صفحه اخبار

رهبر انقلاب خطاب به داوطلبان نمايندگي مجلس:
اگر توان مديريتي نداريد مسؤوليت نپذيريد

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي پيش از آغاز جلسه درس خارج فقه، با شرح روايتي درباره توصيه پيامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‎نام بي‎محاباي برخي افراد در انتخابات مجلس، تاكيد كردند: هر مسؤوليتي، هر سِمَتي، هر توانايي‎اي، در كنارش يك مسؤوليتي دارد، يك تعهّدي وجود دارد. بايد ديد كه آيا مي‎توانيد آن تعهّد را انجام بدهيد يا نه؟ اين خيلي درسِ بزرگي است.

ايشان افزودند: بعضي‎مان اين جوري هستيم- به مجرّد اين‎كه يك مسندي، يك جايي، يا خالي مي‎شود يا ممكن است خالي بشود، فوراً چشم مي‎دوزيم كه برويم آن جا! خب شما اوّل نگاه كن ببين مي‎تواني يا نمي‎تواني. حالا بحث اسم‎نويسي براي انتخابات مجلس است، گفتند شروع شده، همين طور بدون محابا مي‎روند! خب شما كه مي‎خواهي بروي آن جا، آن‎جا سؤال دارد؛ اين توانايي‎اي كه خدا به من و شما مي‎دهد، كنارش مسؤوليت هست. اين [مطلبي] كه عرض مي‎كنم، در مورد خود اين حقير از همه بيش‎تر است. شما هم همين جور؛ يعني آن كساني كه مسؤوليتي دارند، همين جور. هر مسؤوليتي، هر سِمَتي، هر توانايي‎اي، در كنارش يك مسؤوليتي دارد، يك تعهّدي وجود دارد. مي‎توانيد آن تعهّد را انجام بدهيد يا نه؟ اين خيلي درسِ بزرگي است.

آن خنده روحاني، نمك پاشيدن به زخم مردم بود

اظهارات رئيس جمهور مبني بر بي‎خبري از اجراي سهميه‎بندي بنزين همچنان مورد اعتراض رسانه‎ها و چهره‎هاي موافق و منتقد دولت است.

روزنامه جام جم از قول اكبر تركان مشاور سابق رئيس جمهور نوشت: اگر خبر روزهاي اخير مبني بر اين‎كه رئيس جمهور روز جمعه از طريق راديو در جريان افزايش قيمت بنزين قرار گرفته باشد درست باشد بايد نگران باشيم؛ چرا كه تصميماتي به اين اندازه از اهميت گرفته شده و رئيس جمهور در جريان جزئيات آن نيست. اين تصميم آن قدر مهم است كه قطعا مي‎بايست رئيس جمهور در مورد زمان اجراي آن، شيوه و تبعات اجرايش اطلاعات كاملي داشته باشد، به همين دليل اميدوارم اين حرف‎ها صحت نداشته باشد.

محمد هاشمي هم در اين‎باره گفته است: توقع و انتظار جامعه از مسؤولان آن هم در جايگاه رياست جمهوري اين نبود كه نسبت به تصميمي با اهميت بسيار اظهار بي‎اطلاعي كند. قطعا با چنين سخناني مردم قانع نمي‎شوند و انتظار دارند مسؤولان رده بالا با اشراف كامل در مورد تمام جوانب يك موضوع، در مورد آن تصميم‎گيري كنند.

جمله‎اي ميان مسؤولان وجود دارد كه «من تفويض اختيار كردم اما سلب مسؤوليت نكرده‎ام» به اين معني كه ممكن است آقاي روحاني تفويض اختيار كرده باشد اما قطعا در اين زمينه يعني موضوع بنزين، سلب اختيار نكرده است و جامعه نيز چنين توقعي ندارد.

محمدعلي ابطحي عضو مجمع روحانيون نيز گفته است: اگر واقعا رئيس جمهور صبح جمعه خبر گران شدن بنزين را شنيده باشد نشانه نهادينه شدن غرور و بي‎توجهي به مردم است. چنان مردم را سركوب شده مي‎ديده است كه اصلا تصور نمي‎كرده است كه در اين اوج مشكلات اقتصادي كسي اعتراضي داشته باشد و اگر هم احيانا اعتراضكي باشد، به سرعت جمع مي‎شود...رئيس جمهور مي‎بايست به‎جاي خنده تمسخر در اعلام اطلاعش در روز جمعه، گريه كند و عذرخواهي كند.

حسين مرعشي سخنگوي كارگزاران هم در گفت‎وگو با شرق اظهار داشت: همه در حزب كارگزاران از موضع نسنجيده آقاي روحاني متأسف هستند.

غلامرضا حيدري عضو فراكسيون اميد نيز به روزنامه آفتاب يزدگفت: سخنان روحاني، خلاف تدبير و اخلاق انساني است و آن خنده، نمك پاشيدن به زخم مردم است. متاسفانه عملكرد دولت به گونه‎اي است كه انسان، واژه كم مي‎آورد... آدم خجالت مي‎كشد كه دولت، چگونه كشور را اداره مي‎كند.

پس از 6 سال فرصت‎سوزي؛
بازگشت به گفتمان مقاومت و پـايـداري

شش سال پس از آغاز دولت روحاني و در شرايطي كه شكست پروژه تعامل با غرب در عرصه سياسي و اقتصادي بر همگان روشن شده است، سخناني از دست‎اندركاران اصلي پروژه برجام به گوش مي‎رسد كه گويي تكرار سخنان شش سال گذشته كساني است كه با برچسب بي‎سواد و دلواپس مانع از شنيده شدن سخنان‎شان در فضاي سياسي و رسانه‎اي كشور شده بودند.

در آخرين اين مواضع، عباس عراقچي معاون وزير امور خارجه عراقچي در مصاحبه با وبگاه هلندي «اِن.آر.سي» با بيان اين‎كه برجام هم‎اكنون در شرايطي مانند «مراقبت‎هاي ويژه» قرار دارد، توضيح داد: «مي‎خواهم تأكيد كنم كه يكي از درس‎هايي كه ما از مساله برجام گرفتيم، اين است كه نتيجه اين توافق و پايبندي به آن، ظاهرا اعمال تحريم‎هاي جديد بود. اگر قرار است چنين باشد، ما نيز شايد مجبور به تغيير رويه شويم. اين‎كه چطور را فعلا نمي‎توانم بگويم. ديگر درسي كه گرفتيم اين است كه مقاومت، بيش از تمايل براي همكاري جواب مي‎دهد».

معاون وزير خارجه ايران در پاسخ به اين سوال كه اروپا در چه زمينه‎اي موفق عمل نكرده، گفت: «اين كه [اروپا] با ايران تجارت كند، كاملا قانوني و مشروع است. اما كمپاني‎هاي اروپايي بعد از تحريم‎هاي آمريكا از ايران رفتند. كشورهاي اروپايي مي‎گويند كه مي‎خواهند به برجام پايبند باشند اما اروپا نشان داده يا نمي‎تواند يا نمي‎خواهد در برابر تسلط آمريكا به سيستم مالي [آن ها] مقاومت كند».

بيانيه هايي كه وقاحت سران فتنه را نمايش مي دهد

به گزارش رجانيوز؛ سه تن از سران فتنه در بيانيه‎هايي جداگانه و ديرهنگام به اغتشاشات اخير واكنش نشان دادند. كروبي، موسوي و خاتمي به روال هميشگي خود زمان را مناسب ديدند تا بار ديگر فرصت طلبي و دورويي‎شان را به نمايش بگذارند. آن‎ها با سوءاستفاده از اعتراضات بحق مردم درخصوص ناتواني و بي‎تدبيري دولت روحاني، شانه از زير بار حمايت‎هاي انتخاباتي شان خالي كرده و طرف معترضان و حتي اغتشاش گران را گرفتند.

بيانيه‎هاي اخير كه اوج وقاحت فتنه گران را نشان مي‎دهد در حالي است كه آن‎ها به حمايت‎هاي علني از حسن روحاني براي قدرت گرفتن پرداخته بودند. هنوز دو سال از آخرين حمايت و راي اين سه تن به روحاني و وعده‎هاي مردم فريب آن‎ها براي فرداي پيروزي شان نگذشته كه بار ديگر بدون هيچ اشاره‎اي به ناكارآمدي دولت روحاني عليه كليت نظام جمهوري اسلامي خط و نشان كشيده‎اند.

اين خط و نشان‎ها در حالي است كه آشوب‎ها و اعتراضات اخير بدون رهبري فردي خاص در داخل كشور آن‎ها را به طمع انداخته تا آخرين شانس خود را امتحان كنند. حالا سران فتنه تصميم گرفته‎اند تا اين اعتراضات را به‎عنوان جنبشي عليه نظام به رهبري خودشان معرفي كنند. فتنه‎گران در حالي سعي دارند خود را در راس اين اعتراضات نشان دهند كه اطرافيان‎شان وزارت‎خانه‎هاي مختلف اقتصادي را در سال‎هاي اخير در دست داشته و وضعيت امروز را اگر نگوييم از روي خيانت كه با بي‎تدبيري هايشان براي ملت ايران فراهم كرده‎اند.

حالا بايد پرسيد آيا وقت محاكمه كساني كه در كشور اختلاف انداختند، دستشان به خون مردم در سال 88 آلوده شد، شالوده ريزي تحريم‎ها عليه ملت ايران را انجام دادند و حالا هم كه تشت رسوايي دولت مورد حمايت‎شان بر زمين خورده عليه انقلاب و نظام لجن پراكني مي‎كنند نرسيده است؟!

صادق زيباكلام:
خجالت مي كشم به چشم كساني نگاه كنم كه با تشويق من به روحاني رأي دادند

صادق زيباكلام، فعال سياسي اصلاح‎طلب و استاد علوم سياسي دانشگاه تهران درباره احوال سياسي اين روزهاي حسن روحاني به «نامه‎نيوز» گفت: «من به‎عنوان كسي كه آراء بسياري براي آقاي روحاني جذب كردم و نزديك به 3ماه به اين استان و آن استان رفتم تا مردم را تشويق به رأي‎دادن به او كنم اكنون اذعان مي‎كنم كه به اين رويه‎هاي او انتقاد دارم. او تعهدي به 24ميليون رأيي كه در سال96 اخذ كرد نداشت. آقاي روحاني به‎عنوان دومين فرد اين مملكت كوچك‎ترين واكنشي بعد از افزايش قيمت بنزين و ناآرامي‎هاي اخير نشان نداد، مگر لبخندزدن و گفتن اين‎كه من هم جمعه از قيمت بنزين مطلع شدم و اين خيلي دردناك است. در اين روزها اگر كسي از سياره ديگري مي‎آمد و مي‎پرسيد كه حسن روحاني در كشورتان چه مسؤوليتي دارد، همه مي‎گفتند هيچ مسؤوليتي ندارد. باور كنيد كه رويم نمي‎شود در چشم كساني كه با تشويق من به روحاني رأي دادند، نگاه كنم؛ شرمنده آن‎هايم. آقاي روحاني در اين 2سال و نيم حتي يك كنش سياسي، اقتصادي، و فرهنگي از خودش نشان نداد و هيچ چيز را تغيير نداد. بعد از افزايش قيمت بنزين روحاني آن قدر بي‎تفاوت بود كه انگار آب از آب تكان نخورده است و اصلا دغدغه هزينه‎هايي كه بر كشور وارد شد را نداشت و اين واقعا حيرت‎انگيز است».

يك سايت حامي دولت:
شرمنده ايم كه روحاني در اين 6 سال هرگز مسؤوليت پذير نبود

سايت انتخاب با اشاره به سخنان اخير حسن روحاني كه مدعي شد تا زمان گران شدن بنزين، از اجراي آن خبر نداشت، نوشت: شايد اگر اين اظهارات را خود نديده بوديم و مستند نبودند، هيچ‎گاه باور نمي‎كرديم بالاترين مسؤول اجرايي كشورمان چنين گفته باشد. حتي شايد تصور مي‎كرديم چنين گفته‎هايي را به شكل هدفمند براي تخريب رئيس پاستور بافته باشند اما واقعيت اين است كه نه ما در روياييم و نه اين‎كه جرياني تخريب هدفمند رئيس جمهور را طرح كرده است، بلكه اين شخص حسن روحاني، رئيس دولت تدبير و اميد بود كه گفت «روز جمعه مطلع شده‎ام».

نكته تلخ ماجرا اين است تصميمي به اين بزرگي كه به مدت دو هفته سياست، امنيت، اقتصاد، جامعه و حتي سطوح مختلف فرهنگي كشور را تحت تاثير قرار داده، مگر مي‎شود حتي زمان اجراي آن بدون اطلاع بالاترين مقام اجرايي كشور باشد؟

جمله تاريخي رئيس جمهور مبني بر اطلاع پيدا كردن از قيمت در روز جمعه يعني حتي بعد از يك شهروند عادي كشورمان حتي در دورافتاده‎ترين مناطق كشور، خود تراژدي بزرگي است كه نمي‎دانيم براي آن متاسف شويم يا به حال خود خون گريه كنيم. هنوز مصاحبه‎هاي روحاني در جلوي تلويزيون و كليد مشهور او در ذهنمان هست كه مي‎گفت بايد كار به كاردان سپرده شود و چنان رونقي ايجاد خواهم كرد كه... اكنون نه كليد تدبير، قفل‎ها را گشوده و نه خبري از رونق است اما ديگر باور نمي‎كنيم كه چنين تصميم بزرگي كه به‎طور حتم آينده و سرنوشت مردمان ايران زمين را تحت تاثير قرار مي‎دهد، اتفاق بيفتد و رئيس جمهورمان با خنده‎اي بر لب بگويد كه من اطلاع نداشتم.

آقاي روحاني بسياري از هموطنانم همچون من امروز احساس شرم و شرمندگي وجودشان را فرا گرفت كه چرا در ارديبهشت 96 تكرار كردند و به شما راي دادند.

جناب روحاني! دوران تبليغات انتخاباتي تمام شده. در چند سال گذشته، اگر نگوييم اصلا مسؤوليت هيچ رخدادي را نپذيرفته‎ايد، حداقل كم‎تر ديده‎ايم مسؤوليت يك رخداد منفي را بپذيريد.

انصار ا...:
عربستان به دنبال عقب نشيني از يمن است ولي اسرائيل و آمريكا اجازه نمي دهند

مذاكرات عربستان با انصارا... از سوي بسياري از رسانه‎ها تاييد شده است. عربستان پس از دو حمله كاري انصارا... به آرامكو و جيزان به اين نتيجه رسيد بايد پرچم سفيد تسليم را در برابر انقلابيون يمن بالاببرد. اما گويا اين مساله به مذاق آمريكا و رژيم صهيونيستي خوش نيامده و سعي دارند در مسير عقب‎نشيني عربستان سنگ‎اندازي كنند.

«محمد البخيتي» عضو شوراي سياسي جنبش انصار‎ا... گفته، ائتلاف سعودي موضع خود درباره توقف جنگ عليه يمن را تغيير داده است، اما رژيم صهيونيستي و آمريكا سنگ‎اندازي مي‎كنند: «اكثر آن‎هايي كه روي تجاوز ائتلاف سعودي حساب باز كرده بودند به شكست خود معترف هستند، زيرا موازنه‎هاي قوا از لحاظ نظامي و رواني بخصوص پس از فروپاشي صفوف نيروهاي متجاوز تغيير كرده است.»

وي سپس، راهبرد يمن را بر مبناي «تحقق صلح دائم و فراگير» خوانده و تاكيد كرده: «يمن حياط خلوت هيچ كشوري نخواهد بود.» يوسف بن علوي وزير خارجه عمان روز دوشنبه هفته گذشته گفته بود، عربستان هم مانند صنعا در گفت‎وگوها براي پايان دادن به درگيري در يمن، جدي است. خبرگزاري «آناتولي» نيز اخيرا به نقل از يك منبع آگاه سياسي گزارش داده بود كه عمان در حال فراهم كردن مقدمات ديدار «محمد بن سلمان» وليعهد عربستان و هيأت انصارا... به رياست «محمد عبدالسلام» است. رئيس‎شوراي عالي سياسي يمن اين را هم گفته كه: «از هر مذاكره جدي كه به توقف جنگ، خرابي، رفع محاصره و پايان دادن به حضور نظامي بيگانگان در خاك ما منجر شود، استقبال مي‎كنيم.» مهدي المشاط، رئيس‎شوراي عالي سياسي يمن هم تاكيد كرده: «ما بر صلح تاكيد داريم، ما ضمن تحسين دستاوردهاي اخير در مسير آتش‎بس، از طرحي كه به آزادي اسراي قهرمانمان منجر شود، استقبال مي‎كنيم».

يك مسؤول:
قدرت خريد كارگران بيش از 50 درصد كاهش يافته است

بازرس هيأت‎مديره مجمع عالي نمايندگان كارگران گفت: بيش از ۷۵ درصد درآمد كارگران صرف مسكن، درمان و خوراك مي‎شود و همين مساله باعث كاهش ۵۰ درصدي قدرت خريد كارگران شده است.

حميدرضا امام قلي تبار در گفت وگو با خبرگزاري تسنيم، افزود: تورم در سال‎هاي گذشته به‎صورت غير قابل كنترل افزايش يافته است كه علت اصلي آن، برنامه‎هاي ناكارآمد دولت بوده است. دولت‎ها در دوره‎هاي مختلف براي جبران كسري بودجه خود از اين فرآيندها استفاده مي‎كنند، افزايش تورم باعث شد فاصله بين فقير و غني افزايش يابد. در همين راستا قدرت خريد جامعه كاهش يافت و كارگران همواره در زندگي متضرر شدند.

وي ادامه داد: همواره نرخ تورمي كه به‎صورت ميداني تعيين مي‎شود با نرخ تورمي كه دولت اعلام مي‎كند تفاوت دارد.

بازرس هيأت مديره مجمع عالي نمايندگان كارگران افزود: گراني‎ها و فاصله بين هزينه‎ها و درآمد همواره كارگران را اذيت كرده است. متأسفانه سيستم نظارتي به درستي بر زندگي كارگران نظارت نداشته است.

امام قلي تبار با بيان اين‎كه بيش از 75 درصد درآمد كارگران به مسكن، درمان و خوراك مي‎گذرد گفت: تمام دغدغه كارگران در حال حاضر تأمين حداقل‎هاي زندگي است. عدم امنيت شغلي به واسطه شرايطي كه كارفرمايان ايجاد كرده‎اند، براي كارگران درد سر ساز شده است. كارفرمايان هم با توجه به شرايطي كه در كشور حاكم است از قرارداد موقت استقبال مي‎كنند، همين مساله باعث نگراني كارگران است. كارفرمايان مي‎گويند ما از آينده خبر نداريم، به همين دليل قرار‎داد بلندمدت منعقد نمي‎كنيم، دغدغه كارگران و كارفرمايان باعث شده شرايط كارگران به اين سمت كشيده شود كه از قراردادها و درآمدهاي خود رضايت ندارند.

قطع كن دوباره مي گيرم!

كيهان نوشت:

گفت: يادت هست كه در جريان فتنه آمريكايي اسرائيلي ۸۸ نتانياهو درباره فتنه‎گران و مدعيان اصلاحات گفته بود «آن‎ها سرمايه بزرگ اسرائيل در داخل ايران هستند»؟!

گفتم: مگر اين اعتراف نتانياهو فراموش شدني است؟ و مدعيان اصلاحات هم كه اگر يك نفر در يك روستاي پشت كوه عليه آن‎ها حرفي مي‎زد آسمان و زمين را به هم مي‎دوختند و جواب مي‎دادند، لام تا كام عليه نتانياهو موضع نگرفتند و جرأت تكذيب آن را نداشتند!

گفت: حالا ديروز وزير جنگ رژيم صهيونيستي گفته است، ايران با قطع اينترنت، سربازان ما را در اين كشور خلع سلاح كرده است!

گفتم: پس بگو كه چرا برخي از مدعيان اصلاحات و سلبريتي‎هاي در‎پيتي با بيانيه و توئيت از اراذل اجاره‎اي حمايت مي‎كنند؟!

گفت: حالا چه كسي براي آن‎ها تره خُرد مي‎كنه؟!

گفتم: يارو به دكتر گفت؛ آقاي دكتر نمي‎دونم چرا هيچ‎كس به من اهميت نميده و منو تحويل نمي‎گيره؟! دكتر به منشي گفت؛ مريض بعدي!

××××××××

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: ۶ كشور اروپايي براي اجراي اينستكس اعلام آمادگي كرده‎اند!

گفتم: اينستكس همان طرح نفت در برابر غذا و داروست كه تحقير ايران است! يعني نفتمان را بفروشيم و پولش را به اروپا بفرستيم و سپس در مقابل خريد غذا و دارو از كشورهاي اروپايي، بهاي آن را از پولي كه در آن كشورها بلوكه كرده‎اند پرداخت كنيم!

گفت: تازه فرانسه هم منت گذاشته و گفته است حالا كه ۶ كشور اروپايي براي پذيرش اينستكس اعلام آمادگي كرده‎اند، فرانسه هم مي‎پذيرد!

گفتم: يعني بعد از فاجعه برجام، دومين كلاه گشاد را هم برايمان آماده كرده‎اند!

گفت: مي‎گويند اينستكس با برجام فرق دارد!

گفتم: يارو به يكي تلفن كرده بود، طرف بهش گفت بدجوري لهجه داري متوجه حرفت نمي‎شوم. يارو گفت؛ خُب قطع كن دوباره مي‎گيرم!

بلايي كه غربگرايان در زمان هاي بازگشت آرامش به كشور به سر مردم مي آورند

اگر تحركات جريان غربگرا را در سال‎هاي 78، 88، 96 و 98 بررسي كنيم حتما به اين نتيجه خواهيم رسيد كه اين جريان ضدايراني و وابسته به بيگانه، با اقدامات خود همواره براي كشور هزينه سازي كرده است.

به‎عنوان مثال از شهريور امسال اقتصاد كشور در مسير آرامش قرار گرفته بود و تمامي كارشناس از آرامش و خروج اقتصاد ايران از ركود بعد از شهريور 99، سخن مي‎گفتند. اما به يك باره با تصميم نابجاي دولت روحاني(با توجه به شرايط اقتصادي كشور)، نه تنها يك شوك رواني به بازار وارد آمد، بلكه باعث اعتراض‎هاي مردمي و در نتيجه سوءاستفاده فرصت طلبان و آشوب‎گران شد؛ آشوبگراني كه نه به مال و جان ملت رحم كردند و نه به مقدسات و زيرساخت‎هاي خدماتي كشور.

دقيقا مشابه همان سال 88 كه 15 كشور غربي از جمله آمريكا در نامه‎هاي جداگانه به رهبر انقلاب، از پذيرش جمهوري اسلامي به‎عنوان يك قدرت نام برده بودند و عملا سر تعظيم جلوي ايران خم كردند اما چندروز بعد افرادي چون خاتمي، هاشمي، ميرحسين و كروبي و... فتنه 88 را با آن همه هزينه براق كشور رقم زدند، تا همين آشوب‎ها باعث شود دشمن اميدار به براندازي حكومت مردم شود.

عرق شرم غلامحسين كرباسچي از مصاحبه وزير كشور و قهقهه هاي روحاني!

كرباسچي دبير كل حزب كارگزاران سازندگي و از حاميان اصلي حسن روحاني در توييتي نوشت: به‎عنوان يكي ازحاميان اين دولت غرق در عرق شرم از مصاحبه آقاي وزير كشور بودم كه سخنان همراه با قهقهه جناب روحاني پاك نااميدمان كرد. دريغ از كمي اميد و احساس و انصاف.

واقعا جاي بسي شگفتي است كار به جايي كشيده شده است كه چنين شخصي با اين سوابق اصلاحات كه يك روز با شاه مبارزه كرد و زندان رفت و از ترس توبه نامه نوشت و درخواست عفو ملوكانه كرد عرق شرم نريخت، خود را خلع لباس كرد عرق شرم نريخت، ريخت و پاش و فساد مالي كرد عرق شرم نريخت، زندان رفت عرق شرم نريخت، رشت الكتريك را به همسرش داد عرق شرم نريخت، ليست رانتي بست باز عرق شرم نريخت؛ چه اتفاقي افتاده كه آقاي كرباسچي عرق شرم ريخته است؟ به قول خودش اين دولت تدبير و اميد چقدر خراب كرده است كه كسي مثل كرباسچي هم عرق شرم مي‎ريزد!

عصبانيت زليخا از تدبير يوسف!

خانم كتايون رياحي بازيگر نقش زليخا در فيلم يوسف پيامبر با عصبانيت شديد از عملكرد روحاني خواستار برخورد مجلس با او شده است!

بايد به خانم رياحي گفت، اين روحاني كه توسط دوستانش به يوسف پيامبر تشبيه شد، آيا هماني نيست كه برايش لباس بنفش پوشيديد؟!

اين آش دهن‎سوز دست‎پخت شما سلبريتي هاست. اين مجلس هم دسته‎گلِ شماهاست. انتظار بيهوده نداشته باشيد. سعي كنيد به راي خودتان احترام بگزاريد. با روحاني تا ۱۴۰۰ شعار شماست. يادتان كه نرفته؟

معافيت سلبريتي ها در آستانه انتخابات مجلس!

هنرمندان اگر معافيت مالياتي نداشتند بايد ساليانه 5.000.000.000.000 تومان يارانه پرداخت مي‎كردند كه اين عدد معادل يارانه بنزين 12.5 ميليون ايراني است.

جالب اين‎كه اخيرا نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه با صدور دستور فوري، با كاهش معافيت مالياتي هنرمندان در لايحه بودجه 99 مخالفت كرد و اين يعني كماكان هنرمندان از معافيت صددرصدي برخوردار خواهند بود. ماليات سلبريتي‎ها بالغ بر 100 هزار ميليارد تومان است. در حالي كه نزديك به سي ميليارد تومان سود حاصل از گران شدن بنزين است.

رد پاي انقلاب هاي رنگي «سيا» در حوادث ايران مشهود است

استفان لندمن، نويسنده و تحليلگر آمريكايي در گفت و گو با خبرگزاري مهر تصريح كرد: هدف نهايي واشنگتن براندازي نظام ايران است.

وي گفت: آن‎چه روزهاي اخير شاهد بوديم طرح از پيش تعيين شده سيا براي رسيدن به اين هدف بود و نبايد آن را خيزش مردمي تلقي كرد.

اين تحليلگر آمريكايي ادامه داد: از ديرباز هدف آمريكا جايگزيني دولت مستقل ايران با دولتي دست‎نشانده و طرفدار غرب بوده است. اما در ۴۰ سال گذشته، مقامات ايراني با برخورداري از حمايت مردم، مانع از دست اندازي آمريكا به حق حاكميت اين كشور شده‎اند.

 اخبار ويژه

روزنامه آمريكايي:
ايراني ها با وجود مشكلات اقتصادي با آشوبگري مخالفند

روزنامه آمريكايي «آمريكن هرالد تريبيون» در يادداشتي به قلم «شارمين نرواني»، تحليل‎گر مسائل غرب آسيا تصريح كرده كه نتايج نظرسنجي‎هاي انجام شده از مردم ايران با برداشتي كه رسانه‎ها و تحليلگران غربي سعي دارند از وقوع اعتراض‎هاي اخير در اين كشور نشان دهند، تصويري متفاوت ارائه مي‎كند. بر اساس اين نظرسنجي‎ها، اگرچه شرايط اقتصادي در ايران مشكل است اما اكثريت ايرانيان مخالف ناآرامي در داخل اين كشور هستند.
نگارنده يادداشت با اشاره به تحولات پس از افزايش قيمت بنزين در ايران و ناآرامي‎هاي رخ داده پس از آن مي‎نويسد: يك روز بعد(از روز دوم)، تظاهرات آرام تا حد زيادي ناپديد شد و جاي آن را جمعيت‎هاي بسيار كوچك‎تري از آشوبگران گرفتند كه بانك، پمپ بنزين، اتوبوس و ديگر اموال عمومي و خصوصي را آتش مي‎زدند. در مدت‎زماني كوتاه، نيروهاي امنيتي وارد خيابان‎ها شدند تا با خشونت‎ها مقابله كرده و آشوبگران را دستگير كنند. در اين اثنا، تعداد تاييدنشده‎اي از افراد از هر دو طرف جان باختند.
نويسنده در ادامه براي فهم واكنش ايراني‎ها در روزهاي گذشته به دو نظرسنجي كه مشتركا توسط مركز مطالعات بين‎المللي و امنيت دانشگاه مريلند و ايران‎پل صورت گرفته اشاره كرده است.

مورالس:
اعتماد به آمريكا اشتباه است

رئيس جمهور مستعفي بوليوي با بيان اين‎كه نبايد هرگز به امپرياليسم اعتماد كرد، گفته: «ثابت كرديم بوليوي بدون سلطه آمريكا امكان‎پذير است». مورالس اقتصاد كشورش را رونق داد و اميد به زندگي را در اين كشور از 65 به 71 سال ارتقاء داده است.
«اوو مورالس»، رئيس جمهور سابق بوليوي در مصاحبه با خبرنگار شبكه «هيسپان تي‎وي» ايران، به سؤالات مختلفي پاسخ داده است. او كه از كارنامه حدوداً چهارده ساله رياست جمهوري‎اش دفاع مي‎كرد، در يكي از بخش‎هاي صحبتش گفته: «لوييس آلمارگو، دبيركل سازمان كشورهاي آمريكايي... چندين مرتبه از رشد اقتصادي و از مديريت من تعريف و تمجيد كرد و حتي گفت كه شما بهترين رئيس جمهور بوليوي هستيد».
رئيس جمهور مستعفي بوليوي در ادامه گفت: «ثابت كرديم كه يك بوليوي ديگر و بدون اين‎كه تحت سلطه آمريكا باشيم امكان‎پذير است». او همچنين گناه اصلي خود را حمايت از مظلومين و كارگران خوانده است.

دل تان براي مردم مي سوزد يا هواي اسكار و كن كرده است؟

گروهي از سينماگران جشنواره‎اي كه در انتخابات سال‎هاي 92 و 96 از حسن روحاني حمايت كرده بودند، با صدور بيانيه‎اي به آن چه برخورد خشن با آشوبگران خوانده‎اند اعتراض كردند!
امضا كنندگان اين بيانيه كه البته تعداد قليلي را شامل مي‎شود، سينماگراني دوزيست هستند كه هم وابسته به حمايت‎هاي دولتي‎اند و هم از طريق جوايز جشنواره‎هاي غربي ارتزاق مي‎كنند. آن‎ها باز هم با هدف جلب توجه محافل خارجي بيانيه‎اي سراسر ابهام و تحريف را صادر كرده‎اند و بدون اشاره به مسؤوليت خود در فريب افكار عمومي، طوري وانمود كرده‎اند كه گويي آن‎ها نبودند كه در دوره‎هاي اخير انتخابات، از مسؤولان كنوني حمايت كرده و موجب روي كار آمدنشان شدند! همين جماعت، سال 88 نيز از دروغ‎هاي بزرگ فتنه‎گران حمايت كردند و در ريخته شدن خون بي‎گناهان در آن فتنه نقش ايفا كردند. 10 سال بعد، آن‎ها باز هم فراموشكار شده‎اند و ژست حق‎طلبي گرفته‎اند، گويي يادشان رفته است كه چگونه از شهرت خود براي به قدرت رسيدن عاملان بي‎تدبيري استفاده كردند!
اي كاش يك بار هم كه شده، اين جماعت خودبرتربين و روشنفكرپندار، از برج عاج خود پايين مي‎آمدند تا حال اين روزهاي مردم را درك كنند. اي كاش كمي از غرور و تكبر خود مي‎كاستند و به جاي چنين بيانيه‎اي، يك بار از مردم به‎خاطر تبليغات جاهلانه خود عذرخواهي مي‎كردند. اما جوايز جشنواره‎هاي خارجي و هواي بردن خرس و خروس‎ها و اسكار و سواحل كن و كوچه‎هاي ونيز، مگر مي‎گذارد دست از اطوارهاي خود بردارند؟ به‎ويژه اين‎كه مدتي است، جشنواره‎هاي خارجي نيز آن‎ها را ناديده مي‎گيرند و امروز فرصت خوبي است تا با برخي دولت‎هاي غربي، همنوا شوند، بلكه بار ديگر رنگ فرش قرمز فستيوال‎ها را ببينند!