صفحه اخبار

رهبر انقلاب در اجتماع پرشور زائران حرم امام خميني(ره):
انقلابي گري يعني راضي كردن مردم نه قدرت هاي زورگو

حضرت آيتا... خامنه‌اي در اجتماع عظيم مردم در بيست و هشتمين سالگرد رحلت امام خميني(ره) سخنان بسيار مهمي مطرح كردند. ايشان در بخشي از سخنان خود، اهل فكر را به تأمل در حقايق و واقعيتهاي دهه شصت فراخواندند و گفتند: مراقب باشيم تا در دهه شصت، جاي شهيد و جلاد عوض نشود؛ زيرا ملت ايران در دهه شصت مظلوم واقع شد و بهدليل اينكه تروريستها و منافقين و پشتيبانان آنها به امام و ملت ايران ظلم و خباثت كردند، ملت در موضع دفاع قرار گرفت و در نهايت هم پيروز شد.

رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از برخي كه «عقلانيت» را بهعنوان نقطه مقابل شعارهاي انقلاب مطرح ميكنند، تصريح كردند: عقلانيت واقعي در «انقلابيگري» است و نگاه انقلابي است كه مي‌تواند حقايق و واقعيتها را نشان دهد.

حضرت آيتا... خامنه‌اي خاطرنشان كردند: عقلانيت يعني شناخت اصالتها، تكيه به مردم و نيروهاي داخلي و توكل به خدا، نه اينكه انسان بعد از رها شدن از چنبره سلطه آمريكا، مجدداً خود را به شيطان بزرگ نزديك كند.

ايشان با انتقاد از كساني كه به اسم «عقلانيت» ميگويند «چالش با قدرتها» هزينه دارد، افزودند: بله، «چالش» هزينه دارد اما «سازش» هم هزينه‌هاي گزاف دارد.

رهبر انقلاب اسلامي پس از تبيين رابطه دقيق و ذاتي عقلانيت و انقلابيگري، افزودند: انقلابيگري يعني مسؤولان كشور هدفشان راضي كردن قدرتها نباشد و بدون انفعال و تسليم در مقابل زورگويان، فريب آنها را نخورند و با دوري از ضعف نفس در مقابل شيطان بزرگ، همت و هدف خود را در بهكارگيري نيروها و عناصر داخلي، حل مشكلات و راضي كردن مردم متمركز كنند.

ايشان همچنين با اشاره به انتخابات رياست جمهوري گفتند: شوراي نگهبان صحت انتخابات را خوشبختانه اعلام كرد، البته اعلام شد كه تخلفاتي در انتخابات انجام گرفته و گزارش اين موارد به ما نيز رسيد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اينكه تخلفات در نتيجه انتخابات هيچ تأثيري نداشته است، افزودند: تخلف در انتخابات مناسب نظام جمهوري اسلامي نيست و مسؤولان بايد اين موارد را با جديت دنبال كنند و متخلفين را مشخص كنند تا در انتخاباتي كه ملت ايران در آينده در پيش دارد، چنين تخلفاتي برافتد؛ زيرا اگر چشم بر تخلف ببنديم و از آن صرفنظر و اغماض كنيم، تخلفات تكرار ميشود.

آيت ا... رئيسي در جمع فرزندان شاهد:
امنيت و قدرت كشور نتيجه اطاعت از رهبري است

آيت ا... سيد ابراهيم رئيسي در جمع فرزندان شاهد و ايثارگر مشهد با اشاره به اين نكته كه غرب تاكنون گرهي از مشكلات هيچ كشوري را نگشوده است، تصريح كرد: كليد حل مشكلات كشور در داخل كشور و در دست جوانان اين مرز و بوم و ظرفيتهاي داخلي است.

عضو مجلس خبرگان رهبري وضعيت آشفته و اسفناك امنيت جهاني را نتيجه سياست بيديانت غرب معرفي و ابراز كرد: جنگ‎هاي جهاني اول و دوم، ظلم هفتادساله رژيم غاصب صهيونيستي به مردم بيدفاع فلسطين و وضعيت اسفناك امنيت جهاني، محصول بيش از 300 سال مبارزه با ارزشهاي الهي و سياست بيديانت غرب است.

توليت آستان قدس رضوي ادامه داد: خط امام راحل توجه به ولايت فقيه به عنوان مهمترين مشخصه و عمود خيمه اين نظام است؛ مؤلفه‌هاي بزرگ و امنيت و قدرت اين كشور نيز در نتيجه اطاعت از رهبري است.

وي با بيان اينكه هر كجا به رهنمودهاي امام و رهبري عمل كرديم، نقطه عزت ما شد، تاكيد كرد: گفتمان امام و رهبري بايد گفتمان غالب بر همه گفتمانها در كشور باشد؛ اين گفتمان در همه سطوح اعم از اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي بايد گفتمان غالب باشد.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري:
كشور نيازمند كار است؛ معضل بيكاري غوغا مي كند

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمديگلپايگاني در جلسه شوراي اداري آذربايجان شرقي كه به منظور معارفه نماينده جديد ولي فقيه در آذربايجان شرقي در استانداري برگزار شد، با بيان اينكه بسياري از جوانان ميگويند كه آيا ميشود روزي خدمت آقا برسيم و انگشتر و چفيه آقا را طلب ميكنند، گفت: سالهاست با تراكم تقاضا براي ديدار با رهبري مواجه هستيم.

به گزارش جهان نيوز، رئيس دفتر مقام معظم رهبري با تاكيد بر اينكه همين عشق و علاقه به نظام و رهبري است كه اين نظام را سرپا نگه داشته است، ابراز داشت: نقش بارز ايشان در برگزاري انتخابات پرافتخار براي دوست و دشمن كه به خون ما تشنهاند، زبانزد است.

حجت الاسلام و المسلمين محمديگلپايگاني با بيان اينكه انتخابات اخير بدون هيچ مشكلي برگزار شد، خاطر نشان كرد: امروز وقت كار و تلاش است و نبايد لحظه‌اي را هدر داد، كشور نيازمند كار است، معضل بيكاري غوغا ميكند بنابراين ريخت و پاش كردن قدغن و بيهوده مصرف كردن قدغن و بايد كشور را سالم تحويل نسل بعد داد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي:
بيش از 17 بار كلمه تعهد در سند 2030 آمده است

دكتر كبري خزعلي با بيان اينكه امضاي سند 2030 سير طبيعي خود را طي نكرده و داراي مشكلات عديده‌اي است، گفت: اين سند نيازمند بازنگري و اصلاحات زيادي است.

خزعلي با بيان اينكه همواره اسناد ملي و سياستهاي كلان علمي، فرهنگي و اجتماعي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصويب ميشود، اظهار داشت: اين شورا به دليل محدوديتهاي دولت تا آذرماه از امضاي سند 2030 خبر نداشت و همزمان با رونمايي از سند 2030 در آذر ماه متوجه امضاي اين سند از سوي دولت شديم.

به گفته وي، سند 2030 يك سند چند لايه است كه لايه 17 بندي آن در نيويورك به اجماع رسيده و لايه‌هاي بعدي آن در چين و كره از سوي رئيسجمهور امضاء شده است، همچنين سند آموزشي 2030 تحت عنوان سند ملي آموزش كه داراي اشكالات فراواني است در داخل كشور و تحت نظر يونسكو تهيه شده است.

اين عضو شوراي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينكه طبق اصل 77 ـ 125 قانون اساسي اين سند سير قانوني خودش را طي نكرده، خاطرنشان كرد: از آنجايي كه بيش از 17 بار كلمه تعهد و بيش از 100 بار كلمه تنظيم در اين سند به كار رفته است، بايد مورد بازنگري جدي از سوي مجلس شوراي اسلامي قرار ميگرفت.

وي تأكيد كرد: سخنان مقام معظم رهبري در روز معلم در واقع فصلالخطابي براي توقف سند آموزشي 2030 بود، چرا كه ايشان توصيه كردند سند ملي تحول آموزش و پرورش اصل قرار گيرد تا هم زمينه تبادل و تعادل با جهان فراهم شود و هم عزت و حشمت كشورمان حفظ شود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، دولت يازدهم را دليل كوتاهي موجود در پرداختن به سند2030 اعلام كرد و گفت: دولت با ايجاد محدوديتهايي براي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، موجب ضعف شورا شده است.

رئيس كنفدراسيون صادرات ايران:
ارتباطات بانكي هنوز به شرايط قبل از تحريم برنگشته است

محمد لاهوتي در گفتوگو با فارس گفت: بعد از توافقات هسته‌اي، برخي از كشورهاي عربي مثل امارات متحده عربي كه بيشترين حجم تجارت خارجي ايران در حاشيه جنوب خليجفارس با اين كشور است، تغييرات عمده‌اي در روابط بانكي خود با ايران ايجاد نكردند.

وي با بيان اينكه كشورهاي عربي عليرغم توافقات و برطرف شدن تحريمها در برقراري ارتباطات بانكي با ايران بسيار محتاط عمل كردند، بيان داشت: حسابهاي جديدي را افتتاح نكردند، اما حسابهايي كه فعال بود، به روند فعاليتشان ادامه دادند.

رئيس كنفدراسيون صادرات ايران با بيان اينكه عمان يكي از كشورهايي است كه در شرايط پسابرجام روابط بانكي بهتري را با ايران ايجاد كرد، بيان داشت: اما با روي كار آمدن دولت ترامپ و تهديدها و رفتارهاي غيرقابل پيشبيني اين دولت، تا حدودي نگرانيها براي اين كشورها در برقراري ارتباطات با ايران بيشتر شده است.

وي با بيان اينكه بعد از برجام تحركاتي از بانكهاي اروپايي براي برقراري روابط بانكي با ايران ديده شد، افزود: اگرچه اين ارتباطات تا حدودي برقرار است، ولي روند تبادلات بانكي راحت و روان نيست، ضمن اينكه باز هم كشورهاي اروپايي بعد از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئيسجمهور آمريكا در برقراري روابط بانكي با ايران محتاطتر شده‌اند و در حالي كه شرايط برقراري ارتباطات بانكي روند رو به تسهيل را پيش گرفته بود، اكنون آن روند متوقف شده است.

لاهوتي با تأكيد بر اينكه در برقراري ارتباطات بانكي هنوز به شرايط قبل از تحريم بازنگشته‌ايم گفت: به نظر ميرسد، دولت بايد براساس توافقنامه برجام اين موضوع را در كميته رسيدگي به تخلفات پيگيري كند.

تغييرات در دانشگاه آزاد، راديو زمانه را هم به اعتراض واداشت!

در ادامه اعتراض يك طيف سياسي به تغييرات در دانشگاه آزاد اسلامي، راديوي سازمان جاسوسي هلند هم زبان به اعتراض گشود.

راديو زمانه در يكي از گزارشهاي خود، همپاي روزنامه‌هاي زنجيره‌اي، تغييرات روي داده در دانشگاه آزاد را پروژه «هاشميزدايي» ناميد و به تغيير مدير مسؤول روزنامه فرهيختگان دانشگاه آزاد اعتراض كرد! راديو زمانه با حمايت فرح كريمي عضو منافقين و داراي تابعيت هلندي و با دخالت سازمان جاسوسي هلند ايجاد شده است.

چند سال پيش بود كه يكي از مديران هلندي راديو زمانه، كاركنان ايراني اين شبكه را كه عمدتا خبرنگاران روزنامه‌هاي موسوم به اصلاحطلب هستند، «برده» خطاب كرد.

در پي تحريم هاي تازه آمريكا
بانك جهاني پيش بيني خود را از رشد اقتصادي ايران كاهش داد

بانك جهاني در جديدترين گزارش از سري گزارشهاي «چشمانداز اقتصادي جهان»، پيشبيني خود از رشد اقتصادي ايران در سال 2017 را كاهش داد.

به گزارش فارس، اين نهاد بينالمللي كه 6 ماه پيش رشد اقتصادي ايران در سال جاري ميلادي را 5/2 درصد اعلام كرده بود اين رقم را 1/2 درصد كاهش داد و اعلام كرد رشد اقتصادي ايران در سال 2017 ميلادي به 4 درصد خواهد رسيد.

بنا بر اين گزارش، ظرفيت اضافي محدود توليد نفت، وجود مشكلات در دسترسي تامين مالي بر رشد اقتصادي جمهوري اسلامي ايران به عنوان دومين اقتصاد منطقه غرب آسيا تاثير منفي گذاشته است اما در عين حال عواملي نظير تراز حساب جاري و وضعيت مالي مثبت در خنثيسازي عوامل منفي كمك كرده و سبب شده تا چشمانداز رشد اقتصادي 4 درصدي در سال 2017 تا 2019 براي ايران وجود داشته باشد.

در بخش ديگري از اين گزارش آمده است، تحريمهاي اعمالي آمريكا در اوايل سال 2017 عليه ايران، اعتماد سرمايهگذاران خارجي براي ورود به اين كشور را از بين برده است.

ركود حاكم بر معاملات بورس؛ پيامد قهري تداوم ركود اقتصادي

رضا رحمتي، كارشناس بازار سرمايه، در گفتوگو با تسنيم با اشاره به برطرف شدن ابهام‌هاي مربوط به انتخابات در بازار سرمايه گفت: روشن شدن سياستهاي كلان اقتصادي مهمترين مطالبه فعالين بازار از دولت دوازدهم است كه اين موضوع بهطور حتم اثرات خود را بر روي بازار سهام نيز به دنبال خواهد داشت.

اين كارشناس بازار سرمايه در خصوص شرايط كنوني بورس هم اذعان كرد: به‌صورت سنتي حجم و ارزش معاملات در ماه رمضان كاهش پيدا مي‌كند با وجود اين اما ركود حاكم بر معاملات بورس ناشي از تداوم ركود اقتصادي است.

ساده زيستي و استكبارستيزي امام(ره) چه شد؟!

مهدي محمدي در كانال تلگرامي خود نوشت: من فكر ميكنم هيچ مانعي ندارد و بلكه بسيار هم خوب است كه كسي مانند آقاي سيد حسن خميني درباره موضوعات سياسي و اجتماعي، و حتي فقهي، ديدگاه‌هايي داشته باشد و آنها را آزادانه بيان كند. اين حق اوست. آنچه بايد در آن انديشه كرد اين است كه آيا ايشان به صرف داشتن پيوند خوني با امام مي‌تواند مفسر خوبي براي ديدگاه‌هاي ايشان، يا حتي نمادي شايسته براي مشي و سلوك آن مرد بزرگ باشد؟ "مكتب خميني" از جنس "مواريث ژنتيكي" است يا "نوع خاصي از زندگي و تفكر" كه لزوما با ژنوم آدمي سروكار ندارد؟

وي افزود: امشب پاي سخنان ايشان نشستم تا ببينم چيز جديدي از امام خواهم شنيد يا نه. انتهاي آنچه فرمودند اين بود كه امام در ماه رمضان شعر نميخواندهاند و بيش از آن، دانستم "تكرار" به فتح ت، ربطي به لهجه يزدي ندارد!؛ اما از استكبارستيزي، انقلابي گري، ساده زيستي، ولايت مطلقه فقيه و غيرت انقلابي امام سخني گفته نشد. ساعتي هم نگذشت كه خبر آمد وب سايت جماران-وابسته به ايشان- به نقد امام نشسته است!

محمدي ادامه داد: آقاي سيدحسن خميني مي‌تواند بگويد خود عوض شده يا از ابتدا همين بوده است. اما نمي‌تواند از مردم توقع داشته باشد بپذيرند امام همان است كه او ميگويد. صادقانه بگويند منتقد تفكر و سلوك امامند معتبرتر خواهند بود تا اينكه لباس "تبيين" به تن كنند و از امام، "خميني زدايي" و "انقلاب زدايي" كنند. ايشان شايد چيزهاي ديده يا شنيده باشد، اما اين مردم خميني را زندگي كرده‌اند.

ژنرال آمريكايي مطرح كرد
سرويس هاي اطلاعاتي ايران؛ خطري چشمگير براي آمريكا

پايگاه اينترنتي «نشنال اينترست» در گزارشي نوشت: سرويسهاي اطلاعاتي كشورهايي همچون ايران مي‌توانند خطر چشمگيري براي آمريكا باشند.

مقامات ارشد اطلاعاتي آمريكا اعلام كردهاند كه سرويسهاي اطلاعاتي خارجي از جمله سرويس اطلاعات خارجي روسيه در ميان خطرناكترين تهديدهايي هستند كه آمريكا با آنها روبهرو است. همچنين سرويسهاي اطلاعاتي كشورهايي همچون ايران نيز خطر چشمگيري براي آمريكا به حساب ميآيند.

ژنرال وينسنت استيوارت مدير آژانس اطلاعات دفاعي آمريكا در نشستي در كميته نيروهاي مسلح سناي آمريكا افزود: سرويسهاي اطلاعات خارجي روسيه و چين در ميان سرويسهاي اطلاعاتي كه عليه وزارت دفاع و منافع ملي آمريكا تهديد به حساب مي‌آيند، برجسته هستند.

اين سرويسها با استفاده از جمع‌آوري سنتي و مدرن اطلاعات عليه پرسنل، عمليات‌ها و توانايي‌هاي عوامل آمريكايي عليه منافع ملي اين كشور اقدام مي‌كنند.

براساس اعلام اين مقام آمريكايي، تهديدها از سوي آژانس‌هاي اطلاعات خارجي پيچيده‌تر از گذشته شده است.

نيويورك تايمز:
اسرائيل قصد داشت در صحراي سينا بمب اتمي منفجر كند

روزنامه نيويورك تايمز در گزارشي نوشت، در آستانه وقوع جنگ اعراب و اسرائيل-50 سال پيش- مقامات اسرائيلي طرحي را براي منفجر كردن بمب هسته‌اي بر فراز كوهي در شبه جزيره سينا ارائه كردند تا به نيروهاي مصري و ديگر كشورهاي عربي هشدار داده باشند. اين سخنان را «ايتزاك ياكوف» ژنرال بازنشسته‌اي كه آن زمان يكي از سازماندهندگان كليدي اين برنامه بود به نيويورك تايمز گفت.

به گفته اين ژنرال بازنشسته صهيونيست، اسرائيل خيلي سريع در آن جنگ به پيروزي رسيد و بمب هسته‌اي هرگز به سينا منتقل نشد. اظهارات ياكوف، آخرين نكته مخفي در ارتباط با جنگ سال 1967 اعراب و اسرائيل را برملا كرد.

سرمايه گذاري در ۵ سال گذشته ۳۵.۵ درصد كاهش يافت!

متغير بسيار مهم تشكيل سرمايه ثابت ناخالص كه روند سرمايهگذاري بخش خصوصي و دولتي در اقتصاد را نشان ميدهد، چند سالي است كه وضعيت نامناسبي دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، از دوران تشديد تحريمهاي اقتصادي ايران تشكيل سرمايه ثابت ناخالص سير كاهشي داشته است، به طوري كه در سال 91 كه سال اول اعمال تحريمها بود بانك مركزي رقم منفي 19 درصد را محاسبه كرده است. اين رقم در سالهاي 92، 93 و 94 به ترتيب منفي 7.8 درصد، مثبت 7.8 درصد و منفي 12 درصد بوده است.

طبق گزارش بانك مركزي تشكيل سرمايه ثابت ناخالص در 9 ماهه اول امسال هم 8.9 درصد كاهش داشته است.

به نظر ميرسد مهمترين دلايل منفي بودن نرخ تشكيل سرمايه ثابت ناخالص در سالهاي 94 و 95 محدوديتهاي تحريم و در كنار آن شكاف عميق نرخ سود بانكي و تورم است؛ چراكه با وجود تورم تك رقمي، نرخ سود سپرده به طور متوسط حدود 20 درصد و نرخ سود تسهيلات حداقل 23 درصد است.

در چنين شرايطي شروع بسياري از فعاليتهاي اقتصادي فاقد توجيه اقتصادي است و صاحبان سرمايه ترجيح ميدهند، به جاي به كارگيري منابع خود در بخشهاي اقتصادي، در بانكها سپردهگذاري كرده و سود بيدردسر دريافت كنند.‎

حجت‌الاسلام والمسلمين ماندگاري:
جايگاه حيا بايد در جامعه اسلامي حفظ شود

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد مهدي ماندگاري در شبستان امام خميني(ره) با بيان اينكه بيحيايي و بدحجابي خانواده‌ها، جامعه، دين و ايمان مردم و نظامهاي آموزشي و اداري كشور را متزلزل ميكند، اظهار كرد: اندلس با 700 سال حكومت اسلامي به واسطه ويروس بيحيايي از بين رفت، چرا كه اگر حيا نباشد ديني باقي نميماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري حوزه، وي توجه به رسوايي را راهكاري براي درمان بيحيايي دانست و اضافه كرد: اگر به افراد ثابت شود كه ضرر بيحيايي از لذت آن بيشتر است ديگر سمت بيحيايي نميرود و اگر بيحياها باور كنند كه در روز قيامت در محضر پيامبر اسلام(ص) و اولياي الهي رسوا ميشوند بيشتر به حيا توجه ميكنند.

سخنران اين مراسم از خودنمايي به عنوان يكي از علتهاي بيحيايي نام برد و گفت: اگر استدلال عقلاني داشته باشيم كه دوربينهاي مختلف عملكرد انسان را نظاره ميكند و رسوايي در انتظار انسان بيحياست به موضوع حيا بيشتر توجه ميكنيم.

وي با بيان اينكه بيحيايي فقط به بدحجابي نيست، مطرح كرد: اينكه در مهمانيهاي خانوادگي دختر و پسر نامحرم در كنار يكديگر قرار ميگيرند سبب گناه ميشود؛ برخي از فروشگاه‌ها و ادارات بيحيا شده و از كارمندان و فروشندگان بيحيا استفاده ميكنند.

رئيس موسسه روايت سيره شهدا با اشاره به اينكه جايگاه حيا و عفت بايد در جامعه اسلامي حفظ شود، گفت: براي حفظ حيا و عفت هزاران شهيد داده‌ايم كه نسبت به آنها مديون هستيم.

رژيم صهيونيستي:
قدرت حزب الله، 10 برابر شده است

به گفته «رون پروسور» نماينده سابق رژيم صهيونيستي در سازمان ملل، حزب‌الله بر اكثر كشورهاي عضو ناتو برتري نظامي دارد و 10 برابر قويتر از سال 2006 ميلادي شده است.

«پروسور» در ادامه، نگراني خود را از افزايش قدرت مقاومت لبنان ابراز داشته و درباره «ساختار زيربنايي حزب‌الله هشدار داده كه به گفته وي مي‌تواند همه لبنان را زير پوشش خود قرار دهد». وي به‌طور تلويحي از «جانبداري ميشل عون رئيس جمهور لبنان از حزب‌الله» نيز سخن گفته و در مقاله خود در روزنامه «وال استريت ژورنال» آورده: «حزب‌الله 150 هزار موشك در اختيار دارد كه مي‌تواند با آن سراسر خاك(فلسطين اشغالي) را در تيررس خود داشته باشد.

 اخبار ويژه

ريشه اين ژست ها را بايد در جاي ديگري جست!

وبسايت الف در يادداشتي نوشت: چند روزي در محافل غيررسمي از قول وزير محترم نفت عنوان ميشد كه كساني كه به آقاي روحاني راي نداده‌اند جايي در نفت ندارند و بايد بروند. تا اينكه اين موضوع به خبرگزاري فارس درز كرد و وزير هم با صراحت از اين سخنان دفاع كرد.
بيان اين اظهارات بيشتر يك شانتاژ سياسي ارزيابي مي‌شود چرا كه در آغاز به كار دولت يازدهم، آقاي وزير به تغييرات گسترده و بي‌سابقه‌اي در رده همه مديران ارشد و مياني وزارت نفت دست زد كه دامنه آن به چند صد تغيير ظرف مدت كوتاهي انجاميد. دامنه تغييرات تا رده‌هاي بسيار پايين حتي مسؤول و معاون يك پروژه(حتي پروژه بدون اولويت و متوقف) گسترش يافت و بايد گفت ديگر كسي نمانده است كه فكر و انديشه متفاوتي با اين آقايان مدعي آزادي فكر و انديشه داشته باشد. فلذا دليل اينگونه شاخ و شانه كشيدن‌ها را بايد جاي ديگري جست.
شعار وزير در ابتداي دولت يازدهم اين بود كه گروهبان‌ها بروند و ژنرالها بيايند اما نمايش تلخ آمدن ژنرالها به جايي رسيد كه مديريت شركت عظيم و استراتژيك ملي نفت ايران به يك فوق ليسانس مالي و مديريت توسعه آن هم به يك دكتراي آب و فاضلاب رسيد. مديريت عامل بزرگترين شركت توسعه نفت به يك بازنشسته شصت و چند ساله سپرده شد كه يك روز از سنوات خدمت خود را مديرعامل يك شركت كوچك هم نبود و فراتر از آن به دليل شرايط جسمي امكان بازديد از پروژه‌ها را هم نداشت
الف افزوده است: چه كسي است كه نداند ريشه اين ژستها و اين خط و نشان و شاخ و شانه كشيدن‌ها را بايد در جاي ديگري جست. جايي كه قرار است كرسنت‌ها و قراردادهاي خانماسوز IPC به فراموشي سپرده شوند تا در خلوت آن كنند كه مي‌خواهند.

كالاهاي اساسي در ماه هاي آينده گران تر مي شود؟!

يحيي آلاسحاق در گفتوگو با نسيم آنلاين درباره وضعيت تورم در ماه‌هاي آينده اظهار كرد: چنانچه نگاه جديدي شكل نگيرد و دولت نتواند نرخ تك رقمي تورم را حفظ كند، تورم در ماه‌هاي آينده دو رقمي شده و كالاهاي اساسي و مورد نياز مردم هم گرانتر مي‌شود.
وي افزود: حجم نقدينگي 1200 هزار هزار ميليارد است كه رشدش نسبت به گذشته رشد بالايي است، بنابراين انتظار ميرود كه نرخ تورم از تك رقمي بالاتر برود.
عضو اتاق بازرگاني تهران تصريح كرد: بر اساس شاخص‌هاي عمومي و محاسبات به نرخ تك رقمي تورم رسيده‌ايم اما واقعيتي كه مردم لمس مي‌كنند غير از اين است كه آمار نشان ميدهد. زيرا در عين حال كه نرخ تورم تك رقمي است اما گوشت و مرغ و ديگر مواد غذايي و اجاره مسكن بين 15 تا 20 درصد رشد داشته است.
آلاسحاق ادامه داد: 75 درصد نيازهاي طبقه متوسط به پايين جامعه را پنج گروه كالايي مواد غذايي، پوشاك، اجاره مسكن، آموزش و بهداشت تشكيل مي‌دهند كه در حال حاضر در عين تك رقمي بودن نرخ تورم تمامي اين پنج گروه 15 تا 20 درصد رشد داشته‌اند.
وي عنوان كرد: در بخش مسكن يك ركود چهار ساله شكل گرفته است، هميشه ركود ايجاد شده در بخش مسكن پس از مدتي رونق را در پي داشته اما آن چه كه اكنون شاهدش هستيم اين است كه ركود مستمر حوزه مسكن نتوانسته است ما را به سمت رونق ببرد.

رژيم صهيونيستي در واكنش به مواضع انفعالي عربستان:
با همه اين كشورها در يك كشتي قرار گرفتيم!

در اولين واكنش مقامات صهيونيستي به قطع روابط عربستان و چند كشور ديگر با قطر، «موشه يعلون» وزير جنگ رژيم صهيونيستي در پنجاهمين سالگرد جنگ 1967 اعلام كرد: «اكنون ديگر هيچ ائتلاف عربي عليه اسرائيل ديده نمي‌شود»!
به گزارش مشرق، يعلون اين را هم گفت كه: «عربهايي كه در زمان جنگ 6 روزه ائتلافي عليه ما تشكيل داده بودند و قصد نابودي ما را داشتند، اكنون خودشان را با ما در يك كشتي مي‌بينند؛ اكنون با اين كشورهاي عربي سني به جز قطر در يك كشتي حركت ميكنيم و همه اينها نتيجه آن است كه ما ايران را دشمن شماره يك خود ميدانيم.»
وي درباره تفاوتهاي جنگ 1967 و جنگهاي جديد نيز گفت: «جنگهايي كه ميان اسرائيل با حماس در نوار غزه و حزبا... در لبنان رخ داد با جنگهاي پيشين متفاوت است؛ نميتوان به تصوير پيروزي دست يافت اما ممكن است بتوان به قدرت بازدارندگي دست يافت؛ اكنون جبهه با حزبا... در سال 2016 و جبهه با حماس در 2014 آرام است.»