صفحه ويژه

اتمام حجت چهل ميليون ايراني با فتنه گران

راهپيمايي باشكوه مردم

همانطور كه پيش بيني ميشد، راهپيمايي عاشورايي مردم در سراسر كشور شگفتي فوق‌العاده ناظران داخلي و خارجي را در پي داشت. اين راهپيمايي‌ها به حدي با شكوه و دور از انتظار بود كه ناخواسته اشك شوق را از ديدگان عاشقان نظام و ولايت جاري ساخت و بدخواهان و فتنه‌گران را در قعري از نااميدي فروبرد.

در تهران، مردم كه از هتك حرمت قرآن و روز عاشورا توسط اغتشاشگران به خشم آمده بودند، ساعتها پيش از آغاز زمان راهپيمايي، از مسيرهاي مختلف به سمت ميدان انقلاب حركت و همه خيابان‌هاي اطراف اين ميدان را مملو از جمعيت كردند.

علاوه بر ميدان انقلاب كه محل اصلي تجمع راهپيمايان بود، در رويدادي كم سابقه، ميادين ولي عصر و هفت تير و خيابان هاي اطراف اين دو ميدان هم مملو از جمعيت شد!

اين حضور گسترده كه نشان از پايبندي و اعتقاد راسخ مردم به ولايت، انقلاب، امام راحل و ائمه(ع) داشت، به ويژه محافل سياسي- رسانهاي بيگانه را با شگفتي و تا ساعتي با سردرگمي مواجه ساخت.

تهرانيها كه عكس هاي امام خميني(ره)، رهبر معظم انقلاب، پلاكاردهايي با مضمون هشدار به فتنه گران و بيگانگان و پرچم هاي سبز و سرخ «ياحسين» و ايران را در دست داشتند، ضمن محكوم كردن حرمت‌شكني‌ها و فتنه‌هاي اخير، شعار مرگ بدخواهان خارجي نظام از جمله آمريكا، اسرائيل، انگليس و فتنه‌گران داخلي را سر دادند.

«لبيك يا خميني، لبيك يا حسين است، خامنه‌اي رهبر، ضياء هر دوعين است»، «مخالف ولايت رسوا بايد گردد، هر كه كند جنايت، رسوا بايد گردد»، «ما پيرو شهيد كربلاييم، پرورده مكتب عاشوراييم»، «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر انگليس»، «مرگ بر اسرائيل»، «مرگ بر اين گروه آشوب‌طلب» و «حاميداس و چكش رسوا بايد گردد، منافق آدم‌كش اعدام بايد گردد»، از جمله شعارهاي جمعيت چهار ميليوني در خيابان هاي اطراف ميدان انقلاب و ديگر خيابانها بود.

آيت ا... سيد احمد علم‌الهدي:

حركت سران فتنه به محاربه تبديل شده است

آيت ا... سيد احمد علم‌الهدي در جمع عاشورائيان تهران طي سخناني مقام ولايت فقيه را يكي از محوري‌ترين اركان نظام ارزشي كشورمان دانست و گفت: مجلس خبرگان رهبري 20 سال پيش با 80 درصد آرا مقام معظم رهبري را انتخاب كردند، اما در آخرين اجلاس خبرگان كه چند ماه قبل برگزار شد، 100درصد (80 و چند مجتهد عادل و نماينده مردم) را‡ي دادند.

عضو مجلس خبرگان رهبري همچنين هشدار داد كه حركت سران فتنه به محاربه تبديل شده است.

آيت ا... سيد احمد علم‌الهدي خاطرنشان كرد: فرمانده حرمت‌شكني روز عاشورا منافقين بودند. زيرا شعارهايي كه آنان از روز 16 آذر در سايت‌‌هاي خود گذاشته بودند در روز عاشورا سرداده شد و عده‌اي هم سرباز منافقين در روز عاشورا شده ‌بودند و هركس با منافقين اعلام همكاري كند محارب و مهدورالدم است.

هشدار مردم به جريان شكست خورده در انتخابات

جمعيت ميليوني عاشورائيان در پايان راهپيمايي خود قطعنامه‌اي صادر و خطاب به جريان شكست خورده در انتخابات تأكيد كردند «به برخي جريانات سياسي و اشخاص كه با شكست در انتخابات با «نه» بزرگ مردم مواجه شدند و به جاي تن دادن به قانون و را‡ي اكثريت، نمايش و بازي تقلب را به راه انداختند و زمينه‌ساز و بستري براي ساختارشكني، هنجارشكني و اقدامات ضد انقلابي شدند و بسياري از اغتشاشات پس از انتخابات با سكوت، همراهي يا حمايت آنان بوده است، قاطعانه هشدار مي‌دهيم كه اگر به صراحت از ضد انقلاب حرمت‌شكن و يزيديان وابسته به استكبار و صهيونيسم بين‌الملل اعلام بيزاري و برائت نجوييد و همچنان بر لجاجت و پيمودن راه باطل و خلاف مسير ملت و اسلام پا‌فشاري نمائيد، با خشم ملت انقلابي و غيور ايران اسلاميمواجه و براي هميشه از صحنه طرد خواهيد شد.»

شركت‌كنندگان در اين تجمع عظيم در ادامه «گستاخي عوامل فتنه و ضد انقلاب را ناشي از عدم برخورد قاطع و انقلابي نهادها و دستگاه‌هاي مسؤول امنيتي، اطلاعاتي و قضايي كشور» دانسته و اعلام كردند: «اغتشاشگران و آشوبگران روز عاشورا را مصداق بارز ضد انقلاب، مفسد في‌الارض و محارب با خدا مي‌دانيم و از نهادهاي مسؤول خواهان شناسايي، محاكمه عاملان و مسببان اين حرمت‌شكني و اشد مجازات براي آنان هستيم.»

روايت يك زن آسيب ديده از اوباشگري هواداران موسوي

يك خانم آسيب ديده در حوادث روز عاشورا تصريح كرد: فتنه گران در حالي كه مرا مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، ميگفتند ما به دنبال حذف اسلام هستيم!

فاطمه احتسابي به تشريح ضرب و شتم خود از سوي اغتشاشگران در روز عاشورا پرداخت و گفت: در روز عاشورا پس از شركت در مراسم عزاداري حضرت اباعبدا... به سمت خانه برميگشتم كه جماعتي در نزديكي پارك لاله مشغول پايكوبي و سوت و كف زدن بودند؛ من به آنها گفتم امروز روز عاشورا است. به دنبال اين جمله من تعدادي از خانم هاي آن جماعت به من حمله كردند و مرا مورد فحاشي قرار دادند!

احتسابي كه معلم آموزش و پرورش است، اضافه كرد: آن جماعت فتنه گر در حالي كه مرا مزدور ميخواندند، بي وقفه به سر و صورت من ميزدند و در ادامه تعدادي از آقايان نيز به آنها اضافه شدند و مرا به شدت مجروح كردند.

اين شهروند تهراني همچنين با بيان اين كه در تمام لحظاتي كه از سوي فتنه گران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودم مواظب حجاب خود بودم گفت: در اين ميان عدهاي از همان خانمهايي كه مرا ميزدند به من اعتراض ميكردند كه چرا شكل ظاهري‌ات بدين صورت است!

وي تصريح كرد: نكته جالب توجه اين بود كه يك خانمي از همان جماعت از ضرب و شتم من توسط دوستانش فيلمبرداري ميكرد و اين امر نشان ميداد كه آنها مأموريتي برعهده دارند!

محاكمه علني سران فتنه يك مطالبه عمومي است

براي محاكمه سران فتنه دلايل محكمه پسند وجود دارد

فرهاد تجري، نايب‌رئيس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلاميگفت: هنگام آن رسيده است كه قوه قضاييه در قبال عوامل و سران جريان فتنه وارد عمل شود و آنها را محاكمه كند.

نماينده قصر شيرين افزود: مردم با مقابله رو در رو با اغتشاشگران در روز عاشورا موضع خود را در قبال جريان فتنه مشخص كردند.

وي با اشاره به اعلام آمادگي اقشار مختلف مردم از سراسر كشور براي برخورد با آشوبگران در پايتخت و ديگر شهرهاي كشور گفت: سيل خروشان مردم خواستار برخورد قاطع با محركان و مسببان اصلي ايجاد آشوب و اغتشاش است.

تجري اظهار داشت: براي مردم و مسؤولان نيز به روشني معلوم شد كه كنترل جريان فتنه در دست چه كساني است.

نايب‌رئيس كميسيون قضايي، پرونده عوامل اصلي آشوب‌ها را سرشار از دلايل محكمه‌پسند براي هر نوع برخورد قضايي دانست و اظهار اميدواري كرد كه مسؤولان امر به موقع وارد عمل شوند تا ديگر كسي جرا‡ت بي حرمتي به مقدسات و اصول نظام جمهوري اسلاميرا نيابد.

دستگاه قضايي سران فتنه را به صورت علني محاكمه كند

دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلاميگفت: اعتراضها و فعاليت هاي سران فتنه از ابتدا انحرافي و در خط شيطان بود و اين مسير شيطاني برخلاف جريان ولايي و الهي است.

آيتا... محمد علي تسخيري با بيان اين كه شروع اين اغتشاشات به بهانه تقلب در انتخابات بود، گفت: البته مشخص بود كه اين خط انحرافي نمي تواند قانون اساسي و ولايت فقيه را قبول كند؛ بنابراين شروع به مخالفت با ولايت فقيه و عوامل نظام كرد و روز به روز گام هاي بلندتر شيطاني خود را برداشت تا به هتك حرمت امام خميني(ره) و اباعبدا... الحسين(ع) در روز عاشورا رسيد.

وي با تأكيد بر اين كه قوه قضائيه بايد رسالت خود را به خوبي انجام دهد خاطر نشان كرد: قوه قضائيه بايد سران فتنه را به صورت علني محاكمه كند.

اهانت به سيد الشهدا(ع) زير پرچم سران فتنه صورت گرفت؛ قوه قضاييه برخورد كند

عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري ضمن محكوم كردن تحركات فرقه موسوي در روز عاشوراي حسيني تأكيد كرد:‌ اغتشاشگران زير پرچم سران فتنه به سيد الشهدا اهانت كردند.

آيت ا... سيد احمد خاتمي در گفت وگو با خبرنگار سياسي ايرنا اظهار داشت: آشوبگران در روزي كه همه ملت ايران مشغول عزاداري حضرت ابا عبدا... الحسين (ع) بودند، زير پرچم سران فتنه به صحنه آمدند و ديگر جايي براي انكار اين مطلب نيست.

وي تأكيد كرد:‌ در اين جنايت حرمت عاشورا، قرآن و اباعبدا... حسين و عزادارانش شكسته شد.

خاتمي تصريح كرد: براي اين افراد غير قابل باور بود كه آن اجتماع پرخروش سراسري به حمايت از امام و رهبري به صحنه بيايند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اين كه حتي اگر سران جريان فتنه اين حادثه را محكوم كنند، ديگر تأثيري در عقيده مردم ندارد تأكيد كرد: ‌تمامياين اتفاقات زير پرچم آنها روي داده و قوه قضائيه بايد هر چه سريعتر با اين افراد برخورد كند.

برخورد قاطع با فتنه گران، مطالبه اصلي ملت است

جواد آرين منش، نايب رئيس كميسيون فرهنگي مجلس، تصريح كرد: برخورد با آشوب طلبان و برنامه ريزان فتنههاي اخير يكي از مهمترين خواستههاي مردم است.

او گفت: تلقي فعلي مردم از نحوه عملكرد قوه قضائيه در برخورد با اغتشاشگران، حركت ديرهنگام و عقبتر اين قوه از جريانات مردمياست.

وي افزود: بنابراين لازم است قوه قضائيه درخصوص عملكرد خود اطلاع رساني شفافي را ارايه دهد؛ زيرا برخورد با آشوب طلبان و اغتشاشگران حق مردم است.

دستگاه قضايي بيش از اين به سران فتنه فرصت ندهد

نايب رئيس اول كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حرمت شكني جريان فتنه در روز عاشوراي حسيني گفت: نظام بايد با يزيديان امروز برخورد قاطع داشته باشد.

اسماعيل كوثري با تأكيد بر اين كه دستگاه قضايي نبايد بيش از اين به سران فتنه فرصت آشوبگري بدهد، افزود: سران اصلي فتنه كه زماني در جمهوري اسلاميمسؤوليت داشتند، امروز آگاهانه يا ناآگانه به دنبال براندازي نظام هستند.

قوه قضاييه مدارا با فتنه گران را كنار بگذارد

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلاميتحركات فرقه موسوي در روز عاشورا را شبيه رفتار لشگريان عمر سعد دانست.

اسدا... بادامچيان با عرض تسليت به محضر حضرت اباعبدا... حسين(ع) به دليل حرمت شكني روز عاشورا توسط فتنه گران، اظهار داشت: اين افراد با آتش زدن و تخريب اموال عموميو سردادن شعارهاي ضد نظام و سنگ اندازي، شبيه لشگريان عمرسعد عمل كردند كه به پيكراباعبدا... حسين(ع) سنگ زدند و خيمهها را آتش زدند.

وي خاطرنشان كرد: اين افراد با نيت عزاداري پا به خيابانها نگذاشتند، بلكه به دعوت يزيديان زمان و استكبار اقدام به فتنه انگيزي كردند.

بادامچيان خاطر نشان كرد: هنگاميكه فتنه انگيزان عليه نظام شعار ميدهند، ديگر كاملاً مشخص ميشود كه هدف از اين اغتشاشات براندازي است، بنابراين سياسيون و قوه قضائيه بايد موضع صريحي نسبت به اين افراد داشته باشند.

مماشات با سران فتنه ظلم به مردم است

نايب رئيس دوم كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلاميبا اشاره به حرمت شكني فتنه گران در روز عاشوراي حسيني گفت: ملاحظه و مماشات نظام با سران فتنه، ظلم به مردم است.

حجت الاسلام حسين سبحاني نيا خاطر نشان كرد: اين جريان در پي اهانت به همه مقدسات با شعارهاي براندازي در تهران و برخي شهرهاي ديگر در روز عاشورا نشان دادند كه با انقلاب و جمهوري اسلاميدشمني دارند.

مسامحه در برابر وارثان بني اميه، خيانت به ملت است

 علي شيرازي

هدف چيست؟ آيا در انتخابات تقلب مي‌شود؟ آيا احمدي‌نژاد براي مديريت اجرايي كشور مشكل دارد يا هدف چيزي ماوراي اين‌ها است؟! طرح ازدحام جلوي وزارت كشور در عصر روز انتخابات دهم رياست جمهوري با چه هدفي طراحي شد؟ هدف از طرح به اعتصاب كشاندن مراكز اقتصادي كشور و صنعت نفت چه بود؟ برپايي اغتشاش در روزهاي پس از انتخابات با چه هدفي دنبال مي‌شد؟

پرده‌ها كنار رفت و از درون رفتار، سازماندهي و شعارها و پيوستن ضد انقلاب داخلي و خارجي به جريان فتنه و حمايت سردمداران استكبار جهاني و غارتگران بين‌المللي از سران فتنه، هدف نمايان شد.

در روز قدس، شعار مرگ بر اسرائيل حذف شد. در 13 آبان و روز مبارزه با استكبار، شعار مرگ بر آمريكا پاك شد و با حذف «اسلام»، جمهوري ايراني فرياد زده شد. در 16 آذر، عكس امام و مقام معظم رهبري به آتش كشيده شد. بعد از فوت آقاي منتظري، حرمت شهر مقدس قم را شكستند و بالاخره در روز عاشوراي حسيني، سوت و كف زدند، پايكوبي كردند، مرگ بر اصل ولايت فقيه گفتند و ماشين و بانك و اموال مردم را به آتش كشيدند تا هيچ نقطه ابهاميباقي نماند.

پيامبر گرامياسلام(ص) فرمودند: جماعت‌هايي هستند كه دين‌شان را به پاره ناچيزي از ثروت يا لذت دنيا مي‌فروشند.

اين جماعت دنياگرا و دنياپرست، همان‌هايي بودند كه فرزندان پيامبر(ص) را كشتند، سرشان را بريدند، خيمه‌هايشان را آتش زدند و فرزندان رسول خدا را به اسارت بردند!

آن روز هم عاشورا بود. امام سجاد(ع) دو روز بعد از آن فتنه، هنگام دفن بدن مطهر پدرش گفت: پدرم! با كشتن تو چشم بدخواهان روشن و بني‌اميه شاد شدند.

در زيارت عاشورا مي‌خوانيم: خدايا! روز عاشورا روزي است كه بني‌اميه آن را مبارك شمردند!

در ادامه آن مي‌خوانيم: روز عاشورا روزي است كه خاندان زياد و خاندان مروان در آن روز به كشتن حسين(ع) خوشحال شدند.

برخي نشسته‌اند تا ماجرا به كجا بينجامد؟ پرده‌ها به‌طور كامل كنار است. مردم كوفه در قتل پسر پيامبر(ص) پايكوبي مي‌كردند. مردم شام، هلهله مي‌كردند و كف مي‌زدند. اكنون چه كساني سوت و كف مي‌زنند؟

امام سجاد(ع) به مردم كوفه گفت: عليه ما شادمانه كف مي‌زنيد.

آن امام همام در ادامه به آن تبهكاران فرمود: خداوند، تبهكاران را رسوا مي‌كند.

با حق و حقيقت در افتادن، جز خاري و هلاكت نتيجه‌اي ندارد.

حضرت زينب(س) در خطبه‌اي به مردم كوفه مي‌گويد: «بسيار بگرييد و اندك بخنديد كه عار و ننگش شما را گرفت و ننگ آن بر شما آمد؛ ننگي كه هرگز نمي‌توانيد آن را از خويشتن بشوييد!»

ننگي كه فتنه‌گران در روز عاشورا در تهران بر دامان خود نشاندند، پاك‌شدني نيست. اين تبهكاران بايد رسوا شوند. ديگر سكوت در برابر سران فتنه جايز نيست. هر كس در برابر اين جنايت بزرگ تاريخ فرياد نزند، از كشته شدن امام حسين(ع) به دست يزيد حمايت كرده است.

مسلم گچكار مي‌گويد: مشغول تعمير دارالعماره كوفه بودم. سر و صدايي عجيب شنيدم. به خادم خود گفتم: اين هياهو چيست؟

خادم گفت: مردي بر اميرالمؤمنين يزيد خروج كرد. او و فرزندان و برادران و يارانش را كشتند و اينك سرهاي كشتگان و خانواده او را به شهر آوردهاند!

شايد برخي سكوت كرده‌اند تا جاي حق و باطل عوض شود و سران فتنه و اوباما را اميرمؤمنين بخوانند!

هيهات! هيهات! دنياي عجيبي‌ است. تاريخ تكرار مي‌شود. اما بناست اين بار فتنه‌گران قبل از تكرار عاشورا، به سزاي اعمال خود برسند.

امروز ولايت، ميليون‌ها يار همراه و آماده دارد. سلاح فتنه‌گران ناكارآمد است. اين‌جا ايران است. اين‌جا تهران است. هنوز مردم با همان صلابتي كه در ركاب بنيانگذار جمهوري اسلاميايران بودند ايستاده‌اند. امروز همان مجاهدان و بسيجيان نبرد هشت‌ساله، راست‌قامتند. هنوز استوار ايستاده‌اند تا به فرمان ولايت‌ گردن نهند. همه ايران يكپارچه بصير و بيدار است.

مسامحه با سران فتنه، خيانت به ملت بيدار و هوشيار ايران است.

اين ملت هرگز خيانت‌گران به عاشورا و امام خميني(ره) را نمي‌بخشد. هر كس هم كوتاهي كند، با ما نيست. يا با ما و يا بر ما! ما راست‌قامت در كنار ولايت ايستاده‌ايم و با فتنه‌گران به شدت برخورد مي‌كنيم.

قرآن از ما صلابت مي‌خواهد و ياران خامنه‌اي، راست‌قامتان پرصلابتند. در پس اين استقامت بايد فتحي سايه بگستراند كه در آن سر دسته طلقاء به سوراخ موش پناه ببرد؛ راهي كه ابوسفيان در فتح مكه پيمود. اما بنا نيست اين‌بار معاويه و يزيدي سربرآورند.

علي زمان راست‌قامت ايستاده است و يارانش همه از نسل سلمانند. اينان هرگز به مولايشان خيانت نمي‌كنند و پيمان نمي‌شكنند. براي سپردن پرچم پيروزي به دست منجي عالم بشريت، نيازي به برپايي عاشوراي ديگر نداريم. بدريون ايستاده‌اند و چنان درسي به فتنه‌گران مي‌دهند كه دست چپ و راست خود را نشناسند.

ما براي دفاع از عاشورا تا پاي جان ايستاده‌ايم.

تجليل مراجع و علما از حضور بي نظير مردم

حضرت آيت‌ا...‌مكارم شيرازي:

خون‌تازه‌اي در رگ‌هاي‌انقلاب جاري‌شد

حضرت آيت‌ا... مكارم شيرازي با اشاره به راهپيمايي با شكوه ملت ايران به مناسبت محكوم كردن هتك حرمت شعائر الهي گفت: خون تازه‌اي در رگ‌هاي انقلاب جاري شده است.

ايشان با تجليل از حضور مردم در صحنه براي دفاع از انقلاب و اسلام اظهار داشت: مردم با جوش و خروش آمدند؛ اين حضور هم از نظر كيفيت و هم از نظر كميت فوق العاده بود.

اين مرجع تقليد در خصوص مداخله بيگانگان در امور داخلي ايران بيان داشت: خارجي‌ها بسيار فعال هستند، اطلاع پيدا كرديم در يك روز 700 هزار پيام به مملكت‌ ما مي‌فرستند، آن‌ها اميدوار بودند، اما تظاهرات روز چهارشنبه در ايران نشان داد خواب‌هاي آن‌ها تعبير نمي‌شود، آن‌ها فكر مي‌كردند انقلاب مخملي پيش مي‌رود، اما فهميدند اين طور نيست. مردم ما هوشيار در صحنه حضور دارند.

ايشان با اشاره به تحولات آينده تأكيد كرد: بايد خود را آماده فاز جديدي كنيم، آن‌ها فكر كردند كار تمام است، اما فهميدند اول كار است. من بعد از تظاهرات هيچ نگران نيستم.

حضرت آيت‌ا... نوري همداني:

آيت ا... العظمي خامنه‌اي انقلا‌ب را در طوفان‌ها به سلا‌مت هدايت كرده است

حضرت آيت‌ا... نوري‌همداني گفت: مردم ايران با حضور گسترده در تجمع سراسري عاشوراييان لكه ننگ جريان عاشوراي تهران و اهانت به امام حسين(ع) را پاك كردند.

اين مرجع تقليد با اشاره به حوادث روز عاشورا در تهران ابراز داشت: جريان عاشوراي تهران و اهانت به امام حسين (ع) لكه ننگي بود كه در تاريخ ايرانيان متعهد شيعه رخ داد.

ايشان با بيان اين كه انقلاب اسلاميمديون عاشورا و امام حسين است، افزود: اگر اين انقلاب در جاي ديگر جز ايران اتفاق مي‌افتاد، پيشرفت نمي‌كرد.

حضرت آيت ا... نوري همداني با بيان اين كه قيام امام حسين (ع) بر دو اصل بي باكي و حركت با خون استوار است، ابراز داشت: راه انقلاب راه سرخ سيدالشهدا(ع) است و بايد با توجه به اين اصول در برابر ضد عاشوراييان بايستيم.

اين مرجع تقليد افزود: دشمنان به خوبي مي‌دانند اين انقلاب بر سه پايه اسلام، مردم و رهبري استوار است؛ به همين دليل ولايت فقيه را هدف قرار داده و به دنبال جدا كردن مردم از اسلام و رهبري هستند.

حضرت آيت ا... نوري همداني خاطر نشان كرد: آن‌ها گمان مي‌كنند اگر ولي فقيه را بردارند راه بر آن‌ها همواره مي‌شود؛ اما بايد گفت خريدن ناصر الدين شاه‌ها آسان است، ولي نمي‌توانند ولي فقيه مدبر و شجاع را بخرند.

ايشان با اشاره به درايت مقام معظم رهبري در اداره كشور اظهار داشت: آيت ا... العظمي خامنه‌اي در طول 20 سال بعد از امام راحل سكاندار كشتي انقلاب بوده و در طوفان‌ها و جنگ‌هاي سخت و نرم دشمن آن را به سلامت هدايت كرده است.

اين مرجع تقليد با بي‌نظير خواندن حضور مردم در راهپيمايي روز چهارشنبه گفت: اين حركت براي از بين بردن لكه ننگن بي‌نظير بود و حركات و مبارزات اول انقلاب را به ياد مي‌آورد.

حضرت آيت‌ا... سبحاني:

چنين اجتماعي در طول انقلا‌ب، بي‌نظير بود

حضرت آيت ا... جعفر سبحاني هم با اشاره به راهپيمايي باشكوه ملت ايران به مناسبت محكوم كردن هتك حركت شعائرالهي در روز عاشورا تأكيد كرد: چنين راهپيمايي و اجتماعي در طول انقلاب بي نظير بود، اين نشان از رضايت عموميمردم از نظام است و رضايت عمومي، سرمايه نظام است.

اين مرجع تقليد با تأكيد بر اين كه تظاهرات ميليوني مردم پاسخ دشمنان نظام را داد، بيان داشت: جريان مخالف نظام بي آبرو و احمق است، آن‌هايي كه اسلام را هم قبول ندارند به امام حسين(ع) احترام ميگزارند و حتي مبارزين در دنيا ميگويند راه حسين(ع) را ادامه ميدهيم و بايد احترام روز عاشورا حفظ شود، اما بي حرمتي افرادي در روز عاشورا نشان از بي عقلي آن‌ها است.

آيت‌ا... مهدوي كني:

گناه حرمت شكنان،

پاك نخواهد شد

آيت ا... مهدوي كني، دبير كل جامعه روحانيت مبارزه با اشاره به تقدس ولايت فقيه در نظام اسلاميگفت: ولايت فقيه، نائب امام زمان در جامعه اسلاميميباشد كه چنين رهبريتي با رهبري در هر كشوري متفاوت است؛ چرا كه تقدس و اختيارات ولايت فقيه، فصل الخطاب در بحران‌هاي سياسي ميباشد.

دبير كل جامعه روحانيت مبارز تصريح كرد: عده اي بعد از انتخابات ادعاي طرفداري نظام و دلسوزي براي نظام را داشتند؛ اما همين افراد با شكستن حريم قانون اساسي بستري را براي حضور جريانات ضد انقلاب فراهم ساختند و سردادن شعارهاي ساختارشكنانه را كليد زدند.

وي در ادامه به اتفاقات و حرمت شكني در روز عاشورا اشاره كرد و گفت: آن‌هايي كه با حرمت شكني در روز عاشورا به ساحت امام حسين(ع) و عزادارانش توهين نمودند، مسلمان و شيعه نبودند و گناه بانيان اين فجايع با فتنهاي كه آغاز نمودند، تطهير نخواهد شد.

آيت‌ا... جنتي:

اگر تبعيت از قانون و رهبري نبود، مردم آشوبگران را زنده نمي‌گذاشتند

آيت ا... احمد جنتي تأكيد كرد:‌ مردم ما نجيب هستند و به قانون و سياست‌هاي رهبري احترام ميگذارند و اگر اين گونه نبود، آشوبگران و فتنهگرها را زنده نمي گذاشتند.

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران با قدرداني از حضور با بصيرت مردم در واكنش به اهانت آشوبگران به مقدسات در روز عاشوراي حسيني بر ضرورت سرعت عمل قوه قضاييه در برخورد با اغتشاشگران و فتنهگران تأكيد كرد.

دبير شوراي نگهبان همچنين خطاب به عدهاي كه سكوت كردهاند،‌گفت: آن‌ها بايد بدانند سكوتشان گناه است در هرلباس و سمتي كه باشند، شعار حضرت امام (ره) اين بود كه سكوت هر مسلمان خيانت به قرآن است، پس اين سكوت محكوم است.

وي انتظار مردم از دستگاه قضايي را سرعت عمل در برخورد با فتنهگران دانست و افزود: دستگاه قضايي بايد سرعت عمل داشته باشد و قاضي‌هاي بيش‌تر و انقلابي را براي رسيدگي اختصاص دهد.

آيت ا... جنتي تصريح كرد: دستگاه قضايي نبايد آن‌هايي را كه دستگير كرده است، آزاد كند؛ چراكه آن‌ها مفسد هستند و اگر رها شوند، ساكت نمي نشينند.

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران افزود: برخي‌ها گاه گاهي صحبت از وحدت ميكنند ، اين‌ها راه را گم كرده اند و جز توبه و مجازات راهي ندارند و از خدا و پيامبر(ص) و مردم بايد عذرخواهي كنند.

وي خطاب به فتنهگران گفت: مردم ايران 30 سال است با آمريكا جنگيدهاند و اين استعمارگر را ذليل كردهاند، شما كه چيزي نيستند.

آيت ا... لاريجاني:
پيام مردم را شنيدم؛ با سران فتنه برخورد مي كنيم

آيت ا... صادق آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در جلسه مسؤولان عالي قضايي گفت:

هفته گذشته حضور مردم شريف ما در صحنه در مقابل هتاكي كه به ساحت عاشوراي حسيني و ائمه اطهار (عليهم السلام) شده بود، حضور بسيار پرشكوه و كوبندهاي بود. ما همه ديديم كه حضور مردم در صحنه همانند اول انقلاب، حلال خيلي از مشكلات بوده و هست و گمان ميكنم كه بهترين معيار براي حل و فصل مشكلات هم حضور با بصيرت مردم در صحنه است.

وي افزود: بحمدا... هر موقع مشكلي ولو كوچك براي انقلاب به وجود آمده، مردم با حضور خود توانسته اند مشكل را مرتفع كنند. بخصوص وقتي پاي ارزش‌هاي ديني و انقلاب وسط باشد، مردم در صحنه هستند. بنده هم مثل تمام مسؤولان از تماميآحاد مردم تشكر ميكنم.

لاريجاني اظهار داشت:حركتي كه مردم كردند و شعارهايي كه مطرح شد از يك طرف ميتوان گفت ميزاني بود براي ارزيابي مخالفان.در واقع مردم نشان دادند كه مخالفان چه وزني دارند. بحمدا... حركت طوري بود كه جاي هيچ گونه ترديدي را براي كشورهاي خارجي نگذاشته است. شعارهاي مردم، توقع مردم از مسؤولان نظام بخصوص نسبت به قوه قضاييه را هم بيان ميكرد و لذا ما بايد بگوئيم به تمام معنا اين پيام‌ها را شنيديم.

وي گفت: بحمدا... تاكنون قوه قضاييه به خوبي عمل كرده و اميدواريم در آينده هم در قالب وظايف شرعي و قانوني به وظايف خودش عمل كند و در اسرع وقت با قاطعيت به مجازات هتاكان و مسببين اين حركات بپردازد.

رئيس قوه قضاييه تأكيد كرد: بنده از طرف خودم و دستگاه قضايي به ملت شريف ايران اطمينان ميدهم كه دستگاه قضايي در انجام وظايف خودش هيچ كوتاهي نخواهد كرد و با قاطعيت و سرعت پيگير اين قضايا خواهد بود و عمل نادرست و شنيعي كه از اين گروه كه مدعي اعتراضند ولي در واقع اعتراض به بحث انتخابات نيست، بلكه آن‌ها با اصل نظام مخالفند سرزده است، حتماً نسبت به اين‌ها قاطعانه و با سرعت رسيدگي خواهد شد و در اين جهت ما هيچ‌گونه ترديدي به خودمان انشاء ا... راه نخواهيم داد.

فرار به جلوي جريان موسوي با عقب نشيني صوري

با گذشت ساعاتي از انتشار بيانيه ميرحسين موسوي پيرامون وقايع روز عاشورا كه در آن با «مردم خداجو» خواندن آشوبگران و هتاكان اين روز از آن‌ها حمايت و سعي كرد عزادارن حسيني را حاميان خود بنامد، عقب نشيني وي در پذيرش نتايج انتخابات پس از شش ماه آشوب كه به دنبال مشاهده جمعيت مليوني عاشورائيان در 9 دي صورت گرفت، سبب شده است تا اشخاص و رسانه‌هاي وابسته به اين جريان براي جلوگيري از يأس و ريزش حاميان باقي مانده موسوي، به توجيه اين عقب نشيني بپردازند.

در همين حال سايت بالاترين كه منبع لينك‌هاي ضد ديني در وبسايت‌هاي زبان فارسي شناخته مي‌شود، با ذكر برخي نمونه‌هاي تاريخي تلاش ويژه اي را براي توجيه اين عقب نشيني موسوي آغاز كرده است.

از سوي ديگر مسعود بهنود، سر حلقه روزنامه نگاران ايراني مرتبط با شبكه انگليسي بي بي سي نيز با انتشار يادداشتي احساسي تلاش كرد اين عقب نشيني موسوي را كه پس از مطالبه جدي مردم براي محاكمه وي صورت گرفته، در لفافه الفاظ و اصطلاحات احساسي پنهان كند.

اين در حالي است كه ابوالفضل فاتح، يار رسانه‌اي ميرحسين موسوي و هدايت كننده امور تبليغاتي وي، كه چند هفته پس از اعلام نتايج انتخابات به انگلستان سفر كرده و همچنان در آن كشور به سر ميبرد، در يك رويكرد تبليغاتي دو پهلو، اين عقب نشيني موسوي را «حسن نيت بزرگ!» خوانده است. وي در ادبيات تهديد گونه خود كه شبهات زيادي به ادبيات‌هاشمي رفسنجاني در نامه پيش از انتخاباتش دارد گفته است: « اگر مسؤولان فرصت را از دست دهند، دشواري‌هاي سهمگين آينده بر عهده آنان خواهد بود و مهر حسرت و تباهي از اين فرصت سوزي تا ابد بر پيشاني شان حك خواهد شد.»

اين فرار به جلوي جريان موسوي در روي ديگر سكه توسط محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام و به واسطه نامه وي به رهبر انقلاب پيگري شد، چنان كه رضايي بلافاصله پس از پذيرش نتايج انتخابات از سوي موسوي در بيانيه اش، با ذوق زدگي اين امر را سرآغاز وحدت برشمرد!

اين در حالي است كه ميزان جرائم و خطاي موسوي، قطعاً با يك بيانيه پر كنايه و حمايت آميز از اغتشاشگران قابل جبران نبوده و همان گونه كه ميليون‌ها ايراني در 9 دي فرياد زدند، موسوي پيش از هرچيز بايد در محاكم قضايي پاسخگويي جنايات و اتفاقاتي باشد كه به واسطه خطاهاي بزرگ وي بر مردم تحميل شد.

به نظر ميرسد پس از وقايع خونين و صفين گونه عاشوراي 88 و رسيدن به نزديك خيمه معاويه‌هاي زمان، اينك جماعتي با علم كردن موضوع «حكميت» به دنبال فراري دادن خاطيان از مجازات و تحميل جام زهري دوباره باشند؛ حكميتي كه بي شك «اشعري‌»هاي زمان در آن بيتأثير نخواهند بود.

واكنش ها به نامه سياسي محسن رضايي

وحدت با سران فتنه، خيانت به ملت است

رئيس فراكسيون انقلاب اسلاميمجلس با اشاره به محورهاي مشترك نامه رضايي و بيانيه اخير موسوي درباره وحدت و آشتي ملي گفت: محورهايي از نامه و بيانيه سياسي محسن رضايي و موسوي با هم مشترك است كه اين امر نشان مي‌دهد اين گونه نامه‌ها و بيانيه‌ها از يك مركز مشترك برنامه‌ريزي مي‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين روح ا... حسينيان با تأكيد بر اين كه اگر در نامه سياسي آقاي رضايي به رهبر انقلاب، منظور از وحدت، وحدت بين مردم است اين محور قطعاً حول اسلام، مكتب اهل بيت، انقلاب اسلامي، نظام جمهوري اسلامي، امام خميني(ره) و انديشه او، ولايت فقيه و قانون اساسي است، اظهار داشت: راهپيمايي روز چهارشنبه مردم تهران و سراسر كشور تبلور اين وحدت شكست ناپذير امت اسلامياست.

وي در ادامه افزود: اگر منظور از وحدت، وحدت با سران فتنه است كه همچنان بر طبل مخالفت و ايستادگي در راه شيطاني خود مي‌كوبند، اين وحدت خيانت به ملت است.

رئيس كميسيون سياست داخلي و امور شوراهاي مجلس شوراي اسلامي، بزرگترين جنايت سران فتنه را تضعيف بينالمللي نظام مقدس جمهوري اسلاميدانست و يادآور شد: انتخابات باشكوهي كه بيش از 80 درصد مردم در آن شركت كردند و رئيس جمهور خود را براي اولين بار با بيش از 24 ميليون برگزيدند؛ قطعاً مي‌توانست توازن قوا را به نفع جمهوري اسلاميرقم بزند، اما اين خائنين فرصت طلايي مذكور را به يك ضعف تبديل كردند.

وي تأكيد كرد: آقاي رضايي ضمن آن كه بايد توضيح دهد چه كسي اين خيانت بزرگ را به جمهوري اسلاميپاسخ مي‌دهد، بايد اين را هم توضيح دهد كه اگر نظام اسلاميبا سران فتنه سازش كند، چه كسي بايد پاسخ خون‌هاي ريخته شده و شهادت ده‌ها بسيجي و مجروح شدن صدها تن از مأموران نيروي انتظاميو به آتش كشيدن اموال عموميو مردم را بدهد.

نامه رضايي و بيانيه موسوي دو روي يك سكه با دو ادبيات به‌ظاهر متفاوت

مديرمسؤول روزنامه كيهان با انتشار يادداشتي به نامه محسن رضايي به رهبر انقلاب واكنش نشان داد.

شريعتمداري نوشت: خوشبيني حكم ميكند كه نامه سرگشاده آقاي محسن رضايي به رهبر معظم انقلاب را ناشي از درك سياسي اندك ايشان تلقي كنيم ولي برخي از شواهد و قرائن موجود زمينه چنداني براي خوشبيني باقي نمي گذارد و بيم آن ميرود كه خوشبيني و «حمل به صحت» درباره اقدام ايشان مصداق «حمله به صحت»! باشد.

با عرض پوزش از آقاي رضايي بايد گفت نامه سرگشاده ايشان به رهبر معظم انقلاب و بيانيه اخير مهندس موسوي دو روي يك سكه اند كه با دو ادبيات به ظاهر متفاوت نوشته شده اند، به همين علت، اشاره به نكاتي در اين باره ضروري به نظر ميرسد.

1- با توجه به دسترسي آسان آقاي محسن رضايي به بيت رهبر معظم انقلاب و ارسال مستقيم نامه به محضر ايشان، انتخاب نامه سرگشاده و انتشار عموميآن، ترديدي باقي نمي گذارد كه نامه ياد شده با هدف ديگري نوشته شده. استقبال گسترده و ذوق زدگي بي حد و حصر مقامات و رسانه‌هاي آمريكايي و اسرائيلي و به به و چه چه منافقين، و همه دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب براي آقاي محسن رضايي ميتواند پاسخ گويا و روشني به اين پرسش باشد.

2- آقاي رضايي توضيح نمي دهد اگر منظور ايشان وحدت ملت مسلمان و عاشقان امام حسين(ع) با يكديگر است كه تحقق اين وحدت به قول خود ايشان در تظاهرات چند ده ميليوني روز چهارشنبه به وضوح ديده شده است و اگر مقصودشان وحدت با اهانت كنندگان به ساحت مقدس امام حسين عليه السلام است كه بايد به ايشان يادآور شد، اسلام با كفر و نفاق قابل جمع نيست و در پيام وحي آمده است «كساني كه به خدا و روز قيامت ايمان دارند هرگز با دشمنان خدا و رسول دوستي نمي كنند، هرچند كه آن دشمنان پدران و فرزندان و برادران و خويشاوندان آن‌ها باشند».

3- آقاي محسن رضايي بيانيه منافقانه مهندس موسوي را مثبت! ارزيابي كرده و مينويسد «عقب نشيني آقاي ميرحسين موسوي... ميتواند سر آغاز يك حركت وحدت بخش در جبهه معترضين با ديگران باشد»! اما به راستيكجاي بيانيه موسوي، مثبت! و به قول آقاي رضايي نشانه عقب نشيني است؟! او اهانت كنندگان به ساحت مقدس حضرت اباعبدا... الحسين عليه السلام را «مردم خداجوي» ناميده است! آيا جناب رضايي با اين نظر الحادي موافق هستند؟! موسوي درباره هتاكي هواداران خود به عاشوراي حسيني(ع) بدون آن كه هتاكي آن‌ها را محكوم كند مينويسد، اين مردم خداجوي! بر اثر اقدامات تحريك آميز، شعارهاي آن چناني دادهاند؟! آقاي رضايي! بر فرض كه ادعاي موسوي درباره تحريك را بپذيريم، آيا مردم خداجوي! اگر تحريك شوند، به امام حسين(ع) اهانت ميكنند؟! از موسوي انتظاري نيست چرا كه او مأمور بيگانه است، ولي شما را چه ميشود جناب رضايي؟!

4- آقاي محسن رضايي مينويسد «آقاي ميرحسين موسوي از انكار دولت احمدي نژاد عقب نشيني كرده است» كه اگر خوش بينانه به اين بخش از نامه رضايي نگاه كنيم، بايد از ساده انديشي و كم دانشي ايشان ابراز تأسف كرده و به وي اين مسأله بسيار بديهي را يادآور شد كه اولاً موسوي در جايگاهي نيست كه دولت برخاسته از را‡ي مردم را بپذيرد يا نپذيرد، وانگهي مگر موضوع فتنه و اهداف فتنه گران، دولت احمدي نژاد بوده است كه اكنون از انكار آن عقبنشيني كرده باشند؟ آيا جناب رضايي اين نكته بديهي را نمي داند كه «انتخابات» و «تقلب در انتخابات» و «دولت احمدينژاد» و... فقط بهانه فتنهگران بوده است و سران فتنه آشكارا عليه اسلام، امام و نظام به صحنه آمده بودند. مخالفت با احمدي نژاد و فلان معضل اقتصادي و فلان انتقاد به سياست خارجي و... چه ربطي به حمايت از اسرائيل و آمريكا و بهائيان و منافقين و اهانت به امام حسين(ع) و حضرت امام(ره) و... دارد؟ يعني بعد از اين‌همه شواهد و قرائن و اسناد و مواضع خصمانه سران فتنه عليه اسلام و امام و رهبري و انقلاب هنوز آقاي رضايي- با آن همه ادعاي سياستمداري-! نمي داند كه هدف اصلي فتنه، اسلام و انقلاب و امام(ره) و رهبري بوده و هست؟!

5- بايد مشفقانه گفت؛ مراقب خود و فريب فتنه گران باشيد و از توده‌هاي عظيم مردم خدا دوست و عاشورايي فاصله نگيريد. دشمن درپي فريب شماست و متأسفانه و با عرض پوزش در مقصود خود چندان هم ناموفق نبوده است.

بسيار ساده انگارانه

نماينده مردم قائنات در مجلس شوراي اسلامي، نامه محسن رضايي به رهبري را مشروعيت بخشيدن به اغتشاشات صورت گرفته دانست و گفت: اين عمل پاي ميز مذاكره نشستن با اغتشاشگران است.

حجت الاسلام موسي قرباني اظهار داشت: فرمايشات رضايي خيلي ساده انگارانه و متأسفانه نشانگر عدم درك صحيح از وضعيت كنوني جامعه است.

مهدي عباسي مهر- دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت- نيز گفت: رضايي اگر به دنبال ايجاد فضاي مناسب تر دركشور است، بايد نامهاي سرگشاده خطاب به موسوي و كروبي صادر كند و آن‌ها را از اقدامات خلاف قانون خود برحذر دارد.

شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ هم در واكنش به نامه محسن رضايي، طي بيانيه اي اعلام كرد: «ارائه چنين تحليل‌هايي از سوي برخي محافل و اشخاص نشانگر آن است كه اين افراد و جريانات يا پيام واضح راي ملت در 22 خرداد 88 را درك نكرده اند و يا آن‌كه منافع حزبي و گروهي آنان با مسيري غير از خواسته‌هاي ملت گره خورده است.»

اتحاديه جامعه اسلاميدانشجويان هم با انتقاد از مواضع رضايي در نامهاي سرگشاده بيان كرد: «آقاي دكتر! نامهتان را خوانديم و علي رغم آن‌كه خود را سرباز رهبري نام نهاده بوديد، نشاني از آن كه كلام رهبري را به درستي درك كرده باشيد در آن نديديم.»

بيانيه انجمن فارغ التحصيلان مؤسسه امام خميني در محكوميت هتك حرمت عاشورا

بسم ا... الرحمن الرحيم

«و چرخ فتنه بر محورش با شتاب به گردش آمده، پس به ياري امير خود بشتابيد!» (نهج البلاغه، نامه1)

با گذشت هر روز از عمر بابركت نظام جمهوري اسلامي، شاهد رويش‌هاي جديدي بر شاخسار اين درخت تناور در سرتاسر پهنه گيتي هستيم (اصلها ثابت و فرعها في السماء توتي اكلها كل حين باذن ربها.) همراه اين رويش‌ها، نقاب از چهره دورويان و رياكاراني برمي‌افتد كه زماني چهره‌هاي زشت خويش را به طمع دست‌اندازي به مناصب قدرت و منابع ثروت، پوشانيده و در صف مجاهدان و انقلابيان درآمده ‌بودند. اين نظام مبارك، در مسير تكامل خويش از گردنه‌هاي سخت آزمون‌هاي الهي عبور مي‌كند كه سنتي تغييرناپذير در تاريخ بشر است. در گذر از اين عقبه‌هاي پر پيچ و خم است كه مؤمنان راستين شناخته مي‌شوند و پيروان حقيقي امام خميني‌رضوان‌ا...‌عليه در آزمايش‌ها غربال مي‌شوند عده‌اي با ريزش از اين گردونه، به دروازه‌هاي جهنم سقوط مي‌كنند، و تنها پاي‌مردان استوارند كه تا آخر بر سر عهد خويش با خدا و امام باقي مي‌مانند و رستگار مي‌شوند (فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا.)

در فتنه 88، مردم ايران، به‌ويژه خواص، درگير يكي از مخاطره‌آميزترين امتحان‌هاي دهه‌هاي اخير شدند. نعمت رهبري معظم انقلاب، حضرت آيت ا... خامنه‌اي ادام‌ا...‌ظله‌العالي، و صلاي رساي ايشان كه همه - بخصوص خواص - را به بصيرت فرا مي‌خواند و راه را نشان مي‌داد، بسياري از غبارهاي فتنه را فرونشاند و راه را براي كساني كه جوياي صراط مستقيم بودند روشن كرد. در اين ميان، اما برخي چنان دچار توهم شدند كه بغض‌هاي فروخورده، حسادت‌هاي انباشته شده، و هواهاي نفساني سركوب‌شده خويش را به‌يك‌باره بيرون ريختند و درنتيجه، هم خود و هم عده‌اي از پيروان كور و كرشان يك‌جا به قعر دره‌هاي ذلت و رذالت فروغلطيدند. اين رجاله‌هاي بي‌فرهنگ با وعده دلارهاي حاكمان خبيث غربي دچار احساس قدرت كاذب شده، با تبليغات دروغين شياطين به پشتيباني آنان اميدوار شده، و توهم خودبزرگ‌بيني‌شان به مدد بيانيه‌هاي سالوس‌بازانه سران حكومت‌هاي استكباري تقويت گشته است تا آن‌جا كه با دين خدا درافتادند و دودمان خود را به باد دادند.

آن‌چه در اين فتنه ازهمه عبرت‌انگيزتر است، حكايت سقوط كم‌نظير نخبگان سياسي است. خواص مردود، ‌نه تنها مغلوب هواي نفس خويش گشتند، بلكه در حد يك مهره در دست طراحان بيگانه تنزل كردند. كساني كه با گرفتار شدن در گرداب اين فتنه به اعماق ظلمت و تباهي كشيده شدند، به آلت‌هايي در دست شياطين بدل گشتند، به‌گونه‌اي كه حتي درصورت پيروزي ظاهري نيز چيزي جز ذلت و خواري نصيبشان نمي‌شد، درست مانند كساني كه عزت بيعت با دست مبارك اميرالمؤمنين را برنتابيدند، و درنتيجه با بوسيدن پاي نحس حجاج‌بن يوسف سفاك و ملعون به ذلت بيعت با او شرفياب گشتند!

كساني كه در مرداب اين فتنه گرفتار شده‌اند، هر روز يكي از محكمات انقلاب اسلاميرا زير پا مي‌گذارند، و در هر گام، يكي از ضروريات دين مبين اسلام و مذهب حقه تشيع را انكار مي‌كنند. روزي به حريم حرمت امام خميني رضوان‌ا...‌عليه تعرض مي‌كنند، و روزي ديگر، به مرزهاي قدسي احكام و ارزش‌هاي الهي تجاوز مي‌كنند. روزي خانه و كلام خدا را به آتش مي‌كشند، و روزي ديگر به سيدالشهداء بي‌حرمتي روا مي‌دارند. سران اين فرقه باغيه يا با سكوت خود مهر تأييد بر اين نامردمي‌ها و نامسلماني‌ها مي‌زنند، و يا با زدن نعل وارونه سعي در بي‌گناه جلوه دادن مرتكبان اين جنايات ضدبشري دارند. ولي چه سود؟ وقتي كه طبل رسوايي بي‌آبرويان را بر سر هر كوي و برزن نواختند، اين‌گونه ترفندها راه به‌جايي نمي‌برند، و در شرايطي كه مردم دست آنان را خوانده‌اند، اين دست و پا زدن‌هاي مذبوحانه، جز بر رسوايي آنان و نفرت مردم از ايشان نمي‌افزايد. گناه اين خواص در اين ميان از همه سنگين‌تر است، و مسؤوليت همه پيامدهاي بي‌تقوايي‌شان بر دوش آنان سنگيني مي‌كند. آنان بايد تاوان اين خروج بر حكومت شرعي و محاربه با نظام اسلاميرا بپردازند.

فلسفه وجودي قوه‌قضائيه در نظام جمهوري اسلامي، اجراي حكم الهي و رسيدگي عادلانه و شجاعانه و بدون هراس از صاحبان قدرت و ثروت، به اين‌گونه جرائم است كه اسلام را هدف گرفته‌اند و ولايت فقيه به عنوان ادامه ولايت اميرالمؤمنين و سيدالشهداء را آماج توطئه‌هاي خود قرار داده‌اند، (و قاتلوا ائمه` الكفر.) حكومت عدل اسلاميبايد به همه تبهكاري‌هاي سران فتنه و آمران و بانيان اين جنايت عظيم و نابخشودني، به‌ويژه تجاوز ايشان به حريم انديشه و ارزش‌هاي اسلاميرسيدگي و حكم الهي را بدون ملاحظه سوابق يا مناصب و موقعيت‌هاي اجتماعي محاربان اجرا كند. مردم مؤمن و غيرت‌مند ايران اسلاميمصرانه از دستگاه قضايي كشور انتظار دارند به اين وظيفه ‌ذاتي خويش عمل كند و با اين هتاكي‌ها و جنايات ضد بشري و ضدديني قاطعانه برخورد كند و مرتكبان محارب را به اشد مجازات برساند.

اكنون ما به عنوان ملتي كه با اسلام عزت يافته‌ايم و ميراث‌دار خون شهيدانيم، در اين روزهاي فتنه و آشوب كه علامت‌هاي راهنماي مسير صحيح كم‌رنگ گشته، و بسياري از كساني كه بايد راه بنمايانند، دسته دسته مردم را به چاه مي‌اندازند، وظيفه داريم خط مستقيم رهبري را گم نكنيم و پشت سر معظمله حركت كنيم؛ نه از ايشان جلو بيافتيم، و نه از ايشان عقب بمانيم. تنها چيزي كه مانع اقدام انقلابي ملت مؤمن ايران در مجازات سران فتنه است، امر رهبري معظم انقلاب به صبر و خويشتنداري است. اگر روزي برسد كه ايشان به‌گونه‌اي ديگر صلاح بدانند، مردم، خود با اين خواص فريفته دنيا و دنباله‌روان فريب‌خورده ايشان تسويه حساب خواهند كرد و آنان را دسته‌جمعي به زباله‌دان تاريخ خواهند ريخت. حال كه چرخ فتنه با شتاب بر محور كفر مي‌چرخد، به امير قافله حق اقتدا مي‌كنيم تا با تمسك به حبل‌ا... و توسل به دامان پاك معصومان از اين گرداب‌هائل به سلامت رهايي يابيم، راه روشن كرامت انساني و سعادت ابدي را به سلامت طي كنيم، و مملكت بقيه` ا...‌عجل‌ا...‌تعالي‌فرجه‌الشريف را به صاحب اصلي‌اش برسانيم. بقيه` ا...‌عجل‌ا...‌تعالي‌فرجه‌الشريف را به صاحب اصلي‌اش برسانيم.