صفحه اخبار

امير خانزادي خبر داد؛
دستور رهبر انقلاب به نيروي دريايي ارتش براي دريانوردي اقيانوسي

امير دريادار حسين خانزادي فرمانده نيروي دريايي ارتش در همايش تشريح دستاوردهاي نداجا اظهار داشت: ۸۰ درصد مردم دنيا در كنار دريا زندگي مي‎كنند و بيش از ۹۰ درصد تجارت جهان از طريق دريا صورت مي‎گيرد، اين‎ها اهميت بالاي دريا و توان و دانش دريايي را نشان مي‎دهد.

وي با بيان اين‎كه دريا فرصتي براي توليد ثروت و توسعه پايدار است افزود: مقام معظم رهبري فرمودند نفس حضور در دريا قدرت است پس اگر مي‎خواهيم در دريا حضور داشته باشيم نيازمند دانش، فناوري، نيروي انساني متخصص و تجهيزات بسيار پيشرفته‎اي هستيم و داشتن اين‎ها يعني قدرت.

به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: ناوگان نظامي بخشي از قدرت دريايي كشورهاست به همين دليل اگر مي‎خواهيم ناوگان قدرتمندي و ديپلماسي دفاعي فعالي داشته باشيم بايد ملت ما زندگي خود را با دريا پيوند بزنند. تمدن دريايي نيز به اين معني است كه دريا مهم‎ترين درگاه ارتباطي يك ملت با جهان باشد.

دريادار خانزادي سواحل اقيانوسي ايران در مكران را به‎دليل داشتن موقعيت مناسب، كيفيت ساحل و وسعت دريا بسيار مناسب و ويژه دانست و گفت: اگر به دنبال احياي تمدن دريايي هستيم بايد به قابليت‎هاي سواحل مكران توجه ويژه داشته باشيم.

وي افزود: امروز با تدابير مقام معظم رهبري شرايط به سرعت در حال تغيير است و اقدامات بسياري خوبي در حوزه دريا صورت گرفته است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به برنامه‎هاي اين نيرو براي حضور در اقيانوس اطلس گفت: صبح امروز پيش از آمدن به اين‎جا از دفتر فرمانده معظم كل قوا با من تماس گرفتند و گفتند حضرت آقا فرمودند نيروي دريايي هر زمان براي دريانوردي اقيانوسي آمادگي لازم را داشت اين اقدام را انجام دهد.

جانشين فرمانده كل سپاه:
عمده مشكلات اقتصادي به دليل مشكلات مديريتي است

سردار حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در دومين گردهمايي بسيجيان دانشگاه امام صادق(ع) با تاكيد بر اهميت فكر و انديشه گفت: دشمنان به دنبال تسخير تفكر و انديشه مسلمانان هستند؛ زيرا هركس بتواند بر افكار تسلط پيداكند بر آن جامعه نيز حكومت خواهد كرد.

سردار سلامي افزود: اسلام توسط انقلاب اسلامي مجددا درخشيد و تسلط كافر بر مسلمان را نقض كرد. به همين دليل مستكبران وقتي ديدند كه انقلاب اسلامي تسلط آن‎ها برجهان را به چالش كشيده به مقابله با اين انقلاب الهي پرداختند.

وي با اشاره به اقدامات و تفكر شهيد تهراني مقدم براي هدف قرار دادن ناوهاي هواپيمابر با موشك بالستيك، گفت: دستيابي به اين تكنولوژي پيشرفته داستان ناوهاي هواپيمابر را در منطقه پايان داد و موجب عقب نشيني آمريكايي‎ها شد. امروز به بركت انقلاب اسلامي قدرت سياسي و تسلط آمريكا بر منطقه از بين رفته است.

سردار سلامي در ادامه ايران را يك قدرت جهاني دانست و گفت: بخش اعظم مشكلات اقتصادي كشور به‎دليل مشكلات مديريتي است اما با وجود اين مسائل نيز مشكلات كشور ما قابل مقايسه با مشكلات اجتماعي و اقتصادي آمريكا نيست.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، ايستادگي را رمز پيروزي بر دشمن دانست و گفت: برجام نشان داد كه هرجا در مقابل آمريكايي‎ها كوتاه آمديم و يا مذاكره كرديم آن‎ها پيش‎تر مي‎آيند، اين‎كه فرمانده معظم كل قوا مي‎فرمايند مذاكره نمي‎كنيم به اين دليل است كه مذاكره يك جنگ است و اگر كمي عقب نشيني كني آن‎ها پيش آمده و به زياده خواهي خود ادامه مي‎دهند، فرهنگ آمريكا نشان مي‎دهد كه انتهاي مذاكره و سازش با آن‎ها جنگ و تهاجم است.

دكتر داوودي اقتصاددان برجسته كشور:
نرخ واقعي دلار، 4313 تومان است

دكتر پرويز داودي، كارشناس اقتصادي و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: نرخ واقعي ارز كه ما در يك مدل اقتصاد كلان آن را محاسبه كرديم، با توجه به وضعيت فعلي توليد بايد رقمي در حدود چهار هزار و 313 تومان باشد.

به نوشته كيهان، وي افزود: تنها در اين نرخ، توليد به حركت در مي‎آيد و اين نرخ مانند نرخ معروف «دلار جهانگيري» نيست كه شرايط تخصيص ارز را رعايت نكرد.

معاون اول دولت نهم با بيان اين‎كه در ابتداي سال جاري، ارز قابل توجهي را بدون ضابطه به واردكنندگان دادند، گفت: تخصيص ارز بايد با شرايطي مانند پيمان‎سپاري ارزي براي بازگرداندن ارز پتروشيمي‎ها، فولادي و... در كنار مديريت تقاضا به شكلي كه مشخص شود براي هر كالاي وارداتي چه ميزان بايد ارز تخصيص داده شود، انجام گردد.

به گفته داودي، با در نظر گرفتن اين شرايط، بايد نظارت دقيقي هم براي درست انجام دادن اين اقدامات اعمال شود و خوشبختانه ابزار‎هاي نظارتي نيز در اين زمينه كاملا وجود دارد.

وي با اشاره به نرخ چهار هزار و 313 تومان مطلوب براي ارز، بيان كرد: اگر دولت بخواهد از اين مدل و نرخ محاسبه شده در آن استفاده كند، باز هم مي‎توان روي چنين مدلي كار كرد تا پخته شود، با اين حال؛ اين تنها نرخي است كه تورمي ايجاد نخواهد كرد.

به گفته اين استاد دانشگاه، با بالا رفتن نرخ ارز، 160هزار ميليارد تومان از جيب 80 ميليون ايراني برداشته شد و به جيب هزار تا دو هزار صادركننده رفت.

معاون اول دولت نهم تصريح كرد: دولت دو راه بيش‎تر ندارد، يا بايد دلار چهار هزار و 300 تومان را بپذيرد و يا مسير كنوني را برود؛ كه اگر بخواهد با همين روش كار خود را ادامه دهد(روش‎هايي مانند تخفيفاتي كه براي پيمان‎سپاري ارزي داده شده) مساله ارز حل نخواهد شد.

معرفي آيت الله كعبي به عنوان حقوقدان تراز انقلاب

دوره تكميلي حقوق دانان تراز انقلاب اسلامي و اولين دوره توانمندسازي مربيان آموزش همگاني حقوق از سوي سازمان بسيج حقوق دانان با همكاري مركز بسيج قوه قضائيه و معاونت اجتماعي پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه در مجتمع ياوران مهدي جمكران برگزار شد.

در اين همايش، آيت‎الله يزدي گفت: اعتبار حكومت تا حد زيادي وابسته به دستگاه قضايي و اعتبار دستگاه قضايي وابسته به قضات و كارمندان آن است بنابراين وكلا و قضات بايد قدر نعمتي كه خداوند نصيبشان كرده است را بدانند.

وي ادامه داد: قضات و وكلا بايد امانت‎دار باشند و اسرار ديگران را فاش نكنند كه چنين كاري بسيار مشكل است زيرا شيطان هميشه در كمين است؛ همچنين قضات و وكلا تلاش كنند از روي عدالت حكم دهند ونگذارند سفارشات و مسائل مادي در حكم دادن و طرفداري آن‎ها از حق خدشه وارد سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، پس از سخنان آيت‎الله يزدي از برخي حقوقدانان تقدير شد كه آيت‎الله كعبي عضو جامعه مدرسين و استاد برجسته حقوق حوزه و دانشگاه به‎عنوان حقوقدان تراز انقلاب؛ قاضي صلواتي با عنوان قاضي برگزيده در عرصه فساد ستيزي، قاضي اصانلو به‎عنوان قاضي جوان استكبار ستيز و قاضي فيض الله صالحي مستشار عالي تجديد نظر در قوه قضائيه نشان استكبار و فساد ستيزي را دريافت كردند.

ظريف و جوك شماره ۱۲۸

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: هنوز جوهر نامه آقاي ظريف خشك نشده كه بعد از ادعاي پولشويي كلان، در پاسخ به دادستان كل كشور نوشته بود هيچ سندي از پولشويي ندارد!

گفتم: خب، نوشته بود و معلوم شد ادعاي بي‎پايه و اساسي كرده بود! حالا چي شده كه به فكر اين ماجرا افتاده‎اي‎؟!

گفت: ديروز آقاي ظريف در نشست با فراكسيون اميد، بازهم همان ادعا را تكرار كرده است‎!

گفتم: اي عوام‎! رد گم مي‎كنند! وجود پولشويي كه قابل انكار نيست، اعتراض به آقاي ظريف به‎خاطر آن است كه بر ضرورت تصويب CFT يعني لايحه مقابله با تامين مالي تروريسم تاكيد كرده بود كه متهم كردن كشورمان به حمايت از تروريسم است‎!

گفت: پس چرا اعضاي فراكسيون اميد گفته‎اند از توضيحات آقاي ظريف قانع شده‎اند‎؟!

گفتم: عده‎اي در ميان خودشان براي جوك‎ها شماره گذاشته بودند و به‎جاي تعريف جوك، شماره آن را مي‎گفتند و مي‎خنديدند‎! مثلا ۲۳، ۱۲، ۷ و... شخصي كه تازه وارد جمع شده بود وقتي از موضوع با‎خبر شد داد زد و گفت؛ ۱۲۸ همه از خنده روده‎بر شدند. طرف پرسيد؛ متوجه شديد چه جوكي بود‎؟! گفتند؛ نه! ولي هرچه بود، شماره‎اش جديد بود و تا حالا نشنيده بوديم!

واكنش سخنگوي نيروهاي مسلح به اظهارات وزير خارجه آمريكا
آزمايش و توسعه موشكي را ادامه مي دهيم

سردار ابوالفضل شكارچي سخنگوي ارشد نيرو‎هاي مسلح در جمع خبرنگاران در خصوص موضع گيري‎هاي اخير دشمنان جمهوري اسلامي درباره تست و توسعه موشكي كشورمان اظهار داشت: تست موشك‎ها و توان دفاعي جمهوري اسلامي براي دفاع و در راستاي بازدارندگي كشور ما است و اين كار ادامه پيدا خواهد كرد يعني هم تست و هم توسعه موشكي را ادامه خواهيم داد.

وي تصريح كرد: اين موضوع خارج از چارچوب مذاكرات است و به امنيت ملي ما مرتبط است لذا در اين رابطه از هيچ كشوري اجازه نخواهيم گرفت.

شكارچي افزود: البته اين اطمينان را به كشور‎هاي منطقه مي‎دهيم كه جمهوري اسلامي چشمداشتي به منافع ساير كشور‎ها ندارد و اين اقدامات تنها در راستاي بازدارندگي و افزايش توان دفاعي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، وي با اشاره به تهديدات اخير آمريكايي‎ها مبني بر اين‎كه گزينه‎هاي نظامي همچنان روي ميز است، افزود: ما اين هشدار را مي‎دهيم كه در صورت هر گونه خطاي راهبردي از سوي آمريكا و هم‎پيمانانشان در منطقه، جمهوري اسلامي آنچنان سيلي محكمي به آنان خواهد زد كه تا ابد پشيمان شوند.

سخنگوي ارشد نيرو‎هاي مسلح ادامه داد: البته مطمئن هستيم كه دشمنان دست به چنين خطايي نخواهند زد، مگر اين‎كه افراد بي‎تجربه و تازه به دوران رسيده‎اي چنين اشتباهي را مرتكب شوند كه در صورت بروز اين اشتباه تاوان آن را خواهند داد.

هشدار به روساي سه قوه؛
از اجراي سياست هاي صندوق بين المللي پول براي كاهش تورم خودداري كنيد

احمد توكلي رئيس هيات مديره ديده بان شفافيت و عدالت با ارسال نامه‎اي به روساي قواي سه گانه نوشت:... متأسفانه اكنون بحران بازار ارز ايران يازده‎ماهه شده است و اين تحويل همراه با اجزاي ديگر بسته ارزي دولت، كشور را با تورم سخت‎تر و بالاتري روبه‎رو مي‎سازد؛ زيرا چون دولت نرخ بازار سوم را به رسميت شناخته، انتظارات تورمي با بالاترين نرخ ارز شكل مي‎گيرد(نه نرخ 4200 توماني و نه نرخ نيما) و قيمت كالاها و خدمات در بازار بر اين اساس بالا مي‎روند. چون بحران به‎طور غيرمعمول ماندگار شده است، قيمت‎هاي بالا رفته كالاها و خدمات چسبندگي پيدا مي‎كنند و اگر دولت بحران را مهار هم بكند، ديگر قيمت‎ها پايين نمي‎آيند. قرينه بر صحت اين سخن سير نرخ تورم و مقايسه آن با تغييرات نرخ ارز است.

توكلي با بيان اين‎كه علي‎القاعده بايد تورم‎هاي بالاتري را تا پايان سال و براي 1398 انتظار كشيد، افزوده است:

اگر دولت بخواهد حقوق كارمندانش را 20 درصد افزايش دهد، طبعاً شوراي عالي كار نيز براي كارگران، تصميمي چندان متفاوت نخواهد گرفت؛ اين فرض نشدني به نظر مي‎رسد. بنابراين دولت و كارفرمايان بخش خصوصي دو راه دارند: 1) يا بايد به­‎جاي 20 درصد، 50-60 درصد بر پرداخت به كاركنان خويش بيفزايند؛ از كدام منبع؟ اگر منبع آن وجود داشت، خودِ اين كار يك شوك تورمي و ركودي جديد را به تن نيمه‎جان توليد مي‎اندازد. 2) يا كارمندان و كارگران نصف شدن قدرت خريد خود را تحمل كنند؛ چگونه؟

نماينده سابق مجلس اضافه كرده است: در وضعيت فعلي، از بيكاران و شاغلان بيكارشده سخن نمي‎­گوييم كه وضع اسفناك و خطيري دارند. كثيري از نيروي كار شاغل و بازنشستگان و مستمري‎بگيران در بخش دولتي و بخش خصوصي حداقل حقوق را يعني يك‎ميليون و 200 هزار تومان مي‎گيرند، شما مي‎دانيد آن‎ها با يك و 200 چگونه زندگي مي‎كنند؟ حالا با اين مديريت، قرار است قدرت خريد اين دريافتي به‎اندازه 600 هزار تومان بشود، شما بزرگواران مي‎توانيد تصور بكنيد كه چگونه مي‎شود با اين قدرت خريد، دخل‎وخرج را براي يك خانواده مثلاً 5 نفره مديريت كرد؟ و اگر نتوانست تحمل كند چه مي‎شود؟ من به‎عنوان برادري دلسوز و خيرخواه ملك و ملت به شما مؤكداً توصيه مي‎كنم كه از سياست‎هاي صندوق بين‎المللي پول دست بشوييد.

پايگاه آمريكايي:
ناوشكن سهند مي تواند مايه شرمساري نيروي دريايي آمريكا شود

به گزارش خبرگزاي فارس، يك پايگاه آمريكايي فعال در زمينه اخبار نظامي الحاق ناوشكن «سهند» به نيروي دريايي ايران را «تهديدي براي نيروي دريايي آمريكا» خواند و درباره چالش تازه اين ناوشكن براي ايالات متحده و نيروهايش در منطقه خليج فارس هشدار داده است.

پايگاه آمريكايي «تسك‎اند پِرپس»(Task and Purpose) نوشت: «طبق گزارش رويترز، نيروي دريايي ايران روز شنبه يك ناوشكن جديد و بومي رادارگريز را به ناوگان خود اضافه كرد و پيوستن اين ناوشكن جنگي به همراه سيستم‎هاي رادارگريز آن به بقيه نيروي دريايي متعارف اين كشور در دهانه تنگه از نظر استراتژيكي حساس هرمز، چالشي ديگر براي نيروي دريايي آمريكا است».

در ادامه گزارش «تسك‎اند پِرپِس» آمده است: «رونمايي از اين ناوشكن، رونمايي از تازه‎ترين چالش تكنولوژيكي براي كشتي‎هاي نيروي دريايي آمريكا در منطقه است. پيشتر ارتش ايران در ماه اكتبر ادعا كرده بود كه برد موشك‎هاي بالستيك زمين به درياي خود را به ۷۰۰ كيلومتر افزايش داده و قادر به هدف قرار دادن هر كشتي در برد ۷۰۰ كيلومتري است».

به ادعاي اين رسانه آمريكايي، «در حالي كه تا حد زيادي از زمان آغاز رياست جمهوري دونالد ترامپ نيروي دريايي ايران آزارهاي كشتي‎هاي نيروي دريايي آمريكا در خليج فارس را كاهش داده، اما اين پيشرفت‎هاي اخير در خليج فارس تهديدي رو به گسترش براي پرسنل نظامي آمريكا در منطقه است».

پايگاه آمريكايي در بخش ديگري از گزارش خود از «شرمساري نيروي دريايي آمريكا» در صورت نمايش موفق توانمندي‎هاي ناوشكن سهند صحبت مي‎كند.

در گزارش آمده است: «حتي اگر سهند به آغازگر اصلي مخاصمات بين دو كشور تبديل نشود، نمايش موفق توانمندي‎هاي رادارگريز اين ناو مي‎تواند مايه شرمساري نيروي دريايي آمريكا شود چرا كه همان طور كه پايگاه «وار زون» (The War Zone) در ماه سپتامبر گزارش داد، شايد ناو يو اس اس زوموالت(USS Zumwalt) آمريكا جزو ناوهايي است كه در آب‎هاي آزاد كم‎ترين قابليت را در زمينه رادارگريزي در اختيار دارد».

صهيونيست‎ها اذعان كردند؛
توان هجومي حزب الله وزارت جنگ اسرائيل را نگران كرده است

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از النشره، يك رسانه رژيم صهيونيستي به نگراني تل آويو از روند تحولات منطقه به‎ويژه پس از اين‎كه روسيه سامانه اس ۳۰۰ به ارتش سوريه داده پرداخت.

روزنامه هآرتص فاش كرد: مسؤولان اسرائيلي نگران روند تحولات در لبنان هستند به‎ويژه كه اين در سايه منافع فزاينده مسكو در منطقه و پس از آن‎كه با صدور سامانه اس ۳۰۰ به ارتش سوريه چتر حمايتي براي سوريه ايجاد كرد، رخ مي‎دهد.

اين رسانه نوشت كه حزب ا... به دنبال جنگ با اسرائيل در حال حاضر نيست اما توسعه توان هجومي آن در جريان بحران سوريه و بازگشت برخي از اعضايش به لبنان موجبات نگراني مقامات وزارت جنگ اين رژيم را فراهم كرده است.

از سوي ديگر پايگاه خبري اسرائيلي المصدر كه به زبان عربي منتشر مي‎شود به نقل از منابع امنيتي اين رژيم اعلام كرد: حمله اسرائيل به برخي مناطق در سوريه در پنجشنبه گذشته بسيار محدود بود.

اين پايگاه خبري رژيم صهيونيستي مدعي شد: قيد و بندهايي كه اسرائيل پس از سرنگوني هواپيماي روسي براي عمليات‎هايش ايجاد كرده بود به پايان رسيده است و تل آويو به اقدامات ضد طرح نظامي ايران در سوريه بازگشته است و اين سبب شده كه تهران بخشي از فعاليت‎هاي خود را از سوريه به لبنان منتقل كند.

يك نماينده مجلس خبر داد
سود هزاران ميلياردي قاچاقچيان با حذف كارت سوخت

يك نماينده مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از حذف كارت سوخت گفت: حذف كارت سوخت باعث تاراج منابع كشور و واريز هزاران ميليارد به جيب قاچاقچيان شده است.

سيد جواد ساداتي‎نژاد در گفت‎وگو با خبرگزاري تسنيم اظهار داشت: تيم اقتصادي قوه مجريه بيش از اينكه نياز به تغيير اشخاص داشته باشد نياز به تغيير در نوع رويكرد و تفكر دارد؛ در مديريت جهادي و براساس تفكر بسيجي تصميمات كلان اقتصادي بر اساس اغراض سياسي، حزبي و تسويه حساب‎هاي سياسي نيست بلكه بر اساس صلاح ملت و نظام است.

وي با ابراز اينكه نقطه مقابل مديريت جهادي مديريت غيركارشناسي، انتقامي و محافظه‎كار است گفت: به‎عنوان نمونه حذف كارت سوخت باعث شد روزانه بين 20 الي 40 ميليون ليتر سوخت اعم از بنزين و گازوئيل از كشور قاچاق شود و اين آماري است كه به‎صورت رسمي خود دولت به آن اذعان مي‎كند.

اين نماينده مجلس ادامه داد: حذف كارت سوخت باعث تاراج منابع كشور و واريز هزاران ميليارد به جيب قاچاقچيان شد، حال اگر حذف كارت سوخت به علت سياسي‎بازي و اينكه كار دولت سابق بوده و لاجرم بايد حذف مي‎شده، نبوده است؛ مديران مربوطه بايستي پاسخ دهند چرا كارت سوخت حذف شد و اگر بد بود چرا اكنون درصدد احياي آن هستند.

دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه:
وزارت ارتباطات به تلگرام 300 و به پيام رسان هاي داخلي 35 گيگ پهناي باند داد!

سرپرست معاونت امور فضاي مجازي دادستاني كل كشور گفت: در زمان فيلتر تلگرام جرياني تلاش كرد چنين القا كند كه هيچ يك از پيام‎رسان‎هاي داخلي قادر نيستند جايگزين تلگرام شوند، اما تلگرام طلايي و هاتگرام مي‎توانند و كسي نپرسيد كه مگر اين‎ها داخلي نيستند؟!

جواد جاويدنيا در گفت‎وگو با ميزان با انتقاد از عملكرد وزارت ارتباطات درخصوص حمايت از فعاليت پيام‎رسان‎هاي داخلي به مصاديقي در اين زمينه‎اشاره كرد و ادامه داد: وقتي در مقابل حدود ۳۰۰۰ سروري كه تلگرام براي كاربران ايراني اختصاص داده است، وزارت ارتباطات تعداد انگشت شمار سرور در اختيار پيام‎رسان‎هاي داخلي قرار مي‎دهد، يا در مقابل حدود ۳۰۰ گيگ پهناي باند مصرفي تلگرام در كشور پهناي باند ناچيز ۳۵ گيگابايتي آن هم با كيفيت پايين و اختلالات جدي در اختيار پيام‎رسان‎هاي داخلي قرار مي‎گيرد و يا در مقابل نيازمندي ۳۰۰ ميليارد توماني كه براي تأمين زيرساخت‎هاي فني براي رقابت با تلگرام لازم است تنها وام ۵ ميليارد توماني آن هم با تاخير بسيار زياد و با بهره يك و نيم ميلياردي به پيام‎رسان‎هاي داخلي پرداخت مي‎شود و از سوي ديگر مصوبه اعمال محدوديت ترافيكي براي پيام‎رسان‎هاي خارجي اجرا نمي‎شود، دقيقا همانند آن است كه اين وزارتخانه يك جاده خاكي در اختيار اين پيام‎رسان‎ها قرار داده باشد و از آن‎ها انتظار داشته باشد با پيام‎رسان‎هاي خارجي‎اي كه اتوبان چهار بانده با تمام تجهيزات در اختيار دارند رقابت كنند، از سوي ديگر از ساير دستگاه‎ها هم انتظار دارد كه در اين جاده خاكي كه هنوز زيرساخت آن تهيه نشده است نسبت به تبليغ و برق رساني و نصب تابلو‎هاي راهنمايي و رانندگي و ايجاد امكانات رفاهي و... اقدام كند.

وي، اين‎گونه اظهارات را نوعي فرافكني و شانه خالي كردن از كوتاهي‎هاي انجام شده دانست و بيان داشت: در بحث بسيار مهم و حياتي تاخير ۸ ساله راه‎اندازي شبكه ملي اطلاعات به همين شيوه رفتار مي‎شود.‎

 اخبار ويژه

ركورد گراني مسكن در يك دهه اخير زده شد

به گزارش مشرق بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازي، متوسط قيمت يك مترمربع آپارتمان در تهران در آبان ماه امسال به ۹ ميليون و ۱۵۸ هزار تومان رسيده كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱ درصد رشد نشان مي‎دهد؛ بدين ترتيب آبان ماه امسال ركورد يك دهه اخير در گراني مسكن زده شد.
بالاترين رقم افزايش قيمت مسكن در دولت احمدي‎نژاد مربوط به خرداد ۱۳۹۱ با ۶۸ درصد بود اما در دولت روحاني از شهريور تا آبان امسال، ركورد دولت احمدي‎نژاد زده شد به‎طوري كه در يك ساله منتهي به شهريور امسال قيمت مسكن ۷۳ درصد، در مهر ۸۳ درصد و در آبان ۹۱ درصد افزايش يافته است.
بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازي در 5 سالي كه عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي بود، قيمت هر مترمربع آپارتمان در تهران نزديك به 5 ميليون تومان افزايش پيدا كرده است. تا قبل از روي كار آمدن عباس آخوندي در اواسط سال 1392، قيمت هر مترمربع آپارتمان در تهران حدود 3/7 ميليون تومان بود.
بدين ترتيب در 5 سالي كه آخوندي وزير راه و شهرسازي شد، نزديك به 5 ميليون تومان بر قيمت مسكن افزوده شد.
آمار وزارت راه و شهرسازي گوياي آن است كه در نتيجه عملكرد همه دولت‎هاي قبل از دولت روحاني، قيمت مسكن در تهران 3/8 ميليون تومان گران شده بود، اما در دوره آخوندي به تنهايي 5 ميليون تومان ديگر بر قيمت مسكن در تهران اضافه شده است.

تشكيل هيات عالي نظارت، پيشنهاد مرحوم هاشمي بود

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان با حضور در برنامه حالا خورشيد گفت: هميشه به‎عنوان حقوقدان حق داريم بر اساس معيارهاي حقوقي حركت كنيم نه بر اساس معيارهاي سياسي، شوراي نگهبان باشگاه سياسي نيست و حقوقي است.
سخنگوي شوراي نگهبان تصريح كرد: وقتي قوانين تصويب مي‎شود انتظار است كه اجرا شوند، اما تجربه شده كه برخي قوانين در مسير اجرا يا اجرا نمي‎شوند يا با انحراف انجام مي‎شود. ما در بحث آموزش قانون اساسي عقب هستيم و كوتاهي كرديم.
وي با اشاره به ايرادات وارده به CFT افزود: عده‎اي مي‎گويند CFT موافق منافع ملي و عده‎اي مي‎گويند مخالف منافع ملي است. CFT مانند همه مصوبات است و هيچ نگاه سياسي به آن وجود ندارد. وظيفه ما اعلام مغايرت مصوبات با قانون اساسي و شرع است. اگر هر مصوبه‎اي مغايرتي داشته باشد و اعلام نكنيم، شما از ما مي‎پرسيد چرا مغايرت آن را اعلام نكرديد.
كدخدايي ادامه داد: مهم اين است كه همه نهادهاي ما وظايف قانوني خود را انجام دهند، اگر شوراي نگهبان در چارچوب وظايف خود يك قانون را مغاير دانست، مجمع تشخيص مصلحت نظام بنا بر مصلحت تصميم خواهد گرفت. تاكنون 150 مورد مصوبه داشتيم كه شوراي نگهبان ايراد گرفته، اما در مجمع تشخيص مصلحت نظام بنا بر مصلحت درباره آن تصميم گرفته است.
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: در سال‎هاي گذشته خود مجمع تشخيص مصلحت نظام و فكر مي‎كنم مرحوم آيت‎الله هاشمي رفسنجاني پيشنهاد دادند كه از مجمع تشخيص مصلحت نظام هيات عالي نظارت تشكيل شود كه رهبري انقلاب هم پذيرفتند. در هنگام راي گيري‎ها اگر نظرات 12 عضو شوراي نگهبان برابر شود، راي به نفع آن فردي كه صلاحيتش بررسي مي‎شود، صادر مي‎شود.

رئيس شوراي اجرايي حزب‎ا... لبنان:
مقاومت هرروز قوي تر از قبل مي شود

حزب‎ا... لبنان پنجمين سالروز شهادت حسان اللقيس از رهبران و فرماندهان حزب‎ا... را با برپايي مراسمي در حسينيه امام خميني در منطقه بعلبك گرامي داشت. در اين مراسم سيد هاشم صفي‎الدين رئيس شوراي اجرايي حزب‎ا... لبنان گفت: مقاومت هر روز قوي‎تر از روز قبل مي‎شود و در سطح آمادگي و تجهيز خود توقفي ندارد و در خصوص تحولاتي كه در لبنان و منطقه به‎وجود مي‎آيد، به‎پيش مي‎رود و اسرائيل در برابر مقاومت ناتوان و سرگردان مانده است.
به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از پايگاه خبري المنار، صفي‎الدين ابراز داشت: دنيا جز زبان زور را متوجه نمي‎شود و افراد ضعيف و ترسو هيچ جايگاهي در دنيا نخواهند داشت، ما هر روز سعي كنيم قوي‎تر از قبل شويم.
وي بار ديگر به موضوع تلاش براي تشكيل دولت اشاره و تأكيد كرد كه حزب‎ا... حق طبيعي نمايندگان اهل‎تسنن مستقل را مي‎خواهد و اگر برخي گروه‎ها همواره از مشكلات اقتصادي مردم و كشور سخن مي‎گويند و ضرورت تسريع در تشكيل دولت را مطرح مي‎كنند، نبايد در اين زمينه تأخير ايجاد كنند و وقت را هدر دهند.

صدور حكم اعدام براي ۶ جاسوس

دادگاه نظامي نوارغزه براي شماري از افراد در نوار غزه احكام قضايي صادر كرد.
به موجب احكام دادگاه مذكور، ۱۴ نفر كه براي رژيم صهيونيستي جاسوسي مي‎كردند برايشان حكم صادر شده است.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از الميادين، حكم ۶ نفر از اين متهمان اعدام است و ۸ متهم ديگر به حبس با اعمال شاقه از ۶ تا ۱۵ سال زندان محكوم شده‎اند.