صفحه اخبار

حضرت آيت‎ا... نوري همداني:
كشوري كه جهاد و شهادت دارد ظلم هيچ ظالمي را نخواهد پذيرفت

حضرت آيت‎ا... حسين نوري همداني با حضور در مراسم يادواره سردار سرلشگر پاسدار شهيد مهدي زين الدين، ‎ سرداران و ۶ هزار شهيد استان قم، كه با حضور علما، فضلا و مدير حوزه‎هاي علميه كشور، سردار نقدي، فرماندهان سپاه و نواحي قم، مسؤولان استاني، نمايندگان مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، بسيجيان، ‎ خانواده شهداي دفاع مقدس و مدافع حرم و عموم مردم شهيد پرور قم همراه بود، نماز مغرب و عشا را اقامه كرد.

اين مرجع تقليد با تأكيد بر اين‎كه برگزاري يادواره شهدا يك وظيفه از سوي مردم و مسؤولان است، ابراز داشت: قوام و بقاي اين نظام مقدس به بركت خون شهداي بزرگوار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حضرت آيت‎ا... نوري همداني در ادامه با بيان اين‎كه شهدا دنيا را رها كردند و براي دفاع از كشور، ملت و دين خود به ميدان جنگ رفتند، بيان داشت: اين شهدا با الهام از عاشورا و فرهنگ ناب اهل بيت(ع) جان خود را فداي اسلام و انقلاب كردند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم در پايان اظهار داشت: با توجه به اين ايثار و جانفشاني‌ها، امروز اين وظيفه براي ما ايجاد مي‎شود كه چنين مراسم بزر‎گداشتي را در سراسر كشور برگزار كنيم و افزون برتجليل از مقام شامخ آنان، فرهنگ ايثار و شهادت را زنده و پررنگ كنيم؛ چون كشوري كه جهاد و شهادت دارد ظلم هيچ ظالمي را نخواهد پذيرفت و هميشه عزت‎مند خواهد بود.

آيت‎ا... علم‎الهدي:
برخي مناظرات امام رضا(ع) را تحريف و تبديل به «گفت و گو و مذاكره» كردند

آيت‎ا... سيداحمد علم‎الهدي در ويژه برنامه شهادت امام رضا(ع) در بارگاه منور رضوي گفت: امام رضا(ع) يك شخصيت والاي سياسي بوده كه مقابل توطئه‎ها ايستادگي كرد و اين براي امروز ما راهبرد است. امام رضا(ع) يك گوشه‎نشين اخلاقمدار نبود كه نسبت به بلايايي كه بر سر اسلام مي‎آيد، بي‎تفاوت باشد. امام برابر همه مسائل برخورد و مقابله و جنگ داشت و توطئه‎هاي فرهنگي دشمن را برملا كرده و در مقابل آن مناظره مي‎كرد و عده‎اي مي‎گويند امام گفت‎وگو مي‎كرده است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از مشهدمقدس، وي خاطرنشان كرد: امام رضا(ع) مبارزه مي‎كرده؛ دستگاه هم به اين نتيجه رسيده بود كه مردم سراغ اهل‎بيت(ع) مي‎روند و براي اين‎كه مردم ديگر در اين خانه را نزنند با يك ژست آزادانديشي، يهوديت و مسيحيت را آزاد كردند و امام در مقام مبارزه با اين توطئه ميدان مناظره تشكيل داد و نه ميدان مذاكره و با منطق، اين‎ها را شكست داد و توطئه مامون عملياتي نشد.

آيت‎ا... علم‎الهدي تصريح كرد: آقايان در مباني سياسي خود مي‎خواهند اين‎ها را از ميان ببرند و مقاومت انقلابي را بكوبند و يك سفره آماده فراهم شود و مي‎گويند امام رضا(ع) مذاكره كرد؛ اهل كتاب قرار بود سفره اسلام و بساط دين را از ميان ببرند و امام رضا(ع) با اين‎ها مقابله كرد و اين‎كه واژه را تحريف و راه را براي سياستگذاري تساهل و تسامح با استكبار باز كنيم بزرگ‎ترين برخورد با امام(ع) است.

آيت‎ا... كعبي:
استعفاي سعد حريري طرحي شيطنت آميز براي ايجاد فتنه عليه مقاومت است

عضو مجلس خبرگان رهبري در گفت‎و‎گو با خبرنگار احزاب و تشكل‎هاي گروه سياسي باشگاه خبرنگاران جوان با بيان اين‎كه عربستان هم‎پيمان استراتژيك رژيم صهيونستي است تاكيد كرد: آل سعود بعد از شكست‎هاي مكرر داعش در سوريه و عراق تلاش مي‎كند با استفاده از راه‎هاي ديگر اين شكست‎ها را جبران كند.

آيت‎ا... كعبي با بيان اين‎كه طرح رژيم صهيونيستي تضعيف مقاومت اسلامي، حزب ا... لبنان، ايجاد جنگ رواني و تهديد عليه حزب ا... است اظهار كرد: اجبار نخست وزير هم پيمان آل سعود، در عربستان به استعفا، بر خلاف عرف ديپلماتيك و سياست بين‎الملل است و اقدام بي‎سابقه در روابط بين‎الملل به شمار مي‎رود.

وي با تاكيد بر اين‎كه استعفاي سعد حريري طرحي شيطنت آميز براي ايجاد فتنه عليه مقاومت اسلامي است گفت: اين بار هم اگر آل سعود بخواهد پولي به رژيم صهيونيستي بدهد تا به نفع آنان كار كند، قطعا در مقابل مقاومت اسلامي شكست مي‎خورد؛ چنان كه تاكنون عربستان از لحاظ ديپلماسي و جنگ رواني هر چقدر منطقه را تهديد و براي تضعيف مقاومت اسلامي تلاش كرده نتيجه معكوس گرفته است.

كعبي با بيان اين‎كه مقاومت ملت مظلوم يمن و غرش موشك‎هاي يمن كه به رياض رسيد عربستان را از خواب تكبر بيدار كرد گفت: امروز عربستان احساس مي‎كند كه رژيم قبيله‎اي آن‎ها تهديد مي‎شود و مي‎خواهد با اين تبليغات سياسي در مقابل غرش موشك‎هاي يمن چاره‎انديشي كند.

وي افزود: تصميم‎هاي احمقانه و شيطنت آميز عربستان با هدايت رژيم صهيونيستي و آمريكا صورت مي‎گيرد و از گذشته هم نحوه مقابله با آن‎ها با مقاومت همراه بوده است كه نشان مي‎دهد عربستان ضعيف‎تر از آن است كه بتواند در جنگ اراده‎ها كاري كند؛ زيرا مقاومت اسلامي پيروز خواهد بود.

مجله آمريكايي تايم:
در همه جنگ هاي منطقه ايران پيروز شده است

برخلاف همه فضاسازي‎ها در داخل ايران بر محور ضعيف‎نمايي ايران و بزرگ‎نمايي جنگ، يك مجله آمريكايي تأكيد كرد ايران در جنگ‎هاي خاورميانه پيروز شده است.

مجله تايم در تحليلي نوشت: در حالي كه وليعهد عربستان مشغول به زندان انداختن رقباي خود بود، موشك انصارا... يمن به رياض شليك شد.

در سال‎هاي اخير، عربستان سعودي و ايران به صورت نيابتي با يكديگر مبارزه كرده‎اند، و در اغلب آنان ايران پيروز ميدان است.

چند روز پيش در عراق، ميليون‎ها زائر شيعه در شهرهاي نجف و كربلا براي مراسم سالانه اربعين جمع شدند. بسياري از اين زوار، از كشور همسايه ايران آمده بودند.

در سوريه، دولت بشار اسد بدون كمك نيروهاي حزب‎ا... تحت حمايت ايران، سال‎ها پيش سقوط كرده بود؛ نيروي هوايي روسيه كه به درخواست ايران و همچنين رزمندگان ايراني كه به سوريه اعزام شده‎اند، به نام مشاوران نظامي نامحسوس خوانده مي‎شوند. نيروهاي تركيبي به آرامي، اما به‎طور پيوسته سرزمين‎هاي تحت كنترل داعش و گروه‎هاي ديگر شورشيان تحت حمايت عربستان سعودي را پس مي‎گيرند.

در يمن، عربستان سعودي زماني با انجام حمله مسلحانه‎اي در سال 2015 در حمايت از منصور الهادي، رئيس جمهور اين كشور، اميدوار بود به يك پيروزي سريع و قاطعانه دست يابد؛ اما در عوض در جنگي فرسايشي با هزينه بالا با حوثيان گرفتار شد. حوثي، يك فرقه از شيعه است كه بعد از حمله عربستان سعودي به ايران نزديك‎تر شد. نفوذ جمهوري اسلامي در بسياري از پايتخت‎هاي خاورميانه و فراتر از آن، بسيار زياد است.

وحيد حقانيان:
بايد مشكلات مردم را حل كنيم نه اين‎كه با سياسي‎كردن موضوع 12 ميليون ساكن مسكن مهر هم دچار مشكل شوند

وحيد حقانيان، معاون امور ويژه دفتر مقام معظم رهبري كه به منظور بررسي وضعيت زلزله‎زدگان غرب كشور به قصر شيرين و سرپل ذهاب سفر كرده بود، در گفت‎وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس درباره اظهاراتي كه از وي در فضاي مجازي پخش شد، توضيحاتي ارائه كرد.

وي اظهار داشت: بنده به منظور بررسي وضعيت زلزله‎زدگان در قصر شيرين بودم و در جمع معدودي از جهادگران سخناني گفتم كه علي‎الظاهر به معاون اول محترم رئيس جمهور برخورده در حالي كه بنده 25 سال با ايشان همكار بودم و قصد توهين و جسارت نداشتم.

معاون امور ويژه دفتر مقام معظم رهبري با بيان اين‎كه آن سخنان در يك جمع خصوصي صورت گرفت و قرار بر انتشار آن نبود، اظهار داشت: البته اين‎ها يك واقعيت است كه ما نبايد مسائل اين‎چنيني را سياسي كنيم.

حقانيان افزود: بخشي از اين منطقه از جمله محل مسكن مهر بر روي گسل بوده كه بسياري از خانه‎هاي بتني كه توسط خود مردم هم ساخته شده كاملا فرو ريخته اما سازه مسكن مهر سالم است.

معاون امور ويژه دفتر مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: مردم مشكلات و آلام زيادي دارند كه ما بايد آن‎ها را كم كنيم نه اين‎كه طوري صحبت كنيم كه 12 ميليون نفر از ساكنان مسكن مهر هم با مشكل مواجه شوند.

دكتر قديري ابيانه:
اروپا مبادله هزار ميلياردي با آمريكا را به خاطر ايران زير سوال نمي برد

محمد حسن قديري ابيانه، كارشناس مسائل بين‎الملل و سفير اسبق ايران در مكزيك در گفت‎وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري تسنيم، درباره بدعهدي‎هاي آمريكا و تصويب قانون كاتسا گفت: آمريكا هيچ اقدام غيرمعمولي انجام نداده است؛ چراكه مصادره اموال ساير ملت‎ها، دزدي، جنايت و خلف وعده جزو كارهاي معمول آمريكا است.

وي افزود: برخي فكر مي‎كردند اگر مقام‎هاي اصلي آمريكا قولي بدهند و آن را امضاء كنند و به تاييد شوراي امنيت برسد، آمريكا نمي‎تواند زير عهد خود بزند اما شاهد بوديم كه آمريكا در برجام با وجود اين‎كه امتيازات خوبي به دست آورده و امتيازات نسيه و كمي را متعهد شده، به همان مقدار كم هم پايبند نبود.

قديري ابيانه تصريح كرد: تعجب آور است كه عده‎اي در داخل به آمريكايي‎ها اعتماد مي‎كنند و حتي در حال حاضر كه با اين رويكرد آمريكا مواجهه شده اند، اميد به اروپا بسته‎اند در حالي كه اين كار همان قدر اشتباه است كه اميد بستن به آمريكا اشتباه بود زيرا حجم مبادلات اروپا با آمريكا بالاي 1000 ميليارد دلار است در حالي كه حجم مبادلات ايران با اروپا زير 20 ميليارد دلار است و اروپا به‎خاطر 20 ميليارد دلار، رابطه 1000 ميليارد دلاري را زير سوال نمي‎برد.

سفير اسبق ايران در مكزيك گفت: اگر 4 سال به اميد تعامل با آمريكا فرصت سوزي شد حالا مي‎خواهند 4 سال هم به اميد تعامل و رابطه با اروپا فرصت سوزي كنند در حالي كه نبايد به ترحم بيگانه اميد داشته باشيم. متاسفانه بودند افرادي كه آب خوردن مردم را هم به برجام ربط دادند و فكر مي‎كردند كه آمريكايي‎ها به ما رحم مي‎كنند و دست از فشار بر خواهند داشت.

در نتيجه ركود اقتصادي رخ داد
۷۵ هزار ميليارد تومان چك برگشتي در نيمه اول امسال

با وجود آمارهاي دولتي درباره رشد بي‎سابقه همه بخش‎هاي اقتصادي كشور، ميزان چك‎هاي برگشتي در شبكه بانكي نشان از ركود و كسادي عميق در بازار دارد.

به گزارش مشرق، بر اساس گزارش بانك مركزي، فقط در نيمه اول امسال بالغ بر ۷۵ هزار ميليارد تومان چك بين بانكي برگشت خورد كه بيانگر ركود شديد در بازار است.

در نيمه اول امسال ۱۵ درصد تعداد چك‎ها و ۲۲ درصد ارزش چك‎هاي مبادله‎اي، برگشت داده شده است.

در نيمه اول سال جاري54/821/500 فقره چك به مبلغ 336/277 ميليارد تومان مبادله شد كه بالغ بر 8/643/100 فقره آن به مبلغ ۷۵۰۰۰ ميليارد تومان آن برگشت داده شد.

آمار سامانه چكاوك، نشان مي‎دهد فقط در ماه شهريور امسال 1/4 ميليون فقره چك به ارزش ۱۲۸۰۰ ميليارد تومان برگشت داده شد. بدين ترتيب در شهريور 15/6 درصد از كل تعداد چك‎هاي مبادله‎اي و 21/8 درصد از كل مبلغ چك‎هاي مبادله‎اي برگشت داده شد.

با توجه به حجم نقدينگي ۱۳۰۰ هزار ميليارد توماني كشور، حجم چك‎هاي برگشتي به حدود ۶ درصد نقدينگي كشور مي‎رسد.

رشد كم‎سابقه چك‎هاي برگشتي با آمارهاي مسؤولان دولتي درباره رشد اقتصادي دو رقمي كشور همخواني ندارد.

اگر رشد اقتصادي دورقمي محقق شده بود، قطعا همه بخش‎هاي اقتصادي كشور بايد از آن تاثير مي‎پذيرفتند و رونق در همه بازارها به چشم مي‎خورد.

اما برگشت خوردن يك پنجم چك‎ها واقعيت اصلي اقتصاد كشور را نشان مي‎دهد و آن هم ادامه ركود عميق در بازارهاي مختلف است.

سخنگوي دولت اصلاحات:
آقاي آخوندي! كارفرماي بيمارستاني كه در زلزله فرو ريخته شما هستيد!

سخنگوي دولت اصلاحات خطاب به وزير راه و شهرسازي نوشت آقاي آخوندي! كارفرماي بيمارستاني كه در زلزله فرو ريخته شما هستيد!

به گزارش روزنامه جوان، در روزهاي گذشته اصلاح‎طلبان به كمك برخي دولتي‎ها كوشيدند با بي‎اعتنايي به اصل داغ و درد زلزله‎زدگان غرب كشور، خرابي چند ساختمان مسكن مهر را بهانه حملات و دعواهاي سياسي قرار دهند.

بهانه كردن داغ مردم براي تسويه حساب سياسي، اخلاقي نيست. آن هم درحالي كه اغلب خرابي‎ها و كشته‎شدگان حادثه متعلق به مسكن مهر نيست و از سويي الان و در اوج نياز مردم به خدمات‎رساني جاي دعواي سياسي نيست. اما عبدا... رمضانزاده از فعالان سياسي اصلاح‎طلب، پس از آن‎كه وزير مسكن به جاي هر خرابي ديگري دستور بررسي خرابي مسكن مهر را داد، در توئيتر خود به او اعتراض كرد. رمضانزاده نوشته كه جناب آخوندي! فقط مسكن مهر نيست. بيمارستان سرپل ذهاب كه كارفرمايش وزارتخانه شماست هم كاملاً تخريب شده است.

گفتني است رمضانزاده به بيمارستان اسلام‎آباد غرب كه شش ماه پيش افتتاح شد و حالا خراب شده و ناكارآمد است، اشاره نكرده است.

«عباس آخوندي» ارديبهشت سال 73 زماني كه وزير مسكن و شهرسازي دولت هاشمي رفسنجاني بود، در گفت‎وگو با همشهري از طرح مسكن اجتماعي رونمايي كرد و گفت: «براي اقشار كم‎درآمد كه توان خريد مسكن را ندارند، طرح مسكن اجتماعي پيش‎بيني شده كه در اين طرح مي‎توان با تشكيل صندوق پس‎انداز مسكن، وام‎هاي ارزان در اختيار بخش خصوصي و تعاوني‎ها قرار داد؛ مشروط بر اين‎كه حاضر شوند واحدهاي احداث شده را در اختيار افراد واجد شرايط مسكن اجتماعي قرار دهند.» او با همين شعارها وزير مسكن روحاني هم شد، اما مسكن اجتماعي در طول اين سال‎ها عملي نشد كه نشد!

زلزله كرمانشاه و دو قطبي «دولت قبلي - دولت فعلي»

آقاي روحاني در جلسه هيات دولت گفت: بايد در كنار قدرت ملي، وحدت ملي را هم مستحكم نماييم. امروز بيش از هر زمان ديگري نيازمند وحدت و همدلي هستيم و بايد از حوادثي مانند زلزله براي وحدت بيش‎تر استفاده كرد نه براي تفرقه و ايجاد اختلاف و دودستگي. وقوع حوادث طبيعي ميز محاكمه نيست كه در آن همديگر را پاي آن كشانده و به محاكمه بكشانيم، بلكه چنين اتفاقاتي زمان ياري و كمك و همدلي بيشتر مردم و انسجام و وحدت است.

او در كرمانشاه نيز گفته بود «نبايد در موقع حادثه مچ هم را بگيريم اما در همين سر پل ذهاب، مسكن‎هاي مهر را ديديم كه چطور شده‎اند و كنار آن خانه خود مردم است كه حتي شيشه آن‎ها نشكسته است».

گفتني است برخلاف ادعاي آقاي روحاني مبني بر اين‎كه «هنگام حوادث طبيعي، زمان مچ‎گيري و محاكمه نيست»، برخي دولتمردان ارشد بلافاصله پس از انتشار خبر زلزله، موج‎سواري روي موج تأثر عمومي را آغاز كردند و دو قطبي هميشگي «دولت قبلي- دولت فعلي» را با حمله به مسكن مهر و ادعاي بي‎پايه «اكثر ساختمان‎هاي تخريب شده، مسكن مهر هستند»، ادامه دادند. اين در حالي است كه اگر كسي هم بايد مؤاخذه مي‎شد، خود دولتمردان بودند كه 5700 واحد مسكن مهر را اواخر سال 94 ساخته و در فصل انتخابات تحويل مردم داده‎اند.

عضو هيأت علمي دانشگاه علامه طباطبايي تأكيد كرد
بانك ها و مؤسسات مالي؛ مانع اصلي تحقق سيستم بانكداري‎ اسلامي

حجت الاسلام والمسلمين سيد صدر‎الدين شريعتي، عضو هيأت علمي دانشگاه علامه طباطبايي(ره) با بيان اين‎كه برخي فعاليت‎هاي مالي و پولي بانكي غير‎شرعي است، بيان داشت: بانك‎ها و مؤسسات مالي مانع اصلي در تحقق سيستم بانكداري‎اسلامي هستند.

وي اظهار داشت: بانك‎ها به‎خاطر حفظ منافعشان، حق مديريت و سرپرستي به مديران خود پرداخت مي‎كنند، به همين علت هر مديري كه رقم درآمد بالاتري نصيب بانك كند به همان نسبت پاداش بيش‎تري دريافت خواهد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين شريعتي در گفت‎و‎گو با خبرگزاري رسا، افزود: مديران مؤسسات مالي اعتباري و بانكي در صورتي كه رويه بانكداري اسلامي را در پيش گيرند، بسياري از منابع درآمدي را از دست خواهند داد؛ بنابراين تلاش مي‎كنند تا اين مهم محقق نشود.

عضو هيأت علمي دانشگاه علامه طباطبايي(ره) ابراز داشت: شوراي پول و اعتبار مصوبات متعددي براي اسلامي‎سازي بانكداري در كشور ابلاغ كرده است اما بانك‎ها اين مصوبات را اجرا نمي‎كنند.

وي با بيان اين‎كه بانك‎ها نبايد به يك عامل اجرايي تبديل شوند، تصريح كرد: ورود مؤسسات مالي و اعتباري در عرصه ساخت و ساز ملك، مزايده اموال و امثال اين‌ها، بانك‎ها را از ماهيت اصلي خود خارج كرده و آن‎ها را تبديل به بنگاه كرده است.

حجت الاسلام والمسلمين شريعتي ادامه داد: مراجع عظام تقليد به‎خاطر وجود اشكالات شرعي در برخي از فعاليت‎هاي بانكي بار‎ها گوشزد كرده‎اند كه بانكداري فعلي كشور در ادبيات قرآني به منزله مبارزه با خداوند متعال است.

قبض برق!

كيهان درستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: معاون اول رئيس جمهور چند ساعت بعد از وقوع زلزله گفته بود؛ بيش‎ترين تخريب متعلق به مسكن مهر بوده است.

گفتم: ولي همه شواهد و بررسي‎هاي ميداني نشان مي‎دهد كه ساختمان‎هاي مسكن مهر كم‎ترين آسيب را ديده‎اند و مسؤولان دولتي حاضر در منطقه هم اعلام كرده‎اند تعداد تلفات مسكن مهر فقط 2 نفر بوده است.

گفت: پس اين آقاي معاون چه مي‎گويد؟ و چند ساعت بعد از زلزله كه بيش‎ترين ساعات آن هم شب بوده است، از كجا متوجه شده كه بيش‎ترين خرابي‎ها مربوط به مسكن مهر بوده است؟!

گفتم: مرد حسابي! براي آن‎ها تحقيق و بررسي اهميتي ندارد، آن چه برايشان مهم است اين كه؛ ناكارآمدي خود را به حساب دولت قبل بنويسند!

گفت: با اين حساب چگونه مي‎توان به بقيه اظهارنظرهاي آقايان درباره مسائل ديگر اعتماد كرد؟!

گفتم: معلوم است كه نمي‎توان اعتماد كرد. طرف قبض برقش را پرداخت نكرده بود، مأمور مربوطه آمد، علاوه بر برق، آب‎‎خانه او را هم قطع كرد. يارو پرسيد، چرا آب را قطع مي‎كني؟ و مأمور گفت؛ از تأخير زياد در پرداخت قبض برق معلوم است كه قبض آب را هم پرداخت نكرده‎اي!

يك تحليلگر انگليسي:
سعودي ها خيلي ترسيده اند

به گفته يك كارشناسي سياسي انگليسي، اگر سپاه ايران به پشتيباني نظامي از ارتش و انصارا... يمن پرداخته بود، امروز نه يمن به اين شكل درآمده بود و نه چيزي به نام آل‎سعود باقي مانده بود.

«كاترين شكدم» تحليلگر انگليسي با بيان اين‎كه «پايگاه مردمي ايران و سعودي‎ها در يمن قابل قياس با هم نيست و ايران محبوبيت خاصي در بين مردم يمن دارد» گفته: «مردم يمن حرف‎هاي آيت‎ا... خامنه‎اي را مي‎شنوند، خيلي از رهبران مذهبي يمن را مي‎شناسم كه تحت تأثير تفكرات آيت‎ا... خامنه‎اي هستند و شخص عبدالملك الحوثي نيز متأثر از آيت‎ا... خامنه‎اي و سيد حسن نصرا... است.»

كاترين در ادامه گفته: اگر سپاه ايران مي‎خواست در يمن دخالت كند و از ارتش و انصار ا... يمن پشتيباني نظامي كند، امروز همه خاك يمن آزادشده بود و سعودي‎ها در اين جنگ به‎طور مطلق شكست‎خورده بودند و كارشان يكسره شده بود. سعودي‎ها خيلي ترسيده‎اند و از ترس در‎باره ايران حرف مي‎زنند.»

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس:
دولت خودتحريمي را كليد زده / خروج ايران از ليست سياه خوش بيني است

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس نسبت به اقدامات مشكوك جريان نفوذي در دولت براي اجراي اقدامات مورد نظر FATF و الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم هشدار داد.

محمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آمريكا از يك سو تحريم‎هاي جديدي عليه ما در قالب قانون كاتسا به تصويب مي‎رساند؛ ازسوي ديگر از طريق اروپا و در قالب FATF سعي مي‎كند به صورت فريبنده دولت ما را وادار به تحريم سپاه و حزب ا... كند.

نماينده مردم چناران و طرقبه در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در صورت اجراي اقدامات مورد نظر FATF ايران در تحركات منطقه‎اي و در مبارزه با تروريست‎هاي آمريكايي صهيونيستي و براي تامين امنيت خود محدود شده و تحت فشار قرار خواهد گرفت.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس اظهار داشت: متاسفانه يك جريان نفوذي در دولت با همكاري برخي عناصر كج فكر غرب زده به صورت حيرت آوري در همين مسير گام بر مي‎دارند. ارائه لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم، پيگيري براي تصويب آيين نامه اجرايي قانون مبارزه باتامين مالي تروريسم كه(در مواردي از آن‎ها با زير پا گذاشتن قانون و زمينه سازي براي خودتحريمي) به دنبال راضي كردن طرف اروپايي - آمريكايي هستند نمونه‎هايي از اين وادادگي و اقدامات مشكوك است.

وي تاكيد كرد: اين يك خوشبيني كاذب به طرف‎هاي خارجي است كه حتي با اجراي تمام موارد برنامه اقدام FATF آن‎ها ايران را از ليست سياه خارج كنند. اين يعني انجام تمام تعهدات در مقابل يك وعده نسيه طرف‎هاي خارجي. اين اقدامات مشكوك صرفا زمينه مناسب براي اجراي قانون كاتسا و خودتحريمي در ايران را فراهم مي‎كند.

 اخبار ويژه

تقدير رهبر انقلاب از فيلم ويلايي ها

رهبر معظم انقلاب اسلامي از كارگردان فيلم دفاع مقدسي «ويلايي‎ها» تقدير كردند.
براساس گزارش پايگاه اطلاع‎رساني دفتر حفظ و نشر آثار آيت‎الله خامنه‎اي، خبر تقدير رهبر انقلاب براي اولين‎بار در خط حزب‎الله منتشر شده است.
چندي پيش، رهبر معظم انقلاب پس از ديدن فيلم ويلايي‎ها، از «منيره قيدي» كارگردان اين فيلم سينمايي قدرداني كردند. «ويلايي‎ها» روايتي تازه از همسران فرماندهان دفاع مقدس است كه در شهركي، اطراف جبهه، حوادث گوناگوني را تجربه و روزهاي پراضطرابي را سپري مي‎كنند و هر از گاهي با وقايع جنگ از جمله شهادت همسرانشان مواجه هستند. اين فيلم اولين تجربه‎ كارگرداني است كه حالا مورد تقدير رهبر انقلاب قرار گرفته است.

همكاري با ايران به دليل وجود تحريم ها همچنان سخت است

كارشناس ارشد تجارت خارجي اتريش اعلام كرد: بانك‎هاي بين‎الملل همكاري تجاري با ايران را همچنان سخت مي‎كنند و همكاري‎هاي سرمايه‎اي با اين كشور فقط از طريق چند بانك امكان‎پذير است.
به گزارش خبرگزاري فارس، پيپر پرونيز در نشست مشترك تجاري اتاق‎هاي بازرگاني وين و تهران اظهار كرد: حجم روابط تجاري ايران و اتريش در گذشته رقمي در حدود 376 ميليون دلار بوده كه اميدواريم دوباره به اين رقم برگرديم.
وي با بيان اين‎كه درحال حاضر حدود 500 شركت اتريشي در ايران فعال هستند اظهار داشت: حتي 60 شركت اتريشي در ايران نمايندگي رسمي دارند و خيلي از شركت‎هاي اتريشي هم علاقه مند به اخذ نمايندگي در ايران هستند.كارشناس ارشد تجارت خارجي اتريش اظهار داشت: در نيمه اول سال 2017 رشد صادرات اتريش به ايران 18/6 درصد بوده است و خيلي از شركت‎هاي اتريشي از سال 2015 براي برقراري ارتباطات تجاري با ايران به ما مراجعه كرده‎اند.
پيپر پرونيز با بيان اين‎كه معاهده برجام اين فرصت را براي شركت‎هاي اتريشي فراهم كرد كه به آينده تجاري بهتري با ايران فكر كنند، گفت: البته بانك‎هاي بين‎الملل همكاري تجاري با ايران را همچنان سخت مي‎كنند و همكاري‎هاي سرمايه‎اي با ايران فقط از طريق چند بانك امكان‎پذير است.ايالات متحده آمريكا هنوز هم يك تهديد براي اعتماد شركت‎هاي اروپايي محسوب مي‎شود.

نماينده كنگره آمريكا:
ما در جنايت هاي عربستان شريك هستيم

نماينده مجلس نمايندگان آمريكا طي مصاحبه‎اي گفته است آمريكا به عربستان سعودي براي ارتكاب جنايت‎هاي جنگي در يمن كمك كرده است.
«رو كانا»، قانونگذار دموكرات مجلس نمايندگان آمريكا در مصاحبه‎ با شبكه خبري الجزيره تصميم آمريكا براي حمايت از حمله ائتلاف تحت رهبري عربستان به يمن را «اشتباه» دانست. وي گفت: «امروز اعتقاد من اين است كه ما داريم به عربستان سعودي در ارتكاب جنايت‎هاي جنگي در يمن كمك مي‎كنيم.»
ائتلاف تحت رهبري عربستان از فروردين‎ماه سال ۱۳۹۴، با هدف اعلامي بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادي»، رئيس جمهور مستعفي يمن، اين كشور را هدف حملات مرگبار هوايي قرار داده است. اين حملات عليه يمن به نابودي زيرساخت‎هاي اين كشور انجاميده و گسترش فقر و بيماري در اين كشور فقير عربي را به همراه داشته است.

رئيس سازمان بسيج سازندگي كشور خبر داد؛
آغاز سازندگي در مناطق زلزله زده

سردار نعمان غلامي در جمع خبرنگاران گفت: سازندگي در مناطق زلزله‎زده استان كرمانشاه آغاز شده است.
به گزارش خبرگزاري تسنيم، رئيس سازمان بسيج سازندگي كشور افزود: پس از آواربرداري‎ها و مشخص شدن برخي مسائل اداري ظرف 45 روز تا دوماه روستاها را بازسازي مي‎كنيم و خانه‎هاي مردم را خواهيم ساخت.