صفحه اخبار

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي مطرح كرد؛
تحريم ها نمي تواند جلوي پيشرفت انقلاب را بگيرد

حضرت آيت‎ا... ناصر مكارم شيرازي در نشست اساتيد و ضيافت افطاري كه در دارالقرآن علامه طباطبايي برگزار شد، با بيان اين‎كه در شعب ابي طالب تحريم‎ها از هر نظر مسلمانان را احاطه كرده بود، ابراز داشت: انواع تحريم‎ها از جمله تحريم غذايي و اجتماعي عليه مسلمين انجام شده بود، دقيقا مانند تحريم‎هايي كه كفار امروز انجام مي‎دهند؛ اگر آن تحريم‎هاي دوران شعب ابي طالب اثر گذاشت اين‎ها هم اثرگذار خواهد بود اما مي‎بينيم كه با وجود تحريم‎ها اسلام در تمام دنيا ظاهر شد و پيشرفت كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم اظهار داشت: الان در شرايطي قرار داريم كه اسلام در محاصره است هرچند كه تاثير ندارد و اسلام و انقلاب پيشرفت مي‎كند اما بايد در اين زمان آماده فداكاري باشيم، ممكن است تحريم‎ها مشكلاتي به وجود آورد كه بايد تحمل كنيم و زندگي ساده‎تري داشته باشيم.

اين مرجع تقليد افزود: دوران شعب ابي طالب با همه فشارها جلوي اسلام را نگرفت و فشارهاي امروز جلوي پيشرفت اسلام و انقلاب را نخواهد گرفت؛ البته بايد به وظايف خود آشنا باشيم و به آن عمل كنيم.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نگراني رهبر انقلاب از تمركز طلاب در قم خاطرنشان كرد: شنيدم كه رهبر بزرگوار انقلاب نيز نگران هستند و طرح‎هايي در نظر گرفته شده تا فضلا به شهرستان‎ها بروند و مبلغ اسلام باشند؛ چرا كه شهرستان‎ها نبايد از وجود علما و مبلغان دين خالي باشد و اين موضوع بسيار مهم است و همه بايد دست به دست هم دهند تا اين مشكل حل شود.

آيت‎ا... امامي كاشاني:
حتي اگر فقط سنگ داشته باشيم باز هم دشمني‎ آمريكا تمام نمي شود

آيت‎ا... امامي كاشاني در خطبه‎هاي نماز جمعه تهران با‎ اشاره به افزايش قيمت برخي كالاها در كشور به بهانه افزايش قيمت ارز، گفت: در ماه‎هاي اخير برخي‎ سودجويان به بهانه افزايش قيمت ارز و دلار، قيمت محصولات خود را بالا برده‎اند كه قطعا اين كار مورد غضب الهي قرار مي‎گيرد.

به گزارش تسنيم، امام جمعه موقت تهران با بيان اين‎كه راه مبارزه با دشمنان خدا تكيه بر جوانان با ايمان و توان داخلي كشور است، اظهار داشت: در روزهاي گذشته شاهد بوديم كه رئيس جمهور آمريكا با عصبانيت و غضب از برجام خارج شد و تعهدات خود در اين توافقنامه را زير پا گذاشت.

آيت‎ا... امامي كاشاني با بيان اين‎كه مشكل آمريكايي‎ها با ايران بر سر بحث موشك نيست، تاكيد كرد: مشكل آمريكايي‎ها با جمهوري اسلامي، معرفي اسلام توسط ايران است. آن‎ها با اين واقعيت كه اسلام باعث رشد جوانان و شكوفايي استعداد آن‎ها براي مقابله با ظلم شده، مخالف هستند.

وي افزود: اگر ايران تمام سلاح‎ها و امكانات دفاعي خود را كنار بگذارد و با سنگ در برابر زورگويي آمريكايي‎ها ايستادگي كند، باز هم آن‎ها از دشمني خود با نظام و ملت ايران دست برنمي‎دارند.

عايدي «تقريبا هيچ»
تبليغات درباره جذب 50 ميليارد دلار سرمايه خارجي

روزنامه جوان در يادداشتي نوشت: اقتصاد ايران با توجه به پتانسيل‎ها، ذخاير و پشتوانه‎اي كه دارد قابليت جذب صدها ميليارد دلار را دارد، اما اين قابليت تنها با يك قرارداد و امضا ميان پنج كشور كه يكي از آن‎ها سال‎ها خصومت خود را به اثبات رسانده، متبلور نمي‎شود.

اگرچنين بود، برجام كه امضا شد، به گفته مسؤولان قرار بود سيل سرمايه‎گذاري‎ها به ايران سرازير شود و بلافاصله از «جلب» به‎جاي «جذب» ده‎ها ميليارد دلار سرمايه و قراردادهاي مشروط و مبهم چند ده ميلياردي خريد هواپيما سخن به ميان نمي‎آمد كه امروز تقريبا همگي آن تفاهم‎نامه‎هاي شكننده يك طرفه نقض شوند؛ به‎طوري كه روزنامه گاردين از خروج هشت شركت چند مليتي خبر داد كه حكايت از پريدن قطعي بيش از 49/1 ميليارد دلار «جلب» سرمايه گذاري و خريد هواپيما داشت.

....شايد اگر فضاي اقتصادي كشور به گونه‎اي مناسب‎تر و محيط كسب و كار كشور آماده‎تر بود، به‎جاي بزرگ‎نمايي برجام و اعتماد بيش از حد به غرب در مسير سرمايه‎گذاري به فراهم آوردن بستري براي بستن قراردادهاي محكم‎تر متمركز مي‎شديم و امروز شاهد چنين سرعتي براي خروج شركت‎هاي خارجي نبوديم.

درّ 50 ميليارد دلاري كه دولت در اين يكي، دو سال اخير نشان داد كجا و مشكلاتي كه در چند روز گذشته به وزير نيرو نشان داده‎اند، كجا؟ آيا اين‎ها تضامين اروپا براي بقاي برجام است؟

يادآور مي‎شود اغلب آمارهاي جذب سرمايه‎گذاري خارجي، معطوف به تفاهم‎نامه است كه ارزش حقوقي و اجرايي ندارد و يكي دو مورد قراردادي هم كه نهايي شده بود، عملا با بدعهدي و نقض بدون جبران خسارت - نظير توتال - روبه رو شده است.

نماينده مردم شاهين‎شهر:
لاريجاني با دولت بده بستان دارد / صداي ما به جايي نمي رسد

به گزارش جهان نيوز، حسينعلي حاجي دليگاني در گفت‎وگو با ايلنا، در خصوص اين‎كه برخي نمايندگان سعي دارند علي لاريجاني را بر منصب رياست نگه دارند، گفت: لاريجاني عده‎اي از افراد را تحت مديريت خود دارد و هر زماني كه بخواهد از آن‎ها در مقابل اصولگرايان و اصلاح‎طلبان و اميدي‎ها استفاده مي‎كند.

وي افزود: من مديريت لاريجاني را قبول ندارم و معتقدم اگر جاي او بودم بهتر عمل مي‎كردم، لاريجاني نقشي انفعالي در مجلس بازي مي‎كند. درحال حاضر كشور نياز به تعمير و جراحي دارد، اين تعمير بايد در قالب اقداماتي قوي و مقتدرانه شكل بگيرد اما اين ظرفيت را در رياست فعلي نمي‎بينم.

نماينده مردم شاهين‎شهر گفت: علي لاريجاني با دولت بده‎بستان دارد، در طرح‎هايي كه مي‎خواهد به نفع دولت تمام شود با تمام وجود و تمام‎قد از دولت حمايت مي‎كند و در مجموع رياست فعلي مجلس اصلا مستقلانه عمل نمي‎كند.

وي در پايان گفت: صداي ما به تنهايي به‎جايي نمي‎رسد، همه نمايندگان بايد ضمن شفاف‎سازي تلاش كنند تا بتوانيم چارچوب فعلي را تغيير دهيم.

معاون رئيس جمهور:
واردات به راحتي صورت مي گيرد بدون كسب استاندارهاي لازم!

سورنا ستاري، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، گفت: چرا بايد اسم فيس‎بوك و يوتيوپ در داخل كشور برده شود اما شركت‎هاي دانش‎بنيان داخلي از جمله كافه‎بازار مورد ظلم واقع شوند؟! ستاري گفت: اگر تلگرام در ايران آمد به‎خاطر بي‎عرضگي خودمان است و فكر كرديم كه بردن نام خارجي‎ها مباح و گفتن نام شركت‎هاي داخلي حرام است. به گزارش جهان نيوز، وي با اشاره به اين‎كه در كشور ما به راحتي واردات صورت مي‎پذيرد بدون آن‎كه استانداردهاي لازم را كسب كند افزود: اما در داخل اگر توليدكننده‎اي بخواهد يك كار توليدي راه‎اندازي كند بايد به دنبال صدها مجوز برود.

ستاري با بيان اين‎كه اگر افراد ايراني به داخل كشور بازمي‎گردند به فعاليت‎هاي نوآورانه و استارت‎آپ‎ها روي مي‎آورند، گفت: ما بزرگ‎ترين شركت بيوتكنولوژيك در منطقه را در اختيار داريم بنابراين چرا نبايد از آنان اسم ببريم و چرا فكر مي‎كنيم بايد اسامي خارجي‎ها را سر زبان‎ها بيندازيم؟!

نماينده مردم قم:
چرا مردم را دنبال نخود سياه مي فرستيد؟!

مجتبي ذوالنوري در نطق ميان دستور خود در نشست علني مجلس گفت: امروز يكي از مهم‎ترين مسائلي كه افكار عمومي ملت ايران را به خودش معطوف كرده، وضعيتي است كه اصل نظام سلطه(امريكا) براي مردم ما ايجاد كرد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي خطاب به رئيس جمهور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند من به اين مذاكرات خوش‎بين نيستم. بعد از مدتي شما گفتيد در عالم ديپلماسي خوش‎بيني و بدبيني ملاك نيست و بايد واقع‎بين بود. آيا اين همان واقعيتي است كه شما مي‎ديديد؟!

به گزارش خبرگزاري فارس، وي افزود: آقاي رئيس جمهور! از ابتدا مجموعه شما گفتند اگر آمريكا هم از برجام برود ما با اروپا ادامه مي‎دهيم! آمريكا گفت پس من براي چه در برجام بمانم و ‎هزينه بدهم؟ اين نتيجه سوء تدبير در اظهارنظر و اتخاذ موضع بود.

ذوالنوري ادامه داد: آقاي رئيس جمهور! در صحبت‎تان گفتيد يك «مزاحم»(آمريكا) رفت. پس حرف گذشته‎تآن‎چه شد كه مي‎گفتيد بايد با «كدخدا» مشكل را حل كرد. كدام حرف شما درست است؟ چرا در اين‎گونه مسائل به شعور مردم توهين مي‎شود؟

وي افزود: آقاي رئيس جمهور! چرا مردم بايد هزينه بي‎تدبيري‎ها و سوء تدبيرها را بدهند؟ مرتب مردم را دنبال نخود سياه و آدرس عوضي مي‎فرستيد. آيا مشكل جامعه ما اين است كه چرا در صدا و سيما مسابقات دختران ورزشكار نشان داده نمي‎شود؟! آقاي رئيس جمهور! به مردم بگوييد براي اشتغال و مقابله با فساد چه كرده‎ايد؟

رئيس شوراي فرهنگي زنان و خانواده مطرح كرد
هشدار در خصوص تجرد دختران ۳۰ تا ۵۰ ساله

زهرا آيت‎اللهي، رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان و خانواده، با اشاره به اين‎كه در سال ٩۵، يك ميليون و ٢٩٧ هزار و ٣٠٠ دختر ٣٠ تا ۵٠ ساله هرگز ازدواج نكرده داشته‎ايم، درباره افزايش سن ازدواج در جوانان هشدار داد.

وي با تاكيد بر اين‎كه بايد به سمتي برويم كه ازدواج‎ها درسن معقول اتفاق بيفتد، نه اين‎كه دختران در سن ٣٠ تا ۴٠ سالگي ازدواج كنند و جمع زيادي از دختران مجرد را داشته باشيم، افزود: بستري براي تعداد قابل توجهي از زنآن‎كه به دليل طلاق يا فوت همسر، مجرد هستند فراهم شود تا امكان ازدواج مجدد پيدا كنند. بخشي از اين كار به تغيير فرهنگ ما برمي‎گردد؛ در اين تغيير فرهنگ، نظام و مسؤولان مي‎توانند خيلي موثر باشند.

آيت الهي تصريح كرد: در تدوين سياست‎هاي مربوط به جمعيت، نه تنها كشورهاي اروپايي بلكه سياست‎هاي تشويق جمعيتي تمام كشورهاي جهان را بررسي كرديم. اقدامات اين كشورها خيلي جالب بود و آن‎ها ابتكار عمل‎هاي زيادي انجام داده بودند كه اتفاقا بخشي از اين اقدامات در سند مهندسي فرهنگي آمده است و ما در سياست‎هاي جمعيتي آن‎ها را لحاظ كرديم.

وي براي نمونه به طرح ساخت مسكن‎هاي «سه نسلي» اشاره كرد كه در اين طرح پدر بزرگ و مادر بزرگ‎ها با فرزندان و نوه هايشان در سه واحد مسكوني كنار هم باشند، با اين طرح تعداد خانه‎هاي سالمندان و همچنين استفاده از مهد كودك‎ها كم‎تر شده است.

بسيج دانشجويي 50 دانشگاه كشور:
برخي تصميم سازان كشور به پياده نظام دشمن تبديل شده اند

در بخشي از نامه بسيج دانشجويي 50 دانشگاه كشور خطاب به نمايندگان مجلس آمده است: مجلس شوراي اسلامي جايگاه و مسير حركت دولت و ملت را مشخص مي‎كند و مظهر خواسته‎هاي مردم در زمينه سياست‎هاي گوناگون، چه داخلي و چه خارجي است. تاريخ حاكميت و سياست ايران همواره حكايت از خسارات و آسيب‎هايي مي‎كند كه به سبب بي‎اطلاعي حكمرانان و مسؤولان از دسيسه‎هاي دشمنان و ساده انگاري و اعتماد بي‎مورد ايشان به اجانب، بر پيكره ملت قهرمان ايران وارد گشته است و شهادت تاريخ همواره عليه كساني است كه با اهمال و سهل انگاري در انجام وظيفه خود اسباب بروز چنين زيان‎هاي جبران ناپذيري را فراهم آورده‎اند.

در ادامه نامه آمده است: در روزهايي كه وزارت خزانه داري آمريكا به اتاق جنگ اقتصادي عليه ملت ايران تبديل شده و چريك‎هاي كت و شلواري آن دم از تغيير رژيم در ايران مي‎زنند، برخي تصميم گيران و تصميم سازان عرصه سياسي كشور نه تنها در جهت مقابله با اين جنگ اقتصادي قدم برنداشته اند، بلكه جاهلانه و يا خائنانه به پياده نظام دشمن تبديل شده‎اند.

وضعيت نابسامان اقتصادي امروز كشور نيز بيش از آن‎كه محصول زنجير تحريم‎هاي اقتصادي باشد، نتيجه طناب پوسيده اعتماد همين جنابان به استكبار است كه گويي چشم از عقل و علم و تجارب تاريخي نظير برجام پوشيده‎اند. ديروز مجلس به برجام راي مثبت داد و امروز در برابر لوايحي قرار دارد كه بخشي از برنامه دشمن براي در تنگنا قراردادن ايران است.

مركز آمار ايران هشدار داد
كاهش 4 درصدي جمعيت جوان كشور تا سال 1405

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اعلام مركز آمار ايران سهم جمعيت جوان(15 تا 29ساله) از سال ١٣٩٦ تا سال ١٤٠٥ از 23/9 درصد به 19/6 درصد كاهش مي‎يابد.

براي انجام اين پيش‎بيني از روش «تركيبي پيش‎بيني جمعيت» بهره گرفته شده است. در اين روش كه متداول‎ترين روش پيش‎بيني جمعيت است بر اساس عملكرد مجموعه عوامل موثر بر تغيير و تحولات جمعيت يعني باروري، مرگ و مير، مهاجرت و تركيب سني و جنسي جمعيت استفاده شده است.

بر اساس پيش‎بيني فوق سهم جمعيت صفر تا ١٤ ساله از 24/3 درصد در سال ١٣٩٦ به 19/7 درصد در سال 1405 كاهش خواهد يافت.

همچنين سهم جمعيت جوان(15 تا 29ساله) از سال ١٣٩٦ تا سال ١٤٠٥ از 23/9 درصد به 19/6 درصد كاهش يافته و سپس تا سال ١٤١٥ به 21 و هشت دهم درصد افزايش خواهد يافت.

سهم جمعيت ميانسال(30 تا 64 ساله) نيز از سال ١٣٩٦ تا سال ١٤٠٥ از 45/6 درصد به 48/8 درصد افزايش يافته و سپس تا سال ١٤١٥ به 47/5 درصد كاهش خواهد يافت.

همچنين جمعيت سالمندان ٦٥ ساله و بيش‎تر از 6/1 درصد در سال ١٣٩٦ به ١١ درصد در سال ١٤١٥ افزايش خواهد يافت.

واردات آدامس و منقل در ماه اول سال حمايت از كالاي ايراني!

در اولين ماه سال ۱۳۹۷ كه از سوي رهبر انقلاب به‎عنوان حمايت از كالاي ايراني نامگذاري شده، شمار زيادي از اجناس مصرفي و غيرضروري وارد كشور شده است.

به گزارش مشرق، در ميان كالاهاي وارداتي به كشور در فروردين امسال مي‎توان به مواردي همچون شتر، ماهي‎هاي زنده زينتي آب شيرين، كره، اسپرم گاو، آدامس، شيريني، شكلات، پفيلا، بيسكويت، نان سوخاري، مركبات، هلو، شليل و شفتالو، آب پرتقال، كچاپ گوجه‎فرنگي، مكمل غذايي، آدامس بدون قند، سركه خوراكي، فرآورده‎هاي غذائي براي سگ يا گربه، كود حيواني يا نباتي، فرآورده‎ها براي آرايش لب، مغز مداد آرايشي، ساير فرآورده‎ها براي آرايش چشم، شال، كراوات، پاپيون، پتو، كلاه، چترباراني وچترآفتابي، عصا، ريش، ابروومژه مصنوعي، ميخ، اجاق گاز روميزي توكار، منقل، بيل، بيلچه، اره دستي، سوهان، قيچي، مدادتراش، رخت آويز، كلاه آويز و...‎اشاره كرد.

اين حجم و تنوع كالاهاي وارداتي در نخستين ماه از سالي اتفاق افتاده كه به نام حمايت از كالاي ايراني نامگذاري گرديده است. دولت مدعي است كه سياست حمايت از كالاي ايراني را در دستور كار خود دارد در حالي كه اين ادعا با واردات اين قبيل كالاها همخواني ندارد.البته ممكن است واردات برخي كالاهاي خاص ضرورت داشته باشد، اما چنان‎كه از ليست فوق بر مي‎آيد، خيلي از اين كالاها نمونه داخلي با كيفيت بالاتر دارند.در سال‎هاي اخير به ويژه پس از برجام و در شرايطي كه كشور براي واردات كالاهاي اساسي نياز شديدي به ارز داشته، انواع كالاهاي غيراساسي وارد شده است. به‎عنوان نمونه بر اساس آمار گمرك، واردات مستقيم كالاهاي آمريكايي در فروردين‎ماه امسال از لحاظ وزن بيش از ۳ برابر شده است. از سوي ديگر، گسترش مناطق آزاد هم در افزايش حجم واردات اثرگذار بوده است. بر خلاف تصوري كه از مناطق آزاد و نقش آن‎ها در توسعه صنعت ملي وجود دارد، اين مناطق امروز به بارانداز كالاهاي وارداتي و شاهراه ورود انبوهي از كالاهاي بنجل تا كالاهاي مصرفي لوكس مانند خودروهاي ميلياردي تبديل شده است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام:
روحاني اشتباه هاي تاريخي متعددي مرتكب شد

دكتر احمد توكلي در گفت‎وگو با خبر آن‎لاين اظهار داشت: آقاي روحاني در يك ‎اشتباه تاريخي همه مسائل كشور را به برجام وصل كرد اما اين خوشبيني او نتيجه كاملا منفي داد؛ بنابراين به لحاظ قدرت پيش‎بيني آينده لطمه حيثيتي خورد. حتي وقتي ترامپ اعلام خروج از برجام كرد، باز هم موضع دولت قابل دفاع نبود؛ چون اعلام كرد بدون آمريكا برجام را ادامه مي‎دهد. برجام يك معاهده بين‎المللي است و دولت حتي اگر قصد ادامه اجراي برجام را داشت، بايد دست بالا را مي‎گرفت و از تخلف ترامپ نزد مرجع پيش‎بيني شده در برجام شكايت مي‎كرد. البته سازوكار رسيدگي به شكايت طوري است كه به نفع آمريكا تمام مي‎شود اما دولت بايد قاطع پيگيري مي‎كرد تا معلوم شود ما آمريكا را مقصر مي‎دانيم.

وي خاطر‎نشان كرد: آمريكا يك دشمن گردن‎كش، قانون‎شكن و نمك‎نشناس است كه وقتي هم در برجام نباشد به ديگران فشار مي‎آورد. نمونه‎اش هم اين است كه شركت‎هاي بزرگ اروپايي اعلام كردند كه از ايران خارج مي‎شوند. در چنين وضعيتي اظهار نياز كردن به اروپا درست نيست و عزتمندان و عناصر وطن‎خواه را ناراحت مي‎كند.

اين ها كه همه عوامل دشمن بوده اند!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: سخنگوي دولت گفته است دوتابعيتي‎ها مهره‎هاي دولت بودند براي دور زدن تحريم‎ها، ولي متاسفانه اين مهره‎ها را سوزاندند!

گفتم: منظورشان همان مهره‎هاي دوتابعيتي است كه اطلاعات هسته‎اي ما را به دشمن دادند! و يا آن دوتابعيتي ديگر كه ميلياردها تومان بيت‎المال را از وزارت نفت دزديد و فرار كرد! يا دوتابعيتي‎هايي‎كه به بهانه محيط زيست اطلاعات موشكي به دشمن مي‎دادند و در پي نابودي كشاورزي كشورمان بودند! و يا...؟! اين‎ها كه همه عوامل دشمن بوده‎اند.

گفت: دوتابعيتي‎ها بعد از آزمون دقيق و نشان دادن وفاداري خود به يك كشور بيگانه به تابعيت بيگانگان درآمده‎اند. يعني دشمن عوامل خودش را نمي‎شناسد كه آقاي سخنگو نگران است چرا اين مهره‎ها را سوزانده‎اند؟!

گفتم: چه عرض كنم؟! پرستار به آقايي كه پشت در اتاق زايمان ايستاده بود گفت؛ مژده! همسرتان فارغ شد و صاحب فرزند شديد. طرف به پرستار گفت؛ به خانمم نگو! تا خودم بهش بگم و سورپرايزش كنم!

انتقاد قابل تامل روزنامه حامي دولت؛
او بازيگر فاسد دوران طاغوت بود

به گزارش جهان نيوز، روزنامه جمهوري اسلامي از رسانه‎هاي حامي دولت نوشت: وقتي يك بازيگر فاسد دوران طاغوت مي‎ميرد، همين كه مانعي براي تشييع جنازه و برگزاري مراسم معمول براي او وجود ندارد، به معناي رعايت حقوق شهروندي است، اما اين‎كه عده‎اي براي مطرح كردن او به‎عنوان يك هنرمند تلاش كنند، ظلم به فرهنگ و هنر جامعه است.

آن بازيگري كه پاي جنازه چنين فردي مي‎گويد مگر او چه كرده بود؟ خوب مي‎داند كه او از طريق سينما براي فاسد كردن آحاد مردم و تخريب فرهنگ جامعه هرچه مي‎توانست انجام داد. به همين دليل، به او اجازه ورود به سينما در دوران بعد از انقلاب داده نشد و حالا همفكرانش به‎جاي اين‎كه از مسؤولين به‎خاطر آزاد گذاشتنشان براي تشييع و برگزاري مراسم تشكر كنند، نبايد احساس طلبكاري نمايند و درصدد بازسازي لشكر شكست خورده فرهنگ و هنر طاغوت برآيند.

از عده‎اي بازيگر بي‎اعتنا به ارزش‎ها و اصول و دور از فرهنگ و هنر واقعي، انتظاري غير از تجليل از يك بازيگر فاسد طاغوتي نيست ولي از رسانه ملي كه از بيت المال تغذيه مي‎كند و روزنامه‎هايي كه از پستان پر شير دستگاه‎هاي حكومتي تغذيه مي‎شوند به ويژه از ارگان رسمي دولت توقع اين نيست كه با عناصر آلوده‎اي كه مي‎خواهند فرهنگ و هنر فاسد دوران طاغوت را بر گردانند و ذائقه جامعه را تغيير دهند و ارزش‎هاي ديني و اخلاقي را به فراموشي بسپارند همنوا شوند و چنين عناصر فاسدي را به‎عنوان الگوي هنري مطرح نمايند.

اين همنوايي موجب مي‎شود نسل كنوني تصوري غير از آن‎چه واقعيت بود از بازيگران دوران طاغوت پيدا كند و اين خطري است كه اباحيگري مورد نظر رژيم فاسد پهلوي و اربابان فاسدترش را به جان جوانان ما تزريق مي‎كند. راستي در اين وانفساي مظلوميت فرهنگ و هنر و غلبه سياست بازي بر فرهنگ، چه كسي بايد به داد نسل جوان جامعه برسد؟

 اخبار ويژه

FATF؛
سوغاتي يك نفوذي در تيم مذاكره كننده برجام

هفته‎نامه 9 دي در اين باره نوشت: دولت در نظر دارد تا پايان شهريور، چهار لايحه مربوط به «پول‎شويي» و «تأمين مالي تروريسم» را در مجلس به تصويب رساند تا از اين طريق گامي براي بهبود سرمايه‎گذاري خارجي بردارد.
مقامات دولت معتقدند كه بايد هرچه زودتر از ليست سياه نهاد FATF خارج شوند تا زمينه‎هاي سرمايه‎گذاري بيش‎تر در كشور مهيا گردد... يكي از اين طرح‎ها، پذيرش و اجراي مفاد و قوانين FATF در ايران است؛ طرحي كه بررسي آن به‎شدت خطرناك است و مي‎تواند زمينه خودتحريمي هرچه بيش‎تر ايران را به وجود آورد.
عبدالرسول دري اصفهاني در سال 92 و پس از استقرار دولت يازدهم، به‎عنوان مشاور رئيس بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران مشغول به كار شد و همزمان نيز در هيات مديره يكي از بانك‎هاي خصوصي كشور اشتغال داشت و ماهانه ده‎ها ميليون حقوق مي‎گرفت.
در جريان مذاكرات هسته‎اي و زماني كه طرفين در خصوص رفع تحريم‎ها در حال چانه‎زني بودند، دري اصفهاني از طرف بانك مركزي به‎عنوان كارشناس مسائل مالي و روابط بانكي به تيم مذاكره كننده هسته‎اي براي حضور در اين مذاكرات «رسماً» معرفي مي‎شود و پس از به دست آمدن توافق هسته‎اي نيز از جانب رئيس جمهور به عضويت در ستاد پيگيري برجام منصوب مي‎شود.
وي همچنين در بهمن ماه سال 94 در جريان تقدير از تيم مذاكره كنند هسته‎اي كشورمان، نشان درجه 3 خدمت را از دست حسن روحاني رئيس جمهور دريافت كرد.
اين فرد كه داراي تابعيت كانادايي است، در تير ماه سال گذشته با اتهام ارتباط با سرويس‎هاي جاسوسي بيگانه دستگير شد، بر اساس اسناد منتشره، همكاري خود را با سرويس‎هاي غربي از طريق شركتي به نام PWC انجام داده است.
گفتني است؛ دري اصفهاني پيش از انقلاب با كميته خزانه‎داري ايالات متحده همكاري مي‎كرد و پس از انقلاب به استخدام وزارت دفاع درآمد و مسؤوليت رسيدگي به مطالبات ايران از آمريكا را برعهده مي‎گيرد. بعد از مدتي وزارت دفاع در مي‎يابد كه در محاكم و دعاوي بين ايران و آمريكا، به رغم مستندات و مدارك قوي، به علت عدم ارائه دفاعيات لازم آراي صادره به نفع آمريكا است؛ به همين جهت وي از وزارت دفاع اخراج مي‎شود و به كانادا مي‎رود.
باز كردن پرونده الحاق به FATF سوغات اين فرد است.

امارات پرواز هواپيماهاي مسافري به سوريه را از سر گرفت

در پي بازگشت ثبات و امنيت به سوريه، دولت امارات پرواز هواپيماهاي مسافربري اين كشور به استان لاذقيه را از سر گرفت.
به گزارش خبرگزاري تسنيم، «علي حمد» وزير حمل‎ونقل سوريه اعلام كرد: پروازها بين دو شهر لاذقيه و شارجه(امارات) با ميانگين يك پرواز در هفته از سرگرفته شد. وي افزود: اولين پرواز از لاذقيه با هواپيماي ايرباس 340 با 170 مسافر در شارجه به زمين نشست. با بهبود اوضاع امنيتي سوريه و بازگشت تدريجي اين كشور به حالت عادي، روند از سرگيري و افزايش پروازها بين شهرهاي سوريه با ساير كشورها آغاز شده است.
گفتني است امارات متحده عربي به‎عنوان متحد منطقه‎اي آمريكا درصدد براندازي نظام سوريه بوده است اما اين كشور با مشاهده شكست جبهه تروريسم، تلاش مي‎كند خود را به دولت دمشق نزديك كند. آمريكا به همراه امارات، عربستان، تركيه و رژيم صهيونيستي از سال 2011 جنگ نيابتي بزرگي را در خاك سوريه عليه دولت اين كشور راه انداختند.

اعتراف بي سابقه صهيونيست ها به مشاركت مستقيم در جنگ يمن

مشاركت رژيم صهيونيستي در تجاوز سعودي‎ها به يمن در سه سال گذشته همواره به‎عنوان يك احتمال جدي مطرح شده بود. بسياري از كارشناسان گفته‎اند تل‎آويو به‎صورت پنهاني در كنار عربستان به يمن حمله مي‎كند. حالا يك رسانه صهيونيستي اعلام كرده، اين تحليل‎ها درست است و اسرائيل در اين جنگ مشاركت مستقيم دارد.
به گزارش العالم، روزنامه صهيونيستي «اسرائيل اليوم» به گفته‎هاي فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي در اجراي چند حمله با هواپيماهاي اف 35 در دو جبهه مختلف در خاورميانه واكنش نشان داده و يمن را احتمالا يكي از اين دو جبهه دانسته است. به نوشته اين روزنامه صهيونيستي، رژيم صهيونيستي حملاتي را به يمن انجام داده اما ارتش اين رژيم حاضر نيست به‎طور رسمي اين مساله را تاييد كند.
به نوشته روزنامه اسرائيل اليوم، «تقويت همكاري بين اسرائيل و عربستان به حمله بيش‎تر اسرائيل به يمن منجر خواهد شد.» اين روزنامه در عين حال تاكيد كرده «اگر اسرائيل در خصوص وجود يك سلاح «برهم زننده موازنه» در يمن شك كند، بعيد نيست كه به‎طور موثر در جنگ عليه اين كشور شركت كند.» اخيرا مركز پژوهشي بگين سادات در سرزمين‎هاي اشغالي اعلام كرده بود كه موشك‎هاي يمني «بسيار ارتقايافته و خطرناك» هستند.