صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب:
بايد در مقابل نيروي كار ايراني سر تعظيم فرود آورد و دست كارگر ايراني را بوسيد

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي در ديدار هزاران نفر از كارگران و كارآفرينان، اصلي‎ترين طراحي كنوني براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي را جنگ اقتصادي دانستند و با تأكيد بر اين‎كه تنها راه مقابله با اين جنگ، حمايت از كالاي ايراني و تكيه بر توانايي‎ها و ظرفيت‎هاي داخلي و چشم ندوختن به بيگانگان است، گفتند: وظيفه‎ دولت و مسؤولان، برطرف كردن مشكلات و موانع كارآفرينان و كارگران و افزايش ظرفيت توليد واحدهاي توليدي است و وظيفه‎ مردم نيز تصميم و عزم جدي براي خريد كالاي ايراني است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جنگ و ناامني و خون‎ريزي ناشي از حضور آمريكا در منطقه، تأكيد كردند: آن كسي كه بايد از منطقه غرب آسيا خارج شود، آمريكا است و نه جمهوري اسلامي و همان‎گونه كه چند سال قبل گفتم، دوران «بزن در رو» تمام شده است.

ايشان با اشاره به بازديد چندساعته‎ عصر ديروز خود از نمايشگاه محصولات ايراني در حسينيه‎ امام خميني(رحمه‎الله)، تأكيد كردند: به‎رغم همه‎ فشارها و تحريم‎ها و همه‎ مشكلاتي كه مستكبران ايجاد مي‎كنند اما توليدات داخلي كه در اين نمايشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و بايد در مقابل نيروي كار ايراني سر تعظيم فرود آورد و به همين دليل بايد دست هنرمند كارگر ايراني را كه يكي از بهترين كارگران دنياست، بوسيد.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي با تأكيد بر اين‎كه حمايت از كالاي ايراني، مانع از بيكاري كارگران خواهد شد و زمينه‎ اشتغال جوانان تحصيل‎كرده را نيز در بخش‎هاي مختلف توليد فراهم خواهد كرد، گفتند: وظيفه‎ مردم در حمايت از كالاي ايراني، تصميم جدي براي خريد توليدات داخلي است.

رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از خريد كالاي خارجي به‎رغم وجود مشابه باكيفيت داخلي، افزودند: چرا عده‎اي بر خريد كالاي خارجي اصرار دارند، اين چه بدفهمي و مرضي است؟ همه‎ دستگاه‎هاي دولتي و همچنين همه‎ مردم بايد تصميم بگيرند كه از كالاي ايراني استفاده كنند.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي همچنين با تأكيد بر اين‎كه راه مقابله با جنگ اقتصادي، تكيه بر توانايي‎ها و ظرفيت‎هاي داخلي است، گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنيا نيستم اما تكيه به بيرون مرزها نيز غلط اندر غلط است.

آيت‎ا... جوادي آملي در ديدار با وزير كار:
ملتي كه ويلچري شد توان مقاومت ندارد

آيت‎ا... عبدا... جوادي‎آملي در ديدار آقاي ربيعي ضمن انتقاد از وضع موجود در دولت، با بيان اين‎كه فقر بدني يك مشكل خوش‎خيم اما فقر فرهنگي يك مشكل بدخيم است، گفت: جامعه اگر از نظر حيثيت اجتماعي درست باشد فقر مادي هم تحمل مي‎كند كما اين‎كه اوايل انقلاب فشارهاي مختلف از جمله جنگ تحميلي، بمباران‎ها، ترور شخصيت‎ها و... تحمل كرده‎اند اما بدون شك همين مردم اختلاس‎ها و بي‎عرضگي‎هاي مسؤولان را تحمل نمي‎كنند. ايشان با بيان اين‎كه بايد غده‎هاي بدخيم جامعه را كه موجب ناراحتي مردم مي‎شوند، شناسايي و برطرف كنيم، گفت: بايد بفهميم و درست عمل كنيم و بدانيم كه مسايلي مانند دو تابعيت بودن مسوولان و پر كردن جيب برخي افراد تحمل نمي‎شود. بايد بدانيم اگر ملت به‎خاطر همين مسايل نامطلوب شوريد ديگر همه را مي‎شورد و كنار مي‎گذارد؛ به همين جهت حواس‎تان باشد.

اين مفسر قرآن با تاكيد بر اين‎كه راه‎حل بسياري از مشكلات كشور ارج نهادن به كارگر است، گفت: دانشگاه‎هاي ما ميزنشين تربيت نكنند چرا كه ميزنشيني يعني مفت‎خوري بلكه دانشكده‎هاي ما بايد كارگر تربيت كنند. كشور آلمان در جنگ‎جهاني دوم با خاكستر يكسان شد اما با پشتوانه كار ملت خود مشكلات را برطرف كرد.

ايشان با بيان اين‎كه براساس آموزه‎هاي دين ملتي كه آب و خاك مناسب دارد اما دستش را به سوي ديگران دراز كند از رحمت خداوند دور خواهد شد، گفت: حقيقت اين است كه اگر معناي فقر را مي‎فهميديم بيش‎تر تلاش مي‎كرديم. فقير طبق آموزه‎هاي قرآن كريم يعني ملتي كه ستون فقراتش شكسته است، بي‎ترديد ملتي كه ويلچري شد توان مقاومت ندارد.

شوي تبليغاتي خريد ايرباس و بويينگ!

در آستانه انتخابات رياست جمهوري تبليغات سنگيني درباره خريد بيش از 200 فروند هواپيماي مسافربري ايرباس و بويينگ در فضاي رسانه‎اي كشور، آغاز و بحث‎هاي جدي مطرح شد كه وقتي دولت ادعا مي‎كند كه پول ندارد چرا و چگونه اين همه هواپيما بخرد. در مرحله بعد گفته شد كه اين قرارداد قطعي شده و يكي دو تا هواپيماي دست دوم نيز به نام نو وارد كشور كردند و با آن عكس يادگاري گرفتند. در اين پروژه سعي شد رقيب آقاي روحاني را به مخالفت با خريد هواپيماي نو متهم كنند به طوري كه خود آقاي روحاني خطاب به منتقدان مي‎گفت شما اگر مي‎خواهيد هواپيماي كهنه سوار شويد برويد سوار شويد ولي مردم مي‎خواهند هواپيماي نو سوار شوند و.... سرانجام با اين‎گونه تبليغات دروغين، انتخابات برگزار و نتيجه هم مشخص گرديد و حالا پس از يك سال اندي از اين ماجرا، روزنامه اصلاح‎طلب شرق، از «پريدن بوئينگ» سخن مي‎گويد و مي‎نويسد: «آن‎قدر تعلل كرديم كه ماهي از دستمان ليز خورد و رفت. ماجرا به تعلل در اجراي تعهدات مالي ايران در خريد هواپيماهاي بويينگ برمي‎گردد. مديرعامل بويينگ در اظهارنظري اعلام كرده كه جايگزيني اماراتي براي هواپيماهايي كه قرار بود در ناوگان ايران قرار بگيرند، پيدا كرده است و به‎اين‎ترتيب، رؤياي بويينگ ايران‎اير كه قرار بود درسال 2018 وارد ناوگان هوايي ايران شود، يك سال به عقب رفت. حالا بايد منتظر باشيم تا مذاكرات ايران‎اير و بويينگ تا سال 2019 به كجا ختم مي‎شود و آيا ايران خواهد توانست فاينانسور براي خريد هواپيما بيابد يا به روش‎هاي ديگر تأمين مالي متوسل خواهد شد.» و حالا قيافه آن‎هايي كه به خاطر سوار شدن بر هواپيماي نو به آقاي روحاني راي داده‎اند ديدني است!

فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي:
آمريكا زماني از توانمندي ما مطلع مي شود كه ديگر كاري از دستش برنمي آيد

سردار علي فدوي، فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، درباره ميزان آمادگي دفاعي اين نيرو براي مقابله با تهديدات گفت: بر اساس قرآن، كسب آمادگي دفاعي يك دستور و تكليف الهي است و ما مي‎توانيم اين ادعا را كنيم كه طي 34 سال گذشته حتي 24 ساعت را هم براي كسب و ارتقاي آمادگي‎هاي دفاعي از دست نداده‎ايم.

وي افزود: وضعيت امروز نيروي دريايي سپاه به هيچ وجه قابل مقايسه با گذشته نيست. البته مقدار بسيار كمي از توانمندي‎ها را بر اساس نيازمان در رزمايش‎ها مطرح كرده‎ايم و قسمت اعظمي از توانمندي نيروي دريايي سپاه هنوز مطرح نشده است. آمريكايي‎ها زماني از توانمندي واقعي ما مطلع مي‎شوند كه ديگر خيلي براي آن‎ها دير شده و كاري از دستشان برنمي‎آيد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه با بيان اين‎كه «ما در 5 حوزه شناوري، موشكي، تكاوري، هوادريا و پهپادي، برنامه‎هايي براي ارتقاي توان رزم نيروي دريايي سپاه در سال 97 داريم»، خاطرنشان كرد: ارتقاي توان شناوري ندسا اولين حوزه‎اي است كه ما روي آن تمركز داريم كه شامل ارتقاي تسليحات، موشك‎ها و تجهيزات نصب‎شده روي اين شناورها مي‎شود.

دريادار فدوي در گفت‎وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري تسنيم ادامه داد: حوزه بعدي، ارتقاي توان موشك‎هاي ساحل به درياي نيروي دريايي سپاه است كه در اين بخش نيز برنامه‎هاي قابل توجهي در دست اقدام داريم، همچنين در حوزه هوادريا نيز بالگردهاي ندسا مانند شناورهاي ما مسلح به انواع تجهيزات و تسليحات هستند كه در سال 97 توان هوادريايي نيروي دريايي سپاه هم افزايش پيدا مي‎كند.

وي با ابراز اين‎كه توان تكاوري در نيروي دريايي سپاه از توانمندي‎هاي قديمي و بسيار مهم اين نيرو است، تصريح كرد: يگان تكاوري نيروي دريايي سپاه آماده است تا هرگونه عمليات مورد نياز نيروي دريايي سپاه براي مقابله با هرگونه تهديدات دشمن را انجام دهد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه در پايان به توان پهپادي نيروي دريايي سپاه اشاره كرد و گفت: ما امروز مجموعه متنوعي از بي‎سرنشين‎ها را در اختيار داريم كه قابليت اجراي هرگونه عمليات عليه دشمنان را دارند.

روحاني:
بايد براي دولت عصا و ويلچر بياوريم

آقاي روحاني رئيس جمهور در ديدار با كارگران ضمن انتقاد از وزيراني كه نوايشان نواي نااميدي است از وضعيت دولت دوازدهم انتقاد كرد و گفت: دولت زياد چاق و فربه شده، به طوري كه نمي‎تواند راه برود. اين دولت بايد وزن خود را كم كند. با اين وزن، ورزش دو كه هيچ، تند راه رفتن را هم نمي‎تواند انجام دهد. كمي بعد بايد عصا و ويلچر براي او بياوريم.

وي با بيان اين‎كه ما نمي‎توانيم هر روز دولت را چاق كنيم تصريح كرد: دولت بايد چابك و لاغر شود تا بتواند كار كند.

الياس حضرتي، نماينده اصلاح طلب مجلس:
خروج آمريكا از برجام بسيار بهتر است

به گزارش رجانيوز الياس حضرتي با بيان اين‎كه برجام آش خيلي دهن‎سوزي براي ما نبود، خاطرنشان كرد: ما در برجام بعضي چيز‎ها را از دست داده و برخي ديگر را به دست آورديم و با توجه به آن‎كه بسياري از تعهدات طرف غربي عملي نشده، مي‎توان اذعان كرد كه داده‎هاي ما بسيار بيش‎تر بوده است.

وي تصريح كرد: بر اين اساس از خروج برجام توسط ترامپ بدمان نمي‎آيد و از آن استقبال هم مي‎كنيم و هر زمان آمريكا مي‎خواهد از برجام خارج شود، قطعا ما داوطلب خروج از برجام نخواهيم بود اما اگر آن‎ها خارج شوند تكليف ما هم مشخص مي‎شود. حضرتي اظهار كرد: جمهوري اسلامي ايران زخم‎هاي بسياري از جنايت‎هاي آمريكاي قبل و بعد از انقلاب اسلامي ديده است و از سال 32 تاكنون استراتژي آمريكايي‎ها هميشه براندازي بوده و اكنون هم آن‎ها آشكارتر و بي‎حيا‎تر اين سخنان را اعلام مي‎كنند.

وي گفت: اين موضوع در مباحث آينده ما حتما مدنظر قرار خواهد گرفت و در تصميم‎گيري‎هاي كشورمان بي‎تأثير نخواهد بود.

الياس حضرتي با اشاره به برخي مباحث درباره انجام برجام موشكي از سوي اروپايي‎ها اذعان كرد: ما درباره منافع ملي‎ و توان دفاعي‎مان با كسي مذاكره نمي‎كنيم زيرا خط قرمز ماست و اين موضوع را بار‎ها مقام معظم رهبري، رئيس جمهور و ديگر مسؤولان و حتي ملت ايران مورد تاكيد قرار داده‎اند.

وي گفت: ما در زمان جنگ 8 ساله با منت از قذافي يك موشك دريافت كرديم و بعد به ترتيب از هرگوشه و كناري براي خود موشك تهيه مي‎كرديم تا بتوانيم با عراق بجنگيم.

زاكاني:
محاكمه علني جهانگيري، فريدون و برادر لاريجاني نقطه آغاز مبارزه با فساد است

عليرضا زاكاني، نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي، در همايش «از ۲۰ دقيقه جنجالي تا فساد اقتصادي» در دانشگاه صدا و سيما گفت: برجام از رسوبات فكري و خودباختگي و بدعملي و بي‎تدبيري مسؤولان و به واسطه اغواگري كه در جامعه صورت گرفت رخ داد كه از نظر كارشناسي ايراد دارد.

زاكاني افزود: مشكلات كشور ناشي از تفكر و رسوبات غلط غربي، دنياطلبي و قدرت‎طلبي، غفلت و خواب آلودگي و بي‎رمقي نيروهاي انقلاب و عدم رشد متناسب با رشد انقلاب است.

به گزارش جهان نيوز، وي ادامه داد: اگر مجلس ويژگي‎هاي لازم را داشته باشد كشور اصلاح مي‎شود و اميدواريم يك روزي مجلس به مجلسي كارآمد تبديل شود.

زاكاني تصريح كرد: اين‎كه گفته شود كل نظام فاسد است جفا و دروغ بزرگي است، ولي اين وجود دارد كه يك صاحب قدرت پشت فساد باشد. ما بايد فرهنگ رانت و رانت خواري را از بين ببريم.

وي ادامه داد: بهترين راه براي شروع مبارزه با فساد اين است كه از محاكمه علني مهدي جهانگيري، حسين فريدون و برادر آقاي لاريجاني شروع كنند، اين باعث مي‎شود كه اعتماد مردم چند برابر شود.

زاكاني در مورد سوالي پيرامون اقدامات احمدي‎نژاد، تصريح كرد: دليل اصلي اين‎كه احمدي‎نژاد خودش را به در و ديوار مي‎زند قدرت‎طلبي و دنياطلبي است. احمدي‎نژاد واقعا و به تمام معنا هنرمند است، همان‎گونه كه رئيس جمهور كنوني هنرمند است، البته آقاي روحاني هنرهاي خاتمي، هاشمي و احمدي‎نژاد را يكجا دارد.

كانال ۱۰ رژيم صهيونيستي پرده برداشت؛
بن سلمان: موضوع فلسطين در راس اولويت هاي عربستان نيست

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از الميادين، كانال ۱۰ تلويزيون رژيم صهيونيستي در گزارشي اختصاصي از جزئيات ديدار وليعهد سعودي با سران سازمان‎هاي يهودي آمريكا پرده برداشت.

طبق اعلام «باراك راويد» تحليلگر امور سياسي اين شبكه، «محمد بن‎سلمان» در اين نشست كه روز ۲۷ مارس گذشته(اوايل فروردين) در نيويورك برگزار شده است، به شدت از «محمود عباس» رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين انتقاد كرده و گفته است: «رهبران فلسطيني طي چهل سال گذشته فرصت‎ها را از دست داده و تمام پيشنهادات را رد كردند. وقت آن است كه فلسطيني‎ها پيشنهادات را قبول كرده و براي نشستن بر سر ميز مذاكرات موافقت كنند يا اين‎كه ساكت شوند و از گلايه دست بردارند».

راويد همچنين افزود كه بن سلمان گفته است: «موضوع فلسطين در راس اولويت‎هاي حكومت يا افكار عمومي سعودي‎ها نيست و موضوعات مهم‎تري از فلسطيني‎ها همچون ايران وجود دارد.»

هشدار سناتور آمريكايي:
اين آمريكا است كه با خروج از برجام منزوي مي شود، نه ايران

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه «جروزالم پست»، سناتور «بن كاردين» از اعضاي ارشد كميته روابط خارجي سنا درباره خروج شتابزده دونالد ترامپ‎ از توافق هسته‎اي با ايران هشدار داد.

سناتور كاردين در اين زمينه اظهار داشت: «مطمئنم كه ايران هيچ سلاح اتمي ندارد. اما نمي‎خواهم شاهد انزواي آمريكا برابر متحدانمان باشم. نياز است تا با جامعه بين‎الملل براي انزواي ايران تلاش كنيم.»

وي ادامه داد: «با خروج بسيار سريع و بدون برنامه جامع براي آينده، به جاي ايران، آمريكا را منزوي مي‎كنيم.»

سناتور كاردين افزود كه سنا از اقدام‎هاي مستحكم‎تر در زمينه مقابله با فعاليت‎هاي غير هسته‎اي ايران كه در توافق سال 2015 «باراك اوباما» رئيس جمهور سابق آمريكا لحاظ نشده، حمايت مي‎كند.

عضو فراكسيون روحانيت مجلس:
انحراف فضاي كشور به مسائل حاشيه اي در شأن دولت نيست

حجت الاسلام احد آزاديخواه، نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي، در گفت‎وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با تأكيد بر لزوم تمركز دولت بر حل مشكلات مردم، گفت: دولت بايد امهات مشكلات و معضلات كشور را در تراز اولويت‎هاي خود قرار دهد، امروز مطالبات مردم در حوزه اشتغال است و مشكل معيشت و مشكل آب از مسائل جدي امروز كشور ماست و ما امروز مشكلات در حوزه بازار ارز و بازار سكه را داريم و دولت بايد به جد و جهد به اين مشكلات بپردازد.

وي افزود: انحراف فضاي كشور از مسائل عمومي به مسائل حاشيه‎اي در شأن دولت جمهوري اسلامي نيست و مردم به خوبي متوجه اين گونه رفتارها مي‎شوند. دولت براي اين‎كه بين خود و مردم فاصله ايجاد نكند و اعتماد مردم نسبت به دولت كم نشود، بايد اولويت‎هاي كاري خود را از زبان مردم بشنود و سعي نكند تا از اين فضا فرار كند.

عضو فراكسيون روحانيت مجلس اظهار داشت: فرار از اولويت‎هايي كه مردم برمي‎شمارند، يعني فرار از حقيقت و فرار از خود مردم و اين رفتار نتيجه خوبي را براي دولت در پي نخواهد داشت.

وي در پايان گفت: اگر ما در پنج سال قبل هم پيشرفت هسته‎اي را اولويت اصلي‎ خودمان قرار مي‎داديم، الان چند برابر آن چه را كه از برجام به دست نياورده‎ايم، در حوزه هسته‎اي به دست مي‎آورديم.

سخنگوي قوه قضاييه مطرح كرد؛
آخرين وضعيت پرونده هاي مسؤولان دولت سابق و برادر رئيس جمهور

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حجت الاسلام غلامحسين محسني اژه‎اي سخنگو و معاون اول دستگاه قضا در يكصدوبيست و ششمين نشست خبري خود در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران مبني بر اين‎كه در پرونده فعالان محيط زيستي آيا به اقاي كاوه مدني اتهام سياسي متوجه است و آيا پرونده‎اي براي وي تشكيل شده بود، گفت: گزارشاتي درباره اين فرد داشتيم و قبل از اين‎كه از وي بازجويي شود ممنوع الخروج مي‎شود و وزارت اطلاعات رسما از دادستان درخواست مي‎كند كه رفع ممنوعيت خروج شود و براين اساس ممنوعيت را رفع مي‎كنند و وي با گذرنامه و به طور رسمي از كشور خارج مي‎شود و معلوم نيست كه به كشور برمي گردد يا خير و قطعا پرونده براي او تشكيل شده بود.

سخنگوي قوه قضاييه در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران مبني بر اين‎كه اقاي كاوه مدني از خارج از كشور مدعي شده در داخل كشور اجازه كار نداشته و علت درخواست وزارت اطلاعات مبني بر رفع ممنوعيت خروج چه بوده است، گفت: وزارت اطلاعات درخواستي براي رفع ممنوعيت داشته و درخواستش پذيرفته شده و علتش را بنده نمي‎دانم، البته دادستان تهران مي‎داند.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اين‎كه آخرين وضعيت پرونده آقايان احمدي‎نژاد مشايي و بقايي چيست، گفت: قوه قضاييه موظف است مجرم را تعقيب و به جرم رسيدگي كند. گاهي تحصيل دليل در جرم و پرونده‎اي آسان نيست. بنابراين اين پرونده‎ها از جمله برادر آقاي رئيس جمهور درحال رسيدگي است و هنوز به دادگاه نرفته و در مرحله دادسرا است.

معاون اول دستگاه قضا در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران مبني بر اين‎كه چرا قوه قضاييه با آقاي احمدي‎نژاد برخورد نمي‎كند و آيا خبر صدور حكم ارتداد آقاي مشايي صحت دارد يا خير، گفت: اين‎كه چرا با وي برخورد نمي‎شود بعدا مشخص خواهد شد و خبر ارتداد آقاي مشايي صحت ندارد.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس:
ادعاي غلط تايپي در ترجمه «لايحه پالرمو» بي پايه و فريب كارانه است

حجت‎الاسلام مجتبي ذوالنوري، نماينده مردم قم و عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، در گفت‎وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به ارائه «لايحه پالرمو» به مجلس با تغيير محتوا و اظهارات معاون حقوقي رئيس جمهور مبني بر اين‎كه ترجمه غلط در «لايحه پالرمو» ناشي از غلط تايپي بوده و نبايد موضوع را سياسي كرد، گفت: اين اظهارات بي‎پايه و فريب‎كارانه است و توجيه خطايي و فريب‎كاري‎هايي است كه اتفاق افتاده است.

وي افزود: سؤال اين است كه آيا متن «لايحه پالرمو» را به يك مترجم توانمند داده‎اند يا يك فرد ناكارآمد و ناآشناي به ترجمه؟ آيا دستگاه دولتي ما مهم‎ترين اسنادي كه مي‎خواهد حيات سياسي و اقتصادي كشور را تحت تأثير قرار دهد، به افراد آماتور و ناآشنا مي‎دهد و آيا درون دولت تا اين حد از افراد توانمند و باسواد خالي است؟

ذوالنوري تصريح كرد: اگر واقعاً پاسخ‎شان مثبت است كه بنابراين اين دولت، واقعاً بي‎كفايت است و نمي‎تواند در عرصه بين‎المللي كه گرگ‎هاي درّنده براي دريدن ملت ايران گارد گرفته‎اند، از اين مردم دفاع كند، اما اگر مترجم متبحر و توانمند بوده، پس چرا اشتباه ترجمه كرده و چرا مي‎گويند اشتباه تايپي بوده است؟!

اين عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين تأكيد كرد: اين موضوع، مساله بسيار حساسي است، در اين‎جا تعمد وجود داشته تا شوراي نگهبان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را فريب دهند تا آن چه مطلوب خودشان است را از اين لايحه دربياورند كه اين خلاف امانت‎داري است و خيانت محسوب مي‎شود.

وي اضافه كرد: هر چه هم بخواهند براي اين موضوع توجيهات بي‎اساسي را مطرح كنند، واقعاً موضوع را بدتر مي‎كنند، يكبار شهامت و شجاعت داشته باشند و از پيشگاه ملت ايران عذرخواهي و تلاش كنند كه ديگر اين اتفاقات تكرار نشوند.

انتقاد تند عضو شوراي سياستگذاري اصلاح‎طلبان:
مي دانستيم بي برنامگي دولت موجب بحران اقتصادي مي شود

به گزارش جهان نيوز، عبداله ناصري با اشاره به بحران ارزي به ايلنا گفته است: به عنوان يك شهروند مي‎گويم واقعيت اين است كه از اول تشكيل دولت چنين شرايط اقتصادي پيش‎بيني مي‎شد به طوري كه تمام كارشناسان اقتصادي وضعيت نابسامان كشور را در سال 1397 پيش‎بيني كردند و اثرات آن هم در جامعه ديده مي‎شد. در واقع عدم وجود برنامه شفاف اقتصادي باعث شد وضعيت به اين شكل اسف‎بار دربيايد.

وي افزود: نمونه تبعات بحران‎هاي اقتصادي را در 7 دي ماه با ناآرامي و اعتراضات ديديم. اما زماني كه برجام هم به دستاوردهاي مورد نظر خود نرسيد به مشكلات اقتصادي دامن زده شد و وضعيت به شكل بحراني‎تري درآمد؛ چرا كه دست يافتن به توفيق برجام در جاي خود و حفظ آن هم در جايگاه خود اهميت ويژه‎اي دارد كه متأسفانه ممكن نشد.

 اخبار ويژه

بازنشستگي ۱۲ مدير دولتي با پاداش نجومي بالاي ۶۰۰ ميليون!

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در بهمن ماه سال 96 در قالب بودجه سنواتي مصوب كردند، سقف پاداش پايان خدمت در دستگاه‎هاي اجرايي 7 برابر حداقل حقوق مي‎باشد. به اين ترتيب هر مدير يا كارمندي كه در سال 97 بازنشست شود نمي‎تواند پاداش پايان خدمت بيش از 260 ميليون تومان دريافت كنند.
به همين دليل تعدادي از مديران ارشد دولتي براي استفاده از مزايا و پاداش پايان خدمت و دريافت ارقامي بيش از 260 ميليون تومان، در پايان سال 96 تصميم به بازنشستگي گرفتند. بر اين اساس 12 نفر از مديران ارشد در 2 وزارتخانه‎ و يك نهاد ارشد دولتي با پاداش پايان خدمت نزديك به 600 ميليون تومان بازنشست شده‎اند.
اين در حالي است كه تعدادي از مديران در دستگاه‎ها و وزارتخانه‎هاي ديگر نيز با حقوق‎هاي بالاي 300 ميليون و كم‎تر از 600 ميليون در پايان سال 96 بازنشست شده‎اند. بر اساس اطلاعات موجود و اعلام برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تعدادي از اين بازنشست شده‎ها بعد از شروع سال 97 مجددا به صورت قراردادي در دستگاه‎هاي اجرايي مشغول به كار شده‎اند.
محمد حسيني، عضو كميسيون برنامه و بودجه، در همين خصوص گفته بود: در پايان سال 96 و قبل از اجرايي شدن قانون بودجه سال 97، تعداد زيادي از افرادي كه حقوق‎هاي آن‎چناني دريافت مي‎كردند درخواست بازنشستگي كردند، به‎ويژه در يك نهاد ارشد دولتي كه متأسفانه معاونان آن از ارقام نجومي بالاي 800 ميليون تومان از پاداش پايان خدمت و مانده مرخصي خودشان را دريافت كردند و عجيب اين است كه در ابتداي سال 97 اين افراد باز مجدد به كار خودشان ادامه دادند.

ديد افسار الاغ بر گردنش است!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: خبرهايي كه از عربستان مي‎رسد حكايت از آن دارد كه حاكميت بن‎سلمان با خطر جدي روبه روست و برخي از ناظران غربي سقوط او را نزديك دانسته‎اند.
گفتم: وقتي صدها ميليارد دلار بي‎زبان را صرف خريد اسلحه از آمريكا و انگليس و فرانسه مي‎كند و جنگ يمن كه قرار بود ظرف يك هفته تمام شود وارد چهارمين سال شده و بن سلمان نتوانسته است هيچ غلطي بكند و براي كاسه ليسي دُمش را به رژيم صهيونيستي گره زده است و... ديگر زمينه‎اي براي ادامه حياتش باقي نمانده است.
گفت: اما خودش مي‎گويد كه در حال بهره‎گيري هوشمندي از آمريكا و اروپا و اسرائيل است!
گفتم: يارو الاغش را براي فروش به بازار مال‎فروشان برده بود. از شدت خستگي خوابش برد، وقتي بيدار شد ديد افسار الاغ بر گردنش است و سر افسار دست مشتري است و الاغ در حالي كه زير چشمي به او نگاه مي‎كند، دارد پول مي‎شمارد!

بازگشت بربريت به اروپاي متمدن!

وقتي در دسامبر 1991 ميلادي، به صورت رسمي آغاز به كار اتحاديه اروپا اعلام و پيمان ماستريخت به عنوان يك نقطه عطف در تاريخ روابط بين‎الملل معرفي شد، كم‎تر كسي فكر مي‎كرد دو دهه بعد، زهر ملي‎گرايي و نژادپرستي ـكه در خون اروپا جريان داشت و قرار بود با پادزهر همگرايي درمان شودـ به صورتي تاسف‎بارتر و وحشيانه‎تر در قلب اروپا خودنمايي كند؛ آن هم در قالب مدي به نام «نمايش رابطه جنسي با مهاجران»
در سال 2015 آنگلا مركل، صدراعظم آلمان، به دليل آن چه تلاش گسترده در حل بحران پناه‎جويان در اروپا و پذيرش بيش از يك ميليون مهاجر(كه بيش‎تر آنان را مسلمانان آواره از كشورهاي عراق و سوريه تشكيل مي‎دادند) در اين كشور خوانده مي‎شد از سوي نشريه تايم به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد و افكار عمومي جهان نيز از برلين بابت «احساس مسؤوليت در برابر مهاجران مسلمان» تقدير كردند اما اين همه‎ ماجرا نيست. چند روز پيش، يك سايت خبري اينترنتي كليپي را از اقدامات غيراخلاقي شهروندان آلماني با مهاجران مسلمان منتشر كرد و از آن با عنوان محبوبيت عمومي «نمايش روابط غيراخلاقي با مهاجران» در اين كشور نام برد. طبق اين گزارش، تعداد زيادي از كاربران آلماني در شبكه‎هاي اجتماعي اقدام به نمايش روابط غيراخلاقي خود با مهاجران زن ـ كه بيش‎تر آن‎ها مسلمان و باپوشش هستند ـ مي‎كنند تا جايي كه اين مساله به تِرِند يا يك روال محبوب در ميان كاربران تبديل شده است. آلماني‎هاي متجاوز مي‎گويند با آزار زنان مهاجر مي‎خواهند مهاجران مسلمان را تحقير و آنان را دچار حس سرخوردگي و حقارت دروني كنند. آيا نبايد انتظار واكنش جدي كشورهاي اسلامي به هتك حرمت نواميس مسلمانان را داشت؟