صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب:
نسل جوان امروز براي عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از دانش آموزان و دانشجويان شركت كننده در كاروان‎هاي راهيان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه‎اي نوراني و برگ زرين از تاريخ كشور و انقلاب خواندند و با تأكيد بر اين‎كه كاروان‎هاي راهيان نور يكي از جلوه‎هاي پاسداشت آن دوران است، گفتند: قدرت‎هاي بين‌المللي، جنگ 8 ساله را با هدف از بين بردن انقلاب اسلامي، به ملت ايران تحميل كردند اما عظمت، فداكاري، ايمان، تدبير، شجاعت و بصيرت جوانان موجب شد كه جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامي ريشه دارتر و قوي‎تر از گذشته شود.

رهبر انقلاب اسلامي، عزت، اقتدار، امنيت، استقلال، آزادي و سلامت امروزِ كشور و ملت را مرهون 8 سال دفاع مقدس دانستند و تأكيد كردند: دوران دفاع مقدس يك ذخيره است كه بايد برخلاف خواست دشمنان كه درصدد به فراموشي سپردن آن هستند، براي پيشرفت كشور و رشد ملي و آمادگي مردم و جوانان در ميدان‎هاي مختلف، همواره زنده بماند و مورد تجليل قرار گيرد.

ايشان، كاروان‎هاي راهيان نور را يك مبارزه عظيم مردمي براي زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت خواندند و با اشاره به ابعاد گوناگون و ناگفته دفاع مقدس، افزودند: يكي از اين ابعاد، تحليل چرايي آغاز جنگ تحميلي است كه علت آن را بايد در عظمت و ابهت انقلاب اسلامي و مرعوب شدن و وحشت قدرت‎هاي مسلط آن زمان در دنيا، جست‎وجو كرد.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي با تأكيد بر اين‎كه پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 تخت قدرتِ قدرتمندان غرب و شرق را با نام اسلام، به لرزه درآورد، خاطرنشان كردند: با گسترش فرهنگ انقلاب اسلامي در منطقه و در ميان ملتهاي مسلمان در همان سالهاي ابتدايي، قدرتهاي سلطه گر بشدت نگران شدند و درصدد برآمدند تا به هر قيمتي كه مي‎توانند، انقلاب را از بين ببرند بنابراين صدام را كه شخصيتي خودخواه و ظالم بود، براي آغاز جنگ و حمله به ايران، تشويق كردند.

ايشان دوران دفاع مقدس را انسان ساز خواندند و افزودند: همت‎ها، خرازي‎ها، باكري‎ها، برونسي‎ها، چيت سازيان‎ها و هزاران جوان ديگر، انسان‎هاي معمولي بودند كه جنگ آن‎ها را به اسطوره‎هاي عظيم و چهره‎هاي ماندگار و ستاره‎هاي درخشان تبديل كرد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: دشمنان و بدخواهان اين ملت، قصد داشتند هنگامي كه نوبت به جوانان اين نسل مي‎رسد، نامي از اسلام و انقلاب باقي نماند و امريكا مسلط بر همه امور كشور باشد و حملات سخت و نرم خود را با اين نيت ادامه دادند اما اكنون با نسلي مواجه هستيم كه ايمان، استعداد و شكوفايي و اقتدار او از نسل اول بيش‎تر است و اين نسل براي عقب راندن دشمن از نسل‎هاي قبل آماده‎تر هستند.

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي:
روسري بر چوب كردن، مقابله با قرآن است

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي در ديدار با اعضاي شوراي عالي حوزه علميه استان مازندران با تاكيد بر جديت هر چه بيش‎تر در مباحث علمي و آموزشي حوزه‎هاي علميه تاكيد كرد: اين‎چنين نباشد كه حوزه‎هاي ما دچار تعطيلات بيش از اندازه باشد، حوزه حتما بايد حوزه دوازده ماهه باشد و در مناطقي كه به دليل گرماي هوا يا شرايط بد آب و هوايي اين امكان وجود ندارد دوره‎هاي كوتاه مدت و مباحثات علمي جريان داشته باشد.

به گزارش «رسا» ايشان همچنين به موضوع حجاب و مباحث پيرامون آن به ويژه در روزهاي اخير اشاره كرد و بيان داشت: آن‎كه روسري خود را بر سر چوب كرده است نمي‎داند دارد با آيه «وَلْيضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيوبِهِنَّ» مقابله مي‎كند، اگر ما امر به معروف و نهي از منكر كنيم قطعا بي‎حجابي از بين خواهد رفت.

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي تاكيد كرد: بدانيم كه دشمن همواره در كمين است، ما الان در ميدان مين هستيم و به بركت قرآن و اهل بيت عليهم السلام محفوظيم، وظيفه همه ما نسبت به اسلام اين است كه طبق اين حديث پيامبر رفتار كنيم كه «الاسلام يعلو و لا يعلي عليه»؛ اين جمله به داعيه انشاء القا شده است، يعني بكوشيد تا اسلام را بالا نگه داريد.

آزادي برادر جهانگيري با قرار وثيقه 1000 ميليارد توماني!

به گزارش رجانيوز بنا بر اخبار رسيده از دادستاني كل كشور آقاي مهدي جهانگيري با قرار وثيقه 1000 ميلياردي آزاد شده است. گفته شده است كه ابتدا قرار وثيقه مهدي جهانگيري با قيد رافت اسلامي ۶۰۰۰ ميليارد تومان بوده و با فشار حاميان سياسي اش و لابي گري هميشگي دستان پشت پرده وثيقه وي به ۱۰۰۰ ميليارد كاهش يافت! خاندان جهانگيري بايد توضيح دهند كه اين مبلغ سنگين را از كجا و چگونه تامين كرده‎اند. گفتني است اسحاق جهانگيري روزهاي گذشته با طرح «اعاده اموال نامشروع مسؤولان» مخالفت كرده بود.

به گزارش رجانيوز، اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور يك روز بعد از بازداشت برادرش در فضاي مجازي به اين خبر واكنش نشان داد و گفت: «اطلاع دقيقي از دليل، چگونگي دستگيري، اتهام، ضابط و شاكي برادرم ندارم، البته وي هيچ‎گونه مسؤوليت و فعاليت دولتي ندارد. مساله قابل پيش‎بيني بود و بايد صبر كرد. اميدوارم سوءاستفاده سياسي نباشد و عدالت، مبارزه با فساد و حاكميت قانون براي همه يكسان اجرا شود.» ولي سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارا... استان كرمان در خصوص علت بازداشت جهانگيري گفت: اخلال در مسائل مالي كشور، كسب درآمد نامشروع و خروج ارز از كشور از دلايل دستگيري مهدي جهانگيري است.

موسوي خوييني‎ها:
كروبي هم دارد مثل پدرش رواني مي شود

حجت الاسلام و المسلمين حميد روحاني عضو مؤسس مجمع روحانيون در مصاحبه‎اي با تسنيم درباره نامه نگاري‎هاي اخير مهدي كروبي به رهبري و توهين‎هاي صورت گرفته درآن اظهار داشت كه وي در نگاه دوستان خودش نيز وضعيت نرمالي نداشته و ندارد.

وي سپس به سخنان موسوي خوييني‎ها استناد كرده است كه من موضوع را با آقاي موسوي‎خوييني‎ها در ميان گذاشتم.گفتم احساس مي‎كنم آقاي كروبي دارد از دست مي‎رود. آقاي خوئيني‎ها در واكنش به اين حرف من باخنده‎اي گفت "بابا، پدرش آخر عمري رواني شده بود؛ او هم دارد به اين سرنوشت دچار مي‎شود." يعني هيچ ابزار تاسف و نگراني نكرد. افرادي كه دوستانش بودند و او را به‌عنوان دبير انتخاب كرده بودند، نسبت به او تا اين حد ذهنيت منفي داشتند و براي آن‎ها بي‎اهميت بود.

وندي شرمن:
متن توافقنامه هسته اي را پيش از مذاكرات نوشته بوديم!

«وندي شرمن»، مذاكره‎كننده هسته‎اي ارشد دولت باراك اوباما رئيس‎جمهور سابق آمريكا، در واكنش به خبر ديدار احتمالي ترامپ با رهبر كره شمالي، به بيان تجربه قبلي خود درباره مذاكرات هسته‎اي با ايران پرداخت.

شرمن كه خود در دولت بيل كلينتون وظيفه هماهنگ‎سازي سياست‎هاي دولت آمريكا در قبال كره شمالي را برعهده داشت، در ادامه مدعي شد: «وقتي ما تصميم به مذاكره با ايران گرفتيم، قبل از آن كه مذاكرات را شروع كنيم، يك توافقنامه كامل ۱۰۰ صفحه‎اي نوشتيم؛ بنابراين [از قبل] مي‎دانستيم به چه چيز‎هايي مي‎خواهيم برسيم. اين توافقنامه به طرز باورنكردني، مفصل و فني بود.»

چه كساني در برابر طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان موضع مي گيرند؟!

اخيرا طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان از ابتداي انقلاب تاكنون با 160 امضا تقديم هيات رئيسه مجلس شده است ولي قبل از طرح شدن در صحن مجلس با اما و اگرهايي مواجه شده است.

نوبخت، سخنگوي دولت، با بيان اين‎كه هيچ كس با ارجاع اموال نامشروع مخالف نيست، گفته است: "آيا معنايي اين طرح اين است كه براي همه مسؤولان دوباره بايد در دادگاه پرونده تشكيل دهيم؟ من فكر مي‎كنم الان نيازي به قانون جديد و اين‎كه فرايند جديدي در اين باره طي شود نيست و اگر مخاطب اين طرح، مسؤولان دولتي است كه بايد بدانيد ما از روزهاي نخست فهرست اموال خود را به قوه قضائيه داده ايم. پس اين طرح براي دولتي‎ها نمي‎توان باشد."

اين اظهارات نوبخت و اشاره به كفايت اصل 49 قانون اساسي در برخورد با اموال نامشروع مسؤولان، واكنش محمد دهقان، طراح اين طرح، را در پي داشته است. وي خطاب به سخنگوي دولت گفت: "دوستاني كه گفته‎اند ما دراين زمينه قانون داريم، به آن‎ها اعلام كرده‎ايم اگر يك خط در اين مورد قانون وجود دارد، به ما نشان دهيد؛ ما به شدت خلأ قانوني در اين زمينه داريم، در اثر اين خلأ قانوني و در غفلت مسؤولان كه بايد قانون‎هاي موجود را اجرا مي‎كردند، شكافي بين مسؤولان و افراد مستضعف ايجاد شده است، برخي با امكانات كم زندگي مي‎كنند و برخي ثروت‎هاي عجيب و غريب دارند."

گفتني است جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور، اخيرا در همايش استانداران و فرمانداران سراسر كشور، بدون اشاره به طرح مهم مجلس در مبارزه با فساد، گفته است از اول سال ۹۷ با رويكردي جديد به اين موضوع خواهم پرداخت. جهانگيري همچنين بار ديگر از منتقدان حقوق‎هايي نجومي گله و تاكيد كرد كه تاختن به مديران كشور تحت عنوان حقوق‎هاي نجومي را قبول ندارم.

عضو حزب منحله مشاركت:
عملكرد روحاني قابل دفاع نيست، شكست مي خوريم

علي شكوري‎راد، دبيركل حزب اتحاد ملت، در جمع «انجمن وفاق و توسعه دانشگاه شيراز» گفت: اگر روحاني و دولتش اصلاح عملكرد نداشته باشند حتما راه اصلاح‎طلبان را از او جدا و خودمان را احيا خواهيم كرد.

شكوري‎راد در پاسخ به انتقاد يكي از دانشجويان مبني بر اين‎كه عملكرد دولت روحاني منجر به ريزش آراي اصلاح‎طلبان شده است افزود: من هم قبول دارم كه عملكرد روحاني منجر به ريزش آراي اصلاح‎طلبان شده و نظرسنجي‎ها نشان‎دهنده اين موضوع است و به دليل دل زده شدن مردم از شرايط موجود اگر فردا انتخابات برگزار شود، ما اصلاح‎طلبان بردي نخواهيم داشت.

عضو حزب منحله مشاركت ادامه داد: روحاني و دولتش بايد كارهايي كنند كه اعتماد برگردد، روحاني هوشمند است و نشان داده مي‎تواند شرايط را اصلاح كند، عملكرد روحاني و تيم اقتصادي و دفتر او قابل دفاع نيست.

وي گفت: ما در شرايط قطع رابطه با دولت هستيم.

بيانيه ضد ايراني انگليس براي سعودي‎ها 14 ميليارد دلار آب خورد

عربستان و انگليس در پايان سفر وليعهد سعودي به لندن، در بيانيه‎اي مشترك، ضمن متهم كردن ايران به دخالت در امور منطقه، خواستار خلع سلاح حزب‎‌ا... لبنان شدند.

انگليس در اين بيانيه از تلاش‎هاي عربستان سعودي در مبارزه با تروريسم و خشكاندن منابع مالي آن تمجيد كرده است!

اين دو كشور بر افزايش تلاش‎ها براي مبارزه با تروريسم و افراط‎گرايي، از طريق تبادل اطلاعات تأكيد و چندين يادداشت تفاهم براي تقويت همكاري‎هاي همه‎جانبه و افزايش قدرت دفاعي عربستان سعودي امضا كردند.

عربستان سعودي و انگليس همچنين در اين بيانيه، اتهام‎هاي بي‎اساس و ثابت نشده عليه ايران مطرح كرده‎اند. اين دو كشور، ايران را به ضرورت پايبندي به حسن همسايگي، عدم مداخله در امور كشورهاي منطقه، پايان دادن به حمايت از «انصار‌ا...» در يمن و خارج كردن نيروهاي نظامي خود و حزب‎‌ا... از يمن، دعوت كرده‎اند.

در اين بيانيه، رياض و لندن حمايت‎شان از دولت لبنان و ضرورت بسط حاكميت آن بر سرتاسر لبنان و خلع سلاح حزب‎‌ا... را اعلام كردند و مدعي شدند كه با نقش بي‎ثبات كننده حزب‎‌ا... بايد مقابله كرد.

به گزارش تسنيم، امضاي انگليس پاي اين بيانيه ضدايراني 14 ميليارد دلار براي عربستان آب خورده است. لندن در اين سفر موفق شد اين ميزان پول از بن‎سلمان بدوشد!

سررسيد وعده هاي عملي نشده

فحاشي‎هاي برخي دولتمردان عليه منتقدان موجب شرمندگي و اعتراض محافل و روزنامه‎هاي حامي دولت شده است. پيش از اين عباس عبدي كم عقل خواندن منتقدان از سوي روحاني را نشانه فقدان اعتماد به نفس در وي توصيف كرد. قبل از وي زيباكلام به انديشه پويا گفته بود: متأسفانه روحاني قدري متكبر و حتي متفرعن است.

اما اكنون روزنامه آفتاب يزد مي‎نويسد: «3 سال پيش نوشتيم: دير يا زود دولت بايد از حال و هواي شادي توافق بيرون بيايد و پاسخگوي وعده‎هاي اساسي خود به مردم باشد» چه اين‎كه انعقاد برجام اگر چه يك كار مهم به شمار مي‎رفت اما گويا دولت روحاني فراموش كرده بود كه اين مذاكرات بايد زمينه‎ساز و بستر رسيدن به هدفي مهم‎تر يعني گشايشگري در امور مردم مي‎شد.

با اين حال دولت ماه‎ها پس از توافق هسته‎اي، به هواي چيدن ميوه‎هاي برجام نشست و بر پايه اين دلخوشي، برنامه‎ها و سياست‎هاي كاري خود - دوران پسابرجام - را نوشت اما ماحصل اين انتظار، فرصت‎سوزي، از دست رفتن منابع موجود به هواي گشايش برجام و در نهايت كاهش صبر اجتماعي با استمرار فشارهاي اقتصادي بود.

در دولت يازدهم رئيس جمهور در سفرهاي استاني خود وعده بهبود اوضاع و امور را براي سال‎هاي متوالي نويد مي‎داد. بايد متذكر بود كه امروز روزشمار دولت حكايت از پايان دوران وعده‎ها دارد و منتظر عملي شدن تدابير دولت براي پاسخ به مطالبات است.

ضيافت شام «ژن خوب» براي رفقا در سالن شهرداري

به گزارش رجانيوز، سيد مصطفي موسوي لاري، همان فردي كه در قصه «ژن برتر پسر عارف»، مردم و منتقدين صنف خود را «گاو» خوانده و بعد از اين ماجرا توانسته بود علاوه بر عضويت در هيات مديره سوليران(زيرمجموعه شستا) مدير كل هماهنگي امور مناطق شهرداري تهران هم شود، اخيراً در سالن شهرداري منطقه 2 براي دوستانش ضيافت شام ترتيب داده است!

پسر موسوي لاري آن‎قدر اعتماد به نفس داشت كه در ماجراي انتخابات شوراي شهر، در صفحه شخصي خود در توييتر با انتقاد از بزرگان اصلاح‎طلب كه اجازه حضور به او در ليست اصلاحات را نداده‎اند مي‎نويسد: «بزرگان و ريش‎سفيدان منطقه ما، پدرم را در سن 25 سالگي به‌عنوان نماينده لارستان، راهي مجلس اول كردند. بزرگ‎تر هم بزرگ‎ترهاي قديم!»

اگرچه فرزند موسوي لاري به شوراي شهر راه پيدا نكرد، با اين حال چند ماهي مي‎شود كه در شهرداري تهران به‌عنوان مدير كل حضور دارد؛ حضوري كه از همان روز نخست با انتقاد مواجه شد و هنوز هم حاشيه‎هاي آقازاده وزير كشور دولت اصلاحات تمامي ندارد. او اخيراً در سالن شهرداري منطقه 2 تهران براي دوستان خود ضيافت شامي ترتيب داده است. در همين خصوص يكي از حاضران در اين ضيافت در صفحه اينستاگرام خود نوشته است:

«امشب دوباره دوستان نسل اميد دور هم جمع شديم، جمعي كه هر ماه به دعوت يكي از دوستان دور هم جمع مي‎شن، ديدارها تازه مي‎شه، كلي صحبت و درد دل، امشب مهمون آقا مصطفي موسوي لاري بوديم ممنون از پذيرايي خوبش و اين‎كه باعث شد دوستان دور هم جمع بشن.»

نكته جالب‎تر آن‎جاست كه يكي از كاربران اصلاح‎طلب توييتر مناسبت اين مراسم را «پست جديد مصطفي موسوي لاري» عنوان كرده است. او درباره اين مراسم مي‎نويسد:

«مصطفي موسوي لاري، نمونه بارز ژن خوب و رهبر جديد جوانان اصلاح‎طلب امشب به مناسبت پست جديدش، در سالن شهرداري منطقه 2 براي دوستانش ضيافت شام ترتيب داده است.» به راستي چرا چنين جلسه‎اي بايد در ساختمان شهرداري تهران برگزار شود؟!

يك نماينده مجلس خبر داد
پرداخت وام ۲۵۰ ميليوني به مديران از سوي يك بانك!

حسين مقصودي، از طراحان استيضاح علي ربيعي وزير كار، در گفت‎وگو با خبرگزاري تسنيم، گفت: بانك رفاه كارگران براساس تفاهم‎نامه‎اي كه با سازمان بيمه سلامت امضا كرده، به مديران اين سازمان تسهيلات نجومي 250 ميليون توماني پرداخت كرده است.

وي افزود: براساس اين تفاهم‎نامه اين تسهيلات در قالب عقد مرابحه شامل 80 ميليون تومان تأمين اموال و خدمات، 100 ميليون تومان تعميرات مسكن، 50 ميليون تومان خريد خودرو و 20 ميليون تومان هزينه سفر بوده و از محل 50درصد ميانگين مانده يك‎ساله حساب‎هاي جاري خصوصي سازمان بيمه سلامت پرداخت شده است.

نماينده سبزوار در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: پرداخت 2 هزار فقره وام قرض‎الحسنه 10 ميليون توماني با سود 4 درصد به كاركنان اين سازمان هم در اين تفاهم‎نامه ذكر شده است.

بر اساس اين گزارش، آخرين جلسه مجمع عمومي عادي و سالانه بانك رفاه 16 دي‎ماه سال جاري با حضور علي ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار شد و صورت‎هاي مالي اين بانك به تأييد و تصويب مجمع رسيد.

موضوع پرداخت حقوق‎هاي نجومي در دولت حسن روحاني يك سال و نيم پيش افشا شد كه سروصداي زيادي به‎پا كرد و واكنش منفي مردم را عليه دولتمردان برانگيخت كه البته پرونده قضايي برخي متخلفان در حقوق‎هاي نجومي همچنان باز است.

ترامپ خواستار احياي حكم اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر شد

رئيس‎جمهور آمريكا در جديدترين سخنراني خود خواستار مجازات اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر شده است.

دونالد ترامپ در سخنراني خود در پنسيلوانيا با بيان اين‎كه قاچاقچيان مواد مخدر درحال به قتل رساندن هزاران نفر هستند و «حتي به زندان هم نمي‎افتند» خواستار مجازات مرگ براي اين افراد شد.

ترامپ دراين باره گفت: «اگر شما كسي را بكشيد با مجازات مرگ مواجه خواهيد شد و يا به حبس ابد محكوم مي‎شويد. تنها راه مبارزه با مواد مخدر از طريق اعمال مجازات‎هاي شديد است.اين افراد درحال كشتن كودكان و خانواده‎هاي ما هستند و ما بايد براي اين مساله چاره‎اي بينديشيم. به نظرم اين بحثي است كه بايد در مورد آن فكر كنيم... يك قاچاقچي مواد مخدر در طول زندگي خود 2000، 3000، 5000 نفر را به قتل مي‎رساند... شما مي‎توانيد هزاران نفر را به قتل برسانيد و تنها براي 30 روز زنداني شويد». روزنامه واشنگتن پست نيز در همين زمينه گزارش داد، وزارت دادگستري و تيم سياست داخلي دونالد ترامپ، به دنبال ايجاد تغييراتي در قانوني هستند كه به دادستان‎ها اجازه مي‎دهد تا براي قاچاقچيان مواد مخدر مجازات مرگ درخواست كنند و اطلاعيه در اين خصوص ممكن است طي چند هفته آتي منتشر شود. در حال حاضر مجازات مرگ در پرونده‎هاي مربوط به مواد مخدر در صورتي صادر مي‎شود كه پاي يك قتل يا كشته شدن يكي از افسران مجري قانون در ميان باشد.

توجيه مضحك خسارت محض برجام

روزنامه زنجيره‎اي بهار در سرمقاله خود پيشنهاد مذاكره ميان رهبر كره شمالي و رئيس‎جمهور آمريكا را بهانه‎اي براي تمجيد از توافق كاغذي و خسارت محض برجام بي‎فرجام قرار داده و نوشته است: «چه رسيدن به اين موضوع را ناشي از تصميم رهبر كره شمالي به دليل فشارهاي آمريكا و هم پيمانانش بدانيم، چه مذاكره قريب‎الوقوع آمريكا و كره شمالي را نشانگر عقب‎نشيني سران ايالات متحده بدانيم نمي‎توانيم از اين موضوع به سادگي عبور كنيم كه رهبر كره شمالي بر خلاف موضع سخت اوليه حالا حداقل در ظاهر به نگاهي ديگر به اين موضوع دست يافته است و در پي حل مساله از طريق مذاكره و «بده - بستان» است. اين همان مسيري است كه چندي پيش كشورمان نيز آن را برگزيد و امروز نيز در برخي پرونده‎هاي باقي مانده ميان ايران و غرب در دو راهي انتخاب ميان ميز مذاكره و بي‎توجهي به ديپلماسي قرار گرفته است.»

چنين قياس مضحكي از سوي اين روزنامه زنجيره‎اي در حالي است كه امروز در كشور كم‎تر كسي است كه به فاجعه‎آميز بودن خسارت محض برجام اذعان نداشته باشد. توافقي كه قرار بود به بهاي سنگين قرباني كردن دستاوردهاي عظيم هسته‎اي همه تحريم‎ها، مشكلات، اقتصادي، اجتماعي، محيط زيست و... را بالمره حل كند اما امروز به واسطه نقض عهدهاي مكرر شيطان بزرگ، با گذشت بيش از 2 سال از اجراي همه تعهدات از سوي ايران، هنوز امكان باز گشايي يك حساب بانكي در كشورهاي اروپايي برايمان ميسر نشده و حتي سر سخت‎ترين حاميان برجام هم امروز به خسارت بار بودن و بي‎فرجام بودن آن معترفند.

 اخبار ويژه

درسته كه مرده ام ولي نه اين قدر!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: آقاي بعيدي‎نژاد، سفير كشورمان در انگليس گفته است دولت‎انگليس اطمينان داده است كه آمريكا را به پايبندي برجام متقاعد كند!
گفتم: خود آقايان بارها به كينه‎توزي انگليس عليه ايران اعتراف داشته و غير قابل اعتماد بودن اين روباه پير و مكار را تاييد كرده‎اند.
گفت: چه عرض كنم؟! همين آقاي بعيدي‎نژاد دو هفته قبل با افتخار مي‎گفت درباره يمن با دولت انگليس به توافق رسيده‎ايم ولي دو روز بعد انگليس يك قطعنامه با موضوع يمن را عليه ايران به سازمان ملل برد!
گفتم: آقاي ظريف هم مي‎گفت در انگليس به ما اجازه افتتاح يك حساب بانكي هم نمي‎دهند! حالا چي شده كه به قول دولت انگليس اعتماد كرده‎اند؟!
گفت: معلوم نيست چرا آقايان از آن‎همه كينه‎توزي و خباثت انگليس عليه كشورمان عبرت نمي‎گيرند؟!
گفتم: يارو مي‎خواست آمپول پني‎سيلين بزنه، پرستار پرسيد قبلا هم پني‎سيلين زده‎اي؟ و يارو جواب مثبت داد ولي بعد از تزريق دچار تشنج شديد شد و هنگامي كه با هزار زحمت به هوش آمد، پرستار پرسيد: مگر شما نگفتيد كه قبلا هم پني‎سيلين تزريق كرده‎ايد؟ و طرف گفت: بله، خب دفعه قبل هم همين‎طور شده بودم!
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: تازه چه خبر؟!
گفتم: وندي شرمن، مذاكره‎كننده ارشد تيم هسته‎اي آمريكا گفته است؛ قبل از اين‎كه مذاكره با ايران را شروع كنيم يك توافقنامه ۱۰۰ صفحه‎اي نوشتيم، بنابراين از قبل مي‎دانستيم به چه چيزهايي مي‎خواهيم برسيم!
گفت: «فرد كاپلن» خبرنگار آمريكايي هم گفته بود متن توافق را در كاخ سفيد به ما نشان دادند و نظر خواستند كه همه معتقد بوديم ايران هرگز آن را نمي‎پذيرد ولي وقتي توافقنامه با ايران منتشر شد، ديديم همان پيش‎نويس است كه ديده بوديم!
گفتم: آن‎وقت يك آدم بي‎سر و پا مثل ترامپ براي اين‎كه كلاهبرداري آمريكا از ايران را كامل كند خودش را به ديوانگي زده و مي‎گويد برجام را پاره مي‎كنم!
گفت: برخي از مسؤولان ساده‎لوح كشورمان را بگو كه باور كرده‎اند ممكن است ترامپ برجام را پاره كند و از آن خارج شود!
گفتم: يارو خودش را به مردن زده بود و رفيقش براي مخارج كفن و دفن او پول جمع مي‎كرد! يكي از عابران متوجه شد كه طرف تكان مي‎خورد، پتو را كنار زد و ديد يارو دارد نخود و كشمش مي‎خورد! پرسيد مگر تو نمرده‎اي و يارو گفت: البته كه مرده‎ام اما نه آن‎قدر كه نتوانم يك مشت نخود و كشمش هم بخورم!

پاسخ 40 سال پيش شهيد بهشتي به طراحان حجاب اختياري

روزنامه شرق اخيرا به نقل از عليرضا بهشتي فرزند شهيد آيت‎ا... بهشتي نوشته است «تفكر شهيد بهشتي قطعا با حجاب اجباري سازگاري نداشت و در دوران مسؤوليت در دادگستري نيز چنين كاري را نكرد.»
ولي شهيد بهشتي در همان آغاز انقلاب اسلامي به چنين ادعاهاي سخيفي پاسخ داده و فرموده است مي‎گويند: «براي اين‎كه بقيه انسان‎ها حاكم بر هوايشان بمانند، بايد بكوشيم محيط هم طبيعي باشد كه از در و ديوارش انگيزه فساد نبارد و به محض اين‎كه ما خواستيم محيط را از اين آلودگي‎ها پاك كنيم خود به خود مقداري از آزادي‎ها گرفته مي‎شود. اگر به آن خانم گفتند خانم! شما آزادي؛ فرياد براي آزادي هم برآوريد درست، اما خانم مسلمان در كوچه و خيابان كه مي‎آيي لباس و پوشش شما ساده باشد، اندام‎هاي بدن و موي سر شما پوشيده باشد، آن‎چه با پوشش ساده نه دل فريب و سخن گفتن و نحوه برخورد با اين و آن و طرز راه رفتن همه آن‎ها هم با وقار و سنگين و متين باشد، در خور پاكدامني بانوي والا قدر مسلمان پيوسته به خدا باشد، خوب در اين‎جا اگر اين را به او گفتند و شنيد بازهم آزادي او حفظ شده چون خودش آزادانه شنيده اما اگر نخواست آزادانه بشنود؛ بگويد اين چيزهايي كه شما مي‎گوييد خوب است ولي من دلم مي‎خواهد نيمه برهنه از خانه بيرون بيايم، با آرايش تمام عيار در خيابان ظاهر شوم! در اين‎جا نظام اسلامي با او چه كند؟ آزادي او را حفظ و رعايت كند و به او بگويد آزادي خانم؟» ما حرف خودمان را به شما زده ايم، شما مي‎خواهي گوش كن يا گوش نكن آزاد هستي؟ گوش كردي خوشا به سعادتت؛ گوش نكردي عذابش دامن خودت را مي‎گيرد؟»
شهيد بهشتي در پاسخ به اين سوال ادامه مي‎دهند: «نه‎خير. در آن‎جا ما نهي از منكر مي‎كنيم؛ در اين صورت خود به خود مقداري از آزادي اين خواهرها را از دستش مي‎گيريم. و نه به خاطر اين كه دشمن آزادي او و آزادي بشريت باشيم، به خاطر اين كه دوست و خواستار آزادي او و آزادي بشريت هستيم.» شهيد آيت‎ا... بهشتي همچنين مي‎گويند: «تواي خانم! بنشين با خودت بينديش در درونت چه انگيزه‎اي هست كه تو را وا مي‎دارد به جاي پوشش با كرامتي كه اسلام براي تو در نظر گرفته است مي‎خواهي بدون اين پوشش به خيابان‎ها و كوچه‎ها بيايي؟ آيا خودآگاه يا نا خودآگاه در اعماق روحت خودنمايي و ميل به خود نمايي و نمايش دادن خويشتن در برابر ديدگان ديگران تو را به اين گناه وا نمي‎دارد؟ و اگر تو نتوانستي اين تمايل و يا جهل يا هر چيز را در خودت مهار كني و دوباره خواستي اين گونه بيرون بيايي بايد به شما بگوييم كه جامعه ما چنين وضعي را در محيط اجتماعي‎اش تحمل نمي‎كند.»