صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب با اشاره به جنايت اخير در همدان:
تأمين امنيت فضاي مجازي وظيفه نيروي انتظامي است

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي فرمانده معظم كل قوا در ديدار فرماندهان و مديران نيروي انتظامي، با تأكيد بر لزوم استمرار حركت اين نيرو به سمت نيروي انتظامي مطلوب جمهوري اسلامي، نقش آن را در تحقق شعار سال يعني «رونق توليد» و همچنين تأمين امنيت فضاي مجازي مهم برشمردند و خاطرنشان كردند: نيروي انتظامي بايد به‎صورت جدي با قاچاق مبارزه، و با عوامل ناامن‎كننده فضاي مجازي مقابله كند.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي در اين ديدار، «اقتدار» و «مهرباني» نيروي انتظامي را دو عنصر مكمل يكديگر خواندند و با اشاره به كار و تلاش شبانه‎روزي كاركنان زحمتكش اين نيرو در ايام عيد و تعطيل، افزودند: در قضيه سيل اخير نيروي انتظامي با خدمتگزاري به مردم آسيب‎ديده و تأمين امنيت مناطق سيل‎زده خوش درخشيد.

ايشان پيشرفت‎هاي نيروي انتظامي در سال‎هاي اخير را حقيقتي با ارزش دانستند و افزودند: البته اين به معناي آن نيست كه نيروي انتظامي در سطح مطلوب نظام اسلامي قرار دارد، بلكه بايد با تلاش و كار مداوم به آن سطح رسيد و هر عاملي را كه فضيلت‎ها و افتخارهاي نيروي انتظامي را در ذهن مردم زير سؤال مي‎برد، ولو يك مأمور ناباب در يك كلانتري باشد، اصلاح كرد.

رهبر انقلاب اسلامي، تأمين امنيت را لازمه تحرك و رونق اقتصادي خواندند و خاطرنشان كردند: يكي از موانع تحقق رونق توليد، «قاچاق» است كه امروز به‎صورت دوطرفه درآمده است و علاوه بر واردات قاچاق، برخي اجناس مورد نياز مردم و بخش كشاورزي نيز از كشور خارج مي‎شود.

حضرت آيت‎الله خامنه‎اي تأكيد كردند: پشت‎پرده برخي از اين موارد صرفاً سودطلبي نيست، بلكه فكر، نقشه و مقاصد سوئي در اين قضايا وجود دارد كه نيروي انتظامي بايد با مراقبت كامل، با آن‎ها برخورد كند.

«تأمين امنيت فضاي مجازي» نكته ديگري بود كه رهبر انقلاب اسلامي به آن اشاره كردند و گفتند: فضاي مجازي امروز در زندگي مردم گسترش زيادي پيدا كرده است و در عين منافع و امكانات، خطرات بزرگي نيز دارد.

ايشان ناامن شدن فضاي مجازي را موجب ضرر و زيان به مردم دانستند و بر وظيفه نيروي انتظامي در تأمين امنيت فضاي مجازي تأكيد كردند.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر جلوگيري از خريد و فروش سلاح در فضاي مجازي، گفتند: قاتل ديروز روحاني همداني در صفحه اينستاگرام با چهار نوع اسلحه تصاويري از خود منتشر كرده است كه مقابله با اين‎گونه موارد وظيفه نيروي انتظامي است.

حضرت آيت‎الله نوري همداني تاكيد كرد؛
ضرورت استفاده از مديران انقلابي

حضرت آيت‎الله نوري همداني از مراجع تقليد در ديدار رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد كشور با بيان اين‎كه مساجد در صدر اسلام كانون اتخاذ تصميم‎هاي سياسي، فرهنگي، اجتماعي و جهادي بود، گفت: پيامبر اكرم(ص) از همان ابتدا مساجد را كانون فعاليت‎هاي اسلامي قرار دادند.

ايشان با اشاره به اين‎كه امروز مساجد كم‎تر مورد توجه قرار مي‎گيرد، اظهار داشت: متوليان مساجد در نظر داشته باشند كه بايد برنامه‎هاي با محتوا و جذابي را در مسجد اجرا كنند تا جوانان به اين مركز مهم جذب شوند.

حضرت آيت‎الله نوري همداني با تأكيد بر لزوم سرمايه گذاري بر ظرفيت‎هاي بي‎نظير مساجد كشور ابراز داشت: امروز بايد برنامه‎هاي قرآني و روايي بيش‎تري در مساجد اجرا شود؛ بايد نمازهاي جماعت را در سه وعده در مسجد برگزار كنيم تا فرهنگ نماز اعتلا پيدا كند؛ متأسفانه امروز در برخي مساجد نماز صبح برگزار نمي‎شود و اين مسأله بسيار ناپسند است.

به گزارش رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم تأكيد كرد: بايد مساجد پايگاه‎هاي شكوفاسازي انقلاب دانسته شود و متوليانش نيز انقلابي باشند؛ امروز بايد باور كرد كه كساني مي‎توانند مساجد را همانند صدر اسلام احيا كنند كه ايمان، تقوا و جهاد في سبيل ا... داشته باشند.

اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: امروز بايد در همه عرصه‎ها و بخش‎ها از مديران انقلابي استفاده صورت بگيرد تا ارزش‎هاي انقلاب اسلامي روز به روز زنده‎تر و پوياتر شود.

فريبكاري ديپلمات انگليسي پس از يك سال بدعهدي!

خبرگزاري دولتي ايرنا ضمن سپردن تريبون به وزير خارجه اسبق انگليس و از زبان وي، يك سال سرپيچي و كوتاهي اروپا نسبت به تعهدات برجامي را توجيه كرد.

ايرنا ضمن گفت‎و‎گوي اختصاصي با جك استراو، از قول وي نوشت: انگليس، فرانسه و آلمان همچنان متعهد به برجام بوده و تلاش خواهند كرد سازوكار مالي ويژه اروپا و ايران(اينستكس) را عملياتي كنند.

به گزارش ايرنا، «وزير خارجه اسبق انگليس با اشاره به اين‎كه از «كلافه بودن محافل داخل ايران به‎دليل طولاني شدن روند راه‎اندازي اين سازوكار آگاه است»، با اين حال خواستار درك اين نكته شد كه عملياتي شدن چنين سازوكاري بسيار پيچيده خواهد بود»!

استراو يادآور شد كه به‎زودي در كنفرانسي در زمينه تجارت بين‎الملل شركت مي‎كند كه آن‎جا راه‎هاي عملي چنين سازوكاري بررسي خواهد شد. به گزارش ايرنا اشاره وي به كنفرانسي است كه به همت اتاق بازرگاني ايران و انگليس و وزارت تجارت بين‎الملل اين كشور در لندن و به‎منظور پاسخ دادن به نگراني‎هاي شركت‎هاي انگليسي در انجام مبادلات مالي با ايران، برگزار خواهد شد.

استراو گفت: «اگر ايران از برجام خارج شود، اين كار منتهي به انزواي شديد ديپلماتيك خواهد شد كه به نفع ايران نيست، چراكه ايران به‎طوركلي حمايت ديپلماتيك قابل‎توجهي از سوي انگليس، فرانسه، آلمان و اتحاديه اروپا دريافت مي‎كند.»

وزير امور خارجه اسبق انگليس در پاسخ به اين سؤال كه ‹آيا شما فكر مي‎كنيد اكنون منافع سياسي برجام به منافع اقتصادي آن مي‎چربد؟» گفت: «به نظر من علاوه بر منافع سياسي، هنوز منافع اقتصادي هم براي ايران وجود دارد. چراكه اگر ايران از برجام خارج شود، هم صدمه اقتصادي خواهد خورد و هم صدمه سياسي، ولي صدمات سياسي بسيار جدي خواهد بود.» نفع ايران در ماندن در برجام است. پيشنهاد من ادامه صبر است(!)

آيت‎الله كعبي:
وظيفه وزارت ارتباطات پالايش فضاي مجازي است

به گزارش خبرگزاري رسا، آيت‎الله عباس كعبي عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري در جمع طلاب و فضلاي مدرسه علميه امام حسين(ع) قم با بيان اين‎كه روحانيت با الگوگيري از آرمان‎هاي امام راحل و رهبري پيشگام عرصه علم و تقوا و شهادت طلبي است، گفت: روحانيت با بصيرت و دشمن شناسي در ميدان تبليغ و جهاد همواره نقش آفريني كرده است.

وي با اشاره به درخشش روحانيت در عرصه خدمت رساني به سيل زدگان اظهار داشت: شاهد بوديم كه بسياري از طلاب و روحانيون با لباس روحانيت صحنه‎هاي دفاع مقدس را تداعي كردند؛ توزيع سبد كالا، جابه‎جايي بار مردم، كمك به استحكام سيل بندها و تخليه منازل از آب و گل و لاي از كارهايي است كه روحانيون به‎صورت جهادي براي مردم سيل زده انجام مي‎دهند.

آيت‎الله كعبي با تأكيد بر اين‎كه مردم با مشاهده حضور جهادي روحانيت در مناطق سيل زده دريافتند كه ميان قول و فعل روحانيت تفاوتي وجود ندارد، ابراز كرد: تلاش در كمك رساني به مردم در اين سيل، منزلت سپاه و بسيج و نيروهاي مسلح و روحانيت را بالا برد.

عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري يكي از عوامل شهادت مظلومانه طلبه همداني را فضاي ناامن و آكنده از بي‎بندوباري فضاي مجازي دانست و گفت: امروز بايد فضاي مجازي ايمن سازي شده و با شرارت‎ها در اين فضا مبارزه جدي صورت گيرد؛ امروز همه كساني كه از قاتل شرور طلبه همداني حمايت مي‎كنند بايد شناسايي شده و با عنوان تأييد قتل و قاتل با آن‎ها برخورد كرد.

وي وظيفه وزارت ارتباطات را پالايش فضاي مجازي دانست و افزود: امروز بايد دانست كه حق خانواده‎ها و جامعه برخورداري از فضاي مجازي امن است؛ دستگاه‎هاي امنيتي بايد اقدامات شرارت آميز در فضاي مجازي را رصد كرده و از وقوع شرارت‎ها جلوگيري كنند.

نامه يك معلم قرآن به رئيس صدا و سيما:
برخي در صدا و سيما با ضد انقلاب همكاري دارند!

يك معلم قرآن شناخته شده، در نامه‎اي به رئيس صدا و سيما نسبت به نوع اسوه‎سازي در صدا و سيما انتقاد كرد.

استاد ابوالفضل بهرامپور در نامه خود خطاب به دكتر علي عسكري آورده است: «برخي از كساني كه در صدا و سيما، اين‎اشخاص(بازيگران و ورزشكاران) را اسوه معرفي مي‎كنند، با ضد انقلاب‎هاي پشت صحنه، همكاري دارند و البته جاهل هم نيستند.»

استاد بهرامپور در بخش ديگري از نامه خود تاكيد مي‎كند: «سيماي جمهوري اسلامي، فرهنگ اسلامي و عقايد ديني و تاريخ اسلام را به مردم مي‎آموزد و سريال‎هاي مفيد و تفسير و پاسخ به سئوالات دارد ولي نسبت به كل ظرفيت صدا و سيما قليل است».

اين معلم قرآن، بيرون آمدن بودجه رسانه ملي را از وابستگي به دولت ضروري دانست و تاكيد كرد: «مجلس بايد بودجه مستقلي براي صدا و سيما تصويب كند.»

سنگ تمام مردم در بدرقه پيكر حُرّ مدافع حرم

به گزارش تسنيم، پيكر پاك شهيد مدافع حرم«مجيد قربانخاني» كه پس از سه سال و چند ماه به آغوش وطن بازگشته بود، با حضور باشكوه مردم شهيد‎پرور، خانواده شهدا، همرزمان و دوستان شهيد از ميدان معلم تا گلزار شهداي يافت‎آباد تشييع و به خاك سپرده شد.

شهيد مجيد قربانخاني متولد مرداد ماه 1369 در محله يافت‎آباد تهران، تك‎پسر خانواده و لوتي‎مسلك بود كه در كنار پدرش در بازار كار مي‎كرد و سفره‎خانه‎اي نيز در محله يافت‎آباد داشت. وضع مالي خوبي داشت و از اين بابت هميشه به نيازمندان كمك مي‎كرد.

اين شهيد مدافع حرم بعد از يك تحول دروني، داوطلبانه به سوريه اعزام شد تا از حريم عقيله بني‎هاشم و مردم مظلوم سوريه دفاع كند. در نهايت بعد از دلاوري‎هاي فراوان در21 دي ماه سال 94 به همراه همرزمانش به‎دست تروريست‎هاي تكفيري در منطقه خان‎طومان به فيض شهادت نائل شد و پيكر مطهرش در منطقه ماند. سرانجام پيكر شهيد توسط گروه‎هاي تفحص شهدا كشف و از طريق آزمايش «دي.اِن.اِي» شناسايي شد.

خواهر شهيد با اشاره به اين‎كه برادرش قبلا چندان اهل معنويات نبوده مي‎گويد: سه چهار ماه قبل از رفتن به سوريه به كلي متحول شد، هميشه در حال دعا و‎گريه بود، نمازهايش را سر وقت مي‎خواند و حتي نماز صبحش را نيز اول وقت مي‎خواند، خودش هميشه مي‎گفت: نمي‎دانم چه اتفاقي برايم افتاده كه اين طور عوض شده‎ام و دوست دارم هميشه دعا بخوانم و‎گريه كنم و هميشه در حال عبادت باشم. در اين مدتي كه دچار تحول روحي و معنوي شده بود هميشه زمزمه لبش «پناه حرم، كجا مي‎روي برادرم» بود و ارادت خاصي به حضرت زينب(سلام ا... عليها) داشت.

وزير جهاد كشاورزي دولت نهم:
واردات مرغ با ظرفيت سه ميليون تني توليد داخل معنا ندارد

محمدرضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي دولت نهم در نشستي خبري گفت: زماني كه بنده وزير بودم مجوزها را به انجمن‎هاي صنفي داديم و قيمت گوشت را نيز در آن مقطع رصد و اعلام كرديم تا با يك قيمت مشخص وارد كشور شده و به فروش برسد. براي همين منظور به اعضاي استفاده‎كننده صنفي هم اعلام شد كه گوشت مورد نياز خود را در چه مسيري و با چه قيمتي تهيه كنند. در بخش خانوار نيز اين محصول به نحوي توزيع شد تا در بازار كنترل صورت گيرد.

وي با بيان اين‎كه در سازمان اقتصادي كوثر، كميته مقابله با تحريم ايجاد شده است، ادامه داد: ما وظيفه حاكميتي و حتي اختياري در اين زمينه نداريم اما تلاش مي‎كنيم كه مثمر ثمر باشيم؛ 10 تا 15 ميليارد دلار صرف واردات محصولات كشاورزي مي‎شود كه در اين كميته مطرح شد قابليت توليد آن‎ها در داخل فراهم شود تا آمريكا نتواند از اين ابزار براي فشار به ايران استفاده كند. برخي افراد كه به موضوع «ما نمي‎توانيم» معتقدند، هم اكنون مسؤوليت دارند و به بهانه‎هاي مختلف اجازه نمي‎دهند ظرفيت‎هاي كشور به منصه ظهور برسد.

وزير جهاد كشاورزي دولت نهم درباره قيمت و توليد مرغ گفت: اگر نهاده‎هاي توليد با ارز توليد در اختيار مرغ‎داران قرار داده شود قيمت تمام شده مرغ زير 10 هزار تومان خواهد بود. يكي از مقامات دولتي گفته بود، براي تنظيم بازار مرغ شب عيد ۵۰ هزار تن و براي ماه مبارك رمضان نيز ۵۰ هزار تن مرغ بايد وارد كنيم، در حالي كه ظرفيت توليد مرغ كشور به سه ميليون تن رسيده و بايد از توليد داخل حمايت كرد و ذخاير استراتژيك را از توليد داخل تأمين كنيم.

در ادامه جنايت‎هاي وحشيانه آل سعود
236 هزار يمني ديگر طي 4 ماه گذشته به بيماري وبا مبتلا شده اند

حملات وحشيانه آل‎سعود به يمن نه تنها تاكنون بيش از 85 هزار كودك را به‎دليل قحطي به كام مرگ فرستاده بلكه با نابودي زير ساخت‎هاي اين كشور شمار زيادي از كودكان يمني به بيماري وبا نيز مبتلا شده‎اند. پايگاه سازمان بشردوستانه «كودكان را نجات دهيد» در همين رابطه طي بيانيه‎اي اعلام كرده كودكان نزديك به 45 درصد مجموع موارد مشكوك ابتلا به بيماري وبا را تشكيل مي‎دهند... در چهار ماهه نخست سال 2019، 236هزار و 550 مورد مشكوك ابتلا به بيماري وبا در يمن وجود داشته كه 105 هزار و 384 مورد آن كودك هستند. تقريبا نيمي از اين موارد مشكوك ابتلا به بيماري تنها در طول يك ماه گذشته به ثبت رسيده است.

به گزارش فارس، «تامر كرلس» مدير سازمان «كودكان را نجات دهيد»، حتي تاكيد كرده وبا بار ديگر در بسياري از مناطق يمن گسترش مي‎يابد و اين وضعيت كودكان و خانواده‎ها را كه اساسا از چند سال پيش با درگيري در كشورشان مواجه هستند، تهديد مي‎كند.

وي افزود: «دستاوردهاي به دست آمده عليه بيماري وبا در سال 2018 ميلادي به‎خاطر خشونت‎هاي بي‎امان از دست رفته است، بسياري از مردم مجبور به فرار از خانه‎هاي خود شده‎اند، گرسنگي و سوء تغذيه شيوع يافته و خدمات بهداشتي و پزشكي حياتي تضعيف شده است.» سازمان ملل نيز اعلام كرده: «يمن با بدترين بحران انساني در جهان روبه رو است و بيش از 24 ميليون نفر يعني بيش از 80 درصد جمعيت يمن همچنان نياز به كمك‎هاي انساني دارند. علاوه‎براين تاكنون بيش از 2 ميليون يمني مبتلا به وبا شده‎اند.»

معارض سعودي:
اصلاح نظام سعودي ممكن نيست، اين خاندان سقوط مي كند

«عبدا... السالم»، دبيركل حزب معارض سعودي «الأمة الإسلامي»، نظام سياسي حاكم بر عربستان را «غيرقابل اصلاح» خواند و گفت ولايتعهدي محمد بن سلمان خود نتيجه طبيعي فساد رژيم كنوني است و سياست فعلي عربستان در ايجاد اصلاحات به منظور اغفال كردن آن‎ها از حقوقشان است.

به گزارش فارس، وي تاكيد كرد، هيچ سيستمي سياسي به اندازه رژيم عربستان به‎طور كلي به غرب و به‎طور ويژه به دولت آمريكا اجازه غارت ثروت و مصادره آزادي‎هايش را نمي‎دهد. از همين روست كه غرب بقاي رژيم سعودي و ادامه آن را ضامن چپاول ثروت‎ها و تسلط بر منابع انرژي و قيمت آن مي‎بيند. وي تاكيد كرد كه رژيم فعلي عربستان با چهره‎ها و نهادهاي آن سرنگون خواهد شد و يك سيستم سياسي جديد ايجاد خواهد شد.

گفتني است پيش از اين نيز پيش‎بيني‎هايي درباره حتمي بودن سقوط آل‎سعود صورت گرفته است.

يك مقام مسؤول:
خرما را دلالان 6 برابر قيمت واقعي مي فروشند!

دبير انجمن خرما گفت: فروش هر كيلو خرما با نرخ ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و در برخي موارد بالاتر، بيانگر فروش پنج تا شش برابري قيمت واقعي و سود كاذب دلالان است.

علي‎اصغر موسوي در گفت‎و‎گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرين تحولات بازار خرما اظهار داشت: در ابتداي فصل برداشت، برخي دلالان قيمت خرما را به حدي كاهش مي‎دهند تا بتوانند پس از خريد محصول از كشاورزان سود‎هاي هنگفتي را به جيب بزنند.

وي قيمت كنوني خرما در بازار را غيرمنطقي دانست و گفت: در ابتداي فصل، دلالان هر كيلو خرما را تنها با نرخ يك هزار و ۵۰۰ تا 3000 تومان از كشاورزان خريداري كردند. افزايش كاذب قيمت‎ها و نويد مجدد افزايش قيمت در ماه رمضان اجحاف در حق مصرف‎كنندگان است كه بايد دولت با اين افراد سودجو برخورد جدي داشته باشد.

اين مقام مسؤول، قيمت منطقي هر كيلو خرما را چهار تا پنج هزار تومان اعلام كرد و افزود: فروش هر كيلو خرما با نرخ ۳۰ تا ۳۵ هزار و در برخي موارد بالاتر بيانگر فروش پنج تا شش برابري قيمت واقعي محصول و سود كاذب دلالان است.

موسوي با بيان اين‎كه كمبودي در عرضه خرما به بازار نداريم، بيان كرد: سال گذشته ۹۰۰ هزار تا يك ميليون تن خرما در كشور توليد شد كه طبق آمار تنها ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تن از اين ميزان در داخل مصرف مي‎شود كه به اين ترتيب كمبود خرما تنها بهانه‎اي براي افزايش كاذب قيمت در بازار است.

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس:
مشكلات اقتصادي ربطي به تحريم ندارد رئيس جمهور پاسخگو باشد

حسينعلي حاجي دليگاني در گفت‎وگو با خبرگزاري مهر، در واكنش به عدم تمديد معافيت خريداران نفتي ايران از سوي آمريكا، گفت: وزارت نفت در شرايط فعلي بايد به‎جاي فروش نفت خام در راستاي صادرات فرآورده‎هاي نفتي گام بردارد.

وي با تاكيد بر ضرورت صادرات فرآورده‎هاي نفتي چون بنزين و گازوئيل به كشورهاي همسايه، افزود: ايران، هم‎پيمانان بسيار زيادي دارد كه حتي در شرايط تحريم هم نفت ايران را به خوبي خريداري مي‎كنند و برخلاف تصور دولتمردان آمريكا، ايران مي‎تواند نفت را به هر ميزاني كه مي‎خواهد، به فروش رساند.

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از عملكرد دولت در حل مشكلات اقتصادي كشور، تصريح كرد: در ارديبهشت ماه سال گذشته مقام معظم رهبري، مسؤوليت فرماندهي جنگ اقتصادي را به رئيس جمهور دادند و بر اين اساس رئيس جمهور اختيارات بسيار فراواني دارد و بايد به‎دليل شرايط موجود پاسخگوي ملت باشد.

حاجي دليگاني اضافه كرد: براي حل مشكلات فعلي كشور بايد از رئيس جمهور و دولتمردان بيش‎تر مطالبه شود؛ چرا كه آنان اقدامات درخوري براي عبور از اين مشكلات انجام نمي‎دهند و صرفاً مشكلات موجود را به تحريم‎ها وصل مي‎كنند.

وي با بيان اين‎كه بخش بسيار زيادي از مشكلات كشور به علت تصويب برجام است، تصريح كرد: مسؤوليت فشارهاي موجود اقتصادي و معيشتي را بايد كساني بپذيرند كه زمينه‎ساز تصويب و پذيرش برجام بودند و تلاش كردند كه آن را به‎عنوان يك قرارداد خوب به مردم القا كنند.

وقتي عضو فراكسيون اميد هم شاكي مي‎شود!
ظريف بايد توضيح دهد فايده اجراي يك طرفه برجام چيست؟

محمود صادقي عضو فراكسيون اميد در پاسخ اين سوال نامه‎نيوز كه «شما توئيتي منتشر و اعلام كرديد مي‎خواهيد از آقاي ظريف درباره چرايي ماندن در برجام سوال كنيد. چنين موضعي را زماني دلواپسان داشتند چطور شما در لباس يك اصلاح‎طلب اين رويكرد را دنبال مي‎كنيد؟» گفت: ايراد من به اصل برجام نيست، گرچه به برخي بندهاي برجام نقد داشتم اما اصل آن را خوب مي‎دانم، مكرر از آن حمايت كردم و معتقدم برجام اراده كل نظام بود. نقد امروز من در راستاي برجام است، به لحاظ حقوقي خود برجام پيش‎بيني كرده كه اگر طرف‎هاي ديگر در مقابل ايران تعهدات‎شان را نقض كنند، به‎طور متقابل ايران هم حق دارد پاسخ مناسب را از نظر حقوقي بدهد. ترامپ طبق قانون و حقوق بين‎الملل مكلف به ادامه اجراي تعهدات دولت آمريكا در قبال برجام بود اما اين تكليف قانوني را نقض كرد و ضمن خروج يك‎طرفه از برجام، كل دنيا به‎ويژه اروپايي‎ها را زير فشار گذاشته تا آن‎ها را نيز با خود همراه سازد، برهمين اساس اروپايي‎ها نيز راه‎اندازي راهكار مالي را به تعويق مي‎اندازند. حالا جاي اين سوال است كه اگر برجام توافقي برد-برد بود، اجراي تعهداتش نبايد فقط يك‎طرفه از جانب ايران باشد.

 اخبار ويژه

خاطره هاشمي از فوت پسر روحاني با گلوله

به گزارش جهان نيوز، درباره كشته شدن يا خودكشي پسر حسن روحاني حرف و حديث‎هايي شنيده شده است كه تا كنون هيچ مقام امنيتي و قضايي در باب كشته شدن اين جوان در منزل پدرش ورود نكرده است؛ تنها كسي كه در خاطرات خود به اين مساله اشاره كرده و احتمالاتي غير از بازي با اسلحه نيز مطرح كرده هاشمي رفسنجاني است. وي در خاطره روز ۲ فروردين سال ۱۳۷۵ چنين آورده است: «خبر رسيد محمد روحاني، پسر دكتر روحاني نايب رئيس مجلس و دبير شوراي عالي امنيت ملي در اثر حادثه‎اي فوت كرده است. با ايشان صحبت كردم. خيلي متاثر بود و گفت، ديشب در خانه با گلوله‎اي كشته شده است. ظواهر نشان مي‎دهد كه احتمالا در هنگام ور رفتن با اسلحه از دست خودش در رفته، ولي احتمالات ديگري هم مطرح است؛ در حال بررسي هستند. پيام تسليتي براي پخش فرستادم.»

يك نماينده مجلس:
۶ سال است موفق به ديدن روحاني نشديم!

يكي از ويژگي‎هاي مسؤول در نظام اسلامي مردمي بودن و تواضع در برابر مردم است؛ متاسفانه اين ويژگي در دولت روحاني چندان مشهود نيست. دراين باره حتي عبدالرضا مصري نماينده مجلس به گلايه رسانه‎اي مي‎نشيند. مصري گفته است: ۶ سال است مي‎خواهيم رئيس جمهور را ببينيم، ولي تاكنون موفق نشده ايم!

پيشنهاد يك وطن فروش براي تحريم جديد ايران

در حالي كه چند روزي بيش‎تر از اقدام‎هاي ضد ايراني جديد دولت «ترامپ» عليه ملت ايران نگذشته، يكي از عناصر ضد انقلاب متواري به خارج از كشور به نام شيرين عبادي كه از سال 2009 به اين سو در انگليس به‎سر مي‎برد در سيگنالي به «دولت آمريكا» قطع برنامه‎هاي تلويزيوني غيرفارسي زبان ايران را از شبكه‎هاي ماهواره‎اي خواستار شد.
به گزارش جهان نيوز، وي در گفت‎وگوي اختصاصي با شبكه تلويزيوني «الجزيره» ضمن اعلام حمايت از تحريم‎ها عليه دولت ايران، گفت: توقف پخش برنامه‎هاي تلويزيوني غيرفارسي زبان ايران از ماهواره‎هاي غربي يك روش تحريمي است كه مي‎تواند به دولت ايران آسيب وارد كند. به گفته عبادي،«ممنوعيت استفاده از اين ماهواره‎ها، باعث قطع شدن بلندگوهاي تبليغاتي ايران خواهد شد.»

آقا اجازه! رياضيمون هم ضعيفه!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: آقاي ظريف گفته است ۶ ماه قبل به آمريكا اعلام كرده كه ايران آماده تبادل زندانيان است ولي آمريكا به اين درخواست پاسخي نداده است!
گفتم: چرا آقاي ظريف بعد از گذشت ۶ ماه و درحالي كه آمريكا سپاه را يك گروه تروريستي معرفي كرده، خبر اين درخواست ذلت‎بار را مطرح مي‎كند؟! اين اقدام آقاي ظريف غير از وادادگي در مقابل زورگويي آمريكا چه مفهوم و معناي ديگري دارد؟!
گفت: البته وزارت خارجه آمريكا به ظريف پاسخ داده و اعلام كرده است كه ايران مي‎تواند با آزادي فوري آمريكايي‎هايي كه بي‎گناه زنداني شده‎اند! جديت خود را نشان بدهد!
گفتم: يعني اولا كه آمريكايي‎هاي بازداشت شده بي‎گناه هستند! ثانيا؛ فقط هنگامي ذلت و منت‎كشي شما را قبول مي‎كنيم كه آن‎ها را آزاد كنيد!
گفت: بايد از ايشان پرسيد مساله كنوني ما با آمريكا، تبادل زندانيان است يا تروريست دانستن سپاه و تحريم نفت ايران و...؟! آيا اظهارات ظريف پيام بي‎تفاوتي ايران در مقابل اين جنايات و ده‎ها جنايت ديگر آمريكا نيست؟!
گفتم: طرف مي‎گفت؛ خدايا مرا نيامرز! مرا عذاب كن! مرا عاقبت به خير مكن! پرسيدند اين ديگر چه جور دعا كردن است؟! گفت؛ هيس! دارم شكسته‎نفسي مي‎كنم!
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: آقاي تخت‎روانچي، نماينده جديد ايران در سازمان ملل در مصاحبه‎اي گفته است؛ اين‎كه مشكلات اقتصادي، مثلا گوشت
صدهزارتوماني را به برجام نسبت بدهيم، سخن غير كارشناسانه است!
گفتم: يعني آقاي رئيس جمهور و تيم هسته‎اي و خود ايشان كه مي‎گفتند «همه تحريم‎ها و مشكلات اقتصادي با برجام حل مي‎شود» و «اقتصاد چنان رونق مي‎گيرد كه مردم به يارانه نيازي نخواهند داشت» و ده‎ها وعده ديگرشان لاف گزاف و ادعاي
غير‎كارشناسانه بوده است؟!
گفت: ايشان مي‎گويد كساني كه درباره برجام و FATF و پالرمو نظر متفاوتي با دولت دارند بايد نظرشان مورد بحث علمي قرار بگيرد!
گفتم: پس آقايان دولتمردان كه از مناظره و بحث علمي با منتقدان فرار مي‎كنند، به‎خاطر آن است كه هيچ دليل علمي و حرف منطقي براي اثبات ادعا‎هاي خود ندارند؟!
گفت: حالا، ايشان با اين منطق قرار است در سازمان ملل از منافع ايران هم دفاع كند؟!
گفتم: آموزگار به دانش‎آموزي كه ديكته‎اش خيلي غلط داشت گفت؛ امشب هر يك از اين لغات را صد‎مرتبه بنويس. ولي دانش‎آموز از هركدام ۵ مرتبه نوشت. آموزگار پرسيد؛ مگر نگفتم از هر لغت صد بار بنويس؟ و دانش‎آموز گفت؛ آقا اجازه! آخه علاوه بر ديكته، رياضيمون هم ضعيفه!