صفحه اخبار

رهبر انقلاب در ديدار جمعي از مسؤولان و مديران نظام:
آيا احساسات و رفتارهاي تحسين برانگيز حاكم بر مديران دهه ۶۰ را به ياد داريد؟

رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از مسؤولان و مديران نظام با تأكيد بر لزوم ايستادگي مسؤولان بر اهداف اسلام و جمهوري اسلامي، گفتند: «تقوا» و «اجتناب از گناه، خيانت و دنياطلبي» كه عامل ايستادگي، و براي مسؤولان از اوجب واجبات است، در گرو تقويت ارتباط با خداست.

ايشان با يادآوري روحيه انقلابي و خدمتگزارانه حاكم بر مديران كشور در دهه 60، خطاب به مسؤولان خاطرنشان كردند: آيا آن احساسات و رفتارهاي تحسين‎برانگيز را به ياد داريد؟ آيا آن بي‎اعتنايي به مال دنيا و اهتمام به خدمت را به‎ياد داريد؟ اشكال كار اين است كه گاهي آن ارزش‎ها فراموش مي‎شود.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي در بخش ديگري از سخنانشان با تأكيد بر لزوم ساماندهي فضاي كسب و كار به‎عنوان زيربناي اقتصاد كشور، افزودند: انجام اين كار جزو وظايف ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي است و آن ستاد نيز پيگير حل مشكلات است اما بايد كار با نيرو و انگيزه جوانانه دنبال و پيگيري شود.

ايشان همچنين با ابراز خرسندي از تبديل شدن مطالبه ايجاد پيام‎رسان‎ها و شبكه‎هاي اجتماعي داخلي به مطالبه‎اي عمومي، گفتند: مسؤولان بايد امنيت و حريم داخلي مردم و كشور را حفظ كنند. تعرض به امنيت و حريم داخلي مردم «حرام شرعي» است و نبايد انجام شود.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: متصديان كار در دستگاه‎هاي دولتي و قضايي مراقبت كنند تا حريم داخلي زندگي مردم و اسرار آن‎ها محفوظ بماند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنين در ديدار جمعي از فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح، از اقتدار، امنيت، عزت و توانايي كافي در زمان لازم به‎عنوان اهداف اصلي نيروهاي مسلح نام بردند و با تأكيد بر ضرورت كادرسازي و جانشين‎پروري در نيروهاي مسلح خاطرنشان كردند: نتيجه فعاليت‎ها و اقدامات انجام شده در نيروهاي مسلح بايد در راستاي تأمين اهداف تعيين شده باشند.

ايشان همچنين دوران كنوني را دوران عزت جمهوري اسلامي ايران دانستند و تأكيد كردند: علت تهاجم‎هاي بي‎سابقه كنوني بر ضد نظام اسلامي، قدرت روزافزون اين نظام است؛ زيرا دشمنان از اين قدرت فزاينده به‎شدت احساس خطر كرده‎اند و حملات خود را افزايش داده‎اند.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي افزودند: به‎رغم تمام توطئه‎ها و به كوري چشم دشمنان، قدرت نظام اسلامي، روزبه‎روز افزايش خواهد يافت.

حضرت آيت‎ا... نوري همداني:
دولت نتوانسته كار مهمي در اقتصاد كشور انجام دهد

حضرت آيت‎ا... حسين نوري‎همداني در ديدار شهردار قم با بيان اين‎كه انسجام و اتحاد در مجموعه شهرداري مسأله‎اي بسيار مهم و اساسي است، اظهار داشت: بايد سعي كنيد همواره وحدت و همدلي خود را حفظ كنيد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، ايشان افزود: در قم تحولات زيادي به وجود آمده و اقدامات بسيار مهمي صورت گرفته است و ذوق و سليقه و وحدت شما توانسته تحول را در شهر ام القراي جهان اسلام به وجود آورد و خدمت نيز در اين شهر از اهميت ويژه‎اي برخوردار است.

اين مرجع تقليد عنوان كرد: زيبا سازي، استحكامات، خدمت رساني به مردم و ساخت و سازهايي كه صورت گرفته واقعا جاي تقدير دارد و اميدواريم اين مسير خدمت رساني از سوي شهرداري همواره ادامه پيدا كند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين‎كه اخلاق مظاهر زيادي دارد، عنوان كرد: مطابق روايات اسلامي، اخلاق در چهره، گفتار و رفتار انسان نمود پيدا مي‎كند كه دقيقا براي مسؤولان درس بزرگي است؛ اين را بدانيد بهترين عبادت‎ها خدمت رساني به مردم مؤمن است كه اين نعمت نصيب شما شده است.

ايشان تصريح كرد: امروز مسأله ارز بسيار مهم است و دولت وظيفه دارد اين مسأله را حل كند، چون گراني ارز موجب گراني قيمت‎هاي ديگر مي‎شود، ما به دنبال سياه نمايي نيستيم ولي بدون تعارف امروز اقتصاد كشور اصلا وضعيت خوبي ندارد و دولت نتوانسته كار مهمي انجام بدهد.

حضرت آيت‎ا... نوري‎همداني خاطرنشان كرد: همه كار دولت طرح آمارو ارقام و مسائل اين چنيني است ولي مردم در سفره خود جز گراني و تورم چيز ديگري نديده‎اند، بنابراين اقتصاد ما حقيقتا مشكل دارد كه دولتمردان بايد به دنبال اصلاح آن باشند و نگاه آن‎ها نيز بيش‎تر به درون كشور متوجه باشد.

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي:
نبايد اجازه داد عده اي پنهاني سند ۲۰۳۰ را اجرا كنند

حضرت آيت‎ا... ناصر مكارم شيرازي در ديدار نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف با تقدير از گسترش فعاليت‎هاي قرآني در كشور گفت: زماني بود كه مخالفان مي‎گفتند شيعيان رابطه‎اي با قرآن ندارند و تنها به ائمه طاهرين(ع) قناعت كرده‎اند كه اين گسترش فعاليت‎ها جوابي عملي به مخالفان است.

ايشان افزود: گروهي از وهابيت هنوز هم اين شبهه دروغين را تكرار مي‎كنند، بايد از اين فعاليت‎ها خبررساني كامل شود تا همگان بدانند كه چه كارهايي بزرگ و مهمي صورت گرفته است، اطلاع رساني امروز نقش مهمي دارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با اشاره به مشكلات رسم الخط عثمان طه در قرآن ادامه داد: اين رسم الخط اغلاط زيادي دارد، بايد زمينه فراهم شود تا مسلمانان براي رفع و اصلاح اين مشكل چاره انديشي كنند، اين مشكل سبب غلط خواندن قرآن مي‎شود، بايد مشكلات را برطرف كرد تا همه بتوانند درست قرآن بخوانند؛ اصلاح رسم الخط قرآن به معناي تحريف نيست و اشكالي ندارد.

اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: اخيرا شنيده شده كه مسأله تعليمات قرآني در كتب درسي كاهش پيدا كرده است، اگر دست‎هايي مي‎خواهند سند 2030 را اعمال كنند بايد هوشيار باشيم و مقابله كنيم، نبايد اجازه داد مسائل قرآني در دروس مدارس كاهش پيدا كند.

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي:
نبايد به بهانه گله از مسؤولان، خلاف دين و عفت انجام داد

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي در جلسه درس تفسير خود كه در مسجد اعظم برگزار شد در ادامه تفسير آيات سوره مباركه جمعه گفت: ذات اقدس الهي چگونگي طهارت مال را نيز مشخص كرده است؛ فرمود كسي كه وابسته به مال باشد مخصوصاً مالي كه براي او نيست اين شخص طاهر نيست، اگر كسي حقوق مالي‎اش مثل زكات را نپرداخت طاهر و مزكّي نيست؛ نه اين‎كه اين مال پاك نيست، خود اين شخص پاك نيست.

ايشان ادامه داد: نه تنها در مساله مال اين‎طور است، در برابر آداب اجتماعي هم اگر كسي آداب اجتماعي را رعايت نكند و حقوق مردم را حرمت ننهد و حقّ ديگران را گرامي نشمارد مطهّر و مزكّي نيست يعني غرور و خودخواهي براي ما آلودگي مي‎آورد و ما را آلوده مي‎كند.

مفسر برجسته قرآن خاطرنشان كرد: در آيه سي سوره مباركه نور مسائل پاكدامني را هم مشخص كرد كه عفاف باعث حفظ جامعه است، اگر كسي خداي ناكرده گِله‎اي از مسؤول يا نظام يا جاي ديگر دارد اين رابطه‎اش را با دين به هم نزند، مبادا به اين بهانه‎ها كسي اين روسري كه براي پوشاندن سر و گردن است را كنار بزند، اگر كسي مشكلي دارد يا با او بدرفتاري شده است، نبايد اين را معاذ‎ا... به حساب دين بياورد و اين روسري را كنار بگذارد، با اين كار اين شخص با آيه قرآن مقابله كرده است و به خودش آسيب مي‎رساند. قرآن مي‎فرمايد اين مرزها را از هم جدا كنيد، كارهاي ديني كه رابطه بين شما و خداي شماست را محترم بشمريد چون با او زنده‎ايد و با او محشور مي‎شويد، حساب‎ها را مخلوط نكنيد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري:
مردم از دولت طلبكاري كنند كه چرا توليد خوابيده است

آيت‎ا... احمد جنتي در ديدار نوروزي مديران و كاركنان شوراي نگهبان با اعلام اين‎كه دولت استفاده از كالاهاي ايراني را از خود شروع كند، بيان داشت: دولت از اجناس خارجي كه مشابه داخلي دارد استفاده نكند و جلوي ورود آن به كشور را هم بگيرد تا توليد داخل رونق بگيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس وي ادامه داد: من از مردم شريف كشورمان مي‎خواهم كه با مصرف كالاي ايراني به رونق اقتصاد كشور خودشان كمك كنند.

دبير شوراي نگهبان با انتقاد از سيل قاچاق به كشور، اظهار داشت: چرا دروازه‎ها اين قدر باز است؟ چرا اين ‎همه لباس و پوشاك و وسايل منزل از چين و تركيه به كشور قاچاق مي‎شود؟ متأسفانه بعضي از اين كالاهاي قاچاق از مبادي گمرك هم وارد مي‎شود. مردم بايد از دولت، وزراء و مسؤولان طلبكاري كنند و بگويند چرا توليد خوابيده است؟ چرا اين همه بيكاري وجود دارد؟ اگر سرمايه‎ها به كار بيفتد بيكاري هم برطرف مي‎شود. كساني هستند كه مي‎توانند جلوي قاچاق را بگيرند اما به ايشان مجال داده نمي‎شود.

نام اين صرافي ها آشنا نيست جناب آشنا؟!

در كم‎تر از 24 ساعت از مقاله مسعود نيلي درباره «حمايت از گراني دلار و انتقاد از ثبات نرخ دلار»، بازار ارز با افزايش چشمگير قيمت مواجه شد و حسام آشنا مشاور روحاني در توئيتي نوشت: «ارز ارزان مي‎شود اما نه با مماشات با محتكران جسور اسكناس و قاچاقچيان قهار اربيل و استانبول.»

به گزارش رجانيوز، كافي است تا مشاور رئيس دولت نگاهي به اطرافش بيندازد و آدرس صرافي‎هايي كه بايد با آن‎ها برخورد شود را پيدا كند؛ صرافي‎هايي كه درست در آستانه بحران ارزي سال 90 شكل گرفتند و امروز مشغول فعاليت هستند. البته اگرچه آشنا معتقد بر لزوم برخورد با محتكران ارز است، اما تاكنون نظري درباره مماشات با برخي از صرافي‎هاي نزديك به دولت نداده است. شركت صرافي صدقي - حسين فريدون، شركت صرافي دختر و داماد جناب صفدر حسيني(رئيس صندوق توسعه ملي دولت يازدهم و خالق حماسه حقوق‎هاي نجومي) و صرافي تيزچنگ، دوست قديمي جناب سيف بخشي از صرافي‎هايي است كه اخيراً آشكار شده است.

در همين راستا در بحران ارزي در دولت دهم، شاهد تأسيس صرافي‎هاي پر رونقي توسط اعضاي دولت روحاني بوديم. به‎طور مثال در سال 90 و در هنگام شدت گرفتن بحران ارزي در كشور سيده فاطمه حسيني دختر رئيس صندوق توسعه ملي دولت روحاني، (كه آن زمان 26 سال داشت) به همراه شوهرش هاني ميرمحمد علي اقدام به تأسيس يك صرافي به نام «شركت تضامني سيدهاني ميرمحمد علي و شركا» مي‎كنند... پيش از اين نيز اخباري در خصوص مشاركت «فريدون - صدقي» در راه‎اندازي صرافي «صدقي و شركا» در سال 90 مطرح شد؛ يعني درست در زماني كه به گفته «اسحاق جهانگيري» معاون اول رئيس‎جمهور، صرافي‎ها نقش زيادي در ايجاد تلاطم ارزي در كشور بازي كرده و به گفته وي، در همان روزها 22 ميليارد دلار ارز توسط برخي صرافي‎ها از كشور خارج شده و رانت 7000 ميليارد توماني هم براي برخي صرافي‎ها ايجاد شده بود. درست در همين ايام پرتنش در بازار ارز بود كه فريدون و صدقي صرافي «بدون مجوز» خود از بانك مركزي را راه‎اندازي كردند.

مصوبه محرمانه براي افزايش 50 درصدي حقوق برخي كاركنان دولت

افشاي افزايش حقوق پنهان 35 تا 50 درصدي حقوق برخي كاركنان(مديران) دولتي توسط وزير جهاد كشاورزي، با شگفتي و انتقاد محافل اقتصادي و رسانه‎اي مواجه شده است.

منصور مرادي، نماينده ناظر مجلس در شوراي حقوق و دستمزد، در اين زمينه در روزنامه جام‎جم نوشت: افزايش حقوق يا براساس قانون كار صورت مي‎گيرد يا با استناد به قانون مديريت خدمات كشوري و خارج از اين چارچوب خلاف قانون صورت گرفته است. اما نمايندگان مجلس در آخرين جلسه حقوق و دستمزد كه در بهمن سال گذشته برگزار شد، حضور نداشتند. ابتدا نامه‎اي به دفتر بنده ارسال شد كه در يك تاريخ مشخص قرار است جلسه حقوق و دستمزد تشكيل شود و روز بعد تماس گرفتند اين جلسه برگزار نمي‎شود. جالب اين‎كه دو روز بعد متوجه شديم جلسه برگزار شده و ظاهرا مصوبه افزايش حقوق برخي دستگاه‎ها در همان جلسه به تصويب رسيده است.

وي مي‎افزايد: به اين ترتيب مي‎توان گفت در مورد افزايش حقوق برخي دستگاه‎هاي اجرايي قطعا خلاف قانون صورت گرفته و بايد دستگاه‎هاي نظارتي نسبت به اين موضوع ورود كنند و با ارائه گزارش جامع، افراد متخلف بازخواست شوند.

جام‎جم همچنين درباره مصوبه محرمانه افزايش حقوق برخي كاركنان دولت نوشت: وزير جهاد كشاورزي در نامه اعتراضي به معاون اول رئيس‎جمهور، از افزايش 35 تا 50 درصدي امتيازات حقوق برخي دستگاه‎هاي دولتي خبر داد؛ اين در حالي است كه در قانون بودجه امسال حداكثر افزايش حقوق 20 درصد‎ تعيين شده و قرار است حقوق مقامات و مديران ارشد هيچ‎گونه افزايشي نداشته باشد.

خبرگزاري تسنيم نيز اين اتفاق را «خطر بازگشت دومينووار حقوق‎هاي نجومي ارزيابي كرد و نوشت: در حالي كه با شروع سال 96 موضوع حقوق‎هاي نجومي رفته رفته به دست فراموشي سپرده شد، به نظر مي‎رسد برخي دستگاه‎هاي دولتي همچنان به دنبال افزايش حقوق همه كاركنان خود هستند.

روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت:
موشك هاي ايران معادله قدرت در منطقه را به هم زده است

«منابع بلندپايه رژيم صهيونيستي اذعان مي‎كنند موشك‎هاي دقيق ايران، معادله استراتژيك جديدي به‎وجود آورده‎اند به ويژه اين‎كه آن‎ها قادرند اماكن حساس و تاسيسات نظامي اسرائيل را نابود كنند.»

روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت با انتشار اين مطلب به قلم «الكس فيشمان» تحليلگر مسايل نظامي اسرائيل به نقل از منابع امنيتي بلندپايه تل‎آويو فاش كرد كه پرخاشگري‎هاي جديد اويگدور ليبرمن وزير امنيت اسرائيل به قدرت موشكي دقيق ايران بازمي‎گردد.

اين تحليلگر به نقل از منابع اسرائيلي اضافه كرد: موشك‎هاي ايراني از نوع شهاب تهديدي جديد براي اسرائيل است. برد اين موشك‎ها 1650 و 1950 كيلومتر است كه در خاك ايران به سمت اسرائيل هدف‎گيري شده‎اند.

علاوه بر اين ايراني‎ها اقدام به ساخت موشك‎هاي با دقت بالا از نوع «عماد» كرده‎اند. اين ميزان از موشك‎ها كه دراختيار ايران است، تغييردهنده توازن قواي منطقه است و ايران با اين موشك‎ها قادر است مؤسسات اصلي در تل‎آويو همانند كنست(پارلمان) و مقر وزارت امنيت، تاسيسات نظامي، فرودگاه‎ها و ايستگاه‎هاي توليد برق را هدف حمله قرار دهد.

سامانه دفاعي پيشرفته اسرائيل هرگز قادر به حمايت صددرصد اين رژيم نيست و بايد درنظر داشت كه اگر يك موشك ازميان ده موشك از اين سامانه عبور كند قادر خواهد بود يكي از زيربناهاي راهبردي اسرائيل را هدف قرار دهد و توليد اين نوع موشك‎ها تغييري اساسي در وضعيت استراتژيك اسرائيل بوجود مي‎آورد و آزادي عمل اين رژيم را در جبهه شمالي محدود مي‎كند.

از زمان پايان جنگ دوم اسرائيل با لبنان در سال 2006، اسرائيل ديگر لبنان را هدف حمله قرار نداده و اين به دليل بيم از شليك شدن موشك‎هاي حزب‎ا... و وخيم شدن اوضاع جنگ ميان دو طرف بوده است.

در همين حال شبكه 20 تلويزيون رژيم صهيونيستي با اشاره به تهديد موشكي ايران گزارش داد: اين كشور موشك‎هايي در اختيار دارد كه قادر به هدف قرار دادن تل‎آويو در كم‎تر از 7 دقيقه هستند.

وقتي وزارت بهداشت به مراجع تقليد هم رحم نمي كند

به گزارش جهان نيوز، چند روز پيش سيدحسن قاضي‎زاده هاشمي وزير بهداشت با سفر به شهر قم با تعدادي از مراجع عظام تقليد ديدار و در خصوص مباحثي از قبيل طب اسلامي گفت‎وگو كردند.

در اين ديدار حضرت آيت‎ا... نوري همداني با اشاره به موضوع طب اسلامي گفت: در زمينه طب اسلامي بايد توجه داشت كه اسلام با تمام ابعاد زندگي بشر در ارتباط است؛ اگر كسي طب اسلامي را منكر شود كار درستي انجام نداده است ولي برخي از اين مساله سوءاستفاده مي‎كنند كه بايد از اين سوءاستفاده جلوگيري كنند.

پس از اين ديدار سايت خبري وزارت بهداشت در اقدامي تأمل برانگيز با حذف بخشي از سخنان آيت‎ا... نوري همداني در زمينه طب اسلامي اقدام به تقطيع سخنان ايشان كرد.

اين سخنان و توصيه‎هاي مطرح شده از سوي اين مرجع عاليقدر درحالي بيان شده است كه وزير بهداشت طي ماه‎هاي اخير به انتقاد شديد از موضوع طب اسلامي پرداخته و گفته بود: برخي به دنبال خط‎كشي ميان طب مدرن و طب اسلامي نباشند و دستاوردهاي بشري را تخطئه نكنند. نه دين به ما اين اجازه را مي‎دهد؛ نه مراجع موافق آن هستند و نه با عقل در قرن بيست و يكم همخواني دارد.

به گزارش فارس، حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي نيز شهريور ماه سال گذشته با اشاره به سخناني كه اخيرا در مورد وجود نداشتن طب اسلامي مطرح شده است، اظهار كرد: اسلام مكتبي به نام مكتب طب را ارائه نكرده است اما در آيات و روايات اسلامي اشاره‎هايي به مباحث طبي شده كه نمي‎توان آن‎ها را انكار كرد.

در صورت ادامه واردات بي رويه پوشاك خارجي
70 درصد واحدهاي توليد پوشاك امسال تعطيل مي شود

رئيس‎مركز پژوهش‎ اتحاديه پوشاك تهران با‎اشاره به واردات بي‎رويه لباس خارجي گفت: تاكنون 40 درصد از واحدهاي توليدي پوشاك تعطيل شده‎اند، با ادامه اين وضعيت پيش‎بيني مي‎شود حدود 30 درصد ديگر از واحدهاي توليدي پوشاك هم تا پايان امسال تعطيل شوند.

منصور تيرگر در گفت‎وگو با خبرگزاري فارس با بيان اين‎كه از ابتدا فكري براي حل مشكلات اين صنعت نشده است، افزود: دولت هيچ سازوكاري براي حل مشكلات بخش پوشاك ندارد و نمي‎داند كه واحدهاي توليد پوشاك چه مشكلاتي دارند.

انتقاد تند كرباسچي از دولت روحاني

غلامحسين كرباسچي از اصلي‎ترين حاميان حسن روحاني در انتخابات‎هاي سال 92 و 96 در مصاحبه با رويداد 24 گفت: بارها گفته‎ شده نقدهاي بسيار جدي را به شخص آقاي روحاني داريم. يكي از نقدهاي جدي كه ما به ايشان داريم، اين است كه در انتصاب لايه‎هاي مديريتي خوب عمل نكرده‎اند. مي‎توانستند از قشر جوان و زنان در گردونه مديريتي استفاده كنند، اما اين كار را انجام ندادند و اين عملكرد كاملاً قابل نقد است. بارها اعلام شده جوانان كشوري كه 40 ميليون از جمعيت آن بعد از سال 60 به دنيا آمده‎اند را نمي‎توان ناديده گرفت و از آن‎ها استفاده نكرد. اين حجم از جوانان تحصيل‎كرده و با تجربه در كشور ما وجود دارد كه مي‎توانيم از آن‎ها در پست‎هاي مديريتي كشور استفاده كنيم و چه بسا آن‎ها با علم به‎روزي كه دارند از مديران فعلي عملكرد بهتري داشته باشند و بتوانند كشور را بسيار بهتر از افرادي مانند ما اداره كنند. بايد از جوانان و زنان بيش‎تري در سطوح مختلف مديريتي استفاده كنيم.

«خسته و كم‎حوصله» تعبير محترمانه! كرباسچي درباره وزراي روحاني است كه با انتقاد از آن‎ها مي‎گويد: «بخشي از اين ناتواني‎ها هم البته به وزرا برمي‎گردد. اگر بخواهم تعبير محترمانه‎اي را در خصوص وزرا به كار ببرم اين است كه وزراي ما يك مقدار خسته‎اند و حوصله تمام عيار براي پيش بردن كارها را ندارند.»

روزنامه اعتماد و «پركاري» و «انصاف» سعيد جليلي

به گزارش رجانيوز، روزنامه اصلاح طلب اعتماد در گزارشي درباره اقدامات سعيد جليلي در يك سال اخير نوشت:

پس از پيروزي حسن روحاني در انتخابات 96 روي ديگري از سياست‎ورزي سعيد جليلي به نمايش گذاشته شد...«دولت در سايه» جليلي در اولين گام براي نقد و بررسي وزراي پيشنهادي دولت دوازدهم حسن روحاني جلساتي تشكيل داد و تلاش كرد با گروه همراه از وجهي تخصصي‎تر و در فضايي آرام‎تر وارد بوته نقد دولت شود. البته اين جلسات تنها به كابينه دولت مستقر ختم نشد و از «نشست تخصصي بررسي ارزهاي مجازي» و بيت كوين تا «نشست تخصصي و بررسي سياست‎هاي وزارت نفت براي استفاده بهينه از گاز توليدي» و قرارداد كرسنت در نشست‎هاي دولت در سايه مطرح شد.

تشكيل دولت در سايه البته باعث نشد جليلي از سفر باز بماند. او كه پس از انتخابات 92 پروژه سفرهاي استاني را كليد زده ‎بود همچون دوران وزارت و البته با شأن و شؤون يك رئيس‎جمهوري از شهري به شهر ديگر مي‎رفت و سخنراني مي‎كرد. ديدارهاي گاه و بيگاه با گروه‎هاي دانشجويي، ‎فعالان حوزه‎ زنان و... تا ديدار با خانواده شهدا هم كما‎في السابق برقرار بود. حتي پس از زلزله كرمانشاه اين عضو سابق تيم مذاكره‎كننده هسته‎اي راهي كرمانشاه شد و قاب تصوير مشترك جليلي پشت موتور سعيد قاسمي در حال گشت‎زني در اين مناطق در فضاي رسانه‎اي و مجازي بارها ديده شد.

به نظر مي‎رسد جليلي تلاش دارد تا همواره از خود چهره يك اصولگراي منطقي به نمايش بگذارد كه گويي مشي حمايت نقادانه نسبت به دولت پيش گرفته است. در همين راستا در تلگرام خود نوشت: «اگر امروز بتوانيم مشكلي از مشكلات مردم را حل كنيم اما چون دولت دست‎مان نيست اين كار را نكنيم، اين كار نه تنها خيانت بلكه رذالت است.»

 اخبار ويژه

سياه بازي روزنامه بزك كار براي لاپوشاني وارونگي وعده هاي برجامي

در حالي كه سوءمديريت دولت موجب آشفتگي بازار ارز شده، روزنامه زنجيره‎اي شرق تيتر اول خود را به ادعاي خروج 100 تا 200 ميليارد دلار ارز از كشور در دولت احمدي‎نژاد اختصاص داد.
جالب اين‎كه در متن تيتر كوچك‎ترين سندي از اين ادعا ديده نمي‎شود. شرق در تيتر «خروج ميلياردها دلار ارز كثيف از كشور در دوره احمدي‎نژاد» مي‎نويسد: خروج ارز از كشور دلايل متعددي دارد كه يكي از دلايل آن پول‎هاي كثيفي است كه صاحبان آن‎ها اين مبالغ را از ايران خارج كرده و قصد ندارند آن را باز گردانند. حتي تخمين زده مي‎شود كه بين 100 تا 200 ميليارد دلار ارز كثيف در دوره احمدي‎نژاد از ايران خارج شده و هيچ گاه به حساب كشور بازگردانده نشده است.
اين روزنامه مي‎افزايد: «محسن قادري كارشناس ارز در گفت‎وگو با شرق مي‎گويد؛ پول‎هايي كه از كشور خارج شده است، پول كثيف است و پول تميز نيست كه افراد آن را در بانك سپرده‎گذاري كنند. قادري ادامه مي‎دهد: گفته مي‎شود در زمان احمدي‎نژاد بين 100 تا 200 ميليارد دلار نشتي دلار وجود داشته است و پول‎هايي بوده است كه از كشور خارج شده و ديگر به كشور باز نگشته است»!!
اكنون سؤال از شرق اين است كه آيا با ادبياتي نظير «تخمين زده مي‎شود»و «گفته مي‎شود» مي‎توان مدعي خروج 200 ميليارد دلار از كشور در دولت اسبق شد و روي سوءمديريت فعلي بر بازار ارز كه موجب گراني 60 درصدي آن در 2 سال گذشته برخلاف وعده‎هاي برجامي شده، سرپوش گذاشت؟
يادآور مي‎شود مديرمسؤول روزنامه شرق، سال گذشته در مصاحبه با حسين دهباشي اعتراف كرد كه اين روزنامه براي جا انداختن توافق هسته‎اي، مجبور به اغراق و بزك درباره نتايج آن شده است.

از بس چرت و پرت گفته ام!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: تازه چه خبر؟!
گفتم: روزنامه زنجيره‎اي مردم‎سالاري عكس يك زن بهايي را كه در ساختمان «يو‎تيوب» آمريكا اقدام به تير‎اندازي كرده بود، با حجاب اسلامي چاپ كرده است!
گفت: ولي عكس‎هاي فراواني از او در رسانه‎هاي آمريكايي و اروپايي چاپ شده كه نه فقط حجاب ندارد بلكه وضعيت زننده‎اي هم دارد!
گفتم: روزنامه مردم‎سالاري با فتوشاپ براي او حجاب درست كرده است!
گفت: ولي همين زنجيره‎اي‎ها از كشف حجاب چند زن آن‎چناني با عنوان ساختگي«خود‎جوش» و «حجاب اختياري» ياد نموده و دفاع مي‎كردند!
گفتم: ‎اي عوام؟! براي زن بهايي حمله‎كننده به «يو‎تيوب» كه يك ضد انقلاب فراري با شناسنامه ايراني است حجاب اسلامي درست مي‎كنند تا ايراني‎هاي مسلمان را تروريست معرفي كنند! و اقدام چند زن كشف حجاب‎كننده در تهران را نتيجه حجاب اجباري مي‎نامند تا از يك سو حكم اسلامي حجاب را مخدوش اعلام كنند و از سوي ديگر جمهوري اسلامي را به خيال خود، بدنام كنند!
گفت: اين جماعت از جان ملت چه مي‎خواهند؟! و براي اين حركت‎هاي نفرت‎انگيز خود چه توجيهي دارند؟!
گفتم: چه عرض كنم؟!... افسر راهنمايي از راننده‎اي كه دهانش بوي گند مشروب مي‎داد پرسيد؛ عرق كوفت كردي؟ و طرف گفت نه قربان، از بس چرت و پرت گفته‎ام و حرف زيادي زده‎ام، دهنم عرق كرده!
××××××××××××××
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: مشاوران رئيس‎جمهور اعلام كرده‎اند كه افزايش قيمت دلار به نفع اقتصاد كشور است!
گفتم: يعني افزايش قيمت‎ها كه هميشه به‎دنبال افزايش قيمت دلار پديد مي‎آيد و مردم را با سختي معيشت رو به رو مي‎كند به نفع كشور است؟!
گفت: ولي تا چند روز قبل مي‎گفتند افزايش قيمت دلار توطئه رقباي دولت است!
گفتم: آقاي رئيس‎جمهور هم در مصاحبه تلويزيوني بهمن ماه گفته بود خيال مردم راحت باشد كه قيمت دلار افزايش پيدا نمي‎كند!
گفت: آقاي نوبخت هم اعتراض كرده و گفته بود عده‎اي با اتوبوس افرادي را براي خريد دلار جلوي صرافي‎ها مي‎آورند تا قيمت دلار را افزايش بدهند! و اين كار را زشت مي‎دانست!
گفتم: مگر يادشان رفته كه براي كاهش قيمت ارز، به صرافي‎ها دلار تزريق مي‎كردند؟! و آقاي سيف رئيس‎ بانك مركزي هم به افزايش قيمت دلار اعتراض كرده و گفته بود اين افزايش حباب است!
گفت: ظاهرا آقايان مشاور ديده‎اند تخصص لازم براي كاهش قيمت دلار را ندارند، حالا ادعا مي‎كنند كه افزايش آن به نفع كشور است!
گفتم: چه عرض كنم؟! طرف مي‎خواست از جوي بپرد، نتوانست و افتاد توي جوي و براي اين‎كه جلوي ديگران بد نشود، تا جلوي در خانه‎شان صداي قوطي در آورد!