صفحه حوزه و دانشگاه

اتحاديه انجمن اسلامي دانشجويان مستقل:
آقاي روحاني! صداي آمريكا از حنجره كساني بيرون مي آيد كه سرمايه هاي مملكت را به اخم و لبخند كدخدا گره زدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري دانشجو، اتحاديه انجمن‎هاي اسلامي دانشجويان مستقل طي نامه‎اي در واكنش به فريادهاي رئيس جمهور در يزد تصريح كرد: آقاي روحاني! برسر مردم فرياد نكشيد. جنس شعار‎هاي امروز مردم يزد از همان وعده‎هايي است كه قرار بود ۱۰۰ روزه حل كنيد.

متن اين نامه به شرح زير است:

بسمه تعالي

آقاي روحاني! فرياد‎ها و عصبانيت امروز حضرتعالي خود طبل ناكارآمدي و از خالي بودن كارنامه است، امروز بعد از ۶ سال ديگر مردم با سخنراني و رجز خواني‎هاي شما شادي نمي‎كنند، امروز ملت از دولت ناكارآمد شما كارنامه مي‎خواهد، مردم به‎جاي شنيدن فرياد‎هاي شما وضعيت اقتصادي و سفره هايشان را مي‎بينند، ديگر مجالي براي شعار و وعده نيست، امروز بايد پاسخگو باشيد.

آقاي روحاني! برسر مردم فرياد نكشيد، در طول چهل سال انقلاب اسلامي صداي آمريكا هرگز از حنجره مردم بيرون نيامد، صداي آمريكا از حنجره كساني بيرون مي‎آيد كه در اين ۴ دهه پيوسته دم از تعامل و سازش با دولت‎هاي مستكبر آمريكا زدند، پاسخشان را هم از همان دولت‎ها گرفتند.

صداي آمريكا از حنجره كساني بيرون مي‎آيد كه ۶ سال تمام سرمايه‎هاي مملكت را به اخم و لبخند‎هاي كدخدا گره زده بودند و امروز كه مردم شعار «روحاني روحاني، اقتصاد اقتصاد» سر مي‎دهند، جز دو قطبي كردن جامعه حرفي براي گفتن ندارد، جنس شعار‎هاي امروز مردم از همان وعده‎هايي است كه قرار بود ۱۰۰ روزه حل كنيد.

آقاي روحاني! انتخابات رياست جمهوري دو سال است تمام شده، ولي شما همچنان انتخاباتي صحبت مي‎كنيد، علت اين همه هجمه به قوه قضائيه در برخورد با فساد و رانت خواري چيست؟ اين دو قطبي سازي در فضاي حكومت چه آورده‎اي براي مردم و نظام اسلامي دارد؟ آقاي روحاني! از چه برآشفته ايد؟ از شعار‎هاي بحق مردمي و يا از روند مثبتي كه قوه قضائيه در برخورد با دانه درشت‎ها و از جمله مسؤولين و خانواده هايشان در پيش گرفته است؟

چرا در ايام سه ماه مانده به انتخابات يادتان افتاده است كه فساد‎ها را برملا كنيد؟ چرا در ۶ سال گذشته فساد‎هاي مد نظر را بيان نكرده ايد؟ شما كه مجال عرض اندام به منتقدانتان هم نمي‎دهيد چگونه است كه اين همه مدت سكوت كرده ايد؟

آقاي رئيس جمهور! همچنان كه وزير نفت را مسؤول مي‎كنيد كه ارقام ميليوني را براي مردم توضيح دهد، از آقاي هميشه وزير نفت كه خود بزرگ‎ترين متهم فساد چندين ميلياردي كرسنت است، در مورد اين ارقام هم توضيح بخواهيد؛ مگر نامه تان در اين مورد در زماني كه در جايگاه دبير شوراي عالي امنيت ملي بوديد را فراموش كرده ايد؟

از آقاي زنگنه در مورد زيان چند صد ميليون دلاري حذف كارت سوخت به مردم و بيت‎المال هم توضيح بخواهيد!

همچنان كه رئيس بانك مركزي را مسؤول مي‎كنيد تا مساله ۲ ميليارد دلار را براي مردم توضيح دهد، از زيان چند ميليار دلاري بحران ارزي سال ۹۷ هم توضيح بخواهيد، در مورد چند ميليارد دلار ارز ۴۲۰۰ توماني كه به جيب دلالان رفت و صرف كالا‎هاي غيراساسي شد، رانت ارزي كه در اوج بحران‎هاي مالي به‎جاي مردم و معيشت آن‎ها صرف تفريح رفاه طلبان شد هم توضيح بخواهيد.

گويا تا امروز صداي مردم را نشنيده بوديد، اين صداي واقعي مردم است، [مردم يزد در جلسه سخنراني آقاي روحاني شعارهايي را سر دادند از جمله: تورم گراني/جواب بده روحاني و يا: شعار نده كار كن! تنظيم بازار كن!] همان صدايي كه به اميد حل كردن بحران‎هاي اقتصادي به شما در دو مرحله اعتماد كردند، همان‎هايي كه دل به شعار «هم چرخ سانتريفيوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد» خوش كرده بودند، امروز آن‎ها نتيجه اعتمادشان را مي‎خواهند، مردم را به آمريكايي بودن متهم نكنيد، جامعه را به دو قطبي شدن سوق ندهيد، از عملكرد دولتتان با سعه صدر دفاع كنيد البته اگر حرفي براي گفتن داشته باشيد!

اتحاديه انجمن‎هاي اسلامي دانشجويان مستقل، مردم را ركن ركين جامعه اسلامي و خط قرمز خود مي‎داند و پرخاشگري و اتهام به آن‎ها را بر نمي‎تابد و شما را به‎جاي فعاليت‎هاي انتخاباتي در ايام پيش رو به ارائه گزارش از عملكردتان با توجه به وعده‎هاي انتخاباتي ۹۲ و ۹۶ دعوت مي‎كند.

نقشه برخي جريان ها براي استفاده ابزاري از مرجعيت در جهت مقاصد سياسي

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حجت الاسلام عبدالرحيم عليزاده در نخستين نشست سراسري مديران حوزه‎هاي علميه خواهران با مسؤولان بسيج طلاب و روحانيون كشور كه در سالن جلسات مركز مديريت حوزه‎هاي علميه خواهران برگزار شد با تبريك هفته وحدت گفت: جايگاه جريان شناسي حوزه‎هاي علميه بسيار مهم است كه اگر نباشد ممكن است در مسيرهاي غير مستقيم حركت كنيم.

مسؤول راهبردي سازمان بسيج طلاب، اساتيد و روحانيون ادامه داد: امروزه جريان‎هاي درون حوزوي و برون حوزوي فراواني تلاش مي‎كنند حوزه‎هاي علميه، روحانيت و حتي مرجعيت را به‎عنوان عقبه مشروع بخش خود در كارهاي سياسي قرار دهند كه اگر آن‎ها را نشناسيم ممكن است دستخوش حوادث شويم و در كارمان اخلال ايجاد شود.

وي با بيان اين‎كه در آمريكا مجموعه‎اي روي هجمه به حوزه‎هاي علميه كار مي‎كند، گفت: اين مجموعه به مدت سه سال بررسي كرده است كه چگونه مي‎توان حوزه علميه را به‎ويژه در بخش آموزشي غربي كرد؛ گرچه با توجه به شيوه تدريس و آموزش همچنين پشتوانه علمي حوزه علميه چنين كاري عجيب به نظر مي‎رسد اما تصميم گرفته شده است براي چنين كاري در مرحله نخست حوزه علميه را دانشگاهي كنند و سپس غربي.

حجت الاسلام عليزاده ادامه داد: در داخل حوزه علميه نيز مكاتب فكري ديده مي‎شود كه به دنبال ايجاد انحراف در مكتب تشيع هستند به گونه‎اي كه در حال پياده سازي آموزه‎هاي وهابيت در شيعه هستند كه از سوي رهبر معظم انقلاب شيعه انگليسي ناميده شدند و چنان‎كه حضرت آيت‎الله مكارم شيرازي بيان كردند جريان تكفيري جريان خطرناكي است.

وي خاطرنشان كرد: در زمينه مسائل فرهنگي دو بخش نهادهاي دولتي و حاكميتي همچنين خودجوش مردمي فعاليت مي‎كنند كه كاركرد نهادهاي فرهنگي دولتي مورد رضايت رهبر معظم انقلاب نيست و اين عدم رضايت اختصاص به امروز ندارد اما در زمينه فعاليت‎هاي فرهنگي مردمي بيش از 240 هزار گروه فرهنگي شناسايي شده‎اند و رهبر معظم انقلاب به پشتوانه اين گروه‎ها فرمان آتش به اختيار فرهنگي را صادر كردند.

مسؤول راهبردي سازمان بسيج طلاب، اساتيد و روحانيون ادامه داد: نقش آفريني مردم فقط در راهپيمايي يا راي دادن نيست بلكه مردم در تمامي ابعاد مشاركت مي‎كنند؛ متأسفانه در دستگاه‎هاي فرهنگي رخنه فرهنگي وجود دارد و از سوي ديگر هر دستگاهي مسؤوليت خود را بر عهده دستگاه ديگري مي‎گذارد و در مرحله آخر نيز به روحانيت مراجعه مي‎كنند و مي‎گويند به غير از منبر چه كاري انجام مي‎دهيد در حالي كه كل بودجه‎هاي حوزه علميه كشور به اندازه دانشگاه تهران نيست.

 حوزه و دانشگاه

حضرت آيت‎الله نوري همداني:
دشمنان اسلام با ايجاد اختلاف بين مسلمانان اهداف شوم خود را پيش مي برند

حضرت آيت‎الله حسين نوري همداني در ديدار جمعي از پاسداران و روحانيان عقيدتي سياسي سپاه با اشاره به آياتي از قرآن كريم گفت: قرآن مي‎فرمايد بايد گروهي در جامعه اسلامي باشند كه مردم را از منكر باز دارند و به خير و صلاح دعوت كنند.
ايشان افزود: امر به معروف و نهي از منكر وظيفه مسلمانان است و بايد معروف و منكر را بشناسيم و بشناسانيم، اهميت امر به معروف به اندازه‎اي است كه اميرمؤمنان مي‎فرمايد همه اعمال خوب در برابر امر به معروف مانند رطوبت آب دهان در برابر درياي پهناور است.
استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم اظهار داشت: اگر بنا باشد همه طلبه‎ها در قم جمع شوند پس چه كساني بايد وظايفي مانند امر به معروف را در جامعه انجام دهند؟ روحانيت بايد به همه ابعاد وظايف خود در جامعه توجه داشته باشد و آن‎ها را عملي كند.
ايشان ادامه داد: امام صادق(ع) مي‎فرمايد با زبان مردم را به خير و صلاح دعوت نكنيد بلكه با رفتار و عمل خود مبلغ دين باشيد و روحانيت هميشه بايد پيشگام همه حركت‎ها باشد.
حضرت آيت‎الله نوري همداني با تأكيد بر هوشياري در برابر توطئه‎ها و دسيسه‎هاي دشمن ابراز داشت: دشمن هميشه در مقابل ما قرار دارد و بايد در سنگر خود ثابت قدم باشيم، علما در نبرد با دشمن نقش ويژه‎اي دارند و بايد مرزبان اعتقادات جامعه در برابر هجوم شياطين باشند.
ايشان ادامه داد: امروز مي‎بينيم كه دشمن چقدر تلاش مي‎كند تا اجازه ندهد جبهه مقاومت پيشرفت كند اما خوشبختانه ناموفق است، دشمن سعي در تضعيف اسلام و جبهه مقاومت دارد اما ما بايد تلاش كنيم اين مسير هيچ گاه تضعيف نشود.
اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: دشمنان با ايجاد گروه‎هاي تكفيري و خرج پول‎هاي كلان سعي دارند كه مسلمانان را به يكديگر مشغول كنند تا بتوانند در سايه اين اختلافات اهداف شوم خود را پيش ببرند، مسلما دست آمريكا، صهيونيست و دشمنان اسلام در جريانات اخير عراق و لبنان و ساير كشورهاي مقاومت در كار است.
به گزارش خبرگزاري رسا، ايشان با تأكيد بر تلاش مضاعف مسؤولان براي حل مشكلات مردم اضافه كرد: مردم بايد در رفاه نسبي باشند و نيازهاي آنان تأمين شود، مسؤولان وظيفه دارند تمام همت خود را به كار بگيرند تا شاهد كاهش مشكلات باشيم؛ امروز بايد ارزش‎هاي اسلامي در برابر زر، زور و تزوير برجسته شود.