صفحه اخبار

آيت‌ا... سيد محمد خامنه‌اي:
تحريم بعد از فتنه 88، فکاهي است

آيت‌ا... سيد محمد خامنه‌اي در گفت‌و گو با فارس گفت: تحريم انتخابات در جايي عملي سياسي محسوب مي‌شود که جناح يا جرياني قانوني و فعال و مؤثر آن را انجام دهد؛ مثلاً در کشورهاي چند حزبي يک حزب قانوني که در سطح کشور ميليون‌ها عضو دارد، به دليل سوء‌ظن به رفتار دولت و براي نشان دادن غير قانوني بودن انتخابات، آن را تحريم مي‌کند تا در عمل غير قانوني او شريک نباشد.

وي افزود در کشور ما گاهي تحريم به معناي قهر و لج کودکانه است؛ ولي تحريم بعد از فتنه سال 88 يک عمل فکاهي و خنده‌آور شده مثل قهر کردن گربه از گوشتي است که به دستش نمي‌رسد و از نظر سياسي بدون مفهوم است.

آيت‌ا... خامنه‌اي ادامه داد: شايد به همين دليل، اعضاي خانه فتنه جرأت نکردند به‌صراحت انتخابات را تحريم کنند، چون مي‌دانند که تحريم آن‌ها سبب تشويق بيش‌تر مردم مي‌شود و تأثيري جز خفت بين‌المللي و اثبات لاوجودي آن‌ها ندارد؛ از طرفي مي‌خواهند چند عضو و سخنگو در داخل مجلس داشته باشند و اين با تحريم نمي‌سازد و از طرفي نمي‌خواهند مجلس و انتخابات آن را قبول کرده باشند؛ اين است که ضد و نقيض حرف مي‌زنند.

حضرت آيت ا... علوي گرگاني:
با مشارکت حداکثري در انتخابات به وظيفه ديني خود در قبال رهبري و نظام عمل کنيم

به گزارش مرکز خبر حوزه، حضرت آيت ا... علوي گرگاني، در ديدار با جمعي از فرماندهان سپاه با بيان اين که اسلاميت جمهوري اسلامي، مهم‌ترين رکن نظام است، گفت: امام راحل همواره تأکيد مي‌کردند که نظام جمهوري اسلامي بدون عنصر اسلام، خواسته دين داران و مراجع نيست.

ايشان افزود: اگر هر کدام از ما به وظيفه خود در قبال مکتب، نظام و کشور و مردم عمل کنيم، اين کشور و نظام هيچ گاه دچار مشکل نخواهد شد.

آيت ا... علوي گرگاني در ادامه پيروي از ولايت را بر همه آحاد مردم واجب دانست و گفت: بايد همان گونه که مقام معظم رهبري نيز تاکيد دارند، با حضور و مشارکت حداکثري در انتخابات به وظيفه ديني خود در قبال رهبري و نظام عمل کنيم؛ زيرا انتخابات عرصه بسيار مهمي براي نشان دادن روحيه ولايي و انقلابي مردم تلقي مي‌شود.

حضرت آيت‌ا... نوري همداني:
نظام با هدايت هاي حضرت آيت ا... خامنه اي در فتنه ها سربلند مي شود

حضرت آيت‌ا... نوري همداني در ديدار جمعي از اعضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اين‌که فتنه، شامل حوادثي است که برخي از مردم طي آن فريب مي‌خورند، گفت: يکي از فتنه‌هاي صدر اسلام،‌ جنگ جمل بود که با حضور همسر و دو تن از ياران پيامبر اکرم(ص) به وجود آمد، اما حضرت علي(ع) چشم فتنه را کور کرد و نمونه اين امر نيز،‌ شکست فتنه‌گران سال 88 به وسيله هدايت حکيمانه مقام معظم رهبري است.

اين مرجع تقليد ادامه داد: نظام اسلامي ايران بهترين شکل حکومت است؛ زيرا از نظر اسلام، پيامبر يا امام معصوم بايد در رأس حکومت قرار گيرد و در زمان غيبت نيز فقيهي باتقوا، عادل، شجاع و مدير مانند آيت‌ا... خامنه‌اي بايد حاکميت جامعه اسلامي را بر عهده گيرد.

ايشان با بيان اين‌که نظام اسلامي ايران به حکومت جهاني حضرت مهدي(عج) منتهي خواهد شد افزود: همه افراد جامعه بايد منتظر واقعي ظهور باشند و افتخار خود را سربازي در راستاي قيام مهدوي بدانند.

قائم مقام آيت‌ا... مصباح يزدي:
آن کسي که هنگام اهانت به بالاترين ارزش ها سکوت کرد، لياقت هيچ پستي را ندارد

آيت‌ا... رجبي طي سخناني در همايش جبهه پايداري گفت: كسي كه آن‎قدر سكوت كرده كه به بالاترين ارزش‏هاي ما اهانت شده، حالا آمده يك سخني گفته، اين لياقت هيچ پستي را ندارد. نه اين كه منتظر بماند، بعد هم تازه بگويد آن موقع من درست عمل كرده‌ام!

اين عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: اين عده مورد اعتماد نيستند که بخواهند تعيين كننده كانديداهاي جامعه ما باشند.

به گزارش رجانيوز، عضو شوراي عالي حوزه علميه قم ادامه داد: درباره آن‌هايي كه مسير را انحرافي رفته‏اند، اگر بخواهيم ببينيم كه برگشته‏اند يا نه، سه شاخص قرآني وجود دارد: «إِلاَّ الَّذِينَ تَابُواْ وَأَصْلَحُواْ وَبَيَّنُواْ»؛ بايد احساس كنيم كه اين‌ها پشيمان شده‏ و توبه كرده‏اند. توبه اين است كه انسان عملي را انجام دهد و بعد پشيمان شود. اما كسي كه مي‏گويد بله، ما برگشتيم اما آن موقع هم نيت خير داشته‏ و درست عمل كرده‏ايم، الان هم معتقديم كه آن موقع اشتباه نمي‏كرديم، اين كه توبه نشد. تازه اين هم كافي نيست «و اصلحوا» بايد خودش و فكرش را اصلاح كند. «و بينوا» بعضي‏ها با اين سكوت‏شان يك عده را گمراه كردند؛ بايد روش‎نگري كنند و به جد بگويند كه آن‌جا اشتباه كرديم.

آيت ا... رجبي خاطر نشان کرد: آيا کساني كه در فتنه سكوت كردند، اين كارها را انجام دادند؟!

نبويان در مناظره با مطهري:
چرا مي‌گوييد اراذل و اوباش؟!

حجت‌الاسلام سيد محمود نبويان در مناظره با علي مطهري گفت: شما بايد لحظه‌اي در خودتان تأمل کنيد که چرا به دانشجويان مي‌گوييد اراذل و اوباش! اصلاً کسي که به خود اجازه مي‌دهد به ديگران بگويد اراذل و اوباش چه شأني براي خود قائل است؟ آقاي مطهري اين جايگاه روانشناختي‌ات را عوض کن.

به گزارش فارس، دکتر نبويان با اشاره به تنش ميان مطهري و کوچک‌زاده در مجلس گفت: اصلاً آقاي کوچک‌زاده اشتباه کرد؛ شما چرا مي‌گوييد به او فحش داده‌ام و يواشکي گفته‌ام، بعد هم قيافه حق به‌جانب مي‌گيريد؟! اين کانديداي جبهه پايداري تأکيد کرد: آقاي مطهري اندکي به خود بياييد. اخلاق اسلامي اقتضائات ديگري هم دارد و شما با اين اعتقادات نبايد به مجلس برويد.

يکي از علماي سني لبنان:
عهدي را که با امام خميني بسته بوديم با آيت ا... خامنه اي ادامه خواهيم داد

شيخ زهير الجعيد از علماي سني و رئيس جبهه عمل مقاوم لبنان، حضرت آيت ا... خامنه‌اي را جانشين امام خميني توصيف کرد و گفت: ما حضرت آيت ا... خامنه‌اي را جانشين و شاگرد نزديک امام خميني(ره) مي‌دانيم و با اطمينان و آسودگي مي‌توان گفت که آيت ا... خامنه‌اي همان امام راحل است.

وي در گفت و گو با خبرگزاري رسا افزود: آيت ا... خامنه‌اي هيچ تفاوتي با امام خميني ندارد و شيوه و انديشه‌هاي امام هم اکنون از سوي مقام معظم رهبري ادامه مي‌يابد و ما عهدي که با امام بسته بوديم را با آيت‌ا... خامنه‌اي ادامه خواهيم داد.

شيخ زهير الجعيد با اشاره به تبليغات رسانه‌اي شديد عليه جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: مبارزه و دشمني مقام معظم رهبري با دشمن صهيونيستي هيچ نيازي به بازگويي ندارد و ايشان هميشه به مبارزه با صهيونيست‌ها مي‌پردازند. نقش آيت ا... خامنه‌اي در پيروزي ما در جنگ 33 روزه با ارتش صهيونيسم کاملا پررنگ است و سيد حسن نصرا... نيز در سخناني با جرات تمام تاکيد کرد که تجهيزات حزب ا... از سوي ايران تامين مي‌شود.

مردم سالاري ديني با دموکراسي غربي داراي وجوه متمايزي است

در انتخابات مجلس آن‌چه براي مردم مهم است تعهد و تخصص نامزدها در چارچوب تفکر ديني، ارزش‌هاي انقلاب، راه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

محمود دهقاني که به‌عنوان نماينده جبهه پايداري انقلاب اسلامي در برنامه زنده «تهران20» شبکه پنجم سيما شرکت کرده بود افزود: مردم با توجه به برخي فاکتورها، وجود يا فقدان معيارهاي فوق‌الذکر را در هر يک از نامزدها مورد کاوش و شناسايي قرار مي‌دهند. يکي از اين فاکتورها، توجه به سوابق مذهبي، علمي، اجرايي و انقلابي افراد است. طبعا گرايش مردم به کساني است که داراي سوابق روشن و شفاف و بدون انحراف باشند. وي در پاسخ به يکي از سؤالات مجري برنامه گفت: ما در نظامي زندگي مي‌کنيم که چارچوب حضور مردم در آن، مردم‌سالاري ديني است. مباني فکري، اهداف، روش‌ها و ديگر ابعاد مردم‌سالاري ديني با انتخابات در غرب متفاوت است.

حجت‌الاسلام جلالي:
تنها به نظام اسلامي و ولايت تعهد داريم

سومين همايش جبهه پايداري استان کرمان با حضور حجت الاسلام دکتر حسين جلالي برگزار شد.

در اين مراسم، دکتر جلالي با تشکر از استقبال با شکوه مردم از سومين همايش جبهه پايداري گفت: اين حضور گسترده وفاداري و عشق شما را نسبت به نظام اسلامي و ولايت مي‌رساند.

رئيس دفتر آيت ا... مصباح يزدي با اعلام اين‌که بعضي‌ها به دنبال تخريب و شايعه پراکني براي بد جلوه دادن اهداف جبهه پايداري و تفکر ولايي هستند، افزود: از تخريب‌ها و شايعات نبايد ترسيد؛‌ چرا که تخريب باعث تحکيم اراده مي‌شود.

وي با اشاره به اين‌که براي دفاع از اسلام، امام هم فداي اسلام مي‌شود، خاطر نشان کرد: استقامت و پايداري در دين هميشه جواب داده و موجبات پيروزي را فراهم ساخته است.

براي چندمين سال پي‌درپي؛
اساتيد موسسه امام خميني(ره) در همايش کتاب سال حوزه خوش درخشيدند

شش نفر از اساتيد و دانش‌پژوهان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در همايش کتاب سال حوزه، موفق به کسب رتبه «برگزيده» و «شايسته تقدير» شدند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در سيزدهمين همايش کتاب سال حوزه 17 اثر حائز رتبه «برگزيده» و 14 اثر حائز رتبه «شايسته تقدير» شدند، که حجج الاسلام محسن رضواني با اثر «نقد و بررسي مطالعه فلسفه سياسي اسلامي در غرب»، محمد نوذري صاحب اثر « بررسي تحول ايمان به خدا در دوره کودکي و نوجواني و آغاز جواني» و عباس عارفي نويسنده کتاب «بديهي و نقش آن در معرفت شناسي» حائز رتبه «برگزيده» شدند.

همچنين حجج الاسلام يوسفيان صاحب اثر «کلام جديد»، محسن رنجبر مؤلف کتاب «جريان شناسي تاريخي قرائت‌ها و رويکردهاي عاشورا از صفويه تا مشروطه» و استاد غلامرضا فياضي با اثر «علم نفس فلسفي» موفق به کسب عنوان «شايسته تقدير» شدند.

مي گفتند بي خيال شويد!

حجت‌الاسلام رسايي در همايش جبهه پايداري با بيان اين‌که برخي دوستان اصول‌گرا در مصوبه دانشگاه آزاد کوتاه آمدند، گفت: برخي اعلام کردند که ديگر رها کنيد، بگذاريد که حالا شوراي نگهبان برود و بعد برگردد؛ در حالي‌كه اگر خصوصيت پايداري در برخي دوستان مثل - آقاي آقاتهراني، دکتر زارعي، دكتر کوچک زاده و ديگران نبود- چه اتفاقي مي‌افتاد. با اين حال، دو روز بعد دوستان ما در فراكسيون انقلاب كه اكنون در جبهه پايداري هستند، مصوبه وقف را لغو كردند كه موجب رضايت مردم شد.

وکيل اين ملت نبايد وابسته به جريان فتنه و انحراف باشد

سردار سرلشکر سيدحسن فيروزآبادي رئيس ستادکل نيروهاي مسلح گفت: برپايي نظام جمهوري اسلامي ايران و مشارکت مردم در تمام برنامه‌ها و تصميم‌گيري‌هاي اساسي آن، بر تمامي تصورات و برداشت‌هاي نادرست از اسلام و حکومت اسلامي، خط بطلان کشيد. تجربه اين نظام نشان داد که استفاده حداکثري از مشارکت مردمي، رعايت اصل حاکميت مردم بر سرنوشت خويش، رعايت حق اساسي انتخاب شدن و انتخاب نمودن در چارچوب نظام جمهوري اسلامي امکان پذير است.

عضو شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به اين که هر فرد بر اساس شناسايي خود با ملاک‌هاي تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري به نامزدهاي مورد نظر رأي دهد، افزود: وکيل اين ملت بايد در درجه اول با ايمان، کاردان، لايق، باعرضه و امانت‌دار باشد. اگر ايمان نباشد لياقت و کارآيي هم به کار نخواهد آمد؛ زيرا بيش‌تر دزدي مي‌کند و لطمه مي‌زند. از افراد وابسته به جريان فتنه و انحراف نباشد.

ننه علي در كنار فرزند شهيدش آرام گرفت

پيكر زنده ياد بانو «خانم ننه فتح اللهي» معروف به ننه علي بنا به وصيت خود و درخواست خانواده‌اش در جوار مزار فرزند شهيدش در قطعه 24 شهداي بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

ننه علي مادر شهيد رخشاني از شهداي انقلاب بود كه در دوران ستم شاهي توسط ساواك دستگير و پس از تحمل شكنجه به شهادت رسيد و در قبرستان اهواز دفن شد و مادرش به مدت يك سال در كنار مزار تنها فرزند پسرش بيتوته كرد.

پس از پيروزي انقلاب و با دستور امام، پيكر اين شهيد به تهران منتقل شد و اين مادر شهيد از سال 1359 در كنار مزار فرزندش زندگي مي‌كرد. ننه علي، از مدتي پيش به علت بيماري در منزل بستري بود و سرانجام در سن 90 سالگي به ملكوت اعلي پيوست.

عصاي آل سعود زير بغل فتنه!

شبكه سعودي العربيه كه از جانب حاكميت استبدادي سعودي با هدف دروغ پراكني عليه ايران و جنبش مقاومت در منطقه و همچنين ارائه سرويس رسانه‌اي به صهيونيست‌ها راه‌اندازي شده، براي چندمين بار در هفته‌هاي گذشته مستندي تكراري با نام «تابستان سبز در ايران»! را پخش كرد.

اين مستند كه با پول سعودي‌ها و توسط عناصر درمانده اپوزيسيون در اروپا و آمريكا ساخته شده، تلاش مي‌كند با ساختاري ضعيف و رقت‌بار از به فراموشي سپرده شدن رهبران منزوي و بي اعتبار فتنه سبز در ايران جلوگيري كند.

پخش چند باره اين مستند در حالي انجام شده است كه اين شبكه به طور معمول برنامه‌هاي تكراري پخش نمي‌كند.

تا اصلح وجود دارد...

دکتر محمد سليماني در نشست‌ جبهه پايداري گفت: برخي مي‌گفتند فردي كه مقبوليت دارد، بايد در ليست قرار گيرد. در حالي که اگر كسي اصلح است، ما وظيفه داريم او را به جامعه بشناسانيم، نه اين‌كه سراغ افرادي برويم كه صالح‌‌تر از آن‌ها وجود دارد، اما به اندازه آن‌ها معروف نيستند.

وي با يادآوري اين‌كه بايد انتظارات مردم را برآورده كنيم، اضافه كرد: در فتنه 88 بسياري از افراد كه مي‌توانستند با سخنان خود جلوي برخي خسارت‌ها را بگيرند، سكوت كردند؛ و عقل حكم مي‌كند كه اين افراد نمي‌توانند رئيس شوند.

 اخبار کوتاه

آيت ا... جوادي آملي:
حضور در انتخابات خدمت به نظام، شهدا و امام است

آيت ا... جوادي آملي گفت: نه تنها حضور در انتخابات خدمت به نظام و شهدا و امام است بلکه باعث مي‌شود ديگران هم به ما اقتدا کنند. اين حرف و دعاي امام و شهدا است که خاورميانه را به راه انداخته است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
رد صلاحيت نماينده به خاطر ارتباط با فساد مالي
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: از 35 نماينده فعلي ردصلاحيت شده، 5 نفر به خاطر رابطه با پرونده فساد مالي اخير ردصلاحيت شده‌اند.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
نرخ تورم در ايران، کاهش مي‌يابد
واحد اطلاعات اکونوميست در گزارش ماه ژانويه 2012 خود نرخ تورم ايران در سال گذشته را 1/10 درصد برآورد و پيش‌بيني کرد که اين شاخص در سال جاري به 2/20 درصد برسد، حال آن‌که به اعتقاد اين واحد اقتصادي نرخ تورم ايران از سال آينده روند نزولي در پيش خواهد گرفت.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
بازار سال آينده مسکن، آرام و باثبات است
معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که تا پايان سال جاري هزار مسکن در تهران و البرز افتتاح مي‌شود،گفت:منتفي شدن افزايش ميليون توماني وام خريد مسکن از يک سو و افتتاح‌هاي مسکن مهر نشان مي‌دهد که بازار مسکن سال آينده يک بازار آرام و با ثبات است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
ايران؛ هفدهمين اقتصاد بزرگ دنيا
به گزارش سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا، ارزش توليد ناخالص داخلي ايران بر اساس شاخص قدرت برابري خريد در پايان سال 2010 ميلادي 906 ميليارد دلار بوده است که اين رقم در پايان سال 2011 ميلادي به 929 ميليارد دلار رسيد.
بر اساس اين گزارش، ايران از لحاظ ارزش توليد ناخالص داخلي بر پايه شاخص قدرت برابري خريد در رتبه هفدهم دنيا قرار گرفته است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
نخست وزير ايتاليا:
تحريم ايران مشكلات زيادي براي رم ايجاد خواهد كرد
نخست وزير ايتاليا با اشاره به مشكلات عديده‌اي كه كشورش به دليل ركود اقتصادي با آن روبه‌رو است، گفت: تحريم خريد نفت از ايران براي رم مشكلات زيادي به همراه خواهد داشت.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
همين مانده بود كه هند هم به صورت آمريكا سيلي بزند
نيكلاس برنز، معاون سابق وزارت خارجه آمريكا تاكيد کرد: تصميم دولت هند براي نپيوستن به تحريم‌ها عليه ايران نه تنها يك سيلي بر صورت آمريكاست، بلكه نقش و جايگاه هند به‌عنوان يك كشور موثر در پيشبرد سياست‌هاي جهاني و منطقه‌اي را زير سؤال مي‌برد!
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
اوباما بالاخره اعتراف كرد:
هزينه تحريم ايران را مردم آمريكا مي‌پردازند
به دنبال افزايش بي‌سابقه بهاي نفت در فرانسه، انگليس و آمريكا كه منابع رسانه‌اي غربي اذعان دارند علت آن قطع صدور نفت ايران به لندن و پاريس است؛ باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا نيز اعتراف كرد كه مردم كشورش از اين افزايش بهاي نفت آسيب مي‌بينند. اوباما در سخنراني خود گفت: اين مسأله تاثيرگرفته از اقدامات ايران است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
رژيم صهيونيستي:
ايران تا 3 سال آينده موشک قاره‌پيما مي‌سازد
وزير اقتصاد رژيم صهيونيستي در مصاحبه با «سي ان بي سي» آمريکا گفت: ايراني‌ها ميلياردها دلار در بخش ساخت و توسعه موشک‌هاي قاره‌پيما هزينه مي‌کنند. وي افزود: برآورد ما اين است که در مدت دو تا سه سال، ايراني‌ها مي‌توانند اولين موشک قاره‌پيما را به دست بياورند؛ موشکي که مي‌تواند به ساحل شرقي آمريکا برسد. هدف ايراني‌ها تهديد مستقيم اروپا و آمريکاست.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
حق هسته‌اي ايران را کاملا به رسميت مي‌شناسيم
«ولاديمير پوتين» نخست وزير و نامزد پست رياست جمهوري روسيه در جديدترين مقاله خود، با تاکيد بر حق ايران در توسعه برنامه هسته‌اي خود تحت نظارت کامل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، اعمال تحريم‌ها و تهديدهاي نظامي عليه اين کشور را غيرقابل قبول دانسته است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
ثروتمندترين کشور جهان کجاست؟
فوربس اعلام کرد که قطر با سرانه توليد ناخالص داخلي 88 هزار و 222 دلاري ثروتمندترين کشور جهان است و پس از آن لوکزامبورگ با سرانه توليد ناخالص داخلي 81 هزار و 466 دلاري قرار گرفته است.

 اخبار ويژه

مخالفت شوراي نگهبان با تشکيل هيأت نظارت بر اجراي قانون اساسي

دکتر کدخدايي، سخنگوي شوراي نگهبان، با اشاره به موضوع تشکيل هيأت نظارت بر اجراي قانون اساسي توسط رئيس جمهور گفت: نظر شورا در اين زمينه همان نظري است که در ادوار گذشته، درباره اقدام مشابه يکي از رؤساي جمهور ‌اعلام کرده بود.
وي افزود: نظر مخالف شوراي نگهبان هنوز به قوت خود با‌قي است و در اين رابطه بررسي جديدي انجام نشده است.
*************************
خاخام يهودي:
تفكرات ضدصهيونيستي رئيس جمهور ايران ستودني است
يك خاخام يهودي آمريكايي گفت: تفكرات ضدصهيونيستي رئيس جمهوري ايران، افتخارآميز و ستودني است.
«ديويد وايس» افزود: مخالفت با صهيونيسم، آرمان تمام آزاديخواهان جهان است و بايد مخالفت دكتر احمدي‌نژاد با مكتب صهيونيسم را ستود.
وي همچنين با تأكيد بر خواست يهوديان جهان براي مقابله با صهيونيسم، خواسته اين جامعه را بازگرداندن سرزمين به فلسطينيان دانست و اضافه كرد: صدها هزار يهودي در سراسر جهان مخالف ايدئولوژي صهيونيسم هستند و اين بر كسي پوشيده نيست.
*************************
هزار موشك به‌سوي اسرائيل نشانه رفت
يك روزنامه اتريشي با وجود برخي جنجال‌ها درباره حمله احتمالي اسرائيل به ايران، نگاهي به درون اسرائيل انداخته و وحشت آن‌ها از تقابل با جمهوري اسلامي را به تصوير كشيده است.
به گزارش ايرنا، روزنامه «كورير» در اين خصوص نوشت: بيش از هزار موشك از شمال، جنوب و شرق به‌سوي اسرائيل نشانه‌گيري شده است.
اين روزنامه افزود: هزار موشك مي‌توانند به تل آويو برسند و اين عامل وحشت است؛ حتي اگر اسرائيل بيش‌تر از همه كشورهاي جهان داراي پناهگاه باشد.
روزنامه كورير افزوده است: اگر ناگهان موشك در يك روز اسرائيل را مورد هدف قرار دهند، چه اتفاقي خواهد افتاد؟ سيستم‌هاي دفاعي جديد در بهترين حالت ممكن قادرند بخشي از اين موشك‌ها را دفع كنند.
*************************
ماجراي پاکت دلارهاي شبانه مهاجراني
به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدي با اشاره به رفتن برخي عناصر دولت اصلاحات به دست بوسي پادشاه عربستان، تصريح کرد: برخي افراد ذليل اخيراً به اردوگاه پادشاه عربستان رفته‌اند و براي او که عليه اسلام و به نفع صهيونيست‌ها سخنراني کرده، کف زده‌اند.
وي افزود: امروز نيز پرده نفاق بسياري از آن‌ها کنار رفته و مشخص شده فردي از اين جريان پيش از انتخابات سال به دست بوسي پادشاه عربستان رفته و از او کسب تکليف کرده است.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به تلاش مجلس ششم براي برداشتن موانع از مقابل ضد انقلاب، خاطر نشان کرد: وزير ارشاد دولت اصلاحات که هم اکنون به اردوگاه دشمن پيوسته، شب‌ها به منزل کارگردان‌هاي سينما مي‌رفت تا با دادن پاکت دلار آن‌ها را راضي کند که عليه نظام جمهوري اسلامي فيلم بسازند.
سردار نقدي اضافه کرد: همچنين يک عضو اصلاحات پيش از انتخابات سال به بحرين رفت تا پادشاه جنايتکار آن کشور به آن‌ها کمک مالي کند که او هم اين کمک مالي را انجام داد.
*************************
رويترز:
افزايش قيمت نفت، رئيس‌جمهور آمريکا را گرفتار کرد
به گزارش خبرگزاري رويترز، افزايش درصدي قيمت نفت در سال جاري ميلادي که ناشي از نگراني در خصوص کاهش عرضه و هشدارهاي ايران بوده، فشار سختي را بر رئيس‌جمهور آمريکا در سال انتخابات وارد کرده است.
اين خبرگزاري انگليسي تصريح کرد: تحريم‌هاي اتحاديه اروپا و ايالات متحده بر ضد ايران، بازارهاي نفت را در نگراني از دست دادن پنجمين صادرکننده بزرگ نفت قرار داده است و همان‌طور که وزير خزانه‌داري ايالات متحده مي‌گويد، ايران توان آن را دارد که آسيب‌هاي فراواني به اقتصاد جهاني وارد کند.
بنابراين گزارش، قيمت بنزين در آمريکا به 35/3 دلار براي هر گالون رسيده است که نسبت به سال گذشته درصد افزايش را نشان مي‌دهد.