صفحه بين الملل

كشور بدون اقتدار نظامي يعني سرباز بي‎گلوله؛
چرا FATF با تامين كنندگان مالي تروريست هاي الاحوازيه برخورد نمي كند؟

شنبه اين هفته، حرامي‎ها به مردم عادي و نظامياني كه با اسلحه خالي در اهواز رژه مي‎رفتند تير اندازي مي‎كردند. چند نفري را شهيد و تعدادي از هموطنان مظلوممان را مجروح كردند. در ميان شهدا و مجروحين، هم زن و كودك هست، هم سرباز عادي هست، هم سرهنگ و جانباز 75 درصد هست و هم روحاني و طلبه! مسؤوليت اين حمله تروريستي كور را گروه جدايي‎طلب «الاحوازيه» بر عهده گرفته است؛ گروهي كه در انگليس و دانمارك دفتر دارد و رسما و آزادانه در اين كشورها فعاليت مي‎كند؛ درست مثل تروريست‎هاي منافقين كه در پاريس مشغولند. داعش نيز براي اين‎كه نگويند قدرت خود را از دست داده خيلي با عجله مسؤوليت اين حمله را بر عهده گرفت اما آن‎جا كه نوشت به رژه‎اي حمله كرده كه رئيس‎جمهور ايران از آن سان مي‎ديد، حماقت خود را آشكارتر كرد. اگرچه فرقي بين داعش و الاحوازيه و سعودي و آمريكا و آن چند كشور اروپايي حامي تروريست‎ها نيست. درباره اين حمله تروريستي گفتني‎هايي هست:

1- اين حمله درست در آخرين روز تابستان و در بحبوحه حملات اقتصادي غرب و متحدانش به مردم كشورمان صورت گرفت. دشمن نام اين تابستان را «تابستان داغ» گذاشته بود با اين توهم كه كار جمهوري اسلامي ايران با فشارهاي اقتصادي كه بر مردم وارد كرده تمام است. براي اين توهم هم تدارك جدي ديده بود. از خارج كردن ارز بگير تا راه‎اندازي شبكه‎هاي خبري اختاپوسي براي تحريك مردم به اغتشاش. تيرشان اما با هوشياري مردم به سنگ خورد. اين حمله تروريستي كور مي‎تواند واكنشي عصبي به اين شكست باشد. احمق‎ها فكر كرده‎اند با كشتن زنان، كودكان و سربازان در حين رژه، مي‎توانند به كشور ضربه بزنند؛ غافل از اين‎كه با كشتن مردم بي‎گناه، به خود ضربه زدند.

2- اكنون كه در حال مطالعه اين وجيزه‎ايد، سركرده‎هاي اين گروه‎هاي تروريستي در كشورهاي اروپايي راست راست قدم مي‎زنند، كنفرانس خبري مي‎گذارند، با شبكه‎هاي تلويزيوني و خبرگزاري‎هاي انگليسي و دانماركي، از نحوه كشتن مردم ايران در اهواز حرف مي‎زنند. در كشورهايي كه همواره مدعي دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروريسم بوده‎اند. مگر كارگروه FATF را به خاطر مبارزه با پولشويي و تروريسم تشكيل نداده‎اند؟ كارگروه FATF الان كجاست؟ چرا با تامين كنندگان مالي تروريست‎هاي الاحوازيه برخورد نمي‎كند؟ چرا برخوردي با قاتلان 17 هزار شهيد ايراني كه هر سال در پاريس شو برگزار كرده و با پرداخت پول به چهره‎هاي ضدايراني، نمايش مي‎دهند، كاري ندارند؟ FATF آيا فقط براي مقابله با حزب‎ا... لبنان و سپاه كه كمر داعش را شكسته ساخته شده است؟! بزك‎كنندگان FATF بدانند، با تضعيف تامين كنندگان امنيت كشور پيش از همه تيشه به ريشه خود مي‎زنند. حرامي‎هاي تكفيري اصلاح‎طلب و اصولگرا نمي‎شناسد. به قول مايك پمپئو، وزير خارجه آمريكا چيزي به نام اعتدال و ميانه‎رو در ايران وجود ندارد و بايد همه آن‎ها را زد!

3- حمله تروريستي اهواز نشان داد دشمن پس از اقتصاد، امنيت كشور را نشانه رفته است. امنيت ايران به اعتراف دوست و دشمن نظير ندارد. دشمن با اين گونه حملات كور به دنبال گرفتن اين مولفه رشك‎برانگيز از مردم است. مي‎خواهد چنين القا كند كه همزمان با فشارهاي اقتصادي، امنيت را هم از شما خواهيم گرفت تا به خيال خود، به حس نااميدي، حس ترس و تسليم هم اضافه شود. جالب است، از يك طرف مي‎گويند بايد بر سر موشك‎هايمان مذاكره كنيم، از آن طرف به مردم حمله مي‎كنند. كدام انسان عاقلي در بحبوحه جنگ، بر سر سلاح خود(نه سلاح حريف) مذاكره مي‎كند؟! در اين مذاكرات كه عده‎اي در داخل به شدت دنبال آنند، قرار نيست بر سر موشك‎هاي حريف مذاكره كرد، قرار است بر سر موشك‎هاي ما مذاكره شود! درست مثل مذاكراتي كه بر سر توانايي هسته‎اي‎مان انجام شد!

4- اين يك عرف جهاني است كه هنگام برگزاري رژه، سلاح بي‎گلوله در اختيار سرباز گذاشته شود. تروريست‎هاي بزدل به سربازاني حمله كردند كه اسلحه داشتند اما گلوله نه. اين حادثه مثال خوبي است براي درك بهتر فضايي كه درصورت مذاكره مجدد! قطعا وارد آن خواهيم شد. گفتيم در مذاكرات موشكي كه عده‎اي در داخل براي آن له له مي‎زنند، قرار است بر سر موشك‎هاي ما مذاكره شود. مذاكره، بر سر «افزايش توانايي موشكي‎مان» كه نيست؛ بر سر كاستن از اين توانايي است. ايران بدون توان موشكي يعني همان سرباز بدون گلوله. دقيقا شبيه به چيزي كه در اهواز اتفاق افتاد. ديروز اگر سربازان عزيزمان گلوله داشتند، 25 شهيد نمي‎داديم. فردا اگر موشك را بدهيم هزاران شهيد خواهيم داد. دشمن با حمله به رژه سربازانمان نشان داد، چشم ديدن اقتدار نظامي و امنيت كشور را ندارد! با مذاكره بر سر ساير مولفه‎هاي قدرت بايد منتظر تكرار حادثه اهواز در ابعادي بسيار بسيار وسيع بود.

5- گروه تروريستي الاحوازيه كه عددي نيست؛ مزدوري است كه سابقه همكاري با صدام و حمله به كاروان راهيان نور را هم دارد. در حالي كه مردم اين شهر را به رگبار مي‎بندد مي‎گويد فارس‎ها اهواز را اشغال كرده‎اند و به اعراب ساكن آن ظلم مي‎كنند! اين گروه تروريستي نيز درست مثل داعش و جندالشيطان به شدت مورد حمايت آل‎سعود و ام.آي 6 و سيا و موساد است. ديروز توييتي به نقل از «عبدالخالق عبدا...» مشاورسياسي وليعهد امارات در واكنش به حمله تروريستي اهواز منتشر شد با اين مضمون كه: «حمله به يك هدف نظامي، اقدام تروريستي نيست و انتقال نبرد به داخل ايران يك تصميم علني است و در آينده افزايش خواهد يافت.» اين خبر اگر تكذيب نشود، سر نخ خوبي است براي دوستان در سپاه...! فراموش نكنيم بن سلمان وليعهد سعودي نيز چندي پيش در تريبون رسمي گفت، نا امني را به داخل ايران مي‎كشانيم.

6- اتحاد بي‎سابقه‎اي بين دشمنان ايران عليه مردم ايجاد شده است؛ دشمناني كه بعضا با هم كارد و پنير هستند. وقتي اين همه دشمن عليه تو متحد مي‎شوند، اين نشانه ضعف تو نيست، نشانه «قدرت» توست. به شدت معتقديم اين حجم از حملاتي كه به ايران در تمام حوزه‎ها(اقتصادي، نظامي و...) مي‎شود، اتحادهاي عجيبي كه بين وهابي و كمونيست! يهودي و عرب و... مي‎شود يك دليل بيش‎تر ندارد و آن احساس خطر و نگراني از افزايش قدرت و نفوذ ايران و متحدانش در منطقه است. اگر به مقاله ستون‎نويس يونايتدپرس درباره جايگاه ايران و متحدانش در منطقه سري بزنيد، راز اين همه دشمني و كينه و نگراني را خواهيد يافت:

«جنگ داخلي طولاني هفت ساله سوريه با پيروزي بشار اسد و با كمك روسيه و ايران در حال پايان يافتن است. مذاكرات براي پايان دادن به اين جنگ سرعت گرفته. چه كساني پاي ميز اين مذاكرات نشسته‎اند؟ روسيه، ايران و... مشخصا خبري از آمريكا نيست... جاي خالي آمريكا در مذاكرات سوريه، به ويژه در تصاوير اخير از ميز مذاكرات سران ايران، تركيه و روسيه به شدت مشهود بود. به رغم حضور نظامي گسترده آمريكا در منطقه و سابقه دخالت‎هاي ديرينه واشنگتن در امور منطقه، آمريكا در ميان چهره‎هايي كه سرنوشت سوريه را رقم مي‎زنند، حضور ندارد. مي‎توان گفت كه اضمحلال قدرت جهاني آمريكا در هيچ كجا به اندازه تحولات خاورميانه تا اين اندازه مشهود و آشكار نبوده است. اين روند تغيير موازنه قدرت آمريكا موقتي و زودگذر نخواهد بود. ديگر زمانه‎اي كه آمريكا پرنفوذترين نيرو در منطقه به شمار مي‎رفت، سپري شده و دوران پر هيبت گذشته قابل بازگشت نخواهد بود و آمريكا بايد خود را با اين وضعيت رو به اضمحلال وفق دهد......نظام سابق منطقه‎اي در خاورميانه به سرعت در حال افول و اضمحلال است...ايران به هيچ وجه مهار نشده است. ضريب نفوذ تهران در منطقه به وضوح پس از سرنگوني صدام در عراق به مراتب تقويت شده و افزايش پيدا كرده است. به عبارت ديگر تعميم قدرت نظامي و سياسي ايران در سراسر سوريه تا لبنان و حماس كه بخشي از آن در قالب واكنشي دفاعي در برابر آمريكا صورت گرفته است، تهران را به يك بازيگر اصلي در منطقه تبديل كرده است.»

7-در گزارش يونايتدپرس راجع به اقتدار ايران يك نكته مهم جا افتاده بود؛ نكته‎اي كه بر شدت وحشت و نگراني دشمن از موقعيت ايران افزوده است: «عاشورا» و راهپيمايي‎هاي ميليوني. راهپيمايي‎هايي كه مسلمان و غير مسلمان نمي‎شناسد و همه را مجذوب و محب حسين بن علي(ع) مي‎كند، حتي بودائيان را! راهپيمايي ميليوني عاشورايي يمن با شعار‎هاي ضد سعودي، صهيونيستي، آمريكايي، راهپيمايي ميليوني كربلا، راهپيمايي عظيم عاشورايي ضاحيه بيروت، نيجريه، بحرين، عربستان، پاكستان، هند، انگليس، آمريكا و... دشمن را حقيقتا ترسانده است. هموطنان عزيز اهوازي‎مان عاشوراي امسال سنگ تمام گذاشتند. دشمن به شدت نگران است. اقتدار ايران اسلامي فراتر از منطقه، و جهاني است و دشمن چنين وضعي را نمي‎تواند تحمل كند.

8- دشمن شمشير را از رو بسته پس بايد شمشير را از رو بست. رياض بايد منتظر سيلي سخت باشد. اين كم‎ترين انتظار مردم و شهداي حمله تروريستي اهواز است. ما هم مثل همه مردم ايران عزيز منتظر انتقام خون شهدايمان هستيم.

 بين الملل

نقش انكارناپذير انگليس در جنايت تروريستي اهواز

به گزارش مشرق، پس از جنايت تروريستي روز شنبه در اهواز «رابرت مك‎كر» سفير انگليس در تهران در حساب توئيتري خود نوشت: «يك حمله تكان‎دهنده تروريستي، اين حمله هرجايي اتفاق بيفتد بايد محكوم شود. تمامي تسليت ما به خانواده‎هاي قربانيان».
اما واكنش سفير انگليس مضحك است! ساعتي پس از اين حادثه، سخنگوي گروهك تروريستي الاحوازيه به صورت مستقيم با شبكه ضدايراني «ايران اينترنشنال» مصاحبه كرده و با وقاحت حمله تروريستي صبح شنبه به رژه نيروهاي مسلح در اهواز را برعهده گرفت.
نكته قابل تامل اين جاست كه مركز شبكه خبري «ايران اينترنشنال» در لندن است.
در اين زمينه «علي عليزاده» تحليلگر مسائل سياسي در صفحه شخصي خود در توئيتر نوشت: «كار تلويزيون ايران اينترنشنال در مشروع و توجيه كردن تروريسم الاحواز، براساس قوانين بريتانيا صراحتا تبليغ تروريسم و همكاري با تروريسم و قابل مجازات است. سفارت ايران بايد بلافاصله تلويزيون ايران اينترنشنال را به پليس اين كشور گزارش و سفير بريتانيا در تهران بايد احضار شود.»
يكي از فعالين فضاي مجازي نيز در واكنش به اقدام اين شبكه ضدايراني مستقر در لندن نوشت: «تلويزيون ايران اينترنشنال به سركرده تروريست‎هاي الاحوازيه تريبون زنده داده! جالبه مي‎گه آقاي حُر خيلي خوش آمديد! تصور كن CNN تو 11 سپتامبر با بن لادن مصاحبه زنده مي‎كرد و مي‎گفت: آقاي بن لادن خيلي خوش آمديد، چي شد برج‎ها رو تركوندي مشتي؟»
شبكه دولتي بي‎بي‎سي هم از ساعات ابتدايي حادثه تروريستي در جايگاه روابط عمومي تروريست‎ها، مشغول به فعاليت بود.
بي‎بي‎سي فارسي و تعدادي ديگر از رسانه‎هاي ضدايراني در اقدامي سخيف در توصيف «حمله تروريستي» اهواز به عبارت «حمله» اكتفا كردند!
بي‎بي‎سي پا را فراتر گذاشته و به تطهير اين گروهك تروريستي نيز پرداخت. بي‎بي‎سي فارسي در خبري به نقل از سخنگوي گروهك تروريستي الاحوازيه نوشت: «... جزئي از استراتژي ماست كه شهروندان عادي هيچ وقت هدف قرار نمي‎گيرند»!
سفير انگليس در پيامي مشمئزكننده حمله تروريستي در اهواز را محكوم كرده است. اين درحالي است كه گروهك تروريستي موسوم به الاحوازيه آشكارا در لندن فعاليت دارد و با برگزاري نشست‎ها و جلسات مختلف حملات و فتنه‎گري‎هاي خود را طراحي مي‎كند بدون اين‎كه با منع قانوني روبه رو شود.
گروهك الاحوازيه را مي‎توان در امتداد جريان تجزيه‎طلب «شيخ خزعل»(1315-1242) دانست كه از انگليس نشان شواليه امپراتوري بريتانيا را دريافت كرد؛ به طوري كه «عبدالحميد الخزعل» نوه شيخ خزعل دركنفرانس گروهك الاحوازيه در ژانويه 2017 در قاهره شركت كرد.
گفتني است كه اعضاي هسته اوليه گروهك تروريستي الاحوازيه سال‎ها پيش با «جك استراو» وزير خارجه پيشين انگليس ملاقات داشتند.