صفحه اخبار

حضرت آيت‎ا... صافي گلپايگاني:
رسيدگي به نيازمندان، اولويت اصلي مسؤولان باشد

حضرت آيت‎ا... صافي گلپايگاني در ديدار مدير كل كميته امداد استان قم، با تقدير و تشكر از خدمات كميته امداد، گفت: مسأله فقرزدايي در جامعه بسيار مهم است. هر چه تعداد فقرا و نيازمندان كم‎تر باشد و خانواده‎هايي كه در مضيقه هستند در وسعت قرار گيرند، جامعه به سوي كمال خود پيش خواهد رفت و مطمئن باشيد كمك و رسيدگي به فقرا و نيازمندان، از كارهايي است كه حضرت ولي عصر امام زمان ارواح العالمين له الفدا را خوشحال مي‎كند، چرا كه اين عزيزان، عيال‎ا... و خانواده آن حضرت هستند.

به گزارش خبرگزاري رسا، ايشان با بيان آيات و رواياتي درباره كمك به محرومان، افزود: امام باقر عليه(ع) مي‎فرمايد خداوند متعال به كار و عبادتي بهتر و محبوب‎تر از اين عبادت نشده است كه انسان، مؤمني را خوشحال كند؛ الحمدلله كميته امداد در رسيدگي به فقرا و نيازمندان در كشور، پيشرو است. اولويت اصلي همه مسؤولان بايد كمك و رسيدگي به نيازمندان جامعه باشد و همگان براي از بين بردن فقر و كاهش آن تلاش كنند.

حضرت آيت‎ا... صافي گلپايگاني با اشاره به مشكلات اقتصادي و بيكاري و تورم، ابراز داشت: ان‎شاء‎ا... با هماهنگي مسؤولان و مردم و اهتمام مسؤولان به اولويت قرار دادن نيازمندان و ضعفا، اين گره‎ها باز شود و شاهد رفع مشكلات باشيم.

حضرت آيت‎ا... علوي گرگاني:
مسؤولان مراقب باشند كه از ولايت فقيه جدا نشوند

حضرت آيت‎ا... علوي گرگاني در ديدار با جمعي بسيجيان و پاسداران سپاه علي بن ابي طالب(ع) قم با بيان اين‎كه ما شيعيان جزو متمسكان به ولايت هستيم، اظهار داشت: ولايت فقيه از مختصات شيعه اثني عشري است، براي ما افتخار است كه مدافع حريم ولايت باشيم و خودمان را زير سايه ولايت فقيه در جهان بدانيم.

ايشان افزود: وعده خدا حق است و بدون شك پيروزي نهايي از آن اهل حق خواهد بود؛ به همين سبب بعد از فراگرفتن ظلم و ستم در جهان فردي خواهد آمد كه به ياري مظلومان مي‎شتابد، هر چند جمعيت ما نسبت به دنيا كم است ولي قرآن مي‎فرمايد چه بسا گروه كمي كه بر گروه و جمعيت بزرگي پيروز شوند.

به گزارش خبرگزاري رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم تأكيد كرد: انسان مؤمن از زيادي دشمن و كم بودن ياران خود نمي‎ترسد؛ ما از نعمت ولايت برخوردار هستيم و بايد قدر اين نعمت را بدانيم كه در رأس آن حضرت ولي عصر(عج) هستند و ما زير سايه ايشان هستيم، از طرفي امروز چون دسترسي به ايشان وجود ندارد به دستور خود حضرت بايد براي گمراه نشدن به علماي دين مراجعه كنيم و از همين جا است كه مشروعيت ولايت فقيه روشن مي‎شود.

حضرت آيت‎ا... علوي گرگاني تصريح كرد: اين ولايت فقيه است كه مي‎تواند ما را از بركات اهل بيت(ع) بهره مند و به معارف الهي نزديك كند.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: اگر مسؤولان ما از ولايت فقيه جدا شوند نمي‎توانيم توقع پيشرفت و پيروزي داشته باشيم، بنابراين سفارش اصلي ما اين است كه همه مسؤولان نظام ضمن حفظ روحيه وحدت، همواره خود را زير سايه ولايت فقيه بدانند.

رئيس مجلس خبرگان:
نيروهاي مبارزه كننده با فساد، از عناصر انقلابي و ولايي گزينش شوند

آيت‎ا... احمد جنتي در ابتداي جلسه ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر با برشمردن تعدادي از منكرات زمان امام حسين(ع) از جمله حلال شمردن حرام خدا و بالعكس و نيز اتلاف غنايم و از بين بردن بيت‎المال، گفت: امام خميني(ره) نيز در تبعيت از حضرت اباعبد‎ا... الحسين عليه‎السلام تشخيص داد كه ريشه اصلي همه منكرات، حكومت طاغوت، حكومت غيرخدا بر بندگان خدا و حكومت شياطين است.

به گزارش فارس، دبير شوراي نگهبان ادامه داد: امام بزرگوار در ريشه‎كني طاغوت، مبارزه با منكرآفرين را آغاز كرد و به فضل و توفيق الهي و به صورت باور نكردني توانست ريشه طاغوت را بركند و ما در اين زمينه بايد شكرگزار انقلاب اسلامي باشيم.

وي با اشاره به مشكلات داخلي و خارجي بر سر راه انقلاب اسلامي افزود: يكي از نقشه‎هاي دشمنان براي براندازي نظام، فتنه بود كه اگر اين حركت در هر كشوري اتفاق مي‎افتاد سرنگوني آن حتمي بود؛ اما در سايه رهبري داهيانه مقام معظم رهبري، وفاداري مردم به امام و انقلاب، اين فتنه هم مهار شد.

رئيس مجلس خبرگان با تأكيد بر حركت‎هاي انقلابي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي براي برخورد با فساد، اضافه كرد: برخورد با شاخه‎هاي فساد لازم است، اما ريشه‎كني فساد ضروري‎تر است چرا كه در اين صورت، شاخه‎ها هم خشك خواهد شد و اين زماني امكان‎پذير است كه نيروهاي مبارزه‎كننده با فساد؛ از عناصر انقلابي، مسلمان و ولايي گزينش شوند.

سخنگوي قوه قضائيه:
طبق قانون، دوتابعيتي ها حق هيچ گونه كار دولتي و عمومي ندارند

حجت‎الاسلام‎ غلامحسين محسني اژه‎اي در يكصدوبيست‎و چهارمين نشست خود با اصحاب رسانه درباره سخنان رئيس‎سازمان محيط زيست درخصوص وجود مافياي خودرو و اين‎كه حتي زور رئيس‎جمهور هم به آن‎ها نمي‎رسد، اظهار داشت: بنده معتقدم هنگامي كه يك مدير صحبتي مي‎كند، بسيار خوب است كه مستند باشد و ابتدا آن را به مراجع ذيربط گزارش كند.

به گزارش خبرگزاري ميزان، معاون اول قوه قضائيه در پاسخ به سؤالي درباره برخورد با معترضان به حجاب اظهارداشت: ممكن است دختر يا خانمي با القائاتي دست به اقداماتي بزند و خودش هم نداند كه چه مي‎كند و بعد مي‎گويد پشيمان هستم. اين‎گونه افراد با يك قرار سبك و يك تعهد آزاد مي‎شوند. عده ديگري هم حساب شده دست به چنين اقداماتي مي‎زنند، كه اگر ثابت شود داراي تشكيلاتي هستند و هدفشان فقط حجاب نيست و فراتر از آن اقدام داشته‎اند، به تناسب جرم و سازمان‎يافتگي‎شان براي آن‎ها پرونده قضايي تشكيل و قرار سنگين صادر مي‎شود.

معاون اول دستگاه قضا در پاسخ به سؤالي درباره دوتابعيتي‎ها گفت: قانون ما تابعيت مضاعف را نمي‎پذيرد و دوتابعيتي‎ها حق هيچ‎گونه كار دولتي و عمومي هم ندارند و همچنين طبق قانون مدني اگر كسي دوتابعيتي باشد، اموال غير منقول او را به فروش مي‎رسانند و هزينه فروش را كسر مي‎كنند و مابقي را به او پس مي‎دهند.

7 ماه تأخير در طرح سؤال اقتصادي از روحاني؟!

سايت الف نوشت: در هفته‎اي كه گذشت موضوع سؤال از رئيس‎جمهور در مجلس مجدداً مطرح شد. تقاضايي كه در قالب طرح سؤال در روز 23 خرداد در مجلس كليد خورد و همان روز به امضاي 64 نماينده رسيد. گفته مي‎شود طرح سؤال را 180 نماينده مجلس امضا كرده‎اند اما با تصميم هيأت‎رئيسه مجلس اعلام وصول نشده و نمايندگان مطرح كننده سؤال بارها از اين وضعيت اعلام نارضايتي كرده‎اند.

هفته گذشته حجت‎الاسلام پژمانفر، نماينده مردم مشهد در صحن علني خواستار اعلام وصول طرح سؤال از رئيس جمهور شد. اما در حالي كه علي لاريجاني، رئيس مجلس مي‎گويد كسي مانع سؤال از رئيس‎جمهور نشده، بهروز نعمتي سخنگوي هيأت رئيسه مجلس عنوان كرده رئيس مجلس مخالف طرح سؤال از رئيس‎جمهور است و به همين دليل تاكنون اين طرح وصول نشده است. سؤال نمايندگان درباره تسويه بدهي‎هاي مالباختگان مؤسسات مالي مي‎باشد.

سؤال از رئيس‎جمهور و وزرا يكي از ابزارهاي نظارتي نمايندگان در راستاي حسن اجراي قوانين است. استفاده از اين ابزار نظارتي در چهار دهه عمر قانونگذاري در مجلس شوراي اسلامي كم سابقه بوده ولي بي‎سابقه نبوده است. البته در تمامي دوران‎ها برخي عنوان مي‎كنند كه شايد به خير و صلاح نباشد از رئيس جمهور در مجلس شوراي اسلامي سؤال شود.

اين در حالي است كه وقتي اصل 88 قانون اساسي و ماده 212 آيين‎نامه داخلي مجلس به سازوكار سؤال از رئيس‎جمهور اختصاص دارد ديگر دليلي بر اين‎كه طرح سؤال به مثابه تابو مطرح شود وجود ندارد؛ بخصوص اين‎كه قانون اساسي نصاب يك چهارم را براي سؤال از رئيس‎جمهور قرار داده است؛ نصابي كه احتمالاً به آساني به دست نيايد.

الف افزوده است: در اين مقطع زماني سؤال از رئيس جمهور حداقل مشخص خواهد كرد كه دولت در قبال مالباختگان مؤسسات مالي چه برنامه‎اي دارد. موضوع خسارت‎ديدگان مؤسسات مالي زماني اهميت دو چندان مي‎يابد كه بدانيم از ديدگاه بسياري از كارشناسان يكي از دلايل شكل‎گيري اعتراض‎ها و ناآرامي‎هاي اخير بحث اعتراض‎هاي متعدد و طولاني‎مدت مالباختگان و عدم رسيدگي به آن از سوي دولت بوده است.

ماجراي قصور پزشكي در عمل جراحي آيت ا... هاشمي شاهرودي

محمدرضا باهنر در گفت‎وگو با روزنامه‎ قانون درباره علت اصلي سفر درماني آيت‎ا... هاشمي شاهرودي به آلمان گفت:

«...برخي نيز مي‎گفتند كه جناب آقاي شاهرودي بيمارند و شايد رياست‎ مجمع تشخيص را نتوانند انجام دهند. ايشان بيماري داشتند و به درمان نياز بود. كار به جايي رسيد كه قرار شد عمل جراحي انجام دهند. عمل جراحي كه انجام شد مشخص شد غده‎اي كليه ايشان را گرفته بود. قرار بود در اتاق عمل غده را بردارند كه كليه را برداشتند. يعني پزشكان چاره‎اي نداشتند و لحظه‎اي بايد تصميم مي‎گرفتند اما در هر صورت كليه را اشتباه برداشتند و پاتولوژي كردند و مشاهده شد كه كليه سالم است و مي‎شد همان غده را بردارند.»

گفتني است پيش از اين، «ايرج حريرچي»، سخنگوي وزارت بهداشت اظهار داشته بود: ادعاي قصور پزشكي در مورد درمان يكي از مقامات سياسي كه در شبكه‎هاي اجتماعي منتشر شده، غير مسؤولانه و خلاف است. وي گفته بود: در روند درمان بيماري وي هيچ‎گونه كوتاهي صورت نگرفته است.

امير حاتمي در گفت‎وگوي تلفني با وزير دفاع افغانستان:
آمريكا تلاش دارد داعش را از مهلكه سوريه و عراق خارج و به افغانستان منتقل كند

امير سرتيپ امير حاتمي در تماس تلفني با سپهبد طارق شاه بهرامي وزير دفاع افغانستان در پي اقدامات تروريستي متعدد در افغانستان و كشته و مجروح شدن تعداد زيادي از مردم، ضمن تسليت و اظهار همدردي با مردم، دولت و نيروهاي مسلح افغانستان اظهار داشت: اقدامات تروريستي روزهاي اخير در افغانستان موجبات تاسف و تألم رهبر معظم انقلاب، دولت، ملت و نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران را در پي داشت.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با بيان اين‎كه آمريكايي‎ها داعش را ايجاد كردند تا آن‎ها را در سوريه و عراق مديريت كنند، تصريح كرد: آمريكا بعد از شكست سنگيني كه در اين دو كشور متحمل شد تلاش كرد داعش را از مهلكه خارج كند و به افغانستان انتقال دهد تا با جنايت بي‎شرمانه آن ها، حضور خود در افغانستان را توجيه كند.

وي با بيان اين‎كه آمريكايي‎ها اكنون طرح افزايش نيروهاي خود در افغانستان را دنبال مي‎كنند، هشدار داد: آمريكايي‎ها ثابت كرده‎اند دشمن مسلمانان هستند و اعلام پايتختي قدس شريف براي صهيونيست‎ها لايه ديگري از چهره منافقانه و دشمني آمريكا با مسلمانان را به جهان نشان داده است.

ابطحي:
مجلس شوراي اسلامي نبايد از مجالس عراق و افغانستان منفعل تر باشد

نماينده مردم خميني‎شهر در مجلس شوراي اسلامي در گفت‎وگو با خبرگزاري فارس، با اشاره به توقف موقت بررسي لايحه الحاق ايران به گروه ويژه اقدام مالي(FATF) در مجلس، گفت: فعلاً توافق ضمني بين هيأت رئيسه مجلس و كميسيون اقتصادي مبني بر توقف بررسي آن‎صورت گرفته است.

سيدمحمدجواد ابطحي ادامه داد: آقايان دولتي نيز تعهدي دادند كه تا دي امسال بايد تشريفات قانوني پيوستن به اين كنوانسيون طي شده باشد از اين جهت در موضوع پيوستن به كنوانسيون پارلماني فشار آوردند تا قدري جو و فشار عليه ايران كم شود.

ابطحي در ادامه گفت: مجلس ما در موضع‎گيري و اظهارنظر شفاف در دفاع از كيان مملكت و عزت و استقلال كشور نبايد از مجالس قبل از انقلاب و حتي مجالس كشورهاي همسايه چون عراق و افغانستان انفعالي‎تر عمل كند.

وي با يادآوري تصويب كاپيتولاسيون در مجلس شوراي ملي اظهار داشت: اين لايحه علناً به مجلس آمد و تصويب شد اما مطلب محرمانه‎اي نبود و ما انتظار داريم كه دولت اصل 77 و اصل 125 قانون اساسي را درباره ارائه موافقت‎نامه‎هاي بين‎المللي به مجلس رعايت كند و هيأت رئيسه مجلس نيز به سوگند خود وفادار باشد چرا كه اين موارد حساس است.

نماينده خميني‎شهر در مجلس شوراي اسلامي، گفت: الحاق ايران به FATF و معاهده مبارزه با تأمين مالي تروريسم همانند قرارداد استرداد مجرم با كشوري مثل سنگال و غيره نيست بلكه كنوانسيون‎هاي بين‎المللي است كه كشورهايي را كه مخالف منافع قدرت‎ها عمل كنند تهديد مي‎كند و به آن‎ها اين اجازه را مي‎دهد كه پرونده ما را به شوراي امنيت ببرند و اعلام كنند ايران مفاد اين كنوانسيون‎ها را رعايت نكرده است تا مجوز حمله نظامي به ما را بگيرند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: ما نبايد با دست خود مجوز تحت فشار قرار گرفتن خودمان را امضا كنيم.

وبگاه آمريكايي:
40 ميليون نفر از مردم آمريكا زير خط فقر زندگي مي كنند

به گزارش خبرگزاري فارس، وبگاه «بورگن مگزين» در مطلبي با استناد به آمار سازمان ملل متحد به وجود «نابرابري و فقر» در كشورهاي آمريكاي شمالي چون مكزيك، آمريكا و كانادا اشاره كرده و نوشته است كه ۹۸ ميليون نفر در آمريكاي شمالي در فقر زندگي مي‎كنند و علل احتمالي اين مسأله دستمزدهاي پايين، نابرابري كارگري و شكاف در حال گسترش بين فقرا و ثروتمندان است.

بر اين اساس، در حال حاضر دستكم ۱۲.۷ درصد جمعيت آمريكا برابر با ۴۰ ميليون نفر در فقر زندگي مي‎كنند. در كانادا اين ميزان هفت و نيم درصد برابر با ۴.۹ ميليون نفر است و تقريبا نيمي از اهالي مكزيك معادل ۵۳.۳ ميليون نفر هم چنين شرايطي را دارند.

اين وبگاه با اشاره به وضعيت آمريكا از اين حيث و شدت پايين‎تر آن با ديگر كشورهاي منطقه نوشت: بر اساس گزارش جولاي سال ۲۰۱۶ اداره آمار آمريكا، اين كشور جمعيتي برابر با ۳۲۵، ۷۱۹، ۱۷۸ نفر دارد و درآمد متوسط خانوار ۵۵، ۳۲۲، و درآمد سرانه سالانه ۲۹، ۸۲۹ دلار است.

در حالي كه بودجه نظامي آمريكا از مجموع بودجه نظامي عربستان، چين، روسيه، انگليس، هند، فرانسه و ژاپن بيش‎تر است، اين كشور با مشكل انبوه شهروندان زير خط فقر دست و پنجه نرم مي‎كند.

«فيليپ آلستون» نماينده سازمان ملل متحد در بررسي سال ۲۰۱۷ خود از آمريكا نوشته است كه اين كشور يكي از ثروتمندترين، قدرتمندترين و خلاق‎ترين كشورها در زمينه فناوري است، اما هيچ‎كدام اين موارد موجب خروج چهل ميليون نفر از فقر و بهبود اوضاع نشده‎اند!

يك روزنامه صهيونيستي:
مقاومت، سازمان اطلاعات اسرائيل را درمانده كرده است

روزنامه صهيونيستي «معاريو» در گزارشي به ارزيابي «توانمندي مقاومت اسلامي» پرداخته و به سران اين رژيم هشدار داده است كه سازمان اطلاعات اسرائيل در حال حاضر هيچ موفقيتي درخصوص پيش بيني تحولاتي كه در منطقه رخ مي‎دهد ندارد تا به آن ببالد و براي همين، كاملا درمانده شده است؛ چرا كه توان نظامي مقاومت بسيار افزايش يافته است.

در اين گزارش مي‎خوانيم: «پيروزي‎هاي ارتش سوريه و همپيمانانش و همچنين توانمندي‎هاي نظامي و جنگي حزب‎ا... در كنار افزايش توانمندي‎هاي مقاومت فلسطين معضلاتي بسيار پيچيده هستند كه سازمان اطلاعات نظامي اسرائيل را به خود درگير كرده و آن‎ها را در برابر اين معضل دست بسته قرار داده است.»

به گزارش العالم، بر اساس گزارش روزنامه صهيونيستي معاريو، صهيونيست‎ها به شدت از تحولاتي كه پس از روزهاي پايان جنگ در سوريه به وقوع خواهد پيوست نگران هستند؛ چرا كه حزب‎ا... پس از پايان بحران سوريه بار ديگر همه تلاش‎هاي خود را بر اين رژيم متمركز خواهد كرد، آن هم در حالي كه گزارش‎هاي اسرائيلي حاكي از پيروزي آشكار محور مقاومت و تقويت زرادخانه نظامي حزب‎ا... است؛ زرادخانه‎اي كه موشك‎هاي دقيق به آن افزوده شده و همين باعث نگراني فزاينده در محافل سياسي و نظامي تل آويو شده است. فردا نيز پس از سوريه نوبت لبنان است از همين رو نيروهاي اسرائيلي بايد آمادگي خود را در تمام جبهه‎ها حفظ نمايند.

اين روزنامه به سران رژيم صهيونيستي هشدار داده است كه در تهديد عليه حزب‎ا... مبالغه نكنند؛ زيرا اين رژيم توانايي مقابله با حزب‎ا... نخواهد داشت.

كيمياگري دولتمردان تدبير در كم ارزش كردن بي سابقه پول ملي!

قيمت دلار در ماه اخير با شيب تندي در حال افزايش است و اين‎روزها در حالي وارد كانال ۴۸۰۰ توماني شد كه كارشناسان درباره افزايش ارز تا پنج هزار تومان هشدار داده بودند.

به نوشته جهان نيوز، اين تحولات باعث شد تا ارزش پول ملي ايران بيش از پيش در برابر ارزهاي خارجي اعتبارش را از دست بدهد و اين برخلاف وعده‎هاي اقتصادي و پولي دولت براي جلوگيري از نوسان قيمت ارز و بهبود ارزش پول ملي بود. علاوه بر وعده‎هايي برجامي كه براي ورود ارز به داخل كشور و بهبود اوضاعي بازار ارز داده بود، دولت در تصميمي در آذرماه براي تبديل واحد پول ملي از ريال به تومان، بار ديگر ريال را در صدر اخبار قرار داد ولي بانك مركزي تا به امروز سازوكارهاي آن را پياده نكرده است. روحاني در تبليغات رياست جمهوري موكداً بر اين مساله انگشت گذاشته و گفته بود: « احياي ارزش پول ملي و مهار گراني و ريشه‎كني بيكاري از اهم برنامه‎هاي من خواهد بود و اين كار شدني است.» با اين حال، طي دوره بر روي كار آمدن دولت يازدهم، قيمت دلار يك افزايش 20 درصدي را تجربه كرد. برجام هم عليرغم اين‎كه قرار بود دسترسي ايران به دلار را تسهيل كند نتوانست جلوي افزايش قيمت دلار را بگيرد و از روز پس از اجراي توافق تا چند ماه بعد نرخ دلار دولتي با بيش از 200 تومان افزايش همراه بود. در بازار آزاد هم وضعيت مشابهي رقم خورده است. در انتهاي مرداد سال 92 هر دلار در بازار آزاد 3180 تومان خريد و فروش مي‎شد، اما در حال حاضر قيمت دلار به كانال 4800 تومان رسيده است.

هادي غفاري از همسويان فتنه‎گران 88:
اكبر گنجي خودش موهاي زنان بدحجاب را قيچي مي كرد!

هادي غفاري در گفت و كو با خبرآنلاين گفت: اكبر گنجي كه امروز سوپر مدافع آزادي شده، فقط دروغ مي‎گويد. گنجي سيستم و مانيفست فكري سالم و درستي ندارد. از چي دفاع مي‎كند نمي‎دانم! تعبير سياسي اين حركت مي‎شود، آنارشيست. آقاي اكبر گنجي آنارشيست واقعي است.

وي افزود: ايشان كسي بود كه قيچي دست مي‎گرفت و جلوي دانشگاه و مجلس موهاي هر خانمي را كه مي‎ديد پيداست قيچي مي‎كرد.

هادي غفاري ادامه داد: من از كساني بودم كه خواستار طرح موضوع حجاب در قانون بودم. طرح داديم و بي‎حجابي را جرم تلقي كرديم. به همراه تعداد ديگري از نمايندگان، اين موضوع را به مجلس آورديم و قانوني كرديم. گفتيم راي بدهيد و اگر هم از سوي شوراي نگهبان رد شد ايراد ندارد. اما به تصويب رسيد. حرف ما اين بود كه اين نظام بايد با بدحجابي و بي‎حجابي برخورد كند.

محسن هاشمي:
آقاي نجفي وظايفت را انجام بده!

محسن هاشمي در صحن شوراي شهر تهران گفت: مديريت شهري خالي از اشكال و ضعف نيست و بايد معترف بود در شش ماه سپري شده از دوره مسؤوليت شوراي پنجم و شهردار منتخب آن، انتظار عمومي از تحول در مديريت شهري برآورده نشده است.

به نوشته جهان‎نيوز، بر‎اساس شنيده‎ها، شوراي عالي اصلاح‎طلبان با اين استدلال كه تهران و مديريت آن ويترين عملكرد اصلاح‎طلبان است، تصميم به استعفاي شهردار تهران گرفته و در حال عبور نرم و كم‎حاشيه از وي است. انتقاد پشت در‎هاي بسته كه گاهي هم نم آن بيرون مي‎زند، يادآور اتفاق‎هاي تلخ شوراي شهر اول است؛ شورايي كه بازي اصلاحات با مردم باعث شد شهردار وقت تهران اجباراً تن به استعفا دهد و شوراي شهر توسط وزارت كشور اصلاحات منحل شود.

 اخبار ويژه

عادي شدن سفر مقامات بحريني به سرزمين‎هاي اشغالي!

به نظر مي‎رسد سفر مقامات بحريني به سرزمين‎هاي اشغالي در حال عادي شدن است. شبكه خبري الميادين گزارش داده «مبارك آل خليفه» شاهزاده بحريني به سرزمين‎هاي اشغالي سفر كرده و نمايندگان پارلمان رژيم صهيونيستي هم به استقبال وي شتافته‎اند.
بنابر اعلام الميادين، «ايوب قرا» وزير ارتباطات رژيم صهيونيستي در توييتر خود سفر مبارك آل خليفه شاهزاده بحريني به «تل‎آويو» را تاييد و تصاويري از ديدار با وي را هم منتشر كرده است. اين وزير صهيونيستي همچنين نوشته «امروز «كنست»(پارلمان رژيم صهيونيستي) ميزبان اين شاهزاده بحريني خواهد بود.»
قرا جزئيات بيش‎تري درباره سفر اين شاهزاده بحريني به سرزمين‎هاي اشغالي فاش نكرد.
اين نخستين بار نيست كه «قرا» ميزبان مهماناني از وابستگان رژيم آل خليفه است. در ماه دسامبر(آذرماه) يك هيأت رسمي از بحرين به سرزمين‎هاي اشغالي سفر كرده بود. شهروندان بحريني در واكنش به اين خبر اعلام كردند كه اين هيأت بحريني نماينده آن‎ها نيست بلكه نماينده رژيم آل خليفه است. «حمدبن عيسي آل خليفه» نيز فوريه(بهمن ماه) 2017 ميزبان يك هيأت از خاخام‎هاي مقيم آمريكا بود و در ماه سپتامبر(شهريورماه) فرزند وي از يك مركز يهودي در آمريكا ديدار كرد. خاخام‎هاي آمريكايي درباره اين ديدار افشا كردند كه شاه بحرين از لغو تحريم عربي ضد رژيم صهيونيستي حمايت كرده است. ارتجاع عرب مدتي است تلاش‎ها براي عادي‎سازي روابط با رژيم صهيونيستي را تشديد كرده‎اند.

بدو بدو كه خيلي ديرت شده!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: يكي از مدعيان اصلاحات و عضو مركزيت كارگزاران گلايه كرده و گفته است «خروجي نظام سياسي و نتايج و كاركرد غائي انقلاب مطلوب جريان اصلاحات نيست»!
گفتم: اول بايد ديد كدام خروجي مطلوب آن‎ها بوده است كه حالا از تحقق نيافتن آن ابراز ناراحتي مي‎كنند؟
گفت: اگر از سختي معيشت مردم و گراني لجام‎گسيخته گلايه دارند كه بايد پرسيد؛ آقايان طي ده‎ها سال كه مسؤوليت‎هاي كليدي را در قبضه خود داشتند چه مي‎كردند؟
گفتم: به جاي كار براي مردم، حاشيه مي‎ساختند و تئوري مي‎بافتند!
گفت: تئوري‎هايشان هم كه كليات ابوالبقا بود و آبكي از كار در آمد.
گفتم: از شخصي پرسيدند ساعت چنده؟ بلد نبود، گفت: بدو بدو كه خيلي ديرت شده!
اين روزنامه همچنين نوشت:
گفت: وزير راه و شهرسازي به مديران استاني اين وزارتخانه ۳ ماه مهلت داده است تا درباره 2روز برفي تهران و برخي ديگر از استان‎ها گزارش تهيه كنند!
گفتم: تهيه گزارش براي ۲روز برف كه به ۳ ماه مهلت نياز ندارد! جاده‎ها بسته شده و ملت ساعت‎ها در برف مانده بودند و اين در حالي بود كه هواشناسي از قبل، هواي برفي را پيش‎بيني كرده بود.
گفت: اگر پيش‎بيني هواشناسي هم نبود، با شروع بارش برف سنگين معلوم بود كه وزارت‎ راه بايد دست به كار شود كه نشد! اين‎كه ديگر ۳ ماه مهلت نمي‎خواهد.
گفتم: ‎اي عوام! مهلت ۳ ماهه براي آن است كه نارضايتي مردم را به رضايت تبديل كنند!
گفت: چطوري؟!
گفتم: خدا بر درجات شهيد هاشمي‎نژاد بيفزايد، مي‎گفت؛ شخصي از همسايه خود شكايت كرده بود كه برف پشت‎بام خانه‎اش را به حياط منزل او ريخته است و در مرداد ماه حكم دادگاه آمد كه همسايه را موظف كرده بود برف‎ها را از حياط شاكي خارج كند! و همسايه شاكي دست به دامان دادگاه شد كه بفرماييد برف‎ها را بياورد كه در اين گرماي تابستان به شدت محتاجش هستيم!

سه خواسته‎ نامعقول رئيس جمهور فرانسه از ايران

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: رئيس جمهور فرانسه در آستانه سفر به تهران در پيامي سه خواسته خود از ايران را مطرح كرده است.
به گزارش جهان نيوز، جواد كريمي قدوسي عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره سفر امانوئل مكرون رئيس جمهوري فرانسه به ايران در روزهاي آينده گفت: اولين خواسته فرانسويان اين است كه مقام معظم رهبري آن‎ها را بپذيرد و امانوئل مكرون با ايشان ديدار كند. خواسته دوم ساكنان كاخ اليزه از تهران مربوط به برنامه موشكي است، رئيس جمهوري فرانسه از ايران مي‎خواهد كه در پايان سفرش به تهران، با همتاي ايراني خود نشستي مطبوعاتي برگزار و در آن نشست اعلام كند كه ايران در موضوع برنامه موشكي حاضر است پشت ميز مذاكره بنشيند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، كريمي قدوسي خاطرنشان كرد: درخواست ديگر رئيس جمهوري فرانسه اين است كه يك ميز جديد براي مذاكره سه جانبه‎ ايران، آمريكا و عربستان پيرامون مسائل منطقه، جريان مقاومت و يمن تشكيل شود و اين مسائل مورد بررسي و تبادل نظر قرار گيرند.