صفحه كلبه سبز

گنجاندن همه گروه هاي غذايي در تغذيه روزانه دانش آموزان ضروري است

يك متخصص تغذيه گفت: تغذيه مناسب دانشآموزان، همان چيزي است كه به همه افراد جامعه توصيه مي‌شود، يعني استفاده از همه گروه‌هاي غذايي در برنامه روزانه.

دكتر ناصر كلانتري در گفتوگو با ايسنا با بيان اين مطلب افزود: تغذيه مناسب براي كودكان و دانش‌آموزان، استفاده از همه گروه‌هاي غذايي شامل، نان و غلات، شير و لبنيات، سبزي‌ها، ميوه‌ها، گوشت، تخم ماكيان و حبوبات در برنامه غذايي روزانه است. تركيب اين مواد هم بايد بهگونه‌اي باشد كه تنوع تعادل و هم كفايت در مصرف آن‌ها رعايت شود. به عبارت ديگر تغذيه مناسب دانشآموزان 7 تا 11 ساله، استفاده از 5 تا 6 سهم از گروه غلات، 2 تا 3 سهم از شير و لبنيات، 3 تا 5 سهم از ميوه‌ها، 2 تا 3 سهم از سبزي‌ها و 3 تا 4سهم از گروه گوشت و تخم‌ها و حبوبات است كه بايد طي يك روز مصرف شود.

دكتر كلانتري همچنين افزود: در مبحث تغذيه تنها يك ماده غذايي خاص نمي‌تواند باعث افزايش هوش و دانش يا افزايش عملكرد فردي شود. زيرا فرد بايد دريافت كافي از انرژي، پروتئين و ريزمغذي‌هاي عمده مانند آهن، روي، كلسيم، ويتامين‌هاي گروه ب، ويتامين دي و ويتامين آ داشته باشد تا از بهينه عملكرد سلول‌ها و تمامي دستگاه‌هاي بدن از جمله دستگاه عصبي مركزي (مغز) برخوردار باشد.

وي همچنين تأكيد كرد: اگرچه برخي از مواد غذاي خاص ويژگيهاي خاصي دارند براي مثال محصولات دريايي و يا محصولاتي كه داراي اسيدهاي چرب اشباع نشده با نام چربي‌هاي امگا 3 هستند و در تحقيقات مختلف و مجزا نقش آن‌ها در تكامل بهتر سيستم عصبي مركزي اثبات شده است؛ اما بايد فراموش نكنيم كه اين مواد به تنهايي نمي‌توانند فايده‌اي داشته باشند و اگر ما به فرزند خود روزي 2يا 3 قاشق امگا 3 بدهيم نبايد انتظار داشته باشيم كه ضريب هوشي او به طرز عجيبي بالا برود. بلكه در كنار اين مواد، دانش آموزان بايد تغذيه مناسب مطابق الگوي ارائه شد داشته و همچنين ازاستراحت كافي هم برخوردار باشند.

اين متخصص تغذيه كودكان، استراحت كافي را به معناي به موقع خوابيدن و به موقع بيدارشدن دانست و افزود: هنگامي كه كودكان تا نيمه شب همراه پدر و مادر خود بيدار ‌مانده و به تماشاي تلويزيون مي‌پردازند، صبح‌ها نيز دير از خواب بيدار مي‌شوند و زمان كافي براي خوردن صبحانه ندارند. در حالي كه اين صبحانه مي توانست شامل غلات، لبنيات، حبوبات، تخم مرغ باشد و انرژي كافي و ريز مغذي‌ها را براي او فراهم كند تا در ساعت 10 صبح سطح گلوكز خون پايين نيايد و در نتيجه تمركز و دقت او نيز كاهش نيابد.

وي به نقش مادران در اين زمينه اشاره كرد و گفت: متأسفانه برخي از مادران نقش تاريخي، سنتي و فرهنگي خود را فراموش كرده‌اند. زيرا دادن يك ميان وعده سالم و مقوي به دانشآموز از جمله وظايف مادر است بهطوري كه انواع بسته بندي‌هاي غلات حجيم شده، چيپس، آبميوه‌هاي صنعتي و انواع كيك‌هاي مختلف جايگزين صبحانه دانشآموزان شده است. اين مواد عمدتاً حاوي كالري هستند در حاليكه يك ميان وعده مناسب، جدا از كالري بايد حاوي ريز مغذي‌ها و پروتئين‌ها نيز باشد.

اين متخصص تغذيه، نان و پنير را نمونه‌اي براي يك ميان وعده سالم دانست و گفت: يك نان و پنير ساده كه مي‌تواند با گردو و يا سبزي همراه باشد شامل گروه غلات است كه حاوي نشاسته و كربوهيدارت، آهن، روي و ويتامين‌هاي گروه ب است. همچنين پنير آن حاوي پروتئين و سبزيجات هم سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني باشد و يا گردو كه اسيدهاي چرب فراوان براي كاهش كلسترول‌هاي نامناسب خون را فراهم مي‌كند. در حالي كه تنقلات بستهبندي شده موجود در بازار كه فقط كالري محض دارند، تنها گرسنگي را برطرف مي‌كنند و كودكان عليرغم دريافت ميان وعده از دريافت ريزمغذي ها و پروتئين محروم مي‌شوند. دريافت مواد غذايي كه تنها حاوي كالري هستند موجب چاقي مي‌شود.

ويروس ها چگونه از راه هوا شما را آلوده مي كنند؟

پژوهشگران خاطرنشان كردند كه اگر ذره بزاق روي يك برگ كاغذ بنشيند، ويروس‌هاي درون آن مي‌توانند براي ساعت‌ها زنده بمانند و اگر اين ذره روي يك سطح فلزي يا پلاستيكي قرار بگيرد بازهم ويروس‌ها مي‌توانند براي مدت چند روز زنده بمانند.

هنگامي كه اين ذرات آلوده استنشاق مي‌شوند، در پشت گلو جايگزين مي‌شوند و ويروس‌هاي موجود در آن‌ها سعي مي‌كنند تا به سلول‌هاي پوششي اين منطقه وارد شوند و شروع به تكثير كنند.

ويروس در اين وضعيت ممكن است به عفونت منجر شود يا نشود. سيستم‌هاي دفاعي طبيعي بدن براي از بينبردن عفونت‌ها طراحي شده‌اند و اين‌كه فردي بيمار مي‌شود يا نه، بستگي به اين دارد كه چه تعداد از ويروس‌ها را استنشاق كرده باشد و نيز اين‌كه دستگاه ايمني فرد پيش از اين با اين ويروس برخورد داشته است يا نه.

هنگامي كه فردي بيمار مي‌شود، بدن سعي مي‌كند با توليد خلط به پاك كردن عفونت كمك كند. مقداري از اين خلط‌ بلعيده مي‌شود و ويروس را به معده مي‌رساند و در آن‌جا اگر مخاط معده درنتيجه اسيد معده آسيب ديده باشد، ويروس مي‌تواند به بدن داخل شود.

به گفته پژوهشگران برخي از ويروس‌ها در گلو باقي مي‌مانند و هنگام سرفه به بيرون پرتاب مي‌شوند، اين سرفه، خلط و ويروس‌هاي تكثيرشده جديد درون آن‌ را به بيرون بدن پرتاب مي‌كند و كل اين فرآيند از اول آغاز مي‌شود.

بههمين خاطر متخصصان همواره توصيه مي‌كنند كه به هنگام عطسه و سرفه حتماً بايد فرد دستمالي را مقابل دهان و بيني خود قرار دهد و بعد از آن بلافاصله دستمال را دور بريزد تا ويروس وارد محيط نشود و ديگران را بيمار نكند. اما عطسه و سرفه چگونه باعث انتقال ويروس‌ها مي‌شوند؟ دانشمندان براي دنبالكردن سرفه از دستگاه‌هاي دقيقي استفاده مي‌كند كه نشان مي‌دهد چه مقدار بزاق در جريان هر سرفه به بيرون پرتاب مي‌شود و به كجا مي‌رود.

يك سرفه معمول با يك تنفس عميق شروع مي‌شود، ‌به دنبال آن هوا درون ريه‌ها فشرده مي‌شود و بعد يك فوران صدادار هوا كه در كسري از ثانيه با فشار بيرون رانده مي‌شود.

يك سرفه متوسط انسان مي‌تواند حدود سه‌ چهارم يك بطري نوشابه دو ليتري را پركند. هوا به صورت يك جريان سريع كه تا چند متر به جلو مي‌رود، از ريه‌ها خارج مي‌شود. سرفه همچنين هزاران ذره ريز بزاق را به بيرون مي‌راند. حدود 30 هزار ذره بزاق در هر يك سرفه به بيرون رانده مي‌شود و برخي از آن‌ها با سرعت 90 كيلومتر در ساعت از دهان خارج مي‌شوند.

عطسه از لحاظ بيرونريختن ذرات بزاق بدتر از سرفه است. عطسه در پشت گلو شروع مي‌شود و تعداد ذرات بزاقي كه بيرون مي‌ريزد، بسيار بيش‌تر است.

متخصصان مي گويند اگر شخصي بيمار باشد، ذراتي كه با يك سرفه واحد از دهان او خارج مي‌شود، ممكن است حاوي بيش از 200 ميليون ويروس باشد. اين تعداد در طول عفونت در حالي كه دستگاه ايمني فرد در حال پاك كردن عفونت است، ممكن است خيلي متغير باشد و ورود اين ويروس‌ها به محيط زندگي، شرايط را براي ابتلاي اطرافيان به بيماري مستعد مي‌سازد.

مزاياي سبزيجات پهن برگ و ميوه جات براي چشمان

اين دسته از موادغذايي حاوي كارتنوئيدهاي خاصي است كه مانع از بروز بيماريهاي چشم به واسطه افزايش سن ميگردد.

دانشمندان ميگويند كه هويج، ميوهجات و سبزيجات رنگانگ براي سلامت چشمان بسيار مفيد است. اين دسته از مواد غذايي عملكرد بينايي را تحتتأثير قرار ميدهد.

از جمله كارتنوئيدهاي مفيد موجود در اين منابع عبارتند از لوتئين و زيكسانتين كه هر دو نقش مهمي در بينايي ايفا ميكند و تأثير مثبتي بر شبكيه دارد.

اين دو ماده باعث كاهش ناراحتي ناشي از خيرگي، افزايش كنتراست و ... ميشود.

لوتئين و زيكسانتين در اسفناج و كلم برگ و ساير سبزيجات يافت ميشود.

بايد گفت كه در حدود 20 نوع كارتنوئيد در خون انسان وجود دارد كه تنها لوتئين و زيكسانتين در سيستم بينايي يافت ميشود و نقش بهسزايي در بينايي دارند.

 كلبه سبز

دوقلوها در كلاس هاي جداگانه نمره بهتر نمي گيرند!

نتايج بررسي‌هاي محققان نشان ميدهد كه براي گرفتن نمرههاي خوب در مدرسه نيازي به جدا كردن كلاس درس دوقلوها نيست.
اغلب والدين ترجيح ميدهند كه دوقلوهاي خود را در كلاس‌هاي مجزا قرار دهند. اين والدين فكر ميكنند كه جداكردن دوقلوها موجب بهبود راندمان درسي و گرفتن نمرههاي بهتر ميشود.
تحقيقات نشان داده است كه دوقلوها حتي اگر در كنار هم و در يك كلاس باشند ميتوانند نمرههاي خوبي كسب كنند.
اين محققان در اين خصوص اظهار داشتند: «والدين بايد برپايه تجربيات شخصي خود و در توافق با معلمان و يا خود دوقلوها در اين مورد تصميمگيري كنند، اما هيچ داده علمي اين فرضيه را تأييد نميكند كه گذاشتن دوقلوها در يك كلاس به راندمان درسي آن‌ها آسيب ميرساند.»
نتايج تحقيقات اين پژوهشگران نشان ميدهد دوقلوهايي كه در كلاس‌هاي مجزا قرار داده ميشوند با خطر آسيب‌هاي رواني مثل افسردگي و اضطراب مواجهند.

كشف علت پرخوري

پژوهشگران كشف كردند، چرا با وجود رسيدن به سيري كامل بسياري از افراد باز هم تمايل به خوردن غذا و پرخوري دارند.
آن‌ها پي بردند «گرلين» كه به هورمون اشتها نيز معروف است، بدن را ترغيب مي كند كه حتي پس از رسيدن به حس سيري تمايل به خوردن غذاهاي اشتهازا داشته باشد. گرلين، مادهاي است كه در مغز حضور دارد.
اين ماده بهطور طبيعي در ادامه يك رژيم غذايي كمكالري و يا يك دوره غذا نخوردن در جريان خون ترشح مي شود.
نتايج اين تحقيقات نشان ميدهد كه چرا افراد پس از خوردن مقدار زيادي غذا بازهم تمايل به خوردن دسر دارند. گام بعدي ما كشف مدارات مغزي است كه فعاليت گرلين را كنترل و تنظيم ميكنند.

نكات كليدي
خودداري از مصرف استامينوفن در هنگام تب كودكان

يك متخصص كودكان توصيه كرد مصرف استامينوفن هنگام تب باعث كاهش پاسخ ايمني بدن در كودكان مي‌شود.
اين متخصص كودكان و استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: واكسيناسيون كودكان در دو سال اول زندگي كودك -به‌ويژه واكسن‌هاي سه گانهِ ديفتري، كزاز و سياه سرفه- توا‡م با تب بوده و گاه تب با تشنج در كودكان همراه است.
وي با اشاره به اين‌كه اغلب پزشكان به علت نگراني والدين از تب به كودكان استامينوفن تجويز مي‌كنند، گفت: براساس نتايج مطالعات، مشاهده شده است مصرف استامينوفن سبب مهار نخستين مراحل پاسخ ايمني كودكان مي‌شود، لذا اين دارو نبايد بهطور معمول براي تمام شيرخواران تجويز شود.

ويتامين C‌ و كاهش استرس‌

در استرس‌هاي روحي و رواني، مصرف ويتامين C مي‌تواند مفيد باشد.
يك متخصص تغذيه گفت: ويتامين C به سوخت و ساز بافت‌ها كمك مي‌كند، باعث افزايش جذب آهن مي‌شود، سيستم ايمني را تقويت و باعث پيشگيري از عفونت مي‌شود، اين ويتامين باعث سلامت لثه‌ها، در بهبود زخم‌ها و سوختگي‌ها مي‌شود، در استرس‌هاي روحي و رواني مصرف ويتامين C مي‌تواند، مفيد باشد. يكي از قوي‌ترين آنتي اكسيدان‌ها ويتامين C است كه با راديكال‌هاي آزاد مقابله مي‌كند. منابع ويتامين C را مي‌توان به مركبات بخصوص آب پرتقال اشاره كرد. انگور و گيلاس نيز سرشار از اين ويتامين است.
وي افزود: از ميان سبزي‌ها فلفل دلمه‌اي، گوجه فرنگي و سبزي‌هايي كه برگ سبز دارند، سرشار از ويتامين C است. تنها منبع حيواني كه حاوي ويتامين C است، جگر است.
اين متخصص گفت: كمبود ويتامين C باعث مي‌شود كه زخم‌ها دير بهبود پيدا ‌كند، خونريزي لثه‌ها اتفاق مي‌افتد، خونريزي‌هاي زير پوستي، خستگي، ضعف و بي‌حالي به وجود مي‌آيد. ويتامين C باعث جذب كامل آهن مي‌شود و در كنار مصرف قرص‌هاي آهن مي‌توان از يك منبع ويتامين C نيز ‌استفاده كرد.
وي اضافه كرد: ويتامين C به راحتي اكسيد مي‌شود و بر اثر حرارت دادن و خرد كردن به راحتي از بين مي‌رود.