صفحه اخبار

رهبر انقلاب در ديدار جمعي از نخبگان و مدال‎آوران علمي دانشگاه صنعتي شريف:
جوان هاي مؤمن و انقلابي را بسيار دوست دارم و از آن ها، در هر كجا باشند پشتيباني مي كنم

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي در ديدار با جمعي از نخبگان و مدال‎آوران علمي دانشگاه صنعتي شريف با ‎اشاره به فراگير شدن گفتمان توليد علم در كشور و پديدار شدن نتايج عملي آن، فرمودند: تلاش و حركت علمي در كشور به‎هيچ‎وجه نبايد كُند يا متوقف شود بلكه بايد با شتاب بيش‎تري ادامه يابد.

رهبر انقلاب اسلامي مدال‎هاي نخبگان علمي را بسيار با ارزش و نماد استعداد دروني و هويت والاي اين جوانان دانستند و خاطرنشان كردند: ارزش معنوي اين مدال‎ها بسيار بالاتر از ارزش مادي آن است و به همين دليل من مدال‎هاي اهدايي جوانان نخبه را با كمال ميل و با افتخار مي‎پذيرم اما بعد به خود آنان باز خواهم گرداند.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي، موضوعِ تعهد ديني و انقلابي را در كنار تلاش علمي، بسيار مهم ارزيابي و تأكيد كردند: پيشرفت علمي، به‎تنهايي، يك ملت و كشور را سعادتمند نخواهد كرد بلكه همراه شدن حركت علمي با آرمان‎هاي والاي معنوي و انقلابي، زمينه‎ساز به سامان رسيدن مسائل كشور و الگو شدن آن براي منطقه و دنياي اسلام و جهان خواهد بود.

ايشان دليل شكاف‎ها، كمبودها و سستي‎هاي كنوني بنيان تمدن غرب را با وجود پيشرفت‎هاي فراوان مادي آن، نبود معنويت و آرمان‎هاي الهي دانستند و گفتند: انحراف‎هاي گوناگون فكري، عملي و اخلاقي، متلاشي شدن بنيان خانواده، خشونت روزافزون، فساد اخلاقي و خودكشي‎ها در جوامع غربي به‎ويژه آمريكا، ناشي از همين موضوع است؛ برخي از متفكرين و انديشمندان آمريكايي صراحتا به اين شكاف‎ها و آسيب‎ها و نبود اخلاق، اذعان مي‎كنند.

رهبر انقلاب اسلامي «اهتمام جدي به آرمان‎هاي ديني و الهي و تعهد انقلابي» را لازمه‎ پيشرفت واقعي كشور دانستند و تأكيد كردند: اين موضوع بايد در همه عرصه‎هاي كشور اعم از اقتصاد، سياست، كار علمي، اداره‎ كشور و گزينش مديران مورد توجه ويژه قرار گيرد.

ايشان سومين عامل براي پيشرفت كشور را، «ثبات و ايستادگي در راه دين و انقلاب» برشمردند و گفتند: انجام كارهاي بزرگ همچون پيروزي انقلاب اسلامي و يا موفقيت در هشت سال دفاع مقدس و همچنين مقابله با فشارها و تعارض‎ها عليه نظام اسلامي، به‎دليل انسان‎هايي بوده است كه داراي ثبات قدم و ايستادگي بودند و در مسير دين و انقلاب دچار انحراف و تزلزل نشدند و از افراد متزلزل در راه دين و انقلاب بايد حذر و پرهيز كرد.

رهبر انقلاب اسلامي، «حضور جهادي» در عرصه‎هاي گوناگون، خصوصا ميدان‎هاي تأثيرگذار براي آينده‎ كشور را از ديگر عوامل موفقيت و پيشرفت دانستند و افزودند: اقدام جهادي به معناي خسته نشدن در مقابل سختي‎ها و موانع، ايمان به مسير و حركت بر اساس فكر و منطق است.

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي نسل جوان كنوني را بسيار توانا‎تر، آگاه‎تر و هوشمندتر از نسل اول انقلاب برشمردند و گفتند: من جوان‎هاي مؤمن و انقلابي را بسيار دوست دارم و از آن‎ها، در هر كجا باشند پشتيباني مي‎كنم و وظيفه رؤسا و مسؤولين دانشگاه‎ها و وزراي مربوطه، حمايت مضاعف از جوانان مؤمن و انقلابي در دانشگاه‎ها است.

حضرت آيت‎ا... نوري همداني:
مذاكره درباره مسائل دفاعي و موشكي معنا ندارد

حضرت آيت‎ا... حسين نوري همداني، از مراجع تقليد، در ديدار جمعي از پاسداران، جهاد در عرصه‎هاي گوناگون را از ويژگي‎هاي اسلام دانست و ادامه داد: براي كسي كه ايمان دارد شهادت افتخار است و مسلمان واقعي با شجاعت در عرصه‎هاي گوناگون جهاد مي‎كند، اصل و ريشه اعتقادات ايمان است كه هرچه قوي‎تر باشد اسلام تقويت خواهد شد و سعادت بشر را در پي دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، ايشان با بيان اين‎كه بايد با تاريخ اسلام به خوبي آشنا باشيم و از آن عبرت بگيريم، ابراز داشت: مسلمانان هيچ‎گاه نمي‎توانند در برابر ظلم ساكت بمانند بلكه بايد با آن مقابله كنند و اجازه جسارت به دشمنان را ندهند، وظيفه همه مسلمين حفظ عزت اسلام است.

حضرت آيت‎ا... نوري همداني ادامه داد: بايد با جهاد عظمت اسلام و انقلابي بودن را حفظ كرد، رهبر انقلاب مي‎فرمايند كه همه بايد انقلابي باشند و انقلابي بمانند، انقلابي ماندن در برابر دشمن به معناي شناخت دشمنان و آگاهي از نقشه‎ها و مقابله با آن‎ها است.

اين مرجع تقليد با اشاره به اقدامات دائمي و خصمانه استكبار و دشمنان عليه نظام اسلامي گفت: برخي مدام از مذاكره با دشمنان دم مي‎زنند كه معنا ندارد چرا كه اسلام و كفر هيچ‎گاه در يك جبهه قرار نمي‎گيرند و نبايد به دشمنان اعتماد كرد؛ بنابراين مسائل انقلاب از جمله موضوعات دفاعي و موشكي قابل مذاكره نيست.

حضرت آيت‎ا... جوادي آملي:
ما قبلا هم گفتيم برجام خطر دارد

به گزارش پايگاه اطلاع‎رساني اسراء، آيت‎ا... جوادي آملي در جلسه درس تفسير خود كه در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بيان اين‎كه آمريكايي‎ها قابل اعتماد نيستند، گفت: من چند سال قبل كه مسؤولان امور خارجه آمده بودند يك ديداري داشتند، به اين آقايان گفتم كه وقتي به اين آمريكايي‎ها دست مي‎دهيد حواستان جمع باشد، انگشت‎هايتان را بشماريد. گفتم اين‎ها به هيچ وجه قابل اعتماد نيستند.

آيت‎ا... جوادي آملي اظهار داشت: آن‎ها اجازه گرفتند از مسؤولان اوليه مملكت كه با اين‎ها مذاكره بكنند و اجازه بود، بدون اذن مگر مي‎شود كه آدم با كشوري رابطه داشته باشد!؟ صريح به اين‎ها گفتم وقتي دست داديد اين انگشتانتان را بشماريد. اين‎ها اين طور هستند، چون ما در كودتاي 28 مرداد بدعهدي اين‎ها را ديديم. در ديدار بعدي كه مسؤولان وزارت خارجه با ما داشتند، گفتيم يك دياثت سياسي هم اسلام دارد، مواظب باشيد. اين حرف‎هاي ما بود كه قبل از اين‎كه ديگران بگويند برجام خطر دارد ما به اين‎ها گفتيم.

استاد درس خارج حوزه خاطرنشان كرد: بنابراين وقتي انسان با كفار معامله مي‎كند، انگشتش را هم مي‎شمارد؛ اما اگر خداي ناكرده فريب بخورد تقصير خودش است. ولي يك وقت است انسان با همه قدرت‎هايي كه دارد، بيگانه خلاف مي‎كند؛ مانند آن چه كه بعد از پذيرش قطع‎نامه، دشمنان در روز روشن آمدند عمليات مرصاد را راه‎اندازي كردند! يعني با اين‎كه صدام، بعضي از سران منطقه را فرستاده بود خدمت امام و آن‎ها تمام تلاش و كوشش و اصرارشان اين بود كه امام، قطع‎نامه را قبول بكند، بعد از چندين سال كه قبول كرد، اين عمليات مرصاد شروع شد! گاهي دشمن اين جور است، اما معنايش اين نيست كه آدم هيچ رابطه‎اي با هيچ جاي جهان نداشته باشد.

آيت‎ا... سيد احمد خاتمي:
تئوريزه كردن بي حجابي از نداشتن حجاب بدتر است

خطيب نماز جمعه تهران گفت: طي هفته‎هاي اخير شاهد دو جريان هستيم. يكي جريان ترويج بدحجابي، شل‎حجابي و بي‎حجابي و ديگري جرياني كه مي‎خواهد اين‎ها را توجيه كند و اين‎ها گناه‎شان بدتر از بد‎حجاب‎ها و بي‎حجاب‎ها است.

آيت‎ا... خاتمي افزود: اين جماعت اگر قدرت پيدا كنند روزي به آن‎جا مي‎روند كه مي‎گويند حجاب اختياري هم نه. آن‎چنان‎كه كعبه‎هاي عشق آن‎ها اروپا اين چنين است.

وي خاطر نشان كرد: صحبت از حجاب اجباري و اختياري نيست، صحبت قانون خداست. همه فقها بدون ترديد مي‎گويند حجاب از ضروريات دين است.

دكتر قاسم روانبخش:
نگذاريم 20 سال آينده بگوييم زماني ما هم اسلامي بوديم

به گزارش خبرگزاري فارس از كهكيلويه، حجت‎الاسلام قاسم روانبخش در هفتمين همايش همدلي و همزباني با موضوع «فرهنگ ناب» در مسجد امام حسين(ع) دهدشت با بيان اين‎كه با همدلي و همزباني انقلاب به ثمر رسيد تصريح كرد: متأسفانه امروز عده‎اي سعي مي‎كنند هدف اصلي كه همان ارزش‎هاي ديني است را به فراموشي بسپارند و هدف‎هاي فرعي را بزرگ جلوه دهند.

وي يكي از پايه‎هاي فرهنگ غرب را ليبراليسم(آزدي مخرّب) دانست و خاطرنشان كرد: اين فرهنگ در اسلام ناب در چارچوبي كه خداوند تعيين كرده به آن عمل مي‎شود.

استاد حوزه و دانشگاه تصريح كرد: فرهنگ اسلام ناب ديانت را عين سياست مي‎داند اما در فرهنگ غربي دين را فقط در محدوده كليساها مي‎بينند.

روانبخش اساس تنظيم فرهنگ اسلامي را توجه به بايدها و نبايدها دانست و اظهار داشت: متأسفانه عده‎اي در جامعه ما شعار اسلامي‎ سر مي‎دهند اما بايدها و نبايدهايشان غربي است.

روانبخش زمزمه برخي مسوولان دولت براي حضور خانم‎ها در ورزشگاه‎ها را يادآور شد و با بيان اين‎كه اسلام مخالف شادي و نشاط سالم نيست، گفت: اين حرف‎ها سر كار گذاشتن مردم است، مي‎خواهند مردم با اين حرف‎ها به شادي‎هاي كاذب دل ببندند.

وي خواستار پافشاري بر ارزش‎هاي ديني از مردم شد و با بيان اين‎كه ما بايد مسوولاني كه دارند تفكر غربي را پياده مي‎كنند بشناسيم، عنوان كرد: نبايد بگذاريم سرنوشت جوري رقم بخورد كه 20 سال آينده بگوييم زماني هم ما اسلامي بوديم.

سيد حسن نصرا...:
ايمان من به امام خامنه اي مانند ايمان پيامبران به آخرت است

آقاي اميرعبداللهيان، دستيار ويژه رئيس مجلس در امور بين الملل، در مصاحبه‎اي گفت: در دو مرحله تحولات سوريه كار به جايي رسيد كه سقوط دمشق به تار مويي وصل بود و اگر دو عامل در آن زمان نبود، معلوم نبود چه اتفاقي رخ مي‎داد... در يكي از جلسات شوراي عالي امنيت ملي برخي اين سوال را مطرح مي‎كردند كه تا كجا بايد از سوريه دفاع كنيم. جمع‎بندي حضرت آقا اين بود كه اين اتفاقاتي كه رخ مي‎دهد بر سر مواضع شما است. اگر آن‎جا ايستادگي نكنيد، فردا در ايران بايد برخورد كنيد. برويد همه دستگاه‎ها با برنامه‎ريزي و جديت و اهتمام كار را دنبال كنيد و اجازه ندهيد اين اتفاق رخ دهد.

وي افزود: زماني درباره موضوعي با سيد حسن نصرا... مشورت مي‎كردم، ايشان از من پرسيد آيا درباره اين موضوع نظر امام خامنه‎اي را گرفتيد يا خير؟ به ايشان گفتم چطور؟ گفت در جريان جنگ 33 روزه وقتي شرايط خيلي سخت شد و در اوج بحران بوديم، سردار سليماني پيام مقام معظم رهبري را آورد. پيام امام دو نكته كليدي داشت؛ نكته اول اين بود كه وعده خدا حق است، مقاومت كنيد، قطعا پيروز هستيد و نكته دوم اين بود كه شما نه تنها پيروز هستيد بلكه بعد از اين جنگ 33 روزه در پاي مقاومت و ايستادگي و توكل به خدا، به قدرت بزرگي در منطقه تبديل مي‎شويد ايشان مي‎گفت رابطه من با امام خامنه‎اي يك رابطه پدر و فرزندي است. شايد مي‎گفت اين را به سردار سليماني گفتم كه بالاخره شرايط سختي هست و به ايشان بگوييد دعا كنيد از اين مخمصه نجات پيدا كنيم. ضمن اين‎كه همگي واقعا آماده شده بوديم كه تا مرز شهادت برويم. ايشان فرمود، يكي دو روز بعد اسرائيلي‎ها دست‎ها را بالا بردند و واسطه‎اي را فرستادند كه ديگر نمي‎توانيم ادامه دهيم. به من گفتند از آن به بعد، آن‎چنان ايماني آوردم كه انبياي الهي در قصص قرآن درباره ايمانشان به آخرت مطرح مي‎شود.

يك اقتصاددان:
دولت روحاني 5 سال مملكت را عقب نگه داشت

عبدالمجيد شيخي در گفت‎وگو با خبرگزاري فارس با اشاره به اين‎كه حدود 35 سال پيش دولت اعلام كرد كه ما رابطه‎مان را با دلار قطع كرديم، اظهار كرد: رهايي از سلطه دلار و يورو سال‎هاي پيش مي‎توانست انجام شود اما از آن‎جايي كه تاكنون در تشكيل يك دولت اسلامي كارآمد در قوه اجرايي موفق نبوده‎ايم، عملاً خلاص شدن از زير سلطه دلار و يورو امكان‎پذير نبوده است.

وي با تاكيد بر اين‎كه اين دولت فعلي 5 سال مملكت را عقب نگه داشت و توليد اوضاع نامناسبي پيدا كرد، افزود: متاسفانه اين دولت در زمينه حذف دلار و يورو از سيستم مبادلات كشور و نيز تقويت توليد داخلي بسيار بد عمل كرده است و تمام رزق و روزي خود را در سفره بيگانگان مي‎بيند.

اين استاد دانشگاه ادامه داد: در حال حاضر نيز اگرچه كم‎وبيش به اشتباه خود اعتراف مي‎كند اما از آن‎جايي كه صداقت ندارد، حاضر به عذرخواهي از مردم نيست.

شيخي برخي اقتصادخوانده‎هاي صاحب‎نظر را مخاطب قرار داد و گفت: بايد از اين افراد سوال شود كه براي تثبيت و يا مديريت شناور دلار چه برنامه‎اي دارند و چقدر براي اين موضوع وقت گذاشته‎اند؟ مسلماً در پاسخ به اين پرسش بايد گفت كه هيچ‎گونه برنامه‎ريزي موثر و يا هيچ دغدغه‎اي براي نيل به اين هدف وجود ندارد؛ اين امر وقت‎سوزي هزينه و خسارت بزرگي براي كشور است چراكه تمام هم و غم مردم و مسؤولان به نرخ دلار گره خورده است.

كارشناس حامي دولت:
مقامات اجرايي چنان گزارش‎ اقتصادي مي دهند كه گويي رتبه نخست جهان هستيم!

يك كارشناس اقتصادي حامي دولت اذعان كرد: 14 زيربخش صنعت، همچنان رشد منفي را طي مي‎كنند.

فرشاد مومني در مراسم نقد و بررسي كتاب مرزهاي نو در اقتصاد سياسي بين‎المللي گفت: ما با دستكاري مفاهيمي روبه‎رو هستيم كه در حيطه عمومي مضمون رانتي دارند و البته مورد توجه قرار نمي‎گيرند. اين مفاهيم در زبان فارسي واژگان نوآورانه داشته كه با توجه به رانتي بودن اقتصاد به سادگي از كنار آن‎ها مي‎گذريم.

ما در نظام آمار و اطلاعات با عدم شفافيت روبه‎رو هستيم كه با دستكاري آمار مسائل خطير و مهم قابل تفسير است. مثلا در گزارش رشد گروه نفت ميان اجزاي توليد ناخالص داخلي در سال 95 يك تورش(اشتباه و خطاي سيستماتيك در ارزيابي) نزديك به 30 درصدي در گزارش‎هاي منتشره از بانك مركزي روبه‎رو هستيم.

مومني افزود: اين چه حكمتي است كه بانك مركزي و سازمان آمار يك در ميان درباره داده‎هاي معين و مهم مانند رشد اقتصادي بدون مشخص كردن اجزا ادعايي مي‎كنند و هر بار يكي از آن‎ها گزارشي منتشر مي‎كند و يكي ديگر سكوت پيشه مي‎كند.

او خاطرنشان كرد: كاركرد رشته فعاليت‎هايي كه در ارتباط با آمار و اطلاعات هستند واقعيت تلخي است كه صنعت با آن روبه‎رو است. براي مثال مقامات اجرايي چنان گزارش‎هايي مي‎دهند كه گويي رشد اقتصادي در ايران رتبه نخست جهان است كه البته در شكل صوري نامربوط نيست، اما پشت آن ماجراهايي دارد كه قابل تامل هستند. اين استاد دانشگاه اضافه كرد: بر اساس آمار سال 95 از 24 زيربخش فعال در صنعت كه آمارها نشان از رشد دارند 14 زيربخش همچنان رشد منفي دارند كه هفت مورد آن‎ها در سال 95 رشد منفي 20 درصد را تجربه كردند. توليد صنعتي مدرن رابطه تنگاتنگ و تعيين‎كننده‎اي با امنيت اقتصادي، قدرت سياسي، امنيت اجتماعي و... دارد كه اقتصاد سياسي رانتي و غيرشفاف اين رابطه را تحت تاثير قرار مي‎دهد.

عباس عبدي، از حاميان روحاني:
توهين هاي رئيس جمهور به علت كمبود اعتماد به نفس است

عباس عبدي طي يادداشتي به نكته ظريفي درباره ريشه توهين‎هاي رئيس جمهور اشاره كرده و نوشته است: اگر قصد داريم به جامعه اميد تزريق كنيم، در مرحله نخست خودمان بايد اعتماد به نفس و اميد لازم را دارا باشيم. زماني كه فردي از اعتماد به نفس مطلوبي برخوردار باشد بدين شكلي كه در سخنان رييس‎جمهور ما شاهد آن هستيم، با مخالفان خود برخورد نمي‎كند. هيچ‎گاه قرار نيست كه مخالفين و منتقدين ما، مطابق ميل ما صحبت كرده يا موضوعاتي را مطرح كنند كه با معيارهاي ما عقلاني باشد. اينكه قرار باشد مخالف باب ميل ما صحبت كند را چه كسي تعيين كرده است؟ هرفردي در جامعه مي‎تواند آزادانه نظر خود را مطرح كند و صاحب قدرتي كه قصد نشان دادن واكنش به آن موضوع را دارد، با توجه به ميزان اعتماد به نفس خود در برابر آن موضوع متانت به خرج مي‎دهد و منتقد يا مخالف را بي‎عقل خطاب نمي‎كند. در صورت چنين برخوردي، طرف مقابل نيز از همين روش استفاده كرده و مقابله به مثل مي‎كند. طرح چنين موضوعاتي هيچ كمكي به دولت نخواهد كرد.

به گزارش جهان نيوز، عبدي افزوده است: مخالفان دولت فقط در جبهه سياسي اصولگرا يا تندرو‎ها قرار ندارند بلكه دولت مخالفيني در عرصه عمومي نيز دارد. وقتي رئيس‎جمهور تمامي مخالفان را يك كاسه مي‎كنند، تمامي اين افراد را در سبد تندرو‎ها قرار مي‎دهند. دولت نيازمند آن است كه در ادبيات خود با منتقدان تجديد نظر كند. اين موضوع بارها ذكر شده اما متاسفانه تاكنون به آن توجهي نشده است. استفاده از كلمات مبارزه كردن يا مخالفت كردن با دولت نيز مشكلي را حل نمي‎كند. دولت بايد چنان سعه‎صدري نشان دهد كه مبارزه با آن بي‎معنا شود. اصولا حق هر كسي است كه رفتارهاي خاص خود را داشته باشد تا هنگامي كه قانون را نقض نكرده است. حال اين رفتارها را هرچه مي‎خواهيم بناميم در اصل حق او فرقي نمي‎كند.

خانم ابتكار:
ورود زنان را به ورزشگاه ادامه مي دهيم

معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفته است: حضور بانوان در ورزشگاه‎ها يك مطالبه به حق آنان است و ما تمام تلاش خود را براي تحقق اين حق آنان به كار گرفته‎ايم و حتي اين موضوع را در جلسه‎اي كه با فراكسيون زنان در مجلس شوراي اسلامي داشتيم، مطرح كرديم. ابتكار ابراز اميدواري كرد با همكاري تمام متوليان امر بتوانيم گام‎هايي بلند براي تحقق اين خواسته و مطالبه بحق بانوان برداريم، همان طوري كه در مسابقات بسكتبال حضوري جدي داشتند، اين حضور مي‎تواند در ديگر مسابقات نيز محقق شود.

وي گفت: پس از سال‎ها ممنوعيت حضور بانوان در سالن‎هاي ورزشي براي تماشاي مسابقات، مدتي است در سالن‎هاي ورزشي به روي بانوان گشوده شده و اين قشر كه نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي‎دهند مي‎توانند مسابقات مورد علاقه خود را از نزديك نظاره گر باشند، اين اتفاق مبارك پس از ديدار تيم‎هاي ملي فوتسال ايران و روسيه، ششم اسفندماه در تالار بسكتبال ورزشگاه آزادي به شكل گسترده‎تري رخ داد كه مي‎تواند چشم انداز روشن و اميدوار كننده‎اي براي فرداي ورزش كشور باشد.

گفتني است در اين باره به نقل از خانم ابتكار سخن نادرستي به مراجع نسبت داده شد كه دفتر حضرت آيت‎ا... مكارم آن را به شدت تكذيب كرد.

توجيهات سبك و بي پايه براي ورود زنان به ورزشگاه

به گزارش جهان نيوز در بخشي از يادداشت روزنامه آرمان به قلم فردي به نام بهمن فروتن آمده است: "چند سال ديگر كه بگذرد قريب نيم قرن مي‎شود كه بانوان به ورزشگاه‎ها نرفته‎اند درحالي كه در ساير كشورها بعضا با كودكان شيرخواره‎شان براي ديدن بازي‎ها به استاديوم‎ها مي‎روند و حتي در صورت لزوم در همان استاديوم به فرزندان خود شير هم مي‎دهند. در سنگاپور كه از نظر فرهنگي از ما جلوتر نيستند، اين‎گونه است. حل اين مشكل بايد تبديل به يك پروژه و طرحي به نام پروژه فرستادن بانوان به استاديوم فوتبال شود كه در آن قواعد رفتاري آقايان در استاديوم در زمان حضور بانوان پيش‎بيني شود. اين‎طور نمي‎شود حالا كه رئيس فيفا حضور دارد، دست به اين كار بزنيم. مگر اينفانتينو رئيس دنياست؟ ما يك آداب و رسومي داريم و اين كار را براي خوشايند اينفانتينو انجام نمي‎دهيم. ما مي‎خواهيم بانوان را به ورزشگاه بفرستيم براي اين‎كه جاي آن‎ها هم در ورزشگاه هست.

اين يادداشت مي‎افزايد: وقتي بانوان را به استاديوم‎ها نمي‎فرستيم يعني استاديوم‎ها جاي يك عده آدم وحشي است؟!

ياسر هاشمي:
شبيه ترين فرد به آيت ا... هاشمي، مهدي است

ياسر هاشمي در مصاحبه‎اي گفته است: وقتي يك هنرمند فوت مي‎كند، تاريخ فوت او در تقويم رسمي كشور ثبت مي‎شود اما با وجود گذشت يك سال از رحلت حاج‎آقا(مرحوم هاشمي) كه از بنيانگذاران انقلاب بودند هنوز اين اتفاق در تقويم رسمي كشور ثبت نشده و حداقل انتظار ما از دولت آن است كه اين رحلت را در تقويم رسمي كشور ثبت كند.

وي در پاسخ به اين پرسش كه كدام يك از فرزندان بيش‎ترين شباهت را از نظر خلق و خوي به آيت‎ا... هاشمي دارند؟ افزوده است: مهدي به دليل هوش بالا و مظلوميتي كه دارد.

 اخبار ويژه

اندر حكايت كم عقلي مخالفان دولت!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: رئيس‎جمهور گفته است مخالفان دولت ايشان كم‎عقلند!
گفتم: دولت اگر‎چه كارخانه‎ها را به تعطيلي كشانده و درِ مراكز توليد را تخته كرده است ولي در عوض كارخانه توليد فحش و ناسزايش با تمام ظرفيت كار مي‎كند!
گفت: روحاني يكي از دلايل كم‎عقلي مخالفان دولت را در اين مي‎داند كه آن‎ها تورم ۸ درصدي را قبول ندارند!
گفتم: ولي خود آقاي روحاني مي‎گفت ملاك تورم جيب مردم است و نه آمار و ارقامي كه اعلام مي‎شود!
گفت: با اين حساب اگر رئيس‎جمهور حرف خودش را قبول داشته باشد، نمي‎تواند تورم ۸ درصدي را قبول كند و اگر تورم ۸ درصدي را قبول داشته باشد، پس معلوم مي‎شود كه حرف خودش را هم قبول ندارد!
گفتم: يعني آقاي روحاني يا مخالف خودش است و يا مخالف دولت!
گفت: البته هيچ آدم عاقلي كه نمي‎تواند مخالف خودش باشد!
گفتم: زبانت را گاز بگير! يعني خود آقاي روحاني هم مخالف دولت است؟!
××××××××××××××
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: آقاي رئيس‎جمهور گفته است؛ برخي تصور مي‎كنند برجام شاه‎كليدي است كه مي‎تواند هر قفلي را بگشايد و اين در حالي است كه برجام «شاه‎كليد» نبوده و تنها يك كليد است!
گفتم: ولي قبلا كه گفته مي‎شد برجام فتح‎الفتوح است! معجزه قرن است! تسليم قدرت‎هاي بزرگ در مقابل ايران است! آفتاب‎تابان است! اقتصاد را شكوفا مي‎كند! سرمايه‎ها را به كشور سرازير مي‎كند! در اولين روز اجرا همه تحريم‎ها را لغو مي‎كند! و...‎!!
گفت: و ده‎ها خاصيت بزرگ ديگر هم براي برجام ذكر مي‎كردند كه فهرست آن‎ها هم مثنوي هفتاد من كاغذ مي‎شود!
گفتم:...كه اگر صحت داشت، شاه‎كليد كه سهل است بلكه الان برجام بايد پدر‎جد شاه‎كليد باشد!
گفت: چه عرض كنم، حتي مي‎گفتند آب خوردن مردم هم به برجام مربوط است!
گفتم: دانش‎آموزي سر كلاس به معلمش گفت؛ آقا اجازه! برم دم شير آب بخورم و برگردم؟ و آقا معلم اجازه داد، اما دانش‎آموز رفت و فردا برگشت، معلم با عصبانيت گفت؛ مگر قرار نبود بري دم شير آب و آب بخوري و برگردي؟ پس چرا برنگشتي؟ و دانش‎آموز گفت؛ آقا اجازه؟ منظورم شير آب خونه خودمون بود!

اجراي CTBT در آمريكا ممنوع؛
ارسال تجهيزات آن به ايران آزاد!

المانيتور در گزارشي نوشت: دولت آمريكا مجوز صدور تجهيزات شبكه‎اي و ماهواره‎اي را كه در نظارت هسته‎اي كاربرد دارد، به ايران صادر كرد.
اين رسانه افزود: «جان ساليوان» معاون وزير خارجه آمريكا دستوري را امضا كرده كه يك شركت فناوري آمريكايي را درمورد صادرات تجهيزات شبكه‎اي، ماهواره‎اي و بي‎سيم به ايران براي ايستگاه‎هايي كه انفجارهاي هسته‎اي را رصد مي‎كنند، از تحريم مستثنا مي‎كند.
ايالات متحده پس از جنگ تحميلي صادرات تجهيزات فناوري دومنظوره‎اي را كه در برنامه هسته‎اي ايران نيز قابل استفاده باشد، تحريم كرده بود.
به نوشته المانيتور، اين تجهيزات ازسوي سازمان پيمان ممنوعيت آزمايش هسته‎اي(سي‎تي‎بي‎تي) سفارش شده است.
با وجود آن‎كه آمريكا و ايران عضو اين پيمان نيستند، اين سازمان سه سايت در ايران راه‎اندازي كرده تا داده‎هاي مربوط به انفجارهاي هسته‎اي را به وين ارسال كند.
شركت «هيوز نتوورك سيستمز» كه در ايالت مريلند آمريكا مستقر است، تامين‎كننده تجهيزات لازم براي سايت‎هاي راستي‎آزمايي در ايران بوده و وظيفه ارسال اطلاعات به دست آمده به آمريكا را دارد.
براساس اين گزارش، سازمان پيمان ممنوعيت آزمايش هسته‎اي يك سايت در تهران و دو سايت دركرمان و شوشتر دارد و در حال راه‎اندازي سه سايت ديگر در ايران است.
گفته مي‎شود تجهيزات مربوط به سي‎تي‎بي‎تي مي‎تواند كاربردهاي چندگانه جاسوسي داشته باشد.
يادآور مي‎شود كنوانسيون منع جامع آزمايش‎هاي اتمي موسوم به «سي‎تي‎بي‎تي» در 20 شهريور 1375 مصادف با 10 سپتامبر سال 1996 به‎عنوان يك معاهده چندجانبه به تصويب مجمع عمومي سازمان ملل رسيد.
يكي از كشورهايي كه با وجود برخورداري از زرادخانه‎هاي هسته‎اي، هنوز پيمان «سي‎تي‎بي‎تي» را براي عملياتي شدن از تصويب نهادهاي قانونگذار خود نگذرانده است، آمريكاست.

محسن هاشمي بركرسي افتا:
گناه بي حجابي هم به عهده خود شخص است

محسن هاشمي در گفت‎وگويي در موضوع برخورد با بي‎حجابي اظهار داشت: اين موضوع بيش از آن كه مساله‎اي شرعي باشد، يك الزام قانوني است، بنابر نظر اكثريت قريب به اتفاق علما و مراجع تقليد، حجاب يك واجب شرعي براي مومنان است، اما همان‎گونه كه در مورد نماز كه مهم‎ترين واجب ديني است با افراد بي‎نماز برخوردي نمي‎شود، از منظر ديني، گناه مربوط به عدم رعايت حجاب به عهده شخص است. همان‎طور كه با «بي نماز» برخورد نمي‎شود؛ گناه بي‎حجابي هم به عهده خود شخص است!