صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب در ديدار پرشور معلمان:
سند 2030 يعني براي انگليس و آمريكا سرباز درست كنيم!

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگيان سراسر كشور گفتند: جان كلام در سند ۲۰۳۰ كه فصل مهمي از آن به آموزش‎وپرورش اختصاص دارد، اين است كه نظام آموزشي بايد جوري تنظيم شود كه فلسفه، سبك زندگي و مفهوم حيات بر اساس مباني غربي به كودكان و نوجوانان آموزش داده شود.

ايشان در تبيين اين واقعيت افزودند: غربي‎ها انتظار دارند معلمانِ متدين ما كه علاقه‎مند به آينده كشور هستند، در كلاس درس خود براي آن‎ها سرباز تربيت كنند، تا دانش‎آموز ما سرباز و رعيت همان وحشي‎هاي كراوات‎زده ظاهرسازي شود كه به راحتي آدم مي‎كشند و به آدمكش‎ها كمك مي‎كنند.

رهبر عظيم‎الشان انقلاب اسلامي در تبيين وضع مطلوب آموزش و پرورش تأكيد كردند: آموزش و پرورش بايد انسان‎هايي «دانا، توانا، خردمند، پرهيزكار، پاكدامن، كارآمد، شجاع، هوشيار و اهل اقدام» تربيت كند كه اگر چنين شود، همان آرزويي كه بارها بيان كرده‎ام محقق مي‎شود و ايران عزيز به جايگاهي مي‎رسد كه تا پنج دهه بعد، هر كسي در هر جاي جهان بخواهد از مرزهاي جديد علم آگاه شود بايد زبان فارسي ياد بگيرد.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي با انتقاد شديد از كساني كه با قلم يا بيان يا اَشكال ديگر درصدد تضعيف روحيه انقلابي در ميان مردم و جوانان هستند، افزودند: روحيه انقلابي به منزله جان و روح اين ملت است و خداوند از كساني كه در اين مساله تشكيك و آن را تضعيف كنند، نخواهد گذشت.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در بخش ديگري از سخنان خود، «معاونت پرورشي» را از بخش‎هاي بسيار مهم آموزش و پرورش برشمردند و با ابراز خرسندي از اقداماتي كه در اين زمينه انجام شده است، افزودند: البته در ساختار، نيروي انساني پرانگيزه و منابع مالي نقص‎هايي وجود دارد كه وزير محترم بايد دنبال كند تا معاونت پرورشي به معناي حقيقي آن محقق شود.

رهبر عظيم‎الشان انقلاب اسلامي در آخرين بخش سخنانشان به آرايش جنگي دشمن و تهاجم آنان در زمينه‎هاي اقتصادي، سياسي، نفوذ اطلاعاتي و ضربه زدن بوسيله فضاي مجازي اشاره كردند و افزودند: آمريكا و صهيونيزم در همه ابعاد در حال برنامه‎ريزي و اقدام هستند البته اين مختص دولت فعلي آمريكا نيست، قبلي‎ها هم همين كارها را با دستكش مخملين انجام مي‎دادند اما كمكي كه رئيس جمهور فعلي آمريكا به ما كرده اين است كه اين دستكش را درآورده و همه آن چدن پنهان در زير دستكش آمريكايي‎ها را مي‎بينند.

ايشان تأكيد كردند: در مقابل آرايش جنگي دشمن عليه ملت ايران، ملت هم بايد آرايش جنگي بگيرد و همه مسؤولان، آحاد ملت و افراد توانا و نخبه در هر زمينه‎اي مشغول كارند با احساس مسؤوليت و آمادگي وارد ميدان شوند.

ايشان افزودند: دشمن علي‎الظاهر در زمينه نظامي آرايش جنگي ندارد كه البته نظاميان ما حواسشان جمع است.

واكنش حضرت آيت‎الله مكارم به اظهارات نسنجيده برخي مسؤولان؛
حجاب از يك موضوع صرفا مذهبي فراتر رفته است

حضرت آيت‎الله ناصر مكارم شيرازي در ديدار فرمانده انتظامي استان قم، با بيان اين‎كه امروزه مساله حجاب از يك موضوع صرفا مذهبي فراتر رفته و به مساله سياسي تبديل شده است، تصريح كرد: دشمنان و معاندان تمام همت خود را براي شكستن اين سد به كار گرفته‎اند و معتقدند اگر بتوانند مساله حجاب را بشكنند به نظام ضربه وارد كرده‎اند.

اين مرجع تقليد با بيان اين‎كه نمي‎توان تنها در حد يك مساله شرعي با موضوع حجاب برخورد كرد، گفت: با توجه به سرمايه گذاري همه جانبه دشمن در اين زمينه، رفتار و واكنش ما نيز بايد براي تقويت مقوله حجاب و عفاف در جامعه قوي باشد.

به گزارش خبرگزاري رسا، حضرت آيت‎الله مكارم شرازي با انتقاد از برخي غفلت و تغافل‎ها و مقايسه نادرست ايران با برخي كشورها ديگر در خصوص موضوع حجاب، اظهار داشت: ما جمهوري اسلامي هستيم نه يك كشور سكولار كه با كشورهاي سكولار قابل قياس باشد.

اين مرجع تقليد در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع مهم فضاي مجازي اشاره كرد و با انتقاد از اظهارات اخير بعضي از مسؤولين كشور در اين خصوص گفت: جاي تاسف است كه نسبت به اين موضوع مهم كه آمارها نيز به‎صورت وحشتناك بالا رفتن جرائم فضاي مجازي را خبر مي‎دهد، بي‎تفاوتي وجود دارد.

حضرت آيت‎الله مكارم شيرازي تاكيد كرد: فضاي مجازي از نخستين مساله‎هاي كشور است كه اگر حل نشود آينده تاريك خواهد بود؛ اميدواريم مسؤولين اين آمار و ارقام وحشتناك را ببينند و توجه كنند در فضاي مجازي چه خبر است و چه اتفاقاتي رخ مي‎دهد.

خطيب جمعه تهران:

گراني هاي افسارگسيخته ناشي از سوءمديريت است

آيت‎الله سيداحمد خاتمي در خطبه‎هاي نمازجمعه تهران گفت: ترامپ مانند دزد سر گردنه باج‎گيري مي‎كند. او مي‎گويد عربستان بايد 500 ميليون دلار بدهد تا امنيتش را تامين كند كه سال بعد هم بايد بيش‎تر كند. آنچه در اين بين مهم است، مقاومت است. ما با ديوانه‎اي روبه رو هستيم كه اگر يك قدم عقب بنشينيم ده قدم جلو مي‎آيد. بايد سر اين ديوانه را به سنگ كوبيد و آن كس كه اين كار را انجام مي‎دهد، ملت ايران است.

وي اضافه كرد: در چنين شرايطي مذاكره يعني تسليم و تسليم يعني ذلت.

آيت‎الله خاتمي همچنين در رابطه با گراني‎ها گفت: گراني‎ها افسارگسيخته است. قطعا اين گراني‎ها نتيجه دشمني‎هاست، اما نبايد سوءمديريت‎ها قيمت كالاها را تحت‎الشعاع قرار دهد. در مورد بسياري از گراني‎ها خود مسؤولان مي‎گويند هيچ مبنايي ندارد پس چرا مقابله نمي‎كنيد و با سوءاستفاده‎چي‎ها برخورد نداريد؟

دلار۴۲۰۰ توماني داديد كه كالاها گران بشود؟!

وب‎سايت الف نوشت: نگاهي به جديدترين گزارش مركز آمار ايران از وضعيت نرخ‎ها و تغييرات قيمتي در سبد معيشت خانوار طي فروردين‎ماه امسال نشان مي‎دهد كه نرخ تمامي اقلام پُرمصرف در سبد مصرفي خانوار افزايش داشته است.

ناتواني در تنظيم بازار و كنترل نرخ‎ها، سوءاستفاده‎هاي پي‎درپي برخي دلالان از نوسانات قيمتي، كسري درآمدي خانوار و ناتواني دولت در تثبيت بازارها؛ چالش‎هاي عميقي را در اقتصاد ايجاد كرده است.

مهم‎ترين سوالي كه اين روزها مردم از يكديگر مي‎پرسند اين است كه نرخ‎ها تا كجا و تا چه زماني قرار است رشد داشته باشد؟ چرا دولت توان ايجاد رابطه‎اي منطقي بين نرخ اقلام مصرفي ودرآمد خانوار را ندارد؟ آيا دست‎هايي در ميان است كه به بازار خط مي‎دهد؟ مگر مردم تا چه حد تحمل افزايش قيمت‎ها را دارند؟

فرامرز توفيقي، نماينده كارگران در شوراي عالي كار، در گفت‎وگو با الف با اشاره به مشكلات معيشتي حقوق‎بگيران و بي‎اثر شدن افزايش دستمزدها گفت: مگر دولت براي تأمين گوشت قرمز مورد نياز خانوارها ارز 4200 توماني اختصاص نداد؟ پس چرا تفاوت قيمت چنداني در بازار مشاهده نمي‎شود؟ آيا جامعه كارگري و حقوق‎بگيران مشكل تأمين 10هزار تومان اختلاف قيمت گوشت با ارز 4200 تومان و ارز آزاد را داشتند؟

به گفته توفيقي، دولت در فضاي هيجاني صادرات برخي اقلام را آزاد و واردات برخي ديگر را ممنوع مي‎كند و اقدامات غيركارشناسي باعث تحريك بازار و كمبود مي‎شود. از آن‎سو با تغيير سياست‎هاي ارزي باعث جهش قيمت‎ها مي‎شود. بنابراين قوه قضاييه بايد پايش كند كه آيا دولت در انجام وظايف نظارتي و كنترلي خود در بازار موفق عمل مي‎كند يا خير؟

وي گفت: معاون اول رئيس جمهور مي‎گويد بخشي از ارز 4200 توماني كه اختصاص داده شد در جاي خود هزينه نشده است. آيا مسؤول اين امر مردم هستند و آن‎ها بايد هزينه ناتواني دولت در كنترل و نظارت را بپردازند؟

آيت‎الله رجبي:
چه بسا دست هايي در پشت پرده رقاصي مدارس است

آيت‎الله محمود رجبي، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، در گفت‎وگو با خبرگزاري فارس با اشاره به انتشار كليپ‎هاي متعدد رقص و آهنگ مبتذل در مدارس گفت: بدون شك اين حركت بايد ريشه‎يابي شود و چه بسا دست‎هاي پنهاني نفوذ كرده‎اند و اين رخدادها يكي از مظاهر نفوذ فرهنگ غربي در جامعه ما باشد.

وي با بيان اين‎كه نسل آينده ما همين دانش‎آموزان و در مرحله بعد دانشجويان هستند اظهار داشت: متأسفانه در برخي از دانشگاه‎ها هم شاهد چنين حركات ضدديني و ضد انقلابي هستيم.

آيت‎الله رجبي ادامه داد: مسؤولان نظام آموزشي ما سنگين‎ترين وظيفه را در ترويج فرهنگ ديني و جلوگيري از ناهنجاري‎هايي كه نوعي مقابله با دين و فرهنگ اين ملّت است بر دوش دارند. بايد همواره فعاليت‎هايي كه در سطح مدارس و دبيرستان‎ها صورت مي‎گيرد را رصد كنند؛ چرا كه در برابر نسلي كه به امانت به آن‎ها سپرده شده‎اند مسؤول هستند و بابت هرگونه كوتاهي، هم در پيشگاه ملّت و هم خدا و خون شهدا مسؤول هستند.

قائم مقام مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام‎خميني(ره) با بيان اين‎كه اولياء هم بايد در برابر اين ناهنجاري‎ها احساس مسؤوليت كنند و با مسؤولين مدارس برخورد داشته باشند، اظهار داشت: در درجه اول بايد موضوع ريشه‎يابي شود و ديد كه از كجا نشأت مي‎گيرد و در درجه دوم اگر مشخص شد كه غفلت مسؤولان در كار است، به آن‎ها هشدار و تذكر داده شود تا اين حركت كه من معتقدم در بين ضد انقلاب ريشه دارد، نفوذ بيش‎تري پيدا نكند.

آيت‎الله رجبي، موضوع نفوذ جرياني كه از سوي رهبر معظّم انقلاب مطرح شد را مورد اشاره قرار داد و گفت: ممكن است يكي از مصاديق نفوذ جرياني، همين حركتي باشد كه طي روزهاي اخير در مدارس شاهد آن هستيم.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: اين ملت هزاران شهيد و جانباز تقديم كرده تا از فرهنگ ديني و ارزش‎هاي ديني صيانت شود و اين ناسپاسي و ناجوانمردي است كه مسؤولان در برابر اين همه فداكاري بي‎تفاوت باشند يا مسامحه كنند.

رئيس قوه قضائيه:
مسؤولان دولتي پيش از ورود دستگاه قضا، به وظايف خود عمل كنند

به گزارش اداره كل روابط عمومي قوه قضائيه، آيت‎الله سيد ابراهيم رئيسي در جلسه مسؤولان عالي قضائي گفت: امروز مهم‎ترين وظيفه مسؤولان، گره گشايي از زندگي مردم و رفع مشكلات معيشتي است. در همين راستا، لازم است همه دستگاه‎هاي دولتي اعم از سازمان حمايت از حقوق مصرف كنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنين سازمان تعزيرات حكومتي، وظايف قانوني خود را در حوزه نرخ گذاري و نظارت بر قيمت‎ها انجام دهند و پيش از آن‎كه دستگاه قضائي ورود كند، اين وضعيت را كه مردم هر روز با يك نرخ جديد مواجه مي‎شوند، سامان دهند.

آيت‎الله رئيسي با طرح اين پرسش كه فارغ از نظام عرضه و تقاضا، چه كساني قيمت مسكن، خودرو، ارز، طلا و مايحتاج ضروري مردم را تعيين مي‎كنند، بر نظارت بر نرخ‎ها بخصوص در وضعيت فعلي تاكيد كرد و يادآور شد: وظيفه مهم مسؤولان دولتي اين است كه از اين افزايش لجام گسيخته قيمت‎ها كه موجب نگراني مردم مي‎شود، جلوگيري كنند و قطعاً قوه قضائيه نيز همانند گذشته به تكاليف قانوني خود در اين زمينه عمل مي‎كند و دادستان‎ها نيز همكاري‎هاي لازم را در اين حوزه خواهند داشت.

رئيس قوه قضائيه در ادامه با اشاره به فرمايشات اخير مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت اتخاذ آرايش متناسب در برابر آرايش جنگي دشمن، تصريح كرد: آرايش متناسب در جبهه اقتصادي، تقويت ظرفيت‎هاي اقتصاد داخلي، رونق توليد و اشتغال و توجه هر چه بيش‎تر به مؤلفه‎هاي اقتصاد مقاومتي است. در حوزه سياسي، بهترين آرايش و وضعيت، انسجام ملي و همصدايي و پرهيز از ارسال هرگونه پيام و سيگنال سازش و تسليم است. امروز ارسال اين قبيل پيام‎ها كه حاكي از عقب نشيني در برابر دشمن باشد، محكوم به شكست است. در حوزه رواني و رسانه‎اي نيز، آشنايي با ترفندهاي جنگ رواني دشمن و مقابله با اين ترفندها، بهترين و مؤثرترين راهبرد به شمار مي‎آيد.

نخستين دفاع دولت دوازدهم از مسكن مهر!

معاون وزير راه و شهرسازي از برنامه اين وزارتخانه براي فروش متري مسكن خبرداد و گفت: افراد مي‎توانند با منابع مالي خرد خود، چند متر از يك واحد را خريداري كنند و به تدريج مالك كل يك واحد مسكوني شوند.

سيد مازيار حسيني در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اين‎كه هر چند سال يك بار جهش قيمتي در بازار مسكن رخ مي‎دهد تا اين بازار خود را با شرايط تورمي كشور مطابقت دهد، افزود: وضع فعلي بازار مسكن مربوط به هفته‎هاي اخير نيست و به بيش از يك سال اخير برمي گردد. با اين حال به دنبال روش‎هاي مختلف تأمين منابع مالي براي توسعه و توليد مسكن هستيم تا عرضه با تقاضا متعادل شود.

وي ادامه داد: من با مسكن مهر موافقم و در سال‎هاي گذشته به اين طرح كمي بي‎انصافي شده بود. اگر مسكن مهر نبود، معلوم نيست وضعيت بازار مسكن با چه شرايطي روبه رو مي‎شد. در بسياري از مناطق كشور، مسكن مهر بود كه مردم را خانه دار كرد. ضمن اين‎كه واحدهاي مسكن مهر عمدتاً از نظر اسكلت و استراكچر ساختماني فوق‎العاده هستند؛ اما ممكن است در بخش‎هاي پاياني كار و نازك كاري نواقصي داشته باشند؛ به همين دليل وزير راه و شهرسازي در تكميل ۵۰۰ هزار واحد مسكن باقي مانده دستور داده است تا قبل از افتتاح، همه نواقص برطرف شود و پيش از هر برنامه افتتاح مسكن مهر، نمايندگاني از وزارت راه و شهرسازي، كليه واحدها را چك كنند تا هيچ واحدي ناقص به متقاضي تحويل داده نشود.

آيت الله مصباح در آمريكا...

دكتر مرتضي آقاتهراني در مورد ديدگاه سوپروايزر آمريكايي خود و استاد راهنماي پايان‎نامه‎اش در مورد آيت‎الله مصباح يزدي چنين تعريف ميكند:

حضرت علامه_مصباح يزدي براي سخنراني در سمينار علمي با موضوع حركت جوهري از ديدگاه فلسفه ملاصدرا، به آمريكا دعوت شدند.

پس از سخنراني ايشان، آنتوني پرويس صاحب كرسي فلسفه در دانشگاه پينگ همتون آمريكا بسيار متعجب شد و با هيجان گفت: «اگر آمريكا براي زنده كردن فلسفه آمريكا هم وزن استاد مصباح يزدي طلا بدهد، مي‎أرزد.»

اين استاد آمريكايي كه به اصطلاح، چيرمن [همه‎كاره] و صاحب كرسي فلسفه بود و بالاتر از او در زمينه فلسفه نبود، خطاب به من مي‎گفت: «قبل از انقلاب اسلامي ايران، معترض بودم كه چرا آمريكايي‎ها از ايرانيان حق توحّش مي‎گيرد؛ آمريكا غلط مي‎كند... اما پس از جسارت و توهين و بي احترامي كه به استاد مصباح شد، فهميدم ايالات متحده حق دارد از ايرانيان حق توحّش بگيرد، زيرا اينها قدر علم و عالم و استاد را نمي‎دانند...»

اين استاد درباره سالهاي اصلاحات سخن مي‎گفت. همان سالها كه برخي ناجوانمردانه به آيت‎الله مصباح يزدي توهين و جسارت ميكردند. بنده در پاسخ گفتم: «اين توهين و جسارتهايي كه مي‎گوييد فقط توسط يك عده خاص و رسانه‎هاي ضدانقلاب و اصلاح‎طلبان مطرح شد؛ ملت ايران اينچنين نيستند.»

با وجود گراني‎هاي افسارگسيخته
جهانگيري: دولت همين قدر مي تواند بر بازار نظارت كند!

در شرايطي كه بازار عمده كالاهاي مصرفي كشور دستخوش گراني‎هاي افسارگسيخته شده، معاون اول رئيس جمهور اعلام كرده توان نظارتي ما همين مقداري است كه هست!

اسحاق جهانگيري، در حاشيه بازديد خود از نمايشگاه كتاب تهران اظهار داشت: با توجه به شرايط اقتصادي، دو نظريه وجود دارد؛ نخست اين‎كه به سمت محدوديت‎هاي بيش‎تري پيش مي‎رويم و بايد نقش دولت پررنگ‎تر شود. شايد مجبور شويم برخي كالاها، سهميه‎بندي و يا كوپني شود. از سوي ديگر عده زيادي از كارشناسان اقتصادي كه با دخالت دوباره دولت در امور اقتصادي مخالف هستند، معتقدند در چنين شرايط سختي بايد به سمت آزادسازي اقتصاد حركت كنيم و حتي محدوديت‎ها را نيز برطرف كنيم.

وي ادامه داد: موضوع كاغذ نيز يكي از موضوعات اقتصادي است. اين‎كه دولت چه‎قدر توان نظارت بر جريان توزيع كاغذ دارد همين ميزاني است كه الان ديده مي‎شود. بعد از گذشت ۳۰ سال از جنگ و واگذاري امور، اين‎كه به‎يك‎باره بخواهيم سازمان‎هاي نظارتي وسيع اجرايي را دوباره ايجاد كنيم، فرآيند آساني نيست.

اظهارات جهانگيري درخصوص توان نظارتي دولت كه «همين ميزاني است كه الان ديده مي‎شود» يعني تقريبا هيچ انتظاري نبايد از دولت داشت! ادعايي كه اگر در زمان انتخابات مطرح مي‎شد معلوم نبود مورد اقبال مردم قرار مي‎گرفت يا نه. به عبارت ديگر، سخنان مذكور به اين معني است كه در پاسخ به نارضايتي مردم نسبت به شرايط اقتصادي گفته شود: هميني كه هست!

به گزارش مشرق، قبل از جهانگيري هم قاضي‎زاده هاشمي، وزير سابق بهداشت نيز در اظهاراتي كنايه‎آميز خطاب به مردم عبارت «رأي داديد، بايد تحمل كنيد» را به كار برده بود.

ظريف اذعان كرد؛
اروپا كم تر از ۱ درصد از تعهدات خود را انجام داده!

«محمد جواد ظريف»، وزير امور خارجه ايران در مصاحبه‎اي اختصاصي با پايگاه «لوب‎لاگ» گفته كشورهاي اروپايي تنها حدود ۱۰ درصد از تعهدات برجامي خود در قبال ايران را انجام داده‎اند.

ظريف در اين مصاحبه در پاسخ به اين سوال كه آيا تماسي ميان دولت ايران و دولت «دونالد ترامپ»، رئيس جمهور آمريكا وجود داشته يا خير گفت: تهران در پاسخ به درخواستي از دولت آمريكا مبني بر اين‎كه علاقه‎مند به گفت‎وگوي بشردوستانه با ايران است پيشنهاد مبادله زندانيان را مطرح كرده است.

وزير امور خارجه ايران گفت كه علي‎رغم پاسخ مثبت ايران، پاسخي از طرف واشنگتن دريافت نشده و فقط وزارت خارجه آمريكا در بيانيه‎اي اعلام كرد كه ايران مي‎تواند به‎صورت يكجانبه اتباع آمريكايي بازداشت‎شده در ايران را آزاد كند.

به گزارش مشرق به نقل از تسنيم، ظريف در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به سوال مصاحبه‎كننده مبني بر اين‎كه كشورهاي اروپايي تنها به ۱۰ درصد تعهداتشان عمل كرده‎اند و آيا ايران نبايد با آن‎ها مقابله به مثل كند تصريح كرد: «اروپا همان‎طور كه شما به درستي گفتيد به كم‎تر از ۱۰ درصد از تعهداتش عمل كرده است. در واقع، بيش از ۱۰۰ درصد در بيانيه‎هاي عمومي و كم‎تر از ۱ درصد در پايبندي واقعي به تعهداتش.»

وي اضافه كرد: «اگر اروپا مي‎خواهد در موقعيتي باشد كه بخواهد مطالبه مطرح كند بايستي براي آن هزينه كند. اگر اين كار را انجام ندهد خطر فروپاشي كل توافق وجود دارد.»

دهقان، نماينده مجلس:
سود ۲۰۰ هزار ميليارد توماني دلالان از ارز جهانگيري!

محمد دهقان در گفت‎وگو با مهر با بيان اين‎كه قوه قضائيه بايد به پرونده به يغما بردن ذخاير ارزي كشور توسط بانك مركزي و دولت ورود كند، گفت: در سال ۹۷ حدود ۲۰ ميليارد دلار ارز كشور با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به مجموعه‎هاي مختلف واگذار شد. ما‎به‎التفاوت ارز آزاد و دولتي كه به برخي شركت‎ها و افراد واگذار شده، حدود ۲۰۰ هزار ميليارد تومان است. اين در حالي است كه خسارت سيل عظيم در فروردين ماه حدود ۳۵ هزار ميليارد تومان برآورد شده است.

وي ادامه داد: بنده با برخي از افرادي كه پرونده‎هاي مربوط به تخلفات اختصاص ارز دولتي به واردات را بررسي كردند، صحبت كردم و آن‎ها اعلام كردند كه با بررسي ۱۰۰ پرونده مربوط به اين مساله، تمامي افراد مورد نظر اين پرونده‎ها تخلف داشته‎اند. شركت‎هايي كه ارز دولتي دريافت كرده‎اند يا به هيچ عنوان كالايي وارد نكرده‎اند يا درصد اندكي از ارز دريافتي را كالا وارد كرده‎اند و قيمت كالا را از طريق شركت‎هاي خارجي خود به شدت افزايش دادند تا ارز بيش‎تري دريافت كنند؛ اين پرونده‎ها پر از دروغ و رانت‎خواري است.

 اخبار ويژه

توئيت تامل بر انگيز سيد علي خميني

سيدعلي خميني:
من تا به حال در منبري از برادرم سيدحسن خميني نام نبرده و حرفي نزده‌ام. اما خبر دارم كساني خارج از كشور برنامه‌ريزي كردند و با اغراض سياسي نيت‌شان اين است ايشان را از رهبري جدا كنند.

خاخام كشتيل:
به اميد خدا برده داري باز خواهد گشت!

عرب‎ها بايد برده ما باشند، مي‎خواهند كه برده باشند، اين مسأله ژنتيك است. آري ما به برتري نژادي يهود باور داريم!!
ان‎شاءا... رژيم صهيونيست نژاد پرست هم همچون هيتلر و رژيم آپارتايد آفريقاي جنوبي نابود خواهد شد...

ساده تر از من اين بيچاره ها هستند!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: آقاي رئيس جمهور گفته است؛ عده‎اي مي‎گفتند اجراي برجام تضمين ندارد ولي توانستيم در شوراي امنيت سازمان ملل، برجام را در قالب يك قطعنامه تثبيت كنيم!
گفتم: پس اين همه بركات و دستاوردهاي برجام به‎خاطر تثبيت آن در شوراي امنيت سازمان ملل است؟!
گفت: مرد حسابي! برجام نه فقط تحريم‎ها را لغو نكرد، بلكه ده‎ها تحريم ديگر هم اضافه كرد و نه فقط گشايشي ايجاد نكرد بلكه خسارت‎هاي سنگين و كمرشكني هم به ملت تحميل كرد!
گفتم: خب، ملت بايد صبر كنند تا سيب و گلابي باغ برجام برسد. هنوز كال است!
گفت: كاش آقايان به‎جاي اين همه تعريف و تمجيد از برجام فقط به يك دستاورد آن اشاره مي‎كردند و براي مردم توضيح مي‎دادند كه بعد از چند سال كه همه امكانات كشور را به پاي برجام ريختند، چه دستاوردي براي مردم و نظام آوردند؟!
گفتم: طرف از سفر دور و درازي برگشته و با آب و تاب تعريف مي‎كرد كه در اين سفر چه ديده و كجاها رفته است و... يكي پرسيد، حالا از اين سفر چه آورده‎اي؟ گفت؛ مي‎بيني كه تشريف آورده‎ام!
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: تازه چه خبر؟!
گفتم: معاون وزير نفت گفته است برجام بسيار توافق خوبي بود اما اروپايي‎ها نتوانستند در آن باقي بمانند!
گفت: نتوانستند يا نخواستند؟!
گفتم: ايشان گفته است، البته طرف اصلي ما در برجام آمريكا بود و اروپايي‎ها هم به ما اعتراض مي‎كردند كه چرا همه كارها را با آمريكا تمام كرده‎ايد؟!
گفت: خب، اگر طرف اصلي آمريكا بوده، حالا كه آمريكا از برجام خارج شده چرا باز هم در برجام مانده‎ايد؟! هنوز هم منتظر گشايش از طرف اروپا هستيد؟!
گفتم: اتفاقا، همين آقاي معاون گفته است ۶۰ سال طول مي‎كشد تا اروپا خودش را از آمريكا جدا كند!
گفت: يعني ۶۰ سال ديگر هم بايد منتظر اروپا بمانيم؟! هنوز متوجه نشده‎اند كه غرب آن‎ها را سركار گذاشته است؟!
گفتم: چه عرض كنم؟ يارو وسط كوير با يك قايق و تور ماهيگيري حركت مي‎كرد! به او گفتند يعني نمي‎داني كه در كوير ماهي پيدا نمي‎شود؟! گفت؛ البته كه مي‎دانم ولي به اين چند نفري نگاه كن كه پشت سر من راه افتاده‎اند كه ماهي بخرند!

سانسور كتاب جديد سيدحسن نصرا... توسط اينستاگرام

پست مربوط به كتاب جديد دبيركل حزب‎ا... لبنان توسط مديريت شبكه اجتماعي اينستاگرام، حذف شد!
اين كتاب با عنوان «چرا سوريه؟» نوشته سيد حسن نصرا... توسط انتشارات جمكران منتشر شده است. اما معرفي اين كتاب در اينستاگرام با واكنش اين شبكه اجتماعي مواجه شد؛ حذف پست معرفي اين كتاب، پاسخ مديران اينستاگرام به معرفي اين كتاب بود. اينستاگرام، پيش از اين نيز به كاربراني كه اقدام به انتشار صفحات و مطالبي درباره سرداران شهيد و قاسم سليماني نموده بودند، اخطار داده و يا مطالب و صفحات را حذف كرده بود.
گفتني است، «چرا سوريه؟» شامل ترجمه مصاحبه‎ها و سخنراني‎هاي سيدحسن نصرا... درباره بحران سوريه است. كتاب ۱۳ فصل دارد و همه مطالبي را كه وي از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ درباره سوريه بيان كرده، با حذف مطالب تكراري، دربر مي‎گيرد. اين مباحث سيدحسن نصرا... پر از تحليل، اخبار و تجارب است. يكي از اين مصاحبه‎هاي درج شده در اين كتاب، گفت‎وگويي است كه جولين آسانژ، بنيانگذار و سردبير سايت ويكي ليكس با سيد انجام داده بود.