صفحه اول

رهبر انقلاب در ديدار دست‎اندركاران كنگره ۱۴ هزار شهيد جامعه كارگري كشور:
كارگران از اول انقلاب تا امروز دشمن را ناكام گذاشته اند

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي مقام معظم رهبري در ديدار دست‎اندركاران كنگره 14 هزار شهيد جامعه كارگري كشور بياناتي داشتند كه متن آن به شرح ذيل است:

«بسم الله الرّحمن الرّحيم

تجليل و تكريم شهدا از هر قشري و از هر نقطه‎اي از نقاط جغرافيايي كشور، حقيقتاً حسنه و كار برجسته‎اي است، و خود اين‎كه خداي متعال دل‎هاي شماها را به اين سمت كشانده كه بياييد مشغول اين كار بشويد، زحماتش را بر ‎عهده بگيريد و اين گردهمايي و اين بزرگداشت را به‎ وجود بياوريد، نشانه‎ لطف الهي است؛ نشان‎دهنده‎ اين است كه خداي متعال مي‎خواهد سايه‎ شهيدان بر سرِ اين كشور هميشه مستمر و مستدام باشد؛ لكن بعضي از قشرها هستند كه تكريم آن‎ها به‎خاطر شهادت، يك ارزش مضاعفي دارد. قشر كارگرمان از اين‎ قبيلند. بنابراين ما خيلي ممنونيم، متشكّريم از شماها برادران محترم در مجموعه‎ كارگري كشور كه داريد اين كار باارزش را دنبال مي‎كنيد و شهداي كارگري را معرّفي مي‎كنيد.

ما در ميدان نبرد - چه نبرد در دفاع هشت‎ساله، چه قبل از آن با گروهك ها، چه قبل از آن در دوران انقلاب، و چه بعد از آن در حوادث مختلف كه اندكي نبردهاي نظامي و اغلب غير نظامي بوده - جاي پاي برجسته‎ كارگران را مشاهده مي‎كنيم. بنده بارها اين را در سخنراني‎ها، خطاب به كارگران عزيزمان گفته‎ام كه ضدّانقلابِ كشور از اوّل چشمش به كارگرها بود بلكه بتواند جامعه‎ كارگري را به‎نحوي عليه جمهوري اسلامي تحريك كند؛ از روز اوّل يعني از همان روز پيروزي انقلاب، اين حالت وجود داشت. خود بنده در جريان امر به‎طور محسوس حضور داشتم و خداي متعال اين‎جور پيش آورده بود كه تقريباً به‎طور اتّفاقي، به‎طور تصادفي، بنده در متن يك جريانِ تحريكاتِ ضدِّ [انقلابي] كارگري قرار بگيرم و برخورد كارگران را با اين دشمنان انقلاب ببينم كه چطور با بصيرت، با همّت، با تدين و پايبندي و تقيدِ به دين، جواب رد دادند. از آن روز به بعد هم تا امروز هميشه همين‎جور بود. يكي از كارهاي اساسي دشمنان ما اين است كه شايد بتوانند در كارخانه‎هاي ما، در مجموعه‎هاي كارگري ما، بخصوص مجموعه‎هاي بزرگ، يك ركودي، لنگي‎اي از سوي كارگران به وجود بياورند؛ كارگرها را [به اين كار] وادار كنند. و كارگران ما در طول اين سال‎ها هميشه مقاومت كرده‎اند، هميشه ايستاده‎اند، هميشه با بصيرت، دست دشمن را رد كرده‎اند؛ و اين‎ها خيلي مهم است.

در ميدان جنگ هم همين‎جور بود؛ حالا اين‎ها [كه گفتيم] نبرد غيرنظامي است، در نبرد نظامي هم همين‎جور بود. هروقت امام(رضوان‎ا... تعالي ‎عليه) فراخوان مي‎داد، يك بخش عمده‎ از اين مجموعه عظيم بسيجي كه در اين راه حركت مي‎كردند و از همه‎جاي كشور به‎سمت جبهه‎ها راه مي‎افتادند، كارگرهاي ما بودند.حتّي گاهي كارگرهايي بودند كه معاش آن‎ها بسته بود به همين كار روزانه؛ يعني بايد روز كار مي‎كردند تا شب بتوانند نان ببرند خانه؛ زن داشتند، بچّه داشتند، بعضي [سرپرستي] پدر و مادر داشتند، [امّا] بعضي از اين‎ها آن‎چنان باغيرت و حميت ديني و اسلامي با اين قضيه رفتار كردند كه همين را كنار گذاشتند، رفتند طرف ميدان جنگ. كارهاي بزرگي انجام گرفت! يعني واقعاً تصوّر من اين است كه اگر ما اين چيزها را به چشم خودمان در عرصه‎ واقعيت و در زندگي نمي‎ديديم، آدم سختش بود باور كند؛ اين‎همه [غيرت]؛ جوانِ كارگرِ علاقه‎مندِ مؤمن، از اندك درآمد زندگي خود بگذرد و به اميد خدا رها كند برود به‎سمت ميدان جنگ براي جنگ! وقتي هم حرف مي‎زنند با او، با منطق جواب مي‎دهد؛ مي‎گويد من بايد بروم از كشورم دفاع كنم، از مرز اسلامي دفاع كنم كه دشمن مسلّط نشود وَالّا اگر دشمن مسلّط بشود، نه نان، [بلكه] ديگر هيچ‎چيز نخواهيم داشت! واقع قضيه هم همين است؛ انسان [اين‎ها را] ميبيند در استدلال‎ها و حرف‎هاي اين جوانان ما. لذا تجليل و تكريم كارگران شهيد، كار بسيار خوبي است و توجّه دادن ذهن عامّه‎ مردم و افكار عمومي ملّت به فداكاري اين قشر در ميدان جنگ هم كار برجسته‎اي است.

و اين كارهايي هم كه اشاره كرديد و اين برنامه‎هايي كه هست،(1) برنامه‎هاي خوبي است منتها توجّه كنيد به اين‎كه جنبه‎هاي تشريفاتي و ظاهري و مانند اين‎ها - كه گاهي يك‎مقداري دخالت مي‎كند - دخالت قابل توجّه و مهمّي نداشته باشد؛ نگاه كنيد به تأثير اين رفتار و اين كاري كه شما مي‎كنيد در مخاطب؛ يعني [به طور] عمده به اين توجّه كنيد. اگر چنان چه اثر هنري منتشر مي‎كنيد يا كتاب مي‎نويسيد يا مانند اين ها، جوري مشي بكنيد كه اين بتواند در مخاطب اثر بگذارد؛ اين مهم است، ظواهر و مانند اين‎ها خيلي مهم نيست. اميدواريم ان‎شاءا... خداي متعال به كارهاي شماها بركت بدهد و روح مطهّر شهيدان را از شماها راضي كند و روح امام بزرگوار را از شماها خشنود كند. و ان‎شاءا... بتوانيد آن كاري را كه بايد انجام بدهيد، به منصّه‎ ظهور برسانيد و انجام بدهيد. ان‎شاءا... موفّق و مؤيد باشيد.

و‎السّلام عليكم و رحمةا...

1. اشاره‎ دبير كنگره به طرّاحي اهداف كنگره در دو بخش كلّي: تهيه و توليد آثار ماندگار از شهدا(شامل تدوين و تأليف كتاب، فراخوان شعر، توليد فيلم مستند و فيلم كوتاه، تهيه‎ بانك اطّلاعات)؛ ايجاد شور و برانگيختگي در جامعه به ويژه جامعه كارگري(شامل برگزاري يادواره‎ها، ديدار با خانواده‎ها و...).

پايگاه اطلاع‎رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‎ا... العظمي سيدعلي خامنه‎اي(مد‎ظله‎العالي) - مؤسسه پژوهشي فرهنگي انقلاب اسلامي»

بازخواني انتقاد جدي سيد ‎احمد خميني به دولت كارگزاران

مرحوم سيداحمد خميني از منتقدان جدي آقاي هاشمي رفسنجاني بود. ايشان سياست‎هاي تعديل اقتصادي، و سياست انفعالي وي را به شدت مورد انتقاد قرار مي‎داد و آقاي هاشمي از تريبون نمازجمعه بدون اين‎كه نامي از ايشان ببرد سعي مي‎كرد به آن‎ها پاسخ دهد ولي آن مرحوم در برابر اين پاسخ‎ها و بعضا تهديدات قانع نمي‎شد. آخرين نقدي كه از سوي آن مرحوم نسبت به سياست‎هاي دولت سازندگي منتشر شد مربوط به صحبت‎هايي بود كه اواسط اسفند 73 در يك ديدار عمومي ايراد شد و هفته‎نامه اميد 21 اسفند [5 روز پيش از رحلت حاج احمد خميني] آن را منتشر كرد؛ مطلبي كه موجب نايابي اين نشريه در مراكز توزيع شد. نقدهاي او در اين سخنراني به‎طور كلي شامل موارد زير بود:

1- دولت اشتباهات خود را گردن آمريكا و استعمار مي‎اندازد

2- نقد سياست خارجي سازش‎گرانه

3- نقد سياست‎هاي اقتصادي ليبرالي به ويژه سياست‎هاي پولي، بانكي و ارزي كه بر مردم فشار اقتصادي وارد مي‎ساخت

4- افزايش فساد اداري و اقتصادي

اما اصل سخن انتقادي حاج‎احمد خميني بدين شرح است: «ما نبايد همه ندانم‎كاري‎ها و مشكلات‎مان را به گردن آمريكا بيندازيم. الان داخل شانزدهمين سال از عمر انقلاب اسلامي هستيم و هنوز بعضي از مسؤولان حتي مسؤولان نهادهايي كه پس از انقلاب تاسيس شده‎اند، مشكلات مديريتي و مسائل خود را به گردن رژيم گذشته مي‎اندازند و ندانم‎كاري‎هاي خود را ناشي از مشكلات به جامانده از رژيم طاغوت مي‎دانند! ايضاً بعضي‎ها همه نقاط ضعف و بي‎كفايتي‎ خود را با هياهو به گردن استكبار جهاني و آمريكا انداخته و از زير بار مسؤوليت شانه خالي مي‎كنند... اين كه بخشي از مشكلات و مسائل ما به كارشكني دشمنان و خيانت و كارشكني آمريكا و ضديت صهيونيست‎ها بازمي‎گردد شكي نيست اما گسترش فساد اداري و رشوه‎خواري در ادارات و مؤسسات دولتي به خودمان برمي‎گردد. اتخاذ تصميمات نابخردانه درباره ذخاير ارزي مملكت توسط خودمان بوده است. آقاي دكتر «كاشان»(حاج اصغرآقا فخريه) در زمان تصدي پست معاونت ارزي بانك مركزي مملكت در خزانه بانك را باز كرد و به هر دلال و قاچاقچي و چاقوكشي 5 هزار دلار تقديم كرد و روزانه ميليون‎ها دلار ذخاير ارزي بانك مركزي را به جيب گنگسترها ريخت. آيا اين نقشه تهي‎كردن خزانه ارزي مملكت را آمريكاي جنايتكار جلوي «حاج اصغرآقا» گذاشته بود يا به تصميم‎گيري نابخردانه شخص او مربوط مي‎شد؟ آيا اين بابا رئيس و بزرگ‎تري نداشت تا جلوي كار او را بگيرد؟ ميلياردها ريال بيت‎المال هزينه ساخت پل هوايي مي‎شود و ناگهان صدها تن سيمان و بتن و ميلگرد روي سر رهگذران آوار مي‎شود و جان عده‎اي را مي‎گيرد. آيا سهل‎انگاري ساختن يك سازه بتني توطئه آمريكاي جنايتكار بوده است؟ ضعف مديريتي و امنيت پرواز باعث سقوط پي در پي هواپيماهاي مسافري سيويل و نظامي مي‎شود و هنوز مركب خبر سقوط هواپيماي فوكر و آسمان خشك نشده خبر سقوط طياره ديگري منتشر مي‎شود؛ آيا اين هم از توطئه آمريكاست؟

از يك طرف آقايان مرتباً مشكلات مملكت را به گردن نيروهاي ناشناخته و استكبار موهوم مي‎اندازند و مرتباً مي‎گويند در محاصره اقتصادي و غيره و ذلك هستيم و از طرف ديگر عده‎اي از رجال مي‎گويند ما چيزي نداريم كه بخواهيم به آمريكا بفروشيم و احتياجات خودمان را به نحو احسن از ساير كشورهاي اروپايي و ژاپن تامين كرده و نيازي به آمريكا نداريم. بنابراين اثر محاصره اقتصادي آمريكا مردود است و به اعتراف خود آقايان تاثيري در حال و روز ما ندارد! در ثاني اگر قرار بود محاصره اقتصادي آمريكا مؤثر باشد تا به حال بايد دولت كوبا و ملت كوبا و كشور كوبا طي چهار دهه گذشته كه در محاصره كامل دريايي آمريكا قرار دارد از بيخ و بن مضمحل شده باشد.

آيا آمريكا به ما گفت كه دور دنيا راه بيفتيم و از هر كشور و دولتي كه سر راه‎مان بود چند صد ميليون و چندين ميليارد دلار وام بگيريم و مملكت را زير بار استقراض خارجي بيريم؟! جالب اين كه در همان ايامي كه آقايان براي اخذ وام خارجي دور دنيا راه افتاده بودند در روزنامه‎ها و نشريات داخل كشور مرتبا مضرات اخذ وام خارجي و سرنوشت ممالك مقروض و بدهكار جهان چاپ مي‎شد... يك مدت ايام ماه عسل بود. آقايان از دردسر جنگ فراغت يافته و پول‎هاي موجود را هزينه مي‎كردند. دوستان انقلاب و نظام مرتباً حرص مي‎خوردند و مضرات دريافت وام‎هاي سنگين خارجي را گوشزد مي‎كردند. اما آقايان در مصاحبه‎هاي خود دريافت هرگونه وجهي را از كشورهاي خارجي تكذيب كرده و با قاطعيت مي‎گفتند ما هيچ گونه بدهي خارجي نداريم.

حالا اعلام مي‎شود صحبت از 35 تا 40 ميليارد دلار بدهي است و هرچند هفته يك بار اخبار مربوط به نحوه پرداخت بدهي‎ها به آلمان و فرانسه و انگليس هلند و كره و ژاپن و بعضي ممالك دور و نزديك در جرايد چاپ مي‎شود... آقايان حالا عذر بدتر از گناه مي‎آورند و مي‎گويند عدم ثبات قيمت‎هاي نفت و كاهش درآمد ارزي باعث... شده است... چون نتوانسته‎ايد آينده بازار نفت را به درستي و كارشناسانه پيش‎بيني كنيد و براساس يك درآمد موهوم و تضمين نشده، حساب نسيه باز كرده‎ايد. گناه مشكلات امروز و نابساماني اقتصادي زير سر شيطان بزرگ و كوچك است و بايد مشكلات امروز را كه ريشه در بي‎كفايتي چند ماه و چند سال قبل و تصميم‎گيري‎هاي غلط اقتصادي دارد به گردن آمريكا بيندازيم؟...

ضرباتي كه توسط خودمان طي چند سال اخير به بدنه اقتصاد مملكت وارد آمده مهلك‎تر از توطئه‎هاي شرق و غرب است و اگر همه دشمنان انقلاب و نظام هم جمع مي‎شدند نمي‎توانستند بلايي كه خود ما بر سر پول ملي‎مان آورديم بر سر ريال بياورند!

حالا سررسيد وام‎هاي دريافتي يكي پس از ديگري فرا مي‎رسند و آقايان مديراني كه طي سال‎هاي اخير با استراتژي «فردا كه نيامده است فرياد مكن» و روش مديريتي «امروز را بگذران براي فردا خدا بزرگ است» به اداره كشور سرگرم بوده‎اند، فشار كشورهاي وام‎دهنده براي بازپس‎گيري وام‎هاي پرداختي را به جامعه منتقل كرده و با... سوبسيد، كاهش ارزش پول ملي، افزايش قيمت كالا و خدمات و عدم تزريق كافي ارزهاي معتبر خارجي به بازار و صنايع مي‎كوشند چك‎ها و سفته‎هاي مملكت را پاس كنند! در نتيجه يك‎شبه 20 هزار تومان روي يك سكه طلا كشيده مي‎شود و دلار آمريكا به مرزهاي 500 تومان نزديك مي‎گردد. ظاهراً همه نبوغ و زيركي و سياست آقايان هم متوجه برخورد با مردم و داخل مملكت است.

آقايان به جاي اين كه سعي كنند ارز ناشي از صادرات را به داخل مملكت برگردانند، ارزش نفت صادراتي را در بازارهاي بين‎المللي افزايش دهند، در خريدهاي خارجي رعايت صرفه‎جويي و چانه‎زدن را بكنند، هزينه‎هاي جاري مملكت را كاهش دهند، دلار آمريكا را تا حد ممكن از مبادلات اقتصادي خارج كنند و در جهت تقويت اقتصاد و پول ملي و قدرت خريد مملكت و مردم تلاش كنند؛ چون زورشان به اجنبي نمي‎چربد سرگرم چلاندن مردم شده‎اند... آيا حالا كسي هست بيايد يك رجوعي به برنامه‎هاي اقتصادي آقايان بكند و از آن‎ها بپرسد چه شد آن همه وعده و وعيدي كه مي‎داديد؟ مگر قرار نبود ارز تك نرخي شود، چه طور 5-4 نرخ جديد هم به آن اضافه شد؟... آمدند با اخذ مبالغي هنگفت اقدام به صدور جواز براي صرافي‎ها نموده و شغل بني‎اسرائيل(ربا) را در ميان امت اسلامي رسميت بخشيدند! قرار بود صرافي‎ها ارز را از بانك مركزي خريداري كنند و با اندكي استفاده به خريداران تحويل نمايند. خريد و فروش ارز در پياده‎روها و چهارراه استانبول هم ممنوع و بگير و ببند دلالان خرده پا آغاز شد. اين تحركات جديد قيمت دلار را در بازار سياه به حدود 500 تومان رساند... بي‎سر و صدا قيمت دلار كه آقايان قول داده بودند دور و بر 100 تومان تثبيت شود به مرزهاي 500 تومان نزديك مي‎شود و چون قيمت ارزهاي خارجي به صورت معيار اصلي تعيين قيمت براي انواع كالا و خدمات مورد نياز مردم درآمده است مسلماً باعث افزايش مجدد قيمت‎ها... مي‎گردد. آيا در اين تصميم‎گيري‎ها آمريكاي جنايتكار اعمال نظر و نفوذ كرده... آيا در اختلاس كلاني هم كه توسط گروهي از افراد قدرقدرت و صاحبنام از بانك صادرات صورت مي‎گيرد و 123 ميليار تومان سوءاستفاده مالي مي‎شود نيز آمريكا دخالت دارد؟... مدير بلندپايه‎اي در وزارت معادن و فلزات با حجم بزرگي از بيت‎المال از كشور فرار مي‎كند. آيا آمريكا ما را مجبور كرده بود يك چنين شخص دزد و بي‎ايماني را استخدام كنيم و امكانات عمومي را دستش بدهيم؟! آيا نابساماني در توزيع دارو و سرگردان كردن مردم در كوچه پس‎كوچه‎هاي ناصرخسرو ناشي از شيطنت استكبار جهاني است يا سوءمديريت در ارگان‎هاي دارويي؟!»

 سرمقاله

نقشه راه دشمن در فعال كردن گسل هاي اجتماعي

 دكتر قاسم روان‌بخش

حدود شش ماه پيش يك مقام روسيه پس از ديدار با معاون رئيس‎جمهور آمريكا گفته بود: من وقتي وارد اتاق شدم، نقشه ايران روبه‎روي اين مقام آمريكايي ديده مي‎شد؛ با تعجب پرسيدم شما چه كار به ايران داريد؟ كه گفت اين دلمشغولي هر روزه ماست و تا آن را حل نكنيم از پاي نمي‎نشينيم. در يكي ديگر از ملاقات‎هايي كه يك تاجر صاحب‎نفوذ ايراني با «مايك پنس» معاون اول رئيس‎جمهور آمريكا داشته و از او درباره ايران پرسيده است، پنس پاسخ داده است: «در حال فعال كردن گسل‎هاي اجتماعي در ايران هستيم و به زودي به اندازه‎اي اين گسل‎ها را بر سر ايران آوار مي‎كنيم كه نتواند از آن خارج شود.» البته بنا به اعتراف اين مقام آمريكايي اين كار هر روزه آن هاست و براي ما تازگي ندارد؛ زيرا از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تا كنون يكي از نقشه‎هاي دشمن، تلاش در جهت فعال كردن گسل‎هاي اجتماعي بوده است؛ آن‎ها مي‎پنداشتند مي‎توانند گسل‎هاي مذهبي و قوميتي را فعال كنند و از اين طريق به نظام اسلامي ضربه بزنند ولي مديريت بالا و عمق بصيرت فقيه جامع الشرائط، توطئه‎هاي آن‎ها را شناخت و در نطفه خنثي كرد. خوشبختانه ملت ايران به رغم تنوع قوميتي فارس،‎ترك،‎عرب،‎بلوچ و تركمن و... همه مسلمان و ايراني هستند و همه زير پرچم اسلام اجتماع كرده‎اند و گسل‎هاي قوميتي نتوانسته است فعال شود. گسل‎هاي مذهبي نيز در اين 40 سال آرام بوده است زيرا جمهوري اسلامي ايران همه اقليت‎هاي ديني را به رسميت شناخته و در قانون اساسي خود نيز برايشان حقوقي در نظر گرفته و در طول چهار دهه از انقلاب بر اساس همان قانون، ‎حقوقشان را ادا كرده است.اين درحالي است كه در كشورهاي مدعي دموكراسي غربي به كم‎ترين حقوق اقليت‎ها پايبند نيستند و مسلمانان را از حداقل حقوق خود يعني پوشش اسلامي باز مي‎دارند. همين‎ها فرقه داووديه را با تمام اعضاي خانواده‎شان زن و مرد و كودك سوزاندند! طبيعي است دشمني كه در همه عرصه‎ها شكست خورده است چاره‎اي جز بازسازي طرح‎هاي پيشين خود ندارد. آن‎ها باز هم در انديشه بازيافت زباله‎هاي سياسي و فعال كردن برخي گسل‎هاي اجتماعي هستند. يكي از اين گسل‎ها،‎ گسل فرقه دراويش است كه سال هاست در برخي نقاط كشور دست به اقداماتي مي‎زنند و با حمايت برخي از مسوولان وقت،‎ به اقدامات آشوب گرانه مي‎پردازند.
برنامه دشمن از اين قرار است كه با فعال كردن اين گونه گسل‎ها جمهوري اسلامي را بر سر دوراهي باخت - باخت قرار دهند؛ زيرا در صورتي كه نظام از خود قاطعيت نشان دهد با برچسب‎هاي ضد حقوق بشري برخورد كنند و اگر خويشتنداري نشان دهد اقتدار آن را زير سوال ببرند و در دنيا اين گونه القا كنند كه نظام اسلامي رو به فروپاشي است. و از منظر سوم با برخورد غير قاطع و مهربانانه با آن‎ها عملا زمينه سر باز كردن ديگر گسل‎هاي كوچك و بزرگ فراهم شود. پيام عدم برخورد قاطع به ساير گروه‎ها اين است كه نظام درحال فروپاشي است؛ پس زودتر به براندازان بپيونديد!
يكي از برنامه‎هاي دشمن در فعال سازي اين گسل ها،‎ دوپارچه سازي نظام اسلامي است؛‎ دشمن در صدد است با ايجاد دوپارچگي ميان حاكميت و برخي جناح‎هاي سياسي كه هدفي جز قدرت طلبي ندارند زمينه‎هاي فعال كردن اين گسل را فراهم كند. مدعيان اصلاحات از يك طرف به پابوسي قطب دراويش مي‎روند و از سوي ديگر با مولوي عبدالحميد ديدار مي‎كنند و او در مراسم جشن پيروزي به وزارت كشور دعوت مي‎شود و برايش شعار و سوت و كف مي‎زنند و از سوي ديگر دختر هاشمي رفسنجاني با بهاييان ديدار مي‎كند و از رابطه دوستي با آن‎ها سخن مي‎گويد و با آن‎ها عكس يادگاري مي‎گيرد!
بي‎ترديد اين ديدارها در راستاي همان مذاكرات برد - برد سياسي، توجيه مي‎شود؛ آن‎ها آراي پيروان خود را با يك توصيه يا فتوا به سبد انتخاباتي اين جريان سياسي مي‎ريزند تا دموكراسي واقعي! در كشور تحقق يابد و طرف مقابل با دادن امتيازات سياسي، ‎اقتصادي و اجتماعي به رهبران اين فرقه‎ها سعي مي‎كند آراي آن‎ها را براي سبد جريان سياسي خود حفظ كند. متاسفانه اين جريان سياسي با الهام گرفتن از انديشه‎هاي ماكياولي،‎ كه معتقد است هدف وسيله را توجيه مي‎كند براي رسيدن به قدرت و حفظ آن به هر اقدامي از جمله دوپارچه سازي نظام نيز دست مي‎زند.
آن چه اين روزها در خيابان پاسداران تهران اتفاق افتاد از همين سنخ بود. مدعيان اصلاحات از اين جماعت حمايت مي‎كنند و آن‎ها با توجه به اين عقبه‎اي كه دارند دست به هر اقدامي مي‎زنند و انتظار دارند علاوه بر حقوق شهروندي،‎ويژه ديده شوند! اگر يكي از دراويش به دختر 18 ساله مردم تجاوز كرد يا فردي از دراويش از اموال مسلمين سرقت كرد در امان باشند و هيچ كس متعرض آن‎ها نشود. به همين دليل است كه يك درويش با پررويي در برابر مقر پليس مي‎ايستد، دستي به سبيلش مي‎كشد و براي آزادي يك دزد،‎ ضرب الاجل تعيين مي‎كند! و بعد از زمين و هوا بر پليس مظلوم آتش و سنگ مي‎ريزند و با ماشين سواري و اتوبوس به نيروي بسيج و پليس حمله ور مي‎شوند و تعدادي از بهترين فرزندان اين خاك و بوم را به شهادت مي‎رسانند. طبيعي است جريان سياسي كه از آراي اين جماعت استفاده مي‎كند بايد به اين فرقه و فرقه‎هاي مشابه امتياز دهد. بله آن چه براي اين جماعت اهميت دارد صندوق راي و كسب قدرت است نه جان و مال و ناموس مردم! حقيقتي كه تنها در دموكراسي امريكايي به خوبي قابل مشاهده است.
جالب است كه هواداران اين فرقه آدم‎كش، ‎باز هم حاضر نيستند اين كشتار را محكوم كنند بلكه به جاي محكوميت دواريش،‎ مي‎خواهند نظام را با هدف برخورد نكردن زير فشار قرار دهند. براي نمونه صادق زيبا كلام در توييت خودش مي‎نويسد: «مشكل دراويش گنابادي چيست؟ دراويش گنابادي همچون دراويش نعمت اللهي، ذهبييه، پيربسطامي و ساير دراويش نه "تبليغ عليه نظام" كرده‎اند، نه "تشويش اذهان عمومي" ونه مرتكب"جاسوسي" يا "اقدام عليه امنيت كشور شده‎اند.جرم واقعي آن‎ها كه از همه اين‎ها بدتر مي‎باشد: تمكين نكردن از قرائت حكومتي از مذهب است.»! و مصطفي تاج‎زاده از عناصر فتنه 88 نيز چنين توييت كرده است: «جناب روحاني! نوع مواجهه حاكميت با مجموعه دراويش در ۴ دهه گذشته اشتباه بوده است. سركوب آن‎ها در حال حاضر نه خطا كه فاجعه است. مانع ايجاد بحران جديد شويد.»!
يكي ديگر از گسل‎هايي كه دشمن اين روزها فعال كرده است گسل فرقه انحرافي احمدي‎نژاد - مشايي است. اين فرقه كه به رهبري رحيم مشايي مدتي است در كشور فعال شده اين روزها با استفاده از فضاي مجازي و ساختن كليپ‎هاي صوتي – تصويري و صدور نامه‎هاي توهين آميز به مقام معظم رهبري سعي مي‎كند يك تيغه قيچي باشد. پيشنهاد انحلال مجلس و دولت و برگزاري انتخابات و حمله به دستگاه قضايي و حذف شوراي نگهبان همواره از جمله اقدامات و اهداف جريان فتنه و اصلاحات امريكايي بوده است.
بي ترديد نظام اسلامي كه در 40 سال گذشته توانسته است همه بحران‎هاي ايجاد شده را مهار كند و انقلاب اسلامي را تا وراي مرزها به پيش ببرد و امريكا و اقمارش را با چالش‎هاي جدي مواجه سازد، با اين گونه چالش‎هاي كوچك متزلزل نخواهد شد. به قول شاعر، عرض خود مي‎برند و زحمت ما مي‎دارند.