صفحه اخبار

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي:
متلاشي كردن خانواده ها براي پول جنايت است

حضرت آيت‎ا... مكارم شيرازي از مراجع تقليد در ديدار رئيس هيأت مديره مركز حقوقي حصا گفت: برخي وكلا گاهي تقاضاي حقوق نجومي مي‎كنند و مي‎گويند اگر دعواي حقوقي مثلا در يك ميليارد تومان وجود داشته باشد بايد 100 ميليون حقوق براي آن‎ها در نظر گرفته شود و ممكن است براي اين پرونده نهايتا 20 ساعت وقت مصرف كنند، اين تعداد ساعت در برابر 100 ميليون تومان هيچ تناسبي ندارد. برخي حتي اگر بتوانند باطلي را حق كنند خوشحال مي‎شوند!

ايشان افزود: نبايد وكلا از فردي كه مي‎دانند ذي حق نيست دفاع كنند به اميد اين‎كه بتوانند اين فرد را به ناحق به حقي برسانند، اين كار در موازين اسلامي جايي ندارد.

اين مرجع تقليد اضافه كرد: كار وكلا و حقوقدانان بايد كاملا با موازين شرع هماهنگ باشد؛ متأسفانه برخي وكلا در روزنامه آگهي كرده بودند كه در طول يك هفته طلاق خانواده‎هايي را كه مي‎خواهند از يكديگر جدا شوند مي‎گيرند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين‎كه آگهي كردن اين مسأله و متلاشي كردن خانواده‎ها جنايت است، اظهار داشت: وكلا بايد در كار خود دقت داشته باشند و كارها شرعي انجام شود.

امام جمعه موقت تهران:
آمريكا آرزوي بازديد از اماكن نظامي ايران را به گور خواهد برد

آيت‎ا... محمد علي موحدي‎كرماني در خطبه‎هاي نماز جمعه تهران گفت: آمريكا نه تنها ظالم است بلكه پر رو هم است و مي‎گويد بايد از اماكن نظامي ايران بازديد كنيم، شما غلط مي‎كنيد، شما چه كاره هستيد؟ كي به شما چنين اجازه‎اي مي‎دهد؟ اين آرزو را به گور خواهيد برد. راه‎هاي نظارتي بر مراكز هسته‎اي ايران كه در برجام تعهد كرديم، كاملاً روشن است و بازرسان آژانس هم بازديدهايي داشته و به‎صراحت گفته‎اند ايران هيچ تخلفي نداشته است. حالا آمانو مي‎گويد آژانس مي‎تواند از مراكز نظامي بازديد كند كه او هم‎اشتباه كرده است.

به گزارش فارس، وي تاكيد كرد:‎ ايران درباره سلاح‎هايش وعده‎اي نداده و هيچ كشوري نمي‎تواند در زمينه اطلاع از آن‎ها گامي بردارد.

امام ‎جمعه موقت تهران خاطرنشان كرد: ولايت مقام معظم رهبري همان ولايت اميرالمؤمين(ع) و ولايت رسول‎الله(ص) است، با داشتن ولايت، دشمن هيچ غلطي نمي‎تواند بكند، با داشتن رهبري پارسا و متقي كه مردم از او پيروي كنند دشمن غلطي نمي‎تواند بكند و هيچ يك از توطئه‎هاي او محقق نخواهد شد.

قائم مقام مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره):
وزير علوم بايد به اسلامي شدن علوم انساني باور داشته باشد

آيت‎ا... محمود رجبي، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، با اشاره به انتظار علما و حوزويان از وزير علوم آينده گفت: وزير علوم و مديران و نهادهاي تحت نظر آن تربيت كننده نسلي هستند كه بايد كشور را اداره كنند.

وي افزود: اين نشان دهنده اهميت و خطير بودن اين وزارتخانه و مسؤول آن است، وزير علوم بايد روحيه انقلابي و دغدغه حفظ انقلاب داشته باشد، وزير آينده بايد كسي باشد كه براي حفظ انقلاب به‌هيچ وجه در برابر هيچ فشاري كوتاه نيايد بلكه بايد انگيزه جدي براي پرورش نسل انقلابي داشته باشد.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا، با بيان اين‎كه وزير علوم آينده از نظر حوزه كاري خود بايد فردي كارامد و روزآمد باشد، اظهار داشت: وي بايد بصيرتي داشته باشد كه توطئه‎ها و دسيسه‎هاي دشمن را از پيش شناسايي كند و براي مقابله و جلوگيري از نفوذ آن‎ها برنامه ريزي داشته باشد.

آيت‎ا... رجبي، عشق به نيروهاي انقلابي و پروبال دادن به نيروهاي معتقد و كارآمد انقلابي را از ويژگي‎هاي لازم براي وزير علوم آينده دانست و ابراز داشت: دانشجويان و افرادي كه به فرمايش رهبر معظم انقلاب اگر مشكلي براي كشور به وجود آيد قد علم مي‎كنند و آماده دفاع هستند بايد مورد حمايت وزير علوم باشند.

قائم مقام مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اشاره به تأكيد رهبر انقلاب بر نهادينه شدن علوم انساني اسلامي خاطرنشان كرد: وزير علوم آينده بايد اعتقاد راسخ به اين مسأله مهم داشته باشد و هم و غم او اين باشد كه علوم انساني اسلامي را به سرمنزل مقصود برساند.

مدير حوزه‎هاي علميه:
آيت ا... مصباح از پيشگامان تحول است

به گزارش خبرگزاري رسا، آيت‎ا... عليرضا اعرافي در مراسم افتتاحيه سال تحصيلي 97-96 مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) كه در سالن اجتماعات اين مؤسسه برگزار شد، با تقدير از دستاوردهاي مؤسسه امام خميني(ره) گفت: آيت‎ا... مصباح يزدي از پيشاهنگ‎هاي تحول در حوزه‎هاي علميه هستند و نام وي در كنار نام‎هاي استادان بزرگ حوزه علميه ثبت خواهد شد.

مدير حوزه‎هاي علميه كشور عبوديت و بندگي خداوند را مهم‎ترين فلسفه زندگي بشر دانست و افزود: اگر يك روز طلبه با وجود اين‎كه براي رشد معرفتي و علمي خود گام بر مي‎دارد در مباحث اخلاقي و روحي درجا زند، از تراز حوزوي بودن فاصله گرفته است؛ زيرا تراز حوزوي بودن گره خوردن انديشه و علم با اخلاق، تربيت و تهذيب است؛ به همين علت در سبد زندگي روحانيان عبادت به معناي خاص بايد جايگاه بزرگ و جدي داشته باشد كه آن هم بايد در مسير عبوديت به معناي عام قرار گيرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در بخش ديگري از سخنان خود، مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) را از پيشگامان پرداختن به علوم انساني از منظر اسلام دانست و خاطرنشان كرد: از آغاز شكل ‎گيري علوم انساني و اجتماعي ديدگاه‎هاي مختلفي از جمله اين‎كه مقوله علوم انساني خارج از وظيفه حوزه علميه است وجود داشته است.

مدير حوزه‎هاي علميه كشور تصريح كرد: وظيفه خود مي‎دانيم در حوزه علوم انساني و اجتماعي ورود پيدا كنيم و هميشه تأكيد داشته‎ايم كه طلبه بايد با فلسفه علوم انساني با نگاه اسلامي آشنا شود.

آيت‎ا... اعرافي با بيان اين‎كه در برخي از بخش‎‎هاي علوم انساني اختلاف آرا وجود دارد، گفت: طلاب بايد از بزرگان خود بياموزند كه ساختار علوم انساني و اجتماعي امروزه در مبادي و پيش ‎فرض‎‎ها نيازمند بازنگري است.

لطفا با شكم به لگد آمريكا نكوبيد!

حسين شريعتمداري مديرمسؤول روزنامه كيهان در گفت‎وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس با بيان اين‎كه مسؤولان هسته‎اي كشورمان مي‎گويند حتي اگر آمريكا هم از توافق هسته‎اي عقب‎نشيني كند اما اروپايي‎ها در آن بمانند، ايران احتمالاً بازهم به آن پايبند خواهد بود، اظهار داشت: ترجمه اين ديدگاه به زبان غير ديپلماتيك و همه‎فهم، آن است كه در چالش هسته‎اي با شكم خود محكم به لگد آمريكا مي‎كوبيم و حتماً به ملت نيز گزارش مي‎دهند كه ضربه محكمي به آمريكا زده‎ايم، اما توضيح نمي‎دهند كه اين ضربه از نوع خودزني بوده است.

شريعتمداري ادامه داد: متأسفانه دولتمردان تاكنون نيز درباره برجام گزارش‎هايي از همين دست به ملت داده‎اند؛ به‎عنوان‎مثال بعد از توافق هسته‎اي با صراحت به ملت اعلام كردند مي‎دانيد اين توافق يعني چه؟ يعني تمام قدرت‎هاي بزرگ جهان در مقابل ايران تسليم‎شده‎اند!

وي گفت: پايبندي ما به برجام بعد از خروج آمريكا يعني ما به خاطر پايبندي به برجام علاوه بر انبوه امتيازاتي كه داده‎ايم ناچاريم به همه تعهدات ديگر از جمله بازرسي‎هاي منحصربه‎فرد و محروم بودن از صنعت هسته‎اي تن بدهيم، چرا؟ چون به برجام پايبنديم! اما آمريكا اولاً نبايد به‌هيچ‎يك از تعهدات برجامي خود عمل كند چون از برجام خارج‎شده است و تعهدي ندارد و ثانياً؛ تمام بدعهدي‎هايي كه تاكنون داشته است هم موجه قلمداد مي‎شود.

وي تصريح كرد: اين فرمول در يك‎كلام به معناي زدن چوب حراج بر منافع ملي است؛ پايبندي اروپا به برجام در صورت خروج آمريكا به شوخي شبيه است چون تحريم‎هاي اساسي از جانب آمريكاست و خود آقايان بارها تأكيد كرده‎اند كه اروپايي‎ها از ترس جريمه آمريكا حاضر به تبادل تجاري با ما نيستند.

شريعتمداري افزود: متأسفانه صداوسيما هم با تريبون يك‎طرفه‎اي كه در اختيار آقايان مي‎گذارد مانع روشن شدن حقايق براي مردم مي‎شود كه به نظر مي‎رسد از بيم قطع بودجه باشد.

رفتار بي قاعده ميرحسين موسوي به روايت مرحوم هاشمي

خاطرات مرحوم هاشمي، از مزاج تندخويي و رفتارهاي غيرعاقلانه ميرحسين موسوي حتي در دهه 60 حكايت مي‎كند.

به گزارش سايت انتخاب، در خاطرات 15 شهريور 67 هاشمي رفسنجاني آمده است: «اول وقت خواستم با نخست‎وزير تماس بگيرم، گفتند از منزل بيرون و به جاي نامعلومي رفته كه كسي از ايشان خبر ندارد. از آقاي [حميد] ميرزاده معاون اجرايي [نخست‎وزير] پرسيدم. ايشان هم اظهار بي‎اطلاعي كرد. با احمدآقا و آقايان خامنه‎اي و موسوي اردبيلي صحبت كردم كه به نحوي مانع انتشار خبر شويم، ولي خبر رسيد كه روزنامه جمهوري اسلامي خبر استعفا را با حروف درشت منتشر كرده است. ساعت يازده همراه آقايان خامنه‎اي و موسوي اردبيلي و احمدآقا خدمت امام رسيديم. بعد از بحث طولاني قرار شد كه استعفا پذيرفته نشود و امام خودشان مساله را حل كنند.

آقاي [حميد] ميرزاده اطلاع داد كه نخست‎وزير تلفني تماس گرفته و گفته در استعفا جدي است ولي براي انجام وظايف تا تعيين دولت جديد، فردا به نخست‎وزيري مي‎آيد. احمدآقا اطلاع داد امام نامه تندي به مهندس موسوي نوشته‎اند كه به رسانه‎ها داده شده است. ساعت هشت شب نامه امام پخش شد، خيلي تند است و بعيد است كه آقاي موسوي با اين نامه بتواند نخست‎وزير نيرومندي بماند. اجازه تعزيرات حكومتي را هم از نخست‎وزير گرفته‎اند.

به جلسه مجمع تشخيص مصلحت رفتم. احمدآقا نامه امام به مجمع را آورده بود كه اجازه تعزيرات حكومتي را از دولت گرفته و به مجمع داده‎اند و آقاي موسوي كه براي گرفتن اختيارات بيش‎تر اقدام به استعفا كرده بود، با گرفته شدن اختيارات مواجه شده است».

گفتني است موسوي در نوشتن و انتشار اين استعفانامه با امام و رئيس جمهور وقت هيچ‎گونه هماهنگي نكرده و اين دو بزرگوار، خبر استعفا را صبح روز سه‎شنبه 15 شهريور 67 در روزنامه جمهوري اسلامي مشاهده مي‎كنند!

اسپوتنيك:
ايران با تقويت برنامه موشكي به تحريم هاي آمريكا پاسخ داد

«ولاديمير ساژين» كارشناس امور خاورميانه به خبرگزاري روسي اسپوتنيك گفت: ايران با افزايش بودجه برنامه موشكي خود به تحريم‎هاي آمريكا پاسخ داد.

به گزارش فارس، اين كارشناس انديشكده مطالعات شرقي در آكادمي علوم روسيه به اسپوتنيك افزود: ايران با توليد ۲۰ نوع موشك، پيشرفت‎هاي قابل توجهي را در توليد موشك داشته است.

ساژين تصريح كرد كه تلاش‎هاي آمريكا براي متوقف كردن برنامه موشكي ايران از طريق تحريم‎هاي سخت، بيهوده بوده است.

وي در اين‎باره گفت: در سال‎هاي اخير، ايران، مجموعه‎هاي متعدد و مدل‎هاي گوناگوني از موشك‎هاي كوتاه برد از جمله موشك‎هاي تاكتيكي و تاكتيكي عملياتي خريداري، به‎روز‎رساني و طراحي كرده است.

ساژين ادامه داد: البته، تأكيد بر توليد موشك‎هاي بالستيك با قابليت حمله به اهدافي در فاصله‎هاي زياد بوده است.

اين كارشناس روس تأكيد كرد بيش از سه دهه است كه برنامه موشكي تهران به سرعت در حال توسعه است.

ساژين گفت ايران موفق به توليد «شهاب 3»، يك موشك با برد عملياتي ۱۷۰۰ كيلومتري شد و متعاقب آن موشكي از مجموعه موشك قدر با سه مدل به وجود آمد.

اين كارشناس تصريح كرد: تهران همچنين درصدد توليد موشك‎هاي بالستيك شهاب است كه قابليت پيمودن چند هزار كيلومتر را دارند. كارشناسان ايران همچنين موشك‎هايي با سوخت جامد توليد كرده‎اند. در سال 2000، يك موشك دو مرحله با سوخت جامد با نام سجيل آزمايش شد.

ساژين ادامه داد: قابليت موشكي ايران، تهديدي جدي براي دشمنان احتمالي ايران است و اين به‌طور قطع آن‎ها را نگران مي‎كند.

اين كارشناس ادامه داد: سياست تحريم‎هاي واشنگتن در قبال ايران، بيهوده بوده است، به دنبال امضاي بسته اخير تحريم‎هاي ايران توسط ترامپ در اوايل آگوست، تهران برنامه موشكي خود را از طريق افزايش بودجه آن از ۳۰۰ ميليون دلار به ۵۲۰ ميليون دلار تقويت كرد.

جزئيات تازه از شهادت جانسوز محسن حججي

به گزارش جهان نيوز؛ «سعد ا... زارعي» در يادداشتي با اشاره به القائات برخي كوردلان درباره شهادت محسن حججي نوشت:

شهيد حججي در اين ماجرا به همان گونه‎اي كه مشهور شده به شهادت رسيده است يعني سرش از قفا بريده شده است. بله در اين بين فيلمي پخش شده كه مربوط به شهيد حججي نيست و اين‎كه در فضاي پر حرارت مجازي فيلمي پخش شود و به شهيد حججي نسبت داده شود ربطي به نظام و سپاه ندارد.

در بخش ديگري از يادداشت زارعي آمده است: شهيد حججي در منطقه الوليد عراق بعد از شهادت مثله شده و در جريان تبادل جسد فقط نيمي از او شامل دو پا و قسمتي از نيم تنه تحويل شده و از سينه به بالا يعني سر، سينه و دست‌هايش تحويل نشده و در منطقه تحت تصرف داعش در الوليد عراق باقي مانده است.

در اين رابطه امر داير بوده بين تشييع همين نيمه يا به تاخير انداختن تشييع تا الحاق بقيه اجزاي بدن شهيد يعني پس از آزادي منطقه الوليد كه به زودي انجام مي‎شود.

خانواده شهيد امر را موكول به تصميم مسؤولان ذي ربط ايراني كرده و آنان براي تشييع كامل تاخير را ترجيح داده‎اند. پدر و مادر شهيد در جريان سفر اخيرشان به سوريه اين نظر را درست‎تر دانسته و با رغبت آن را پذيرفته‎اند.

زاكاني در تجمع دانشجويان مقابل سازمان ملل:
دستگاه ديپلماسي، جوامع مسلمان را عليه جنايت هاي دولت ميانمار بسيج كند

عليرضا زاكاني نماينده سابق مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در تجمع دانشجويي كه به منظور محكوميت جنايت دولت ميانمار عليه مسلمانان مظلوم روهينگيايي مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز ما داغدار نسل كشي هستيم كه در پس تزوير سازمان‎هاي بين‌المللي رقم مي‎خورد. چهره واقعي سازمان ملل و ديگر سازمان‎هاي بين‌المللي حقوق بشر هر از چندگاهي در سايه شعارهاي مردم فريب پنهان مي‎شود ولي امروز چهره واقعي آن‎ها با انفعال و سكوتشان در قبال جنايت‎هاي فجيع دولت ميانمار عليه مسلمانان مظلوم اين كشور آشكار شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري تسنيم وي گفت: كشورهاي مسلمان امروز در حاشيه قرار گرفته‎اند و متأسفانه به‎جاي اين‎كه به نسل‎كشي در سوريه، عراق، يمن و در روزهاي اخير در ميانمار واكنش جدي نشان دهند، تنها در حاشيه نشست اجلاس سران كشورهاي اسلامي به موضوع كشتار مردم ميانمار مي‎پردازند.

زاكاني با انتقاد از موضع‎گيري و اقدامات مسؤولان كشورمان در قبال جنايت‎هاي دولت ميانمار اظهار داشت: در حالي كه همسر و فرزند رئيس جمهور تركيه دست‎كم در يك حركت رسانه‎اي و تبليغاتي به كمك مردم ميانمار رفته‎اند، انتظار ما از مسؤولان كشورمان فراتر از آن چيزي است كه مشاهده مي‎كنيم و دستگاه ديپلماسي ما بايد با فعاليت بيش‎تر در بسيج كردن كشورهاي مسلمان عليه جنايت‎هاي دولت ميانمار اقدام كند.

وي ادامه داد: امروز وظيفه نخبگان است كه به‌عنوان نسل مطالبه‎گر هم اعتراض خود را به سازمان ملل و جهان اسلام نشان دهند و هم از مسؤولان كشورمان بخواهند كه در قبال اين‎گونه جنايت‎ها عكس‎العمل‎هاي بهتري از خود نشان دهند و فرياد مظلوميت مردم ميانمار را به گوش جهانيان برسانند.

مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا:
هيچ كس حق بازديد از اماكن نظامي ايران را ندارد

سرلشكر سيد حسن فيروز آبادي، رئيس سابق ستادكل نيروهاي مسلح و مشاورعالي فرمانده معظم كل قوا با اشاره به ادعاي مقامات آمريكايي براي بازديد از اماكن نظامي ايران گفت: در حال حاضر ناتواني آقاي ترامپ در اداره آمريكا بر همگان آشكار شده است.

وي به بحراني شدن شرايط دروني آمريكا اشاره كرد و گفت: شرايط دروني جامعه آمريكا بسيار منقلب شده و سياستمداران آمريكايي و مشاوران ترامپ نيز سرگردان شده‎اند؛ و به همين دليل هر روز يك موضوع را دنبال مي‎كنند تا جهان را ملتهب نشان دهند تا بتوانند از فضاي سياسي جهان استفاده كنند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا، با اشاره به توطئه‎هاي آمريكايي‎ها اظهار داشت: آمريكايي‎ها به دنبال اين بودند كه دروغي به جمهوري اسلامي ايران نسبت بدهند تا از اين طريق به خواسته‎هاي خود برسند و ادعايي خلاف برجام داشتند و مي‎خواستند بر اين موج سوار شوند.

وي ادامه داد: در همين راستا آمريكايي‎ها نماينده‎اي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي فرستادند تا با رييس آن آقاي آمانو صحبت كنند تا مسأله بازرسي از مراكز نظامي جمهوري اسلامي ايران را مطرح كند، رئيس آژانس اتمي هم طبق رسم هميشگي جلوي آمريكايي‎ها موضعي نگرفت و نماينده آمريكا در سازمان ملل بعد از آن جلسه اعلام كرد كه اين كار بايد انجام شود.

سرلشكر فيروزآبادي با بيان اين‎كه خوشبختانه مواضع خوب و مستحكمي از داخل جمهوري اسلامي ايران اعلام شد، ابراز داشت: در جمهوري اسلامي ايران بازديد از مراكز نظامي ممكن نيست و هيچ مقام خارجي و داخلي نمي‎تواند اين بازديد را داشته باشد، حتي مقامات نيروهاي مسلح كه غير مرتبط با يك مركز نظامي هستند بدون اجازه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‎اي عزيز حق ورود و بازديد از به مراكز نظامي را ندارند.

رهبر كره شمالي:
توان هسته اي بازدارنده كره شمالي بايد افزايش يابد

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيك، «كيم جونگ اون» رهبر كره شمالي به دانشمندان اين كشور دستور داد تا تلاش‎هاي خود را در راستاي توسعه توان هسته‎اي اين كشور افزايش دهند.

بر اساس اعلام خبرگزاري رسمي كره شمالي(KCNA)، رهبر كره شمالي در مراسمي با حضور دانشمنداني كه در آزمايش هيدروژني اخير مشاركت داشته‎اند در سخناني اعلام كرد كه بايد تحقيقات علمي خود را براي تقويت قدرت هسته‎اي بازدارنده پيونگ يانگ افزايش دهند.

گفتني است، كره شمالي سوم سپتامبر سال جاري ميلادي اعلام كرد كه آزمايش بمب هيدروژني اين كشور با موفقيت انجام شده است.

بر اساس اعلام مقامات پيونگ‎يانگ، اين بمب هيدروژني قابليت بارگذاري روي موشك‎هاي جديد بالستيك بين‎قاره‎اي را دارد.

صبح همان روز در ابتدا اعلام شد كه پيونگ يانگ مي‎گويد موفق به توليد سلاح اتمي پيشرفته‌تري شده است كه قابليت نصب بر روي موشك‎هاي بالستيك را دارد.

دبير انجمن انبوه‎سازان كشور خبر داد
افزايش 40 درصدي خانوارهاي مستاجر در كشور!

فرشيد پور حاجت دبير انجمن انبوه‎سازان كشور در گفت‎وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با ‎اشاره به اين‎كه طبق آخرين سرشماري تعداد خانوار‎هاي ايراني از ۵ ميليون نفر به ۷ ميليون نفر افزايش يافته، گفت: طي ۵ سال گذشته با افزايش ۴۰ درصدي خانوار‎هاي مستاجر روبرو شده‎ايم كه اين خود باعث برهم خوردن نظم در اين بازار شده است.

وي با‎ اشاره به اين‎كه آمار‎ها نشان مي‎دهد خريداران وارد شده در بازار مسكن مصرف‎كنندگان واقعي هستند، گفت: بخش بزرگي از واحد‎هاي توليد شده وارد بازار مصرفي شده‎اند و اكنون با كاهش واحد‎هاي اجاره‎اي روبه‎رو هستيم.

پورحاجت تصريح كرد: براي كنترل اين بازار بايد نظارتي از سوي اتحاديه املاك و اتاق اصناف صادر شود تا با ايجاد نظم و قانون بتوانيم مشكلات اين حوزه را كنترل كنيم.

دبير انجمن انبوه‎سازان كشور اظهاركرد: نبايد نرخ اجاره از سوي املاكي‎ها تعيين شود، زيرا اين امر موجب به وجود آمدن بي‎نظمي در اين حوزه مي‎شود.

 اخبار ويژه

يك بام و دو هواي مدعيان اصلاح طلبي درباره حضور زنان در ورزشگاه ها

در حالي كه روزنامه زنجيره‎اي آفتاب يزد در سال 1385 حضور زنان در ورزشگاه‎ها را دغدغه كم‎تر از يك درصد مردم ايران خوانده بود، اين روزنامه در شماره روز پنجشنبه به شدت از عدم حضور زنان در استاديوم آزادي در بازي ايران و سوريه انتقاد كرد!
روزنامه آفتاب يزد نوشت: «حصر آزادي در بازي ميان ايران و سوريه هم شكسته نشد و مستطيل سبز همچنان براي نيمي از جمعيت ايران ممنوع‎التصوير است».
روزنامه زنجيره‎اي قانون نيز در شماره روز پنجشنبه خود عدم حضور زنان در بازي ايران و سوريه در ورزشگاه را مايه شرمساري خوانده و نوشت «درست در همان دقايقي كه بانوان ايراني پشت درب اصلي ورزشگاه ايستاده بودند، برخي از نمايندگان مجلس در ورزشگاه نشسته بودند و بازي را تماشا مي‎كردند.
گفتني است مدعيان اصلاحات، در اوايل دولت نهم و زماني كه رئيس جمهور وقت خواستار حضور زنان در ورزشگاه شده بود از مخالفان اصلي اين دستور بودند!
به‌عنوان نمونه روزنامه آفتاب يزد در سرمقاله شماره 7 ارديبهشت سال 1385 خود در اين زمينه نوشته بود «مي‎توان به قاطعيت ادعا كرد كه دستور اخير حتي دغدغه يك درصد جمعيت كشور نبوده است و از اين جهت سرگرم ساختن جامعه به آن و مشغول سازي سياست مداران و شخصيت‎هاي ذي نفوذ به آن به‌هيچ وجه مصلحت نيست».

هر دم از اين باغ بري مي‎رسد؛
خروج 20 تن ذخاير آب سنگين از كشور!

به گزارش رجانيوز، وزارت امور خارجه در توافق هسته‎اي عقب‎نشيني‎هاي فراواني را پذيرفت و نتوانست بسياري از خطوط قرمز رهبر انقلاب را رعايت كند. با اجرايي شدن توافق حداقل انتظاري كه از تيم مذاكره‎كننده هسته‎اي مي‎رفت آن بود كه در مقابل زياده‎خواهي‎هاي طرف مقابل بايستد؛ اما اين انتظار نيز برآورده نشد!
با آن‎كه ايران مطابق با بند 10 برجام مي‎توانست 130 تن آب سنگين مازاد خود را پيش از صادرات در بازارهاي بين‌المللي، در داخل كشور نگهداري كند، جديدترين گزارش آمانو مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي خبر از كاهش نزديك به 20 تن از ذخاير آب سنگين ايران مي‎دهد؛ چنان‎كه در بند 9 اين گزارش آمده است: در 7 آگوست 2017 آژانس تاييد كرده است كه ذخاير آب سنگين ايران 111 تن بوده است.
گفتني است خروج ذخاير مازاد آب سنگين از ايران اولا خلاف برجام است ثانيا در نتيجه مذاكره مجدد برجام و عقب‎نشيني تيم‎ مذاكره‎كننده وزارت امور خارجه در برابر زياده‎خواهي آمريكا حاصل شده است؛ چرا كه اين مساله از جمله درخواست‎هاي هميشگي آمريكا بود و تيم مذاكره‎كننده ايران بدون داشتن هرگونه مجوزي از شوراي امنيت ملي، مجلس شوراي اسلامي و كميته نظارت بر اجراي برجام با حضور در كميسيون مشترك مي‎پذيرد كه آب سنگين مازاد ايران به خارج از كشور ارسال شود.
بنابراين به نظر مي‎رسد كه تيم مذاكره‎كننده كشورمان نه تنها در زمان توافق هسته‎اي عقب‎نشيني‎ها‎ي گسترده‎اي از حقوق ذاتي جمهوري اسلامي ايران كرده است بلكه حتي قادر به مقابله با زياده‎خواهي‎هاي طرف آمريكايي‎ در روزهاي اجراي برجام نيز نبوده است.

گوشي را بدهم به خود دزدها؟!

كيهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:
گفت: مشاور اوباما، رئيس جمهور سابق آمريكا گفته است «برجام توافق خوبي است چون به جاي لغو تحريم‎ها باعث تشديد آن هم شده است»!
گفتم: آن‎وقت بعضي‎ها فريب بازي دوگانه آمريكا را خورده و تصور مي‎كنند آمريكا قصد دارد از اين «توافق خوب» خارج شود!
گفت: البته آمريكا تاكنون بارها متن برجام را نقض كرده و حالا هم دنبال خروج از برجام نيست بلكه مي‎خواهد آن را كامل‎تر كند و مقابله با برنامه موشكي ايران را هم به برجام اضافه كند.
گفتم: معلوم نيست كه ديگر بايد چه اتفاقي بيفتد و برجام چه فاجعه ديگري به ايران تحميل كند تا دولتمردان محترم قبول كنند كه 4 سال امكانات و ظرفيت‎هاي كشور را برباد داده‎اند و از راه غلطي كه رفته‎اند، باز گردند؟!
گفت: چه عرض كنم؟!
گفتم: شخصي به كلانتري زنگ زد و گفت چند تا دزد وارد خانه‎ام شده و مشغول جمع كردن اثاثيه هستند. افسر نگهبان بعد از پرسيدن آدرس و مشخصات صاحبخانه گفت: مطمئن هستيد كه دزد آمده؟ و طرف گفت: اگر باور نداريد گوشي را بدهم به خود دزدها!