت شدند.

درپي حضور سفير انگليس در تجمع مقابل دانشگاه اميركبير، جمعي از دانشجويان دانشگاه‎هاي تهران و طلّاب حوزه‎هاي علميه در محكوميت حركت مداخله‎جويانه سفير انگليس در مقابل سفارت اين كشور در تهران تجمع كردند.

دانشجويان با در دست داشتن دست نوشته‎هايي خباثت‎هاي سفارت انگليس را محكوم و خواستار اخراج سفير شدند. دانشجويان با سر دادن شعارهايي مانند «مرگ بر انگليس»، «جاسوس انگليسي نمي‎خواهيم»، «هموطن ايراني تسليت، تسليت»، «برجام انگليسي نابود بايد گردد»، «سفير انگليسي ايزي لايف، ايزي لايف»، «سفارت خيانت تعطيل بايد گردد»... اعتراض خود را به سياست‎هاي فتنه‎انگيزانه انگليس و سفير اين كشور اعلام كردند.

تجمع‎كنندگان تصاويري از سردار سليماني را به همراه دارند و هرگونه اهانت به اين سردار شهيد را محكوم كردند. دانشجويان با سر دادن شعار «حاج قاسم، حاج قاسم راهت ادامه دارد» بر ادامه مسير مقاومت تاكيد كرده و همچنين شعارهايي در حمايت از سردار حاجي‎زاده سر دادند.

نكته قابل توجه آنكه برخي حاضران پوشك در دست داشته و نوشته‎هايي مبني بر هديه پوشك به سفير انگليس را حمل مي‎كردند. برخي منابع گفته‎اند سفير انگليس پس از دستگيري مقابل دانشگاه اميركبير، از ترس خود را خيس كرده بوده است.

دانشجويان و طلاب در بخشي از اين تجمع با مديحه‎سرايي ياد جان‎باختگان حادثه هواپيماي اوكراين و همچنين سردار شهيد قاسم سليماني را گرامي داشتند. بنابر اين گزارش، اقشار مختلف مردم نيز با حضور در تجمع، با دانشجويان و طلاب همراهي كردند.

تجمع‎كنندگان در ادامه با سردادن شعارهايي حمايت خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي حافظ امنيت كشور و مردم اعلام كردند. تجمع‎كنندگان در مقابل سفارت انگليس ضمن تسليت به بازماندگان حادثه هواپيمايي اخير تاكيد كردند كه خواسته اصلي‎شان خروج سفير انگليس از ايران و تعطيلي سفارتخانه بريتانيا است.

به گزارش فارس، دانشجويان و طلاب در اين تجمع با ترسيم و لگدمال كردن پرچم انگليس در مقابل سفارت اين كشور، انزجار خود را به سياست‎هاي خصمانه سردمداران انگليس عليه ايران نشان دادند. تجمع‎كنندگان در پايان ضمن قرائت بيانيه‎اي از مقابل سفارت انگليس تا ميدان انقلاب راهپيمايي و عزاداري كردند.

6 سال به مردم خسارت زديد يادتان نبود عذرخواهي كنيد؟!

نشريات وابسته به احزاب و مديريت اشرافي كه ظرف 6 سال گذشته تمام سوء مديريت‎هاي دولتي را لاپوشاني كردند، اكنون به بهانه ماجراي تلخ سرنگوني هواپيماي ايرباس، ژست شرمندگي و عذرخواهي گرفته‎اند.

خبرگزاري ايرنا و روزنامه دولتي ايران به همراه روزنامه‎هاي زنجيره‎اي اعتماد و شرق و همشهري و آرمان و هفت صبح و سازندگي از جمله رسانه‎هايي بودند كه در اقدامي فريبكارانه از مخاطبان خواسته‎اند آن‎ها را به‎خاطر انتشار اطلاعات دروغ درباره سقوط هواپيما ببخشند.

روزنامه همشهري تيتر «شرمساري» را در حالي براي تمام صفحه اول خود انتخاب كرد كه طي دو سال گذشته و در قبال انبوه سوءمديريت‎هاي شهرداري تهران و هنگام بارندگي برف و باران و راهبندان و آلودگي هوا، هرگز ابراز شرمساري و عذرخواهي نكرده است. اعتماد وابسته به الياس حضرتي(نماينده رد صلاحيت شده و شريك مفاسد اقتصادي شهرام جزايري) تيتر زد «عذرخواهي كنيد و استعفا دهيد».

روزنامه آرمان نيز در مطلبي در همين مضامين به قلم صادق زيباكلام منتشر كرد، كسي كه بزرگ‎ترين دروغ‎ها را درباره عوايد اعتماد به آمريكا و اروپا طي چند سال گذشته عنوان كرد و حتي يك عذرخواهي خشك و خالي به‎خاطر خسارت‎هاي بزرگ به كشور و ملت نكرده است.

جالب‎تر از همه تيتر روزنامه ايران بود؛ نابخشودني. اين در حالي است كه غيرقابل بخشش‎ترين جرائم، عملكرد برخي مديران دولتي است. همان‎ها كه برنامه هسته‎اي را با اعتماد به دشمن برباد دادند، تورم را به بالاي 50 درصد رساندند، موجب تشديد بيكاري و شكاف طبقاتي و فشار سنگين بر معيشت مردم شدند، 18 ميليارد دلار ذخاير ارزي را بر باد دادند و چنان از سر ضعف و انفعال حتي پس از زيرپا گذاشتن برجام توسط آمريكا و اروپا- موضع گرفتند كه دشمن براي ترور سردار سليماني گستاخ شد.

پدر شهيد يزدي حادثه هواپيما:
راضي نيستم ذره اي دل رهبر معظم انقلاب از اين حادثه آزرده خاطر شود

علي قرباني در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در تفت با بيان اين‎كه هرچه رهبري بفرمايند مطيع امر ايشان هستيم، اظهار داشت: راضي نداريم هيچ‎گاه دل رهبري عزيزمان شكسته شود، همان‎گونه كه رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه گفتند بايد مسببان حادثه هواپيما شناسايي و با آن‎ها با اشد مجازات رفتار شود تا ديگر شاهد اين اتفاق‎هاي ناگوار در جاي ديگري از كشور نباشيم.

وي تصريح كرد: كشور ما بر محور ولايت‎فقيه است و ما تابع ولي‎فقيه هستيم و هرچه ايشان تشخيص دهند را اطاعت مي‎كنيم.

قرباني با بيان اين‎كه دشمن به‎ويژه در رأس آن آمريكا جنايت‎كار همواره دنبال ماهي گرفتن از آب گل‎آلود است، گفت: هيچ‎گاه اجازه نمي‎دهيم آمريكايي‎ها كه از آن فاصله دور به منطقه خاورميانه آمده و ثروت منطقه را غارت مي‎كنند از اين مساله سوءاستفاده كرده و خوشحال شوند.

وي با اشاره به اين‎كه ضدانقلاب همواره به دنبال چنين رخنه‎هايي در نظام مي‎گردد تا سوءاستفاده كند، تأكيد كرد: به‎عنوان خانواده اميرحسين راضي نيستم ذره‎اي دل رهبر معظم انقلاب از اين حادثه آزرده‎خاطر شود.

اين جانباز و يادگار هشت سال دفاع مقدس به ذكر خوابي از فرزندش پرداخت و گفت: چند شب پيش و در ايام فاطميه خواب ديدم خانمي در خانه كنار اميرحسين نشسته بود و فردي وارد شد كه اين خانم به آقا گفت: از اميرحسين دو سه تا سؤال بيش‎تر نپرسيد.

قرباني بابيان اين‎كه اميرحسين همواره حامي نظام و انقلاب بود، گفت: وي هنگامي‎كه به تفت آمده بود از وقوع حوادث آبان انتقاد مي‎كرد و از شهادت سپهبد سليماني ناراحت بود.

قائم مقام وزير صنعت مطرح كرد
واهمه ازسرمايه گذاري در توليد چادر مشكي به دليل عملكرد دولت

قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمايه‎گذاران از سرمايه‎گذاري در توليد چادرمشكي واهمه دارند و معتقدند ممكن است اقدامات دولت با واردات اين كالا موجب لطمه به توليد شود.

حسين مدرس خياباني در گفت‎وگو با فارس در مورد وضعيت توليد چادر مشكي در كشور، گفت: فاصله بسيار زيادي بين نياز به چادر مشكي و ظرفيت توليدي داخلي اين كالا وجود دارد. سرمايه‎گذاري براي توليد كالاهايي كه كشور وابستگي بسيار كم‎تري دارد، داراي مزيت و توجيه اقتصادي است.

وي افزود: اما علي‎رغم اين‎كه سالانه به 70 تا 80 ميليون متر مربع چادر مشكي نياز داريم و سالانه حداكثر 10 تا 12 درصد اين مقدار چادر مشكي در كشور توليد مي‎شود؛ سرمايه‎گذاري قابل توجهي در اين رابطه انجام نشده است كه جاي تامل و بررسي دارد.

قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگاني افزود: در جلسه اخير در رابطه با اين موضوع بحث شد و در اين جلسه مطرح شد كه چرا علي‎ر‎غم اين‎كه سرمايه‎گذاري در زمينه توليد چادر مشكي در كشور توجيه اقتصادي دارد اما سرمايه‎گذاري قابل‎توجهي در اين زمينه صورت نگرفته است؟

مدرس خياباني ادامه داد: وزير صنعت، معدن و تجارت بيان داشت كه بايد با همكاري معاونت امور صنايع و مديركل وي افزود: براساس بررسي‎هاي انجام شده سرمايه‎گذاران از سرمايه‎گذاري در توليد اين محصول واهمه دارند و معتقدند كه ممكن است دولت با در نظر گرفتن ترجيحاتي براي واردات اين كالا باعث وارد شدن لطمه به توليد شود كه بايد به‎صورت شفاف اطمينان داد كه دولت به‎جاي واردات كالاهاي ساخته شده حتما از توليد آن حمايت خواهد كرد.

روزنامه فايننشال تايمز:
با ترور سليماني، ترامپ در عراق باخت

روزنامه انگليسي فايننشال تايمز نوشت: وقتي «دونالد ترامپ» دستور ترور قاسم سليماني را صادر كرد، بزرگ‎ترين قمار زندگي خود را تجربه كرد، زيرا فشار‎ها به ايران را تشديد كرده بود و به دنبال مقابله با نفوذ ايران در منطقه بود.

با اين حال، آن طور كه تحليلگران تأكيد كرده‎اند، تصميم ترامپ براي به شهادت رساندن سپهبد سليماني، نه تنها نفوذ ايران و نايبان اين كشور در منطقه را تضعيف نكرد بلكه موجب تقويت آن نيز شده است.

يكي از مقامات عراقي در اين خصوص گفت: «ترامپ، زحمات و وظايف سليماني را در عراق تسريع بخشيد. آن‎ها در واشنگتن به‎واسطه آن‎كه دركي از عراق نداشتند، اين هرج و مرج را به راه انداختند».

نفوذ آمريكا در عراق از زمان عقب‎نشيني نيرو‎هايش در سال ۲۰۱۱، كاهش يافته، هرچند كه واشنگتن، صد‎ها ميليارد دلار در عراق هزينه كرده است. با اين حال، ايران كه با عراق مرز دارد، داراي روابط فرهنگي، مذهبي و تجاري مستحكمي با اين كشور است و پس از اعدام صدام رئيس جمهور معدوم عراق، نفوذ تهران در اين كشور افزايش يافت.

آنطور كه يكي از مقام‎هاي سابق عراق گفته، واشنگتن يك سري پروژه‎هاي نيمه‎كاره و وعده‎هاي عمل نشده در عراق دارد، اما ايران ارتباطاتي را در عراق ايجاد كرده كه جداسازي آن بسيار دشوار است.

بنا به گفته «رناد منصور» تحليلگر عراقي در انديشكده «چتم هاوس»، روابط آمريكا با دولت عراق از زمان آغاز به كار ترامپ به‎عنوان رئيس جمهور آمريكا بدتر شده و اين در حالي است كه در دولت‎هاي قبلي آمريكا، واشنگتن و بغداد، تقريباً به‎صورت هفتگي با يكديگر گفتگو مي‎كردند و اين در حالي است كه دولت ترامپ، نخست‎وزير يا رئيس جمهور عراق را به واشنگتن دعوت نكرده بود.

منصور تصريح كرد: «بسيار واضح و روشن است كه آمريكا همپيماني خود را درون كشور عراق از دست داده است و بخشي از آن به واسطه سياست غيرمنسجم آمريكا در عراق و عملكرد واشنگتن است».

وقتي فائزه هاشمي با بهائيان عكس مي گرفت حاج قاسم سپر هجوم داعش شده بود

مهدي وكيل‎پور فعال سياسي در گفت‎وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس با اشاره به مصاحبه اخير فائزه هاشمي رفسنجاني عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران با شبكه بي‎بي سي فارسي گفت: فائزه هاشمي در شبكه دروغگوي بي‎بي سي، رهبر معظم انقلاب را آماج شديدترين انتقادها قرار داده و وضعيت كشور را مانند اواخر دوران شوروي سابق ترسيم كرده است.

وي ادامه داد: فائزه هاشمي و از سوي ديگر با لحني سرشار از بي‎احترامي و وقاحت، از شهادت سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني به كشته شدن ياد كرده و حضور باشكوه مردم ايران را در تشييع پيكر اين سردار دل‎ها مانند دوران مصدق توصيف كرده است!

وكيل‎پور اين‎گونه سخن گفتن را نهايت بي‎احترامي به مردم ايران دانست و افزود: بايد به خانم فائزه هاشمي هشدار داد كه همه مردم ايران به عملكرد شما و والده محترمتان در فتنه 88 واقفند و همه مي‎دانيم كه با حضور در صف اغتشاشگران بر آتش ناامني دامن مي‎زديد.

وي ادامه داد: فائزه هاشمي اين را بداند كه وقتي با آرامش كامل در سفرهاي آمريكا و اروپا بود و با بهائيان عكس مي‎گرفت حاج قاسم سليماني در جبهه‎هاي نبرد با داعش در عراق و سوريه حضور داشت و خودش را سپر هجوم اين قوم خبيث مي‎كرد.

رد صلاحيت ۹۰ نماينده مجلس، اغلب به دليل مسائل مالي!

به گزارش جهان نيوز، عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان با حضور در برنامه گفت‎وگوي ويژه خبري سيما با اشاره به روند بررسي صلاحيت داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي، گفت: پرونده بيش از 14500 نفر را بررسي كرديم، اين بررسي‎ها در هيات نظارت شهرستان و استان با كسب نظر از هيأت مركزي انجام شد.

سخنگوي شوراي نگهبان با بيان اين‎كه يك ميليون برگ سند از مراجع چهارگانه براي بررسي صلاحيت‎ها دريافت كرديم، اظهار داشت: مهم‎ترين دلايل رد صلاحيت‎ها، مفاسد اقتصادي، مفاسد اخلاقي و ضديت با حاكميت بوده است.

كدخدايي با تاكيد بر اين‎كه سوء استفاده از اموال عمومي، تحصيل مال نامشروع، اختلاس، استعمال مواد مخدر، مفاسد اخلاقي، محكوميت جنايي، سابقه شرارت، چاقو كشي، سابقه فروش مواد مخدر از جمله مصاديق رد صلاحيت‎ها ست، گفت: از حدود 247 نفر نماينده فعلي مجلس، 90 نفر صلاحيتشان عمدتا به‎خاطر مسايل مالي تاييد نشده است، البته به برخي از آن‎ها مستندات پرونده‎شان توضيح داده شد و به بقيه نيز اگر درخواست كردند، اين مستندات ارائه مي‎شود.

 اخبار ويژه

نشريه آلماني دي‎سايت:
مقامات اسرائيل از تبعات ترور سليماني وحشت زده اند

نشريه آلماني دي‎سايت نوشت؛ اسرائيل از تبعات ترور ژنرال سليماني توسط آمريكا، نگران و هراسان است.
در تحليل اين نشريه آمده است: واكنش نتانياهو نخست‎وزير اسرائيل پس از ترور سليماني قابل پيش‎بيني بوده و او استقبال كرد.
اما شادي و استقبال از كشته شدن سليماني كه رد پاي آن را در توييت‎هاي بي‎شمار سياستمداران اسرائيلي مي‎توان ديد، به‎دليل بيم اسرائيل از اين‎كه هدف انتقام وعده داده شده از سوي ايران قرار بگيرد، جاي خود را به نگراني مي‎دهد.
نگاهي به وضعيت مرزهاي اين كشور هم علت اين نگراني را روشن‎تر مي‎كند. ارتش در مرزهاي شمالي به سوي لبنان و سوريه مدت‎هاست به حالت آماده‎باش كامل درآمده است. كوه جبل‎الشيخ(حرمون) در مرز با لبنان اكنون براي غيرنظامي‎ها مسدود شده است و تأسيسات اسرائيل در خارج هم در وضعيت هشدار قرار دارند. «از سوي ديگر اورشليم نمي‎خواهد بيش‎تر به اين درگيري دامن بزند. چرا كه درگيري احتمالي با هم‎پيمانان ايران، بيش از همه درگيري با حزب‎ا... در شمال و البته با حماس و جهاد اسلامي در جنوب، مي‎تواند ويران‎گر باشد. حزب‎ا... به تنهايي بيش از ۱۲۰ هزار راكت در اختيار دارد و ارتش اسرائيل بيم آن دارد كه با وجود يك سيستم دفاع موشكي برجسته و كارآمد، احتمال برخورد روزانه تا هزار موشك به سراسر اسرائيل از جمله به تل آويو وجود دارد.»
از سوي ديگر نتانياهو بايد تلاش كند پيوسته از سياست آمريكا رمزگشايي كند: مدت زيادي از تصميم يكباره دونالد ترامپ براي خروج نيروهاي آمريكايي از سوريه نگذشته است، يا از خودداري آمريكا از واكنش به حمله به تأسيسات نفتي عربستان كه گفته مي‎شود از سوي ايران بوده است يا سرنگوني پهپاد آمريكايي از سوي ايران كه آمريكا آن را بي‎پاسخ گذاشت.
همه اين موارد، اسرائيل را به سوي اين نتيجه‎گيري سوق مي‎دهد كه هر لحظه ممكن است آمريكا آن‎ها را از نظر نظامي قال بگذارد و آن‎ها بايد خودشان در صورت هر رويارويي يا افزايش تنش با ايران به مقابله برخيزند. نتانياهو با وجود ترور سليماني، مانند بسياري ديگر ترس از آن دارد كه ترامپ هيچ استراتژي‎اي نداشته باشد و كشتن سليماني باعث افزايش غيرقابل كنترل تنش شود؛ تنشي كه جلوگيري از برنامه اتمي ايران را غيرممكن خواهد ساخت.»
عمليات ترور قاسم سليماني حتي مي‎تواند منجر شود كه آمريكا مجبور به خارج كردن نيروهايش از عراق شود.
نتانياهو مدت‎هاست مي‎داند، اعتمادي به ترامپ نيست. اين مساله را سياست خارجي آمريكا تحت رهبري ترامپ سال‎هاست به اثبات رسانده است. اسرائيل هم در اين ميان مي‎تواند به درون بحران ميان آمريكا و ايران كشيده شود و در اين‎صورت، هزينه‎اي بپردازد كه تاكنون پرداخت نكرده است.

شگفتي فرمانده سابق سنتكام از پيشرفت خيره كننده موشكي ايران

يك روزنامه چاپ انگليس، پيشرفت‎هاي موشكي ايران را خيره‎كننده توصيف كرد.
روزنامه اينديپندنت در ارزيابي پيشرفت‎هاي موشكي ايران مي‎نويسد: هنگامي كه پهپادها و موشك‎هاي كروز، بزرگ‎ترين تاسيسات نفتي عربستان سعودي را مورد هدف قرار داد، دولت آمريكا، ايران را به‎خاطر اين «حمله بي‎سابقه» مورد سرزنش قرار داد؛ اما آن چه در واقع موجب غافلگيري شد، دقت حمله بود.
هنگامي كه دود ناشي از آتش‎سوزي در تاسيسات نفتي «آرامكو» فرو نشست، مقامات سعودي 14 سوراخ بزرگ بر روي مخازن نفتي و 3 سوراخ ديگر در تاسيسات فرآوري نفت در اين مجموعه را مشاهده كردند. در گزارش‎هاي منتشر شده درباره اين حمله، تحليلگران آمريكايي بيان داشتند كه اين حمله نوعي هشدار بود؛ زيرا شواهد نشان مي‎داد دقت موشك‎هايي كه مورد استفاده قرار گرفتند نسبت به آن چه پيش‎تر ايران توليد كرده يا به متحدان منطقه‎اي خود تحويل مي‎داد، پيشرفت شگرفي داشته‎اند.
«فابيان هينز» كارشناس در زمينه برنامه موشكي ايران در مؤسسه بين‎المللي «ميدل‎بري» در اين باره گفت: «آن چه در طي اين چند سال در ايران شاهد هستيم تغيير در موشك‎هايي است كه از ابزار سياسي و فيزيولوژيكي به تسليحاتي واقعي در ميدان نبرد تبديل شده‎اند».
مقامات آمريكا مي‎گويند موشك‎هاي ارتقاء يافته ايران برخي تا 1200 مايل برد دارند كه مي‎توانند به راحتي اهدافي را در اسرائيل(سرزمين‎هاي اشغالي) مورد هدف قرار دهند.
اين قابليت دفاعي قابل توجه، نتيجه مطالبه «آيت‎الله علي خامنه‎اي» رهبر عالي ايران در حدود يك دهه پيش است. در آن زمان پيشرفته‎ترين موشك‎هاي تهران از مشتقات موشك‎هاي «اسكاد» بود كه در جنگ ايران و عراق نيز مورد استفاده قرار مي‎گرفت.
به گفته يكي از مقامات وزارت دفاع انگليس نتيجه اين تقويت توان موشكي، خط توليد موشك‎هاي كوتاه و ميان‎بردي است كه مي‎توانند كلاهك‎هاي جنگي را با دقت بالا به محل مورد نظر برسانند.
اين مقام انگليسي به اينديپندنت گفت: «ارتقاء پيوسته دقت موشك‎هاي بالستيك ايراني را شاهد بوده‎ايم». در حمله به تاسيسات نفتي عربستان سعودي كه شبه‎نظاميان يمني متحد ايران مسؤوليت آن را بر عهده گرفتند، سيستم‎هاي دفاع موشكي گران‎قيمت ساخت آمريكا نتوانستند موشك‎ها و پهپادها را رديابي كنند. «جوزف ووتل» فرمانده سابق سنتكام پس از اين حمله اذعان كرد توان موشكي ايران به‎طور چشمگيري افزايش داشته است.