صفحه اخبار

حضرت آيت‌ا... نوري همداني:
حضرت آيت ا... خامنه اي پرچمدار بيداري اسلامي هستند

حضرت آيت‌ا... نوري همداني از مراجع تقليد در ديدار جوانان شرکت کننده در کنفرانس بيداري اسلامي، گام برداشتن در مسير بيداري اسلامي را بسيار مهم ارزيابي کرد و گفت: قرن‌ها مردم تحت سلطه استکبار و استبداد بودند، اما با پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني رضوان ا... تعالي عليه بيدار شدند.

ايشان با تاکيد بر اين‌که روز به روز دامنه بيداري اسلامي وسيع‌تر خواهد شد، يادآور شد: بحمدا... امروز مقام معظم رهبري پرچمدار بيداري اسلامي هستند.

اين مرجع تقليد سقوط ديکتاتورهاي مستبد و «آل»‌ها را قطعي دانست و تاکيد کرد: سرسپردگان آمريکا و غرب بايد از فرجام ديکتاتورهايي همچون مبارک، بن علي و صالح درس عبرت بگيرند و به خواسته ملت‌هاي خود تن دهند، در غير اين صورت بايد منتظر چنين فرجامي باشند.

ايشان با اشاره به تحريم نفتي ايران از سوي اتحاديه اروپا، خطاب به تحريم کنندگان نفت ايران، تصريح کرد: ملت ايران به تحريم‌ها اعتنايي ندارد، افزون بر اين، نفت ايران مشتري‌هاي بسياري در جهان دارد و شما خودتان در نتيجه اين تحريم به زحمت خواهيد افتاد، همچون ما اين قدرت را داريم که تنگه هرمز را ببنديم.

حضرت آيت‌ا... مکارم شيرازي:
مقام معظم رهبري عنايت فوق العاده اي داشتند

حضرت آيت‌ا... مکارم شيرازي در ديدار خانواده شهيد احمدي روشن گفت: شما ظاهرا چيزي از دست داده‌ايد ولي در واقع چيزي از دست نداده‌ايد، بلکه ذخيره‌اي براي روز قيامت خود فرستاده‌ايد.

به گزارش خبرگزاري رسا، ايشان تصريح کرد: اگر يک دانشمند که نقش مؤثر عليه دشمنان اسلام داشته به شهادت برسد، مقام و ارزش برتر و والايي دارد.

حضرت آيت‌ا... مکارم شيرازي به بازتاب شهادت احمدي روشن در دنيا اشاره کرد و ادامه داد: شهادت ايشان چنان موجي ايجاد کرد که همه عقلاي دنيا، اين عمل را تقبيح کردند.

اين مرجع تقليد تاکيد کرد: شهادت ايشان به نفع اسلام و جمهوري اسلامي و سندي براي حقانيت نظام جمهوري اسلامي شد و باطل بودن دشمنان اسلام را ثابت کرد.

ايشان به اهتمام و توجه خاص رهبر انقلاب نسبت به شهادت احمدي روشن اشاره کرد و افزود: ايشان عنايت فوق العاده‌اي به خرج دادند که نشان مي‌دهد ارزش آن را بيش از ديگران احساس مي‌کنند.

حضرت آيت‌ا... مکارم همچنين از سخنان شجاعانه و روحيه بخش مادر شهيد تقدير کرد.

حضرت آيت‌ا... علوي گرگاني:
همه بايد در خط رهبر معظم انقلاب باشيم

آيت‌ا... علوي گرگاني، در ديدار جمعي از فرماندهان سپاه با بيان اين‌که سرپيچي از دستورات الهي موجب عقوبت خواهد بود، تاکيد کرد: سرپيچي از دستورات الهي موجب عقوبت الهي مي‌شود؛ چرا که انسان بايد مطيع اوامر پروردگار و نبي مکرم اسلام و ائمه اطهار(ع) باشد.

ايشان با بيان اين‌که بايد رفتار و گفتار خود را با نظام اسلامي تطبيق دهيم، اظهارداشت: هيچ کسي نمي‌تواند ادعا کند که ولايت را قبول دارد، ولي برخلاف آن عمل نمايد؛ بنابراين نبايد افرادي با ادعاي اين‌که ولايي هستند، کاري کنند که موجب تضعيف ولايت فقيه شود.

آيت‌ا... علوي گرگاني خاطر نشان کرد: نبايد با غرور کاذب تندروي داشته باشيم و خودمان را گم کنيم، بلکه همه بايد در مسير امام و رهبر معظم انقلاب حرکت کنيم.

حضرت آيت‌ا... سبحاني:
آرزوي امام در همان حيات ايشان بر آورده شد

حضرت آيت‌ا... سبحاني در آيين گشايش هفتمين نمايشگاه کتاب استان قم با اشاره به ادعاي غرب در زمينه تمدن و فرهنگ، تصريح کرد: اروپايي‌ها به کدام کتاب و آثار علمي خود که هزار سال قدمت داشته باشد، مي‌توانند افتخار کنند؟ تمام افتخارشان به 500 سال است، اما مسلمانان با اين همه تهاجمي که از سوي افراد بي‌فرهنگ شد، هزار و 400 سال آثار خود را حفظ کردند.

ايشان تاکيد کرد: در توليد و اقتصاد نبايد به سوي دشمنان دست دراز کنيم، حضرت امام در ابتداي انقلاب فرمودند براي ما تأسف آميز است که براي نان به سوي دشمنان دست دراز کنيم و جوانان بايد بلند شده و کار و توليد کنند. اين آرزوي امام در همان حيات ايشان بر آورده شد.

اين مرجع تقليد همچنين با انتقاد از گراني کاغذ و ايجاد مشکل براي چاپ و نشر، يادآور شد: قيمت کاغذ براي ناشران مشکل ايجاد کرده است و ديگر نمي‌توان با اين هزينه‌ها انتشارات داشت، مسؤولان ارشاد بايد براي حل اين مشکل چاره‌اي بينديشند.

ايران «خطرناک تر» است!

شاهزاده ميلياردر سعودي در اظهاراتي ايران را براي منطقه خطرناک‌تر از رژيم اسرائيل دانست.

به گزارش شبکه العالم، طلال بن عبدالعزيز در جمع خبرنگاران در قاهره مدعي شد: ايران خطرناک‌تر از اسرائيل است و موشک‌هاي ايران همه را تهديد مي‌کند.

اين شاهزاده سعودي در اين ادعاي خود که در راستاي تلاش‌هاي مقامات اين کشور و آمريکا، براي ايران هراسي در منطقه است هيچ اشاره‌اي به تهديدهاي رژيم اشغالگر و تسليحات هسته‌اي اين رژيم و يا مسأله فلسطين نکرد. اين درحالي است که رژيم اشغالگر به‌صورت رسمي اعتراف کرده است که سلاح هسته‌اي در اختيار دارد.

دکتر الهام:
جبهه پايداري به صورت مستقل در انتخابات شرکت مي کند

عضو شوراي مرکزي جبهه پايداري در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص ارائه ليست مشترک ميان جبهه پايداري و جبهه متحد اصولگرايي، گفت: وجود افراد مشترک ميان اين دو جبهه دور از ذهن نيست و ممکن است کساني از دو جبهه در ليست‌هاي انتخاباتي يکديگر حضور داشته باشند.

غلامحسين الهام افزود: ايجاد وحدت از نظر تشکيلاتي ميان جبهه متحد و پايداري در موضوع انتخابات نه مفيد است و نه ضرورت دارد؛ جريان‌هاي موجود در گفتمان اصولگرايي مي‌توانند در قالب ليست‌هاي مستقل در انتخابات حضور پيدا کنند و اين امر به رقابت صحيح و درون گفتماني مي‌انجامد و رقابت سالم افزايش مشارکت را در پي خواهد داشت.

وي اذعان داشت: در صورت اشتراک معيار، وجود افرادي در ليست‌هاي مختلف، با معيارگرايي اصولگرايانه، منطبق است؛ چون در گفتمان جبهه پايداري، کسب قدرت در رقابت هدف نيست بلکه حاکميت ارزش‌ها اصالت دارد.

رکت شل:
مصرف کنندگان، بازنده اصلي تحريم نفتي ايران هستند

«پتر ووزر» رئيس اجرايي شرکت انگليسي نفتي شل اعلام کرد: شرکت شل تحريم نفتي مورد نظر اتحاديه اروپا عليه ايران را اجرايي خواهد کرد؛ اما به زمان نياز دارد تا جزئيات اين تحريم‌ها را که به افزايش بهاي نفت منجر خواهد شد مورد بررسي قرار دهد.

به گزارش رويترز، وي در مجمع اقتصادي داوس افزود: ما شرکتي اروپايي هستيم و اثرات اين تحريم متوجه ما نيز خواهد شد.

وي ادامه داد: از ديدگاه کاملا خالص و مبتني بر اقتصاد، بازنده (اصلي) اين تحريم‌ها مصرف‌کنندگان هستند؛ چرا که سرانجام ضمن بي‌ثباتي، به افزايش بهاي نفت منجر خواهد شد.

رئيس دفتر نمايندگي فلسطين:
منافقين در فلسطين جايي نخواهند داشت

رئيس دفتر نمايندگي فلسطين در سازمان ملل گفت: تروريست‌هايي چون گروهك منافقين هيچگاه در فلسطين جايي نخواهند داشت و کساني که از اين گروه حمايت مي‌کنند به دنبال برقراري مناسبات مالي با آن‌ها هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني هابيليان (خانواده شهداي ترور کشور)، ابراهيم خريشي در گفت‌وگو با اين پايگاه و در پاسخ به چرايي حمايت قاضي القضات سابق فلسطين از گروهك تروريستي منافقين گفت: چهره او براي مردم ما به بدي شناخته شده و او چند سالي است که هيچ سمت دولتي در فلسطين ندارد.

وي ادامه داد: تيسير التميمي با دريافت مبالغ هنگفت ازگروهك تروريستي منافقين و شرکت در جلسات متعدد آن‌ها، چهره زشتي از خود نزد فلسطيني‌ها به جا گذاشته است.

خريشي در ادامه از آمار بيش از 17 هزار شهيد ترور در کشورمان ابراز تعجب کرد و افزود: از دانستن اين نکته شوکه شدم و هرگز گمان نمي‌کردم اين تعداد قرباني تروريسم در ايران وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: معتقدم ايران قوي و قدرتمند براي کشورهاي منطقه هيچ ضرر و زياني ندارد و با وجود کشورهايي مانند آمريکا که وارد منطقه شده‌اند، اتحاد و دوستي بين کشورهاي منطقه، از ملزومات تداوم قدرت کشورهاي منطقه است.

افزايش سرقت در بانکداري الکترونيکي

سرپرست معاونت تشخيص و پيشگيري پليس فتا از افزايش سرقت از طريق بانکداري الکترونيکي خبر داد و گفت: ضعف کاربران در استفاده از اين سيستم، مهم‌ترين علت ارتکاب سرقت اينترنتي از حساب بانکي است.

سروان علي نيک نفس در گفت‌وگو با «مهر» اظهار داشت: سيستم بانکداري الکترونيکي کشور از ضريب امنيتي بالايي برخوردار است و عمده جرايم رخ داده در اين حوزه به ضعف کاربران بانکداري الکترونيکي مربوط مي‌شود؛ ضعف‌هايي که باعث جابه جايي و انتقال مبالغ بسيار از حساب افراد مي‌شود.

انتقاد عفو بين الملل از انگليس به دليل فروش سلاح به رژيم آل خليفه

سازمان عفو بين‌الملل در آخرين گزارش منتشره خود تاکيد کرد که رژيم‌هاي عربي، سلاح‌هاي خريداري شده از غرب را براي سرکوب اعتراض‌هاي مسالمت‌آميز شهروندان خود به خدمت مي‌گيرند.

در همين راستا اين سازمان از دولت انگليس به دليل فروش سلاح به رژيم بحرين انتقاد و تاکيد کرد که رژيم آل‌خليفه اين سلاح‌ها را براي سرکوب تظاهرات مسالمت‌آميز شهروندان خود به‌کار مي‌گيرد.

سازمان عفو بين‌الملل در ادامه اين گزارش افزود: انگليس اخيرا قرارداد جديدي براي فروش سلاح را با رژيم آل‌خليفه منقعد کرده است که فروش سلاح‌هاي سرکوب اعتراض‌ها و انواع گاز اشک‌آور و سمي از جمله آن‌هاست.

سازمان عفو بين‌الملل تاکيد کرده است: استفاده از اين سلاح‌ها در بحرين توسط نيروهاي نظامي و امنيتي وابسته به رژيم عليه تظاهرات‌کنندگان بحريني تاکنون منجر به مرگ ده‌ها شهروند بحريني در اثر خفگي ناشي از استنشاق اين گازها شده است.

اعزام 4 ميليون نفر به مناطق عملياتي دفاع مقدس در سال آينده

جانشين سازمان بسيج مستضعفين گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اميدواريم بتوانيم 4ميليون نفر را در سال آينده در قالب کاروان‌هاي راهيان نور به مناطق عملياتي دفاع مقدس اعزام کنيم.

سردار علي فضلي با بيان اين‌که رهبر معظم انقلاب عنايت ويژه‌اي نسبت به مناطق جنگي و بازديد کاروان‌هاي راهيان نور از اين مناطق دارند، اظهار داشت: در سال‌هاي اخير که هجمه فرهنگي تبديل به ناتوي فرهنگي و حتي براندازي فرهنگي شد، دشمن زماني‌که ديد نمي‌تواند از اين طريق راه به جايي ببرد جنگ نرم را عليه جمهوري اسلامي به راه انداخت.

وي با بيان اين‌که فتنه 88 فرصتي را براي ما ايجاد کرد تا توجهمان را به اعزام کاروان‌هاي راهيان نور به مناطق جنگي بيش‌تر کنيم، بيان داشت: تا قبل از سال 87 ميانگين اعزام به مناطق جنگي 400 هزار نفر در سال بوده است.

آمريکايي ها پرچم آمريکا را آتش زدند

به گزارش فارس، معترضان ضدسرمايه‌داري در اوکلند آمريکا با برپايي تظاهرات گسترده، به سمت ساختمان شهرداري حرکت کردند و پس از ورود به آن، پرچم آمريکا را پايين کشيده و آتش زدند.

خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد: پليس ضد‌شورش با استفاده از تجهيزات ضدشورش و پرتاب گاز اشک‌آور سعي کرد تا معترضان را متفرق سازد و بيش 300 فعال ضرسرمايه‌داري را بازدداشت کرده است.

جنبش تسخير وال استريت در اعتراض به نظام سرمايه‌داري و نابرابري‌هاي مالي در آمريکا از 17 سپتامبر سال گذشته ميلادي آغاز شده است و با وجود روش‌هاي خشونت آميز سرکوب پليس اين جنبش همچنان ادامه دارد.

دبيركل جنبش جهاد اسلامي فلسطين:
ايران پايگاه واقعي براي جهان اسلام است

دبيركل جنبش اسلامي فلسطين از جمهوري اسلامي ايران به‌عنوان پايگاه واقعي جهان اسلام ياد و ابراز اميدواري كرد كه تهران همان‌گونه كه تاكنون حامي فلسطينيان بوده‌، بعد از اين نيز به حمايت‌هاي خود از مردم فلسطين و مسلمانان ادامه دهد.

رمضان عبدا... طي سخناني در نخستين روز از اجلاس بين‌المللي جوانان و بيداري اسلامي با اشاره به بيداري اسلامي و تحولاتي كه در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا و با محوريت مردم و بويژه جوانان در جريان است، افزود: اين جنبش‌ها مي‌توانند مسلمانان را به جايگاهي برسانند كه با قوت در برابر مستكبرين و به‌ويژه آمريكا، ايستادگي کنند.

وي ادامه داد: مسلمانان بايد با استفاده از بيداري اسلامي كه در منطقه ايجاد شده و حفظ دستاوردهاي مثبت اين خيزش‌ها به سمت يك نهضت و انتفاضه بزرگ قدم بردارند و تلاش كنند تا در دام دشمن قرار نگيرند.

حمايت همه جانبه عربستان و قطر از مخالفان اسد

سران عربستان و قطر به توافق محرمانه‌اي براي حمايت مالي و تسليحاتي از مخالفان مسلح در سوريه دست يافته‌اند.

روزنامه انگليسي «تايمز» به نقل از يکي از مخالفان سوري فاش کرد: توافق محرمانه قطر و عربستان سعودي و شخصيتهاي مخالف پس از نشست وزراي امورخارجه عرب در قاهره صورت گرفت، که در آن نشست کشورهاي عربي تصميم گرفتند نمايندگان خود را از هيأت ناظران اتحاديه عرب خارج کنند.

اين مخالف سوري به تايمز گفت: عربستان سعودي از هر راهي به مخالفان کمک مي‌کند؛ پس از آن ترکيه نيز در رويدادهاي سوريه دست دارد... طرح‌هاي ترکيه به حل مشکل اصلي عناصر مسلح، يعني قاچاق سلاح به داخل سوريه کمک مي‌کند. از سوي ديگر، روزنامه «المنار» قدس در خبري فاش کرد: آمريکا، اسرائيل، و فرانسه بخش‌هايي از خاک لبنان و ترکيه را به پادگان‌هايي براي جذب و آموزش عناصر مسلح و تروريست‌ها تبديل کرده‌اند. قطر از اين برنامه حمايت مالي مي‌کند، و مسؤولان قطري اعلام آمادگي کرده‌اند که براي ويران کردن سوريه ميلياردها دلار هزينه کنند.

دفاع تمام قد مطهري از آقاي هاشمي

به گزارش رجانيوز، آقاي علي مطهري در گفت‌وگو با روزنامه نزديک به طيف سياسي محسن رضايي ضمن تعريف و تمجيد از آقاي هاشمي مدعي شد كه برخي افراد مي‌خواهند از رهبري بت بسازند.

علي مطهري که مي‌گفت اين جريان در تلاش است تا آقاي هاشمي رفسنجاني را از فضاي سياسي ايران حذف کند و براي رسيدن به اين خواسته خود نشان داده که حاضر است دست به هر اقدامي بزند، افزود: اين‌ها قادر به حذف آقاي هاشمي از انقلاب نيستند؛ ايشان پايگاه اجتماعي خوبي دارد و مردم قدردان خدمتگزاران خود هستند. علت هجوم رواني و تبليغاتي به ايشان ترس از اوست. شايد نخستين کسي که آقاي احمد‌ي‌نژاد را شناخت و احساس خطر کرد و نحوه مديريت وي بر کشور را خطرناک توصيف کرد آقاي هاشمي بود!

به ادعاي وي، تا زماني که آقاي هاشمي رفسنجاني به صحنه سياسي برنگردد و مثلاً اقامه جمعه نکند، بحران سياسي اخير تمام نمي‌شود، چون نقطه نظرات ايشان عادلانه و واقع بينانه است.

 اخبار کوتاه

جرأت تکان خوردن ندارد

فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: دشمن وارد ميدان شده است ولي جرأت تکان خوردن ندارد. وي افزود: هرگونه تحرک نظامي دشمنان با پاسخ دندان‌شکن نيروهاي نظامي روبه‌رو مي‌شود.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
در کنترل ايران
رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: امروز نه فقط تنگه هرمز که بيش‌تر تنگه‌هاي مهم جهان در کنترل مسلمين و سربازان «امام خامنه‌اي» است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
از تخفيف خبري نيست!
مديرعامل شرکت ملي نفت گفت: براي قطع فروش نفت به اروپا تابع تصميم سطوح عالي نظام هستيم. وي افزود: ايران به هيچ وجه تخفيفي به مشتريان نفت خود نمي‌دهد.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
شگفت‌زده شديم
وزير خارجه روسيه گفت: از تصميم کشورهاي حوزه خليج فارس در فراخوان نمايندگان خود از هيات ناظران اتحاديه عرب به سوريه در زماني که اين اتحاديه تصميم به تمديد يک‌ماهه ماموريت گرفته است، «شگفت‌زده» شديم.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
دروغ مي‌گويند
روزنامه انگليسي «اينديپندنت» نوشت: غرب درباره پرونده هسته‌اي ايران دروغ مي‌گويد. نظامي بودن برنامه هسته‌اي تهران موضوع مقابله آمريکا و اسرائيل با ايران نيست، بلکه آن‌ها در پي براندازي حکومت هستند.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
دست از پا درازتر!
نيروي هوايي رژيم صهيونيستي از آغاز تحقيقات درباره سقوط هواپيماي بدون سرنشين «هرون تي‌پي» خبر داد، اين هواپيما، پيشرفته‌ترين هواپيماي بدون سرنشين اين رژيم توصيف شده است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
مقدمه آزمون بزرگ
محمدحسين صفارهرندي گفت: راهپيمايي 22 بهمن امسال مقدمه‌اي براي ورود به آزمون بزرگ انتخابات 12 اسفند است. وي افزود: همه بايد مقابل دشمنان مشترک بيروني و داخلي يد واحده باشيم تا نقشه آن‌ها نقش بر آب شود.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
واکنش به ناتو
وزارت دفاع روسيه در واکنش به استقرار سپر دفاع موشکي ناتو در ترکيه، از آغاز به کار نصب سيستم‌هاي موشکي «اسکندر»، «اس400» و «تريومف» در منطقه کالينينگراد خبر داد.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
نفعي ندارد
رئيس‌کل بانک مرکزي با تأکيد بر اين‌که افزايش قيمت سکه و ارز تنها يک حباب است، گفت: دولت هيچ منفعت سياسي در افزايش قيمت ارز و سکه ندارد و اين افزايش قيمت با اراده دولت انجام نشده است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
زرد هم برادر همان است!
روزنامه انگليسي «انديپندنت» نوشت: مواضع اوباما در ايام انتخابات، مبتني بر گفت‌وگو با ايران بود اما در سال 2008 طي دستوري محرمانه،‌ برنامه ضد ايراني که در زمان «جورج بوش» تدوين شده بود را ادامه داد.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
بيمه مادام العمري
مدير‌عامل بيمه ايران از برنامه‌ريزي براي ارائه طرح‌هاي جديد بيمه‌اي مانند بيمه روستائيان و طرح بيمه مسافران ورودي به کشور خبر داد و افزود: طرح بيمه مستمري مادام‌العمر کارکنان دولت اجرا مي‌شود.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
يک خبر از ملاعمر!
شبکه «ان‌بي‌سي» به نقل از يک مقام نزديک به ملا محمد عمر، سرکرده طالبان افغانستان گفت: وي درخواست آمريکا براي اعلام آتش‌بس در افغانستان را رد کرده است.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
حکم اعدام گرداننده سايت مستهجن تأييد شد
حکم اعدام سعيد ملک‌پور پس از رفع نواقص، مجددا در ديوان عالي کشور رسيدگي و منجر به تاييد و ابرام دادنامه صادرشده از ناحيه دادگاه انقلاب اسلامي شد.
سعيد ملک‌پور، مسؤول و گرداننده يکي از سايت‌هاي مستهجن فارسي زبان بود.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
بزرگ‌ترين مركز اورژانس قلب خاورميانه در تهران
رئيس مركز قلب و عروق شهيد رجايي تهران از ساخت و راه‌اندازي بزرگ‌ترين مركز اورژانس قلب خاورميانه در اين بيمارستان در سال آينده خبر داد و افزود: اورژانس جديد مجهز به 70 تخت بستري و 2 اتاق عمل بوده و داراي دوهزار و 500 متر مربع فضا است.

 اخبار ويژه

کلاهبرداري از جنس اروپايي!

مديرکل تجهيزات پزشکي وزارت بهداشت از جمع‌آوري پروتزهاي پلي ايمپلنت سينه زنان به دليل داشتن عوارض و سرطان‌زا بودن خبر داد. اين پروتزها از حدود چهار سال پيش با مجوز وزارت بهداشت و آرم استاندارد اروپا در کشور عرضه شده بود.
سعيدرضا شاهمرادي، در خصوص اين موضوع توضيح داد: اين نوع پروتزهاي سينه فروش زيادي در کشورهاي مختلف اروپايي بخصوص انگليس و فرانسه داشت اما بعد از مدتي در اين کشورها متوجه شدند که اين پروتزها از مواد اوليه نامرغوب تهيه و در بدن زنان، از هم پاشيده و منجر به بروز تومور سرطاني مي‌شوند. بر اين اساس وزارت بهداشت از حدود يک‌سال و نيم پيش اين کالا را از بازار فراخوان و جمع آوري کرد و اکنون به هيچ‌وجه اين کالا در بازار وجود ندارد.
*************************
تعطيلي 70 پالايشگاه اروپا در صورت تحريم نفت ايران
پيرو دي سيمونه، رئيس اتحاديه پالايشگاه‌هاي نفت ايتاليا، گفت: کشورهاي آسيايي به دليل خريد نفت ارزان از ايران و فروش محصولات آن به ما باعث تعطيلي پالايشگاه‌هاي اروپا مي‌شوند.
وي گفت: پنج پالايشگاه نفت ايتاليا در حال حاضر در آستانه تعطيلي هستند و در کل اروپا ما احتمال مي‌دهيم 70 پالايشگاه به تعطيلي کشيده شوند.
دي سيمونه افزود: اگر پالايشگاه‌هاي اروپا نفت عربستان و روسيه را جايگزين نفت ايران کنند، بازهم به دليل ارزان بودن محصولات کشورهاي آسيايي پالايشگاه‌هاي اروپا در معرض ورشکستگي قرار خواهند گرفت.
وي همچنين گفت: نفتش را بدون محدوديت به فروش خواهد رساند و من مطمئنم که آن‌ها مشتري‌هاي خود را پيدا خواهند کرد.
*************************
ها آرتص:
اسرائيل از موضوع هسته‌اي ايران براي وقت کشي استفاده مي‌کند
نتانياهو با کمک وزير جنگ رژيم صهيونيستي از مسأله برنامه هسته‌اي ايران به‌عنوان يک امر تحريک‌کننده براي انحراف افکار عمومي از سياست شهرک سازي در مناطق اشغالي و دائمي کردن مسأله اشغال فلسطين استفاده کرده است.
در بخشي از گزارش روزنامه «ها آرتص» آمده است: اکنون احزاب مخالف در اسرائيل تلاش بسيار مي‌کنند که افکار عمومي را از مسأله فلسطين منحرف کنند. حزب کاديما با اختلافات داخلي ميان اعضاي خود سرگرم است، حزب کار ترجيح مي‌دهد بر مسائل اجتماعي تمرکز کند و حزب ياعير لاپيد به اين نتيجه رسيده است که دستيابي به صلح يک رويا است.
در پايان اين گزارش آمده است: گواهي فوت مذاکرات صلح صادر شده است، و اين براي جامعه اسرائيل مايه شرمساري است.
*************************
کاهش رتبه اقتصادي 5 کشور اروپايي
مؤسسه اعتبار سنجي فيچ از کاهش رتبه اقتصادي ايتاليا، اسپانيا، بلژيک، اسلووني، قبرس خبر داد و چشم انداز اقتصادي ضعيفي را براي ايرلند متصور شد.
مؤسسه فيچ اعلام کرد: چشم انداز کوتاه مدت اقتصادي، آسيب پذيري بيش‌تر نظام پولي و همچنين شوک‌‌هاي مالي را که دولت‌هاي حاکم مذکور با آن روبرو هستند برجسته‌تر کرده است.
مؤسسه اعتبارسنجي فيچ همچنين رشد اقتصادي ايتاليا را در مقايسه با بدهي‎هاي اين کشور، «بسيار پايين» اعلام کرد.
اين مؤسسه چشم انداز اقتصادي و مالي اسپانيا را نيز بسيار وخيم توصيف کرده و رتبه اعتباري اين کشور به همراه کشورهاي ايتاليا و اسلووني را دو درجه کاهش داده است.
پيش‌تر بانک مرکزي يورو اعلام کرده بود که اعطاي وام به بخش خصوصي در ماه دسامبر به 1.0 درصد سقوط کرده است.
بنابر اين گزارش، ميزان بيکاري در اسپانيا به 22.85 درصد افزايش يافته که در 17 سال گذشته بي‌سابقه بوده است. در حال حاضر افزون بر نيمي از جوانان اسپانيايي بيکار هستند.
*************************
جامعه شناس مصري:
انقلاب ايران همانند درخشش نور در برابر ظلمت بود
يك جامعه شناس مصري با اشاره به شكل‌گيري انقلاب اسلامي در بيش از سه دهه اخير در ايران گفت: انقلاب اسلامي ايران همانند درخشش نور در برابر ظلمت بود.
احمد مصطفي در گفت‌وگو با ايرنا افزود: انقلاب اسلامي ايران در طي اين دوران همواره الهام‌بخش ملت‌هاي مسلمان منطقه و جهان بوده و هست.
مصطفي اظهارداشت: بيداري اسلامي در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا از جمله ملت مصر، ادامه راه حضرت امام حسين(ع) است و همان‌طور كه ايشان براي عدالت مبارزه كردند، مردم مصر نيز در انقلاب خود براي تحقق عدالت، آزادي و حقوق بنيادين ملت به‌پاخاستند.
وي افزود: در انقلاب اسلامي ايران، ساده زيستي امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران موضوعي بسيار قابل تمجيد است.