صفحه اخبار

سرلشكر قاسم سليماني:
حزب ا... از يك حزب مقاومت به دولت مقاومت لبنان تبديل شد

سردار سرلشكر قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه با بيان اين‎كه انتخابات اخير لبنان يك رفراندوم بود، گفت: اين انتخابات در شرايطي صورت گرفت كه همه حزب‎ا... را در دخالت در امور سوريه، لبنان، عراق، يمن و منطقه متهم مي‎كنند.

سليماني تاكيد كرد: كشورهاي عربي و شوراي همكاري، سعودي و كشورهاي نادان كه نادان‎ها و نابخردها بر آن‎ها حاكم هستند، نظيف‎ترين و با افتخارترين جريان اسلامي را جزو لايحه تروريسم قرار دادند و اسم‎هايي كه نشاط در قلب مسلمان‎ها ايجاد مي‎كند، مثل نام سيدحسن نصر‎ا...، را در كنار تروريست‎ها قرار دادند، كسي كه در دفاع از عالم عربي مهم‎ترين دشمن عالم عربي را شكست داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، فرمانده نيروي قدس سپاه با اشاره به تبليغات دشمنان گفت: هركس كه با جريان حزب‎ا... بود، اعم از سني و غيرسني را مزدوران ايران، ناميدند. اين انتخابات زير بار اين آوار و 200 ميليون دلار پولي كه سعودي صرف كرد برگزار شد.

وي افزود: كرمان خودمان 10، 15 برابر بزرگ‎تر از لبنان است و خرج كردن 200 ميليون دلار در يك محيط كوچك در يك محدوده زماني كوتاه، كار ساده‎اي نيست. اما نتيجه چه شد؟ نفر اول شهر بيروت براي اولين بار در تاريخ لبنان يك شخصيت منتسب به حزب‎ا... و البته شيعه شد.

سليماني همچنين تصريح كرد: حزب‎ا... براي اولين بار 74 كرسي از 128 كرسي پارلمان لبنان را مال خود كرد و از يك حزب مقاومت به دولت مقاومت لبنان تبديل شد و اين پيروزي خيلي بزرگي است.

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي:
تا وضعيت بانك ها حل نشود اقتصاد كشور سامان پيدا نمي كند

حضرت آيت‎ا... ناصر مكارم شيرازي در برنامه چشمه معرفت كه از شبكه يك سيما پخش شد، بانك‎هاي غربي را رباخوار دانست و خاطرنشان كرد: نبايد از بانك‎هاي غربي تقليد كنيم، رباخواري جامعه را به تباهي مي‎كشاند و سبب فاصله طبقاتي در جامعه مي‎شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، ايشان با بيان اين‎كه متأسفانه امروزه برخي از بانك‎ها به وظايف شرعي خود عمل نمي‎كنند، گفت: امروزه بر اساس فاكتورهاي صوري وام مي‎دهند و وامي كه به‎عنوان مثال بايد در صنعت خرج شود را براي كار ديگري استفاده مي‎كنند كه رباخواري آشكار است.

حضرت آيت‎ا... مكارم با اشاره به شرايط سود وام قرض الحسنه افزود: گفته‎ايم كه قرض الحسنه هزينه دارد و كارمزد مي‎خواهد و هزينه براي پرسنل، آب و برق و امثال آن است كه نهايتا بايد 4 درصد باشد و بيش از آن رباخواري محسوب مي‎شود.

اين مرجع تقليد با بيان اين‎كه برخي بانك‎ها براي هر سال 4 درصد سود دريافت مي‎كنند، اظهار داشت: اگر اين وام 5 ساله باشد سود آن 20 درصد مي‎شود كه رباخواري آشكار است.

ايشان ادامه داد: از ديگر كارهاي خلافي كه عده‎اي را به خاك سياه نشانده، جريمه‎هاي ديركرد است، اسلام مي‎فرمايد اگر بدهكار ورشكست شد و نتوانست بدهي خود را پرداخت كند نمي‎توان آن را جريمه كرد اما بانك‎ها جريمه مي‎كنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين‎كه هنوز مسأله بانكداري در كشور حل نشده است، ابراز داشت: تا مسأله بانك‎ها حل نشود اقتصاد نابسامان خواهد بود.

تصريح واشنگتن پست:
اكثريت مردم ايران پاي آرمان هاي جمهوري اسلامي ايستاده اند

روزنامه آمريكايي واشنگتن پست نوشت: با وجود گرفتاري‎هاي ناشي از تحريم‎ها، همچنان اكثريت مردم ايران برنامه هسته‎اي را مي‎خواهند.

در سال 2011 در اوج تحريم‎ها، طبق نظرسنجي مؤسسه «راند كورپ» 89 درصد مردم ايران انرژي هسته‎اي را حق مسلم ملي‎شان مي‎دانستند. توافق هسته‎اي هم كه به سال 2015 امضا شد، چيزي را تقريباً عوض نكرد. نظرسنجي «مركز مطالعات بين‎الملل و امنيت» در دانشگاه «مريلند» آمريكا كه همين چند ماه پيش انجام شد نتيجه‎گيري كرد كه 86 درصد ايرانيان همچنان توسعه برنامه هسته‎اي را براي كشورشان يك امر مهم مي‎دانند.

تقريباً 53 درصد معتقد بودند كه اگر آمريكا از توافق خارج شد، ايران هم بايد از توافق خارج شود و يا برنامه هسته‎اي‎اش را از نو شروع كند.

بيش از 60 درصد معتقد بودند كه دخالت ايران در سوريه و عراق در راستاي منافع ملي كشور است و نزديك به 95 درصد هم مي‎گفتند كه توسعه برنامه موشكي براي ايران مهم است.

در خصوص نظر مردم ايران درباره آمريكا هم 93 درصد نظر مساعدي نسبت به دولت آمريكا نداشتند. ترامپ هم مانند بسياري از رهبران غربي ظاهراً فكر مي‎كند كه اگر براندازي موفق شود، مردم ايران از آمريكا استقبال خواهند كرد، از برنامه هسته‎اي دست خواهند كشيد، توليد موشك را متوقف خواهند كرد و پيوندهايشان را با تروريست‎ها قطع خواهند كرد. اما درصد زيادي از مردم ايران همواره موافق سياست‎ها بوده‎اند، آن‎ها با وجود همه مشكلات از برنامه هسته‎اي حمايت مي‎كنند و اين منبع وحدت در ايران است.

سخنگوي انجمن توليدكنندگان لوازم خانگي خبرداد:
واردات 800 هزار دستگاه يخچال به كشور با وجود توليد 2 برابري نياز در داخل

حميدرضا غزنوي، سخنگوي انجمن توليدكنندگان لوازم خانگي، در يك برنامه تلويزيوني گفت: مصرف بازار ايران در لوازم خانگي يخچال، يخچال فريزر و ساي باي سايد يك ميليون و 500 هزار دستگاه، لباسشويي يك ميليون و 400 هزار دستگاه، اجاق گاز 700 هزار دستگاه، تلويزيون(وسايل صوتي و تصويري) 2 ميليون دستگاه است.

وي تصريح كرد: متاسفانه 13 درصد قاچاق كل كشور مربوط به لوازم خانگي است.

سخنگوي انجمن توليدكنندگان لوازم خانگي با اشاره به اين‎كه در كشور 2 برابر نياز بازار، ظرفيت توليد يخچال و لباسشويي و سايد‎باي‎سايد داريم، افزود: متاسفانه 800 هزار دستگاه يخچال و سايد باي سايد به‎طور رسمي به كشور وارد مي‎شوند.

غزنوي با اشاره به اين‎كه در بحث اجاق گاز واردات كالاي خارجي نداريم، گفت: به دليل كيفيت مرغوب اجاق گاز ايران، رقباي خارجي توان رقابت با توليدات داخلي اين محصول ندارند.

سردار سلامي:
رژيم صهيونيستي پس از تهديد مقاومت خفه شد و غلطي نكرد

سردار حسين سلامي در سخنراني پاياني مراسم روز قدس با بيان اين‎كه رژيم صهيونيستي برد موشك‎هاي آمريكا عليه جهان اسلام را دوازده هزار كيلومتر نزديك مي‎كند، گفت: رژيم غاصب صهيونيستي اهرم كنترل سياست‎هاي آمريكا عليه جهان اسلام است و به همين دليل است كه مي‎بينيد آمريكا و اروپا با همه وجود از موجوديت اين رژيم حمايت و همه قطعنامه‎هاي شوراي امنيت و سازمان ملل عليه اين رژيم را وتو مي‎كنند.

به گزارش تبيين به نقل از فارس، جانشين فرمانده كل سپاه افزود: آمريكا و اروپا سالانه ميلياردها دلار كمك اقتصادي به اين رژيم مي‎كنند تا پابرجا بماند.

سردار سلامي در ادامه گفت: سياست‎هاي آمريكا از دريچه منافع رژيم صهيونيستي در جهان اسلام تنطيم مي‎شود و گاهي واشنگتن پايتخت اسرائيل و گاه تل آويو پايتخت آمريكا است و پيوندي عميق ايدئولوژيك و ناگسستني بين اين دو موجوديت خطرناك سياسي عالم وجود دارد.

جانشين فرمانده كل سپاه همچنين گفت: وقتي صهيونيست‎ها پايگاه تيفور سوريه را بمباران كرده و تعدادي جوان را به شهادت رساندند تصور مي‎كردند پاسخي دريافت نمي‎كنند و گفتند اگر پاسخ دهيد نظام سوريه را پايان مي‎دهيم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‎ها فروند موشك پرواز كرد و پيغام داده شد اگر پاسخ دهيد قلب تل‎آويو را با خاك يكسان مي‎كنيم و خفه شدند و از آن روز هيچ غلطي نكردند.

نماينده مجلس ششم:
روحاني عادت دارد مجلس را در مذاكرات دور بزند

محمد محمدرضايي نماينده مجلس ششم در گفت‎وگو با الف، با اشاره به اين‎كه حسن روحاني در زمان مجلس ششم دبير شوراي عالي امنيت ملي بود، گفت: در آن زمان براي فعاليت هسته‎اي مذاكرات با كشورهاي اروپايي و امضاي پروتكل الحاقي درجريان بود كه نمايندگان مجلس هم از متن و محتواي آن بي‎خبر بودند.

وي تصريح كرد: درخواست ما از هيات‎رئيسه مجلس ششم براي دعوت از آقاي روحاني دبير وقت شوراي عالي امنيت ملي جهت اخذ توضيحات پيرامون فعاليت‎هاي هسته‎اي ايران و روند مذاكرات دبير شوراي عالي امنيت ملي با دول اروپايي، نتيجه نداد و روحاني در مجلس حاضر نشد.

اين نماينده اصلاح‎طلب مجلس ششم افزود: مجلس ششم به جاي رسيدگي به اين امر مهم، دستور كارش رسيدگي به استعفاي نماينده‎هاي معترض به رد صلاحيت‎ها براي انتخابات مجلس هفتم بود.

محمدرضايي با تاكيد بر اين‎كه يكي از موارد اختلافي ما با همكاران مشاركتي بي‎اعتنايي‎شان به موضوع مهم مذاكرات بود، تصريح كرد: متاسفانه تندروي‎هاي اعضاي مشاركت در مجلس ششم باعث شد تا نمايندگان ملت از نحوه فعاليت‎ها و مذاكرات هسته‎اي بي‎اطلاع بمانند اين درحالي است كه برابر قانون اساسي تصويب نهايي تمامي مقاوله‎نامه‎ها و معاهدات بين‎المللي بر عهده مجلس مي‎باشد.

اين فعال سياسي اصلاح‎طلب با اشاره به محرمانه بودن برخي اقدامات دولت روحاني، تاكيد كرد: روحاني روند مذاكرات با اروپائيان را هم از مجلس ششم و هم از مجلس دهم پنهان كرد.

دكتر قديري‎ابيانه:
هشدار رهبري درباره خطر نفوذي ها در سوء استفاده از مطالبات مردمي را جدي بگيريم

دكتر محمدحسن قديري ابيانه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري «حوزه» با اشاره به سخنان بسيار مهم رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) اظهار داشت: رهبر حكيم انقلاب با صلابت و درايت خاص خويش بار ديگر خطر نفوذي‎ها در كشور را مورد توجه قرار داده و خواستار برخورد سخت و قاطعانه با آن‎ها و جدا كردنشان از صفوف ملت شدند.

وي افزود: نفوذي‎ها و عوامل بيگانه به شدت دنبال اين هستند كه با سوء استفاده از مطالبات بحق مردم در عرصه اقتصاد و معيشت، مشكلي براي نظام ايجاد كرده و به زعم خود مردم را از نظام و رهبري و حاكميت جدا كنند و حال آن‎كه مردم ما نشان داده‎اند كه همواره حامي نظام و رهبري هستند اما به هر حال نبايد از خطر نفوذ و تحركات جنگ رواني دشمن غافل بود.

سفير اسبق ايران در مكزيك و استراليا همچنين تاكيد كرد: راه مقابله با تحركات دشمن، حفظ و تقويت وحدت زير سايه تبعيت از مقام معظم رهبري و نيز تقويت اقتصاد كشور براي مقابله با بحران‎هاي اقتصادي است.

وي گفت: ما اگر روي پاي خود نايستيم و اقتصاد مقاومتي را در عرصه‎هاي گوناگون محقق نسازيم، در برابر بيگانه ضعيف مي‎شويم و در آن صورت دشمن راحت‎تر مي‎تواند به نظام وانقلاب ضربه بزند.

آقاي مطهري! كمي انصاف داشته باشيد

رئيس جمهوري كه از عاشورا «درس مذاكره» مي‎گيرد، بلاشك به حامياني نظير علي مطهري نياز دارد كه از تاريخ اسلام درس‎هاي عجيب‎تر بگيرد.

به گزارش رجانيوز، علي مطهري در گفت و گو با ايرنا با اشاره به تحولات روزهاي اخير بعد از خروج امريكا از برجام مي‎گويد:

«عده‎اي مي‎گويند چرا برجام را به گونه‎اي ننوشتيد كه آمريكا نتواند از آن خارج شود، حرف‎هايي زده مي‎شود كه اساسا با عقل جور در نمي‎آيد. اين منتقدان اگر در زمان پيامبر اسلام بودند مي‎گفتند چرا صلح حديبيه را به گونه‎اي ننوشتيد كه كفار يك سال بعد نتوانند آن را نقض كنند. اين سخنان غير منطقي است و نشان مي‎دهد عده‎اي به جاي اين‎كه عقل و انصاف را ملاك قضاوت خود قرار دهند، به دنبال انتقامجويي و خارج كردن رقيب از ميدان سياست هستند».

اي كاش علي مطهري هم اندكي عقل و انصاف را ملاك قضاوت خود قرار مي‎داد. خروج كفار از صلح نامه حديبيه ناشي از متن ضعيف اين توافق نبود بلكه برعكس اين توافق به اندازه‎اي هوشمندانه بسته شده بود، كه تنها بندي از صلحنامه كه يك‎طرفه و به سود مشركان مكه تلقي مي‎شد به زيانشان تمام شد و عاقبت اين صلحنامه به فتح مكه منتهي شد؛ اما امروز كه دوسال از اجراي برجام گذشته است نه تنها هيچ آورده‎اي براي ايران به دنبال نداشته است، بلكه ضعف برجام روحاني را به مرحله‎اي رسانده است كه در مقابل بدعهدي طرف مقابل، در برنامه‎اي زنده اعلام مي‎كند كه ما از برجام خارج نمي‎شويم! علت اين موضع رئيس جمهور را بايد در نقاط ابهام و ضعف برجام جست وجو كرد.

علي مطهري با كارنامه درخشان اظهارات عجيب و فحاشي‎هاي تند، اين بار هم نشان داد كه تا چه اندازه در سياست و حتي تاريخ اسلام از عقل و انصاف استفاده مي‎كند.

معاون سابق شوراي عالي امنيت ملي:
برخي مي خواستند براي از دست رفتن توانمندي هسته اي جشن بگيرند!

دكتر علي باقري، معاون سابق شوراي عالي امنيت ملي، در نشست «شنبه‎هاي انقلاب» كه با موضوع تخصصي استقلال ملي و اقتدار بين‎المللي برگزار شد، گفت: برخي تعريف اقتدار را حركت كشور در مسير نرم‎هاي بين‎المللي تعبير مي‎كنند، به اين معنا كه اگر ما تحريم هسته‎اي‎مان را لغو كنيم مقتدر خواهيم شد.

وي با يادآوري اين‎كه برخي مي‎خواستند براي برجام كه توانمندي هسته‎اي ما را گرفت در داخل كشور جشن برگزار كنند، اظهار داشت: نرم‎هاي بين‎المللي به اين معنا ما را از استقلال دور مي‎كند.

باقري گفت: يكي از مؤلفه‎هايي كه در شاخص‎هاي سازمان ملل و ساير نهادهاي ارزيابي از وضعيت كشورها وجود ندارد، شاخص «استقلال» است. معاون سابق بين‎الملل دبير شوراي عالي امنيت ملي با يادآوري اين‎كه جمهوري اسلامي ايران براي به دست آوردن استقلال جوانان خود را داده است، خاطرنشان كرد: چگونه ما را با كره جنوبي و ژاپن مقايسه مي‎كنند؟ ژاپن نقش چكمه ايران را ايفا مي‎كند در حالي كه ما براي حفظ يك متر از خاك شلمچه چقدر خون داده‎ايم.

وي با انتقاد از دستاورد برشمردن مذاكره وزير خارجه كشورمان با طرف آمريكايي، گفت: هر تحولي كه منشا آن استقلال كشور بوده موجب افزايش قدرت جمهوري اسلامي ايران بوده است و هر جا افزايش قدرت صورت نگرفته معلول رخنه جريان نفوذ و جاسوسي در كشور بوده است.

معاون سابق بين‎الملل دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به اين‎كه ايران امروز بيش‎ترين نفوذ را در عراق دارد، گفت: امروز بايد پرسيد چرا با وجود اين نفوذ، تركيه از توان اقتصادي بيش‎تري در عراق برخوردار است و به جاي آن‎كه جريان انقلابي طلبكار اين وضعيت باشد كه چرا از نفوذ ايران در عراق استفاده نمي‎شود بايد پاسخ دهيم كه چرا در عراق حضور داريم.

توافق روسيه و چين براي كنار گذاشتن دلار

به گزارش ايسنا به نقل از آر تي، در بيانيه مشتركي كه به امضاي ولاديمير پوتين - رئيس جمهور روسيه و شي جين پينگ- رئيس جمهور چين رسيد، دو طرف بر تقويت همكاري خود در بخش مالي به ويژه از طريق افزايش سهم استفاده از ارزهاي ملي دو كشور در مبادلات تجاري و سرمايه‎گذاري‎هاي مشترك خود تاكيد كردند. دو طرف همچنين اعلام كردند سيستم‎هاي پرداخت و بيمه‎اي جديدي را ايجاد خواهند كرد.

رهبران دو كشور توافق كردند زمينه‎هاي جديدي از همكاري‎هاي اقتصادي بين ۲ كشور را گسترش دهند. قرار است حجم تجارت دوجانبه اين كشورها تا پايان امسال به ۱۰۰ ميليارد دلار برسد.

همچنين در اين سند آمده است دو طرف استراتژي‎هاي اقتصادي هماهنگ‎تري براي توسعه اقتصادهاي ملي خود از طريق ايجاد محيط مطلوب كسب و كار براي بنگاه‎هاي دو كشور اتخاذ مي‎كنند كه به نوبه خود منجر به يكپارچگي بيش‎تر بازارهاي مالي دو كشور و رويكردهاي مشترك در عرصه جهاني خواهد شد. دو كشور اخيرا توافق كرده‎اند ضمن گسترش همكاري‎هاي اقتصادي با يكديگر، سهم دلار و ساير ارزهاي غربي از مبادلات خود را كم‎تر كنند.

بنابر اعلام بانك مركزي روسيه، هم چين و هم روسيه مايلند تجارت خود را به روبل و يوان انجام دهند.

بشار اسد:
حضور ايران در سوريه كاملاً قانوني و حضور آمريكا و انگليس تجاوزكارانه است

بشار اسد در گفت‎وگو با روزنامه انگليسي «ديلي ميل» اظهار داشت: روس‎ها به دعوت دولت سوريه، آمده‎اند و حضور آن ها، مشروع است. همين امر در خصوص ايراني‎ها هم صدق مي‎كند. اما حضور آمريكا و انگليس در سوريه، نه تنها نامشروع و غيرقانوني است، بلكه تجاوز به خاك سوريه نيز محسوب مي‎شود.

رئيس جمهور سوريه درباره اهميت حضور مستشاران ايراني و نيروهاي روسي در سوريه گفت: ما طرف اصلي هستيم و با حمايت روس‎ها و ايراني‎ها، در طول سال‎هاي گذشته با داعش جنگيده‎ايم و مي‎جنگيم. طرف ديگري نبوده كه حتي به‎صورت جزئي چنين كاري را(عليه داعش) انجام دهد.

بشار اسد در ارتباط با نقش آمريكا و غرب در سوريه گفت: اگر خواستيد درباره نقش غرب و ائتلاف نظامي تحت فرماندهي آمريكا(ائتلاف عليه داعش) حرف بزنيد، بايد درباره حمايت آن‎ها از داعش حرف بزنيد... همين چند روز قبل، زماني كه داعش به ارتش سوريه حمله كرد(و البته شكست خورد)، آمريكايي‎ها نيز به نيروهاي ما در بخش شرقي سوريه حمله كردند.

به گزارش تسنيم، بشار اسد افزود: آن‎ها(آمريكا و انگليس) تماميت ارضي كشوري برخوردار از حاكميت(سوريه) را نقض مي‎كنند و حضورشان غيرقانوني است.

جان كري:
ترامپ همه نگراني هاي رهبر ايران را تاييد كرد

به گزارش جهان نيوز، «جان كري» وزير خارجه پيشين آمريكا در حاشيه مجمع جهاني اقتصاد در سوئيس، به روزنامه «نويه زوريخر تسايتونگ» درباره پيامدهاي خروج آمريكا از توافق هسته‎اي با ايران هشدار داد و گفت: «اقدام ترامپ در زمينه خروج از توافق هسته‎اي، بزرگ‎ترين اشتباه راهبردي از زمان جنگ عراق و اشتباهي مهم در تمامي تاريخ آمريكاست. با اين تصميم توافقي پايان مي‎يابد كه در قالب آن ايران مسؤول محدود كردن برنامه هسته‎اي خود است و به اين ترتيب آمريكا منزوي مي‎شود. علاوه بر اين آن‎هايي هم كه در ايران براي اين توافق تلاش كرده‎اند منزوي مي‎شوند و چنين چيزي سياست داخلي ايران را به شيوه‎اي منقي تحت تاثير قرار خواهد داد و افراط‎گرايان تقويت خواهند شد. علاوه بر اين خطر وقوع جنگ قوت خواهد يافت كه آمريكا هم در آن مداخله خواهد داشت. اين اقدام غير مسؤولانه است. آمريكا در برابر ايران راهبردي را انتخاب كرده است كه جرج بوش عليه عراق در پيش گرفت و اين راهبرد "تغيير رژيم" است و آن طوري كه تاريخ نشان مي‎دهد، نتيجه خوبي ندارد.»

وي در مورد پيامد مورد انتظار درباره ايران و تمامي منطقه هم گفت: «وضعيت خاص و بسيار خطرناك است و امكان درگيري به‎صورت واقعي وجود دارد. ايران بدون هيچ اقدامي نظاره‎گر اين نخواهد بود كه به وسيله طرف‎هاي ديگر قرارداد مورد حمله قرار بگيرد. دولت نمي‎تواند به دلايل داخلي اين كار را انجام دهد. تندروها متوجه مي‎شوند و اعلام مي‎كنند كه شما مي‎پذيريد كه آمريكا ايران را تحقير كند. ما كشوري مستقل هستيم و حق داريم برنامه هسته‎اي داشته باشيم. اين موضوع شرايط را دشوار مي‎كند. تقصير اين اوضاع بر گردن ترامپ است كه اين وضعيت را ايجاد كرده است. او اين فرصت را داشت كه با ايران وارد مذاكره شود. اكنون ايراني‎ها اين‎كار را نخواهند كرد چرا كه ترامپ ثابت كرده است نمي‎توان با آمريكا وارد معامله شد. اين ناراحت كننده‎ترين بعد قضيه است. در مجموع ترامپ همه چيزهايي كه (آيت‎ا... ) خامنه‎اي به‎عنوان رهبر انقلاب ايران از آن‎ها نگران بود را تاييد كرد.»

اگه يكي ديگه بزني هيچي!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: يعني دولت و جمعي از نمايندگان مجلس كه اصرار دارند FATF را به ملت تحميل كنند، از محتواي آن با خبر نيستند و نمي‎دانند كه بر اساس آن بايد بازوهاي اقتدار خود از جمله سپاه قدس را خلع سلاح كنيم و براي ورود تروريست‎هاي تكفيري به كشورمان فرش قرمز پهن كنيم؟!

گفتم: نمايندگان مدعي اصلاحات و اعتدال كه خودشان را نخبه مي‎دانند! حتما بايد در اين‎باره حسابي تحقيق كرده باشند!

گفت: چه تحقيقي؟! اگر اهل بررسي و تحقيق بودند كه فاجعه برجام را به ملت تحميل نمي‎كردند!

گفتم: به يارو گفتند درباره فلان آدم موفق تحقيق كن! و طرف بعد از مدتي گزارش داد كه؛ پشت سر اين آدم موفق يك خانم جدي ايستاده و پشت سر او يك پيرمرد و پشت سر پيرمرد هم يك پيرزن و پشت سر پيرزن يك نوجوان ايستاده و پشت سر او من ايستاده‎ام، توي صف نونوايي سنگكي!

××××××××××××××

اين روزنامه همچنين نوشت:

گفت: آقاي عراقچي در جلسه علني مجلس گفته است پذيرش FATF هيچ مشكلي براي امنيت كشور ايجاد نمي‎كند!

گفتم: متن و مفاد FATF كه نشان مي‎دهد هدف اصلي و نهايي آن خلع سلاح سپاه و نيرو‎هاي مقاومت و تحويل دست‎بسته مردم مظلوم اين مرز و بوم به داعش و ساير تروريست‎هاست.

گفت: چه عرض كنم؟!

گفتم: همين آقاي عراقچي درباره توافق هسته‎اي هم مي‎گفت برجام در مرحله اجرا با هيچ‎گونه صدمه‎اي مواجه نمي‎شود، چون «كري» اين تضمين را به‎عنوان وزير خارجه آمريكا به‎صورت كتبي با امضاي رسمي داده است.

گفت: فاجعه برجام كم بود، حالا FATF هم قرار است به آن اضافه شود!

گفتم: زمان قديم، شخصي دو گوني پر از شيشه بار قاطر كرده بود و قصد عبور از دروازه شهر را داشت، دروازه‎بان با چوب‎دستي خود محكم روي يكي از كيسه‎ها زد و پرسيد: توي كيسه‎ها چي داري؟ و يارو گفت: يكي ديگه بزني هيچي!

 اخبار ويژه

افشاي اسنادي در تكذيب ادعاهاي ياسمن اشكي!

به گزارش تسنيم، برنامه «ماه عسل» در برنامه هشتم خرداد خود، فردي به نام «ياسمن اشكي» را به برنامه دعوت كرد كه مدعي ابتلا به بيماري ناشناخته با علائمي مشابه ايدز بود! اشكي در اين برنامه مدعي شده بود در 17 سالگي به بيماري «ژنتيكي» مبتلا شده كه علائمش شبيه ايدز بوده و از 140 بيمار مشابه در يك كلينيك آمريكايي، تنها او زنده مانده(؟!!) و به دليل تشابه بيماري‎اش با ايدز، «نذر» كرده تا زنده است «مردم ايران» را از خطرات «ايدز» و بيماري‎هاي مقاربتي آگاه كند! وي در اين برنامه مدعي در پيش بودن سونامي سرطان دهانه رحم شده و از مردم خواستار تزريق واكسن HPV شده بود.
دكتر سهيلا آسوده، فوق تخصص ژنتيك و عضو باشگاه پژوهشگران جوان، درباره صحت و سقم ادعاي اين خانم درباره سونامي سرطان دهانه رحم و لزوم تزريق واكسن HPV اظهار داشت:
براي بنده كه داراي دكتري ژنتيك هستم و طي 10 سال اخير در حال مطالعات گسترده در حوزه ژنتيك بوده‎ام، جاي سؤال دارد كه اسم اين بيماري چيست كه اين فرد در برنامه زنده تلويزيون حتي نامي از آن نمي‎برد و چرا تا به امروز ما در منابع مختلف علمي دنيا به چنين موردي برنخورده‎ايم!
وي افزود: اصلا چنين بيماري وجود خارجي ندارد و ادعاي اين خانم از اساس كذب است؛ براي من سؤال بود كه بدانم خانم اشكي به چه بيماري مبتلا است؛ به همين دليل اسناد بيمارستان استنفورد امريكا و مركز تحقيقاتي اين بيمارستان را از طريق سايت آن‎ها بررسي كردم و تمامي مقالات 15 سال اخير را جست‎وجو كردم تا متوجه شوم كه تاكنون تحقيقي مبني بر ادعاي خانم اشكي وجود داشته يا خير. پس از جست‎وجو متوجه شدم، هيچ تحقيقي در استنفورد بر روي بيماري مورد ادعاي خانم اشكي وجود خارجي ندارد. معمولاً هر بيماري كه گزارش و تحقيق روي آن انجام مي‎شود، در سايت دانشگاه و حتي به‎صورت مقاله‎اي علمي منتشر مي‎شود كه به‎طور مثال بر روي 145 نفر تحقيق شده اما نتوانسته‎اند نوع بيماري را كشف كنند و 144 نفر از اين افراد فوت كرده‎اند؛ هيچ مقاله‎اي و گزارشي در دنيا وجود ندارد كه عنوان كند 145 نفر به چنين بيماري مبتلا بوده‎اند كه 144 نفر از آن‎ها فوت كرده‎اند؛ اصلاً چنين تحقيقي وجود ندارد و اساس اين ادعاي اشكي، كذب است.

منبع كُرد مورد حمايت آمريكا:
آمريكا ظرف ۴ روز، ۲۵۰ كاميون سلاح و مهمات به «نيروهاي دموكراتيك سوريه» داده است!

به گزارش گروه بين‎الملل خبرگزاري فارس، رسانه روس به نقل از يك منبع در گروه عمدتا كُردي «نيروهاي دموكراتيك سوريه» از تداوم حمايت‎هاي تسليحاتي همه جانبه آمريكا به اين گروه و ارسال صدها كاميون سلاح و مهمات به دير الزور سوريه خبر داد.
طبق گزارش اسپوتينك، «اين منبع در نيروهاي دموكراتيك سوريه گفته كه تجهيز تسليحاتي اين گروه توسط آمريكا ادامه دارد و اين كار تحت عمليات آمريكا در استان دير الزور در حال انجام است».
اين منبع كه نخواست نامش فاش شود همچنين خبر داد كه «آمريكا در حال تقويت حضور نظامي خود در دير الزور سوريه است».
بنا به گفته او، «سه پايگاه نظامي آمريكا در منطقه وجود دارد و آمريكايي‎ها در حال تقويت حضورشان هستند. آمريكا طي ۴ روز گذشته براي ما ۲۵۰ كاميون شامل خودروهاي زرهي هامر، تسليحات سنگين و ترابري در راستاي جنگ با داعش فرستاده است. ما به جنگ با داعش در شرق دير الزور ادامه مي‎دهيم. مهمات و خودروهاي زرهي آمريكا از شمال عراق به شرق دير الزور تحول ما داده شدند».
اسپوتنيك گزارش داد: «تا به امروز، آمريكا در مجموع ۴۸۰۰ كاميون سلاح و خودرو و تجيهزات زرهي (براي نيروهاي دموكراتيك سوريه) فرستاده است».