صفحه اخبار

حضرت آيت‎الله جوادي آملي:
رهبر خوب يك طرف قضيه است، مادامي كه مردم در صحنه نباشند شكست قطعي است

حضرت آيت‎الله جوادي در آيين افتتاحيه همايش بين‎المللي «امام علي(ع) الگوي عدالت و معنويت براي جهان امروز» درباره آثار بي‎عدالتي گفت: چون خداوند مهندس است و همه جهان را با نظم رياضي گونه آفريده، همه عالم از صدر تا ذيل در جاي خود قرار گرفته است، اگر شما عدد 5 را از بين 4 و 6 برداريد آن را كجاي ديگر مي‎توانيد بگذاريد؟! اختلاس و نجومي و تهمت هم اين گونه است، بالاخره انسان رسوا مي‎شود، اگر كسي امروز اختلاس كرد اين مال را كجاي ديگر مي‎تواند بگذارد؟! بالاخره رسوايي در پي دارد، عالم اين گونه خلق شده است كه حداقل نتيجه بي‎عدالتي، آبروريزي و بي‎حيثيتي است.

ايشان با اشاره به گام دوم انقلاب بيان كرد: ما در گام دوم و در گام‎هاي بعدي انقلاب، وظيفه داريم خطرهايي كه متوجه نظام و انقلاب است را بررسي كنيم، مثل اين‎كه چگونه عدل علوي به ظلم اموي تبديل مي‎شود؟! حضرت در نامه به مالك دو مطلب را در ريشه يابي اين موضوع بيان مي‎كند، فرمود اولين كاري كه دشمن كرد اين بود كه آن‎ها مكتب را عوض كردند، يعني دين و قرآن را به اسارت گرفتند و آن را به ميل خود تفسير و ارائه كردند و در مرحله بعد به سراغ مردم رفتند و مردم را از ما اهلبيت جدا كردند.

ايشان ادامه داد: داشتن رهبر خوب يك طرف قضيه است، رهبر ولو علي بن ابي طالب(ع) باشد، مادامي كه مردم در صحنه نباشند شكست قطعي است لذا با تاكيد «انما» مي‎فرمايد «إِنَّمَا عِمَادُ الدِّينِ وَ جِمَاعُ الْمُسْلِمِين وَ الْعُدَّةُ للْأَعْدَاءِ الْعَامَّةُ مِنَ الْأُمَّة» در نتيجه با همه وجود بايد تلاش كنيم اولا دين به اسارت نرود و ثانيا مردم از دين جدا نشوند تا عدالت علوي محقق شود.

حضرت آيت‎الله علوي گرگاني:
ولايت فقيه استمرار ولايت اهل بيت عليهم السلام است

حضرت آيت‎الله علوي گرگاني در ديدار با جمعي از دانش آموزان دبيرستان پسرانه امجدي قم با اشاره به روايتي از امام باقر(ع) گفت: امام باقر(ع) پنج مورد را ركن اسلام معرفي كرده و توصيه مي‎كنند كه نسبت به آن‎ها اهتمام داشته باشيم.

به گزارش خبرگزاري رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم ادامه داد: نخستين مورد نماز است كه اميدواريم شما عزيزان نسبت به نماز كوتاهي نداشته باشيد؛ چنان كه ائمه(ع) در موارد فراواني بيان كرده‎اند شفاعت آن‎ها شامل افرادي مي‎شود كه به نماز اهميت دهند؛ بنابراين اگر مي‎خواهيد دستتان از دامن اهل بيت(ع) كوتاه نشود در هيچ زماني نماز را سبك نشماريد.

حضرت آيت‎الله علوي گرگاني خاطرنشان كرد: زكات، روزه، حج و ولايت مواردي است كه امام باقر(ع) آن‎ها را به‎عنوان اركان اسلام بيان كرده است.

ايشان افزود: امام باقر(ع) در ادامه مي‎فرمايد هيچ يك از اين موارد به قدر ولايت اهميت ندارند؛ مراد از ولايت فقيه نيز همان ولايتي است كه امام باقر(ع) بيان كرده است؛ نخستين ولايت مربوط به خداوند است و پس از آن به ترتيب به پيامبراكرم(ص)، ائمه معصومين(ع) و ولايت فقيه منتقل مي‎شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم اضافه كرد: امام باقر(ع) مي‎فرمايد هستند افرادي كه ما از موارد بيان شده، ولايت را رها كرده‎اند اما باقي موارد را عمل مي‎كنند در حالي كه بايد در مسير ولايت حركت كنيم؛ حالا شما عزيزان كه فرزندان شيعه هستيد مراقب باشيد همه موارد را با هم داشته باشيد و اين امانت را به نسل بعد و فرزندان خود منتقل سازيد.

آيت‎الله رئيسي، رئيس جديد قوه قضائيه:
هيچ كس در هيچ جايگاهي حق دور زدن قانون و تخلّف قانوني را نخواهد داشت

آيت‎الله سيد ابراهيم رئيسي در مراسم معارفه خود به‎عنوان رئيس جديد قوه قضائيه با تشكر از زحمات خالصانه رؤساي سابق قوه قضاييه گفت: با همه تلاش‎هايي كه انجام شده، مردم در مورد اجراي عدالت همچنان نگران هستند و خواست مردم آن است كه در سطوح مختلف اجراي عدالت را بيش از گذشته ببينند.

وي افزود: نمي‎خواهم بگويم اجراي عدالت مساوي اجراي قانون است اما فعلاً اگر بخواهيم بر يك اصلي توافق كنيم آن اجراي قانون است، هيچ كس در هيچ شرايطي در هيچ جايگاهي حق دور زدن قانون و تخلف قانوني را نخواهد داشت.

آيت‎الله رئيسي ادامه داد: در ارتباط با دستگاه قضايي تلاش‎هاي زيادي شده اما مساله اطاله دادرسي، ورودي پرونده و تعداد ورودي پرونده به دستگاه قضايي زيبنده نظام اسلامي ما نيست؛ بايد سرچشمه‎ها را بررسي كرد.

رئيس قوه قضاييه افزود: براي تحول، به نيروي انساني تحول خواه نياز است. با آشنايي من با سطوح قضايي اين روحيه وجود دارد و طبق فرمايش مقام معظم رهبري استفاده از نيروهاي كارآمد و انقلابي را دنبال خواهيم كرد.

آيت‎الله رئيسي دربخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر حقوق شهروندي گفت: بنده به‎عنوان مسؤول قضايي از دستگاه‎هاي اداري كشور تكريم مردم و ارباب رجوع را مطالبه خواهم كرد.

رئيس قوه قضاييه ادامه داد: سال ۷۴ موضوع پرونده ۱۲۳ ميليارد مطرح بود، مدتي گذشت پرونده ديگري پيدا شد، مدتي ديگر پرونده ديگري و اخيراً هم پرونده ۳ هزار ميليارد، متهمين آن‎ها با هم متفاوتند اما جنسش يكي است، معلوم است ساختارهاي ما اشكال دارد. ما بايد ساختارهاي فسادزا را اصلاح كنيم والا هر روز شاهد يك پرونده روي ميز قاضي خواهيم بود.

تبريك نماينده ولي فقيه در نيروي قدس سپاه به سرلشكر قاسم سليماني

حجت الاسلام و المسلمين علي شيرازي نماينده ولي فقيه در نيروي قدس سپاه پاسداران، در پيامي اهداي نشان «ذوالفقار» از سوي فرماندهي معظم كل قوا حضرت آيت‎الله خامنه‎اي را به سرلشكر قاسم سليماني تبريك گفت.

به گزارش فارس، در بخشي از اين پيام آمده است: دريافت نشان ذوالفقار، بالاترين مدال افتخار جمهوري اسلامي ايران از دست فرماندهي معظم كل قوا حضرت امام خامنه‎اي عزيز را به جنابعالي، ملت شريف ايران، فرماندهان و پرسنل نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و جبهه مقاومت و به تمامي دوستداران سردار تبريك و تهنيت عرض مي‎كنم و به علت رضايت مولا و مقتدايمان از جناب عالي و خدمات صادقانه و خالصانه‎تان بر خود مي‎بالم و از خداوند عزيز و مهربان عزت بيش از پيش شما را خواهانم. موفق و پيروز و سربلند باشيد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران:
سوءمديريت و خيانت باعث شده زندگي عده اي از مردم نابسامان باشد

حجت‎الاسلام والمسلمين «كاظم صديقي» در خطبه‎هاي نماز جمعه با بيان اين‎كه اين شرايط گراني بر ما تحميل شده و بي‎توجهي‎ها و سوءمديريت‎ها و غفلت‎ها باعث شده زندگي يكسري از افراد جامعه به شدت نابسامان شود، گفت: بايد براي رضاي خدا يك قيام همه جانبه داشته باشيم و از حال همسايگان‎مان خبر بگيريم. سعادت دنيا و آخرت در معامله كردن با خداست و بهترين معامله با خدا، انفاق و اطعام و ايجاد كار و ازدواج دادن دختران و پسران است.

خطيب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به بيانيه «گام دوم انقلاب» مقام معظم رهبري اظهار كرد: پاسخگويي به همه شبهات در بيانيه گام دوم انقلاب موجود است. اين بيانيه يك تصوير كامل از نظام ديني جمهوري اسلامي ايران است. شناخت نقطه ضعف‎ها، ارتباط دادن آينده به گذشته و اظهار اميد و عاطفه و عشق به جوانان، از جمله بخش‎هاي بسيار مهم اين بيانيه است.

حجت‎الاسلام والمسلمين صديقي ادامه داد: ما دل به مقام معظم رهبري داده‎ايم و به جز امام زمان(عج) نظيري در عصر خودمان براي مقام معظم رهبري نمي‎توانيم پيدا كنيم.

وي ادامه داد: ببينيد در انقلاب‎هاي فرانسه و شوروي و الجزاير، شعارهاي انقلاب كنندگان چه بود و اين شعارها تا چه اندازه حفظ شد؟ انقلاب اسلامي ما انقلابي بشري نيست بلكه انقلابي خدايي است.

پشت پرده سفر بشاراسد از زبان جانشين سپاه قدس

سردار اسماعيل قاآني، جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران، با تاكيد بر اين‎كه نيروي قدس با دولت رفيق است، اظهار كرد: ما با دولت تفاوت ديدگاه بسيار داريم، اما بالاخره اين دولت، دولت ماست؛ آبروي دولت آبروي ماست و با همه دولت بايد كار كنيم و كار هم مي‎كنيم.

وي با بيان اين‎كه «آقاي سليماني و آقاي ظريف با هم رفيق هستند» افزود: آقاي بشار اسد را نيروي قدس سپاه به تهران آورد و آن‎هايي كه بايد بدانند، مي‎دانستند و آن‎هايي كه نبايد، نمي‎دانستند؛ بالاخره يك كار حساسي بود.

به نقل از ايسنا، جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه خاطر نشان كرد: آقاي رئيس جمهوري مطلع بود و ظاهراً غفلتي انجام مي‎شود و به آقاي ظريف گفته نمي‎شود كه اين‎ها همه به خودشان(دولت) بر مي‎گردد، اما دشمن مي‎خواهد از همه اين‎ها چيزي براي خود درست كند.

مورد عجيب يك مفسد اقتصادي زن!

در جريان اولين جلسه رسيدگي به اتهام مدير عامل سابق شركت بازرگاني پتروشيمي و ۱۳ متهم ديگر در يكي از شعب دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم مفسدان اقتصادي نام يك خانم شنيده شد؛ مرجان شيخ الاسلامي آل آقا. نگاهي به سابقه سياسي او دگرديسي و چند زيست بودن اين زن را نشان مي‎دهد، به همين نسبت هم تصاوير متفاوت و متضادي از او در فضاي مجازي موجود است؛ با مقنعه و چادر و محجبه، با مانتو و بعد بدون حجاب در خارج از كشور!

به گزارش جوان، او در انتخابات مجلس ششم به‎عنوان عضو جبهه مشاركت و عضو تحريريه روزنامه صبح امروز به مديرمسؤولي سعيد حجاريان كانديدا شد. در مجلس هشتم ادعا كرد كه تاكنون سياسي نبوده و نسبتي با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا كانديدا شد. او مديرعامل اسبق خبرگزاري ميراث فرهنگي است. در دوران خاتمي خود را اصلاح طلب نشان مي‎داد و با روي كار آمدن محمود احمدي‎نژاد به سمت اصولگرايان چرخيد! او همزمان توانست در شركت‎هاي نفتي هم ورود كرده و طرف عقد قرارداد‎ها قرار بگيرد. او مرداد ۹۶ از ايران به تركيه فرار كرد و با آن چه از ايران دزديده بود، شركت‎هايي در تركيه خريد. او سپس سرمايه و زندگي‎اش را از تركيه به كانادا منتقل كرد. او اكنون همسر مهدي خلجي كارمند مؤسسه مطالعاتي انستيتو واشنگتن و از حاميان تحريم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است. نكته جالب توجه آن‎كه روشن نيست درون گروه‎هاي اپوزيسيون چه خبر است و چه اختلافاتي بروز كرده كه اين اطلاعات به بيرون درز كرده است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام:
در شرايط تحريم، پيوستن به FATF مضرترين اتفاق براي سفره مردم است

محمدحسين صفار هرندي در گفت و گوي تلفني با برنامه عصر، با بيان اين‎كه موضوع FATF در يكي دو ماه اخير در دستور كار مجمع بوده است، تاكيد كرد: كنوانسيون «پالرمو» با رأي ناپلئوني توانست از مجلس بگذرد و شوراي نگهبان ايراداتي به آن وارد كرد كه در نهايت به مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: هرچه مباحث را كارشناسانه‎تر پيش برديم، آراي مخالف با پيوستن ايران به پالرمو افزايش پيدا كرد؛ بيش از دوسوم اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام مخالف پيوستن ايران به «پالرمو» هستند.

وي افزود: موضع مخالفان در تمام جلسات اين بود كه پيوستن ايران به «پالرمو» بسياري از فرصت‎هايمان را براي حل مشكلات اقتصادي از بين مي‎برد. خود مسؤولان FATF مي‎گويند اين لوايح فرصتي براي فشار بيش‎تر عليه ايران است.

صفارهرندي تاكيد كرد: رئيس جمهور تاكيد كرد كه تحريم‎هاي آمريكا را دور مي‎زنيم. بيژن زنگنه وزير نفت به من گفت: اين تحريم‎ها ظالمانه است و از هر راهي كه بشود تحريم‎ها را دور مي‎زنيم و نفتمان را مي‎فروشيم.

وي افزود: اگر معتقديم تحريم‎ها ظالمانه است و بايد آن را دور بزنيم ديگر نبايد با دست خودمان نشاني نقاط قوتمان را به دشمن بدهيم.

صفارهرندي با اشاره به اين‎كه اين لوايح بسته اطلاعاتي ما را در اختيار آمريكا قرار مي‎دهد، گفت: اين صحبت‎ها در مجمع باعث شد تا موافقان الحاق ايران به «پالرمو» هم نظرشان تغيير كند؛ چون فهميدند كه اين لوايح يعني خودكشي از ترس مرگ! در شرايط تحريم امروز پيوستن به FATF مضرترين اتفاق براي سفره مردم خواهد بود.

«خون دلي كه لعل شد» با تصاوير تازه اي از رهبر انقلاب منتشر شد

فروش كتاب «خون دلي كه لعل شد» حاوي خاطرات حضرت آيت‎الله‎العظمي خامنه‎اي(مدّظلّه‎العالي) از زندان‎ها و تبعيد دوران مبارزات انقلاب اسلامي آغاز شد.

كتاب 424 صفحه‎اي «خون دلي كه لعل شد» به همت محمّدعلي آذرشب گردآوري شده است. اين كتاب ترجمه فارسي كتاب «إنّ مع الصّبر نصراً» زندگينامه رهبر معظّم انقلاب است كه توسط انتشارات انقلاب اسلامي چاپ و روانه بازار نشر شد.

كتاب حاضر شامل بيان حكمت‎ها، درس‎ها و عبرت‎هايي است كه به فراخور بحث‎ها بيان شده و هر كدام از آن‎ها مي‎تواند چراغ راهي براي آشنايي مخاطب كتاب به ويژه جوانان عزيز با فجايع رژيم منحوس پهلوي، و همچنين سختي‎ها، مرارتها و رنج‎هاي مبارزان و در مقابل، پايمردي‎ها، مقاومت‎ها، خلوص و ايمان انقلابيون باشد.

طرح جلد كتاب «خون دلي كه لعل شد» نسبت به ساير آثار مشابه، متفاوت طراحي شده است. در روي جلد، چهره ايام زندان رهبر انقلاب به تصوير كشيده شده و در پشت جلد، عكس ديده نشده‎اي از رهبري و فرزندشان به همراه دستخط ايشان درباره اين عكس آورده شده است.

علاقه‎مندان براي تهيه كتاب «خون دلي كه لعل شد» مي‎توانند به سايت انتشارات انقلاب اسلامي مراجعه كنند.

وكيلي، سخنگوي ستاد روحاني:
دولت، پير و سير است

نماينده تهران در مجلس و سخنگوي ستاد روحاني در انتخابات 96 در گفت‎وگو با برنامه «رو در رو» اظهار داشت: دولت روحاني پير، سير، كُند و پروژه‎اي است و تنها حُسن اين دولت آن است كه دولت رئيسي نيست!

محمدعلي وكيلي در اين گفت‎و‎گو اظهار داشت: يكي از علل ورودم به ليست اميد(اصلاح‎طلبان) محبت آقاي هاشمي رفسنجاني بود، ايشان گفتند كه اسم من در ليست حتما باشد.

وي همچنين گفت: برخلاف موسوي و كروبي، آقايان هاشمي و خاتمي اعتقادي به تقلب در انتخابات88 نداشتند.

وكيلي در اين گفت‎و‎گو با بيان اين‎كه «برجام ايده‎آل هيچ كس نبود همان طور كه قطعنامه 598 هم ايده‎آل هيچ كس نبود» اظهار داشت: تيم مذاكره‎كننده ما نتوانست همه خطوط قرمز رهبر انقلاب را در مذاكرات حفظ كند.

وكيلي در ادامه با دفاع خنده‎دار از لوايح چهارگانه مربوط به FATF گفت: قطعا با پذيرش لوايح چهارگانه مربوط به FATF چيزي به دست نمي‎آوريم جز عدم ضرر.

وي در بخش ديگري از اين گفت‎و‎گو با اشاره به حقوق نمايندگان اظهار داشت: حقوق هر نماينده مجلس ماهي 8 ميليون و 300 هزار تومان است كه به سختي زندگي را مي‎گذرانيم!

نايب رئيس اتحاديه مشاوران املاك:
قدرت مردم براي خريد مسكن بسيار كاهش يافته است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسام عقبايي نايب رئيس اول اتحاديه صنف مشاوران املاك با اشاره به اين‎كه در بازاري كه مردم قدرت خريد ندارند، تسهيلات باعث افزايش نقدينگي در بازار نمي‎شود، افزود: قدرت مردم براي خريد مسكن در كلانشهر‎ها بسيار كاهش يافته است و تسهيلات كنوني جوابگوي قيمت خريد مسكن نيست. سالانه نيازمند يك ميليون واحد مسكوني در كشور هستيم، اما در طي چند سال شاهد كاهش ساخت و ساز در كشور بوده‎ايم.

وي با اشاره به كاهش قدرت خريد مردم ادامه داد: پنج ميليون واحد مسكوني نياز انباشته بازار مسكن است كه بايد راه‎حلي براي افزايش ساخت و ساز صورت گيرد.

نايب رئيس اول اتحاديه صنف مشاوران املاك افزود: افزايش ۹۰ درصدي در قيمت مسكن باعث فشار بر مستاجران شده است. افرادي كه در بالاي شهر سكونت داشتند در ميانه و افراد ميانه به پايين و در آخر به خارج از شهر مي‎روند، زيرا قيمت اجاره‎بها به تبع افزايش قيمت مسكن، رشد دارد.

وي ادامه داد: مجلس بايد افزايش تسهيلات خريد مسكن را به‎عنوان مطالبه مردم در دستور كار قرار دهد. دولت مي‎تواند با ساخت مسكن استيجاري تا حدودي بازار اجاره را كنترل كند.

گفتني است، آمارهاي جديد بانك مركزي از شاخص بهاي مسكن در بهمن امسال نسبت به سال گذشته نشان مي‎دهد، متوسط قيمت هر متر مربع واحد مسكوني در تهران، با 85/1 درصد افزايش، به 9 ميليون و 967 هزار تومان افزايش يافته و متوسط قيمت هر متر مربع در تهران نسبت به ماه قبل(دي ماه) هم 1/7 درصد بيش‎تر شده است.

پاسخ عضو هيئت رئيسه مجلس:
دهانت را ببند! خفه شو!

به گزارش مشرق، نشست دوشنبه مجلس شوراي اسلامي پس از نطق يك نماينده دقايقي با حواشي همراه شد.

بر اين اساس، محمدمهدي زاهدي نماينده مردم كرمان در مجلس در نطق ميان دستور خود طي سخناني اظهار داشت: ديدار جمعي از اهالي مجلس با فردي كه در فتنه 88 باغي انقلاب بوده حمايت از طغيان است.

پس از آن برخي اعضاي فراكسيون اميد مجلس(اصلاح طلبان) نسبت به اين سخنان درخواست تذكر اصل 75 دادند كه با اعلام اميرآبادي تذكرات كتبي به اتمام رسيد، علي مطهري كه رياست جلسه را بر عهده داشت عنوان كرد كه تذكرات شفاهي بيان شود، آن هم تذكرات اصل 75 و پس از آن محمدعلي وكيلي را به‎عنوان نفر اولين نفر براي تذكر شفاهي اعلام كرد.

وكيلي كه با نظر مطهري قرار بود تذكر دهد، گفت: آقاي زاهدي! خلاف منافع ملي آن‎جايي صورت گرفت كه با تنگ نظري و فتنه نمايي سرمايه‎هاي انساني را به حاشيه برديد و رئيس جمهور 8 ساله همچنان در گوشه و كنار كشور سخنراني آزاد مي‎كند و تمام مرزهاي رسمي كشور را زير سوال مي‎برد اما كسي معترض نمي‎شود نه رئيس جمهوري كه سال‎ها گوشه‎اي نشسته و جز دعوت به وحدت چيزي ندارد.

به گزارش فارس، پس از مدتي زاهدي با قرار گرفتن مقابل جايگاه هيات رئيسه به اظهارات وكيلي اعتراض كرد كه اين عضو هيات رئيسه با به كار بردن لفظ «دهانت را ببند؛ خفه شو» به اعتراض زاهدي پاسخ داد!

اون طرف صورتت هم كه سوخته!

كيهان نوشت:

گفت: گزارش مستند «ايستگاه پاياني دروغ» بد‎جوري پادوهاي كاسه‎ليس دشمن و سرويس‎هاي اطلاعاتي غرب را كلافه كرده است.

گفتم: لاف مي‎زدند و قمپز در مي‎كردند كه به سيستم اطلاعاتي ايران نفوذ كرده‎اند و باورشان نمي‎شد كه دستورات ديكته شده مراكز اطلاعاتي جمهوري اسلامي را منتشر مي‎كنند.

گفت: تازه با چه خيال راحتي پته همديگر را روي آب مي‎انداختند و درون كثيف و متعفن خودشان را لو مي‎دادند و روحشان هم خبردار نبود كه دارند براي ملت ايران اعتراف مي‎كنند!

گفتم: سرويس‎هاي اطلاعاتي غرب را بگو كه عجب هالو هفت‎شنبه‎هايي هستند. به اين اجق‎وجق‎ها پول مي‎دادند عليه ايران حرف بزنند، غافل از اين‎كه پول غربي‎ها را مي‎گرفتند ولي نوكر بي‎جيره و مواجب ايران بودند.

گفت: حيوونكي‎ها اومدند زير ابروشونو بردارند چشمشونو كور كردند!

گفتم: به يارو گفتند چرا صورتت سوخته؟ گفت؛ داشتم اتو مي‎كردم، تلفن زنگ زد اشتباهي به جاي گوشي، اتو رو به گوشم چسبوندم! پرسيدند؛ اون طرف صورتت هم كه سوخته؟ گفت؛ خب، بايد به اورژانس زنگ مي‎زدم!

 اخبار ويژه

منافع ملي از همين «نمي دانيم»ها ضربه خورد

جهان‎نيوز در واكنش به سخنان اخير عباس عراقچي نوشت: چند ماهي است كه فضاي سياسي كشور دچار كشمكش دروني ميان طرفداران FATF و منتقدان اين سازمان است. طرفداران مطرح مي‎كنند كه براي اين‎كه مشكلات اقتصادي كشور حل شود حتما ايران بايستي به اين سازمان بپيوندد. البته وزير خارجه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اين موضوع كه هيچ تضميني درباره اين لايحه نمي‎دهد گفت: «نه من و نه رئيس جمهور تضمين نمي‎دهيم كه با تصويب CFT مشكلات حل شود.»
اين درحالي است كه «عباس عراقچي» معاون سياسي وزارت امور خارجه نيز- ۵ اسفند ۹۷- در جلسه با فراكسيون مستقلين مجلس گفته بود: «براي عبور از تحريم‎ها، بايد به FATF بپيونديم»! عراقچي پيش از اين- فروردين ۹۴- هم گفته بود: «با برجام تمامي تحريم‎ها لغو مي‎شود و نه تعليق».
دولتمردان از يكسو تاكيد دارند كه «تضميني براي حل مشكلات اقتصادي به واسطه تصويب FATF وجود ندارد» و «از FATF انتظار معجزه نداشته باشيد» و از سوي ديگر مدعي هستند كه براي رفع مشكلات اقتصادي بايد FATF را تصويب كنيم!
اخيرا معاون وزير امور خارجه كشورمان كه براي حضور در نشست كميسيون مشترك برجام به وين رفته بود، اظهار داشت: «مكانيسم مالي اينستكس در ابتداي راه خودش است و ما هنوز نمي‎دانيم كه اين ساز و كار چگونه مي‎تواند مشكل‎گشا باشد و چگونه كار كند.»
جالب است كه اين‎همه فشار و هزينه‎اي كه در داخل كشور براي رسيدن به FATF صورت مي‎گيرد براي اينستكس و كانال ناقص مالي است كه هنوز ديپلمات‎هاي تراز اول كشورمان هم نمي‎دانند، چيست! البته در جريان برجام هم كه عايدي كشور از آن «تقريبا هيچ» بود نيز همين اتفاق افتاد و ما هنوز با توجه به سخنان مسؤولان كه يك روز لغو تحريم‎ها و يك روز سايه جنگ و... را دستاورد برجام قلمداد مي‎كردند و مي‎كنند به دستاورد ملموسي در اين عرصه نرسيده‎ايم. حتي بيم آن مي‎رود كه برجام كنار گذاشته شود و كشورمان را به كانال‎هاي ناقصي مانند اينستكس مشغول كنند.

نفوذ ايران به شبكه سايبري كاخ سفيد و ارتش آمريكا

يك شبكه خبري آمريكا مي‎گويد اطلاعات سري برخي نهادهاي دولتي اين كشور از جمله اف‎بي‎آي، اداره ارتباطات كاخ سفيد و ارتش، توسط هكرهاي ايراني هك شده است.
ان‎بي‎سي در گزارشي به نقل از شركت ريسكيوريتي اعلام كرد: يك گروه هكر ايراني به نام «ايريديوم» كه دسامبر گذشته به يك شركت آمريكايي حمله كرده، بار ديگر دوشنبه هفته گذشته به اين شركت حمله كرد.
هدف حمله گروه هكري ايراني شركت «سيتريك سيستمز» بوده كه به بسياري از نهادهاي دولتي آمريكا خدمات رايانه‎اي از جمله پلاتفورمي براي دوركاري كارمندان دولتي ارائه مي‎كند.
ريسكيورتي مدعي است كه حملات هكرهاي ايراني به سيتريك سيستمز از 10 سال پيش شروع شد و تاكنون ادامه داشته است.
«چارلز يو» رئيس ريسكيوريتي گفت اين هكرها كه از طريق حساب كاربري يكي از كارمندان شركت سيتريكس به آن نفوذ كرده‎اند، موفق شده‎اند تا به 6 ترابايت اطلاعات از اين شركت دست يابند.
به نوشته ان‎بي.سي تحليل اين حملات نشان مي‎دهد كه هكرها بر پروژه‎هاي مرتبط با اف‎بي‎آي، قراردادهاي هوا و فضا و ناسا و همچنين شركت نفتي آرامكو عربستان متمركز بوده‎اند.
نفوذ در شبكه رايانه‎اي سيتريك به هكرها امكان دسترسي به ارتباطات خصوصي با نهادهاي دولتي پيرامون پروژه‎هاي حساس فناوري اطلاعات در ارتباط با اف‎بي‎آي، اداره دفاع موشكي، اداره پشتيباني دفاعي و اداره سامانه‎هاي اطلاعات دفاعي آمريكا و همچنين اداره ارتباطات كاخ سفيد را داده است.
اداره سامانه‎هاي اطلاعاتي دفاعي آمريكا وظيفه پشتيباني فني و ارتباطي از رئيس جمهوري، معاون رئيس جمهوري، وزير دفاع و فرماندهان ارشد اين كشور را دارد.
اداره ارتباطات كاخ سفيد نيز موظف است امنيت ارتباطات رئيس جمهوري آمريكا را تأمين كند.
ريسكيوريتي همچنين مدعي شد گروه ايراني «ايريديوم» همان گروهي است كه در سال 2017 اطلاعات پارلمان انگليس را هك كرد.»

به همت جامعه مدرسين حوزه علميه قم
مراسم تجليل از آيت الله شيخ عيسي قاسم برگزار شد

مراسم تكريم و تجليل از آيت‎الله شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين به همت جامعه مدرسين حوزه علميه قم و با حضور روحانيون و علماي حوزه‎هاي علميه در سالن اجتماعات اين نهاد حوزوي برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم آيت‎الله محمد يزدي رئيس‎جامعه مدرسين حوزه علميه قم هدف از برگزاري اين نشست را تجليل از مشقت‎ها و سختي‎هاي آيت‎الله شيخ عيسي قاسم دانست و اضافه كرد: هر انقلابي اين سختي‎ها و مشكلات را تحمل كرده و بعد از اين تحمل‎ها توانسته به پيروزي و موفقيت برسد.
همچنين، آيت‎الله شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين طي سخناني با اشاره به اين‎كه بر اساس آموزه‎هاي قرآن كريم نصرت الهي حتمي خواهد بود، عنوان كرد: اگر در مسير رضاي خداوند متعال به دنبال جهاد و مبارزه با باطل و ظلم باشيم عنايت الهي نيز شامل ما خواهد شد.