صفحه اخبار

پيام رهبر انقلاب به كارگردان فيلم «قلاده‎هاي طلا»:
آفرين! آفرين! آفرين! دست شما درد نكند!

ابوالقاسم طالبي كارگردان كشورمان در صفحه شخصي‎اش نوشت: امشب نهم دي ماه 97 از بيت حضرت رهبري با بنده تماس گرفتند و پيام ايشان را به اطلاع بنده رساندند، حضرت آقا فرمودند ديشب مجددا فيلم را از شبكه افق ديدم آفرين آفرين آفرين دست شما درد نكند از قول من به بازيگران سلام برسانيد.

به گزارش جهان نيوز، وي در ادامه توئيت‎هايش نوشت:

يك مقام آگاه در واجا هم پيامى داده كه ما بوديم كه نمى گذاشتيم قلاده‎هاى طلا پخش بشه؛ اين فيلم مشحون از تهمت‎هاى ناروا به سربازان گمنام امام زمان(عج) است، از نظر صاحب اين قلم، ۹۸درصد بچه‎هاى واجا گل هستند.

ولى چند نفرى هم بدجورى دائم شِكَرك مي‎زنند براى فتنه‎گرها و سعى دارند براى من نقطه ضعفى درست كنند و آن‎را بزرگ كنند تا امان‎نامه ليبراليسم را امضا كنم و مثل خيلى ازهمكاران، بى خيالِ مبارزه با لكه‎هاى سياه در پهنه نورانى و خورشيد فام جمهورى اسلامى شوم و بى آبرو در لاك خود فرو روم.

اگر بند بند استخوان‎هايم را جدا سازند و اگر سرم رابالاى دار ببرند اگر زنده زنده در آتش بسوزانندم هرگز امان نامه ليبراليسم را امضا نمى كنم و دست از انديشه‎هاى نورانى امام خمينى و جانشين خلفش حضرت سيد على روحى فداه برنمى دارم.

حضرت آيت‎الله مكارم:
گراني ها به شدت مردم را آزار مي دهد

حضرت آيت‎الله ناصر مكارم شيرازي در ديدار رئيس مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به شرايط حساس كشور، حفظ و تقويت وحدت در جامعه را يك اصل مهم و حياتي برشمرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، ايشان همچنين با اشاره به مشكل گراني‎ها در كشور، بخشي از اين مشكل را ناشي از بي‎انصافي برخي از كسبه و تجار عنوان و تصريح كرد: عده‎اي كه بالا رفتن ارز را عامل گراني اجناس و محصولات خود مي‎دانستند اكنون با پايين آمدن قيمت ارز و دلار حاضر نيستند قيمت‎ها را پايين بياورند.

آيت‎الله مكارم شيرازي در بخش ديگري از سخنان خود از پرداختن زودهنگام برخي از سياسيون به مسائل انتخاباتي انتقاد كرد و گفت: اين عده بايد شرايط حساس كشور را درك كنند و بدانند ما گرفتاري‎هاي مهم‎تري داريم.

ايشان همچنين ساماندهي فضاي مجازي را يك اصل مهم خواند و بيان كرد: بايد به‎طور جدي به فكر اصلاح اين فضا بود.

آيت‎الله مكارم شيرازي با انتقاد از ولنگاري در عرصه فرهنگي، بي‎برنامگي در اين عرصه را باعث نگراني دلسوزان نظام و كشور دانست و خواستار توجه جدي به اين موضوع شد.

ايشان همچنين مشكلات اقتصادي و معيشتي را از ديگر نگراني‎هاي موجود در كشور برشمرد و اضافه كرد: موضوع گراني‎ها مردم را آزار مي‎دهد، برخي از مردم در تامين مايحتاج اوليه خود دچار مشكل هستند؛ از اين رو بايد در بودجه سال آينده براي مشكل گراني‎ها و معيشت مردم فكري شود.

اين مرجع تقليد، يكي ديگر از مشكلات موجود را وجود برخي سوء ظن‎ها درباره وجود دست‎هايي براي اجرايي كردن سند 2030 در آموزش و پرورش و جانشين كردن فرهنگ غربي ذكر كرد.

رئيس قوه قضاييه:
برخي عمدا با دشمن همكاري مي كنند

آيت‎الله آملي لاريجاني در جلسه مسؤولان عالي قضايي با قدرداني از رهبر معظم انقلاب اسلامي تصريح كرد: قبل از هر چيز از مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) به‎دليل اعتمادي كه به اين‎جانب براي رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضويت در شوراي نگهبان داشتند، تشكر مي‎كنم و از خدا مي‎خواهيم كه توفيق انجام مسؤوليت‎ها به نحو احسن، اخلاص در عمل و توفيق طاعت حق را در همه امور عطا فرمايد.

رئيس قوه قضاييه ادامه داد: اميدوارم بتوانم مسؤوليتي را كه به اين ترتيب بر عهده اين‎جانب گذاشته شده به نحوي به انجام برسانم كه هم اهداف قانون اساسي و نظام جمهوري اسلامي و هم منويات رهبر معظم انقلاب محقّق شود.

به گزارش تسنيم، آملي لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت سالروز حماسه 9 دي، جريان فتنه سال 88 و حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري آن سال به‎ويژه نهم دي را متضمن پيام‎ها و عبرت‎هاي فراوان دانست و تصريح كرد: اين حوادث، صرفا جنبه تاريخي ندارد بلكه بايد آن را در يك بستر مستمر و دائمي تحليل كرد. جريان فتنه 88 قابل تكرار است؛ زيرا امروز هم دشمن به ميدان آمده، ابزار دروني كشور را به كار مي‎گيرد، عده‎اي فريب مي‎خورند يا تعمدا با دشمن همراهي مي‎كنند و به اين ترتيب ظرفيت تكرار چنين حوادثي همچنان وجود دارد.

سعيد جليلي، نماينده ولي فقيه در شوراي عالي امنيت ملي:
جنگ اقتصادي جهاد اقتصادي مي خواهد

سعيد جليلي در نشست فعالان اقتصادي استان لرستان لازمه پيشرفت يك كشور را داشتن نقشه جامع و تبيين وظايف هر يك از مسؤوليت‎ها عنوان و تصريح كرد: اگر مي‎خواهيم كشور و به تبع آن استان‎هايي موفق و رو به جلو داشته باشيم، بايد نقشه جامعي تهيه و سهم و وظيفه هر يك از افراد و بخش‎ها را در آن مشخص نماييم.

به گزارش خبرگزاري فارس، جليلي بيان داشت: وقتي مدعي تفكر بسيجي مي‎شويم بايد بدانيم زماني نيروهاي بسيجي بدون داشتن سيم خاردار دست به آزادسازي شهرهاي ايران زدند، بنابراين لازمه مقابله با جنگ اقتصادي داشتن چنين تفكري است و نبايد تنها وابسته به بودجه بود و حل مشكلات را تنها در گرو تأمين منابع دانست.

وي با تأكيد بر ضرورت جهاد اقتصادي در مقابل جنگ اقتصادي عنوان كرد: يكي از مباحث اساسي در عرصه جنگ و جهاد وجود حركت و تفكر بسيجي است.

نماينده ولي‎فقيه در شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به پتانسيل‎هاي بي‎نظير ايران در تمامي حوزه‎ها افزود: ايران ظرفيت‎هاي بزرگي در حوزه‎هاي مختلف از جمله نفت، كشاورزي و معادن دارد، فرصت‎هايي كه با هر كدام از آن‎ها مي‎توان كشور را اداره كرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: در كشور 600 هزار ميليارد تومان طرح نيمه تمام وجود دارد كه امسال 50 هزار ميليارد تومان براي اين منظور تخصيص يافته و با اين تفاسير 12 سال طول مي‎كشد كه اين طرح‎ها تمام شده و به بهره‎برداري برسند.

جليلي بيان كرد: امسال يك‎هزار و ۷۰۰ ميليارد تومان نقدينگي داريم كه هر روز يكي از حوزه‎ها از جمله طلا و ارز و مسكن را متلاطم مي‎كند، مهم هدايت صحيح نقدينگي به سمت استان‎ها است كه رهبر معظم انقلاب نيز بر آن تأكيد دارند.

با حكم رهبر انقلاب
آيت الله آملي لاريجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام شد

رهبر معظم انقلاب اسلامي در حكمي آيت‎الله آملي لاريجاني را به‎عنوان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو فقهاي شوراي نگهبان منصوب كردند.

متن حكم رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم‎الله الرحمن الرحيم

آيت‎الله جناب آقاي حاج شيخ صادق آملي لاريجاني دامت توفيقاته

با توجه به نقش بي‎بديل مجمع تشخيص مصلحت نظام در اداره و قوام و استحكام نظام مقدس جمهوري اسلامي و با عنايت به ارتحال عالم مجاهد آيت‎الله هاشمي شاهرودي رحمهًْ‎الله عليه و ضرورت سامان‎يابي هرچه سريع‎تر اركان مجمع، جنابعالي را به رياست آن مجمع مهم و تأثيرگذار و نيز به عضويت فقهاي شوراي محترم نگهبان منصوب مي‎كنم.

همان‎طور كه پيش از اين در حكم دوره جديد آمده است، مجمع در اين دوره عهده‎دار مسؤوليت مهم و اساسي تغييرات در ساختار و محتواي آن نهاد مؤثر و مهم نيز مي‎باشد كه با توجه به سابقه برجسته و ارزشمند جنابعالي در شوراي نگهبان و مديريت پرتلاش و عالمانه و مخلصانه بر قوه قضائيه، اميد مي‎رود با حضور فعال و عالمانه اعضاي محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام و ايفاي نقش مؤثر دبيرخانه و دبير محترم در انجام وظايف خود تحت نظارت و اشراف رياست مجمع، مسؤوليت‎هاي محوله در اين دوره در كمال اتقان و به بهترين وجه به انجام برسد.

با عنايت به اهميت مسؤوليت‎ها در مجمع و شوراي نگهبان انتظار مي‎رود در فرصت زماني مناسب، با تنسيق امور در قوه قضائيه، در مسؤوليت‎هاي خطير يادشده مُتَمحّض گرديد. از خداوند متعال توفيق وافر و كمك همه‎جانبه‎اش را براي آن جناب و همكاران مسألت مي‎نمايم.

والسلام عليكم و رحمت‎الله

سيد علي خامنه‎اي

۹ دي ۹۷

توجيه عجيب ظريف براي گره زدن برجام به معيشت!

محمدجواد ظريف اخيراً در مصاحبه با روزنامه خراسان با رد اين ادعا كه اهداف برجام، اقتصادي بود، گفت: بايد دو موضوع را از هم جدا كنيم. يكي اهداف راهبردي ما از برجام و ديگري مابه‎ازاهاي اقدامات ما و غرب. بله غربي‎ها بايد هزينه مي‎دادند كه آن هزينه اقتصادي بود. آن زمان يك معادله‎اي درست شد بين اقدامات ما و اقدامات غربي‎ها، اقدامات ما هسته‎اي بود و اقدامات آن‎ها اقتصادي، بنابراين در اين‎كه غربي‎ها در انجام تعهدات خود كوتاهي كردند، شكي نيست.

اما اين واقعيت به اين معني نيست كه هدف از برجام اقتصادي بود. اصلاً اين طور نيست. مذاكرات ما درباره برجام تا فروردين 94(يعني سه ماه قبل از توافق نهايي برجام) صرفاً هسته‎اي و امنيتي بود. آقاي دري اصفهاني كه واقعاً هم خدمات شاياني به برجام كرد در فروردين 94 در لوزان وارد مذاكرات شد يعني تا آن زمان ما بحث تخصصي اقتصادي نمي‎كرديم. بحث‎هاي هسته‎اي، امنيتي و خارج شدن از شوراي امنيت بحث‎هاي اصلي ما بود و اين‎كه كسي بگويد هدف برجام اقتصادي بود با واقعيات و خطوط قرمزي كه براي ما ترسيم شده بود، نمي‎سازد.

گفتني است برخلاف اين ادعاي ظريف، آقاي روحاني در روز اعلام توافق برجام، تصريح كرد كه همه تحريم‎هاي بانكي و مالي بالمره در روز اجراي توافق برداشته خواهد شد. او همچنين گفته بود تحريم‎ها بايد برداشته شود تا مشكل توليد و اشتغال و رونق اقتصادي و آب خوردن مردم و آلودگي هوا برطرف شود. رونق بخشيدن به اقتصاد ازطريق توافق به حدي كه مردم بي‎نياز از يارانه شوند، از شعارهاي دولت بود. همچنين حاميان دولت مدعي بودند هر روز تأخير در اجراي برجام چند صد ميليون دلار خسارت به همراه دارد.

ظريف در ادامه ضمن تحريف واقعيت‎هاي مسلم مدعي شد: اين‎كه ما بياييم صورت مساله را عوض كنيم و بگوييم هدف برجام رفع تحريم‎ها بود و ما نرسيديم درست نيست. شايد به‎دليل فشارهاي برخي محافل داخلي كه مي‎خواستند فرايند برجام طي شود، دولت مجبور شد كه سرنوشت برجام را با اوضاع اقتصادي مردم گره بزند تا مطالبات را براي انعقاد توافق بالا ببرد!

پناهيان:
عقلانيت، فرق بين انقلابي و غير انقلابي است

حجت الاسلام پناهيان در جمع دانشجو معلمان پرديس شهيد بهشتي مشهد، در همايشي به مناسبت نهم دي ماه گفت:

جريان‎هاى ضد انقلاب در كشور ما جرياناتى «متوهم» بودند و فكر مي‎كردند اين انقلاب به موفقيت نمى رسد، اخيرا هم عده اى از سياسيون متوهم شدند و فكر كردند مى‎شود با دشمن مذاكره كرد، اما شكست خوردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجو، وي بيان كرد: در فتنه ٨٨هم عده اى توهم كردند كه در انتخابات پيروز شدند و دعوا بر سر همين توهم بود، توهم در مقابل عقلانيت قرار دارد؛ دعواى دين و بى دينى بر سرعقلانيت است، ٤٠ سال است دشمن با تمام امكاناتي كه داشته، منطقه را از دست داده است، اما جمهورى اسلامى بدون امكانات منطقه را به دست آورده است، اين نشان از بى عقلى دشمن ماست.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در برجام برخورد عاقلانه اين بود كه به دشمن اعتماد نشود، اما به دشمن اعتماد شد خب شكست هم خورديم اين موضوع پيچيده اى نيست و كاملا عقلانى است و تا زمان ظهور امام زمان(عج) فرق بين انقلابى و غير انقلابى هم همين عقلانيت خواهد بود.

پناهيان افزود: در همان زمانى كه ما بر سر برجام مذاكره مي‎كرديم اگر با انرژى هسته اى دشمن را تهديد مى‎كرديم بيش‎تر گيرمان مى‎آمد، محاسبات عقلانى به ما نشان مى‎داد كه با مذاكره هيچ چيز به دستمان نمى آمد، امروز كشور به‎دليل بي‎عقلي برخي از سياسيون دارد هزينه مي‎دهد.

وي تصريح كرد: مشكلات كشور ما به‎خاطر مسؤولين بى‎عرضه است؛ هر كسى محاسبه عقلانى بكند متوجه مى‎شود كه گرانى‎هاى اخير كشور به‎خاطر تحريم‎ها نيست.

نخست وزير بركنار شده پاكستان مجبور به نظافت اتاق نگهبانان زندان شد

نواز شريف نخست‎وزير پيشين پاكستان كه به جرم فساد مالي به تحمل 7 سال زندان با اعمال شاقه محكوم شده است، ماموربه نظافت اتاق نگهبانان زندان نيز شده است.

به گزارش «اسپوتنيك» به نقل از اكسپرس نيوز، اين در حالي است، كه نواز شريف براي آموزش به زندانيان اعلام آمادگي كرده بود ولي به دلايل امنيتي از اين اقدام جلوگيري به عمل آمده است. پيش از اين، دادگاه عالي پاكستان با انتقال نواز شريف به زندان لاهور جهت نزديك شدن به خانواده‎اش موافقت كرده بود. اين سياستمدار 69 ساله پاكستاني كه سه بار نخست‎وزير بوده به جرم فساد اقتصادي به‎صورت مادام العمر رد صلاحيت شده است. از سوي ديگر «شهباز شريف» برادر نخست‎وزير پيشين پاكستان هم به اتهامي مشابه در زندان به سر مي‎برد.

اخيرا دادگاهي در پاكستان نواز شريف را محكوم كرد. نواز شريف در ارتباط با سرمايه‎گذاري در يك مجتمع صنايع فولاد در عربستان محكوم شده است. بحث بر سر فساد مالي نواز شريف، در پي فاش شدن اسناد پاناما در سال ۲۰۱۶ ميلادي آغاز شد. مخالفان شريف با استناد به اين اسناد، او و بعضي خويشاوندانش را متهم به پولشويي كردند. اسناد پاناما مجموعه‎اي از ميليون‎ها سند محرمانه بود كه در سال ۲۰۱۶ فاش شدند.

اين اسناد كه دوره‎اي ۴۰ ساله را پوشش مي‎دادند، با پولشويي، فرار مالياتي و دور زدن تحريم‎هاي بين‎المللي مرتبط بودند. اسناد پاناما حاوي نام شركت‎ها و هويت مالكان و مديران آن‎ها بود.

من و تو كه نداريم!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: چند روزنامه عربي و تعدادي از تحليلگران عرب اعلام كرده‎اند كه آمريكا به عربستان و امارات كلك زده و هم پول كلاني از اين كشورها گرفته و هم آن‎ها را رها كرده و رفته‎!

گفتم‎: چشمشان كور، دنده‎شان نرم‎! حقشان است. چرا

به رژيم حيله‎گر و جنايتكاري مثل آمريكا اعتمادكردند؟!

گفت‎: حيوونكي‎ها تصور مي‎كردند كه با آمريكا خاله و خواهرزاده شده‎اند‎!

گفتم‎: شتري با يك گرگ رفيق شد و هر روز صبح بچه‎هايشان را در يك لانه مشترك مي‎گذاشتند و به صحرا مي‎رفتند. يكي از روز‎ها گرگ زودتر برگشت و دوتا از بچه شترها را خورد و بعد كه شتر از راه رسيد با چشم گريان گفت؛ حيوان درنده‎اي دوتا از بچه‎ها را خورده است. شتر با نگراني پرسيد؛ بچه‎هاي من يا بچه‎هاي تو را‎؟ و گرگ گفت؛ من و تو كه نداريم، دوتا از آن پاپهن‎ها را‎!

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: مگر منظور از ايجاد مناطق آزاد، حذف برخي از مقررات دست و پا گير براي افزايش صادرات نبود؟

گفتم: البته كه بود. چطور مگر؟!

گفت: ولي مناطق آزاد به مراكزي براي واردات بي‎رويه كالا تبديل شده و تنها خاصيتش حذف عوارض گمركي و ضربه به توليدات داخلي است!

گفتم: پس چرا پشت سرهم به مناطق آزاد اضافه مي‎شود؟! در خبرها آمده كه با الحاق دو شهر چالدران و خوي به منطقه آزاد ماكو، مساحت اين منطقه آزاد از ۳۴۰ شهر ايران بزرگ‎تر شده است!

گفت: چه عرض كنم؟! احتمالا تعريف صادرات را با واردات اشتباه گرفته‎اند!

گفتم: شاگرد نجار به اوستا گفت؛ اين خيار چيه كه پشت گوشِت گذاشتي؟ اوستا با تعجب گفت؛ اي دل غافل! پس اون كه نمك زدم و خوردم مداد بود؟!

طرح شفافيت اموال مسؤولان به كار شفافيت نمي آيد!

روزنامه ابتكار در سرمقاله خود با موضوع شفافيت نوشت: «...اكنون و با اين توضيح مختصر مي‎توان به‎راحتي دريافت كه كدام طرح‎ها مي‎تواند شفافيت را محقق كند. به‎طور مثال، طرح شفافيت اموال مسؤولان يا طرح‎هايي از اين دست، به هيچ وجه نمي‎تواند نقاط فسادخيز فرآيندهايي كه مسؤول در آن نقش دارد را آفتابي كند. يعني مستقل از اين‎كه نتايج آن خوب است يا بد، مي‎توان گفت كه اين كار قطعاً به‎كار شفافيت نمي‎آيد»!

در اين زمينه بايد گفت از آن زمان كه طرح شفافيت در مجلس مطرح شد طيف مدعي اصلاح‎طلبي به مخالفان اصلي آن تبديل شدند. آن‎ها بهانه‎هاي رنگارنگ و گاه محيرالعقولي را براي مخالفت خود با اين‎گونه طرح‎ها بيان كرده و مي‎كنند.

اين گروه كه پيش از اين با شعارهاي رنگارنگي مانند شفافيت در ميان جامعه خود را مطرح كرده بودند حالا در معرض آزموني قرار گرفته بودند كه بسيار سنگين بود. لذا براي مخالفت خود بايد دلايلي دست و پا مي‎كردند. سرانجام كار به آن‎جا رسيد كه طرح شفافيت را از دستور كار مجلس خارج كنند.

پس از آن طيف فراكسيون ولايي مشغول تدوين طرحي ديگر براي طرح در مجلس شد كه از طرح پيشين شفافيت جامع‎تر باشد. اين طرح جديد در حوزه آرا و عملكرد نمايندگان است. يكي ديگر از طرح‎هايي كه با وتوي طيف موسوم به اصلاح‎طلب روبرو شد طرح تشديد مبارزه با مفاسد اقتصادي بود كه يكي از بخش‎هاي آن طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان است.

عضو هيات رئيسه مجلس مطرح كرد
هدف از برجام رفع تحريم بود نه اختلاف افكني بين اروپا و آمريكا!

احمد اميرآبادي‎فراهاني در گفت‎وگو با خبرگزاري مهر با اشاره به طولاني شدن زمان اجراي سازوكار ويژه مالي اروپا، اظهار داشت: ايران هزينه‎هاي برجام را داده است اما آمريكايي‎ها هيچ هزينه‎اي براي برجام نداده‎اند. ما در زمان مذاكرات تأكيد كرديم كه بايد از طرف‎هاي مذاكره تضمين‎هاي عيني و عملي گرفته و مشخص شود كه در ازاي امتيازاتي كه مي‎دهيم، آنان چه امتيازي به ما مي‎دهند.

عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‎كه متاسفانه هزينه‎هاي عملي از طرف‎هاي مذاكره اتخاذ نشد، تصريح كرد: در زمان مذاكرات برجام، حتي اين مساله مطرح شده بود كه اگر ما مقداري از اورانيوم خود را اكسيد كنيم، آنان هم بخشي از تحريم‎ها را بردارند و تصميماتي در اين باره اتخاذ كنند اما اين تضمين‎ها اتخاذ نشد.

اميرآبادي فراهاني با تاكيد بر اين‎كه ما همه اقدامات لازم در راستاي برجام را انجام داديم اما طرف‎هاي مقابل اقدامات خود را انجام ندادند، گفت: اقتصاد اروپايي‎ها بسيار وابسته به آمريكاست و اكثر سرمايه‎گذاران و هيات‎مديره‎هاي شركت‎هاي بزرگ اروپايي و در نتيجه تصميم‎گيرندگان اصلي اقتصاد اروپا، آمريكايي هستند.

عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از دلخوشي‎هاي آقايان اين است كه ما بين اروپا و آمريكا اختلاف ايجاد كرده‎ايم، در حالي كه هدف ما از مذاكرات، اختلاف‎افكني بين كشورها نيست و نتيجه و فايده‎اي براي ملت ايران ندارد، بلكه هدف ما از مذاكرات آن بود كه با برجام مشكلات اقتصادي كشور حل و تحريم‎ها رفع شود.

يك جامعه‎شناس اصلاح‎طلب:
مديران شهري تهران نبايد لواسان نشين باشند

يك جامعه‎شناس اصلاح‎طلب با كنايه به مديران اصلاح‎طلب گفت مديران شهرداري بايد در تهران زندگي كنند نه اين‎كه منزل‎شان ويلاي خارج از شهر باشد.

تقي آزاد ارمكي در گفت‎وگو با شفقنا اظهار داشت: شهردار تهران بايد در تهران زندگي كرده باشد و سرمايه و خانواده‎اش اين‎جا باشد، نه اين‎كه منزل او ويلاي خارج از شهر باشد و تنها براي مديريت كردن به شهر بيايد. يكي از مشكلات مديران شهر اين است كه در ويلاهاي لواسان زندگي مي‎كنند، و به شهر تهران علاقه‎اي ندارند.

وي مي‎افزايد: عموم مديران اين طور هستند. كدام مدير كدام خيابان زندگي مي‎كند؟ آدم‎هاي ذي‎نفوذ اين شهر يا خارج از شهر يا جاهاي بزرگ زندگي مي‎كنند. چنين مديري ترافيك را نمي‎فهمد. از محل عبور اتوبوس و خط ويژه حركت مي‎كند و 4 ساعت در ترافيك نمي‎ماند كه بفهمد مردم چقدر عذاب مي‎كشند. كسي بايد شهردار شده باشد كه قبل از رياست در ترافيك مانده باشد نه اين‎كه از وزارت آمده و شهردار شده باشد و از قبل سمت شهردار، رئيس جمهور شود.

اظهارات آزاد ارمكي، مقارن باسخنان برخي اعضاي اشرافي شوراي شهر است كه مدعي‎اند بليت مترو بايد 10 هزار تومان شود.

 اخبار ويژه

خاطره رحيم پور ازغدي از حال و هواي عمليات كربلاي 4

به گزارش مشرق، استاد حسن رحيم پور ازغدي در نشستي با موضوع «فقه و علوم اجتماعي» در حضور جمعي از دانشجويان دانشگاه تهران مورد اين پرسش قرار گرفت كه:
اين روزها سالگرد عمليات كربلاي۴ و شهادت غريبانه غواص‎ها است. رسانه‎هاي بيگانه و چند نفر از دولتي‎ها مثل آقاي آشنا و... به گونه‎اي جوسازي كرده‎اند كه گويا هزاران شهيد داده‎ايم و دكتر محسن رضايي آن را حركتي انحرافي دانسته است. حال آن‎كه اساساً خود اين آدم‎ها زمان كربلاي ۴ در خانه‎ها نشسته بودند. اين تيپ افراد برخلاف رزمنده‎ها و شهداي دانشگاه امام صادق(ع)، از آن امام صادقي‎هايي بودند كه در آن زمان جبهه نمي‎رفتند، بعدها هم يك روز معمم بودند و يك روز عمامه‎ها را برمي‎دارند، روزي در وزارت اطلاعات بودند و روزي با خارج نشين‎هاي معاند هم‎صدايي مي‎كنند. به نظر مي‎رسد اين حرف‎ها نشاندن بدهكار به‎جاي طلبكار است. نمونه‎هاي ديگري هم مثل مسؤول پيشين سازمان سينمايي وزارت ارشاد، از همين جبهه نديده‎ها بودند كه جزئي از مسؤولين شدند.
آقاي رحيم پور در پاسخ به اين دانشجو اشاره كرد:
آقاي رضايي كه منظور خود را توضيح داد و اما توقف كربلاي ۴، نتيجه خيانت منافقين و ماهواره‎هاي آمريكا و... بود. در كربلاي ۴ من از نزديك شاهد ماجرا بودم. در كنار غواص‎ها از جاده شهيد صبوري در جبهه جزيره بوارين مجروح شدم. برادرم و بيش از ده نفر از دوستان صميمي بنده كه همه غواص بودند و همان شب شهيد ومفقود شدند، اولاً تقريباً هيچ يك در فكر بازگشت و در انتظار پيروزي حتمي نبودند. اخوي من، حميد كه تنها ۱۸ سالش بود، هنگام وداع كنار آب با لباس غواصي با آرامش و يقين به من گفت كه اين محور، فوق‎العاده سخت است و ما حتماً شهيد مي‎شويم ولي خط را ان‎شاءالله مي‎شكنيم.
ثانياً اين گفت‎وگو ساعت‎ها قبل از شروع عمليات و كشف لو رفتن آن بود. هنوز صبح نشده اين دسته غواص شهيد شدند و پيكرشان سال‎ها بعد برگشت. من در بيمارستان بودم و به ياد مي‎آورم زيرپيراهن را كه درآوردم، پوست بدن من از شانه تا كمر، جدا شد. البته دوباره از بيمارستان به خط برگشتم... همان‎طور كه اين دوستمان گفتند، به‎جاي طلبكار شدن بدهكارها بايد امروز روح پاسخگويي و مسؤوليت‎پذيري را در كساني كه در عصر جهاد، مشغول زندگي‎شان بودند و امروز بر گردن مردم سوارند، به وجود آورد.

خجالت آور است!

يك ژنرال بازنشسته آمريكايي سفر مخفيانه رئيس جمهور اين كشور به عراق را براي آمريكا خجالت‎آور و داراي پيامدهاي منفي دانست.
«باري مكافري» با انتقاد از سفر اخير «دونالد ترامپ» به عراق گفت: اين سفر خجالت‎آور بود و به‎جاي روحيه دادن به سربازان آمريكايي، به تنش‎هاي سياسي در منطقه دامن زده است.
به گزارش خبرگزاري قدس، اين ژنرال سابق آمريكايي در گفت‎وگو با شبكه «ام اس ان بي سي» تاكيد كرد: سفر اخير دونالد ترامپ به عراق، سفري خجالت‎آور براي آمريكا بوده است.
وي با اشاره به اين‎كه رئيس جمهور آمريكا مي‎تواند از نيروهاي آمريكايي در عراق بازديد و به آن‎ها سر بزند، افزود: اما اين مساله غيرقابل قبول است كه اين سفر به‎جاي بالا بردن روحيه سربازان، به يك مساله سياسي و تنش‎زا تبديل شود.
گفتني است ترامپ چهارشنبه گذشته به‎طور سرزده وارد پايگاه آمريكايي «عين‎الاسد» در استان الانبار شد و از همان جا از نخست‎وزير، رئيس جمهور و رئيس مجلس عراق خواست كه به ديدارش بروند. اما مقامات عراقي با اين خواسته رئيس جمهور آمريكا مخالفت و اعلام كرده‎اند كه او با سفر سرزده‎اش به عراق، حاكميت اين كشور را نقض كرده است.
به اعتقاد كارشناسان، ترامپ به‎خاطر مساله خروج از سوريه، تحت فشار مخالفان داخلي در آمريكا بوده و به همين خاطر، سفر به عراق را ترتيب داده و در آن‎جا اعلام كرده است كه قصد دارد از عراق تروريست‎هاي داعش را هدف قرار دهد.