صفحه ادب و هنر

تلاش گسترده هاليوود عليه مهدويت - بخش نخست

به گزارش باشگاه خبرنگاران پويا، مخالفت حكومت‎هاي جور و مستكبر در طول تاريخ با انبياء و فرستادگان الهي و برنامه‎ريزي و انجام اقدامات فراوان اقتصادي، سياسي، نظا‎مي و فرهنگي براي مخالفت و از بين بردن انبياء و ائمه اطهار(ع) و شكست جريان و نهضت آنان و به‎ويژه تلاش براي كشتن امام زمان(عج) و ايضاً تلاش براي به‎وجود نيامدن زمينه‎هاي لازم براي ظهور كه با هدف جلوگيري از قيام ايشان انجام گرفت، سابقه تاريخي دارد. در دوران كنوني نيز يك سلسله اقدامات گسترده فرهنگي اجتماعي، نظامي، اقتصادي و سياسي و... توسط جريان استكبار به‎سرپرستي آمريكا و با هدف ممانعت از ايجاد بسترهاي لازم براي ظهور امام عصر(عج) در حال انجام است كه در اين نوشتار به تشريح بخشي از اين تلاش‎ها و اقدامات آنان(در حوزه فرهنگي و هنري) كه با مديريت آمريكا و توسط ها‎ليوود در حال انجام است، اشاره خواهد شد.

قبل از پرداختن به چگونگي تلاش آمريكا(هاليوود) براي ممانعت و تعويق در زمان ظهور امام عصر(عج) و بيان گوشه‎اي از جزييات اقدامات آنان در اين خصوص، نياز به توضيح و تبيين چند مساله مي‎باشد كه اشاره خواهد شد.

مقدمه

نخست آن‎كه سنت الهي و نيز شيوه و نحوه عمل انبياء و اهل‎بيت(ع) بيانگر آن است كه هيچ گاه انبياء و ائمه اطهار(ع) از "معجزه" براي نابودي دشمنان خويش و يا غلبه و پيروزي بر آن‎ها استفاده نكرده‎اند، در واقع معجزه فقط براي اثبات صدق حقانيت و دعوت آن‎ها مي‎باشد و لاغير، چرا كه اگر بنا باشد كه فرستادگان الهي به‎تنهايي و با استفاده صرف از معجزات بر دشمنان خويش غلبه كنند و آن‎ها را از ميان بردارند، دو مشكل پيش مي‎آيد؛ نخست آن‎كه در اين صورت "جهاد" بي‎معنا مي‎شود و خداوند متعال، با توجه به اين‎كه تمام دشمنان و مخالفان و موانع را به‎وسيله فرستاده خويش و با معجزه حل كرده است؛ در اين صورت در روز قيامت به چه عملي از اعمال بندگان پاداش مي‎دهد؟ و ثانياً در اين صورت دوست از دشمن و مؤمن از منافق تمييز داده و مشخص نمي‎شود و به همين دليل انبياء و ائمه بزرگوار عليهم السلام با اين‎كه هم دشمنان و قاتلين خويش را به‎خوبي مي‎شناختند و هم كساني كه عليه آن‎ها در جامعه، جنگ رواني ايجاد مي‎كردند؛ با اين حال نه براي حفظ جان خود و نه براي از بين بردن دشمنان خود در عرصه‎هاي مختلف، هيچ گاه از معجزه در اين‎گونه موارد استفاده نكردند. همين قاعده در مورد حضرت مهدي(عج) نيز صادق است، به‎عبارت ديگر امام زمان(عج) نيز همين شيوه را در پيش مي‎گيرد. البته ناگفته نماند ايشان از معجزه استفاده خواهند كرد اما استفاده از معجزه در جريان ظهور ايشان و نيز در زمان پس از ظهور ايشان تنها يك قسمت كوچك از كار مي‎باشد و سنت الهي بر اين است كه روند امور و كارها بايد كاملاً به‎صورت طبيعي پيش رود.

زمينه‎سازي شرط ظهور است

نكته دوم اين‎كه باتوجه به اين‎كه تصور بسياري از مردم از غيبت امام زمان(عج) اين است كه آن را به‎خواست خدا و همچنين زمان ظهور ايشان را نيز كاملاً در اراده و خواست خدا مي‎دانند بهتر است بگوييم عامل اصلي غيبت آن حضرت، مردم و ايضاً وجود دشمنان خبيث و قدرتمند برشمرده شده است؛ «عدمه منّا»! در واقع خداوند متعال به هيچ وجه و حتي براي كسري از ثانيه موافق در غيبت بودن آن امام كه مظهر رحمت الهي باشد، نبوده و نيست و غيبت ايشان به‎دليل آماده نبودن بسترها و زمينه‎هاي گوناگون است، به‎علاوه اين‎كه خداوند متعال بيش‎تر از همه خواهان ظهور ولي خويش مي‎باشد لكن تنها و تنها هنگا‎مي كه شرايط و زمينه‎هاي لازم براي ظهور امام زمان(عج) توسط شيعيان در جهان به‎وجود بيايد، دستور به ظهور ايشان مي‎دهد. نكته سوم آن‎كه همان‎طور كه قبلاً اشاره شد، ظهور آن حضرت كاملاً تابع ايجاد زمينه‎ها و بستر‎هاي مختلف مي‎باشد و نظر به اين‎كه دشمنان و مخالفان جريان حق نيز كاملاً از اين موضوع باخبرند، بنابراين با تمام توان و استفاده از ظرفيت‎هاي مختلفي كه دارند تلاش مي‎كنند كه زمينه‎هاي لازم براي ظهور در جهان ايجاد نشود.

مأموريت مهم امام حسن عسكري(ع)

بايد گفت عصر امام حسن عسكري(ع)، عصر اختناق خيلي شديد است زيرا هر 3 حكومت طاغوتي بني‎عباس در عصر امام عسكري(ع) به‎شدت نسبت به ايشان احساس خطر كردند چرا كه تولد مهدى موعود به‎عنوان دوازدهمين امام با اوصافي چون: نهمين فرزند امام حسين(ع) و چهارمين فرزند امام رضا(ع) بسيار مشهور شده بود و مسلمانان و حتى حاكمان ظالم بني‎عباس، بارها از زبان راويان و محدثان شنيده بودند و به‎خوبي مى‎دانستند كه مهدي موعود واژگون‎كننده حكومت شاهان؛ در صلب امام عسكري(ع) مي‎باشد و روزى ايشان به دنيا خواهد آمد و حكومت جهاني بر پا خواهد كرد و ضمن فرمانروايى بر شرق و غرب بنياد ظلم را در جهان بر خواهد انداخت؛ فلذا آنچه در توان داشتند به‎كار گرفتند تا اين وعده بزرگ الهى تحقق نيابد و در همين راستا بر فشارها و سخت‎گيرى‎ها‎ى خود نسبت به امام عسكرى(ع) مى‎افزودند و پيوسته و به‎شدت مراقب ايشان بودند، تا بتوانند از ولادت امام زمان(عج) جلوگيري كنند و يا در صورت ولادت، ايشان را از بين ببرند(و البته تلاش‎هايي هم براي قتل امام عسكري انجام دادند) كه در همين راستا امام حسن عسكري(ع) اكثر حيات شريفشان(از سن ده‎سالگي تا لحظه شهادت) تحت شديدترين مراقبت‎ها در شهر سامرا و در يك كمپ نظا‎مي بازداشت و تحت نظر بودند تا حدي كه به ايشان لقب عسكري(عسكر به‎معناي لشگر و منطقه نظامي‎است) داده شده است.

حكومت بني‎عباس علاوه بر بازداشت امام حسن عسكري(ع)، جاسوسان و قابله‎ها‎يي را تحت عناوين مختلف به خانه آن حضرت فرستاد تا از ولادت امام زمان(عج) مطلع شوند و اگر ايشان را در خانه امام عسكري(ع) ديدند، نابودش كنند. سرانجام به‎خلاف برنامه‎ريزي‎ها و پيش‎گيري‎هاي دقيق و پي‎درپي حكومت بني‎عباس، در يك شرايط رعب و وحشت و اختناق، امام زمان به دنيا آمد. ضمناً حكومت بني‎عباس پس از ولادت امام زمان(عج) نيز درصدد يافتن و كشتن ايشان بود و حتي زماني كه امام حسن عسكري(ع) به‎علت مسموميت ناشي از زهر در آستانه شهادت قرار گرفت، خليفه از اين امر آگاه شد و بلافاصله به‎دستور وي گروهي از سران دولت و گروهي از پزشكان به منزل امام عسكري رفتند تا ضمن مداواي ايشان، اوضاع و شرايط را زير نظر بگيرند و رفت‎وآمدها را به‎كنترل در بياورند و اگر صحنه مشكوكي در رابطه با جانشيني و امامت پس از امام عسكري ديدند، آن را گزارش كنند.

پس از شهادت امام عسكري(ع) نيز، مأموران خليفه عباسي حركت گسترده‎اي را براي كشتن حضرت ولي‎عصر(عج) كه تنها 5 سال داشتند، آغاز كردند و به منزل امام عسكري(ع) هجوم آورده همه جا را تفتيش و تما‎م خدمه و كارگران بيت امام عسكري و نيز خانواده ايشان را زنداني كردند و علاوه بر اين، نيروهاي حكومت در هر جا كه احتمال وجود امام زمان(ع) را دادند، حضور يافتند. اين تلاش‎ها و اقدامات حكومت عليه امام زمان ادامه يافت تا اين‎كه سرانجام براي حفظ ايشان از خطرها و فراهم نبودن زمينه‎هاي حضور و ظهور ايشان در جامعه، با قدرت و حكمت پروردگار، آن حضرت از نظرها غائب شدند و دوران غضب الهي "غيبت" آغاز شد. با توجه به آن چه بيان شد، روشن مي‎شود كه انجام يك سلسله اقدامات گوناگون ضد امام زمان(عج) توسط حكومت‎هاي طاغوتي، موضوع جديدي نيست و سابقه تاريخي دارد.

مأموريت اصلي انقلاب و نظام اسلامي آماده‎سازي جهان براي ظهور است

در عصر حاضر و پس از پيروزي انقلاب اسلا‎مي در سال 1357 و بعد از ايجاد زمينه‎هاي لازم براي ظهور آن حضرت در سطح جهان به‎عنوان هدف و مأموريت اصلي جمهوري اسلامي از سوي امام خميني(ره) با تعابيري چون «اين نهضت مقدس براي انقلاب بزرگ مهدي موعود است(صحيفه نور، جلد سي و چهار)» «ما بايد جهان را براي آمدن امام زمان(عج) آماده كنيم(صحيفه نور، جلد بيست)» و...؛ موضوع امام زمان(عج) و ظهور ايشان مورد توجه همگان و بخصوص رؤساي حكومت‎ها در جهان قرار گرفت و به‎ويژه كشورهاي جريان استكبار به‎سرپرستي آمريكا و اسرائيل، به‎شدت حيثيث و هويت غيرالهي و ضدبشري خود را در تعارض با اين هدف بزرگ ديدند، چرا كه كشورهاي جريان استكبار به‎رهبري آمريكا و اسرائيل به‎خوبي مي‎دانند با ظهور موعود عدالت‎گستر جايي براي رؤساي فاسد ظالم طاغوتي نخواهد بود و نيك مي‎دانند كه اگر امام زمان(عج) به‎همراه حضرت عيسي(ع) ظهور كنند، رؤساي فاسد و ظالم كشورها را بركنار مي‎كنند و آن‎ها بايد با صندلي قدرت و ثروت‎هاي ميلياردي خداحافظي كنند و به سزاي اعمال ضدبشري خود برسند؛ و اين يعني كابوس آمريكا و اسرائيل!

در واقع امام زماني كه انقلاب اسلامي ايران طي عمر 40ساله خود با تمام توان در حال ايجاد بسترهاي لازم براي ظهور اوست، خواب را از چشم دولت‎هاي مستكبر جهان و به‎ويژه آمريكا ربوده و به همين دليل و از همان ابتدا(1357) مبارزه و سقوط نظام زمينه‎ساز ظهور امام زمان(عج) يعني ايران به محور اصلي فعاليت دولت‎هاي مختلف ايالات متحده آمريكا، بريتانيا و اسرائيل تبديل شده و در اين راستا دولت‎هاي مختلف كه در آمريكا بر سر كار آمدند، با استفاده از همه ظرفيت‎هاي خود در جهان تلاش همه‎جانبه و گسترده‎اي براي از بين بردن نظام انقلاب اسلامي انجام داده و مي‎دهند و در واقع بايد گفت از بين بردن زمينه‎هاي ظهور امام زمان(عج) در سطح جهان به محور اصلي فعاليت‎هاي آمريكا تبديل شده است و به‎بيان بهتر در اين 40 سال، آمريكا رسالتي جز اين نداشته و ندارد.

تخريب وجهه امام زمان؛ مأموريت آمريكا در عرصه فرهنگي

در اين راستا بايد گفت ايالات متحده آمريكا پس از انقلاب اسلا‎مي و به‎ويژه از سال 2006 به بعد سرمايه گذاري بسيار كلان و هنگفتي براي تخريب وجهه امام عصر(عج) و نيز تخريب و سياه‎نمايي عليه "شيوه ظهور ايشان" در سطح جهان انجام داده و مي‎دهد كه اين اقدامات آنها با هدف جلوگيري از ظهور آن حضرت و به‎تعويق انداختن زمان ظهور ايشان صورت مي‎گيرد كه در اين راستا اقدام به انجام فعاليت‎هاي فرهنگي و هنري و رسانه‎اي فوق‎العاده گسترده كرده‎اند كه در رأس آن‎ها ساخت صدها فيلم بلند سينمايي بزرگ كه توليد آن‎ها همچنان و با شتاب بيشتر ادامه دارد؛ با هزينه‎هاي توليد بسيار گزاف(از قبيل Transformers2 Revenge of the Fallen كه به فروش قريب يك ميليارد دلار دست يافت و به‎شدت به تخريب و سياه‎نمايي عليه امام زمان(عج) پرداخت و در همه سينماهاي جهان اكران شد) توليد شد كه مكرراً خبر از ظهور يك بيگانه و يا ظهور و قيام يك رهبر نظامي ابرتروريست [نعوذ بالله] بسيار پيشرفته و قدرتمند مي‎دهد كه در آينده بسيار بسيار نزديك و يا در زمان حال ظهور كند و به همه كشورهاي جهان حمله و آن‎ها را تصرف مي‎كند. او قصد انتقام دارد و جنگ‎هاي زيادي راه مي‎اندازد(و صحنه تخريب شهرها و انهدام نمادهاي مشهور جهان از قبيل مجسمه آزادي، كاخ سفيد، برج ايفل و... به‎كرّات نمايش داده شده است). اين بيگانه دست به كشتار انسان‎ها مي‎زند و هم‎اكنون عده‎اي از يارانش سعي در برگرداندن او و به حاكميت رساندن او بر جهان دارند.

آنان معتقدند كه قسمتي از آسمان باز مي‎شود و آن بيگانه و ابرقدرت انتقام‎گيرنده شرور[نعوذ بالله] به‎همراه يارانش از آسمان وارد زمين مي‎شوند و به سراسر كشورهاي جهان حمله مي‎كنند. او به‎هنگام قيام و آغاز حركت خود، يك پيام جهاني مي‎دهد و با مردم جهان سخن مي‎گويد به‎نحوي كه همه مردم جهان به‎زبان مادري خود و بدون نياز به وسايل؛ صحبت‎هاي او را مي‎شنوند! او بسيار قدرتمند و مجهز به سلاح‎هاي پيشرفته و ايضاً مسلط به قدرت‎هاي ماورائي است. همچنين او نفر دوازدهم است و برادرانش را كشته‎اند و دادگاه‎ها‎يي برگزار مي‎كند كه نياز به شاهد ندارد و...،

هاليوود اين مؤلفه‎ها و ويژگي‎ها را به‎تصوير كشيده است و نكته قابل توجه اين است كه ساخت اين فيلم‎ها همچنان در حال توليد است.