صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‎اندركاران كنگره شهدا و ايثارگران روحاني استان قم:
اگر روحانيت در ميدان مبارزه نبود، انقلاب اسلامي به وقوع نمي پيوست

حضرت آيت‎ا... خامنه‎اي در ديدار دست اندركاران كنگره شهدا و ايثارگران روحاني استان قم، حضور جدي و گسترده روحانيت در ميدان جهاد و مبارزه و شهادت در راه خدا را مسأله‎اي بسيار مهم دانستند و با اشاره به آفات دور ماندن مجموعه‎هاي روحاني از ميدان مبارزه در برهه‎هايي از تاريخ كشور گفتند: در مقاطعي از تاريخ، روحانيت به‎دليل دور ماندن از عرصه مبارزه عليه مستبدين و مستعمرين ضربه خورد اما هر‎گاه روحانيت در مقابل دشمنان اسلام و ايران سينه سپر كرد و وارد ميدان مبارزه و ايستادگي شد، سربلند شد كه نمونه كامل آن در جريان انقلاب اسلامي و حركت عظيم امام بزرگوار بود.

ايشان با تأكيد بر اين‎كه اگر روحانيت وارد مبارزه با رژيم طاغوت نمي‎شد هرگز انقلاب اسلامي به‎وقوع نمي‎پيوست، افزودند: هيچ‎يك از احزاب و گروه‎هاي سياسي و روشنفكري قادر به براندازي حكومت مستبد سلطنتي نبودند و حضور گسترده مردم در صحنه و آن حجم از فداكاري و جان‎فشاني مخلصانه در راه خدا، ناشي از حضور روحانيت و جنبه ديني مبارزه بود.

رهبر انقلاب اسلامي وظيفه امروز روحانيت را انقلابي بودن، شناخت دشمن و آمادگي براي مقابله با ترفندهاي آن خواندند و افزودند: شهادت بزرگ‎ترين رتبه نزد خداوند متعال است كه نصيب هر كسي نمي‎شود و ما بايد با نگاه حسرت‎آميز، جايگاه و مقام والاي شهيدان را آرزو كنيم.

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي:
جمهوري اسلامي ايران علي رغم وجود هجمه هاي سنگين دشمنان با قدرت پابرجا مانده است

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي در مراسم افتتاحيه نخستين كنگره يك هزار شهيد روحاني استان قم به تبيين مفهوم شهادت از منظر قرآن كريم پرداخت و گفت: بر اساس آيه 154 سوره بقره، شهدا در بهشت زندگي جاودانه دارند، دائماً در حال عبادت هستند، هرگونه روزي معنوي براي آن‎ها آماده است، شادمان بوده، هيچ‎گونه حسرتي نسبت به گذشته نداشته و خوفي هم از آينده ندارند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم ادامه داد: شهدا احوال خود را بر كساني كه در آينده قرار است به آن‎ها ملحق شوند، گزارش داده و به ايشان بشارت مي‎دهند كه انسان پس از شهادت در راه خدا هيچ‎گونه غم و اندوهي نخواهد داشت.

وي با اشاره به اين‎كه اسلام با منطق شهدا و فرهنگ شهادت پيروز شد، عنوان كرد: ما در جنگ تحميلي به وسيله همين منطق توانستيم پشت دشمنان را به زمين بكوبيم.

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي خاطرنشان كرد: دشمن در جنگ تحميلي قصد داشت كه نهال انقلاب را ريشه كن كند، اما امام راحل از منطق قرآني شهادت طلبي استفاده كرده و با راه اندازي سازمان بسيج مستضعفين، جواناني عاشق شهادت تربيت كردند.

اين مرجع تقليد با بيان اين‎كه جمهوري اسلامي ايران علي‎رغم وجود هجمه‎هاي سنگين دشمنان با قدرت پابرجا ماند، ابراز داشت: امروزه نيز با قدرت در حال پيشروي هستيم و با عنايات خداوند قوي‎تر هم مي‎شويم.

وي در پايان با تأكيد بر اين‎كه شهادت‎طلبي دشمنان را وادار به عقب نشيني مي‎كند، يادآور شد: روحانيون، پاسداران، رسانه‎ها و همه متوليان فرهنگي بايد مكتب شهادت را ترويج دهند تا نسل‎ها يكي پس از ديگري با اين مكتب آشنا شده و زمينه ظهور را فراهم كنند.

يك نماينده مجلس:
گلايه هاي معيشتي مردم نتيجه بي توجهي به اقتصاد مقاومتي است

احد آزادي‎خواه نماينده مجلس درباره علت اعتراضات اخير مردم در برخي شهرها، اظهار داشت: گلايه‎هاي معيشتي مردم از يك سو و جهت‎دهي بيگانه‎ها در اتفاقات اخير مشهود است.

وي با بيان اين‎كه وضعيت نگران‎كننده معيشتي مردم در بروز اتفاقات اخير نقش مهمي داشته است، گفت: وقتي رهبر معظم انقلاب اسلامي بر پايه‎ريزي اركان اقتصادي مقاومتي در كشور براي بهبود وضع معيشت مردم در سال‎هاي گذشته تاكيد مي‎كردند و علي‎رغم تاكيدات چندساله رهبري، دولت‎ها و مسؤولان به اين توصيه عمل نكردند و به حرف ايشان گوش ندادند، بايد اتفاقات امروز را پيش‎بيني مي‎كردند.

اين نماينده مجلس افزود: برخي اقدامات مسؤولان نظير اين‎كه به جاي برخورد قاطع با نجومي‎بگيران آن‎ها را ذخاير نظام ناميدند و برخي اقدامات و حرف‎هاي بي‎فكر و اساس باعث سلب اعتماد مردم و انتقاد آن‎ها شده است.

آزادي‎خواه با اشاره به اين‎كه افرادي به دنبال فتنه هستند، افزود: امروز شرايط اقتصادي مردم را بهانه اعتراض كردند و مردم را براي ريختن به خيابان تحريك مي‎كنند كه سيستم‎هاي امنيتي بايد به‎صورت جدي وارد عمل شوند و اجازه ندهند مردم دستمايه نقشه شوم فتنه‎گران شوند.

نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي همچنين از برخي اظهارنظر تحليلگران در اين رابطه انتقاد كرد و گفت: لازم است در اين شرايط تحليل‎هاي درستي به مردم ارائه شود.

سناتور روس:
آمريكا و اسرائيل در اغتشاشات اخير ايران دست دارند

به گزارش خبرگزاري تسنيم، "كنستانتين كاساچوف" رئيس كميته امور بين الملل شوراي فدراسيون(سناي) روسيه در گفت‎وگو با خبرگزاري «نووستي» يادآور شده است كه عامل خارجي در اعتراضات چند روز اخير در ايران موثر بوده است. اين سناتور روس گفت: «در خصوص اين حوادث قطعا نفوذ خارجي بي‎تاثير نبوده است. من نمي‎خواهم بگويم واشنگتن نفوذ زيادي بر روند اوضاع داخلي در ايران دارد، ولي در حال حاضر جمهوري اسلامي "نامزد" مناسبي براي دخالت خارجي است.»

كاساچوف يادآور شد، واكنش مقامات واشنگتن و سخنان مستقيم "دونالد ترامپ" رئيس جمهوري آمريكا درباره اعتراضات خياباني در ايران، «تحريك آشكار» معترضين است. ترامپ سعي دارد به اين افراد نشان دهد كه آن‎ها از سوي آمريكا مورد حمايت قرار دارند.

به عقيده اين مقام پارلماني روس، كوچك‎ترين ترديدي وجود ندارد كه آمريكا از هر فرصتي براي بي‎ثبات كردن اوضاع داخلي در ايران كه «دشمن شماره يك» امنيت ملي آمريكا معرفي شده است، استفاده مي‎كند.

كاساچوف با اشاره به خبر چند روز قبل امضاي توافقنامه همكاري آمريكا و اسرائيل عليه ايران، افزود: «به همين دليل مسلما عامل خارجي در راه‎اندازي اعتراضات در داخل ايران نقش دارد، هرچند اين مسأله فعلا به‎طور كامل نمايان نباشد.»

وي در عين حال بعيد دانست كه چنين اعتراضاتي بتواند امنيت و ثبات در ايران را در معرض خطر جدي قرار دهد.

روحاني در نشست با رؤساي كميسيون‎هاي مجلس:
اگر لازم باشد جمعيت 80 ميليوني به حمايت از نظام به خيابان آمده و پاسخ آشوبگران را مي دهند

رئيس‎جمهور گفت: با وحدت مسؤولان ترديد ندارم جمعيت ۸۰ ميليوني ايران اگر لازم باشد به خيابان آمده و در حمايت از نظام پاسخ آشوب‎گران و قانون‎شكنان را خواهند داد.

روحاني تصريح كرد: اگر همه با هم شويم من ترديد ندارم مردم از ما حمايت مي‎كنند؛ مردم 80 ميليون جمعيت است كه اگر روزي لازم باشد اين مردم در روزهاي آينده بيايند و از نظام حمايت كنند خواهيد ديد كه چه جمعيت ميليوني در خيابان خواهد آمد، معلوم است اينها به معناي مردم نيستند اما اين هم معنايش اين نيست كه ما نسبت به صداي انتقاد و اعتراض بي‎توجه باشيم و گوش نكنيم بلكه بايد گوش كنيم و اين را به يك فرصت تبديل كنيم. ببينيم مسأله و راه حل آن چيست؟ دنبال آن راه‎ حل بگرديم و حل و فصل كنيم.

نامه ۷۱۵ دانشگاهي به مسؤولان
بدون حائل ميان مردم حاضر شويد و مطالبات آنان را بشنويد

به گزارش فارس، بيش از 715 نفر از دانش‎آموختگان و دانشجويان دانشگاه‎هاي كشور در پي بروز نارضايتي‎هاي مردم از وضعيت اقتصادي و معيشتي خود، طي نامه‎اي به مسؤولان از آنان خواستند بدون حائل و تشريفات در ميان مردم حاضر شوند و مطالبات آنان را بشنوند و در اسرع وقت براي حل مشكلاتشان اقدام كنند.

متن اين نامه به اين شرح است:

بسمه تعالي

اگر به واسطه سوء مديريت و ضعف فكر و عمل شما، به اسلام و مسلمين ضرري و خللي واقع شود و خود مي‎دانيد و به تصدي ادامه مي‎دهيد مرتكب گناه عظيم و كبيره مهلكي شده‎ايد كه عذاب بزرگ الهي دامنگيرتان خواهد شد.(امام خميني63/11/22، صحيفه نور، ج19، ص108)

خجلت و شرمندگي نظام از بيكاري يك جوان، از خجلت و شرمندگي جوان بيكار در خانواده خود، بيش‎تر است.(مقام معظم رهبري 95/3/16)

مسؤولان محترم جمهوري اسلامي ايران!

توجه به خواست محرومين و مستضعفين، كه صاحبان اين كشور هستند، بايد در اولويت همه برنامه‎ها و فعاليت‎هاي برنامه‎ريزان كشوري باشد.

مدتي است صداي اعتراض به تنگي معيشت و فساد اقتصادي و ناديده گرفته شدن حقوق ملت توسط برخي متخلفان دولتي و خصوصي بلند شده است.

عدم پاسخ‎گوئي، توجيه و حواله مشكلات به دلايل ديگر خارجي يا طبيعي، باري از مسؤوليت شما پاسخ‎گويان در جمهوري اسلامي كم نمي‎كند، چرا كه قبول مسؤوليت، ضمن قبول همه اين مصائب و مشكلات بوده است.

طبيعي است در صورت توجه به درخواست مردم، همه ما نيز در كنار شما به تلاش همه جانبه براي بهبود وضعيت اقتصادي كشور خواهيم پرداخت، اما انفعال در برابر خواسته‎هاي به حق مردم، اعتراضات را به كام مطالبات تندتر و كشور عزيزمان را به باتلاق ناامني خواهد كشاند.

مطالبه صريح ما اين است كه به‎عنوان منتسبين به جمهوري اسلامي و مسؤول عن رعيته، بدون حائل و تشريفات در ميان مردم حاضر شويد، مطالبات ايشان را با حوصله و سعه صدر بشنويد، از آن‎ها دلجوئي كنيد و در اسرع وقت براي پاسخگوئي و حل مشكلات اين مردم غيور و صبور و رنج‎كشيده اقدام نماييد.

ما همچنان بر پيگيري آرمان مهم انقلاب اسلامي كه پيگيري حقوق مستضعفين است، نظارت مي‎كنيم و تا برآورده شدن درخواست‎هاي به حق اين صاحبان اصلي انقلاب، از پاي نمي‎نشينيم و مجدانه معتقديم حضور در جمع ولي نعمتان و مردماني كه گلايه مندند و با جريانات آشوبگر سياسي مرزبندي دارند، مي‎تواند آرامش را به كشور برگرداند.

والسلام علي من اتبع الهدي

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس
آل سعود رنگ صندوق رأي را نديده حالا از حق مردم ايران حرف مي زند

سيدحسين نقوي‎حسيني در گفت‎وگو با مهر، با اشاره به برخي تجمعات اخير در برخي شهرها و حواشي پيش آمده، اظهار داشت: واقعيت اين است كه فريادها و مطالبات بحق مردم مورد بهره‎برداري ناحق دشمن قرار گرفته است. وي در توضيح اين نكته گفت: اين‎كه مردم با مشكلات اقتصادي مثل ركود روبه‎رو هستند و دولت نتوانسته در ۵ سال اخير بحران ركود را حل كند و امروز بحران اشتغال و گراني‎هاي لجام‎گسيخته نيز گريبانگير مردم شده و بخش عمده مردم از عهده هزينه‎هاي زندگي برنمي‎آيند، يك واقعيت است اما نبايد فضا به سمتي برود كه اين اعتراضات بحق از طرف برخي كشورهاي معاند كه ۴۰ سال است با روش‎هاي مختلف به دنبال فتنه‎انگيزي عليه انقلاب اسلامي هستند، به حاشيه كشيده شده و آن‎ها از اين نمد كلاهي براي خودشان ببافند.

نقوي‎حسيني همچنين به حمايت‎هاي رژيم آل‎سعود از ناآرامي‎هاي اخير در بعضي شهرها اشاره كرد و اظهار داشت: دولت آل‎سعود كه يك دولت قبيله‎اي و طايفه‎اي است و تا به حال رنگ دموكراسي، صندوق راي و آراي عمومي را نديده، حالا حامي مردم ايران شده و از خواسته‎هاي مردم حرف مي‎زند، در حالي كه خودشان 3 سال است بي‎توجه به خواسته‎هاي مردم يمن، اين ملت بي‎دفاع را بمباران كرده و به خاك و خون مي‎كشند.

صدا و سيما باز هم در مقابل فشارها كوتاه آمد «خارج از ديد» هم حذف شد!

پخش مجموعه «خارج از ديد» با فشار جريان‎هاي خارج از صداوسيما قطع شده است. با توجه به اين‎كه اين مجموعه، نگاهي جامع و همه‎جانبه به حوادث قبل و پس از انتخابات سال 88 دارد و نسبت جريان فتنه را با كانون‎هاي وابسته به غرب براساس اسناد افشا مي‎كند، برخي افراد و جريان‎هايي كه «دانستن را حق مردم نمي‎دانند» اين برنامه را هم نتوانستند تحمل كنند! كانال روزنامه ايران(روزنامه دولت) نسبت به پخش اين مستند ابراز نگراني كرده و آن را سرآغاز عمليات رواني عليه حاميان دولت دانسته است!

البته اين اولين بار نيست كه صداوسيما در برابر فشارهاي جريان‎هاي سياسي مخالف آگاهي مردم كوتاه مي‎آيد. پيش از اين نيز برخي از برنامه‎ها ازجمله «ثريا» با چنين محدوديت‎هايي در پخش مواجه شدند.

با اين حال، جلوگيري از پخش مستندي عليه فتنه سال 88 آن هم در شرايطي كه رهبر معظم انقلاب بارها بر روشنگري درباره فتنه تأكيد كرده بودند از سوي صداوسيما تأسف‎بار است.

علي مطهري مطرح كرد:
با تخريب اموال عمومي و آشوب برخورد شود

علي مطهري نماينده مردم تهران و نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي طي يادداشتي با تاكيد بر ضرورت به رسميت شناختن اعتراض مدني مردم از سوي مسؤولين در عين حال خواستار برخورد با تخريب اموال عمومي و ايجاد آشوب شد.

متن كامل اين يادداشت به شرح زير است:

در كشور ما فرهنگ اعتراض وجود ندارد. هر تجمع اعتراض‎آميزي به سرعت از شعارهاي اوليه خود دور مي‎شود و به خشونت مي‎گرايد. شايد علت آن اين باشد كه مجوز هيچ تجمعي صادر نمي‎شود و وزارت كشور همه تجمعات و اعتراضات مدني را غيرقانوني مي‎نامد. اين در حالي است كه قانون اساسي ما در اصل بيست و هفتم راه‎پيمايي را مشروط به اين‎كه مسلحانه و مخل احكام اسلام نباشد مجاز اعلام كرده است.

در كشورهايي كه تمرين دموكراسي بيش‎تري دارند، در يك روز و ساعت مشخص هزاران نفر در مسير معيني با حفاظت پليس، راهپيمايي كرده و اعتراض خود را در موضوع معيني اعلام مي‎نمايند و سپس سركار خود مي‎روند و اين يك امر عادي است.

وزارت كشور ما بايد اعتراض مدني را به رسميت بشناسد و در صدور مجوز سخت‎گيري نكند و مردم نيز بايد پايبند به لوازم اعتراض مدني باشند.

در چند روز اخير اعتراضاتي عمدتاً اقتصادي در برخي از شهرهاي كشور انجام شد. اين‎كه مردم احساس آزادي مي‎كنند و نظر خود را در قالب تجمع يا راهپيمايي بيان مي‎نمايند يك نقطه مثبت و روشن براي جامعه ما و نظام جمهوري اسلامي است اما اين‎كه اين اظهارنظرهاي جمعي توأم با تخريب اموال عمومي و اخلال در نظم جامعه مي‎شود يك نقطه منفي و تاريك است.

مسؤولان ما بايد براي بخش اول اين پديده يعني اظهارنظر مدني و آرام مردم شرايط را مهيا كنند و با بخش دوم آن يعني تخريب اموال عمومي و ايجاد آشوب به شدت برخورد نمايند.

بيانيه رسمي كاخ سفيد در حمايت از آشوب

«دونالد ترامپ» رئيس‎جمهور آمريكا كه از زمان روي كار آمدن تمام تلاش‎ خود را براي اعمال فشار به ايران به كار گرفته است، در يك پيام توييتري از تجمع اعتراضي در چند شهر ايران حمايت كرد. ترامپ در اين پيام، بيانيه كاخ سفيد را منتشر كرد و نوشت: «گزارش‎هاي زيادي از تظاهرات‎هاي مسالمت‎آميز شهروندان ايران كه از فساد رژيم و هدر دادن ثروت اين كشور براي تأمين منابع مالي تروريسم در خارج اين كشور خسته شده‎اند، وجود دارد». ترامپ گفت: «دولت ايران بايد به حقوق مردم خود از جمله حق ابراز عقايدشان احترام بگذارد. جهان نظاره‎گر است».

گفتني است ترامپ حدود سه ماه پيش در يك سخنراني قبل از سخنراني براي «اعلام راهبرد جامع» در قبال ايران، ايران و مردم ايران را با الفاظي مثل «شيطان»، «سركش» و «تروريست»‎ توصيف كرده بود.

وزارت خارجه آمريكا نيز در بيانيه‎اي با تكرار مجدد ادعاهاي چند ماه پيش دونالد ترامپ عليه ايران، مدعي شده صادرات اصلي ايران، «خشونت، خونريزي و هرج و مرج است.» واشنگتن همچنين از «تمامي ملت‎ها» خواسته «علناً» از مردم ايران حمايت كنند.

انتقام «رويترز» از حاج قاسم سليماني

خبرگزاري انگليسي رويترز روز گذشته طي گزارشي كه آن‎را در تيتر اول خود قرار داد به تجمعات اخير در تهران پرداخت.

رويترز كه در تمام طول گزارش خود تلاش كرده بود تا با نگاهي از بيرون و كلي به مسأله بپردازد؛ اما به ناگاه به يك اتفاق جزئي در خلال تجمع يكي از شهرستان‎ها اشاره كرده و مي‎نويسد:

«ويدئوهاي موجود در شبكه‎هاي اجتماعي نشان مي‎دهد كه معترضين در شيراز تلاش مي‎كنند تا بنر تصوير قاسم سليماني را پايين بكشند. فرمانده قدرتمند نيروي قدس سپاه پاسداران كه مسؤوليت عمليات‎هاي خارجي در عراق و سوريه و هرجاي ديگري! را بر عهده دارد.»

خوشحالي اين رسانه انگليسي از پاره شدن عكس حاج قاسم در يك اغتشاش، امر پنهاني نيست.

قابل تأمل اين‎كه اغتشاشگراني كه در فتنه كوي دانشگاه عكس مقام معظم رهبري را پاره مي‎كردند؛ در سال 88 نيز عكس امام راحل را پاره كردند و امروز به پاره كردن عكس سردار سليماني روي آورده‎اند... كه اين مسأله بيانگر حقايق زيادي است.

اينكه يك رسانه انگليسي در گزارش خبري خود به مسأله‎اي تا اين حد كم‎اهميت و رخ داده در يك شهرستان توجه و آنرا با طول و تفصيل بيان مي‎كند يقينا بايستي براي اهل نظر محل تأمل باشد.

چه اين‎كه سردار سليماني از منظر غرب به‎عنوان سد اصلي برنامه‎هاي جهان سلطه در منطقه غرب آسيا شناخته مي‎شود كه طرح‎هاي حتمي استكبار را با شكست قطعي مواجه ساخته است.

بديهي‎است كه رسانه‎هاي نظام سلطه و پادوهاي غرب نيز تلاش مي‎كنند تا اين اسطوره انقلابي‎گري و مقاومت را ولو در اندازه يك پاره كردن عكس نيز آماج حمله قرار داده و از بيان خرسندي خود نسبت به اين رخدادي بي‎اهميت و يا كم‎اهميت نيز اِبايي نداشته باشند.

دادستان تهران:
ضرورت تفكيك اعتراض به سياست هاي اقتصادي دولت و تظاهرات ساختارشكنانه

جعفري دولت‎آبادي در تفكيك اعتراض به مشكلات اقتصادي و تظاهرات ساختارشكنانه اخير گفت: مردمي كه هزاران شهيد نثار انقلاب كرده‎اند تا نظام اسلامي شكل گيرد، هرگز به دوران جاهليت پهلوي باز نمي‎گردند و اين‎كه اعتراض به گراني برخي كالاها و يا سياست‎هاي اقتصادي دولت، به اقدامات ساختارشكنانه تبديل شده مويد آن است كه آمريكا پشت پرده اين تحركات است.

دادستان تهران تاكيد كرد: دشمن از تحركات و اقدامات سوء خود دست نخواهد برداشت و تلاش مي‎كند بر موج اختلافات داخلي و مشكلات اقتصادي سوار شود.

 اخبار ويژه

واكنش آيت‎ا... شب زنده دار به ناآرامي‎هاي اخير
برخي مي خواهند جامعه را از مسير حق جدا و طاغوت را جايگزين كنند

به گزارش خبرگزاري رسا، آيت‎ا... محمدمهدي شب زنده دار عضو فقهاي شوراي نگهبان در درس خارج خود نسبت به برخي ناآرامي‎ها و آشوبگري‎ها در كشور واكنش نشان داد و گفت: انسان وقتي به شعارها، حرف‎ها و مطالب برخي تجمعات نگاه مي‎كند نظير كارهايي است كه در صدر اسلام انجام مي‎دادند.
وي افزود: برخي مي‎خواهند جامعه را از مسير حق جدا و طاغوت را جايگزين كنند، چه معنا دارد كه گفته شود جاي فلان طاغوت خالي است؟ آيا منظور اين است كه به جاي اسلام و ارزش‎ها بيايد؟ مشكلات وجود دارد اما آيا اين مشكلات از اسلام و از راه حق است؟
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اين‎كه عمده مشكلات از ناحيه‎ دشمنان اسلام است، اظهار داشت: البته بخشي از مشكلات نيز به كم‎كاري‎ها يا بلد نبودن‎هاي برخي افراد باز مي‎گردد، وظيفه همه اين است كه در دفاع از اسلام، حكومت الهي و از راهي كه با مجاهدت امام راحل، با شهادت‎ها و ايثارگري‎ها و تحمل مشكلات از سوي مردم خداجو به دست آمده در صحنه باشند.
وي با گراميداشت حماسه 9 دي، بزرگداشت اين حماسه عاشورايي را مقابله با دشمنان و تقويت اسلام دانست.

اهداي كتاب «مسيح در شب قدر» به پاپ و دبيركل سازمان ملل

كتاب «مسيح در شب قدر» همزمان با ميلاد مسيح و در آستانه سال نو ميلادي، به پاپ و دبيركل سازمان ملل اهدا شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پويا، انتشارات صهبا همزمان با ميلاد مسيح و در آستانه سال نو ميلادي، كتاب «مسيح در شب قدر» را به پاپ فرانسيس، رهبر كاتوليك‎هاي جهان و آنتونيو مانوئل دي اليويرا گوتيرس دبيركل سازمان ملل اهدا كرد.
در نامه‎اي كه به همراه اين اثر ارسال شده، آمده است:
«كتاب «مسيح در شب قدر»، روايت حضور رهبر ايران، آيت‎ا... سيدعلي خامنه‎اي در منازل شهداي مسيحي از سال 1984 تا 2015، كه در سال 2016 توسط مؤسسه فرهنگي صهبا، توليد و منتشر شده بود، به زبان انگليسي ترجمه و منتشر شده است. آن‎چه در اين كتاب آمده، از طرفي نشان دهنده احساس تعلق هموطنان مسيحي به كشور و ايثارگري آن‎ها در راه عزت ايران است، و از طرفي، اوج قدرشناسي و احترام و تكريم جمهوري اسلامي نسبت به اين هموطنان عزيز؛ تا جايي كه عالي‎رتبه‎ترين مقام كشور، سال‎هاي متوالي، در ايام ميلاد حضرت مسيح، به منزل اين خانواده شهداي مسيحي رفته‎اند و صميمانه و بدون تشريفات، با آن‎ها گفت‎وگو كرده‎اند. لحظات و گفت‎وگوهاي بسيار زيبايي در اين ديدارها خلق شده كه همه در اين كتاب منعكس شده‎اند.
در شرايط امروزي و با ظهور نسخه‎هاي تقلبي و خشن از اسلام، معرفي اين نمونه از رابطه زيبا و صميمي مسلمانان حقيقي و پيروان حضرت مسيح، مي‎تواند چهره زيباي نظام اسلامي را به جهانيان نشان بدهد؛ لذا ضمن اهداي اين كتاب، اميدواريم مطالعه اين كتاب، براي جنابعالي، مفيد و موثر واقع گردد.»

ناصري:
شرط ساماندهي اقتصادي ساماندهي تيم اقتصادي دولت است

عضو شوراي سياستگذاري اصلاح‎طلبان مي‎گويد دولت در 4 سال گذشته، مسير اقتصادي را اشتباه رفته است.
عبداله ناصري در مصاحبه با روزنامه آرمان و در پاسخ اين سؤال كه «برخي نمايندگان اظهار داشته‎اند كه دولت و مجلس پيام حركت مردم را دريافت كرده‎اند؛ به‎نظر شما دولت بايد براي حل اين مشكل حداقل در حوزه اقتصاد و معيشت مردم چه راهكارهايي بينديشد؟»گفت: به‎نظر من دولت برنامه اقتصادي روشني ندارد. دولت 4 سال گذشته خود را درگير مهار تورم كرد در حالي كه بسياري از اقتصاددانان گفتند كه ركود مهم‎تر از تورم است و دولت بايد بيش‎تر به بحث رفع ركود بپردازد، اما شاهد بوديم كه دولت به رفع تورم پرداخت، گرچه تورم دملي است كه دوباره از جاي ديگري سر باز مي‎كند. كما اين‎كه اكنون ركود در بسياري از حوزه‎ها وجود دارد و شاهد تورم در برخي زمينه‎ها هستيم.
وي افزود: از اين رو به‎نظر مي‎رسد كه دولت تدبير و اميد در دور دوم خود نيز هنوز نتوانسته چشم‎انداز اقتصادي روشني را براي افكار عمومي و نخبگان ارائه دهد و با اين‎كه بيش از ۴ ماه از تشكيل دولت مي‎گذرد هنوز مشخص نيست كه مديريت اقتصادي دولت با كدام يك از اعضاي كابينه است؟ دولت بايد در گام اول اين مسأله را براي خود روشن كند و فكري براي اين قضيه كند. به هر صورت حقوق، معيشت و رفاه مردم مسأله‎اي است كه بايد در دستور كار دولت قرارگيرد و براي آن برنامه‎ريزي كند. از اين رو به‎نظر مي‎رسد كه دولت هنوز نتوانسته برنامه روشني را حداقل براي رضايت افكار عمومي ارائه دهد.
وي خاطرنشان كرد: معتقدم كه دولت مي‎تواند زندگي نسبتا مطلوب اقتصادي را براي مردم شكل دهد، به شرطي كه ابتدا به ساكن بتواند چشم‎انداز اقتصادي روشني را به مردم ارائه و مشخص شود كه در تيم اقتصادي دولت چه كسي چه كاري انجام مي‎دهد.