صفحه اخبار

در ديدار مسؤولان قرارگاه خاتم الانبياء مطرح شد
هشدار حضرت آيت الله مكارم شيرازي درباره اقدامات سوء نفوذي ها

حضرت آيت‎الله ناصر مكارم شيرازي در ديدار فرمانده و مسؤولان قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص) با تاكيد بر اهميت مساله اقتصاد، گفت: امروز جنگ اقتصادي از جنگ نظامي هم فراتر رفته، دشمن بعد از آن‎كه از گزينه نظامي نااميد شد، به مسائل اقتصادي دل بسته است و مي‎خواهد در اين عرصه ما را دچار مشكل كند و به عقيده باطل خود ما را پاي ميز مذاكره بكشاند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، اين مرجع تقليد با تاكيد بر اين‎كه اگر اقتصاد درست نشود مسائل سياسي، اجتماعي، اخلاقي و فرهنگي تحت الشعاع قرار مي‎گيرد، ابراز كرد: اين اصل را بايد همه بپذيريم و اولويت را به اصلاح مسائل اقتصادي بدهيم؛ در عين حال كه بايد همه بخش‎ها را زير نظر بگيريم.

ايشان تكيه به توانمندي‎هاي داخلي را ضامن حفظ اقتدار كشور دانست و خاطرنشان كرد: به هر ميزان به داخل و توانمندي‎هاي خودمان متكي باشيم به نفع ما است، اگر متكي به خارج باشيم دچار مشكل مي‎شويم. خارجي‎ها اگر ببيند منافع شان در خطر است ما را تنها مي‎گذارند و رها مي‎كنند و مي‎روند.

آيت‎الله مكارم شيرازي با تاكيد بر اين‎كه در كنار مسائل اقتصادي، مسائل فرهنگ اسلامي بايد كاملا رعايت شود، گفت: در كنار پروژه‎هاي اقتصادي و عمراني بايد به جنبه‎هاي فرهنگي و ديني نيز توجه شود؛ غفلت از اين مساله مهم آسيب آفرين است.

استاد حوزه علميه قم يادآورشد: الان مردم در فشار هستند ولي بايد با تبيين درست خدمات، فعاليت‎ها و دستاوردها كاري كرد كه مردم اميدوار باشند.

ايشان در بخش پاياني اين ديدار مراقبت نسبت به نفوذي‎ها در بخش‎هاي مختلف جامعه و دستگاه‎ها را يك اصل مهم عنوان كرد و گفت: افراد نفوذي با اختلاس‎ها و سوء استفاده‎ها يك تشكيلات را بدنام مي‎كنند؛ متاسفانه در كشور ما در اين خصوص مراقبت لازم نمي‎شود.

نماينده مشهد مطرح كرد؛
پروژه عصباني كردن مردم براي زمينه سازي برجام هاي ۲ و ۳

به گزارش ايسنا، نصرا... پژمان‎فر نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود در صحن مجلس با انتقاد از وضعيت بازار كالاهاي اساسي خاطر نشان كرد: متاسفانه رفتار دولت نشان مي‎دهد كه نمي‎خواهد بر بازار و رساندن كالاهاي مورد نياز مردم نظارتي داشته باشد؛ شايد اين سهل انگاري بخشي از پروژه عصباني كردن مردم براي زمينه سازي برجام‎هاي ۲ و ۳ است، با اين وجود مردم اگر چه از عملكرد دولت به شدت ناراحت هستند، اما پاي نظام مقدس خود ايستاده‎اند و تا پاي جان ايستادگي خواهند كرد.

اين نماينده مجلس همچنين با تاكيد بر لزوم راه اندازي ستاد ساماندهي بازار خاطر نشان كرد: متاسفانه قيمت‎هاي كالاها در نوسانات بازار، فقط با افزايش دلار بالا مي‎رود، اما با كاهش قيمت دلار هيچ تغيير و تنزلي نمي‎يابد.

مشايي دولت روحاني كيست؟!

غلامرضا تاجگردون نماينده گچساران و باشت و رئيس كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در صفحه شخصي خود در رابطه با اقدامات «حسام‎الدين آشنا» مشاور رئيس جمهور نوشت: هر رئيس جمهوري گويا بايد يك مشايي داشته باشد. مشاور محترم رئيس جمهور بعد از شش سال از دوره رئيس جمهور با دادن آدرس غلط به جامعه فرار به جلو مي‎كند.

در ادامه اين يادداشت آمده است: بودجه را دولت مي‎دهد. شش سال هم آقاي روحاني بودجه را به مجلس داد. هر آن چه كه بخواهد مي‎تواند در لايحه انجام مي‎دهد. مثل امسال كه هر جا را دوست نداشت كم كرد و هر جا را دوست داشت بالا برد. افزايشهاي مجلس هم مشخصه. افزايش حقوق بازنشستگان، كسري بيمه‎ها، عمراني مناطق محروم، پاداش بر زمين مانده فرهنگيان و كارمندان، افزايش مستمري افراد تحت پوشش بهزيستي و كميته امداد و از اين قبيل موضوعات.

تاجگردون افزوده است: جناب آقاي آشنا! اين مردم درد زيادي دارند به دردشان نمك دروغين نريز يا اين‎كه اگر جنايتي شده دولت فعلي را هم در اين جنايت شريك بدانيد. البته كه اگر مجلس ببيند جايي بي‎انصافي شده باشد اصلاح مي‎كند. چه در عرصه اقتصادي و چه فرهنگي و چه در دفاع.

در ديدار وزير اقتصاد با مراجع مطرح شد
انتقاد از گراني هاي بي حساب و كتاب

فرهاد دژپسند، وزير اقتصاد با حضور در شهر مقدس قم با حضرات آيات وحيد خراساني، صافي گلپايگاني، جوادي آملي، مكارم شيرازي، سبحاني و نوري همداني ديدار و گفت‎وگو كرد.

حضرت آيت‎الله نوري همداني در اين ديدار با انتقاد از گراني‎هاي بي‎حساب و كتاب اجناس، گفت: مردم در زندگي و سفره خود رفاه اقتصادي نمي‎بينند بلكه هر روز گراني‎هاي بيش‎تر را مشاهده مي‎كنند، اين در حالي است كه مسؤولان بايد نظارت‎هاي لازم را داشته باشند تا شاهد اين مشكلات نباشيم.

اين مرجع تقليد با بيان اين‎كه بسياري از مشكلات مربوط به تحريم‎ها نيست، علت مشكلات و گراني‎هاي اخير را عدم نظارت مسؤولان دانست و ابراز داشت: مردم از گراني رنج مي‎برند و تحت فشار هستند.

همچنين آيت‎الله سبحاني در اين ديدار گفت: نظارت و بررسي فعاليت بانك‎ها بر اساس شرع و موازين دين مبين بدون ترديد بخش اعظمي از مشكلات اقتصادي و اجتماعي جامعه را برطرف مي‎كند.

آيت‎الله مكارم شيرازي نيز با اشاره به مشكل بانك‎ها در كشور و انتقاد از عدم كنترل و نظارت بر آن ها، تصريح كرد: بانك‎ها مردم را جريمه مي‎كنند و بر جريمه آن‎ها نيز سود مي‎گيرند؛ يكي از مشكلات بانك‎ها توليد و خلق پول است، به‎عنوان مثال يك بانك 100 ميليارد سرمايه‎دارد اما به اندازه 200 ميليارد كار مي‎كند و در نهايت ورشكسته مي‎شود. اين مرجع تقليد با اشاره به مشكلاتي كه در پي افزايش نقدينگي در جامعه ايجاد مي‎شود، بيان داشت: نظارت بر بانك‎ها بايد افزايش يابد و براي خلق پول و افزايش نقدينگي در كشور فكري شود.

حالا خوبه كه به اروپا دل نبستيد!

با گذشت 8 ماه، بار ديگر وزارت امور خارجه به نقطه اول و بلكه قبل از آن بازگشته است.

وطن امروز نوشت: امروز وزارت ا‎مور خارجه حتي ديگر از اراده سياسي(!) سران اروپايي براي حفظ برجام سخن نمي‎گويد! اميدواريم دستگاه ديپلماسي و سياست خارجي كشورمان لااقل اين نكته را متوجه شده باشد كه اتفاقا تاخير هدفمند مقامات اروپايي در ايجاد ساز و كار مالي ويژه، معلول «اراده سياسي» آن‎ها در پيروي از ايالات متحده و دولت ترامپ است، آن‎چه در اظهارات 4 ماه قبل آقاي عراقچي و حتي اظهارات اخير مقامات وزارت امور خارجه مشاهده مي‎شود، «مصالحه با اروپاي بدعهد» است! اروپايي كه به قول وزير خارجه فرانسه و نيز مسؤول سياست خارجي اتحاديه اروپايي قرار بود تا آبان‎ماه امسال كانال ويژه مالي خود را براي حفظ توافق هسته‎اي و بهره‎مندي حداقلي ايران از منافع اندك برجام راه‎اندازي كند!

اخيرا سخنگوي وزارت امور خارجه ابراز اميدواري كرده اروپا در «آزمون جديدتر» موفق باشد و بتواند كانال مالي ويژه خود را براي اثبات حسن نيت خود در قبال ايران راه‎اندازي كند! جاي بسي تعجب و بلكه تاسف است كه امروز، 8 ماه پس از خروج رسمي ترامپ از توافق هسته‎اي و در حالي كه قرار بود اروپاييان ظرف چند هفته راهكار خود را براي حفظ توافق هسته‎اي ارائه و اجرايي كنند، ما از «فرصت دوباره» و «آزمون جديدتر» اروپا سخن به ميان مي‎آوريم!بدون شك ميان مقدمه‎اي كه آقاي قاسمي مبني بر «عدم توانايي اروپا در ايستادگي در مقابل فشارهاي آمريكا» بيان مي‎كند و نتيجه‎اي كه ايشان درباره «اميد به موفقيت اروپا در آزمون جديدتر» بيان مي‎كند كم‎ترين همخواني و تناسبي وجود ندارد. طنز تلخ ماجرا اين است كه ايشان پس از فرصت دوباره‎اي كه دراين‎باره براي اروپا در نظر مي‎گيرد، تاكيد مي‎كند وزارت امور خارجه به ساز و كار مالي ويژه اروپا دل نبسته(!) و سرنوشت خود را به آن گره نزده است(!)

دولت نرخ تورم را اعلام نمي كند تا دستاوردش زير سؤال نرود!

به گزارش خبرگزاري تسنيم، محمد خدابخشي عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس در مصاحبه با راديو گفت: نرخ تورم تعيين شده از سوي مركز آمار 15 درصد مي‎باشد اما دولت در لايحه بودجه 98، افزايش حقوق و دستمزد را 20 درصد پيشنهاد داد. اين مساله به ظاهر نشان مي‎دهد تناقضي وجود ندارد اما برآوردها حاكي از آن است كه نرخ تورم بيش از 20 درصد است.

وي افزود: دولت مكلف است متناسب با نرخ تورم حقوق كاركنان دستگاه‎هاي اجرايي را افزايش دهد ولي اين مهم انجام نشده است. دولت بايد قدرت خريد كاركنان دستگاه‎هاي اجرايي و حقوق كارگران را افزايش دهد و قدرت خريد مردم را نيز حفظ كند.

عضو كميسيون برنامه و بودجه درباره آمار تورم گفت: پيش‎بيني‎ها بالاي 30 درصد و برخي بالغ بر 40 درصد اعلام مي‎شود.

وي درخصوص دلايل امتناع دولت در اعلام نرخ تورم گفت: دولت هم مي‎خواهد دستاوردهايش زير سؤال نرود و از طرفي اثر رواني روي جامعه نداشته باشد.

گفتني است، تنها دستاورد اقتصادي دولت، تك نرخي كردن نرخ تورم بود كه موجب ركود بي‎سابقه در توليد و حتي بازار شد. ضمن اين‎كه با افزايش چند برابري نرخ دلار، اين دستاورد هم بر باد رفت و رونقي هم حاصل نشد. دولت، مدتي است نرخ تورم و رشد را اعلام نمي‎كند، چرا كه اگر نرخ تورم 20 تا 40 درصد يا بيش‎تر باشد، ناكارآمدي‎اش بيش از پيش نمايان مي‎شود.

خجالت بكش مرتيكه! اين چه وضعيه؟!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: «الي ليك» يك روزنامه‎نگار آمريكايي كه سر در آخور ربع پهلوي دارد و از اموال غارت‎شده مردم ايران مستمري ماهيانه مي‎گيرد توئيت كرده كه «اميدوارم سال ۲۰۱۹ سال فروپاشي جمهوري اسلامي ايران باشد»!

گفتم: ۴۰ سال است كه اين اجق وجق‎ها آرزوي براندازي ايران اسلامي را به گور برده و خوراك مار و مور شده‎اند و جمهوري اسلامي همه روزه بر اقتدارش افزوده شده است.

گفت: «مايكل‎لدين» همكار سازمان سيا كه نقش برجسته‎اي در فتنه آمريكايي - اسرائيلي ۸۸ داشته است در پاسخ به توئيت الي ليك نوشته است «رژيم‎ها خودشان از بين نمي‎روند ما بايد آن را از بين ببريم»!

گفتم: اين مايكل لدين كه تا حالا ده‎ها بار از ايران اسلامي سيلي خورده، ديگر چه مي‎گويد؟!

گفت: چه عرض كنم؟! حيوونكي در فتنه ۸۸ هم سنگ روي يخ شد ولي تقصير را به گردن دستورالعمل ماموران مافوقش انداخت!

گفتم: يارو از هواپيما كه پياده شد، شلوارش افتاد پايين! داد و بيداد ديگران بلند شد كه مرتيكه خجالت نمي‎كشي اين چه وضعيه؟! و يارو در حالي كه سعي مي‎كرد شلوارش را بالا بكشد، رو به جمعيت كرد و گفت: تقصير مهماندار هواپيماست كه گفت حالا مي‎توانيد كمربند‎ها را باز كنيد!

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: يكي از دولتمردان به انتقادات ائمه جمعه اعتراض كرده و گفته است با وجود مجلس و قوه قضائيه و مراكز نظارتي، انتقاد ائمه جمعه از عملكرد دولت جايي ندارد!

گفتم: خب، ممكن است موضوعي به نظر ائمه جمعه برسد كه بقيه مراكز به آن توجه نكرده باشند و يا تكرار يك انتقاد مي‎تواند نشان‎دهنده اهميت آن باشد و اساسا وظيفه ائمه جمعه بيان مسائل سياسي روز است كه نقد عملكرد دولت هم بخشي از آن است.

گفت: اصلا از همه اين موارد گذشته بايد پرسيد، پس آن‎همه شعار دولت درباره ضرورت نقد و استقبال از انتقادات چه مي‎شود؟!

گفتم: پدر مشغول رانندگي بود و پسرك پرسيد؛ ارتفاع قله اورست چقدر است؟ پدر گفت نمي‎دانم. پرسيد مساحت درياي خزر چقدر است؟ پدر گفت نمي‎دانم! و چند سؤال ديگر كه بي‎جواب ماند. در اين حال مادر به پسرك گفت حواس بابا را پرت نكن! و پدر گفت بذار سؤال كنه به معلوماتش اضافه شود!

قدرت نيروي دريايي ايران به فراتر از مديترانه رسيده است

به گزارش فارس، روزنامه فرامنطقه‎اي «راي‎اليوم» درباره خبر اعزام ناوگروه ايران به اقيانوس اطلس نوشت: بعد از روسيه و چين ايران سومين كشوري است كه كشتي جنگي به نزديكي آب‎هاي منطقه‎اي آمريكا مي‎فرستد و اگر مورد حمله قرار گيرد عليه پايگاه‎هاي پنتاگون در خليج‎فارس مي‎تواند واكنش نشان دهد.

در مقدمه اين يادداشت آمده است: ايران سومين كشور در جهان است كه بعد از روسيه و چين به آب‎هاي منطقه‎اي ايالات متحده نزديك مي‎شود و اين يك چالش بزرگ و قابل توجه نظامي است و كارشناسان نظامي را بر آن داشته سؤال‎هايي را مطرح كنند در مورد اين‎كه آيا ايران نظير پيشرفتي كه در زمينه قدرت موشكي خود داشته به ساير نيروي نظامي هم توسعه داده است؟

بنا به نوشته راي اليوم، در طي چند سال گذشته، نيروي دريايي ايران كشتي‎هاي آمريكايي را از نزديك شدن به آب‎هاي حوزه دريايي خود بازداشته است تا جايي كه در سپتامبر گذشته تلويزيون ايران ويديوي منتشرنشده‎اي از نزديك‎شدن قايق‎هاي تندروي سپاه پاسداران به يكي از بزرگ‎ترين رزم‎ناوهاي آمريكايي جهان در خليج‎فارس را منتشر كرده است در اين ويدئو تصاويري از رويارويي ميان قايق‎هاي تندرو سپاه با ناو هواپيمابر «تئودور روزولت» به نمايش درآمد و گفته شده كه اين ويديو اول فروردين سال جاري ضبط شده و از طريق آن طرف ايراني به فرمانده ناو هشدار داده براي جلوگيري از عواقب هر جنگي احتياط كنند.

اين روزنامه با تاكيد بر اقتدار ايران ادامه داد: ايران پيشرفت صنعت موشكي خود را نشان داده و يك واقعيت نظامي جديد در خاورميانه اعمال كرده است، از جمله اين‎كه از طريق حزب‎ا... لبنان جلوي سركشي اسرائيل را گرفته به گونه‎اي كه اين رژيم اشغالگر از زمان جنگ ژوئن 2006 ديگر جرات حمله به لبنان را پيدا نكرده و اعتقاد بر اين است كه ايران در حال حاضر نيروي دريايي خود را به فراتر از درياي مديترانه توسعه داده است.

بدهي هاي دولت از آستانه خطرناك هم عبور كرده است!

اصغر بالسيني كارشناس اقتصادي در گفت‎وگو با خبرگزاري تسنيم با اشاره به استقراض در بودجه 98 اظهار داشت: استقراض دولت از مردم در كنار استقراض خارجي در مجموع بدهي‎هاي دولت را تشكيل مي‎دهد كه در استانداردهاي بين‎المللي حد و حدودي براي آن در نظرگرفته شده كه تخطي از آن به معناي بالابردن ريسك نكول در اقتصاد است، چراكه دولت ملزم است در سال‎هاي آتي اصل و سود اين قرض‎ها را بپردازد.

باليسني با بيان اين‎كه در جهان براي اين مسأله شاخصي دقيق تعريف شده كه به آن فضاي مالي وآستانه خطرناك گفته مي‎شود، گفت: فضاي مالي عبارت است از فاصله بين شرايط فعلي بدهي و بيش‎ترين سطحي كه دولت مي‎تواند اوراق مالي منتشركند بدون اين‎كه به مشكل برخورد كند؛ اين شاخص را با نسبت بدهي به توليد ناخالص داخلي اندازه‎گيري مي‎كنند.

وي اضافه كرد: برنامه ششم توسعه در اين باره مي‎گويد، دولت موظف است شاخص نسبت بدهي دولت و شركت‎هاي دولتي به توليد ناخالص داخلي را در طول برنامه ششم در سطح حداكثر 40 درصد حفظ كند كه آمارها نشان مي‎دهد دولت از حد آستانه خطرناك در اين زمينه گذشته به طوري كه شاخص بدهي عمومي دولت به توليد ناخالص داخلي در سال 1397 به حدود 44 درصد رسيده و درسال 1398 حدود 42 درصد خواهد بود.

به گفته اين كارشناس اقتصادي، اين رقم از حد آستانه خطرناك 40 درصد گذشته و اگر درآمدهاي دولت در سال‎هاي آينده ازمحل نفت و ماليات تامين نشده و استقراض بيش‎تر صورت گيرد اين عدد همچنان در سطح خطرناك قرار خواهد گرفت.

بالسيني بيان كرد: در لايحه بودجه 98 حدود 51 هزار ميليارد تومان استقراض و 25 هزار ميليارد تومان بازپرداخت بدهي صورت در نظر گرفته شده كه عدد بازپرداخت كم‎تر از الزامات برنامه ششم بوده و نشان دهنده به تاخير انداختن بازپرداخت‎ها به سال‎هاي آينده است.

حياط خلوتي براي مديران بازنشسته وزارت نفت

به گزارش شبكه اطلاع‎رساني راه دانا، گويا برخي از شركت‎هاي زيرمجموعه وزارت نفت تبديل به يك حياط خلوت براي وزارت نفت شده‎اند.

هلدينگ «خليج فارس» يكي از اين مجموعه‎هاي اقتصادي است كه با توجه به اين‎كه ۴۰ درصد سهام آن متعلق به سهام عدالت بوده توانسته است از زير تيغ قانون منع به كارگيري بازنشستگان بگذرد حالا تبديل به يك حياط خلوت براي مديران و معاونان بازنشسته وزارت نفت شده است تا با همان سمت‎ها در اين هلدينگ به كار خود و دريافت حقوق‎هاي كلان ادامه دهند. از جمله اين افراد محمدمهدي رحمتي معاون پيشين برنامه ريزي وزارت نفت است كه ۲۶ آبان ماه سال جاري خبر خداحافظي وزير نفت با او به دليل بازنشستگي‎اش منتشر شده بود.

با اين همه خبرهاي جديد حكايت از اين دارد كه خداحافظي زنگنه با رحمتي پايان دوره ماموريت او نبوده است و او به جاي روزهاي بازنشستگي با همان سمت به ساختمان هلدينگ خليج فارس رفته است تا حياط خلوت مديران نفتي حسابي پربار شود.

از سوي ديگر مديرعامل هلدينگ خليج فارس كه از اسفندماه سال گذشته به اين سمت انتخاب شده است نيز خود جزء افرادي بود كه ابهامات بسياري در مورد ادامه كارش به دليل بازنشسته بودن وجود داشت با اين حال بازي حقوقي صورت گرفته در مورد تركيب سهام داران اين هلدينگ او را از زير تيغ تغيير نجات داد.

هدف برجام، تست ميزان چسبندگي بتن بود؟!

يك پايگاه اينترنتي ادعاي ظريف مبني بر اين‎كه «هدف از برجام، اقتصادي نبود» را به نظرسنجي عمومي گذاشت.

وزير خارجه اخيراً در گفت‎وگو با روزنامه خراسان ادعا كرد هدف از برجام اقتصادي نبود!

سايت الف از مردم پرسيد نظر شما درباره اين اظهارات ظريف چيست؟ آن‎چه مي‎خوانيد نظر برخي مخاطبان الف است:

- هدف آمريكا و اروپا تخريب و بتن‎ريزي صنعت هسته‎اي ايران بود كه محقق شد و هدف ما لغو تحريم‎هاي ظالمانه بود كه محقق نشد. والسلام.

- بعضيا بايد با دنياي سياست خداحافظي نموده و از طريق كوله‎بري امرار معاش نمايند!

- ما گل‎هاي خندانيم. مردم ايران يادتون هست قرار بود هم چرخ سانتريفيوژ بچرخه هم چرخ زندگي شما؟جفتش پنچر شد و خوابيد؛ به بركت آقايون با تدبير، علي بركت‎الله!

- بيش‎تر تفريحي بود تا اقتصادي!

- تست صنعتي بود براي ارزيابي اثرات بتن و ميزان چسبندگي بتن درون قلب رآكتور!

- پس كي بود بالمره بالمره مي‎كرد؟ پس آب خوردن مردم رو كي بود به برجام گره زد؟ شرم و حيا چيز خوبيه!

- با پايان اين دولت، دست‎اندركاران اين خسارت محض به اتهام نابودي صنعت هسته‎اي ايران بايد تحت پيگرد قرار گيرند!

- اگه اقتصادي نبود پس چرا به اقتصاد و... ربطش دادن؟ چرا الان شرط موندن ايران در برجام رو برقرار شدن كانال مالي با اروپا مي‎دونن؟!

- اگر براي برداشتن تحريم‎ها نبود پس براي چه اين همه خسارت زديد؟ آيا براي تمرين كردن در سيمان‎كاري و بتن‎ريزي بود؟!

- يادمه رئيس جمهور محترم گفته بود حتي مشكل آب مردم هم با برداشته شدن تحريم‎ها مرتفع مي‎شه. حالا چي شد؟!

روايت شمخاني از پيغام جديد آمريكا به ايران

امير دريابان شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي در همايش دفاع و امنيت در غرب آسيا با بيان اين‎كه بايد شادي پيروزي‎هاي جبهه مقاومت را با مردم تقسيم كرد گفت: آمريكايي‎ها ۷ تريليون دلار براي نابودي دولت قانوني يك كشور هزينه مي‎كنند و در مقابل، كمك ما به كشور‎هاي منطقه را هدر دادن سرمايه ملي و دخالت در امور كشور‎ها مي‎نامند.

به گزارش خبرنگار مهر، شمخاني ادامه داد: سياست ايران مخالفت جدي با تجزيه كشورها و حفظ امنيت منطقه و مبارزه جدي با هر نوع تروريسم و همكاري و تعامل با كشورها است.

دبير شوراي عالي امنيت ملي ادامه داد: آمريكايي‎ها به دليل شكست‎هاي مختلف موج چهارم تحريم را عليه ايران به كار گرفتند اما آن‎ها در گذشته نيز اين راهبرد را آزموده بودند و البته شكست خوردند، در زمان دموكرات‎ها آن‎ها تمام تلاش خود را انجام دادند تا دانش هسته‎اي و پيچ و مهره هسته‎اي ايران را جمع كنند ولي نتوانستند، پس پيشنهاد مذاكره دادند و گفتند ما حق غني سازي را به شما مي‎دهيم و برجام شكل گرفت، اما ترامپ همه توافق‎ها را زير پا گذاشت.

وي افزود: امروز نيز آن‎ها حرف از مذاكره مي‎زنند، در افغانستان دو نماينده آمريكا به بنده مراجعه كردند و گفتند آمريكا مي‎خواهد با شما مذاكره كند اما ايران با آن‎ها مذاكره نخواهد كرد.

دبير شوراي عالي امنيت ملي در باره احتمال اقدام نظامي آمريكا عليه ايران، خاطر نشان كرد: ايران اسلامي در ۴۰ سالگي انقلاب آنقدر قدرتمند است كه هيچ كس نمي‎تواند به ما حمله نظامي كند و بدانيد كه يك اقدام نظامي ولو كوچك عليه ايران، كوچك نخواهد ماند و ايران پاسخ دشمنان را خواهد داد.

 اخبار ويژه

واقعا خودتان خسته نمي شويد كه برجام را خيرات جا مي زنيد؟!

سايت الف نوشت: آقاي روحاني اخيراً در جمع مديران وزارت نفت گفت: «برجام يكي از خيرات دولت يازدهم است كه حسنه آن مداوم بوده و براي «هميشه» باقي مي‎ماند و مانند كار خيري است كه پايان ندارد، اما نبايد آن را تنها اقدام دولت يازدهم دانست».
اين كه آقاي روحاني از برجام دفاع مي‎كند چندان عجيب نيست، زيرا آن‎كه تيمي را با آن همه ادعا و بزرگي به ميدان مي‎فرستد و همه مسائل را به آن موضوع(برجام) ربط مي‎دهد وقتي تيمش به موفقيت دست پيدا نمي‎كند، نمي‎آيد بگويد ما بد بوديم! واضح است كه اشتباهاتش رو قبول نمي‎كند و مشكل را به زمين و زمان ربط مي‎دهد. برجام آقاي روحاني نيز همين است؛ دولت و مجموعه ايشان توافقي را قبول كرده كه به گفته يكي از مديران ارشد دولتي، دستاوردش تقريباً هيچ بوده است. وقتي از تعابيري چون «فتح‎الفتوح»، «بزرگ‎ترين دستاورد تاريخ ايران»، «پيروزي بزرگ‎تر از فتح خرمشهر» و... براي يك توافق تاريك و بدون تضمين استفاده مي‎كنند، معلوم است كه قبول نمي‎كنند برجام دستاوردي براي مردم نداشته است و تا قيامت هم مي‎گويند خوب بوده و باني خير گشته براي ملت! همان طور كه آقاي ظريف نيز بعد از ناكارآمدي و بي‎خاصيتي برجام همچنان مي‎گويد برخي‎ها كفران نعمت كرده و براي برجام بايد شكر نعمت كنيم! پس توقعي نيست كه آقايان خود فتح‎الفتوح از هم پاشيده‎شان انتقاد كنند و اندازه سر سوزني نقد به آن را قبول كنند.
اما سؤال اينجاست كه دولت تدبير و اميد چرا دو دستي به برجام چسبيده و همچنان كه اروپايي‎ها 7 ماه است آن‎ها را سركار گذاشته‎اند و وقت‎كشي مي‎كنند، فكري براي اقتصاد و وضعيت فعلي نكرده و آن را سر و سامان نمي‎دهند؟ مگر كشور فقط برجام است كه تا فرصتي مي‎آيد و وقت حرف زدن مي‎شود از روحاني گرفته تا وزرا و... همه به منتقدان كنايه زده و باز پرچم برجام را بالا مي‎برند!
اين سايت افزوده است: چرا آن‎ها كه تيتر زدند «روز شكست حصر اقتصادي»، «سد تحريم شكست»، «پيروزي تدبير بر تحريم»، امروز انتقادات مردم به برجام را پوشش نمي‎دهند و يكبار براي هميشه به آقاي روحاني نمي‎گويند از برجام چه چيزي را در مسائل اقتصادي، سياسي به دست آورديم و سفره مردم با برجامي كه اين همه كشور را به آن گره زديم كوچك‎تر شد يا بزرگ‎تر؟!

يار قديمي امام(ره) و انقلاب هنوز در خانه اجاره اي زندگي مي كند

به گزارش خبرگزاري فارس، پنجمين جلسه از سلسله ديدار‎هاي تبريك‎گويي چهل سالگي انقلاب كبير اسلامي به ياران باوفاي امام خميني(ره) در ديدار با عباس شيباني وزير اسبق كشاورزي و نماينده چند دوره مجلس شوراي اسلامي و دبير اسبق شوراي عالي انقلاب فرهنگي با حضور سردار نقدي، معاون فرهنگي اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و اعضاي جنبش مردمي پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامي تشكيل شد.
در ابتداي اين ديدار سردار نقدي طي سخناني اظهار كرد: در حالي كه دشمن برنامه ريزي كرده بود تا انقلاب بيش‎تر از يك هفته دوام نياورد، انقلاب اسلامي به چهل سالگي رسيده است.
وي خطاب به دكتر شيباني افزود: خدمت شما رسيده‎ايم تا چهل سالگي انقلاب اسلامي را تبريك بگوييم. دعا كنيد نسل‎هاي پي در پي ايران اسلامي همين مسيري را كه شما رفته و خط را گم نكرده‎ايد حفظ كنند.
در بخشي از اين ديدار، آزاده شيباني دختر عباس شيباني گفت: پدر متولد سال ۱۳۱۰ است و قبل از انقلاب، ساواك ايشان را به خاطر فعاليت‎هاي انقلابي ۱۳ سال زندان انداختند.
دختر عباس شيباني گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي پدر من عضو مجلس خبرگان قانون اساسي شد و سپس عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي شد و دبيري اين شورا را به عهده گرفت. بعد از آن وزير كشاورزي شد. پدرم چند دوره نماينده مجلس نيز بوده و عضويت شوراي شهر اسلامي را نيز در كارنامه خود دارد.
وي گفت: با اين‎كه پدرم در نهاد‎هاي مختلف حضور داشته اند؛ وزير كشاورزي بوده و چندين دور نماينده مجلس، اما هنوز هم مستاجر است و در خانه‎اي اجاره‎اي زندگي مي‎كند.
دختر عباس شيباني افزود: سبك زندگي پدر بسيار ساده و محقر است و بخش عمده اموال خانه نيز براي خود ايشان نيست.