صفحه اخبار

پيام تسليت رهبر معظم انقلاب در پي درگذشت آيت الله ميرمحمدي

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در پيامي درگذشت عالم پرهيزكار آيت‎الله حاج سيدابوالفضل ميرمحمدي را تسليت گفتند.

متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم ا... الرحمن الرحيم

درگذشت عالم پرهيزكار آيت‎الله آقاي حاج سيدابوالفضل ميرمحمدي رحمهًْ‎الله‎عليه را به خاندان مكرم و فرزندان محترم و ديگر بازماندگان و به همه ارادتمندان و دوستان ايشان تسليت عرض مي‎كنم. اين عالم بزرگوار عمر بابركتي را با نزاهت و سلامت نفس گذرانيده و در دوران جمهوري اسلامي منشأ خدمات بوده‎اند، سال‎ها نمايندگي در مجلس خبرگان و عضويت در شوراي عالي قضايي و نيز اشتغال در دانشگاه در شمار مسؤوليت‎هاي ايشان بود. از خداوند متعال مغفرت و رحمت و حشر با اجداد طاهرين را براي ايشان مسألت مي‎نمايم.

سيدعلي خامنه‎اي

۳ آذر ۱۳۹۸

آيت‎الله جوادي آملي:
مهم ترين نياز مردم «اقتصاد» و «امنيت» است

به گزارش خبرگزاري رسا، حضرت آيت‎الله جوادي آملي در ديدار رئيس سازمان عقيدتي سياسي نيروي انتظامي و جمعي از فرماندهان ناجا ضمن قدرداني از تلاش‎هاي نيروي انتظامي در مهار اغتشاشات اخير كشور، اظهار داشت: قرآن كريم روي مساله امنيت بسيار تاكيد دارد تا جايي كه اولين و مهم‎ترين نياز مردم را «اقتصاد» و «امنيت» معرفي مي‎كند.

ايشان ادامه داد: به لطف الهي اين كشور داراي امنيت است اما در بخش اقتصاد، دچار مشكلاتي هستيم و علت اصلي آن اين است كه اختلاس‎هاي نجومي، كشور را فلج كرده؛ درست است كه خداوند روزي ما را به اندازه كافي و حتي بيش از نيازمان به ما عطا كرده، اما برخي در كشور، دهه غارت و چپاول به راه انداختند كه قهراً نتيجه آن، آسيب ديدن اقتصاد كشور است و كشوري كه اقتصادش آسيب ببيند در معرض خطراتي چون غارت و ناامني است.

حضرت آيت‎الله جوادي آملي خاطرنشان كرد: حضرت امير عليه السلام در نامه‎اي به مردم مصر بيان داشتند خواب سياسي، خواب امنيتي، خواب اطلاعاتي، در چشم شما بايد در حد مزمزه باشد، هرگز نگذاريد خواب غفلت از محدوده چشم شما فراتر برود و وارد محدوده هوشياريتان شود، چون دشمن شما هرگز نمي‎خوابد و همواره بيدار است و لذا مفهوم غفلت اين است كه ندانيم بيگانه در حال تدارك چه توطئه‎اي است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم ابراز داشت: دشمنان اين كشور و در رأس آن‎ها آمريكا و اسرائيل همواره در حال توطئه و نيرنگ عليه ما هستند، لذا ضمن تشكر و قدرداني از زحمات نيروي انتظامي و پاسداشت خون پاك شهداي حوادث اخير، از شما مي‎خواهيم كه دستگاه اطلاعاتي شما محققانه و عالمانه توسعه و پيشرفت بيش‎تري نمايد.

آيت‎الله علوي گرگاني:
بايد مواظب خيانت هاي بعضي افراد بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاري حوزه حضرت آيت‎الله علوي گرگاني در ديدار مسؤولين بنياد خاتم الاوصياء(ص) بر بصيرت افزايي در برابرفتنه و آمادگي رزمي و فكري همه آحاد مردم در برابر دشمن تأكيد كرد و گفت: اسلام دين حق است و بايد به گونه‎اي در برابر دشمن عمل كنيم كه جرأت طمع به كشور ما را نداشته باشد.

ايشان افزود: اگر اين روزها شاهد حوادثي در جامعه هستيم به دليل ضعف در عملكرد و پذيرش مسؤوليتي است كه به ما واگذار شده است.

آيت‎الله علوي گرگاني ادامه داد: ضعف و سستي در مسؤوليت‎ها باعث شده نظام، انقلاب و كشور گرفتار اين خسارت در اين روزها شود.

ايشان اظهار داشت: اين جريان اخير، نشان دهنده توطئه و برنامه‎ريزي قبلي بوده است و چون كفر باطل هستند، دائم در صدد اختلاف، آشوب و فتنه مي‎باشند.

استاد برجسته حوزه علميه قم افزود: اين مساله و مسائل ديگر در آينده مي‎طلبد، مسؤولين و مردم دشمن را خوب بشناسند، به وظائفي كه به آن‎ها سپرده شده، درست عمل كنند، تا از پي اين بي‎مسؤوليتي كشور دچار خسارت نشود.

ايشان خاطرنشان كرد: اگر مسؤولين در برابر دشمن بيدار و هوشيار مي‎بودند و به موقع و درست در برابر فتنه عمل مي‎كردند، نبايد شاهد اين همه خسارت در اين حوادث مي‎شديم.

حضرت آيت‎الله علوي گرگاني اظهار داشت: بايد مواظب خيانت‎هاي بعضي افراد بود. اين انقلاب تا اين‎جا ادامه پيدا كرده، اگر مواظب خيانت‎هاي افراد نباشيم، معلوم نيست اين انقلاب به مسيرخود ادامه دهد.

آيت‎الله رئيسي:
در رابطه با بنزين سخن ها داريم؛ دولت وظيفه اش را چندين سال انجام نداده است

رئيس قوه قضائيه در گردهمايي ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضاي بسيج دانشجويي گفت: كساني كه در روزهاي اخير از فضا و از دغدغه مردم سوءاستفاده كرده و در جامعه اغتشاش و ناامني كردند، دل زن و بچه‎هاي مردم را لرزاندند و به اموال عمومي حمله كرده و به اموال مردم خسارت وارد كردند بدانند مجازات سختي در انتظارشان هست.

وي افزود: امنيت كشور مهم‎ترين مساله ما هست و تحت هيچ شرايطي اجازه نمي‎دهيم نسبت به امنيت كشور كوچكترين اخلالي صورت بگيرد.

رئيس قوه قضائيه تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران امروز در منطقه به‎عنوان امن‎ترين كشور شناخته مي‎شود و جانفشاني شهدا و جانبازان براي حفظ امنيت اين كشور پيشروي ما است و غيرممكن است اجازه دهيم كوچك‎ترين اخلالي در امنيت مردم واقع شود و به هيچ عنوان اجازه نخواهيم داد.

آيت‎الله رئيسي ادامه داد: در مبارزه با فساد از اخم كسي، جوسازي و فضاسازي فرد و مسؤولي تأثير نمي‎پذيريم و هر كسي در هر جايگاهي بخواهد فضاسازي و جوسازي كند و جامعه را دو قطبي يا چند قطبي كند، در اين راستا به هيچ عنوان ملامت ملامت‎كنندگان و سرزنش افراد در دل ما، جان ما، سيره و مشي و سلوك ما اثر نخواهد كرد.

در اين همايش يكي از دانشجويان به موضوع طرح سهميه بندي بنزين اشاره كرد و رئيس قوه قضائيه در اين زمينه گفت: ما در رابطه با اين موضوع سخن‎ها داريم. چند سال بر اساس قانون دولت وظيفه داشت نسبت به مديريت سوخت اقدام كند و در اين چند سال اقدام نكرد، يعني وظيفه قانون و مصرح در قانون را چند سال به تأخير انداخت.

محمدحسين صفارهرندي:
خود دولتي ها هم حاضر نيستند از اين روش اجرا دفاع كنند!

محمد حسين صفارهرندي درباره تجربه اجراي طرح مديريت سوخت در دولت گذشته گفت: رئيس جمهور وقت بنا داشت چنين طرحي را به تنهايي و با تكيه صرف بر دولت انجام دهد اما رهبر معظم انقلاب فرمودند اين كار صرفا مختص دولت نيست و بايد كل نظام پاي كار بيايد، مجلس و قوه قضائيه را هم دخيل كنيد؛ از اين بالاتر صاحبنظران در حوزه دانشگاه هم توجيه شوند و حتي اپوزيسيون دولت هم در جريان ماجرا قرار بگيرند؛ يعني حتي مخالفان فكري دولت آن‎ها هم بايد توجيه شوند. اتفاقاً اين روش موثر واقع شد و زماني كه طرح به مرحله اجرا درآمد هيچ كس مخالفتي با آن نكرد حتي اپوزيسيون دولت.

وي در ادامه كساني كه اهل پيگيري‎هاي تحقيقي هستند را ارجاع داد به مصاحبه‎اي كه همان ايام محمد شريعتمداري وزير فعلي تعاون، كار و رفاه اجتماعي با يكي از روزنامه‎ها انجام داده بود، و تصريح كرد: آن زمان خبرنگار تلاش كرد از آقاي شريعتمداري يك جمله بگيرد كه اين كاري كه شده - طرح هدفمندي - كار غلطي است؟ ايشان مي‎گويد نه كار خوب بود. خبرنگار كه تيرش به سنگ مي‎خورد مجدد مي‎پرسد اگر اين اختياراتي كه اين دولت دارد زمان شما هم بود همين كار را مي‎كرديد؟ آقاي شريعتمداري منصفانه مي‎گويد معلوم نبود اين كار را مي‎كرديم و در نهايت مي‎گويد خوب كاري مي‎كنند، خوب اجرا مي‎كنند، ممكن است كه من هم اشكالي داشته باشم، ولي دارد خوب اجرا مي‎شود.

صفارهرندي گفت: اثر هماهنگي كامل تمام عيار منطبق بر رهنمودهاي حضرت آقا اين است كه اپوزيسيون دولت هم تائيد مي‎كند و حتي حاضر است در قبل حرف خودش مقاومت كند در حالي كه در وضعيت فعلي حتي خود دولتمردان هم حاضر نيستند دفاع كنند و وقتي گفته مي‎شود بياييد توضيح دهيد مي‎گويند در جريان نيستيم.

اجتماع بزرگ مردمي در حمايت از رهبري و امنيت كشور
خروش غيرت و بصيرت

اجتماع بزرگ مردمي در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار كشور و در محكوميت سوءاستفاده عده‎اي آشوب‎طلب از اعتراض‎ها به تصميم دولت مبني بر سهميه‎بندي بنزين، چـهارم آذر با حضور عموم مردم تهران از مسيرهاي چهارگانه به سمت ميدان انقلاب اسلامي برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، راهپيمايان شعارهايي همچون «مرگ بر فتنه‎گر»، «اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده» و «لبيك يا خامنه‎اي» سر داده و پرچم‎هاي سه رنگ كشورمان را در دست داشتند.

تهراني‎ها با فريادهاي «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل» انزجار خود را از مواضع خصمانه آمريكا اعلام و اغتشاشات اخير كشور را محكوم كردند.

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در اين اجتماع در گفت و گو با فارس گفت: راهپيمايي امروز براي جداسازي صداي مردم از اشرار است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: مردم از دولتمردان مي‎خواهند با تدبير عمل كنند و به سياست‎هاي كلي كه از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده و همه خواسته‎هاي مردم در آن‎ها منعكس است، عمل كنند تا مشكلات حل شود.

وي با اشاره به تصميم اخير دولت مبني بر افزايش قيمت بنزين، گفت: دولت در تصميم اخيرش مبني بر گران شدن بنزين بايد با تدبير عمل مي‎كرد و الان كه ملت ايران با غيرت و وفاداري به نظام صف خود را از اغتشاشگران جدا كرده‎اند الان نوبت دولت است كه بايد پاسخگوي مردم باشد يعني به اين وفاداري مردم پاسخ مناسبي دهد.

همسر شهيد مرتضي ابراهيمي شهيد مدافع امنيت و اقتدار كشور كه در جريان ناآرامي‎هاي پس از اجراي طرح مديريت مصرف سوخت به‎دست اشرار به شهادت رسيد، در اجتماع با شكوه مردم تهران خطاب به برخي مسؤولان گفت: جنابان مسؤول! از امروز هرگاه براي خوشامد نااهلان، خواستيد به سپاه بتازيد، خون مرتضي و بغض محمدصدرا را به‎ياد داشته باشيد.

فرمانده كل سپاه پاسداران:
دشمن از خط قرمزهاي ما عبور كند نابود مي شود

سرلشكر سلامي در اجتماع بزرگ مردم تهران براي محكوميت آشوب‎هاي اخير كه در ميدان انقلاب برگزار شد، گفت:

ما به شكل سريالي در همه صحنه‎ها با هدايت رهبر معظم انقلاب آن مرد الهي كه امتداد اهل بيت(ع) است حضور پيدا كرديم، رهبر معظم انقلاب سد آهني مقابل سلطه‎طلبان ساخت و آن زنجير مقاومت را حفظ كرد و كشورهاي عراق و سوريه را به هم گره زد و امت اسلام را حفظ كرد.

وي ادامه داد: هنر او شكستن قدرت‎هاي بزرگ، تحقير آمريكا، پيروز كردن مسلمانان، استحكام بخشي به قاعده قدرت ملت ايران است، او هم با دشمنان مي‎جنگد و هم ايران بزرگ را پيش مي‎برد و به عالم درس ايستادگي و مقاومت مي‎دهد.

فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اين‎كه مردم ما انقلاب خودشان را با گراني و بنزين عوض نمي‎كنند، عنوان كرد: ما صاحب رهبري بزرگ هستيم و مادامي كه همين گونه در سختي‎ها در كنار او باشيم هيچ قدرتي ياراي تكان دادن ما را نخواهد داشت.

سرلشكر سلامي با بيان اين‎كه همه عشق و آرزوي من اين است كه به پاي آرزوي شما ذبح و قطعه قطعه شوم تا ارادتم به شما ملت بزرگ مشخص شود، گفت: ما سختي‎ها را پشت سر مي‎گذاريم، ما مسؤولان نظام بايد كمر همت ببنديم و براي پيشرفت و آزادي شما بدويم تا بميريم.

فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ادامه داد: به آمريكا، انگليس، اسرائيل و آل سعود مي‎گويم شما در ميدان ما را تجريه كرديد، سيلي‎هاي محكمي هم خورديد و نتوانستيد جواب دهيد منتظر باشيد، اگر از خط قرمزهاي ما عبور كنيد نابودتان مي‎كنيم.

بولتن‎نويس دفتر رياست جمهوري در دولت خاتمي:
روحاني به دوره اي برگشته كه مي گفت بايد آشوبگران را دار زد

حسين باستاني بولتن‎نويس دفتر رياست جمهوري در دولت خاتمي كه سال‎هاست به بي‎بي‎سي پيوسته، در تحليلي مي‎نويسد: گويا حسن روحاني به تنظيمات اوليه خود بازگشته است. او در واكنش به اعتراضات خياباني اخير گفت كه مردم فريب «تلاش سرويس‎هاي بيگانه و تروريستي» را نمي‎خورند. به گفته او اگر چه «آشوبگران» كم‎تعداد بودند اما «سازمان‎يافته، برنامه‎ريزي شده و مسلح بودند كه كاملاً بر اساس برنامه طراحي شده از سوي ارتجاع منطقه، صهيونيست‎ها و آمريكايي‎ها اقدام كردند.»

او در 26 آبان، حتي «ايجادكنندگان راه‎بندان» را در كنار استفاده‎كنندگان از «سلاح سرد و قمه» مستوجب برخورد قوه قضاييه دانسته و هشدار داده بود كه در صورت ايجاد راهبندان «خوشبختانه آن‎قدر سيستم مانيتور و دوربين داريم كه خودرو، پلاك آن و راننده مشخص مي‎شود».

حسن روحاني 20 سال پيش، سخنران مراسم 23 تير در واكنش به اعتراضات تيرماه 1378 بود و با توصيف معترضان به‎عنوان «اوباش» وعده برخورد «قاطع» حكومت با آن‎ها را داد، برخوردي كه بعدها صورت گرفت. آقاي روحاني از قضا درست 19 سال پيش از آن، در 23 تيرماه 1359 هم در نطقي خواستار «دار زدن» نظاميان متهم به دست داشتن در كودتاي نوژه در مراسم نماز جمعه شده بود.

با وجود اين، او در زمان انتخابات رياست جمهوري، به حمايت سرسختانه از حقوق شهروندي پرداخت و با اشاره به دست داشتن ابراهيم رئيسي در اعدام‎هاي دهه 1360، از كساني انتقاد كرد كه «در طول 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند». اظهاراتي از اين قبيل، در ميان بسياري از رأي‎دهندگان اين تصور را ايجاد كرد كه تجديدنظري در ديدگاه‎هاي دهه‎هاي 60 و 70 آقاي روحاني ايجاد شده است.

با توجه به موضع‎گيري‎هاي اخير اما به نظر مي‎رسد كه حتي اگر رئيس جمهور، در مقاطعي در مورد تغيير دادن مسير گذشته خود مردد شده باشد، اين ترديد به تدريج منتفي شده است.

جانبداري تحليلگر فراري عضو حزب منحله مشاركت از اوباش آشوبگر در حالي است كه اين گروه، ظرف چند روز آشوب‎افكني، اقدام به قتل و غارت و جنايت و ايراد خسارت به اموال خصوصي و عمومي كردند و حتي از جنايت عليه شهروندان و رانندگان ماشين آتش‎نشاني و كسبه و... هم دريغ نكردند.

سرلشكر رشيد فرمانده قرارگاه مركزي خاتم‎الانبياء(ص):
آمريكا براي حفظ جان سربازان خود مسؤولانه رفتار كند

سردار سرلشكر پاسدار غلامعلي رشيد فرمانده قرارگاه مركزي حضرت خاتم الانبياء(ص) با بيان اين‎كه دولت آمريكا بايد با اجتناب از رفتار اشتباه در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز نسبت به حفظ جان سربازان خود مسؤولانه عمل كند، اظهارداشت: براي جلوگيري از جنگ گفتار و ارسال پيام تنها كفايت نمي‎كند و به اقدام مناسب و رفتار مناسب نياز است.

وي در حاشيه رزمايش مشترك پدافند هوايي مدافعان آسمان ولايت ۹۸ و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به لطف خداوند بزرگ نيروهاي مسلح ما متشكل از ارتش جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با استفاده از همه ابزارهاي قدرتي كه در اختيار دارند و با اشراف اطلاعاتي و رصد اقدامات دشمن، نه‎تنها تهديدها را به‎طور دائم مورد ارزيابي قرار مي‎دهند، بلكه در مقابل هرگونه تهديدي از آمادگي بسيار بالايي هم در بعد دفاعي و هم در بعد تهاجمي برخوردار هستند.

فرمانده قرارگاه مركزي حضرت خاتم الانبياء(ص) افزود: قدرت نيروهاي مسلح شامل نيروهاي زميني و دريايي ارتش و سپاه، پدافند هوايي ارتش و هوافضاي و موشكي سپاه در چارچوب منافع و اهداف ملت ايران روز به روز در حال آماده شدن است و با قدرت كامل در مقابل هرگونه اقدامات تحريك كننده و مداخله آميز در دفاع از اين سرزمين به‎صورت سازماندهي شده و روبه افزايش هستند.

فتاح:
جاي عذرخواهي مسؤولان اين روزها خالي است

سيد پرويز فتاح، رئيس بنياد مستضعفان، در اجتماع باشكوه مردم تهران در حمايت از امنيت و اقتدار كشور در گفت‎وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس گفت: مردم با حضور خود يكبار ديگر نشان دادند كه دست از حمايت و پشتيباني از انقلاب نخواهند كشيد.

وي افزود: مردم ما امروز يكبار ديگر ثابت كردند كه از ما مسؤولان جلوتر هستند.

فتاح با اشاره از حمايت بيگانگان از نا آرامي‎هاي روزهاي اخير گفت: مردم امروز صف خود را از اشرار جدا كردند و نقشه دشمنان را خنثي كردند.

رئيس بنياد مستضعفان با بيان اين‎كه مردم جراحت ديده‎اند و جاي عذرخواهي مسؤولان خالي است، گفت: دولت بايد مردم را محرم خود مي‎دانست و قبل از اجراي طرح مديريت مصرف سوخت، آن را با مردم در ميان مي‎گذاشت.

وزير خارجه عراق:
موضع آمريكا مشروعيت دادن به جنايات اسرائيل است

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيك، محمد علي حكيم وزير خارجه عراق اعلام كرد كه تصميمات آمريكا به نفع اسرائيل عليه ملت فلسطين است و آمريكا همواره اسرائيل را به شهرك سازي و ارتكاب جنايات عليه ملت فلسطين تشويق مي‎كند.

وي كه در جريان نشست فوق‎العاده وزيران خارجه اتحاديه عرب در قاهره سخن مي‎گفت، افزود: موضع آمريكا مشروعيت دادن به جنايات اسرائيل و مانعي در مسير صلح در منطقه است. موضع عراق در قبال فلسطين با قطعنامه‎هاي بين‎المللي همخواني دارد.

شايان ذكر است كه مايك پمپئو، وزير خارجه آمريكا اعلام كرده است كه اين كشور ديگر شهرك‎هاي اسرائيل را مغاير با قوانين بين‎المللي نمي‎داند.

اين در حالي است كه پيش از اين آمريكا شهرك‎سازي در اراضي فلسطين را مغاير با قوانين بين‎المللي مي‎دانست.

عضو كميسيون قضايي مجلس خبرداد:
خسارت 200 هزار ميلياردي كشور با لجبازي در حذف كارت سوخت

به گزارش جهان نيوز، ابوالفضل ابوترابي در گفت‎وگو با صاحب نيوز با اشاره به حوادث چند روز اخير در كشور بيان كرد: درخصوص اين موضوع بايد به علت حوادث بپردازيم؛ علت اين موضوع حذف كارت سوخت بود.

وي ادامه داد: در ماده 39 قانون برنامه ششم آمده كه دولت مكلف است هر ساله 20 درصد قيمت سوخت را افزايش دهد، امّا در يك شب اين كار را انجام داد كه شوك به بازار وارد شد.

عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي افزود: دو سال پيش در قانون آمد كارت سوخت حذف نشود، امّا به دليل لجبازي شخص آقاي روحاني و زنگنه كارت سوخت حذف شد و كشور را به اين‎جا رساندند.

ابوترابي تصريح كرد: در واقع مسبب اين مشكلات آقايان روحاني و زنگنه هستند كه با لجبازي تمام و سياسي كاري، كارت سوخت را حذف و 200 هزار ميليارد تومان به كشور ضرر زدند.

وي گفت: به عبارتي هم در ماده 39 برنامه ششم و هم در طرح دو فوريت كه تبديل به قانون شد، حذف نشدن كارت سوخت آمده بود و خلاف هر دو قانون عمل شد.اين نماينده مجلس در واكنش به اين اقدامات دولت خاطر نشان كرد: ما در قوه قضائيه و نزد آيت‎الله رئيسي از دست اين دو نفر به‎عنوان مسبب موضوعات اخير به‎صورت شفاف شكايت كرديم.

گفتني است طرح سهميه بندي بنزين و توزيع سوخ با كارت الكترونيكي و عرضه سوخت با نرخ‎هاي متفاوت در دولت احمدي‎نژاد به‎صورت موفقيت‎آميزي انجام شد اما در دولت روحاني اين طرح موفق به حاشيه رفت.حالا دولت روحاني چهار سال پس از فرصت سوزي و افزايش سرسام آور مصرف بنزين و قاچاق قابل تأمل بنزين از مرزهاي كشور، به طرحي كه آن را فسادآور مي‎دانست بازگشته است، البته آن هم به بدترين شكل ممكن كه خسارت‎هاي جاني و مالي زيادي را به بار آورد.

 اخبار ويژه

تحليلگر پاكستاني:
تلاش آمريكا و متحدانش براي انزواي ايران راه به جايي نخواهد برد

مولانا «غيور حسين غالب» تحليلگر سياسي پاكستاني در خصوص دلايل كاهش تعهدات برجامي از سوي جمهوري اسلامي ايران گفت: اگر نگاهي به مباني نظام جمهوري اسلامي ايران بيندازيم خواهيم ديد كه تمام قوانين اين كشور مطابق با قرآن و اسلام است.
وي افزود: بر اساس تعاليم اسلامي نبايد هيچ زماني يك مسلمان در برابر ظالم سر تعظيم فرود آورد، خداوند بزرگ به مسلمانان اين اجازه را نداده است كه در برابر كفار خود را ذليل كنند. بر مبناي همين سياست، رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز اشاره كرده‎اند كه سياست نظام، سياست مقاومت در برابر ظالم است.
اين كارشناس پاكستاني با اشاره به اين‎كه اگر كسي راه مقاومت را پيش بگيرد، ثمره آن را نيز به دست خواهد آورد، اضافه كرد: جمهوري اسلامي ايران بر همين مبنا به‎صورت برنامه‎ريزي شده و گام به گام از تعهدات صورت گرفته در برجام عقب نشيني كرده كه اين اقدامات به معناي ايستادگي در برابر زورگويان و ستمگران است.
وي در گفت‎وگو با «مهر» تأكيد كرد: آمريكا و متحدانش تلاش مي‎كنند تا ايران را منزوي كنند اما اين تلاش‎ها به دليل ايستادگي و مقاومت ايران راه به جايي نخواهد برد.

دولت قبلي، در سهميه بندي بنزين موفق تر عمل كرد

علي سر زعيم، استاد اقتصاد دانشگاه در گفت و گو با روزنامه ايران گفت: «به نظر مي‎رسد مواجهه دولت آقاي احمدي‎نژاد با موضوع گران كردن بنزين مواجهه بهتري بود. آن‎ها ابتدا كمك‎هاي معيشتي را ميان مردم توزيع كردند و پس از آن قيمت بنزين را افزايش دادند. در حالي كه رويكرد دولت كنوني اين بود كه ابتدا مردم با افزايش قيمت مواجه شدند سپس در رابطه با نوع توزيع درآمد حاصل از آن با مردم سخن گفته شد.»
مصاحبه شونده همچنين در پاسخ به اين مطلب كه اگر زمان بيش‎تري به اين موضوع اختصاص داده مي‎شد مي‎توانست منجر به اعتماد‎سازي بيشتري ميان آحاد جامعه شود، مي‎گويد: «بله قطعاً همين‎طور است و مي‎توان گفت، دولت دهم [طرح قبلي سهميه‎بندي بنزين مربوط به دولت نهم است] در حوزه ارتباط و اقناع مردم در زمان اجراي هدفمند كردن سوخت موفق‎تر عمل كرد و توانست ديدگاه‎هاي خود را در زمان مناسب‎تري به مردم ارائه كند. بايد گفت دولت فعلي در اين حوزه كامياب نبود و عملكرد آن داراي نقصان‎هايي است.»

خبرگزاري آمريكايي يونايتدپرس:
ايراني ها حمايت خود از نظام و مخالفت با آمريكا را نشان دادند

به گزارش خبرگزاري فارس، برخي خبرگزاري‎هاي غربي با پوشش تجمع بعد از ظهر دوشنبه شهروندان ايراني در تهران، به تداوم حمايت مردمي از نظام ايران و مخالفت با اغتشاشگران و هنجارشكنان اشاره كردند.
خبرگزاري آمريكايي «يونايتدپرس اينترنشنال» در گزارشي در اين زمينه نوشت، هزاران شهروند ايراني در تهران، پايتخت ايران حمايت خود از حكومت ايران را بعد از چند روز ناآرامي ناشي از گراني قيمت بنزين نشان دادند. شركت‎كنندگان در اين تجمع شعارهايي را در حمايت از مقامات حكومتي و عليه «آمريكا» و «اسرائيل» سر دادند.
به نوشته يونايتدپرس، شهروندان ايراني با تجمع در «ميدان انقلاب» همچنين حمايت خود از «سيد علي خامنه‎اي» رهبر انقلاب اسلامي ايران را نشان دادند.
اين خبرگزاري در گزارش خود به سخنان مقامات ايران در روزهاي گذشته در زمينه دخالت عوامل بيگانه در بروز ناآرامي‎هاي اخير، غارت اموال عمومي و آسيب زدن به ساختمان‎ها و جايگاه‎هاي سوخت‎رساني از سوي اغتشاشگران و توييت‎هاي «مايك پامپئو» وزير خارجه آمريكا در حمايت از آشوبگران اشاره كرد.

انتقاد شديد سرلشكر جعفري از دولت
چرا با بي تدبيري آب به آسياب دشمن مي ريزند؟!

سرلشكر جعفري فرمانده قرارگاه فرهنگي اجتماعي بقية‎الله(عج) در حاشيه ديدار با جوانان و در پاسخ به سؤالي درباره گراني بنزين گفت:
وقتي دولت‎مردان مردم را به حساب نمي‎آورند و بعد از رها كردن كنترل قيمت‎ها مردم را با افزايش قيمت بنزين غافلگير مي‎كنند در واقع اين دولت است كه با روش غلط و بي‎تدبيري خود مردم را به اعتراض وامي‎دارند يا به آشوبگران فرصت سواستفاده مي‎دهد.
وي افزود: چرا مسؤولين اجرايي دولت با بي‎تدبيري و بي‎توجهي به شرايط مردم، آب به آسياب دشمن مي‎ريزند.
سرلشكر جعفري خطاب به دولت‎مردان، تاكيد كرد: اگر انتظار صبر و نجابت از مردم داريد بايد فهم در خور شأن همين مردم را هم براي‎شان قائل باشيد.