صفحه اخبار

آيت‌ا... آملي لاريجاني:
ميزان ناخشنودي دشمن از انتخاب يك كانديدا معيار بسيار خوبي براي تشخيص اصلح است

آيت‌ا... آملي لاريجاني در جلسه مسؤولان عالي قضايي با اشاره به سخنان برخي نامزدهاي رياست جمهوري گفت: متأسفانه برخي از نامزدها به گونه‌اي عمل كردند كه گويي اپوزيسيون نظام هستند و در جهت سياه نمايي و زيرسوال بردن نهادهاي قانوني نظام گام برداشتند كه چنين اقدامي برخلاف مصالح ملي است.

رئيس دستگاه قضا با اشاره به اصل 115 قانون اساسي و برشمردن شرايط كانديداهاي رياست جمهوري، "تقوا" را يكي از اساسي‌ترين شروط در اين اصل دانست و اظهار كرد: اصل و اساس حكومت داري اسلامي، تقواست و اگر كسي تقوا نداشته باشد چه در عرصه داخلي و چه در مواجهه با دشمنان هرگونه فسادي از سوي او محتمل است. براين مبنا بايد با دقت در رفتار و گفتار نامزدها و اطرافيانشان ببينيم كه كدام يك تقواي بيش‌تري دارد.

آيت‌ا... آملي لاريجاني با بيان اين‌كه شاخص‌هاي تشخيص ارجح و اصلح، متعدد است، تصريح كرد: از جمله مهم‌ترين شاخص‌ها همراهي با گفتمان انقلاب اسلامي است. بايد به كساني رأي بدهيم كه اين گفتمان را بيش‌تر دنبال مي‌كنند، نه كساني كه براي جمع كردن چند رأي ممكن است با مروجين ابتذال هم همراهي كنند. چنين كساني براي جمهوري اسلامي هيچ كاري انجام نخواهند داد.

رئيس دستگاه قضا با بيان اين‌كه پيروي از گفتمان اسلامي و انقلابي و همچنين رهنمودها و سيره حضرت امام خميني(قدس ا... نفسه الزكيه) و مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بهترين معيار و شاخص براي تشخيص اصلح است، افزود: ميزان ناخشنودي دشمن از انتخاب يك كانديدا مي‌تواند معيار بسيار خوبي براي تشخيص اصلح باشد.

رئيس قوه قضاييه زيرسوال بردن نهادهاي انقلاب اسلامي براي جمع كردن چند رأي را اقدامي ضد ارزش توصيف كرد و از مردم خواست كه با حضور حماسي خود در پاي صندوق‌هاي رأي، كسي را انتخاب كنند كه دشمن از انتخاب او شاد نشود.

نماينده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبري يادآور شد؛
تعبير خاص مقام معظم رهبري درباره آيت ا... رئيسي

آيت‌ا... عبدالمحمود عبداللهي در گفت‌وگويي با اشاره به ويژگي‌هاي آيت‌ا... رئيسي گفت: جناب آقاي رئيسي، به شهادت بسياري از شخصيت‌هايي كه با ايشان همراه بوده‌اند از تقوا و تعهد قابل توجهي برخوردارند. اين تقوا و خودساختگي پشتوانه مهمي است كه يك مدير را از آسيب‌ها و مفاسد دور مي‌دارد و موجب مي‌شود مديراني را معرفي كند كه علاوه بر تخصص از تعهد برخوردار باشند و بر اساس شايسته سالاري حركت كنند، نه بر اساس تعلق به يك حزب و جناح.

نماينده مجلس خبرگان ادامه داد: از نكات قابل توجه، تعبير سال گذشته مقام معظم رهبري در متن انتصاب ايشان به توليت آستان قدس رضوي است كه فرمودند: «برخوردار از صلاح و امانت و كار آزموده در مديريت‌هاي كلان». چنين تعبيري در مورد كم‌تر كسي مشاهده شده است.

وي افزود: در جامعه مدرسين، يك ماه قبل، بعد از اين‌كه در كميسيون تخصصي بحث رياست جمهوري مطرح شد، اجماع خاصي بر آقاي رئيسي وجود داشت كه ايشان فرد اصلح هستند، سپس در شوراي عالي جامعه مدرسين اين نظر مطرح شد و در آن جا هم نزديك 10 نفر اطلاعات خود را به جامعه ارائه دادند. در اين دوره، جامعه مدرسين(علي‌رغم اين‌كه در اكثر دوره‌ها فردي را به عنوان اصلح معرفي كرده است) به شيوه كم‌نظيري با اكثريت قاطع بلكه نزديك به اجماع ايشان را تاييد كردند. كه در اين دورهاي اخير كه بنده حضور داشتم، مشابه نداشته است.

مولوي نذيراحمد سلامي، نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري:
ديگر به روحاني راي نمي دهم / رئيسي درد محرومان را لمس كرده و به دادشان مي رسد

مولوي نذيراحمد سلامي در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در زاهدان اظهار داشت: همه نامزدهايي كه مورد تأييد شوراي نگهبان قرار گرفته و حتي نامزدهايي كه صلاحيت آن‌ها احراز نشد براي ما قابل احترام هستند و ما با هيچ يك از نامزدها اختلافي نداريم.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين‌كه "آقايان روحاني و رئيسي از همكاران من در مجلس خبرگان رهبري بوده و با هر دوي آن‌ها آشنا هستم"، افزود: من در انتخابات رياست جمهوري قبلي به آقاي روحاني رأي دادم اما در اين انتخابات گزينه مناسب مورد نظرم براي رياست جمهوري آقاي رئيسي است.

وي تصريح كرد: حجت‌الاسلام رئيسي فردي بااخلاق، مردم‌دار و داراي پيشينه مديريتي مطلوب است و ما عقيده داريم ايشان مي‌تواند با تلاش بيش‌تري جهت حل مشكلات اساسي كشور از جمله بيكاري و ديگر مشكلات اقتصادي كه كشور را فرا گرفته گام بردارد.

مولوي سلامي ادامه داد: حجت‌الاسلام رئيسي به‌دليل آن‌كه از كودكي در يتيمي بزرگ شده و زندگي را با محروميت سپري كرده، با درد محرومان آشنا است و در حقيقت درد محروميت را لمس كرده و تصور ما بر اين است كه ايشان به‌دليل اين شرايط بيش از ديگران به داد محرومان مي‌رسد.

معاون اول قوه قضائيه:
اگر دو كلمه «دولت قبل» را از برخي نامزدها بگيريم، هيچ حرفي براي گفتن ندارند

به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام محسني اژه‌اي معاون اول قوه قضاييه در حاشيه سمينار تخصصي حفاظت اطلاعات قوه قضاييه درباره پرونده كالاي مظنون به قاچاق وزير آموزش و پرورش نيز گفت: ما هنوز در اين پرونده هيچ كدام از اتهام‌هايي كه متوجه آقاي وزير است را مطرح نكرده‌ايم.

حجت‌الاسلام محسني اژه‌اي معاون اول قوه قضائيه در پاسخ به اين سوال كه يكي از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري در مناظره اخير عنوان كرد كه معوقات بانكي در دولت‌هاي قبل بيش از دولت يازدهم بوده است، آيا اين موضوع صحت دارد يا خير گفت:‌متاسفانه اگر دو كلمه كليدي را از برخي نامزدهاي رياست جمهوري بگيريم اين افراد هيچ حرفي براي گفتن ندارند و آن دو كلمه عبارت است دولت قبل.

اژه‌اي گفت: حقوق‌هاي نجومي در دولت يازدهم افسارگسيخته افزايش پيدا كرده است؛ زيرا بر اساس آن‌چه ما بررسي كرده‌ايم ما در دولت‌هاي قبل حقوق‌هاي متوسط بالاي 100 ميليون تومان نداشته‌ايم در دولت يازدهم حقوق متوسط 100 و 200 ميليوني هم داريم.

معاون اول قوه قضائيه همچنين در پاسخ به اين سوال كه يكي از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري در برنامه مناظره عنوان كرده است دستگاه قضايي 38 سال است با مردم برخورد كرده و برخي را هم اعدام كرده است، واكنش شما به اين اظهارنظر چيست؟ گفت: حتما همين طور است كه از ابتداي انقلاب تاكنون دستگاه قضايي در تمام صحنه‌ها براي برخورد با مفسدان و تروريست‌ها و بر هم زنندگان امنيت مردم حضور داشته و برخورد كرده است.

اژه‌اي گفت: ما كمال تأسف را به حال برخي داريم كه امروز براي رأي جمع كردن حتي گذشته خود را فراموش كرده‌اند و فراموش كرده‌اند كه يك روز مي‌گفتند بايد برخي از افراد در ملأعام مجازات شوند.

تذكر جدي جامعه مدرسين به روحاني؛
با كدام جواز شرعي و قانوني چنين سندي مخفيانه امضا شد؟

دفتر جامعه مدرسين حوزه علميه قم در اعتراض به تصويب غير قانوني سند آموزش 2030 بيانيه‌اي صادر كرد. در اين بيانيه آمده است:

پيرو تصويب، ابلاغ و اجرايي شدن سند ضد فرهنگي و ضد اسلامي 2030؛ و در حمايت از فرمايشات و موضع گيري اخير مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در اين باره، به اطلاع امت مومن و انقلابي مي‌رساند؛ جامعه مدرسين حوزه علميه قم به محض اطلاع از تصويب اين سند طي مكاتبه‌اي رسمي با رئيس جمهور محترم در بهمن ماه 1395، مخالفت خود را با اين سند ابراز، و نگراني خود را از همسويي آن با آموزه‌هاي غربي و غيرشرعي ابراز نمود، اما با كمال تعجب شاهد بي توجهي و عدم پاسخ به اين تذكر بوديم، تا آن‌كه خروش مقام معظم رهبري حضرت آيت‌ا... العظمي خامنه‌اي(مدظله العالي) تصويب كنندگان اين سند را(كه به صورت غير قانوني آن را تصويب و ابلاغ كرده بودند) به عقب نشيني و اعلام لغو اين سند مجبور نمود.

اينك سخن اين است كه با كدام جواز شرعي و قانوني سندي در اين سطح، بدون طي مراحل قانوني و به صورت مخفيانه امضا شده است؟ چرا كه در چنين مواردي مساله با لغو آن، پايان نمي‌پذيرد و مشكلات فراواني در پي دارد.

اكنون بايد تصويب كنندگان و ابلاغ كنندگان آن پاسخگوي اين جرم خود باشند و دستگاه قضايي نيز مي‌بايست به رسالت خود در اين زمينه عمل كند.

از خداوند متعال مي‌خواهيم كه ما را در پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي موفق بدارد.

چرا آيت ا... رئيسي عليه رقبا افشاگري نكرد؟

آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي، نامزد رياست جمهوري، در گفت‌وگوي اختصاصي با تسنيم در پاسخ به سوالي درباره چرايي عدم مواجهه افشاگرانه با جريان دولت اظهار داشت: از ابتداي ورود به عرصه انتخابات تمام تلاشم بر اين بود كه در چارچوب حفظ منافع ملي، احقاق حقوق و مطالبات مردم و ارائه برنامه‌ها به‌گونه‌اي پيگيري شود كه به اعتماد مردم لطمه‌اي وارد نشود.

كانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري خاطرنشان كرد: تفاوت كساني كه همه انقلاب را خرج خود مي‌كنند با كساني كه خود را خرج انقلاب مي‌كنند و منافع عمومي را فداي جلب آرا نمي‌كنند، در چنين برهه‌هايي بايد براي مردم مشخص شود.

آيت‌ا... رئيسي با بيان اين‌كه نخستين شرط رياست جمهوري داشتن ظرفيت است، تصريح كرد: ترجيح‌دادن منافع شخصي بر منافع ملي نشان كم‌ظرفيتي است، من به‌دليل مسؤوليتي كه داشتم نسبت به رقبا اطلاعاتي دارم كه كسي دسترسي به اين اطلاعات نداشته است.

وي ادامه داد: همه مي‌دانند كه من مي‌دانم، اما بايد مردم بدانند كسي كه خود را در كسوت رياست‌جمهوري مي‌داند بايد ظرفيت ترجيح منافع ملي بر منافع شخصي را داشته باشد.

كانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري تاكيد كرد: سياست ما جديت در احقاق حقوق مردم با حفظ اعتماد عمومي به نظام است.

اين پول پاشي هاي دولت توهين به شعور مردم نيست؟!

مهدي محمدي در كانال تلگرامي خود نوشت:

من ابتدا خبر را باور نمي‌كردم.

به تواتر هم كه رسيد مدتي متحير بودم.

دولت، 5 روز مانده به انتخابات به آن‌ها كه يارانه شان را قطع كرده بود پيامك داده كه مجددا يارانه دريافت خواهند كرد!

از ميان آن‌ها كه من ديدم، همه كساني كه پيامك را دريافت كرده بودند –حتي نيازمندان– به شدت احساس توهين مي‌كردند.

اين كار از ديد همه آن‌ها معنايي جز اين نداشت كه مي‌خواهند به فاجعه بارترين و تحقير آميزترين شكل ممكن راي آن‌ها را بخرند. و اضافه مي‌كردند كسي كه اين‌گونه يارانه برقرار كند، فردا دوباره به طرفه العيني آن را قطع خواهد كرد.

بد اخلاقي در حال بدل شدن به كثيف كاري است. در هيچ كتابي ننوشته‌اند كه با توهين به شعور و زندگي مردم مي‌توان رايشان را گرفت.

همين يك اتفاق كافي است كه تكليف انتخابات را روشن كند.

بر اساس آمار بانك مركزي؛
درآمد دولت روحاني 50 درصد بيش تر از دولت احمدينژاد است

به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق؛ بانك مركزي رقم درآمد ارزي دولت يازدهم در مدت سه سال را 100 هزار ميليارد تومان بيش‌تر از درآمد ارزي دولت دهم در مدت 4 سال اعلام كرده است.

بر اساس آمارهاي بانك مركزي، مجموع درآمد حاصل از صادرات نفت، فرآورده‌هاي نفتي، كالاهاي غيرنفتي و خدمات در 3 سال اول دولت يازدهم 911 هزار ميليارد تومان بوده است.

اين در حالي است كه مجموع درآمد حاصل از صادرات نفت، فرآورده‌هاي نفتي، كالاهاي غيرنفتي و خدمات در دولت دهم آن هم طي 4 سال، 811 هزار ميليارد تومان بوده است.

مطابق اين آمار، دولت يازدهم در سه سال اول عمر خود 493 هزار ميليارد تومان از صادرات نفت و فرآورده‌هاي نفتي درآمد داشته است. درآمد صادرات غيرنفتي دولت يازدهم در طي 3 سال 310 هزار ميليارد تومان درآمد حاصل از صادرات خدمات 107 هزار ميليارد تومان بوده است.

اين آمار، ناقض تمام ادعاهاي مسؤولان دولت يازدهم درباره كاهش درآمدها و خالي بودن خزانه در مقايسه با دولت دهم است. با اضافه شدن درآمد ارزي يك سال پاياني، درآمد ارزي دولت يازدهم فاصله بيش‌تري با درآمد ارزي دولت دهم خواهد گرفت.

اگر ميانگين سالانه درآمد ارزي دو دولت را مقايسه كنيم، دولت دهم هر سال به طور متوسط 202 هزار ميليارد تومان درآمد ارزي داشته در حالي كه دولت يازدهم 303 هزار ميليارد تومان درآمد داشته است. بر اين اساس، درآمد ارزي سالانه دولت يازدهم 50 درصد بيش از درآمد ارزي دولت دهم بوده است.

اكنون مسؤولان دولت يازدهم به جاي فرافكني بايد پاسخ دهند 911 هزار ميليارد تومان را كجا خرج كرده‌اند كه ركود اقتصادي تشديد هم شده است.

با كناره گيري قاليباف به نفع آيت‌ا... رئيسي؛
شمارش معكوس براي پايان دولت حرف و شعار

كناره‌گيري محمدباقر قاليباف از انتخابات به نفع سيدابراهيم رئيسي، يك شوك واقعي است، زيرا حضورش از ابتدا يك حضور واقعي بود نه مانند يكي از كانديداهاي رقيب، به‌صورت پوششي. قاليباف، مصمم، جدي و با برنامه وارد انتخابات شد، صريح‌تر از هميشه حرفش را زد و حسابي براي دولت حرف و شعار، دردسر ايجاد كرد و همين صراحت و شجاعت نيز موجب ايجاد تخريب‌هاي سازمان‌يافته عليه او شد.

به نوشته رجانيوز، جريان انقلابي اين روزها بيش از هر چيز دغدغه مردم را دارد؛ غصه‌دار سفره‌هاي كوچك‌شده مردم و شرمنده چشمان بيكار در خانواده‌هاست. ادامه وضع موجود يعني غصه بيش‌تر، يعني شرمندگي بيش‌تر. اما قرار نيست بچه‌هاي انقلاب، منفعل و گوشه‌نشين، ضعيف‌تر شدن مردم را ببينند و فقط افسوس بخورند. انقلابي، كسي است كه راه‌حل دارد و بن‌بست ندارد. راه‌حل، اتحاد است؛ اتحاد براي مردم، اتحاد براي نجات كشور.

اتحاد، بركت دارد؛ بركت آن جلب نصرت الهي و قدرت است و محاسبه بركات آن فقط در چارچوب جمع و تفريق جبري نيست. در اين چند روز، همه بايد بكوشيم زنان و مردان و جواناني را كه نگران آينده كشور و فرزندانشان هستند، براي تغيير يكدل كنيم.

همه شرايط براي پايان دولت حرف و شعار، و آغاز كار شبانه‌روزي و بي‌منت براي مردم و ايران فراهم است. با وحدت، همت كنيم؛ وعده قطعي خدا نصرت است.

نصر من ا... و فتح قريب

سونامي رئيسي؛ دومينوي نه به روحاني

دكتر رضا سراج تحليلگر مسايل سياسي در كانال تلگرامي خود نوشت:

دومينوي نه به روحاني و سونامي اقبال مردمي به آقاي رئيسي، دو روندي است كه پس از مناظره سوم، شاهد آن مي‌باشيم. دلايل اين زلزله سياسي چيست؟

*دلايل زلزله سياسي عليه اشرافيت دولتي

1) رفتار نفرت آميز روحاني در مناظره سوم

2) رفتار اخلاق مدار آقاي رئيسي در مناظره‌ها

3) اشتباه روحاني در همانندي رئيسي و احمدي‌نژاد

4) بر ملا شدن زندگي اشرافي روحاني و جهانگيري

5) نداشتن كارنامه و عدم پاسخگويي روحاني به مردم

6) حضور ميداني انقلابيون و ايجاد مفاهمه نه به روحاني

*دومينوي نه مردم به وضع موجود و روحاني، سفر وي به قم و چهارمحال را لغو كرد. همچنين سفر روحاني به اصفهان نيز با اقبال سرد و اندك مردم اين شهر مواجه شد.

امروز در تبريز نيز مراسم روحاني در سالن شش هزار نفري اين شهر برگزار شد در حالي‌كه مراسم آقاي رئيسي در مصلاي سي هزار نفري تبريز برگزار گرديد.

مهم‌تر از همه اين‌كه در دوگانه «رئيسي–روحاني» آقاي رئيسي در 9 استان از حد نصاب 50درصد عبور كرده است. روحاني با گل به خودي در مناظره سوم و ايجاد همانندي بين آقايان رئيسي و احمدي‌نژاد، ناخواسته آقاي رئيسي را براي محرومين و طبقه متوسط به پايين جامعه، پاسخ معتبر نمود.

نامه فرزند شهيد جعفري به روحاني:
آقاي رئيس جمهور! جامعه ولايتمدار ايران نياز به عوام فريبي ندارد

احمد جعفري فرزند شهيد جعفري در نامه‌اي خطاب به روحاني نوشت: ماهيت شما در طول چهار سال گذشته براي مردم ولايت‌مدار و جامعه ايثارگري كاملاً شناخته شده بوده و نيازبه عوام فريبي نيست كه در رسانه‌ها يقينا مطلع شديد خانواده‌هاي معظم شهدا حمايت خود را تكذيب كردند.

به گزارش فارس، در نامه مذكور آمده است: جناب آقاي روحاني! يكي از دوستانتان سيلي خوردن زن دستفروش را به زبان آورد و گفت انگار خودم سيلي خوردم، آيا او از خودسوزي همسر جانباز به دليل بي‌تدبيري و عدم مديريت دوستانتان نسوختند كه دل ما فرزندان شهدا با ديدن آن صحنه سوخت كه گويا خودمان سوختيم، آقاي روحاني آيا مي‌توان از اهانت دوستانتان به مدافعان حرم گذشت و فراموش كرد؟

فرزند شهيد جعفري در ادامه ذكر كرد: آيا اهانت مجري ستاد شما به امام رضا(ع) رامي‌توان فراموش كرد؟ آقاي روحاني! سند ذلت بار و كثيف2030 را مي‌توان به فراموشي سپرد كه با ورود رهبر فرزانه انقلاب اين توطئه كثيف خنثي شد؟ آقاي رئيس جمهور آيا مي‌دانيد آرامش و امنيت امروز را مديون همان شهر موشكي‌ها هستيم كه شما و دوستانتان ناراحت هستيد؟ آيا مي‌دانيد سكوت آرامش‌بخش شب‌ها را مديون برادر عزيزم حاج قاسم سليماني و يارانشان هستيم؟

در ادامه نامه مذكور آمده است: آقاي رئيس جمهور! براي دو عدد راي عاقبت خود را نفروشيم. ملت شريف ايران خوب تشخيص مي‌دهند اين صداي غرش موشك‌هاي ما بود كه جلوي جنگ را گرفت نه ديپلماسي ضعيف و برجام شما.

افزايش شكاف طبقاتي در سه سال اخير / فقرا فقيرتر

يكي از شاخص‌هاي اقتصادي براي بررسي وضعيت رفاه در جامعه، محاسبه شاخص توزيع ثروت ميان مردم است.

اين موضوع در اقتصاد با شاخص يا ضريب جيني شناخته مي‌شود كه براي سنجش ميزان نابرابري توزيع درآمد يا ثروت در جامعه كاربرد داشته و ارزشي بين صفر و يك دارد، طوري كه اگر ضريب جيني به صفر نزديك باشد، برابري توزيع درامد بيش‌تر شده و شكاف طبقاتي كم‌تر است.

همچنين در صورتي كه ضريب جيني به سمت يك ميل كند، به معناي افزايش نابرابري درآمد و توزيع نامتوازن آن تلقي شده كه عملا فاصله طبقاتي بيش‌تر را نشان مي‌دهد.

بر اين اساس ضريب جيني سال‌هاي 89 تا 94 نشان مي‌دهد، در سه سال اخير اين ضريب در حال افزايش بوده و از 0.37 سال 92 به 0.39 در سال 94 رسيده است.

طبق اين آمار به غير از دهك اول و دهم بقيه دهك‌ها روند طبيعي و بدون تغيير را در اين سال‌ها تجربه كرده است.

بيش‌ترين تغيير مربوط به دهك دهم مي‌شود كه حاكي از افزايش شكاف و فاصله نابرابري توزيع درامد و ثروت است.

به گزارش فارس، سهم 10 درصد ثروتمندترين به 10 درصد فقيرترين جمعيت از سال 92 تا 94 سير صعودي به منزله افزايش شكاف مشاهده مي‌شود.

 اخبار ويژه

حمايت بيش از هزار استاد دانشگاه از آيت ا... رئيسي

به گزارش جهان نيوز، بيش از هزار نفر از اساتيد دانشگاه‌هاي كشور طي نامه‌اي خطاب به ملت بزرگ ايران از سيد ابراهيم رئيسي حمايت كردند.
در اين نامه آمده است: اكنون، شاهد افزايش گسست اجتماعي حاصل از «منش اشرافي گري» بسياري از مديراني هستيم كه با دريافت حقوق‌هاي نجومي و انباشت ثروت، راه خود را از اقتصاد توده مردم جدا ساخته‌اند، به گونه‌اي كه براي حل «بحران ركود اقتصادي» به بي عملي و روزمرگي بسنده كرده‌اند.
در قسمت ديگري از اين نامه تاكيد شده است: آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي، چهره‌اي ديني، حقوقي و اجرايي با سابقه و مورد وثوق امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي و همچنين خلف صالح ايشان حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي(دام ظله العالي) هستند دريافت پنج حكم حائز اهميت از امام خميني(ره) آن هم در سنين جواني، حاكي از توانمندي و سابقه طولاني فعاليت ايشان است.
اين اساتيد دانشگاه در نامه خود ادامه دادند: حمايت جامعه مدرسين حوزه علميه قم و اكثريتي از خبرگان ملت، شاهدي صادق بر صلاحيت و به‌ويژه پاكدستي مشاراليه است به علاوه به لحاظ پيشينه طولاني نظارتي در سازمان بازرسي كل كشور، ايشان به عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي و شركت‌ها و سازمان‌هاي غير دولتي آگاهي و اشراف كافي دارند. شيوه ايشان در مديريت آستان قدس رضوي و همچنين در تبليغات انتخاباتي نيز نشان مي‌دهد كه مشاراليه پايه و مايه لازم براي تبديل شدن به «نقطه ثقل اتحاد ملي» را دارا هستند و مي‌توانند دولتي مردمي را با تمركز بر مسائل و آسيب‌هاي اجتماعي كشور و با توجه خاص به بحران بيكاري و بر مبناي يك الگوي بومي شكل دهند.
در ادامه تاكيد شده است: نظر به تحصيلات عاليه حوزوي و دانشگاهي با پشتوانه گران‌سنگ اجرايي و نظارتي معتقديم، بهترين فرد براي تغيير مديريت و مناسبات كشور به نفع مردم، آيت‌ا... دكتر «سيد ابراهيم رئيسي» هستند.

نامه مهم آيت‌ا... كلانتري به وزير علوم درباره پايان نامه روحاني؛
مصمم به پيگيري حقوقي و قضايي اين موضوع هستم

آيت‌ا... علي اكبر كلانتري، دانشيار دانشگاه شيراز و نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبري، در نامه‌اي در پاسخ به اهانت و ادعاي وزير علوم مبني بر عدم سرقت علمي رئيس جمهور نوشت: با كمال تاسف اطلاع يافتم در خصوص اتهام وقوع كپي برداري در تز منسوب به جناب آقاي روحاني از كتاب اين‌جانب، سخناني ابراز كرده‌ايد كه فاقد هرگونه وجاهت علمي و به وضوح غير كارشناسانه است.
آيت‌ا... كلانتري در اين نامه آورده است: جاي بسي تاسف است كه به جاي آن‌كه حضرتعالي مدافع حقوق يكي از اعضاي هيات علمي زير مجموعه خود باشيد و خواسته مشروع او را منصفانه مورد بررسي قرار دهيد در اقدامي عجولانه به حمايت از ايشان برخاسته و به راحتي سخن بنده را تكذيب مي‌كنيد(كاري كه خود، اتهام زني به بنده است.)
در اين نامه اعلام شد: آيا معناي حقوق شهروندي شما اين است؟ فصل‌هاي متعدد تز آقاي روحاني به كپي برداري از كتاب‌هاي ديگران متهم است ولي همه سخن اين جانب ناظر به فصل چهارم اين تز است كه بر اساس تحقيقات گسترده و بر پايه اظهار نظر كارشناسان متعدد، بيش از هفتاد درصد آن كپي شده از كتاب اين‌جانب با عنوان حكم ثانوي در تشريع اسلامي است آن هم بدون رفرنس به اين كتاب.
آيت‌ا... كلانتري در اين نامه خطاب به فرهادي آورده است: كم‌ترين انتظار از وزيري كه در راس يك مجموعه علمي قرار دارد آن است كه به دور از هرگونه حب و بغض سياسي و صرفا بر اساس عدالت و تقوا به احقاق حق اعضاي زير مجموعه خود بپردازد و مسائل علمي را تنها با نگاه علمي و نه از نگاه سياسي و حزبي بررسي كند تا بدين وسيله مورد اعتماد جامعه دانشگاهي قرار گيرد.
وي در ادامه تاكيد كرده است: بنده مصمم به پيگيري حقوقي و قضايي اين موضوع در زمان مناسب هستم.