صفحه اول

سخني صميمانه با رئيس دولت دوازدهم

 علي شيرازي

اكنون كه در آستانه ورود به جشن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران هستيم، بر خود فرض دانستم مطالبي را دوستانه و بي‎پرده با جناب‎عالي در ميان بگذارم!

جناب آقاي رئيس جمهور! به‎خوبي مستحضريد كه علت قيام امام خميني(ره) و ملت شريف و بزرگ ايران، نفي طاغوت و استكبار و دفاع از اسلام ناب محمدي(ص) و ارزش‎هاي الهي بود. شما بهتر از بنده مباني امام را مي‎شناسيد. شما در سال 1357 از مردم ايران خواستيد كه به آيت‎ا... العظمي خميني، امام خميني بگويند. به يقين معناي «امام» را به‎خوبي مي‎دانستيد و آگاه بوديد كه لفظ «امام» يك بارِ حقوقي و شرعي دارد و همه موظفيم از امام تبعيت كنيم؛ در برابر طاغوت و اربابش آمريكا بايستيم. از اسلام دفاع كنيم و مو به مو فرامين خميني كبير را در زندگي فردي و اجتماعي پياده نماييم.

جناب آقاي رئيس جمهور! به‎يقين ظلم‎هاي آمريكا به ملت ايران را شمرده‎ايد. يكي از بزرگ‎ترين ظلم‎هاي آمريكا طراحي و اجراي كودتاي 28 مرداد 1332 و استمرار بخشيدن به حكومت طاغوت در ايران بود. بي‎ترديد دست آمريكايي‎ها به تمام فسادهاي دربار پهلوي و ظلم به ملت ايران، آلوده است. شاه ايران بدون اجازه آمريكايي‎ها آب نمي‎خورد. كشتار ملت ايران در سال‎هاي 1357 و 1356 به دستور مستقيم سران وقت كاخ سفيد بود. غائله‎هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در كردستان و برخي از استان‎هاي كشور با طراحي آمريكايي‎ها بود. تحميل جنگ 8 ساله به كشورمان ايران با دستور ايالات متحده آمريكا بود. ترور صدها متفكر و بسيجي و رزمنده در دوران آغازين شكل‎گيري نظام جمهوري اسلامي ايران به فرمان سازمان سياسي آمريكا بود. دستور كشتار مسافران هواپيماي ايرباس را در پايان جنگ 8 ساله، آمريكايي‎ها صادر كردند و 290 سرنشين آن را كه 66 نفرشان كودك بودند، قطعه قطعه نمودند و به ويليام راجرز، قاتل همه آن مسافران هوپيما، مدال شجاعت دادند!!

جناب آقاي رئيس جمهور! به يقين مي‎دانيد كه براي اولين بار آمريكايي‎ها ما را در سال 1358 تحريم كردند و پس از آن هر روز بر دايره تحريم افزودند. ايالات متحده با انواع و اقسام جنگ‎ها، جنگ اقتصادي، جنگ نظامي، جنگ امنيتي، جنگ سياسي، جنگ فرهنگي و جنگ رواني تلاش كرد جمهوري اسلامي ايران را بشكند. جنگ با عراق با هدفِ محاصره و شكست ايران بود. جنگ با افغانستان با هدفِ محاصره‎كردن و نابودي ايران بود. راه‎اندازي جنگ در سوريه و كشاندن آن جنگ به عراق و حمايت از تروريست‎هاي تكفيري با هدفِ شكست ايران اسلامي بود. جنگ در يمن و حمايت آمريكا از آل سعود با همين هدف شكل پذيرفت كه عربستان را در برابر ايران به رخ جهانيان بكشانند و الگويي براي امت اسلامي جهان بسازند و ايران را از گردنه قدرت و الگوبودن خارج كنند.

جناب آقاي رئيس جمهور! متحدان آمريكا، كومله و دموكرات، در كردستان، پاسداران و بسيجيان و ارتشي‎ها و روحانيان ما را در مجالس عروسي‎اشان با موزائيك سر بريدند، بدن آن‎ها را با چاقو مجروح كردند و بر جراحتشان نمك پاشيدند، برخي را زنده زنده در ديگ آب جوش انداختند و سوزاندند!! سنگدلاني از همان نوع، در ميدان‎هاي جنگ 8 ساله، پاسداران و بسيجيان ما را زنده زنده به چاه انداختند، روي آنان بنزين ريختند و آن‎ها را آتش زدند!! بعثيون عراقي در پايان جنگ، ميله پرچم عراق را در درون سينه شهداي ما فرو كردند تا روحيه رزمندگان ما را خرد كنند! بارها با سنگ و باطوم و پوتين و ميله آهنين در زندان‎هاي بعثي، اسراي ما را شكنجه كردند تا تسليم زور قلدرانِ هواپرست شوند!

جناب آقاي رئيس جمهور! به خوبي مستحضريد كه در سال 1359 و 1360 قدرت آمريكا و متحدانش در دنيا به چه اندازه بود. آن‎روزها ما سلاح كافي براي جنگ نداشتيم. وقتي رزمندگان ما مي‎خواستند مانع ورود تانك‎هاي صدامي به اهواز بشوند، ما آرپي‎جي7 نداشتيم. ما براي خريد سيم خاردار با مشكل روبه رو بوديم. فرانسوي‎ها سال 1362 به عراق هواپيماي سوپر اتاندارد مي‎دادند كه ما قادر نبوديم با ضد هوايي آن‎ها را ساقط كنيم. عراقي‎ها تانك تي72 داشتند و سپاه و بسيج تانك نداشتند!

جناب آقاي رئيس جمهور! به يقين واقفيد كه دشمنان ما با نفوذ در حزب جمهوري اسلامي و نخست‎وزيري، شهيدان بهشتي و رجايي و باهنر را كشتند. با نفوذ در برخي از اركان نظام، تفكرات ليبرالي را تا بدنه برخي از وزارتخانه‎هاي ما نفوذ دادند. در سال‎هاي 1380 و 1379 تلاش كردند طرح بازسازي شده شوروي سابق را براي شكست جمهوري اسلامي ايران، در كشورمان پياده‎سازي كنند. در سال 1378 و در سال 1388 تلاش كردند با فتنه‎هايي جديد، ايران را بشكنند.

جناب آقاي رئيس جمهور! عليرغم همه آن تلاش‎ها و خدعه‎ها و نيرنگ‎ها و تحريم‎ها و تهديدها و جنگ‎ها و اعمال وحشيانه دشمنان ما، امروز در آستانه ورود به جشن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‎مان، مردمي بصير و فهيم و شجاع و ديندار و پايبند به خط امام و ولايت داريم. جواناني هوشمند و نخبه و نترس و اميدوار داريم. از نظر تجهيزات نظامي زميني و هوايي و دريايي، قدرت اول منطقه‎ايم. از نظر ايمان و شجاعت و فداكاري، قدرت اول دنياييم. موشك، زيردريايي‎هاي پيشرفته ساخت داخل و پهپادهاي بي‎نظير داريم.

جناب آقاي رئيس جمهور! ما امروز در دنيا از حمايت حزب‎الله لبنان و انصارا... يمن و حشدالشعبي عراق و حيدريون و زينبيون و فاطميون و دفاع وطني سوريه و قدرت مجاهدان فلسطين بهره‎منديم.

جناب آقاي رئيس جمهور! يوزي رابين؛ مدير سابق سازمان موشكي اسرائيل، موشك‎هاي ايراني را نمونه‎هايي از يك مهندسي خوب خوانده و گفته است: «ايران تمام اين موفقيت‎ها را در شرايط تحريم به‎دست آورده است»! وي مي‎گويد: «من از لحاظ فني به احترام افرادي كه اين كارها را انجام داده‎اند، كلاهم را از سر برمي‎دارم»!!

جناب آقاي رئيس جمهور! شايد با همين اعتقاد است كه 53 مقام سابق و كارشناس امنيتي آمريكا در بيانيه‎اي مي‎آورند: «تحريم‎ها به تنهايي باعث تحقق اهداف آمريكا نخواهد شد.»

جناب آقاي رئيس جمهور! امروز دست آمريكا و اسرائيل در برابر ايران بالاست. ما در ايران قدرتمنديم. ما در منطقه قدرتمنديم. ما در دنيا قدرت داريم. آمريكا و اسرائيل از قدرت ما هراس دارند. نشريه «ديلي بيست» مي‎نويسد: «رئيس جمهور آمريكا در همان بدو امر به مشاور امنيت ملي كاخ سفيد هشدار داد كه حق جنگ با ايران را ندارد.»

جناب آقاي رئيس جمهور! هرچه ما جلوتر رفتيم، قدرتمندتر شديم و در عوض آمريكا و اسرائيل ضعيف‎تر شدند و رو به افول رفتند. سازمان مشورتي كنگره آمريكا در امور نظامي و استراتژيك معتقد است: «ارتش آمريكا در درگيري‎هاي آينده مي‎تواند تلفات غير قابل قبول و زيادي را متحمل شود و بسياري از منابع و دارايي‎هاي مهم را از دست بدهد.»

همان سازمان مي‎گويد: «نيروهاي ارتش آمريكا برتري خود در زمينه‎هاي مبارزات كليدي مانند قدرت طرح‎ريزي نظامي، توان موشكي و دفاع هوايي عمليات‎هاي سايبري و فضايي و جنگ الكترونيك را از دست داده‎اند»!!

جناب آقاي رئيس جمهور! به خوبي مي‎دانيد كه قدرت اسرائيل از قدرت آمريكا ضعيف‎تر است. آن‎ها در جنگ 33 روزه شكست خوردند، در جنگ 22 روزه شكست خوردند، در جنگ 8 روزه شكست خوردند و اخيراً نيز در يك جنگ 2 روزه از مردم غزه شكست خوردند و مردم غزه در يك روز، چهارصد موشك به درون اسرائيل شليك كردند.

به يقين با همين نگاه است كه فرمانده يگان‎هاي جنگي رژيم صهيونيستي مي‎گويد: «بي‎شك در جنگ آينده تهديد عليه اسرائيل بسيار چالشي خواهد بود و در مواجهه پيش رو، ديگر نمي‎توان در حال قهوه‎نوشيدن در تل‎آويو در شمال يا غزه جنگيد.»

جناب آقاي رئيس جمهور! امروز قدرت ايران اسلامي به علت پيوند ملت ايران با مباني دين و امام و ولايت، و پيروي مردم از دستورات اسلام ناب محمدي است. پيروزي ما در انقلاب، در كردستان، در جنگ 8 ساله و در شبيخون فرهنگي دشمن، ريشه در دين دارد. پيروزي جبهه مقاومت در سوريه و عراق، ريشه در دين دارد. تبعيت ما از دستورات الهي، صبر و مقاومت و روحيه شهادت‎طلبي و ايثارگري، ما را در يك جبهه چهل‎ساله با استكبار، پيروز كرده و دشمنان ما را خوار و ذليل نموده است.

جناب آقاي رئيس جمهور! فرمول اقتدار آينده ما نيز همين است. اگر امام ما به خدا وصل نبود، نمي‎توانست شاه را بيرون كند؛ نمي‎توانست در جنگ 8 ساله پيروز شود و مانع تصرف حتي يك وجب از خاك كشورمان شود و دشمنان ملت ايران را به شكست بكشاند.

جناب آقاي رئيس جمهور! پيروزي‎ها در لبنان و سوريه و عراق و حتي يمن، ريشه در دين دارد. اگر ما به سراغ خدا برويم، مشكلات اقتصادي ما هم حل مي‎شود. اگر به‎جاي مذاكره با آمريكا، با خدا مذاكره مي‎كرديم و درب خانه خدا را مي‎زديم، نيازي به برجام و FATF و CFT نبود. آمريكايي‎ها به خون ملت ايران تشنه‎اند و هرگز مشكلي از مشكلات ما را حل نمي‎كنند، بلكه بر عكس آن‎ها به دنبال نابودي جمهوري اسلامي ايران و نابودي من و شمايند. آن‎ها با اسلام مخالفند. آن‎ها با نظام جمهوري اسلامي مخالفند. آن‎ها با ملت ايران مخالفند؛ چنان‎كه نيكي هيلي سفير آمريكا در سازمان ملل مي‎گويد: «تمركز ما در حال حاضر بر مردم ايران است.» آن‎ها مي‎خواهند به ملت ايران فشار بياورند.

جناب آقاي رئيس جمهور! فرمول تعالي ايران اسلامي، در نسخه‎هاي امام خميني(ره) بيان شده است. با دقت و درايت حرف‎هاي اماممان را مرور كنيم. به آن‎ها عمل نماييم. همه مشكلات كشور حل مي‎شود. هر راهي، غير از اين راه به هدف نمي‎رسد.

 سرمقاله

پس چه كسي اسلام را مي فهمد؟!

 دكتر قاسم روان‌بخش

اخيرا آقاي روحاني در ادامه توهين‎هايي كه به منتقدان و كارشناسان و حتي برخي طبقات مردم داشته است به‎صورت غير مستقيم با تعبير حقارت آميز «يك كسي يك گوشه‎اي مردم راتحريك مي‎كند» به برخي از مراجع عظام تقليد و بعضي از اركان نظام مانند شوراي نگهبان و همچنين كارشناسان متعهد توهين كرد و گفت «مردم راتحريك مي‎كنند اگر اين قرارداد امضا بشود اسلام از دست مي‎رود؛ كدام اسلام از دست مي‎رود؟ اي كاش تو اسلام را مي‎فهميدي!» سپس تلويحاً نظريه كارشناسي شوراي نگهبان را به شعاردهي متهم مي‎كند و مي‎گويد «چرا وقتي مي‎خواهند شعار بدهند هزينه‎اش را مردم بدهند.» و در ادامه با استفاده از روش‎هاي پوپوليستي به نقد و مي‎گويد «يك نفر نمي‎گويد اگر FATF باشد يعني ۲۰درصد ارزان تر، نباشد يعني ۲۰درصد گران‎تر»
همه مي‎دانند شوراي نگهبان كه از 6 فقيه مسلم و منصوب ولي فقيه و 6 حقوقدان منتخب دستگاه قضايي و مجلس شوراي اسلامي تشكيل شده است، لوايح 4قلوي مربوط به FATF را خلاف شرع و قانون اساسي تشخيص داده‎اند و باپافشاري برخي نمايندگان مجلس بر آن لايحه به مجمع تشخيص ارسال شده است. آيا واقعا شوراي نگهبان با آن جايگاه شرعي و قانوني حق ندارد درباره مصوبه مجلس اظهار نظر كند كه اين‎گونه تحقير آميز مورد حمله قرار مي‎گيرد؟! آيا 6 فقيه داراي اجتهاد مطلق، اسلام را نمي‎فهمند؟! آيا مراجع تقليد كه بارها نسبت به FATF اعلام موضع كرده و آن را خلاف اسلام دانسته‎اند اسلام را نمي‎فهند؟! اگر آن‎ها اسلام را نفهمند پس چه كسي اسلام را مي‎فهمد؟ فارغ التحصيلان دانشگاه‎هاي امريكا و انگليس؟!
آقاي روحاني! شماكه حقوقدان هستيد، مصوبه مجلس و شوراي نگهبان را با 20درصد ارزاني و گراني مي‎سنجيد؟ يعني اگر 20درصد ارزاني بياورد مصوبه خوبي است هر چند آبروي يك ملت و انقلابي را نابود كند و مخالف ارزش‎هاي اسلام و قرآن باشد؟ از اين گذشته، از كجا اين ادعاي گراني و ارزاني را مي‎كنيد؟! كدام كارشناسي چنين سخني را مطرح كرده است؟! آيااگر غربي‎ها پيشنهاد كنند دست از ارزش‎هاي اسلام و انقلاب برداريد و در مقابلش كمك بلاعوضي به شما مي‎دهيم كه قيمت‎ها 20درصد كاهش يابد آن را مي‎پذيريد؟ اگر جواب شمامثبت است بفرماييد شما كه اسلام شناس هستيد اين مطلب را از كجاي اسلام استخراج كرده ايد؟
آقاي روحاني! پيامبر اكرم(ص) مي‎فرمايد: لايلسع العاقل من جحر واحد مرتين؛ انسان عاقل از يك سوراخ دوبار گزيده نمي‎شود. بي‎ترديد اگر كسي طبق شرع هم نخواهد عمل كند عقل مي‎گويد در برابر عهدشكناني مانند امريكا و اروپا احتياط كنيد و از اين سوراخ دوباره گزيده نشويد. به راستي در ماجراي برجام كه قرار بود آب و نان كشور را تامين كند و رونق اقتصادي به كشور ببخشد نتيجه چه شد؟ آن وقت نيز با همين توهين‎ها و با بي‎اعتنايي به انتقادها و پيشنهادهاي دلسوزان، با همين بهانه كه دلواپسان نمي‎خواهند مشكل تحريم‎ها حل شود و با برچسب توهين‎آميز «كاسب تحريم» به آن‎ها، مانع اتخاذ تصميم مدبرانه در اين امر مهم شديد و اين همه خسارت به كشور وارد شد. آيا باز هم مي‎خواهيد به نام 20درصد ارزاني بقيه افتخارات كشور راواگذار كنيد؟ به راستي تاكي بايد ملت ايران هزينه‎هاي اين‎گونه تصميم‎هاي غيركارشناسانه را بدهند؟ مردم ديگر فريب شعار‎هاي جذاب و به ظاهر قشنگ را نمي‎خورند؛ زيرا به پاي شعارهاي قشنگ شما هزينه‎هاي سنگيني داده‎اند؛ هزينه‎هايي كه زندگي مردم را فلج كرده و به سختي مي‎توانند زير بار دلار ۱۲هزار تومان و تورم 70درصد كمر راست كنند.