صفحه ويژه

سخنان مهم و تأمل برانگيز كريمي قدّوسي

در يكي دو روز گذشته، فايل صوتي سخنراني محمدجواد كريمي قدوسي، عضو كميسيون امنيت ملي مجلس، درباره «فتنه بنزيني» منتشر شد كه شامل نكات و دعاوي بسيار قابل تاملي مي‎شد كه تك تك آن‎ها مي‎تواند و بايد مورد بررسي مستقل قرار گيرد. اما درباره فتنه اخير، كليات بحث قدوسي (نقل به مضمون) به اين قرار بود:

گام اول زدن قله علمي كشور يعني غني سازي هسته‎اي است:

جواناني كه مي‎گفتند انرژي هسته‎اي حق مسلم ماست مي‎گفتند ديگر انرژي هسته‎اي نمي‎خواهيم بگذاريد بروند مذاكره كنند.

دستور دادند اسكلت‎هاي فلزي سايت فردو را با هوابرش ببُرند. با آقاي ذوالنور و حسن بيگي رفتيم ديديم به دست جوانان اين مملكت سايت فردو را به زمين فوتسال تبديل كرده بودند.

اوائل كه كار آرام انجام مي‎شود آقاي روحاني به آقاي صالحي زنگ مي‎زند مي‎گويد چرا كار را تمام نمي‎كني؟ اگر كارگر نداري بگو از رياست جمهوري برات كارگر بفرستم؛ بكن بريز اينها رو دور!

گام دوم موشكي:

در شوراي عالي امنيت ملي گفتند اين رزمايش‎هاي موشكي باعث مي‎شود غربي‎ها ناراحت شوند و مصوب كردند رزمايش موشكي انجام نشود!

گام سوم مقاومت:

شبكه آلمان آقاي ظريف را دعوت مي‎كند كه حاضريد در مونيخ اسرائيل را به رسميت بشناسيد؟ ايشان مي‎گويد به ما مربوط نيست مربوط به فلسطيني هاست و مرزهاي فلسطين هم با ما فاصله دارد مردم فلسطين خودشان مي‎دانند.

گام چهارم:

اين گام در چند بخش پيگيري شد:

هدفمندي يارانه‎ها: هدفمندي يارانه‎ها از موضوعات كلاني است كه نظام مي‎خواست محقق شود و احمدي نژاد مجري نسبتا خوبي بود؛ اما با كليد واژه گداپروري هدفمندي يارانه‎ها را زمين زدند.

توليدمسكن: توليد مسكن كه رؤيايي براي طبقه متوسط به پايين است با كليد واژه مزخرف بارها توسط عباس آخوندي و شخص روحاني از تريبون مجلس مزخرف دانسته شد و تعطيل شد و هزاران كارگاه و شركت منحل شد.

ادامه گام دوم

خزانه‎كشور: خزانه كشور پشتوانه پول‎ملي است؛ روحاني يك هفته قبل از اجراي افزايش قيمت بنزين به يزد رفت چهار حمله كرد؛ اول بحث18ميليارد بود كه گفت دروغ مي‎گويند گم شده برويد سراغ ديگران(بابك زنجاني) دوم حمله شوراي نگهبان سوم حمله به امنيت رواني مردم كه گفت شما را در منزل شنود مي‎كنند و چهارم حمله به قوه قضائيه.

هفته قبل در كميسيون امنيت ملي وزارت اطلاعات بانك مركزي اطلاعات سپاه وزارت اقتصاد و ستاد مبارزه با قاچاق را دعوت كرديم و محور صحبت‎هاي روحاني درباره 18ميليارد بود. وزارت اطلاعات گفت بانك مركزي در ارز 2 پرونده دارد پرونده تعهدات‎ارزي كه دست وزارت اطلاعات است و پرونده مداخلات ارزي كه دست اطلاعات سپاه است، در حال حاضر از سال 97 تا امروز 19.5 ميليارد يورو بانك مركزي تعهد ايجاد كرده و ارز داده است و از اين مقدار 3 ميليارد تا كنون تسويه نشده است

سپاه گفت در پرونده مداخلات‎ارزي 93تا 96 در طي 4 سال 36.1 ميليارد دلار از خزانه براي تنظيم بازار ارز وارد صرافي‎ها شده 18ميليارد آن مربوط به 96 است كه آن شورش‎ها در كشور راه افتاد و اين ارز به سه شبكه رسيده است: شبكه‎قاچاق‎ارز، شبكه‎قاچاق‎مواد‎مخدر و شبكه‎قاچاق‎كالا

در جلسه كميسيون امنيت ملي به ما نشان دادند كه آقاي سيف نامه نوشته به اقاي روحاني با مُهر سري كه " آقاي رئيس جمهور با اين روشي كه شما دستور داديد ارز را به صرافي‎ها بدهيم دو ماه ديگر خزانه خالي مي‎شود آقاي روحاني جواب مي‎دهد شما در بهترين شرايط ارزي هستيد ترديد نكنيد ارز را ببريد در بازار عرضه كنيد" !

احمدعراقچي كه معاون ارزي بانك مركزي است به روحاني مي‎گويد" آقاي رئيس جمهور در خزانه چيزي نماند علاوه بر18ميليارد، 80 تن طلا را هم به بازار داديم آقاي روحاني مي‎گويد اين داعشي‎هاي بانك مركزي را كه مخالفت مي‎كنند با واگذاري ارز و طلا در بازار به من معرفي كنيد" !

درست در زماني خزانه خالي مي‎شود كه دشمن ما رئيس جمهور آمريكا ترامپ تاريخ داد كه 96.5.25 تحريم‎طلا را بر مي‎گردانم 96.8.18 تحريم‎نفت را شروع مي‎كنم كه آقاي روحاني اينها را مي‎دانست و شنيده بود اما اين كار را مي‎كند و ارز و طلا را به بازار مي‎دهد و باند سليمانيه عراق كه سعودي‎ها و امريكايي‎ها درست كرده بودند طلا و ارز را از كشور خارج مي‎كنند.

بازار هم هوشمند است دلار تا 20 هزار تومان هم مي‎رسد و روي معيشت مردم مسكن و.. اثر مي‎گذارد و در نتيجه شورش 96 با تعدادي كشته به وجود مي‎آيد.

گام پنجم فرهنگي است:

علاوه بر دين و مذهب يكي از نقاط قوت فرهنگي ما ولايت‎فقيه است كه دشمن از آن به صراحت نام برده است.

سفير انگليس در سازمان ملل روزي كه مي‎خواست برود به آقاي كمال‎خرازي نكته‎اي را ابلاغ مي‎كند مي‎گويد: ما روي پا ايستاده بوديم سفير انگليس دوره مأموريتش تمام شده بود مي‎خواست برود رو كرد به من گفت 5 اقدام در ايران بايد انجاد دهيد تا روابطتان با غرب عادي شود وگرنه ما گريبان شما را رها نمي‎كنيم:

1- اين اساسنامه سازمان ملل، دولت‎هايي را كه رئيس جمهور، نخست وزير يا پادشاه دارند را به رسميت مي‎شناسد و شما نهادي داريد به نام ولايت‎فقيه كه به كسي پاسخگو نيست دنيا اين را نمي‎شناسد آن را حل كنيد و حذف كنيد.

2 – هر كشوري براي خودش يك ارتش بايد داشته باشد شما دو ارتش داريد سپاه را حذف كنيد.

3- دموكراسي يعني آزادي انتخابات؛ شما شوراي نگهبان داريد كه فيلتر مي‎كند و ديديد آقاي روحاني در يزد خطاب به شوراي نگهبان گفت لااقل بگذاريد مردم رنگ لباسشان را خودشان انتخاب كنند.

4- مردم در دنيا آزادند هر طور مي‎خواهند مي‎پوشند قانون حجاب را بايد منسوخ كنيد.

5- اسرائيل را هم بايد به رسميت بشناسيد.

در اين 5 موضوع آقاي روحاني بارها صحبت كرده است: ولايت فقيه را به به چالش كشيده و رفتار امام را زير سوال برده، شوراي نگهبان را زير سوال برد، سپاه را زير سوال برد با اين جملات كه سلاح، پول، اطلاعات و روزنامه داشته باشي سلمان و ابوذر هم باشي فاسد مي‎شوي و يا در مراسم روز ارتش گفت خوبي شما ارتشي‎ها اين است كه در سياست دخالت نمي‎كنيد. در مسأله حجاب هم رفتن زنان به ورزشگاه و پروژه دختر آبي آخرين پروژه بود.

گام ششم ديپلماسي:

نقاط قوت ما همسايگان ما هستند كه مورد بي‎مهري قرار گرفتند در حوزه اروپا در كميسيون امنيت ملي نگاه كرديم و كشورهاي اروپايي را كه با آنها رابطه داريم ليست كرديم ديديم 100 درصد پست‎هاي سفارت‎خانه‎ها‎مان قويترين نيروهاي وزارت خراجه مشغول كارند در حالي كه 2 درصد تجارت ما با اروپا و 98 درصد با ساير كشورهاست و 70 در صد از اين مقدار با 7 كشوراست؛ هند يك سال سفير نداشتيم! چين نداشتيم! عراق با اين عزمت و ظرفيت فقط يك رايزن اقتصادي داشتيم! در سوريه بشار اسد گفت اين كشور در اختيار شما بياييد بسازيد دوبرابر هم به شما پول مي‎دهم نرفتند و اين مقدار هم كه مي‎بينيد بچه‎هاي قرارگاه خاتم رفتند.

درباره آن چه اين روزها در كشور اتفاق افتاد نكات قابل تاملي وجود دارد كه نشان مي‎دهد وقوع آشوب را مي‎دانستند و در عين حال اين اتفاق افتاده است:

اجراي اين مصوبه به اين شكلي كه اجرا شده است با علم به اين‎كه آقاي روحاني مي‎داند كه با اجراي اين شكلي خون ريخته مي‎شود و خسارت تحميل مي‎شود جاي تامل دارد زيرا خودش در هيأت دولت گفت من برآوردم خسارت بيشتري از آنچه كه اتفاق افتاد، بود.

دو ماه پيش نيز حزب‎الله طي نامه‎اي كه سيدحسن‎نصرالله امضا كرده بودند خبر دادند كه به زودي بعد از لبنان نوبت تهران است.

حشدالشعبي عراق نيز اطلاع مي‎دهد امريكاييي‎ها در عراق مشغول آموزش براي آشوب در ايران‎اند و اسلحه هم توزيع مي‎كنند.

اردوغان نيز نامه‎اي كتبي مي‎زند كه سرويس اطلاعاتي تركيه به دست آورده كه در آينده نزديك شهرهاي ايران با اغتشاش و بحران مواجه مي‎شود.

سفير انگليس يك هفته قبل در تهران جلسه مي‎گذارد و سفراي كشورهاي اروپايي را دعوت مي‎كند و مي‎گويد هفته آينده تهران به هم مي‎ريزد و ما بايد از مردم حمايت كنيم شما هم همين كار را كنيد.

يكي از كشورهاي عربي منطقه كه همكاري اطلاعاتي با هم داريم گزارش مي‎دهد شب ميلاد پيامبر آشوب‎ها شروع مي‎شود و همه اينها را آقاي روحاني مي‎داند.

آيا دستگاههاي اطلاعاتي غافلگير شدند؟

نيروهاي امنيتي 240 تيم را قبل از حادثه ضربه زدند و منهدم كردند و اين آشوب‎ها كه ديديد تتمه اين‎ها بودند.

با تمام اين تفاصيل اين تصميم گرفته مي‎شود توسط اين آقاياني كه سابقه امنيتي هم دارند.

نيمي ديگر از اين ماجرا نيز در مجلس كليد خورد كه قرار بود مجلس بيايد اين مصوبه را پس بگيرد و توجيه هم داشت و مردم مي‎پسنديدند شعار مي‎دادند نماينده بي‎لياقت دولت بي‎لياقت استعفا و عده‎اي هم دم از استعفا در مجلس مي‎زندند و طرح سه فوريتي دو فوريتي و سوال از رئيس جمهور و... آماده شده بود البته همه اينها قبل از سخنان حضرت آقا بود

آقاي لاريجاني نامه‎اي را خواندند كه آقا نوشته بودند خطاب به حضرات نمايندگاني كه موضع مي‎گيرند مواظب باشيد

بعد هم صحبت‎هاي درس خارج كه آب بر روي آتش بود.

خيلي‎ها گفتند چرا آقا رهبري خودشان را هزينه مي‎كند؟ همين فكري كه قبلا مي‎گفتند چرا رهبري موضع نمي‎گيرد؟

اين پروژه نفوذي است كه مي‎خواهد جايگاه امامت را را در كشور واتيكانيزه كند.

گام هفتم: درخواست اصلاح قانون اساسي با محوريت تغيير نظام است. اقدام بعدي اشان نيز رفراندوم بود كه آقاي روحاني هم زمينه آن را چند سال است در سخنانش فراهم كرده است.

گام هشتم: حذف سپاه؛ برخي نماينده‎ها با اين توجيه با ما سخن مي‎گفتند كه چه اشكال دارد يك كار تحقيقي كنيم ببينيم كدام يك از سپاه و ارتش بهتر است يكي را در يكي ديگر ادغام كنيم.

گام نهم:فضاي‎مجازي: قدرت برانگيختگي مردم مساجد حوزه روحانيت را با گسترش فضاي مجازي با سرور‎هاي خارج از ايران تضعيف مي‎كنند در يكي از اسنادي كه از ادمين‎هاي تلگرام به دست آمد اين بود كه آقايان با تلگرام توافق كرده بودند فعاليت‎هاي نيروهاي انقلابي را به ما بگو. در آن دستگيري‎هايي كه در 95 و 96 اتفاق افتاد در اعترافات گفتند وزير ارتباطات آقاي واعظي به ما پول مي‎داد.

اين افراد در اتاق آقاي حسام‎الدين‎آشنا و در اتاق آقاي مرتضي بانك دستگير شدند آقاي وزير اطلاعات هم با ادمين‎هاي آمدنيوز و... عكس گرفت.

ادمين‎ها اعتراف كردند ما رو بردند و چيزي را به ما نشان دادن كه خيلي تعجب كرديم؛ چت سري كه در تلگرام داشتيم را كسي قادر به رمز گشايي نيست الا كسي كه دسترسي به سرور تلگرام داشته باشد يقين كرديم خودشان با پايگاه اصلي تلگرام ارتباط دارند. در اين باره مواضع صريح حضرت آقا را ببينيد درباره شبكه‎ملي‎اطلاعات و دفاع جانانه‎اي كه آقاي روحاني از اين فضاي‎مجازي مي‎كند.

عزيزان وزارت اطلاعات مي‎گويند بعد از اين‎كه اغتشاشات 96 را كنترل كرديم يكي از چيزهايي كه بسيار مؤثر بود فيلتر كردن برخي از داده‎هاي فضاي‎مجازي و شبكه‎هاي مجازي بود بعد به حضرت آقا گزارش داديم آن چيزي را كه شما مي‎فهميديد با عينا كاركردش را ديديم.

جيسون‎رضائيان در اعترافاتي كه در كميسيون امنيت براي ما پخش كردند مي‎گويد هر 6 ما يكبار اطلاعاتي كه داشتم را در كاخ‎سفيد به اوباما گزارش مي‎دادم در يكي از اين سفر‎ها جمع بندي خودم را به رئيس جمهور آمريكا اين طور مطرح كردم و گفتم كه ديگر حمايت از جنبش‎سبز را بردار اينها افرادي‎اند كه خانه‎هاشان شمال تهران است اگر مي‎خواهي ضربه‎اي كه وارد مي‎كني كاري باشد نقشه‎اي بكش كه در آينده از خيابان جهوري به پايين مردم بيايند در ميدان حتي برنامه‎اي تنظيم كن خانواده‎شهدا با عكس شهدا و جانبازان بيايند به خيابان و حالا مي‎بينيم كه بيش از 6 ماه است كه گريبان جانبازان را با بيمه تكميلي و حذف خدماتش گرفتند كه هر روز به ما در مجلس زنگ مي‎زنند ما مي‎خواهيم تجمع كنيم و بياييم تظاهرات كنيم. ديديد از صدا و سيما هم پخش شد كه جانبازان هم در اين اعتراضات آمده بودند.

جيسون مي‎گويد من رفتم تحقيق ميداني كردم در روستاها و از زن روستايي مي‎پرسيدم سال قبل اين موقع چه مقدار گوشت مصرف مي‎كردي؟ مي‎گفت 1 كيلو گفتم امسال چه قدر مصرف كردي مي‎گفت نيم كيلو سوال سومم اين بود كي به خيابان مي‎ريزد؟ مي‎پرسيد چرا بريزيم مي‎گفتم چون فقير شديد و قدرت خريدتان كم شد كه دقيقا همين نقشه به دست نفوذ كه اتاق فكر دستگاه اجرايي را به دست گرفته است پياده شده است.

آن وقت آقاي علي‎ربيعي يا همان عباد معروف كه عمري كار اطلاعاتي كرده مي‎گويد ترسيديم مردم اگر بدانند بنزين را به خانه هاشان ببرند و آقاي لاريجاني هم مي‎گفت ما نگران بوديم اگر مردم بفهمند در پمپ بنزين‎ها صف بكشند.

با جمعي از نمايندگان از آقاي رئيسي سوال كرديم ايشان گفت بحث را چند جلسه قبل مطرح كردند من گفتم با شناختي كه از وضع جامعه و فشار اقتصادي دارم جامعه تحمل اين تغيير قيمت را ندارد جلسه بعد كه آمدم ديدم صورت جلسه را آماده كردند با امضاي آقاي روحاني و لاريجاني پايين آن، گذاشتند جلوي من كه من نوشتم به شرط فراهم شدن تمهيدات لازم. بعدا فهميدم 2 روز ديگر مي‎خواهند اجرا كنند نامه نوشتم كتبا كه جامعه هيچ آمادگي ندارد و شما هم هيچ تمهيداتي نينديشيد و بعد اين اتفاقات در كشور افتاد.

در همين روزها در اين شرايط كشور در مجلس صحبت از مذاكره با آمريكا شد.

يكي از نماينده‎هاي اصلاح‎طلب آمد پيش من گفت آقاي كريمي كف خيابان‎ها را نگاه كن و ديگر با ما دعوا نكنيد.يكي ديگر گفت اگر مي‎توانيد يك پيغام دهيد موسوي و كروبي را آزاد كنيد همه چيز حل مي‎شود.

هر كس كه در اين مسير افشاگري مي‎كرد از تمام ابزار و بيت‎المال براي مقابله با او بر مي‎خواستند و شكايت مي‎كردند آخرين شكايت از من توسط وزارت اطلاعات، نهاد رياست جمهوري و دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي بود به جرم افشاي اسناد طبقه بندي شده كه سؤال كرديم از آقاي ظريف كه چرا در تيم مذاكره كننده جاسوس‎ها بودند؟ سه نفر را فراري داديد چهارمي را سازمان اطلاعات سپاه كنار پله هواپيما بازداشت كرد سير بازجويي‎ها انجام شد حكم صادر شد 5 سال حبس قطعي براي درّي اصفهاني بريده شد.

يكي از اين جاسوسي‎ها بر اساس پروژه نفوذ در اتاق سري نهاد رياست جمهوري چهارشنبه‎ها بود. جلسه‎اي كه در آن محمد نهاونديان، ولي‎الله سيف، درّي اصفهاني، مرتضي بانك و تعدادي ديگر كه تمام اسرار اقتصادي ما را روي ميز مي‎آوردند از ميزان فروش نفت و دريافت دلارهاي آن تا ذخيره ارزي و طلاي كشور كه درّي اصفهاني عضو اين جلسه است و اسرار را در قالب يك بسته به جك‎استراو وزير خارجه قبلي انگليس مي‎دهد. در لندن كه اين بسته را باز مي‎كند تماس مي‎گيرد و از آقاي درّي اصفهاني تشكر مي‎كند و مي‎گويند ما از اين اطلاعات در مقاطع آينده بر عليه جمهوري اسلامي استفاده مي‎كنيم.

حالا دولت در حمايت از او قويترين وكلا را مي‎گيرد و وزير اطلاعات از او حمايت مي‎كند و مي‎گويد او مشاوره مي‎داده و جاسوس نيست.