صفحه سياسي

نيويورك ديلي نيوز مطرح كرد:
ژنرال قاسم سليماني عامل اصلي پيروزي بشار اسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پايگاه اينترنتي نيويورك ديلي نيوز در مطلبي نوشت: واشنگتن به جاي خروج از برجام، بايد متحدان اروپايي را با خود همراه كند و تهديدهاي جدي‎تري را عليه «اقدامات بي‎ثبات كننده ايران در خاورميانه» اتخاذ نمايد. ژنرال قاسم سليماني در سوريه موفق بوده و باعث پيروزي بشار اسد شده است.

پايگاه اينترنتي نيويورك ديلي نيوز در يادداشتي به قلم دنيس راس مدعي شد؛ هيچ شكي درباره موضع دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا در قبال توافق هسته‎اي با ايران وجود ندارد. ترامپ در طول مبارزات انتخاباتي‎اش، از توافق هسته‎اي با ايران موسوم به برجام به‌عنوان يكي از بدترين معاهدات نام برد. كنگره نياز دارد تا دولت آمريكا هر 90 روز يك بار پايبندي ايران به توافق هسته‎اي را تاييد كند، اين كار را اخيراً دولت ترامپ انجام داد. اما خود شخص ترامپ گفت اگر قرار بود من در اين خصوص نظر بدهم، مي‎گويم ايران در طي 180 روز گذشته به آن پايبند نبوده است.

در اين يادداشت آمده است: كاملاً واضح است كه به‌عنوان رئيس جمهور آمريكا اين مساله مربوط به اوست. مشكل دولت ترامپ اين است كه بار ديگر آژانس بين‌المللي انرژي اتمي كه ناظر بر پايبندي ايران به توافق برجام است، برنامه هسته‎اي جمهوري اسلامي ايران را تاييد كرده است.

بنابراين خروج آمريكا از توافق هسته‎اي باعث جدايي آمريكا از آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و ساير كشورهاي مذاكره كننده با ايران مي‎شود. ناراحتي آمريكا از اين توافق با توجه به اقدامات ايران در سوريه و خاورميانه كاملاً قابل درك است. اما هدف ما بايد انزواي ايران باشد نه اين‎كه كاري كنيم كه آمريكا به انزوا رانده شود. ما بايد ثابت كنيم كه ايران بدرفتاري مي‎كند نه اين‎كه خود با متحدان آمريكا بدرفتاري كنيم.

به نوشته اين روزنامه، نخست بحث از اين‎جا شروع مي‎شود كه آيا برجام اصولاً چيز خوبي است؟ شش قدرت بزرگ جهان شامل آمريكا، روسيه، چين، انگليس، فرانسه و آلمان با ايران مذاكره كردند و به نظر مي‎رسد قدرت‎هاي جهاني بيش از ايران به دنبال اين توافق بودند. ايراني‎ها مذاكره كردند و در قبال براشته شدن تحريم‎ها، برنامه هسته‎اي خود را محدود كردند؛ اما ما در مقابل، تحريم‎ها را تشديد كرديم.

اين روزنامه آمريكايي مدعي است: افزايش تحريم‎ها كار درستي است كه در حال حاضر بايد اعمال شود؛ زيرا سپاه قدس اقدامات بي‎ثبات كننده در خاورميانه انجام مي‎دهد و جنگجويان شيعه را از مكان‎هاي دوري چون افغانستان به سوريه مي‎برد. اين درسي است كه در قبال گسترش فرقه گرايي مي‎توانيم به ايران بدهيم، بايد به صراحت اعلام كنيم كه ايران بهاي كارهايش را خواهد پرداخت.

دنيس راس افزود: در دوران رياست جمهوري اوباما من پيشنهاد كردم بايد به ايران نشان دهيم كه اقدامات قاسم سليماني، فرمانده سپاه قدس در منطقه باعث خسارت سياسي و اقتصادي براي ايران خواهد شد. اما متاسفانه امروز ژنرال قاسم سليماني روشن‎تر از قبل به سوريه و عراق سفر مي‎كند و حضور جنگجويان شيعه خود در عراق و سوريه را افزايش داده و در اين مسير موفق نيز بوده؛ زيرا باعث پيروزي بشار اسد شده است. سپاه قدس همچنين موشك‎هاي بيش‎تري به حزب الله لبنان مي‎دهد و مشاور نظامي براي حوثي‎هاي يمن اعزام مي‎كند. دولت ترامپ بايد با اين رفتار ايران روبرو شود، بايد به ايران نشان دهد كه اين رفتارها برايش بهاي سنگيني به همراه خواهد داشت و موجب منزوي شدنش در جامعه جهاني خواهد شد.

در ادامه اين مقاله آمده است: تمركز بر روي توافق هسته‎اي نتيجه‎اي براي ما در پي نخواهد داشت؛ زيرا پس از شكست داعش در منطقه، خلأ آن‎ها از سوي جنگجويان شيعه تحت حمايت ايران پر خواهد شد. در حال حاضر به جاي خروج از برجام، بايد از متحدان اروپايي خود بخواهيم براي رويارويي با ايران به ما بپيوندند. دولت ترامپ در حال بررسي راهبرد خود براي رويارويي با ايران است كه همين گونه هم بايد باشد. اما نبايد ديدگاه منفي خود به برجام را به يك راهبرد تبديل كنيم.

راس اضافه كرد: من به شخصه نگران برجام هستم؛ زيرا اين توافق زيرساخت‎هاي هسته‎اي ايران را به رسميت مي‎شناسد و معتقدم از فرصتي كه توسط اين توافق به وجود آمده است، بايد استفاده كنيم و به ايران نشان دهيم كه اگر به دنبال سلاح هسته‎اي باشد بهاي گزافي پرداخت خواهند كرد. بايد تهديدهايمان را باورپذيرتر كنيم.

در بيانيه‎اي روشنگرانه تأكيد شد
خانواده شهيد حججي: شايد امروز و فرداشدن ها در بازگشت پيكر محسن «زمينه ساز انقلابي بر دل ها» باشد

در بيانيه‎اي كه با امضاي خانواده شهيد محسن حججي منتشر شده آمده است: ملت‎ها تا زماني كه تاريخ خود را از ياد نبرده‎اند؛ زنده‎اند و ما زنده‎ايم چون يادمان هست كه در هيچ زمان و هيچ مكاني سفارش به سكوت در مقابل ظلم و ستمي نشده‎ايم. تاريخ كه مي‎گويم يعني عاشورا، يعني كربلا، همان جايي كه وهب نصراني و زهير عثماني خود را به قافله حسين‎بن علي(ع) رساندند و انسانيت را به نام خود ثبت كردند. تاريخ كه مي‎گويم يعني زمان انقلاب و ايستادن در برابر ستم شاهنشاهي. تاريخ كه مي‎گويم يعني 8 سال دفاع مقدس از وجب به وجب آب و خاكي كه جغرافياي آن در دل مردمش رسم شده بود، يعني بصيرت در مقابل فتنه سبز همان روزها كه مرز خواص و عوام در عشق به ولايت مشخص شد، يعني امروز با حضور مقتدر در فراسوي مرزها نه براي تصاحب خاك براي تشكل ارتشي از فرزندان اميرالمؤمنين(ع) براي ياري رساندن به پسر فاطمه(س).

اگر امروز عطر شهادت جوانان و مردان غيور ايراني به‎جاي خاك‎هاي گرم و‎ آفتاب سوزان خوزستان و اهواز از خرابه‎هاي شام و بيابان و صحراي دمشق به مشام مي‎رسد به‎خاطر اين است كه مردان حقيقي عزت و شرف خود را از اهل بيت‎(ع) گرفته‎اند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از اصفهان، در بخش ديگري از اين بيانيه تصريح شده است: تاريخ بداند امروز، سربازان امام خامنه‎اي ادامه‎دهنده راه سربازان خميني كبير و قبل‎تر از آن سربازان اهل‎بيت(ع) هستند مثل عمار، سلمان، بلال، ميثم تمار، حر، حبيب‎بن مظاهر و اين راه تا ظهور حضرت حجت(عج) ادامه دارد.

شهداي مدافع حرم ثابت كردند كه اگر در كربلا بودند آن جايي كه امام حسين(ع) در مقابل مردم ايستاد و گفت: «هل من ذاب يذب عن حرم رسول الله» آيا كسي هست از حرم پيامبر دفاع كند؟ آيا كسي هست كه شر اشرار را از اهل‎بيت پيامبر برگرداند؟ اجازه نمي‎دادند دست نامحرمي به ناموس اهل‎بيت برسد؟ گوشي بي‎گوشواره و معجري خاكي شود؟

تاريخ بداند و در سطر سطر خود ثبت كند، محسن حججي رفت تا بگويد اصحاب آخر الزماني سيد الشهدا(ع) از تبار سلمان آماده دفاع از حرم عمه سادات حضرت زينب(س) هستند و پاي سند اين آمادگي مهر عشق زده‎اند؛ عشقي كه براي وصالش از اهل و عيال و خانمان گذشتن قدم اول است و سر دادن و سر بر دامان زينب(س) گذاشتن منتهاي آمال است.

خون محسن حججي در امتداد خون همرزمان شهيدش، چراغي است كه روشن‎كننده راه عاشقان اهل‎بيت(ع) است، ما در اين راه مشق عشق را از بانوي دمشق مي‎گيريم تا تمام ابعاد عاشورا بر جانمان بنشيند.

لازم باشد مادر وهب مي‎شويم و تازه‎دامادمان را راهي ميدان مي‎كنيم، در پسِ پرده حياء و حجاب براي پيروزي فرزندانمان دعا مي‎كنيم و اما پس از شهادت محكم و استوار مي‎ايستيم و راضي به رضاي حق مي‎شويم؛ مقدر شد مادر وهب مي‎شويم كه پس از شهادت فرزندش سرش را به ميان دشمن پرتاب مي‎كند و مي‎گويد "از آن‎چه در راه امام و ولي زمانم بخشيده‎ام چيزي را پس نمي‎گيرم"؛ مقدر شد رباب مي‎شويم يا سكينه اما هرچه بشويم همگام با زينب(س) گام برمي‎داريم و در لحظه‎اي كه نگاه دنيا به ماست با سربلندي كلام "مارأيت الّا جميلاً" را زمزمه مي‎كنيم. ما اگر قرار بود منتظر برگشتن محسن باشيم به رفتنش رضايت نمي‎داديم. رضايت كه مي‎دهيم يعني رضا برضائك؛ چه در رفتن، چه در شهيد شدن، و چه در بازگشت پيكرش.

خانواده محسن مثل محسن، تسليم قضا و قدر الهي است و ما درس صبر را يكي ديگر از ابعاد تربيتي واقعه عاشورا مي‎دانيم. ما داغي بر دل داريم كه از داغ يعقوب نبي فراتر است؛ ما چشم‎به‎راه پيراهن خوني يوسف‎مان هستيم اما راضي‎تر به لبخندش از آسمانيم كه قدم‎هايمان را استوار كند.

اگر تقدير الهي بر آمدن و بازگشت پيكر محسن حججي باشد قطعاً در بهترين زمان و در بهترين موقعيت اين اتفاق مي‎افتد. محسن قصه كربلا را از شام شروع كرده پس منتظر مي‎مانيم تا احسن حالمان رقم بخورد و دلخوشيم به صبر مادران و پدران و همسران شهداي دفاع مقدس كه از پس سال‎ها هنوز چشم به راه دارند و زبان به شكر.

قدردان تلاش‎ها و پيگيري‎هاي مسؤولان سپاه در اين مورد هستيم و خواستار حفظ منافع نظام مي‎باشيم كه قطعاً محسن حججي به اين امر بيش‎تر رضايت دارد چراكه محسن سرباز مطيع ولايت است و براي اهتزاز اين زيباترين پرچم دنيا، قدم در راه جهاد گذاشته است.

شايد امروز و فردا شدن‎ها خودش زمينه‎ساز انقلابي بر دل‎ها باشد؛ مثل قصه اسارت و شهادت اميد داريم بازگشتش هم اثرگذار و ارزشمند باشد. در برابر ملت فهيم و بزرگوار ايران سر تعظيم فرود مي‎آوريم و خواستار حضور در راهي هستيم كه محسن برايش رفت و آرزومنديم تا بساط غدير و محرم فراهم است خود را به راه برسانيد.

فرصت هايي كه از دست رفت

 دكتر قاسم روان‌بخش

يكي از فرصت‎هايي كه براي نظام اسلامي در جهت صدور انقلاب اسلامي به جهان فراهم شده، حج است. حج، ميعادگاه مسلمانان جهان از همه كشورهاي اسلامي و غير اسلامي است. سالانه بيش از 3 ميليون نفر از مسلمانان به عشق طواف كعبه و زيارت قبر پيامبر خدا(ص) به سرزمين حجاز سفر مي‎كنند و براي انجام اعمال حج تمتع از روز يوم الترويه روز هشتم ذي‎الحجه تا روز دوازدهم در سرزمين عرفات و مشعر و مني همراه يكديگر وقوف و بيتوته مي‎كنند و همه شيطان را رمي كرده و قرباني و حلق و تقصير مي‎كنند و به طواف خانه خدا باز مي‎گردند.

در اين فرصت يك ماهه كه مردم در مسجد النبي(ص) و مسجدالحرام براي نمازهاي پنچ‎گانه اجتماع مي‎كنند گاهي چندين ساعت در انتظار نمازجماعت در صف مي‎نشينند. اين زمان بهترين فرصت براي برقراري ارتباط ميان حجاج از كشورهاي جهان است.

در صحبت‎هايي كه ميان حجاج برقرار مي‎شد نكاتي جالب به دست مي‎آمد كه به برخي از آن‎ها اشاره مي‎كنم:

1. تقريبا همه حجاجي كه با آن‎ها رابطه‎اي برقرار شد ايران را مي‎شناختند و از اين جالب‎تر نام ايران و ايراني در نگاه آن‎ها همراه با عزت و اقتدار بود. بعضي از آن‎ها با اشاره، ايران را قلب خودشان مي‎دانستند و از اين بالاتر نام ايران با نام امام خميني(ره) همراه بود. وقتي مي‎گفتيم ايراني هستيم خودشان مي‎گفتند امام خميني! و عجيب‎تر اين‎كه حتي جواناني از آن‎ها كه حيات امام(ره) را درك نكرده بودند ايشان را به‎عنوان صاحب فكر جديد و نويي كه منشأ تحول عظيمي در جهان اسلام شده است مي‎دانستند. به همين سبب اگر حجاج بيت ا... سازمان‎دهي مي‎شدند مي‎توانستيم حداقل در اين مدت يك ماهه با هر حاجي خارجي 5 بار ديدار داشته باشيم و پيام انقلاب اسلامي ايران را منتقل كنيم.

2. در گوشه‎اي از مسجدالحرام سياه پوستاني را ديدم كه در نيمه شب مانند ابر بهاري مي‎گريستند و دانه‎هاي اشك به سان دانه‎هاي باران بر دامنه گونه‎هايشان مي‎غلتيد. آن‎ها در حال خواندن دعاي جوشن كبير بودند و زمزمه الغوث الغوث آن‎ها كه آرام آرام گفته مي‎شد به اطرافشان نيز صفايي بخشيده بود. پس از پايان يافتن دعاي جوشن كبير، زيارت جامعه كبيره را با حال خوشي قرائت كردند. اين حال خوش، براي ما ايراني‎ها هم حسرتي شده بود. پرسيدم از كجا هستيد؟ گفتند از نيجريه هستيم. آري! آن‎ها شيعيان نيجريه‎اي بودند كه با تبليغات خالصانه شيخ زكزاكي با اهل بيت(ع) آشنا شده و شيعه شده‎اند. لحظه‎اي به فكر فرو رفتم. به دوستاني كه در كنار من نشسته بودند گفتم اين صحنه هم از بركات امام خميني(ره) است. شيخ زكزاكي به دست حضرت امام(ره) هدايت شد و امروز وجود بيش از 10 ميليون شيعه نيجريه از بركات آن مرد بزرگ است.

3. فضاي آزاد اطلاعات چيزي بر اهل تحقيق پنهان نگذاشته بود. آن‎ها از مواضع مسؤولان ما و انحرافاتي كه احيانا در كشور صورت مي‎گيرد مطلع بودند. يكي از آن‎ها از من درباره علل انحراف احمدي‎نژاد از شعارهاي اوليه‎اش مي‎پرسيد و مي‎گفت احمدي‎نژاد از راه امام خميني(ره) فاصله گرفت و تمام شد. فردي از كشور مالي كه كم و بيش فارسي هم مي‎توانست صحبت كند در حالي كه سعي مي‎كرد با اشاره به تصوير امام خامنه‎اي بر روي گوشي خودش، عشق خودش را به امام و انقلاب نشان دهد، با نشان دادن تصوير رئيس جمهور ما گفت شما اشتباه كرديد! و بعد گفت امام خميني(ره) فرمود انقلابتان را به جهان صادر كنيد ولي نگفت همه انقلاب را صادر كنيد و براي خودتان چيزي باقي نگذاريد!

4. نكته مهمي كه مي‎توان از ديدار با حجاج در سال جاري و در سال‎هاي قبل به دست آورد اين است كه ايران اسلامي و انديشه‎هاي بلند حضرت امام(ره) و رهبري‎هاي حضرت امام خامنه‎اي ظرفيت بزرگي است كه مي‎تواند محور قيام جهاني ضد ظلم و استكبار گردد و منشأ تحولي عظيم در جهان بر ضد جريان بي‎ديني و كفر و شرك و ظلم و استبداد شود. اگر در اين 38 سال از اين ظرفيت عظيم استفاده كرده بوديم امروز ايران بسيار مقتدرتر و امريكا و اذنابش در منطقه و جهان به مراتب ضعيف‎تر شده بودند.

5. متاسفانه تعدادي از مسؤولان ما هدف اصلي انقلاب اسلامي را فراموش كرده به فكر جيب و دنياي خود و اطرافيان هستند. نگاه دنياپرستانه و رفاه‎طلبانه و مال‎اندوزي به حكومت، موجب آن شده كه از ارزش‎هاي انقلاب اسلامي فاصله بگيريم و آن‎ها را به ثمن بخس بفروشيم و به‎خيال تامين آسايش و رفاه بيش‎تر، در جهت تامين خشنودي كدخدا و شيطان بزرگ تلاش كنيم تا شايد زمينه‎هاي آسايش بيش‎تر را برايمان فراهم كنند و بتوانيم چند صباحي بيش‎تر در قدرت بمانيم!

6. بهترين موعظه و هشدار براي ما موعظه‎هاي كتاب خدا -قرآن- است كه بهترين موعظه را ياد مرگ مي‎داند. همه بايد بدانيم كه در پيشگاه الهي محاكمه خواهيم شد و در آن روز بر اساس «لتسئلن عن النعيم» از اين نعمت بزرگ انقلاب اسلامي حتما سؤال خواهد شد. بياييم براي چنين دادگاهي كه مفري از آن نيست دفاعيه‎اي آماده كنيم.

آمانو:
ايران در حال انجام تعهدات هسته اي خود ذيل برجام است

يوكيا آمانو، مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در بيانيه‎اي خطاب به شوراي حكام اين نهاد بين‌المللي، تصريح كرده كه ايران در حال انجام تعهدات هسته‎اي خود ذيل توافق هسته‎اي وين است.

او در وين گفت: گزارشم درباره راستي آزمايي و نظارت بر جمهوري اسلامي ايران در موضوع قطعنامه 2231(2015) شوراي امنيت سازمان ملل، فعاليت‎هاي راستي آزمايي و نظارت را كه آژانس در ماه‎هاي اخير انجام داده، را در برمي‎گيرد.

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ادامه داد: آژانس در حال راستي آزمايي و نظارت بر اجراي تعهدات مرتبط به هسته‎اي ايران ذيل برجام از زمان روز اجراي آن از ژانويه 2016 بوده است.

آمانو تصريح كرد: ما اين نقش را منطبق بر مداليته شرح داده شده در برجام و همچنين طبق رويه‎هاي مربوط به امور پادمان آژانس و به روشي بيطرفانه و عيني انجام مي‎دهيم. تعهدات مرتبط به هسته‎اي ايران ذيل برجام، در حال اجرا شدن است.

وي در ادامه گفت: آژانس به راستي آزمايي درباره عدم انحراف مواد هسته‎اي اعلام شده ايران طبق توافقنامه پادمان ادامه مي‎دهد. بررسي‎ها و ارزيابي‎ها درباره عدم وجود مواد اتمي و فعاليت‎هاي اعلام نشده در ايران، همچنان ادامه دارد.

آمانو در پايان افزود: ما به اجراي پروتكل الحاقي در ايران كه شامل انجام دسترسي‎هاي مكمل به سايت‎ها و ديگر اماكن است، ادامه خواهيم داد؛ كاري كه در مورد ديگر كشورهايي عضو پروتكل الحاقي انجام مي‎شود.

دريادار دوم عباسي:
مكالمات و مستندات اخطار به ناو آمريكايي موجود است؛ لازم باشد، منتشر مي كنيم

دريادار دوم رضا عباسي، فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت نيروي دريايي ارتش، در گفت‎وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري تسنيم درباره هشدار چند روز پيش ناو موشك انداز فلاخن نداجا به يك فروند ناو آمريكايي، گفت: تمام مكالمات ناو آمريكايي موجود است.

وي خاطر نشان كرد: از آن جايي كه ما از اهداف و ماهيت حضور نا مشروع ناوگان آمريكا در خليج فارس و درياي عمان اطلاع داريم، به ناو آمريكايي اخطار داديم كه از هرگونه نزديك شدن به لنج ايراني خودداري كند و ما خودمان براساس شرح وظايف‎مان در حوزه روابط بين‌الملل دريايي مقتدرانه عمل مي‎كنيم.

دريادار دوم عباسي با تكذيب اظهارات فرماندهي ناوگان آمريكا مبني بر عدم دريافت اخطار از ناو نيروي دريايي ارتش، تا كيد كرد: مكالمات ناوآمريكايي به شماره بدنه pc02 در اختيار ما قرار دارد و در صورت صلاحديد سلسله مراتب فرماندهي آمادگي انتشار آن را داريم.

امير عباسي در پايان تصريح كرد: ما در اين منطقه حضور داريم و ماموريت‎مان را انجام مي‎دهيم و هرگونه حضور و فعاليت آمريكايي‎ها در اين منطقه حتي فعاليت امداد و نجات را نامشروع دانسته و هيچ نيازي به حضور ناوگان آمريكا در منطقه نداريم.

 يادداشت هفته

سناريوي جديد كاسبان حصر

 سعيد دره شيري

حصر خانگي سران فتنه كه در بهمن 1389 بعد از ماه‎ها فتنه‎انگيزي با حضور آقاي روحاني در شوراي عالي امنيت ملي به اتفاق آرا تصويب شد، بهانه‎اي است تا هرچند وقت يك‎بار عده‎اي از حاميان فتنه و مدعيان اصلاحات درباره آن موضع‎گيري كرده و خواستار رفع حصر شوند.
در شرايطي كه از اراذل و اوباش اجيرشده گرفته تا سرشاخه‎هاي بالادستي فتنه كه حتي تا مديران رده بالاي دولت اصلاحات نيز مي‎رسيدند، دستگير، محاكمه و مجازات شده‎اند، بي‎گمان اولين و طبيعي‎ترين اقدام بعد از رفع حصر سران فتنه، محاكمه و مجازات آن‎ها است و همچنين با توجه به جنايت‎ها و خيانت‎هايي كه با اسم رمز تقلب در انتخابات و با هدف براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي به سركردگي موسوي و كروبي انجام شده است حتي با لحاظ رأفت اسلامي هم حكم سنگيني در انتظار آن‎ها خواهد بود، اما به راستي با اين اوصاف چرا عده‎اي به دنبال رفع حصر هستند؟ آيا از عواقب رفع حصر براي سران فتنه بي‎خبرند؟ آيا گمان مي‎كنند در صورت محاكمه، شرايط براي سران فتنه بهتر خواهد شد؟
مناديان رفع حصر در سه دسته قابل تقسيم هستند؛ دسته اول را كه به لحاظ تعداد، از دو دسته ديگر بيش‎تر هستند مدعيان اصلاحات، رسانه‎هاي فارسي‎زبان ضد انقلاب مانند بي‎بي‎سي فارسي، صداي امريكا و راديو اسراييل و نشريات زنجيره‎اي داخل كشور تشكيل مي‎دهند. اين عده كه مصداق اكمل آيه «صم بكم عمي فهم لا يعقلون» هستند در واقع به جز دميدن در شيپوري كه اربابانشان جلوي دهانشان قرار مي‎دهند وظيفه ديگري براي خود متصور نيستند. براي اين‎ها مهم نيست بعد از رفع حصر چه چيزي در انتظار سران فتنه خواهد بود. آن‎ها فقط وظيفه ديكته‎شده‎شان را انجام مي‎دهند. بي‎اطلاعي برخي از اينان از قوانين كشور و مراحل و مرجع تصويب كننده حصر به حدي است كه يكي از روزنامه‎هاي افراطي‎شان، محسن رضايي را در خصوص رفع حصر خطاب قرار مي‎دهد؛ در حالي كه وي دبير مجمع تشخيص مصلح نظام است و حصر سران فتنه در شوراي عالي امنيت ملي به تصويب رسيده است و اگر قرار باشد توپ رفع حصر در زمين كسي قرار گيرد، آن شخص شمخاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي و وزير دولت اصلاحات است.
گروه بعدي عده‎اي هستند كه در موضوع حصر رفتار دوگانه از خود نشان مي‎دهند، آن‎ها حصر را يك فرصت مي‎دانند و از آن به نفع خود و جريان مطلوب خويش بهره مي‎برند. اين عده از يك طرف در جلسات خود با حاميان فتنه و مدعيان اصلاح‎طلب با انگيزه‎هاي مختلف، كه جلب رأي و نظر موافق حاضرين، مهم‎ترين آن است از رفع حصر دم مي‎زنند اما در واقع جزء موافقان و بعضاً تصويب‎كنندگان حصر سران فتنه هستند. از نظر ايشان حصر، فرصتي است براي سركيسه كردن حاميان جريان فتنه. بي‎گمان در صورت انتشار فيلم مذاكرات جلسه شوراي عالي امنيت ملي در سال 1389 كه به حصر سران فتنه انجاميد، بسياري از واقعيت‎ها روشن‎تر شده، نقاب از چهره آن‎هايي كه نان حصر مي‎خورند برداشته خواهد شد. در اين شرايط دشمنان نظام هم بيكار ننشسته و بعد از به سنگ خوردن تيرهايشان در فتنه 88 تلاش مي‎كنند تا لااقل با گل‎آلود كردن آب، ماهي فتنه خود را صيد كنند. تجربه نشان داده است دشمنان اين كشور تا زماني مهره‎هاي خود را به اصطلاح تحويل مي‎گيرند كه براي آن‎ها منفعت داشته باشند و براي مهره‎هاي سوخته‎ ارزشي قائل نيستند. آخرين نمونه اين رفتار، برخورد آمريكا با ابراهيم يزدي بود كه به شكل مخالفت با عزيمت وي به امريكا براي درمان، نمود يافت و ناچار در بيمارستاني در ازمير تركيه جان داد. كم‎تر كسي در ايران حضور دارد كه نداند خوش‎خدمتي نهضت به اصطلاح آزادي - به قول امام راحل(ره) – به آمريكا در طول انقلاب و حتي قبل آن در چه سطح عالي‎اي بوده است؛ اما اكنون كه ديگر براي امريكا كارايي ندارند، اين‎گونه جواب گرفتند. شرايط سران فتنه هم در چشم امريكا بهتر از ابراهيم يزدي نيست؛ با اين تفاوت كه امريكايي‎ها اميدوارند در ايستگاه آخر يعني محاكمه، آخرين بهره را از اينان ببرند و اين تنها انگيزه‎اي است كه موجب شده بعد هفت سال هنوز اسم سران فتنه را بر سر زبان حاميان فتنه نگه‎دارند. طراحان فتنه امريكايي-صهيونيستي وقتي به عقب نگاه مي‎كنند مي‎بينند برآيند فتنه 88 جز ضرر برايشان حاصلي در پي نداشته است. اولاً قطار انقلاب‎هاي رنگي كه تا پيش از آن ايستگاه‎هاي كشورهاي هدف را با موفقيت پشت‎سر مي‎گذاشت در ايستگاه جمهوري اسلامي كاملا متوقف و موتور آن پايين آورده شده است و به دنبال اين شكست، بسياري از راه‎هاي نفوذشان شناسايي و مسدود مي‎شود، مهره‎هاي بسياري را از دست مي‎دهند و در مقابل، انقلاب و جمهوري اسلامي ايران بيمه مي‎شوند و جايگاه رفيع‎تري در منطقه و جهان به‎دست مي‎آورد. جمع‎بندي دشمنان نظام اين است كه زنده سران فتنه ديگر برايشان نفعي ندارد و اميدوارند با محاكمه آن‎ها بتوانند پيراهن عثمان جديدي را سر نيزه كنند. از اين رو اصرار بلندگوهاي بيگانه، نشريات زنجيره‎اي و مدعيان اصلاحات، خيمه‎شب‎بازي‎اي است كه عروسك‎گردان‎هاي آن دشمنان انقلابند.
ناگفته نماند كه در نقطه مقابل اين عده، ملت شريف ايران و به‎ويژه خانواده‎هاي آسيب‎ديده و شهيدداده در فتنه 88 قرار دارند و عليرغم اين‎كه اشد مجازات براي عاملان اين فتنه را آرزو دارند، در موضوع حصر تابع تصميم‎هاي كلان نظام نيز هستند و از اين خشم مقدس، بجا و هوشمندانه استفاده كرده‎اند و همين موضوع موجب شده است كه دشمنان انقلاب در دشمني خود ناكام بمانند.

 شما و پرتو

انعكاس صداي ملت

ملت فهيم ايران هرگز عذر بدتر از گناه..... را در بدعهدي آمريكا نسبت به برجام نخواهد پذيرفت.
0913...9005

كسي را به‎زور به بهشت نبردندكه روحاني آن را دو سال پيش در يك جلسه گفت. ولي سران فتنه به‎زور خواستند خودشان را به مردم قالب كنند.
0919...8895

مسؤولان امور خار‎جه و نمايندگان محترم مجلس در عقد قرار‎دادهاي خارجي، عزت و استقلال كشور اسلامي را در نظر داشته باشند، ازتاريخ عبرت بگيرند و بدانند اگر كوتاهي كنند ملت استعمار ستيز ايران اسلامي ساكت نخواهند نشست.
0936...1121

درود بر غيرت يامين‎پور كه در برنامه جهان‎آرا با دفاع از مظلوميت‎هاي اين ملت و انقلاب در برابر ظلم بزرگ اهالي فتنه عميق سال۸۸، از لزوم محاكمه سران ياغي و شكست خورده آن سخن مي‎گويد. درود بر همه بيدارگران اقليم بصيرت و آزادگي‎.
0912...3114

به‎طور قطع در پشت صحنه كشتار مسلمانان ميانمار، آمريكا قراردارد. اين‎كه دولت خبيث و نژادپرست ميانمار به راحتي جرأت كرده دست به چنين جنايتي بزند ناشي از:1- چراغ سبزي است كه سياسيون آمريكا نشان داده‎اند 2- سكوت سازمان ملل و مجامع حقوق بشر غربي است. لازم است كشورهاي مستقل دنيا و جنبش غير متعهدها براي نجات مسلمانان ميانمار؛ هم چهره پليد آمريكا را نزد افكار عمومي دنيا رسواتركنند و هم دولت ميانمار را آن‎قدرتحت فشار و تحريم قراردهند تا دست از شكنجه و قتل مسلمانان بردارد.
0918...0291

طوفان اخير با خساراتي كه برجا گذاشت: 1-به خوبي از استيصال و ضعف خدمات‎رساني دولت ترامپ به آسيب ديدگان حكايت دارد. وقتي دولت آمريكا در برابر يك پديده جوي اين قدرعاجز و ضعيف عمل مي‎كند چگونه يك عده غرب‎گرا از كدخدايي آمريكا برجهان اسم مي‎آورند؟ اين چه كدخدايي است؟!
0918...0291

‎چرا كارشناسان مختلف در مورد موضوع مهم تمدن نوين اسلامي كه مقام معظم رهبري آن را چندين بار است درسخنراني‎ها ايراد فرموده‎اند، بحث‎هاي محوري را كه به ترتيب شامل انقلاب اسلامي، نظام اسلامي، دولت اسلامي، جامعه اسلامي، تمدن اسلامي هستند، انجام نمي‎دهند.هميشه اين‎قدر دير عمل مي‎كنيم كه باعث مي‎شود دشمنان مدل‎هاي خود را به جامعه ديكته كنند همچنان‎كه دارند انجام مي‎دهند.
0916...5608

اين چه وضع دفترچه بيمه سلامت است؟ ويزيت ۳۰ توماني را در درمانگاه با دفترچه ۲۵۰۰۰تومان حساب ميكنن؟ فقط۵تومان؟! اسم اين هم بيمه شد؟
0919...0996