صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامي:
تجليل از بزرگان دين تجليل از معارف الهي و كاري لازم براي كشور است

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‎اندركاران كنگره بزرگداشت مرحوم آيت‎الله تألهي كه در تاريخ ۸ مهر ۹۸ برگزار شده بود، در محل اين همايش در همدان منتشر شد.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در اين ديدار با اشاره به برخاستن عرفاي بزرگ از منطقه همدان، مرحوم آيت‎الله تألهي را در ادامه اين سلسله عرفا و از گوهرهاي ناشناخته برشمردند و با اشاره به استمرار اين روحيه و رشحات عرفاني در جوانان رزمنده همدان همچون شهيد چيت‎سازيان، گفتند: در دوران دفاع مقدس، جوانان حزب‎اللهي و عاشق جبهه با مرحوم آيت‎الله تألهي مأنوس بودند و اين از جمله امتيازات آن عالم بزرگوار بود كه جوانان از ارتباط با ايشان بهره‎مند و منور مي‎شدند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حضور پرشمار عناصر جوان فرهنگي در سراسر كشور، دست‎اندركاران اين كنگره را به ترويج ذخاير معنوي بزرگان همچون آثار، دروس و نصايح اخلاقي آيت‎الله تألهي براي تربيت جوانان در صراط مستقيم توصيه كردند و افزودند: تجليل از اين بزرگواران تجليل از دين، اخلاق، عرفان، معنويت و معارف حقيقي الهي است كه اين كار براي كشور ما لازم است.

رئيس قوه قضاييه:
قاضي شجاع و نفوذناپذير مايه افتخار و مورد حمايت ماست

آيت‎الله رئيسي در گردهمايي قضات دادسراي عمومي و انقلاب استان تهران گفت: احكام و آراي عادلانه قضات و دستگاه قضايي مرجع و پناهي است كه مظلومان به آن روي مي‎آورند و بايد با مهرباني با آن‎ها برخورد شود. همه ما مي‎دانيم كه كار و پرونده زياد است؛ اما گشاده‎رويي را نبايد از دست داد.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد: حتماً شنيده‎ايد كه بعضي از مراجعان از رفتار نامناسب در مراجع قضايي گله‎مندند. بايد با مراجعه‎كنندگان به خوبي رفتار شود و حتي اگر كاري در حيطه وظايف آن مرجع نبود به مراجعه‎كننده راهكار ارائه دهد تا از او رفع ظلم شود.

وي تاكيد كرد: اين‎كه يك قاضي از صبح تا ظهر كار‎هاي روتين را انجام مي‎دهد، بسيار خوب است؛ اما يكسري كار‎ها خاص و ويژه هستند. گاهي كسي در راهروي دادگستري است كه شما وقتي كه صبح به سر كار مي‎رويد، مي‎بينيد كه وي آن‎جاست و هنگامي كه داريد خارج مي‎شويد نيز همچنان او را مي‎بينيد؛ اگر از وي بخواهيد كه مشكلش را بيان كند، كاري ويژه‎اي انجام داده‎ايد.

آيت‎الله رئيسي خطاب به قضات گفت: هر روز قبل از شروع كار به ليست زندانيان نگاه كنيد؛ وضعيت آن‎ها را بررسي كنيد و حتماً در مواردي كه قانون اجازه مي‎دهد، از مجازات‎هاي جايگزين استفاده كنيد.

رئيس قوه قضاييه تصريح كرد: قاضي شجاع، قانونمند و جسور كه با شجاعت تصميم مي‎گيرد و تحت نفوذ صاحب نفوذ قرار نمي‎گيرد، حتماً مورد حمايت ماست و به آن قاضي افتخار مي‎كنيم.

وي با تاكيد بر اين‎كه حرف مردم را بايد شنيد گفت: به مركز ۱۲۹ قوه قضاييه گفته ام كه مطالب را به بنده منتقل كنند و شب‎ها گاهي كه كارم كم‎تر است، گزيده‎اي از تماس‎هاي تلفني را گوش مي‎كنم.

آيت‎الله رئيسي همچنين تصريح كرد: بازداشت افراد به منظور جمع آوري ادله ممنوع است ابتدا دلايل را جمع آوري كنيد سپس درصورت ضرورت حكم دستگيري صادر كنيد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس اعلام كرد:
افزايش عجيب بودجه نهاد رياست جمهوري در سال آينده

ناصر موسوي لارگاني در گفت‎و‎گو با خبرگزاري تسنيم گفت: با توجه به اين‎كه به نظر مي‎رسد در سال آينده صد هزار ميليارد تومان كسري بودجه خواهيم داشت، اين ميزان كسري بودجه مي‎تواند مشكلات جدي به همراه داشته باشد.

وي افزود: بخشي از اين مساله به‎دليل هزينه‎هاي سنگين حقوق و مزاياي كاركنان دولت است كه نمي‎توان از آن‎ها فرار كرد اما برخي هزينه‎ها غيرضروري است؛ براي مثال در بودجه سال آينده، بودجه نهاد رياست جمهوري به شكل چشمگيري افزايش داشته است كه اين هزينه‎ها بعضاً صرف ماموريت‎هاي غيرضرور خارجي و ديگر تشريفات مي‎شود. براي عبور از تحريم‎هاي ظالمانه اين هزينه‎هاي اضافي بايد حذف شود.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس در ادامه در پاسخ به طرح فروش 40 هزار ميليارد تومان از اموال دولت در لايحه بودجه 99 با ترك تشريفات توضيح داد: قطعاً اگر چنين مساله‎اي باشد يك مفسده بزرگ پشت آن است و با توجه به تلاش‎هاي رياست محترم قوه قضاييه در مبارزه با فساد، ما اگر جلوگيري كنيم از فسادي كه ايجاد مي‎شود، هزينه‎ها براي كشور به مراتب خيلي كم‎تر از آن است كه هر روز خبر به وجود آمدن يك مفسده اقتصادي شنيده شود و مردم را نااميد كرده و اعتماد مردم را نسبت به نظام سلب كند.

موسوي لارگاني ادامه داد: امكان ندارد ما 40 هزار ميليارد تومان اموال دولتي را به فروش برسانيم؛ آن هم با ترك تشريفات. مشخص است كه اين‎ها را هم به همان نور چشمي‎ها، آقازاده‎ها، دامادها و افرادي كه در گذشته آمدند و كارخانه‎هاي بزرگ را ارزان به آن‎ها فروختند، واگذار مي‎كنند.

رئيس سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع:
برخي كشورهاي صنعتي خواستار خريد رادارهاي ايراني هستند

امير دريادار امير رستگاري، رئيس سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع در گفت‎وگو با خبرگزاري مهر از تجهيز شناورهاي ارتش به موشك «كروز» و «پدافندي» عمود پرتاب خبر داد و گفت: «ما بر روي ناوشكن‎هايمان سيلوهاي عمود پرتاب را پيش‎بيني كرده‎ايم؛ همان‎طور كه امير فرمانده محترم نداجا مطرح كردند اين قابليت به‎عنوان يك مطالبه عملياتي بود، از سال‎ها پيش دستورش را به وزارت دفاع داده بودند و روي ناوشكن‎ها از اين سامانه استفاده مي‎شود، اين‎ها نه به‎عنوان موشك ضدموشك بلكه به‎عنوان موشك ضدپرنده و موشك ضدهدف سطحي استفاده مي‎شود.»

رستگاري با بيان اين‎كه «سازمان صنايع الكترونيك وزارت دفاع پيشرفت‎هاي بزرگي در جنگ الكترونيك داشته است» در تشريح جايگاه كشورمان در ميان پيشگامان صنعت الكترونيك، گفت: «ما در حوزه راداري و حوزه اپتيكي امروز در سطح جهان صاحب حرف هستيم و بسياري از تجهيزات‎مان خريداران خارجي دارد، خريداراني كه رده كشوري‎شان در رده چند كشور صنعتي دنياست، ما متقاضياني داريم خصوصاًً در حوزه اپتيكي و راداري كه نمي‎خواهم اسم ببرم، اما آن‎قدر سطح توانمندي و تكنولوژيكي بالايي در اين حوزه ايجاد شده كه بسياري متقاضي محصولات توليدي ما هستند.»

امير رستگاري به پيشرفت‎هاي كشور در حوزه رادار نيز اشاره كرد و گفت: «در حوزه راداري به رادارهاي آرايه فازي ثابت دست پيدا كرده‎ايم كه ان‎شاءا... در ناوشكن دنا و دماوند استفاده خواهيم كرد. در حوزه اپتيكي، برد و رزولوشن به توانمندي‎هاي بسيار بالايي رسيده‎ايم كه مي‎تواند در يك نبرد دريايي به خوبي مورد استفاده قرار گيرد كه روي اين ناوشكن‎ها از اين سامانه‎ها اپتيكي و راداري جديد استفاده خواهيم كرد.»

صداي روزنامه حامي دولت هم درآمد؛
چرا وعده هاي اقتصادي برعكس شد؟!

روزنامه جمهوري اسلامي نوشت: اطلاعات اجمالي از لايحه بودجه ۱۳۹۹ كل كشور حكايت از استمرار بي‎توجهي دولت به اقشار ضعيف جامعه دارد. توضيحات رئيس سازمان برنامه و بودجه درباره اين لايحه نيز بر همين واقعيت تلخ صحه مي‎گذارد.

متاسفانه با افتخار اعلام مي‎كنند يارانه‎هاي هدفمندي را در فلان زمان از هرماه و يارانه‎هاي معيشتي را نيز در فلان زمان از هرماه به حساب خانوارها واريز خواهيم كرد و به اين نكته بديهي فكر نمي‎كنند كه ادامه صدقه دادن به مردم افتخار نيست. دولتمردان هنگامي مي‎توانند به عملكرد خود افتخار كنند كه شرايط اقتصادي كشور را آنچنان بهبود ببخشند كه هيچ خانواده‎اي نيازمند دريافت يارانه‎اي كه به صدقه بيش از هرچيز ديگري شبيه‎تر است، نباشد.

رئيس جمهور روحاني در تبليغات انتخاباتي دور اول خود گفته بود و بعد از آن‎كه رئيس جمهور شد نيز چندبار تكرار كرد كه اين دولت چنان رونق اقتصادي ايجاد خواهد كرد كه نه‎تنها هيچ‎كس در ايران نياز به يارانه گرفتن نداشته باشد بلكه مردم، داوطلب كمك كردن به دولت باشند.

اين روزنامه مي‎افزايد: نمي‎توان سهم اشتباهات و تصميمات نادرست خود دولتمردان در تشديد اوضاع نابسامان اقتصادي را ناديده گرفت. كوتاهي در حذف بودجه‎هاي غيرضروري براي دستگاه‎هاي غيرضروري‎تر، قصور در كوچك كردن دستگاه‎هاي دولتي، خودداري از ولخرجي‎هاي مربوط به دستگاه‎هاي آويزان و از همه بدتر اتخاذ تصميمات كارشناسي نشده‎اي مانند افزايش جهشي قيمت بنزين و دونرخي‎كردن آن‎كه موجب زايش صدقه دومي به نام يارانه معيشتي شد، ازجمله عملكردهاي نادرست دولت دوازدهم است كه به تشديد بحران اقتصادي دامن زده است.

هنر اين نيست كه سال‎هاي سال مردم را يارانه‎بگير نگهداريم و فاصله طبقاتي هر لحظه بيش‎تر مي‎شود. هنر اين‎است كه بحران اقتصادي چنان مهار شود كه مردم بتوانند روي درآمدهاي خود حساب كنند و محتاج يارانه نباشند.

بارها گفته‎ايم و باز هم تكرار مي‎كنيم كه آقاي رئيس جمهور براي حل مشكلات اقتصادي و حتي ساير مشكلاتي كه دولت با آن‎ها دست به گريبان است، بايد در اطرافيان خود تجديدنظر كند و در اولين گام، با مردان اقتصادي و مشاوران خود خداحافظي كند و به‎جاي آنها از افراد كارداني كه در ميان مردم باشند و فاصله طبقاتي با مردم نداشته باشند و درد مردم را بفهمند استفاده كند.

از شدت بيكاري زنگ خانه خودشان را مي زد و فرار مي كرد!

كيهان نوشت:

گفت: برخي از مدعيان اصلاحات كه كارنامه سياهي در سوءاستفاده‎هاي مالي و همراهي با دشمنان مردم و... دارند هم براي نمايندگي مجلس ثبت‎نام كرده‎اند!

گفتم: وقتي مي‎دانند كه مطابق قانون صلاحيتشان رد مي‎شود ديگر براي چه نامزد شده‎اند؟!

گفت: خُب براي اين‎كه صلاحيتشان رد بشود! تا دشمنان ايران براي سياه‎نمايي عليه مردم و نظام سوژه داشته باشند!

گفتم: چه چيزي گير خودشان مي‎آيد؟

گفت: به خيال خودشان دارند فعاليت سياسي مي‎كنند!

گفتم: يارو از شدت بيكاري زنگ خانه خودشان را مي‎زد و فرار مي‎كرد!

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: آقاي موسوي لاري، عضو مجمع روحانيون مبارز گفته است؛ مرز ما با اصولگرايان در اين است كه ما مي‎گوييم مردم ولي‎نعمت ما هستند و آن‎ها مي‎گويند؛ مردم رعيت هستند!

گفتم: پس آن همه غارت بيت‎المال و تحميل گراني سرسام‎آور و حقوق‎هاي نجومي و سوءاستفاده‎هاي كلان مالي و تحميل بيكاري و بر باد دادن تاسيسات هسته‎اي و سكونت در خانه‎هاي چند ده ميلياردي در كنار بي‎خانمان كردن مردم مستضعف و... براي اين بوده كه مردم را ولي‎نعمت خود مي‎دانستند؟!

گفت: همين دو هفته قبل بود كه يكي از آن‎ها اعتراف كرد طرفداران جبهه اصلاحات ثروتمندان و كلان‎سرمايه‎داران هستند و يكي ديگرشان مي‎گفت مدت‎هاست كه اصلاحاتي‎ها از مردم مستضعف جدا شده‎اند و بايد قبول كنيم كه پابرهنه‎ها به ما راي نمي‎دهند!

گفتم: خُب معلومه! چون پابرهنه‎ها كفش ندارند، ريگي هم در كفش ندارند كه به مدعيان اصلاحات راي بدهند!

وعده وزارت صمت:
مشكل كمبود چادر مشكي ايراني تا سال آينده برطرف مي شود

مديركل دفتر صنايع نساجي و پوشاك وزارت صمت ضمن بيان احتمال خودكفايي كشور در توليد چادر مشكي از سال آينده، از توليد ۳۰ ميليون متر چادر مشكي در واحدي در قزوين تا سال آينده خبر داد.

افسانه محرابي در گفت‎وگو با ايسنا، با بيان اين‎كه در رديف تعرفه چادر مشكي پارچه‎هاي ديگري نيز وجود دارد و ميزان دقيق واردات سالانه آن مشخص نيست، اظهار كرد: بازار نشان مي‎دهد كه نياز سالانه كشور بيش از ۴۰ ميليون متر پارچه چادر مشكي نيست.

به گفته وي، در حال حاضر تنها يك واحد توليدي در شهركرد پارچه چادر مشكي توليد مي‎كند كه ظرفيت توليد سالانه آن ۱۰ ميليون متر است.

اين مقام مسؤول با تاكيد بر اين‎كه برآورد مصرف و واردات چادر دقيق نيست و اين اعداد به‎صورت تخميني تعيين شده است، از ابراز تمايل برخي واحدها براي توليد چادر مشكي خبر داد و گفت كه يك واحد توليدي در قزوين وعده داده كه از سال آينده ۳۰ ميليون متر چادر مشكي توليد كند كه در صورت تحقق، نياز چادر مشكي در بخش بازار تقريبا تامين مي‎شود.

محرابي با اشاره به ماهيت قاچاق‎پذيري پوشاك و پارچه، تصريح كرد: از طرف ديگر خلاف‎اظهاري‎ها در گمرك‎ها و واردات كالاهاي همراه مسافر از مناطق آزاد از جمله عواملي است كه واردات چادر مشكي را توجيه‎پذير مي‎كند، اما رقابت را از توليدكنندگان داخلي مي‎گيرد و سرمايه‎گذار جرات سرمايه‎گذاري در اين‎گونه بخش‎ها را پيدا نمي‎كند.

به گفته وي، برخي از واردكنندگان براي پرداخت حقوق ورودي كم تر، رديف تعرفه كالاي خود را تغيير مي‎دهند يا از طريق كالاهاي همراه مسافر در مناطق آزاد كالاي خود را وارد مي‎كنند و به همين دليل توليدكنندگان داخلي قادر به رقابت با آن‎ها نيستند.

بنياد ملي گندمكاران خطاب به روحاني:
نيازي به واردات نيست، تمام گندم كشور را تامين مي كنيم

عطاءا... هاشمي، رئيس‎بنياد ملي گندمكاران در گفت‎وگو با خبرگزاري مهر ضمن انتقاد از تصميم دولت براي واردات گندم به كشور، اظهار داشت: امسال حدود 13/5 ميليون تن گندم در كشور توليد شده كه از اين ميزان 7/8 ميليون تن تحويل دولت شده است. همچنين، مقداري از گندم نيز توسط بخش خصوصي خريداري شده و بخشي نيز صرف خودمصرفي كشاورزان شده است.

وي افزود: همان‎طور كه بارها اعلام كرده‎ايم حدود سه ميليون تن گندم از چرخه خريد تضميني خارج شده و در انبارهاي كشاورزان است. حدود ١٠ الي ١۵ روز قبل، ما نامه‎اي به رئيس جمهور نوشتيم و اعلام كرديم كه در مدت ١۵ روز مي‎توانيم كسري كشور را تأمين كنيم و نيازي به واردات نيست. هنوز پاسخي به اين نامه و درخواست دريافت نكرده‎ايم.

رئيس‎بنياد ملي گندمكاران با اشاره به سخنان سرپرست وزارت جهاد كشاورزي مبني بر اين‎كه قيمت خريد تضميني گندم تغيير نمي‎كند، گفت: اين نظر شوراي اقتصاد و دولت است و روي آن پافشاري مي‎كنند ولي عليرغم اصرار آن‎ها، ما نيز بر خواسته خود پافشاري مي‎كنيم و از طريق نهادهاي مختلف مثل مجلس، بازرسي كل كشور و... آن را پيگيري مي‎كنيم.

هاشمي با اشاره به اين‎كه سال گذشته قيمت گندم سه‎بار تغيير كرد، افزود: بنابراين ما همچنان پيگير هستيم كه قيمت پيشنهادي ما براي نرخ خريد گندم تحقق يابد و احتمال اين امر وجود دارد.

گفتني است، منابع آگاه به خبرگزاري رويترز گفته‎اند كه ايران طي هفته‎هاي گذشته از روسيه و كشورهاي عضو اتحاديه اروپايي نظير آلمان يك ميليون تن گندم خريداري كرده است. اين واردات در حالي كليد خورده كه به گفته متوليان توليد، مانند همين مقام مسؤول، كسري مورد نياز كشور از منابع داخلي قابل تأمين بود.

پليس فرانسه معترض چاقو به دست را با شليك 7 گلوله كشت!

پليس فرانسه در توضيح چرايي به گلوله بستن يك معترض با 7 گلوله گفته، چاقو داشت و تهديد مي‎كرد.

چندي پيش يك مأمور امنيتي به پليس پاريس اطلاع مي‎دهد كه مردي چاقو به دست به ميدان «له دفانس» آمده است. يورونيوز نوشته، به گفته شاهدان اين مرد با ديدن خودروي پليس با سه سرنشين كه براي بررسي اوضاع به منطقه آمده بودند، به سرعت به سمت اين خودرو مي‎رود و در حالي كه چاقوي خود را به آن‎ها نشان مي‎داده، فرياد مي‎زند: «مي‎خواهم شما را بكشم».

همين تهديد كافي بود كه، نيروهاي پليس7 گلوله به سمت او شليك كنند، اين فرد، با اصابت 2 گلوله به ران و سينه در دم كشته شد. پس از رسانه‎اي شدن اين رويداد، نه سلبريتي‎هاي فرانسه و نه جريان‎هاي سياسي اين كشور هيچ كدام اقدام آن مرد را «انتقاد» و «اعتراض مدني» جا نزدند و عليه پليس كشورشان وارد نشدند. اين‎جا در ايران خودمان اما وقتي اراذل اجاره‎اي در روز روشن با تبر به سمت مردم يورش مي‎بردند، بانك‎ها را به آتش كشيده و پمپ بنزين‎ها را مي‎سوزاندند، به مردم شليك كرده و فروشگاه‎ها را غارت مي‎كردند، برخي سلبريتي‎ها و اصلاح‎طلبان افراطي اين جنايات را «اعتراض مدني» جا زدند و عليه پليس و نيروهاي امنيتي موضع گرفتند! معلوم نيست اين جريان غربگرا از كجاي غرب تقليد مي‎كنند!

اظهارات قابل توجه معاون وزير كار:
دولت روحاني با بحران دستاورد روبه رو شده است

احمد ميدري، معاون رفاه اجتماعي وزير رفاه كار و امور اجتماعي در گفتگو با ماهنامه اصلاح‎طلب انديشه پويا به شكست طرح پرسروصداي «تحول سلامت» اشاره كرده و به‎طور كلي دولت تدبير و اميد را با بحران دستاورد مواجه دانسته است. وي گفته است: سؤال اين است كه چرا اين دولت كه منتقد دولت قبل بود مجدداً يارانه نقدي داد حال به شصت ميليون نفر به‎جاي هشتادوچهار ميليون نفر، ما مي‎گوييم به شصت ميليون نفر يارانه مي‎دهيم. اما همين دولت در سال ۱۳۹۳ هم قيمت بنزين را آزاد كرد و درآمد حاصل از آن را به بخش بهداشت برد. اگر توانسته بوديم طب را واقعاً ملي كنيم و مساله بهداشت از دغدغه ايراني‎ها خارج مي‎شد، مطمئن هستم اين بار آقاي روحاني مي‎گفت آموزش و پرورش را درست كنيم. اما روحاني ديد هر چقدر پول به بخش بهداشت مي‎برد. باز هم كم مي‎آيد و وعده‎هايي داده كه محقق نمي‎شود. رئيس جمهور به وزارت بهداشت و وزارت رفاه اعتماد كرد. آن‎ها گفتند اين پول را به بخش بهداشت بدهيد، اما نتيجه چه شد؟ بيمارستان‎ها و داروخانه‎ها، همه از دولت طلبكار شدند. وضعيت درمان هم به شرايط قبل از آقاي روحاني برگشت طرح تحول سلامت شكست خورد آن هم با وجود اين‎كه درآمد يارانه‎ها را جذب خود كرده بود. پس دولت اين بار گفت من كه نمي‎توانم خدمت عمومي را درست كنم، حداقل دل مردم را شاد كنم.

به گفته وي، سياست‎گذاران با بحران دستاورد روبه‎رو هستند. وقتي پاسخ‎هاي درست از دل سيستم اداري بيرون نمي‎آيد، استيجاري تصميم گرفته مي‎شود. مي‎گويند حالا كه اين طور اجرا مي‎شود، حداقل مردم را شاد كنيم. بايد ببينيم چرا طرح تحول سلامت شكست خورد؟ ما گفتيم كه با دوازده هزار ميليارد تومان مي‎توانيم دغدغه سلامت مردم ايران را حل كنيم اما چه اتفاقي افتاد؟ اين پول را در ميان طبقه ممتاز پزشكان تزريق كرديم و هم از جيب مردم و هم از جيب بخش عمومي پرداخت كرديم اما نتوانستيم تحولي ايجاد كنيم.

۱۳۴ دانشجوي آقازاده از دانشگاه اخراج شدند

وزير بهداشت و درمان با تاكيد بر اين‎كه صندلي‎هاي دانشگاه جاي نخبگان است نه رانت‎بگيران، گفت: حدود ۱۳۴ دانشجوي آقازاده را كه از طريق پول و جايگاه والدين خود وارد دانشگاه شده بودند، از دانشگاه بيرون كرديم.

به گزارش تسنيم، سعيد نمكي در آيين تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز با بيان اين‎كه نبايد واگن علوم پزشكي را به قطار سياست‎زدگي چسباند، گفت: بايد استاد، دانشجو و كاركنان را جذب كرده و با آنان با تكريم برخورد كرد.

وزير بهداشت و درمان افزود: پدر من راننده كاميون و مادرم قاليباف بود، بايد فضايي ايجاد كرد تا همه بتوانند تحصيل كنند، نه مثل ساسانيان فقط آقازاده‎ها درس بخوانند.

‎وي با تاكيد بر اين‎كه بايد جلوي فساد در تمام بخش‎ها ايستاد، گفت: ميزان كسري تجهيزات پزشكي و دارو نسبت به سال قبل يك سوم شده است، جلوي فساد در دانشگاه، بخش دارو، بخش اداري در تمام سطوح بايستيد و اگر چيزي از وزارتخانه آغشته به فساد به شما تحميل شد به سطل آشغال بيندازيد.

شانتاژ درباره بودجه مؤسسه امام خميني(ره)

مجله فكاهي توفيق در زمان شاه كاريكاتوري بسيار جالب و پر معني كشيده بود از اين قرار كه عده‎اي طلبه در حال خوردن نان و پنير بودند و عده‎اي از دولتي‎ها نيز در حال خوردن بره بريان و جوجه كباب. نكته جالب كاريكاتور اين بود كه دولتي‎ها با انگشت به سمت طلبه‎ها گفته بودند مفت خورها!!

ظاهرا تاريخ تكرار مي‎شود. در بودجه سالانه كشور كه بالغ بر ۲/ ۱۷۰۳ هزار ميليارد تومان است، سهم بودجه مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با بيش از 200 كارمند و قريب به 150 عضو هيات علمي و قريب به دو هزار دانشجو و با داشتن دايره المعارف علوم عقلي و نقلي بي‎نظير در كشور، 19 ميليارد تومان تعيين شده است. اين درحالي است كه بودجه مؤسسه در سال گذشته 28 ميليارد تومان تصويب شده بود ولي تا كنون فقط حدود 5 ميليارد تومان آن را تخصيص داده‎اند و بعيد است تاپايان سال مالي مبلغ ديگري پرداخت شود.

در سال 97 هم كه بودجه مؤسسه 28 ميليارد تومان تصويب شده بود تنها 14 ميليارد آن تخصيص يافت. كساني كه از حقوق‎هاي نجومي ارتزاق مي‎كنند و از رانت وام‎هاي صدها ميلياردي بهره مي‎برند، مدافعان سينه چاك مردم معرفي مي‎شوند! جالب است بدانيد تنها رسول دانيال زاده از نزديكان حسين فريدون مبلغ 4 هزار ميليارد تومان سوءاستفاده كرده است. اكنون يك بار ديگر درباره كاريكاتور مجله توفيق تامل كنيد!

 اخبار ويژه

اميرآبادي، عضو هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي:
مرفهين بي درد در يخ زدن كولبر اشك تمساح ريختند

به گزارش گروه سياسي خبرگزاري دانشجو، احمد اميرآبادي فراهاني، نماينده مردم قم و عضو هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، در توئيتر خود نوشت: امروز مرفهين بي‎درد(برخي سلبريتي ها) مثل هميشه در يخ زدن كولبر اشك تمساح ريختند. وقتي تو بيش ازسهم خودت از ثروت كشور برداشتي كولبر يخ زد. سلبريتي‎ها را از ماليات معاف مي‎كنند تا درجمع آوري راي همراهي كنند.
وي افزوده است: در كميسيون تلفيق تمام توانم را براي برداشتن اين معافيت به كار مي‎برم.

النهار:
اسرائيل ديگر مرتكب خبط جنگ با حزب ا... نمي شود

مركيس نعوم روزنامه‎نگار لبناني در روزنامه النهار نوشت: مدير مسؤول يكي از سازمان‎هاي يهودي آمريكايي از من پرسيد: «نظرت درباره اسرائيل و لبنان چيست؟»
جواب دادم: «به‎نظر من حزب‎ا... جنگي را عليه اسرائيل راه نمي‎اندازد يا كاري نمي‎كند كه ديگران مجبور شوند به آن و لبنان حمله كنند. در چنين حالتي اسرائيل هم به لبنان حمله نمي‎كند، تا اين‎كه وضعيتش و شرايطش در داخل و منطقه و شايد هم جهان دست خوش تغيير نشود.
در واكنش به حرف‎هايم نظر داد: «آيا فكر نمي‎كني كه اسرائيل شايد در وضعيتي قرار بگيرد كه آغاز يك جنگ «كوچك» عليه حزب‎ا... در لبنان را ضروري بداند براي اين‎كه بُرد موشك‎هاي حزب‎ا... كه در سال 2006 به تل‎آويو رسيده بود حالا احتمالاً به ايلات رسيده باشد؟»
جواب دادم: «اسرائيل يك جنگ كوچك را در سال 2006 امتحان كرد و شكست خورد و به حزب‎ا... پيروزي بزرگي را هديه داد كه تاثير بزرگي در ادامه «افتخاراتي» داشت كه ايران در سال 2000 با تحميل عقب‎نشيني نظامي اسرائيل از اكثر اراضي اشغالي لبنان برايش فراهم كرد. اگر يادت باشد در سال 2006 آمريكا، اسرائيل را ترغيب مي‎كرد كه به جنگ ادامه دهد تا بر حزب‎ا... پيروز شود. چنين اتفاقي نيفتاد بلكه برعكسش اتفاق افتاد.»
گفت: «اما اين بار شايد اسرائيل مجبور شود عملا طرحي را طرح‎ريزي كند ولو كوچك حتي اگر شمار زيادي كشته و زخمي دهد و آسيب‎هاي داخلي شديدي ببيند.»
نظر دادم: «من مطمئن نيستم كه اسرائيل بتواند در جنگ كوچكي پيروز شود. چنين جنگي براي حزب‎ا... و حامي آن ايران، مفيد خواهد بود. جنگ اسرائيل با حزب‎ا... وحدت جهان اسلام در برابر اسرائيل را سبب مي‎شود همان‎طور كه به ضرر غرب خواهد شد.

دلالان دام را ارزان مي خرند و گوشت را گران مي فروشند

مديرعامل اتحاديه دامداران كشور گفت: گوشت از دامدار بين 28 تا 40 درصد نسبت به ابتداي سال ارزان‎تر خريداري مي‎شود، اما به دست مردم ارزان نمي‎رسد.
سعيد سلطاني در گفت‎وگو با ايسنا، در پاسخ به اين سؤال كه آيا قيمت گوشت گرم در روزهاي آينده ارزان مي‎شود يا خير، تصريح كرد: گوشت از دست دامدار نسبت به ابتداي سال در دام سنگين ۴۰ درصد ارزان‎تر و در دام سبك ۲۸ درصد ارزان‎تر خريداري مي‎شود، اما گوشتي كه از دست دامدار ارزان بيرون مي‎آيد، به دست مردم ارزان نمي‎رسد.
وي افزود: كساني كه بازارگردان گوشت هستند نمي‎خواهند سودشان كم شود و روز به روز با خريد قيمت پايين از دامدار و فروش گران به بازار سود مي‎برند. در حقيقت سود اصلي را واسطه‎ها مي‎برند و چيزي عايد مصرف‎كننده و توليدكننده در اين بخش نمي‎شود.
سلطاني ادامه داد: اگر از دامداران حمايت نشود و گوشت آن‎ها براساس قانون نظام جامع دامپروري سال ۸۸ خريد تضميني نشود، ممكن است در مقطعي گوشت ارزان شود اما بايد سال‎هاي سال محتاج به كشورهاي ديگر باشيم. بنابراين نه گران شدن گوشت خوب است نه ارزان شدن، بلكه بايد با يك قيمت تمام شده و سود معقول به دست مصرف‎كننده برسد.