صفحه ادب و هنر

تلاش گسترده هاليوود عليه مهدويت
ابرقهرماني كه هنگام ظهور همه مردم دنيا زبانش را مي فهمند / بخش دوم

 علي پاسبان

در ادامه يادداشت قبلي درباره تلاش‎هاي هاليوود عليه مهدويت و تخريب چهره امام زمان(عج) به معرفي و تحليل مولفه‎هاي مهم سينمايي فيلم‎هايي خواهيم پرداخت كه در آن به تخريب چهره مهدويت مي‎پردازند.

ويژگي‎هاي ظهور امام زمان؛ الگوي ساخت فيلم

قبل از ادامه بايد گفت كه طبق روايات متواتر از ائمه اطهار سلام ا... عليهم؛ امام عصر(عج) و روز ظهور ايشان چند ويژگي خاص دارد كه به آن اشاره شود.

1- امام زمان(عج) در هنگام ظهور به ديوار كعبه تكيه مي‎زنند و مردم جهان را مخاطب قرار مي‎دهند و طي جملاتي با مردم جهان سخن خواهند گفت 2- سخنان ايشان را همه مردم دنيا به زبان مادري خودشان خواهند شنيد. 3- ايشان اعلام كنند كه من هستم آن انتقام گيرنده «ألا يا أهل العالم أنا الصمصام المنتقم»(كتاب إلزام الناصب في إثبات الحجة الغائب(عج)) 4- ايشان قصد تشكيل حكومت عدل جهاني دارند. 5- با ستمگران با سلاح‎ها‎ي متناسب وارد جنگ مي‎شوند 6- ايشان نفر دوازدهم هستند 7- ايشان قدرتمند و البته مجهز به وسايل قدرت هستند 8- هم اكنون پيروان و ياران ايشان در تلاش براي بازگشت و ظهور ايشان هستند(زمينه سازي براي ظهور) 9- در هنگام ظهور تعدادي از ملائكه الهي به كمك ايشان خواهند آمد و...!

با توجه به اين‎كه طي سال‎هاي متمادي مردم سراسر جهان،(فيلم‎هاي ساخت ها‎ليوود در همه كشورهاي جهان به روي پرده مي‎رود) در هزاران فيلم سينمايي و سريال و انيميشن ساخت آمريكا ها‎ليوود «مكررا» يك فرد يا بيگانه ابر قدرت خبيث و به شدت جنگ طلب و شرور را ديده‎اند كه در آينده نزديك ظهور و قيام مي‎كند، قصد انتقام دارد، قصد حكومت بر زمين دارد، طي يك سخنراني با مردم جهان سخن مي‎گويد به شكلي كه همه مردم جهان به زبان مادري خود، صحبت‎هايش را مي‎شنوند، درگير يك جنگ بزرگ مي‎شود، قسمتي از آسمان باز مي‎شود و رهبر انتقام گيرنده شرور به همراه يارانش از آسمان وارد زمين مي‎شوند و به سراسر كشورهاي جهان حمله مي‎كنند و دست به كشتار وسيع مي‎زنند و هم اكنون عده‎اي از حاميان و يارانش سعي در برگرداندن او و به حاكميت رساندنش برجهان هستند. او بسيار قدرتمند است و مجهز به سلاح‎هاي پيشرفته و ايضا مسلط به قدرت‎هاي ماورائي است. او نفر دوازدهم است و برادرانش را كشته‎اند و نهايتا در حكومت ايشان دادگاه‎ها‎يي برگزار مي‎شوند كه نياز به شاهد ندارد« امام صادق(ع) فرمايد: هنگا‎مي كه قائم آل محمد قيام كند به حكم قضاوت داوود پيامبر قضاوت كند و به شاهد و برهان نياز ندارد».

در واقع «هاليوود»، كاملا هوشمندانه و با اطلاع و اشراف كامل نسبت به احاديث اهل بيت(ع) در خصوص چگونگي ظهور حضرت بقيه الله(عج) و ساير ابعاد مهدويت و با اطلاع كامل نسبت به زمينه‎ها‎ي لازم براي ظهور ايشان، با هدف جلوگيري و تعويق در زمان ظهور ايشان دست به ساخت اين فيلم‎ها‎ي پرخرج مي‎زند و متاسفانه بايد گفت با توجه به اين‎كه فيلم‎هاي ها‎ليوود در سراسر سينماهاي جهان اكران مي‎شوند و همچنين حجم فوق‎العاده گسترده تخريب و سياه نمايي كه ها‎ليوود در اين چند دهه و به خصوص در دهه اخير عليه امام زمان(عج) و عليه شيوه ظهور ايشان انجام داده، هم اكنون اذهان مردم جهان نسبت به امام زمان(عج) و ظهور ايشان به شدت مسموم شده است.

يك اتاق فكر بزرگ در آمريكا و ها‎ليوود براي تخريب و سياه نمايي عليه ظهور امام زمان(عج) فعاليت مي‎كند

آمريكايي‎ها بر خلاف نهادهاي سينمايي به خواب رفته ما همچنان به وسيله ها‎ليوود براي تخريب وجهه امام زمان(عج) به تخريب ايشان و سياه نمايي و مسموم كردن اذهان مردم 5 قاره جهان عليه امام زمان(عج) در سطح جهان ادامه مي‎دهند و نكته آن جاست كه هر ساله حجم كار خود را گسترش و آثار بيش‎تر و قوي‎تر و هوشمندانه‎تري براي تخريب و حمله به امام عصر(عج) مي‎سازند و ضمنا از ژانرهاي مختلف نيز براي نيل به اين هدف استفاده مي‎كنند. حجم بالاي توليدات فرهنگي هنري آمريكا اعم از كتب، گزارش‎هاي خبري متعدد، سريال‎ها و انيميشن‎ها و فيلم‎ها‎ي سينمايي‎ها‎ليوود براي تخريب ظهور و حمله به امام عصر(عج)؛ اولا بيانگر وجود يك تشكيلات و اتاق فكر بزرگ در آمريكا و ها‎ليوود براي تخريب و سياه نمايي عليه ظهور امام زمان(عج) است كه متاسفانه چنين اتاق فكري در بدنه فرهنگي هنري كشور مشاهده نمي‎شود و ثانيا بيانگر اشراف بسيار گسترده دولتمردان آمريكايي و به‎ويژه مسؤولين طراز اول فرهنگي و هنري آمريكا و دست اندركاران ها‎ليوود بر حضرت مهدي(عج) و احاديث و روايات مهدوي و نيز اشراف بسيار دقيق آنان بر ابعاد گوناگون مهدويت و زمينه‎ها‎ي لازم براي ظهور امام زمان(عج) باشد كه بايد گفت اين سطح از اشراف آنان نسبت به امام زمان(عج) و احاديث و روايات در اين خصوص، بسيار قابل تامل است.

در چنين شرايطي و با توجه به آن چه كه گفته شد آيا نبايد نهادهاي فرهنگي هنري ما كه همگي از بيت‎المال انقلاب اسلامي ارتزاق مي‎كنند؛ در برابر اين حجم از حملات و تخريب‎هاي تندي كه ها‎ليوود؛ ده‎ها سال است كه در سطح جهان بر عليه امام زمان(عج) انجام مي‎دهد، اندكي محزون شوند و غيرت به خرج داده و اقدامات متقابلي انجام دهند؟

متاسفانه مسؤولان فرهنگي دولت‎ها و نهادهاي فرهنگي و هنري در كشور بر خلاف فرمايش‎ها و توصيه‎ها‎ي مكرر امام خامنه‎اي مد ظله مبني بر لزوم آشنا نمودن مردم اقصي نقاط جهان به‎ويژه مستضعفين جهان با امام عصر(عج) و ظهور ايشان تا كنون(طي چند دهه گذشته) اقدا‎مي در اين زمينه انجام نداده‎اند.

در انتها بايد به اين نكته مهم اشاره كرد كه تمام هزينه ساخت اين فيلم‎هاي ضد امام زمان(عج) كه توسط ها‎ليوود توليد شده و مي‎شود، از محل اعتبارات دولتي تامين مي‎شود و نه با كمك‎ها‎ي مردمي! در ادامه به تعدادي از فيلم‎ها‎ي سينمايي پرخرج ساخت ها‎ليوود كه به شكل بي‎رحمانه‎اي به سياه نمايي و تخريب وجه امام زمان(عج) و نيز به سياه نمايي عليه روز ظهور و شيوه ظهور ايشان پرداخته شده، اشاره و سپس جزئيات 2 فيلم سينمايي بيان مي‎شود.

مردان مجهول: آخرالزمان/ تبديل شوندگان/ مرد آهني/ روز استقلال/نابودگر/بيگانه/بعد از زمين/سقوط سياره ميمون‎ها/ كاپيتان آمريكا/مردان سياه‎پوش/ لگوي بتمن/ بازي عطش/مردي كه فرد را مي‎ديد/جنگ دنياها/ لبه فردا/دوني داركو/اليسيوم/موميايي/پسر جهنمي/ظهور/انتقام‎جويان.

Transformers2 Revenge of the Fallen

فيلم سينمايي «تبديل شوندگان 2 انتقام شكست خوردگان» يكي از قدرتمندترين فيلم‎ها‎ي ساخت آمريكا و ها‎ليوود عليه امام عصر(عج) و شيوه ظهور ايشان است كه به شكل بي‎رحمانه‎اي به تخريب و سياه نمايي عليه حضرت مهدي(عج) و روز ظهور ايشان پرداخته است. اين فيلم محصول سال 2009 و به كارگرداني مايكل بي(Micheal Bay) است. جلوه‎ها‎ي ويژه‎اي كه در اين فيلم به كار رفته در تاريخ فيلم‎سازي آمريكا سابقه نداشته به‎طوري كه به گفته شركتIndustrial Light & Magic، بازآفريني مراحل مختلف ساخت فيلم Transformers 2 روي يك كامپيوتر خانگي 16 هزار سال به طول مي‎انجامد!

داستان اين فيلم سينمايي درباره بازگشت و قيام رهبر يك سري از ربات‎هاي باستاني شيطاني در زمين است كه حوادث اين فيلم بيش‎تر در آمريكا و در اهرام ثلاثه مصر مي‎گذرد. در اين فيلم ما شاهد آن هستيم كه يك رهبر افسانه‎اي فوق‎العاده بي‎رحم و خونريز به همراه يك سري از ربات‎هاي خبيث كه در گذشته‎ها‎ي دور شكست خورده اند؛ قصد «خونخواهي و انتقام» از زمينيان را دارند و مشغول آماده كردن خود براي اين كار هستند. در اين فيلم ما شاهد آن هستيم كه يارانش مكررا اعلان مي‎كنند كه «زمان ورود رهبر ما فرا رسيده»، «او دوباره قيام خواهد كرد!»، «او انتقام خواهد گرفت».

در اين فيلم سينمايي پرخرج ما شاهد تلاش عده‎اي از ربات‎هاي شرور براي بازگرداندن رهبر بزرگ خود كه يك ربات باستاني اهريمني فوق‎العاده خبيث باشد، هستيم. در اين فيلم گفته مي‎شود كه اين رهبر شيطاني ربات‎ها؛ 1- قصد خونخواهي و انتقام دارد 2- قصد حمله و تصرف همه كشورهاي جهان را دارد 3- نفر دوازده‎است 4- داراي قدرت‎هاي ماورائي است 5- اهل مكاشفه است و كارهاي ترسناكي انجام مي‎دهد 6- برادرانش را كشته‎اند و در نهايت ما در اين فيلم شاهد هستيم كه اين رهبر مخوف شيطاني به زمين باز مي‎گردد و قيام خود را آغاز مي‎كند و در هنگام قيام، پس از ورودش به زمين و انهدام ناوهاي هواپيمابر آمريكايي و نيز حمله به ديگر شهرهاي جهان بيان مي‎كند كه: «من انتقام‎گيرم» و يك پيام جهاني به مردم جهان مي‎دهد به نحوي كه مردم سراسر كره زمين به‎طور همزمان صدا و تصوير او را بينند و بشنوند(اولين معجزه امام زمان(عج) كه در روايات اشاره شده به همين شكل است) و خود را معرفي و مردم جهان را تهديد مي‎كند كه اگر مطابق ميل او عمل نكنند، دست به كشتار و قتل عام آن‎ها مي‎زند.

Man of Steel

مرد پولادين(Man of Steel) يك فيلم ابرقهرماني به كارگرداني زك اسنايدر و نويسندگي ديويد اس. گوير مي‎باشد كه در سال 2013 به‎صورت جهاني اكران شد. داستان اين فيلم در خصوص زندگي و سرگذشت سوپرمن از بدو تولد تا دوران حاضر است و نيز اتفاقاتي كه در اين بين او با آنها مواجه مي‎شود.

در اين فيلم ما شاهد آن هستيم كه سوپرمن، يك دشمن بسيار بي‎رحم و جنگ طلب به نام ژنرال زاد دارد. ژنرال زاد يك رهبر نظا‎مي استراتژيست است و داراي قدرت، سرعت، چابكي، استقامت، حواس، آسيب‎ناپذيري و پايداري بسيار گسترده و استقامت ابرانساني است! و قادر به پرواز كردن! تنفس منجمد كننده! ايجاد پرتوي گرمايي از چشمان! و ديد ماوراء طبيعي است و طول عمر بسيار زياد! و غيب شدن! و... باشد!

ژنرال زاد كه ساليان درازي در پي سوپرمن است، پس از يافتن سوپرمن در زمين، ابتدا او را از نيت خود كه تشكيل يك امپراتوري جديد بر روي زمين و كشتن انسان هاست، مطلع كند و از سوپرمن(كه در اين فيلم به‎عنوان منجي مسيحيت معرفي و البته روي اين مساله تاكيد شود) خواهد كه با او همكاري دهد كه سوپرمن با وي مخالفت كند و سپس با يكديگر درگير شوند و ژنرال زاد با سفينه‎ها‎ي فضايي خود به زمين حمله كند و مشغول انهدام سياره زمين و شهرها شود و سوپرمن نيز با او درگير شود و.... نكته حائز اهميت در اين فيلم در لحظه ورود ژنرال زاد به زمين است. وي كه رهبر نظا‎مي ارتش شورشيان و مجهز به سفينه‎ها‎ي فضايي پيشرفته نظا‎مي است، در بدو ورود خود به زمين يك پيام جهاني به مردم زمين مي‎دهد كه مردمان سراسر كره زمين صدا و تصوير او را مشاهده مي‎كنند به‎صورتي كه ساكنان نقاط مختلف جهان به‎صورت همزمان سخنان وي را به زبان مادري خويش مي‎شنوند! و در اين پيام خود را معرفي كرده و مردم جهان را تهديد مي‎كند كه اگر با او همراهي نكنند دست به كشتار آن‎ها خواهد زد!

با نهايت تاسف بايد گفت بر اثر غفلت و عدم توجيه مديران فرهنگي صداوسيما و وزارت ارشاد، اين فيلم ضد امام عصر(عج) هم مجوز پخش ويديويي را پيدا كرده و هم بارها از شبكه‎ها‎ي مختلف صداوسيما پخش شده است.

متاسفانه بايد گفت به‎دليل عدم توجيه و البته غفلت مديران صداوسيما، اين فيلم ضد حضرت مهدي(عج)، بارها و بارها از شبكه‎ها‎ي مختلف تلويزيوني استان‎ها و همچنين شبكه‎ها‎ي ملي پخش شده است.

يكي از اقدامات صباح النور در اين فيلم خلع سلاح جهاني و از كار انداختن سلاح‎ها‎ي اتمي است! او با استفاده از قدرت ماورائي مهار ناپذير خود در يك اقدام غافلگير كننده، سوئيچ شليك همه سلاح‎ها‎ي اتمي در سراسر جهان را فعال كرده و آن‎ها را به تهديدي عليه دارندگانشان(ابرقدرت‎ها) تبديل مي‎كند. نكته جالب اين‎كه در اين بين، اسرائيل جزو شاخص‎ترين كشورهايي است كه توسط صباح النورخلع سلاح مي‎شود.

يكي از مهم‎ترين قسمت‎هاي اين فيلم زماني است كه صباح النور، مردم جهان را مخاطب قرار مي‎دهد و جملاتي را بر زبان آورد كه قابل تامل و البته تكان دهنده است كه آغاز آن به اين صورت است:

«ساكنان اين جهان!.... گوش فرا دهيد!.... اين يك پيغام است!.... يك پيغام براي تما‎م مردان و زنان جهان!.... شما راهتان را گم كرده ايد!... «لكن من بازگشته‌ام!» و در ادامه آن‎ها را تهديد مي‎كند... «ساختمان‎ها و معابد شما را ويران خواهم كرد» و... نكته بسيار مهم آن است كه مردم كشورهاي مختلف جهان، پيام و سخنان صباح النور را بدون استفاده از تجهيزاتي همچون راديو و تلويزيون مي‎شنوند و نكته مهمتر آن است كه مردمان كشورهاي مختلف جهان، سخنان صباح نور را به زبان مادري خويش مي‎شنوند. (دقيقا مطابق احاديث وارد شده در مورد اولين معجزه امام زمان(عج))